De 3e Ronde van Waalwijk KAATSHEUVEL ■■héAmUh y V MOTORSPORT Schone tocht door ruig landschap Olympische dag te Amsterdam VOETBAL. SOMDEL VEROVERT DE ZILVEREN SCHOEN. DUIVENSPORT. WIELRENNEN. De sirijd der favorieten Orieniafierit K.A.J. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 ATHLETIEK VIERDE HOOGTIJ R.W.B. werd goede tweede AAA V V O GAAT GE ZWEMMEN, LET DAN OP UW BEZITTINGEN. Donderdag werd door J. B. uit Kaatsheuvel bij de politie alhier aangifte gedaan van diefstal van zijn portemonnaie, zijn sigaretten koker en zijn aansteker, welke voorwerpen ontvreemd waren uit zijn kleren, toen hij zich ophield in het .zwembad alhier Dit is bij lange niet de eerste en de enige keer, dat iets dergelijks op het zwembad is voorgevallen en iedereen zij dus gewaarschuwd, deze sujetten, die niet met hun vingers van andermans goed af kunnen blijven, niet te veel kans te geven. ENKELE AANRIJDINGEN. Zaterdag had op het kruispunt Grotestraat-Stationsstraat een aan rijding plaats, waarvan de toe dracht als volgi was De wielrij der P. G. v. V. kwam uit de Sta tionsstraat en draaide naar links de Grotestraat in, zonder voorrang te verlenen aan een in westelijke richting rijdende auto, die be stuurd werd door A. C. K. uit Eind hoven, met het gevolg dat beiden met elkaar in botsing kwamen. De gevolgen bleven beperkt tot lichte schade aan de auto. Ongeveer op dezelfde hoogte, namelijk tegenover de oprit naar het gemeentehuis, had Zaterdag een andere aanrijding plaats, toen J. H. uit Rotterdam zijn wagen teruguit de oprit in wilde rijden, met de bedoeling hem te parke ren. A. v. d. L. uit Vlijmen zag de wagen achteruit rijden en remde af; zijn voertuig slipte echter, zo dat hij de wagen van J. H. ramde. Beide» wagens bekwamen lichte materiële schade. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevondentimmermanshamer, wollen kindervestje, bonte eend, schakelriem, twee bruin witte duiven, een paar zwarte glacé de- meshandschoenen. Verloren gouden schakelarm band, damesportemonnaie, step, zilveren dasspeld, herenportemon- naie, zijschotten van vrachtauto, wit parelsnoer, dubbele bruine fietstas, ruiten linnen handtas. GESLAAGD. Op het dezer dagen te Breda ge- •houden examen slaagde voor Hoofdacte A en B onze plaatsge- note Mej. J. de Kort, onderwijze res aan de St. Theresiaschool al hier De heer Toon de Kort slaagde voor het examen Engelse Handels correspondentie. Beiden proficiat. ONGELUKKIGE VAL. J L. alhier kwam Zondagavond zo ongelukkig te vallen, dat een zijner ribben werd gebroken en z'n long geraakt. Op advies van dokter Mannaerts werd hij direct naar 't Ziekenhuis te 's-Bosch overgebracht. De Olympische dag te Amster dam, die een feestelijk karakter droeg 0111 het 40-jarig bestaan van het Olympisch Stadion, stond voornamelijk in het teken van de athletiek en werd beschouwd als een zekere revanche op de Olym pische Spelen Ook thans echter bleek de buitenlandse concurrentie le sterk voor de Nederlandse aihr leten, alleen Puck Brouwer slaagde er in, bij afwezigheid van Marjory Jackson de 200 meter onbedreigd te winnen. Evenals bij de Olym pische Spelen zorgde de Neder landse Sportvrouw nummer een, Fanny Blankers-Koen voor een tra gisch moment, toen zij, belust op een revanche op de 80 meier hor den, na de vierde horde haar evenwicht verloor en viel, aldus haar grote rivale Shirley Stirck- iand, de gelegenheid gevend on bedreigd dit nummer te winnen. Van te voren echter was Fannv een grootse hulidiging ten deel gevallen, toen Zijne Koninklij ke Hoogheid Prins Bernhard ook H. M. de Koningin was aan wezig een oorkonde behorende bij de Taher Pasha-bokaal, over handigde. De meeste athletieknummers be vestigden de uitslagen van de Plympische Spelen. Amerika wist ook nu het nummer 100 meter he ren te winnen, terwijl ook de da mes estafette 4 x 100 meier een overwinning werd voor de zwarte Amerikaanse sprintsters. Barnard, eveneens van de V. S„ won de 110 meter horden, terwijl Rhoden van Jamaica en Mc Kenley van Jamaica resp de 400 en de 200 meter wis ten le winnen. De Nederlandse sprinter Staat werd een zeer goede tweede op de -00 meter en derde op de 200 me ter. Op de 100 meter bleef Miss Moreau van Amerika Shirley Strickland en Puck Brouwer de baas. Willy Lust werd tweede op de 80 meter horden en de Neder landse estafetteploeg dames werd derde achter Amerika en Enge land. Op deze spelen was een mooi succes weggelegd voor de sprinter H ijzelendoorn, die tot driemaal toe voor de Australiër Cox, de win naar van de zilveren Olympische medaille, wist te blijven. De En gelsman Peacock wist echter twee In de finale van het door RKC georganiseerde Zilveren Schoen- tournooi heeft de tweede klasser Schijndel, zoals de verwachtin gen waren, de zilveren schoen weten te bemachtigen. In een goede eind wedstrijd wisten zij te winnen van de jonge Waal- wijkse derde klasser RWB, die echter kranig tegenstand bood en zich alleszins de tweede plaats in dit tournooi waard toonde. W.S.C.—R.W.B. 1—4. In onze voorbeschouwing van de demi-finale die zou gespeeld wor den door de twee plaatselijke derde klassers RWB en WSC, noemden wij dit een wedstrijd met open kan van de drie ritten tegen onze land genoot te -winnen. BondselftalEgypte 11. Voor velen was natuurlijk de voetbalwedstrijd van ons Bonds elftal tegen Egypte een van de hoogtepunten van deze dag. Tegen een sterk spelend Egyp tisch elftal wisten de Nederlanders gelijk te spelen en dit mag geen onbevredigend resultaat worden genoemd. Het Nederlands elftal begon in een hoog tempo en met zeer goed opgezette aanvallen, die net geen succes hadden toen van Roessel over kopte en enige minuten later rakelings over schoot. En in de achterhoede wisten de verdedigers, onder wie Hendriks i zich een goede vervanger van Ter- j louw toonde, wel weg met de E- j gyptische aanval In de 31e mi nuut van de wedstrijd nam Neder land de leiding, toen een goede voorzet van Clavan net door van Roessel gemist werd, maar door van der Kuyl onhoudbaar werd ingeschoten. Maar het duurde niet lang of de Egyptenaren lieten zien wat zij waard waren, hun spel werd ge raffineerder en veel sneller en Ne, derland werd in een hoekje ge drukt en al gauw, na ongeveer vijf minuten hadden de Afrikanen de achterstand ingelopen. Het zware Egyptische offensief dat volgde, kon Nederland echter doorstaan en na de rust scheen 't zelfs dat de Nederlanders weer op de goede weg waren, uitstekende aanvallen golfden naar het Egyp tische doel, en na een minuut of 10 spelen kanjerde van Roessel eensklaps onhoudbaar in. Echter, het doelpunt vond geen genade in de ogen van scheidsrechter Bronk- horst, omdat van der Kuyl op de doellijn lag, maar hij hinderde niemand en nam ook niet aan het spel deel. Toen volgde weer een overwicht van de Egyptenaren en het was maar goed dat zij zich niet sterk toonden in het schieten, anders had het er voor Nederland niet zo fraai uitgezien. De laatste aanvallen kwamen voor de Nederlandse elf, die niet temin met het behaalde resultaat niet ontevreden mogen zijn. sen, die evengoed door de een als door de ander waargenomen kon den worden. Gisteren bleek dat 't de jonge derde klasser RWB was die de kansen wist waar te nemen en liefst met 41 van de oranje- zwarte plaatsgenoten wist te win nen. Ogenblikkelijk moet hieraan echter toegevoegd worden dat het WSC, dat na de rust toch wel iets sterker was, in deze wedstrijd to taal niet heeft meegezeten. Vóór rust ging de partij goed te gen elkaar op; men kon niet spre ken van een noemenswaardig over wicht van een van de partijen, maar dat RWB zich haar plaats in de derde klas volkomen waard is, blijkt alleen al uit het feit dat zij, zeker vóór de rust in niets de min dere was van WSC. Na acht minuten namen de rood- wit-blauwen een 10 voorsprong, die vijf minuten later te niet werd gedaan, 11; na een half uur spe len echter was het wederom RWB dat het enthousiaste spel beloond zag met een doelpunt. En al was er na de rust dan spra ke van een kleine meerderheid van Oosterwaal 2 het meer geroutineerde WSC, het was RWB dat wist te doelpunten, en daar gaat het nu eenmaal om. Hoewel WSC dus herhaaldelijk gevaarlijk voor 't RWB-doel kwam, en hoewel een uitstekende keeper Schalken en een stevige goalpaal meerdere malen ter nauwernood redding brachten in hachelijke si tuaties. wist RWB in een snelle en gevaarlijke doorbraak toch de voor sprong te vergroten, terwijl vlak voor 't einde een fout van de WSC- achterhoede resoluut door RWB werd afgestraft, zodat de Besoyense elf met 41 een klinkende over winning behaalden. „AI MATTINGS" WEDSTRIJD. Tegelijkertijd dat RWB zich in de finale speelde, was Schijndel de andere vrijgelote finalist zich op 't tweede terrein aan het „afmatten", zoals dat heet. En hoe zeer zo'n af mattingswedstrijd maar een rare instelling is, moge blijken uit het feit dat de goede Schijndelse twee de klassers zich door de Drunense vierde klassers hebben laten over winnen met 36. Veel valt er over deze wedstrijd niet te vertellen; Schijndel nam 't o zo kalm op en Drunen voetbalde voor wat het waard was, met het gevolg dat Drunen er gemakkelijk in kon slagen voor rust een 50 voorsprong te nemen. En aangezien deze wedstrijd toch helemaal, niet meetelde voor de einduitslag, en Schijndel zich natuurlijk niet wil de afmatten, wist Drunen de voor sprong te behouden, al konden de geel-blauwen toch niet nalaten door middel van drie goals de eer te redden; Drunen wist er hier nog één tegenover te plaatsen, zodat 63 de einduitslag was. SCHIJNDEL—R.W.B. 3—0. Ofschoon RWB het dus heel wat moeilijker had gehad dan de goed getrainde Schijndelse ploeg, moet 't toch tot eer van de Waalwijkse finalisten gezegd worden dat zij tot 't einde toe enthousiast een prach tige tegenstand hebben geboden. Natuurlijk, Schijndel was sterker, speelde geroutineerder en techni scher en toonde in alles een goede tweede klasser te zijn. maar RWB wist zich aan het goede spel van Schijndel op te trekken en een te genpartij te geven, die het zien ten volle waard was. Na een kwartier opende Schijn del de score, maar dit ontmoedigde de RWB-ers niet, en vooral hun verdediging, waar keeper Schalken zich uitstekend weerde, wist van geen wijken; vandaar dan ook dat Schijndel vóór de rust nog slechts eenmaal het doel wist te vinden, en dat was in de 35e minuut. Het eerste half uur na rust was Schijndel wel zeer in de meerder-1 heid en moeilijk konden de RWB- voorwaartsen tot een goede aanval komen, want de Schijndelse achter hoede wist van opruimen; maar 't zelfde kan gezegd worden van de Waalwijkse achterhoede en dit werd bewezen door het feit dat Schijn del in deze hele tweede helft maar één doelpunt vermocht te maken De rechtsbinnen was het die de Schijndelse meerderheid na een half uur in een doelpunt wist uit te drukken. Als gold het de gelijkmaker, zo klaarde het spel van RWB toen weer op; op zijn minst trachtte men de eer te redden, en dat men hier niet in slaagde behoeft helemaal geen reden te zijn voor zelfverwijt. Schijndel is een goede ploeg en ook hun doelman toonde in een goede vorm te zijn en dat was dat laatste kwartier heus wel nodig. Met een 30 overwinning op RWB werd Schijndel dus winnaar van het Zilveren Schoentournooi 1952. In het clublokaal van RKC vond na afloop van de wedstrijden de prijsuitreiking plaats, welke plech tigheid met een kort woord van de voorzitter van RKC, de heer M. v. Hooff, werd ingeleid. Hij dankte de clubs die aan dit sportieve tournooi hadden deelgenomen. Hij had woor den van lof voor de sportieve geest waardoor de vriendschapsbanden weer waren verstevigd. Geen enke le wanklank was er gehoord en daarom vooral was het doel van 't tournooi volkomen bereikt. Hierna werden door de Edelachtb. Heer Burgemeester J. L. P. M. Teijs- sen de prijzen aan de vertegen woordigers der elftallen uitgereikt. Schijndel behaalde dus de eerste prijs: de zilveren schoen; R W.B., 2e prijs: beker; W.S.C., 3e prijs: lauwertak. Schijndel beloofde het volgende jaar de schoen te komen verdedi gen. R.W.B. zei, bij monde van dhr. Snels, te zullen trachten 't volgende jaar de hoogste sport van de ladder in dit tournooi te bereiken, terwiil de heer R. Kleevens, namens WSC, verklaarde, aan het volgende tour nooi ook weer graag deel te nemen. En hiermee kwam het einde van 't tournooi om de Zilveren Schoen, welk tournooi zowel voor de deel nemende verenigingen als voor de organiserende vereniging ongetwij feld zeer succesvol en sportief was. VLIJMEN. De Zwaluw. Zondag hield De Zwaluw een wedvlucht vanuit Neufvilles, af stand 154 km. Los 9 uur. Eerste duif 10.22. Laatste prijswinnende duif 10.31.15. Uitslag als volgt H, Mommersteeg 1, 44, 77; Gebr. 18, 29, 46, 50, 74; P. Pulles 3, 10, 23, 35; Fr. v. Uden 4, 22; A. Parijs 5, 8, 64; A. v. Hei voort (Fn,t) 6; C. de Laat 7, 80; J. v d. Heuvel 9, 60, 88; Th. v. Esdonk 11, 31, 34, 36, 41, 85; P. v. Dal 12, 25, 71; B. Oremans 13, 19, 32, 55, 56, 65, 75; N. v. Esdonk 14, 24, 52, 72, 82; J. Verharen 15, 51; P. v. d Loo 16, 17, 42, 79; H. de Laat 21, 40; M. Nicols 26, 53, 89; Jan Kuijs 27; G. v. Heivoort 28, 73; A. v. Oijen 29, 58, 83; H. Pelders 30; W. van Ravenstijn 33, 49, 66; G. Sluijmers 37; L. Nicols 38; M. v. O ver dijk 39, 68; Jo Ver schuren 43, 81; A. L. v. Heivoort 45. 84; L v. d. Heijden 47, 78; J. v. d. Dungen 48, 54, 87; J. Ki- vits Gzn. 57, 59; L. v. d. Dungen 61; M Libregts 62; K. Kivits 63, 67, 76; J. v. Beijnen 69; J. v. Eg- gelen 70; A. Wijkmans 86. LOONOPZAND. De Luchtbode alhier hield een Wedvlucht vanuit Neufvilles, af stand 141 km. De duiven werden gelost te 9 uur bij Z.W. wind. Deelname 78 duiven. De uitslag was als volgt H. M. v. d. Velden 1, 11; G. IJpe- laar 2; P. v d. Velden 3, 9, 14; A. Spapens 4, 5, 12; Chr. v. Gompel 6, 8; J. Snoeren v. d. Ven 7, 15; C. v. Dongen—W. v Riel 10, 20; G. v. d. Dries 13, 19; M. Vera 16; A. Spanes 17; A. Verschuren 18. K. Vera overduif. A. J. Verschu ren overduif. Chr. v. Gompel se rie III Junioren. Jonge Duiven. K. Maas 1; K. v. Iersel 2; N. Da- men 3, 4; K. v. Iersel 5. N. Damen overduif. Junioren. Oude Duiven. K Maas 1; K. v. Iersel 2. WAALWIJK. Olympia organiseert Ronde van Midden-Brabant. De Waalwijkse wielerclub Olym pia organiseert 28 September haar eerste wielerwegwedstrijd. Kon door allerlei omstandigheden een ronde door Waalwijk geen door gang vinden, thans hebben zij het aangedurfd een wielerronde te brengen, waarin de nieuwelingen hun wedstrijd over pl.m. 100 km. kunnen rijden. 125 Nieuwelingen zulen lstarten, waaronder de aller beste uit hel het land. De route zal zijn als volgt Start Waalwijk Waspik Raamsdonksveer Geertruiden- berg Made Den Hout Oos terhout Den Horst Klein Dongen Kaatsheuvel Waal wijk Heusden Elshout Nieuwkuijk Cromvoirt Hel- voirt Üdenhout Loonopzand finish Waalwijk. Zoals men ziet zullen de renners half de wed strijd nog door Waalwijk komen op wee naar Heusden. Tevens zal deze wedstrijd een vaste plaats op de K.N.W.U.-agenda krijgen, zodat deze wedstrijd volgend jaar over een grotere afstand gereden zal worden, maar dan in twee etappes. Gezien de medewerking en steun die Olympia reeds is toegezegd, zal deze wedstrijd, waarvan de or ganisatie in goede handen is, ook zeker slagen. SUPPORTERSCLUB M. LIGTVOET De Waalwijkse amateur Ligtvoet is weer met zijn training begonnen. Zondag start hij waarschijnlijk in de ronde van de Bestert te Tilburg. VLIJMEN. Zondag 10 Aug. nam de Vlijmense amateur Tini Wolfs deel aan de ronde van Velthoven. Onder een zeer sterke bezetting wist hij der de te worden. Wolfs was met nog twee renners los, maar in de laat ste paar ronden kreeg hij pech. Zijn hand klapte, maar hij wist toch nog op de derde plaats be slag te leggen. Een mooie kans op de overwinning ging voorbij. De Nieuweling van Baardwijk was ook weer in prima vorm en werd tweede in de ronde van Til burg. Een mooi succes MOTORRACES TE ETTEN. Op het gloednieuwe circuit van Etten zijn gistermiddag spannende motorraces gereden, die voor Ne derland bij lange niet zonder suc ces waren. Zo werd bijv. de 500 cc klasse internationaal weliswaar ge wonnen door de Australiër Tony McAlpine die met zijn Norton ge middeld 118,78 km. reed, maar 2de was de Nederlander Bakker, even eens met Norton, die een gemiddel de had van 118,76, terwijl de 3de plaats ook voor een Nederlander was. namelijk Fokke Bosch, die eveneens een Norton bereed. Bij de 350 cc internationaal, die ook gewonnen werd door de Au stralische kampioen McAlpine, wist onze landgenoot Janssens zich 6de te klasseren met A.J.S. De 250 cc werd gewonnen door Maessen met Guzzi, gemiddelde snelheid 102,66 km.; de 125 cc werd gewonnen door Simons met Mondial, gem. snelheid 91.79 km. In het kader van het Zomerfeest dat „Waalwijks Belang" op Vrij dag 15 Augustus organiseert, zullen we in de middaguren weer kunnen genieten van een wielerronde, de derde ronde van Waalwijk, ook deze keer weer georganiseerd door de Wieler club „Leonora". De organisatoren zijn er onge twijfeld in geslaagd een sterk rennersveld voor deze ronde te contracteren. Dat blijkt wel, nu de inschrijvin gen zijn gesloten; ongetwijfeld zal ei een keurkorps van bekende ama teurs en nieuwelingen aan de start verschijnen. Bij de amateurs zullen we aan de start zienEd Koeman uit Krommenie, Kees Paaijmans uit Tilburg, Pauwke Schollen uit Til burg, Kruitwaard uit Velsen, Hen driks uit Oss, Altink uit Amster dam, Verhoeven uit Oyerschie, terwijl P. de Roon, Arie .Voorting en D. Peters, het drietal Haarlem- mers het veld zullen completeren. En deze namen vertellen dat Jefke Coonen, de sterke nieuwe amateur uit Eindhoven, die de vorige ron de zo overtuigend won, het zwaar te verduren zal hebben, wil hij ook deze 3e Ronde van Waalwijk op zijn naam brengen. Want bij de zo juist genoemden zijn er veel die al eens of meerdere malen een cour- se hebben gewonnen. Als de voortekenen niet bedrie gen, wacht ons ook bij de Nieu welingen een felle strijd, want ook hier zijn meerdere favorieten aan te wijzen we noemen o.m. van Beek uit Zundert, v. d. Kloot uit Etten, Hultemans uit Dongen, Pluijm uit Dussen, Oelen uit Rot terdam en ook vooral de Madense renner P. de Jongh. Uit het bovenstaande lijkt ons de conclusie gerechtvaardigd, dat de organisatoren alle moeite heb ben gedaan een puik stel renners aan de start te krijgen en dat zij in hun moeite zeer zeker zijn ge slaagd. We willen ons thans nog even richten, namens de organisatoren ook, tot het publiek, dat de wie lerronde zal bezoeken Laten zij 't werk van de organisatoren waar deren, door via de gewone toe gangsweg hef parcours te betre den en niet door te proberen langs fabrieksterreinen of andere toe gangswegen, of door doorgifte van kaartjes aan derden het parcours zonder betaling van entréeprijs te betreden. Extra streng zal de po litie hiertegen optreden. Laten zij beseffen dat er heel wat mee ge moeid is, vooraleer een wielerron de is georganiseerd, dat er heel wat geld en heel wat arbeidsuren in gaan zitten. We verwachten Vrijdag a.s. een aantrekkelijke strijd op het mooie Waalwijkse parcours en ongetwij feld zullen zeer velen uit Waalwijk en van buiten de gemeente getuige willen zijn van deze strijd. Eerlijk gezegd vonden we het helemaal niet erg, dat het Zon dag niet zo'n stralend zomer weer was. Wellicht zijn er ver scheidene deelnemers terugge schrokken voor de buien en de van tijd tot tijd sterke rukwin den, maar degenen die het des, ondanks hebben aangedurfd, hebben een prachtige tocht ge, had, niet door wat men noemt „een zonovergoten landschap maar door een prachtig, ruig gebied. We moeten de Kajotters een com pliment maken boor de uitgezette route. Laat het zijn dat er hier en daar iets niet klopte (de rit staat nog in de kinderschoenen), in ie der geval hebben zij het wisselende karakter van het landschap ron dom Waalwijk ten volle uitgebuit. Immers, de tocht voerde langs het laagveengebied rondom Gapelle, naar de Moer en van daaruit door het onovertroffen gebied van de Loonse Duinen door de uiterwaar den van De Maas naar het oude stadje Heusden. Inderdaad 'n boei ende tocht voor degenen die een open oog hebben voor het onge lofelijke schone, dat zo'n gevarieerd landschap biedt. En dat er velen onder de deelnemers waren die in derdaad hun ogen hebben open ge, had, bleek wel uit de enthousiaste reacties in de zaal van het K.J.C.- huis, waar de finish was. Niet zo makkelijk. Denk niet dat de Kajotters half werk lieben gedaan. Geenszins, ze hebben de deelnemers zelf af en toe voor Gordiaanse knopen ge plaatst, die slechts een enkele deel, nemer kon ontwarren. De tocht was 65 kilometer en die afstand heeft zowel de organisatoren als de fietsers danig parten gespeeld Men kwam in tijdnood. Bij de aan vang van de laatste etappe (Roes- telbergHeusdenWaalwijk) was men al een drie kwartier op het tijdschema achter, maar dat kon zoals dat heet de pet (of pret?) niet drukken. Deze achterstand is nog niet zo'n mirakel als men be denkt dat er over de Roestelberg geklommen moest worden en dat valt na een 30 a 40 km. om de drommel niet mee. Geen won der dat na de klim over de Roes telberg relatief meer fouten werden gemaakt dan in het overige ge deelte van de tocht, in Elshout stond een controlepost (hij heette Kees) zelfs geheel tevergeefs, hij heeft geen enkele deelnemer zien passeren. Tbouwens de controle achter de school in Drunen heeft ook heel wat moeilijkheden opge leverd. In het eerste deel bleek de post aan de Hoge Zandschel in Kaatsheuvel een moeilijk obstakel. Maar de 45 fietsers hebben zich noch door het ruwe weer noch door de moeilijkheden van de rit hun goed humeur laten ontnemen; de stemming bij de aankomst was opperbest, daar zorgden trouwens ook de cake en de verfrissingen voor. De uitslag van de rit is als volgt: 1 J. Timmermans 207 strafp.; 2 L. van Es 208 strafp.; 3 W. Hesselberth 209 strafp.; 4 Kouwenberg 260 strafp.; 5 G. Kuys 322 strafp.; 6 S. van Assen 325 strafp.; 7 W. Kuys 328 strafp.; 8 A. v. d. Wiel 330 strafp.; 9 A. v. Baardwijk 331 strafp.; 10 L. Kouwenberg 341 straf- punten; 11 C. Hilgardenaar 341 strafp.; 12 W. v. Beijnen 350 strafp.; 13 J. v. d. Broek 356 strafp.; 14 J. v. Oostrum 359 strafp.; 15 J. IJpelaar 364 strafp.; 16 Jac. Didden 366 strafp.; 17 A. IJpelaar 384 strafp.; 18 J. de Ronde 396 strafp.; 19 G. v. Soelen 408 strafp.;_20 P. Pulles 411 strafp.; 21 G. v. Hooff 417 strafp.; 22 M. Klerkx 461 strafp.; 23 Jan Didden 464 strafp.; 24 H. v. Delft 484 strafp.; 25 N. Janson 528 strafp.; 26 A. Hamers 554 strafp.; 27 C. v. d. Lee 559 strafp.; 28 C. Berkelmans 595 strafp.; 29 F. Rom- bouts 632 strafp.; 30 J. IJpelaar 708 strafp.; 31 J. Vera 800 strafpunten. 3 gedisqualificeerd. Overigen niet aan finish verschenen. BUITENLANDSE ONDERSCHEIDING. Opperwachtmeester Adrianus Johan nes van Broekhoven, commandant van de Groep Rijkspolitie te Kaatsheuvel, ont ving van het Dept. van Oorlog van de Franse Republiek het Oorlogskruis 1939 -1945 met bronzen Ster, volgens beslis sing nr. 19 van 18 Juni 1952 onder ver melding: acief en moedig patriot. Heeft gedurende de vijandelijke bezetting met toewijding en onder moeilijke en gevaar lijke omstandigheden, bijgedragen tot het helpen van talrijke Franse en geallieer de vluchtelingen, burgerlijke en militai ren, ontvlucht uit de kampen in Duits land of die in het door de vijand bezet gebied. De onderscheiding werd hem toege zonden door de Franse Consul uit Rot terdam met een hartelijke felicitatie en uitdrukking van zijne gevoelens van dankbaarheid. Tijdens de oorlog was de heer van Broekhoven commdt. van de Rijkspolitie te Goirle. R. K. J. B. Op de Donderdag door de R.K.J.B. gehouden vergadering werd besloten op 20 Mei a.s. een bezoek te brengen aan Breda en het Openluchtspel N.C.B.-Pa- rade, waaraan 1800 spelers en speelsters en 250 ruiters deelnemen. De tocht zal gemaakt worden per rijwiel. In de voor middag zal dan eerst een bezoek ge bracht worden aan de stierenstal van de K. I.-vereniging De Langstraat in Don gen. Het vertrek is vastgesteld op 9 uur v.m. aan de Gildenbond en de kerk in de Berndijk. Om in aanmerking te komen voor de reductie op de entree-prijzen moeten eventuele deelnemers, die zich nog niet opgaven, dit doen voor 12 Aug. bij de secretaris van de R.K.J.B. CURSUSSEN. Besloten werd bij voldoende deelname deze winter een eenjarige tuinbouwcur- sus te organiseren voor hen, die reeds in het bezit zijn van een landbouw- diploma. Eveneens zal getracht worden voor hen, die zelf pootaardappelen willen ver bouwen een aardappel-selectie-cursus te openen. De cursus omvat 20 lesuren die voor theorie in de winter en voor prac- tijk in de zomermaanden gegeven wor den.. Ook bestaat het plan bij voldoen de deelname wederom een Melkcursüs te doen geven, waarvoor om voltallig te zijn, nog enkele deelnemers of deelneem sters kunnen worden ingeboekt. Opga ven voor deze cursus en inlichtingen kunnen ingewonnen worden bij Br. Oron- tius en bij het bestuur van de R.K.J.B. Voor de aardappel-selectie-cursus moet men zich wenden tot de heer Wouters, ass. R.L.V.D. te Loonopzand. DE AUTO-RIT VOOR OUDEN VAN DAGEN WEER EEN ENORM SUCCES. Pluvius dacht spelbreker te kunnen zijn toen Zaterdag voor de derde maal onze Oudjes hun gratis auto-rit kregen

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2