Voorstellen voor Rioleringsplan en tot demping Binnenhaven en Nieuwevaart HET MYSTERIE 6 DE ECH0 VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 6 Vandaag in de Sprang-Capelse Raad. FEUILLETON Winkelsluitings- Verordening. 14Voorstel tot het doen ontwerpen van een rioleringsplan. 15- Voorstel tot het nemen van een principe-besluit tot het dempen van de Binnenhaven en de Nieuwevaart (van spoor lijn tot witte Brug) te Ca pelle. 16- Voorstel tot wijziging van de gemeente-begro tingen voor de dienst jaren 1951 en 1952. Hedenavond om half 8 komt de raad van Sprang-Capelle in een openbare vergadering bijeen, voor welke vergadering een grote en belangrijke agenda is opgesteld. Naast een voorstel tot rege ling van de winkelsluiting, treffen we voorstellen aari tot 't doen opmaken van een rioleringsplan voor de gemeente en tot het in principe besluiten de Binnenhaven te Capelle-Nieuwevaart te dempen. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot weigering van me dewerking ex art. 72 der Lager- Onderwijswet 1920 voor de aanleg van gas-verwarming in de bijzondere lagere school in de Heistraat. Van het bestuur van de Vereni ging tot Stichting en instandhou ding van scholen met de Bijbel voor de gemeenten Capelle en Vrij- hoeve-Capelle, gevestigd te Capel le, is ingekomen een verzoek om overeenkomstig art. 72 der Lager- Onderwijswet 1920 gelden beschik baar te stellen voor de aanleg van gasverwarming in het schoolge bouw in de Heistraat. Genoemd schoolbestuur voert als motief voor de aanleg van een der gelijke verwarming aan, dat de huidige kolen-verwarming niet vol doende warmte in de les-lokalen geeft en bovendien zeer on-hygië- nisch voor de leerlingen is. De Inspecteur van het lager on derwijs in de Inspectie Waalwijk te Nijmegen adviseerde bij schrijven d.d. 26 Juli 1952, no. E 836, als volgt: „In aanmerking genomen de omvang van 't onderhavige school gebouw, overschrijdt de aanleg van gasverwarming met bijkomende werkzaamheden in beginsel niet de normale eisen te stellen aan 't geven van lager onderwijs. De vraag moet echter worden ge steld, of het verantwoord is te ach ten, dat» in een schoolgebouw, het welk jarenlang een kachelverwar ming heeft gehad en geen verbou wing of uitbreiding ondergaat, in de huidige omstandigheden van ernstige financiële zorgen tot de aanleg van een zodanige installatie, waarvan de kosten op tenminste 6560.moeten worden aangehou den, wordt overgegaan. Mede met het oog op de conse quenties voor andere gevallen moet deze vraag m.i. in ontkennende zin worden beantwoord". B. en W. zijn met de Inspecteur van oordeel, dat in de huidige tot soberheid nopende omstandigheden de aanleg van een gasverwarming, waarmee een bedrag van 6560. gemoeid is, onverantwoord is. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ex art. 72 der L.O.- wet 1920 voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen, alsmede van leer- en hulpmid delen t.b.v. de bijzondere lagere school in de Heistraat. Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel voor de ge meenten Capelle en Vrijhoeve-Ca- pelle, gevestigd te Capelle, heeft onder dagtekening van 10 Juli 1952 een aanvrage ingediend om beschik baarstelling van gelden voor de aanschaffing van nieuwe school meubelen, alsmede van leer- en hulpmiddelen, in verband met het in gebruik nemen van een 6e les lokaal als gevolg van de grote toe name van leerlingen per 1 Sept. 1952. VAN DE BLAUWE TRAM. 11 door T. Lodewijk 24) Ik wil niet alleen de conduc teurs hebben. Als die hun mond houden schieten we niets op. We moeten bewijzen hebben. En wat meer is, we moeten de héle bende hebben. Ik geloof al z'n leven dat er méér mensen achter dit zaakje zitten. Daarom schaduw ik ze voortdurend vanuit Hillegom, en jij moet het doen vanuit Leiden". „Ze kennen me te goed", pruttelde Jochem. „Je laat je snor staan, da's één. Draag je een hoed? Nooit? dan koop je .een hoed, 'n beetje elegant. Draag je meestal donkere kleren? Dan nu een lichte regenjas en een zomercostuum. Rook je sigaretten? voortaan een pijp. Zet een bril op met donker montuur.- Neem een wandelstok. „Bah", zei Jochem met hartgron dige afkeer. „Allemaal dingen waar ik een hekel aan heb". „Zul je aan moeten wennen. Val se snorren en baarden, vermom mingen, daar geloof ik niet in. Maar je moet zelf anders worden, dat is de beste manier om je te verber gen. De meeste mensen herkennen Omtrent deze aanvrage is het ad vies ingewonnen van de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de In spectie Waalwijk te Nijmegen, die meedeelde, dat zijnerzijds tegen 't verlenen van de gevraagde mede werking geen enkel bezwaar be staat, omdat de te treffen voorzie ningen de normale eisen, te stellen aan het geven van lager onderwijs, niet te boven gaan. Mede gelet op dit advies zijn B. en W. van oordeel, dat de aange vraagde gelden tot een bedrag van 2190.24 beschikbaar dienen te wor den gesteld. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen door de bijzondere lagere school in de Heistraat. Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel voor de ge meenten Capelle en Vrijhoeve-Ca- pelle, te Capelle, heeft onder dag tekening van 17 Juli 1952 een aan vrage ingediend om beschikbaar stelling van gelden voor de aan schaffing van leer- en hulpmidde len, tot een bedrag van ƒ615.88, in verband met het in gebruik nemen van een 6e leslokaal als gevolg van de grote toename van leerlingen per 1 September 1952. In principe verklaarde de In specteur zich voor inwilliging van de aanvrage, terwijl werd toege zegd het schriftelijk advies zo spoe dig mogelijk toe te zenden, wellicht nog voor 11 Augustus a.s. B. en W. zijn van oordeel dat door beschikbaarstelling van een bedrag ad 615.88 voor het boven omschreven doel de eisen, aan het geven van lager onderwijs te stel len, niet zullen worden overschre den en stellen mitsdien voor te be sluiten het verzoek in te willigen. B. en W. hebben zich beraden welke maatregelen te dezer plaatse t.a.v. de winkelsluiting dienen te worden getroffen en hebben daar toe overleg gepleegd met de plaat selijke middenstanders en de huis vrouwvereniging. Als resultaat van dit overleg stel len zij voor de volgende verorde ningen vast te stellen: 1. Koopavond. Zowel de plaatselijke organi satie van winkeliers als de plaatse lijke huisvrouwenvereniging zullen het creëren van een zgn. koopavond op prijs stellen. Hierdoor wordt voor vele consumenten de moge lijkheid geopend om één avond in de week alleen of tesamen met echtgenoot (e) of verloofde te win kelen. De winkeliers achten 't mo gelijk hun debiet te vergroten door een koopavond. De huisvrouwen- vereniging geeft voor de koopavond de voorkeur aan Vrijdagavond, om het doen van inkopen voor 't week end te kunnen spreiden over Vrij- je niet aan je gezicht, maar aan de sfeer, die je vertegenwoordigt. De fout van de meeste rechercheurs is, dat het stempel van de politieman er duimendik bovenop ligt. Net zo is het met militairen, met alle uni- formdragenden. Ze hebben iets strams, dat ze zelfs in in burger niet verlaat. Donkere kleren, stijve hoe den, degelijke jassen. Een politie man zul je in burger zelden of nooit als ene halve dandy zien lopen met een lichte regenjas en een wandel stok en z'n hoedje achter op zijn hoofd. Was je gewend aan een rus tige gelijkmatige pas, loop dan nu vlug en sportief. Dan zal je eigen moeder je niet herkennen, als ze je tegenkomt". „Die snor zit er in een week op", rekende Jochem. ,,De rest komt vanzelf. Waar moet ik wonen?" „Ik heb zolang pension besproken in een keurig hotel. Daar valt het minder op, als je laat heen en weer gaat. Een hospita is altijd nieuws gierig, kletst met leveranciers en zo. En je hebt telefoon haast je bed". Het avontuur leek Jochem wel. „En wat is precies de bedoeling?" „Wat je overdag doet, kan me weinig schelen. Maar 's nachts hou je de Leidse remise in de gaten. Ik moet alles aan jou overlaten, je kunt je niet met mij in verbinding stellen, want ik heb zelf het spoor van een heel andere kant te pak- dag en Zaterdag. De winkelstand prefereert de Woensdagavond, om dat de Vrijdagavond voor vele huis vrouwen een drukke avond is en zij van de Woensdagavond betere verwachtingen koesteren, mede ge let op het feit, dat vele werknemers eerst hun loon op Zaterdag ontvan gen. Dit argument overweegt, naar B. en W. menen. Zij stellen daarom voor te bepa len, dat het verbod, een winkel op werkdagen na 18.00 uur voor het publiek geopend te hebben, niet geldt voor de Woensdagavond tot 22.00 uur, gedurende het tijdvak van 1 October tot 1 April. 2. Halvedagsluiting. Uit het bedrijfsleven is het ver zoek gekomen alleen voor kruide niers en kappers de halvedagslui ting te bepalen op Dinsdag 13.00 uur. B. en W. adviseren in die geest te besluiten. t 3. Verlating sluitingsuur. In deze in hoofdzaak agra rische gemeente is een belang rijk arbeidsoverschot, dat in andere gemeenten emplooi heeft gevonden, voornamelijk in de meer industriële gemeenten Tilburg, Waalwijk en Loon op Zand. Dit is voor deze ge meente een typerende omstandig heid. Dit gedeelte van de werkende bevolking arriveert eerst omstreeks 18.00 uur in zijn woonplaats. Om hen of hun vrouwen in de gelegen heid te stellen dan nog enkele in kopen te doen, is het nodig de win kels langer geopend te houden dan tot 18.00 Uur. Winkeliers, voorna melijk die in kleine consumptie artikelen, en kappers in deze ge meente zien een belangrijk deel van hun debiet eerst in de avond uren aanvangen. Onder vigueur van de huidige wet is het sluitingstijdstip van 1 April tot 1 October op werkdagen 19.00 uur, voor kappers tot 20.00 uur, terwijl in een plattelandsge meente als deze het werkende deel der bevolking zich eerst in de avonduren naar kapper en barbier begeeft. Zowel het belang van de consument als van winkeliers en kappers brengt mede, dat het slui tingstijdstip wordt verlaat tot 19.00 uur voor winkels en tot 20.00 uur voor kappers. B. en W. stellen daarom voor te bepalen, dat het verbod cm een winkel voor het publiek geopend te hebben op werkdagen na 18.00 uur, niet zal gelden van 18.00 tot 19.00 uur en voor kappers van 18.00 tot 20.00 uur. 4. Verkoopavond straathandel. Nu voor winkels een koopavond is gecreëerd, dient uit concurrentie en billijkheidsoverwegingen ook voor de straathandel een verkoop avond te worden aangewezen. Daarom adviseren Bt en W. te be palen, dat het verbod tot uitoefe ning van markthandel, straathan del of handel te water na 19.00 uur gedurende het tijdvak van 1 April tot 1 October niet geldt voor de Woensdag tot 22.00 uur. 8. Voorstel tot het sluiten van kasgeldleningen. Het besluit, d.d. 29 Juni 1951, om ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, naar gelang dit nodig mocht blijken gelden op te nemen tot een bedrag van maximaal 500.000.heeft met ingang van ken.. Alleen Vallentgoed is in het geheim, en zo nodig kun je die je boodschappen doorgeven. Die weet waar hij m ijbereiken kan". „Dus u wilt die lui „Ik wil het koord zo lang laten vieren, tot het ver genoeg is om ze allemaal op te hangen, 't Zieken huis krijgt z'n consignes. Je bent naar een particuliere verpleegin richting overgebracht. Waarheen weten ze niet. Daar zullen we maar een soort ambtsgeheim van maken. En terwijl jij in die particuliere in- richting ligt te genezen, hou je een oogje op die tramlui. Gesnapt?" Jochem reikte zijn chef de hand ten afscheid, want zijn goede fee gluurde reeds om de hoek. HOOFDSTUK XIII. Jochem krijgt een idee. Twee dagen later mocht Jochem voor het eerst zijn bed uit en merk te met schrik hoe wankel iemand op de benen staat die een tijdlang zijn bed als residentie gekozen heeft. Hij was blij dat hij er weer in kon kruipen en deed zowaar van pure vermoeidheid en agitatie een middagslaapje. Toen hij wakker werd, dacht hij dat hij droomde. Aan zijn bed zat Mar ja. Hij was volkomen sprakeloos. Hij lachte maar, en was er zich van bewust dat hij er vrij onnozel uit zag. Maar het meisje duwde zijn 30 Juni j.l. opgehouden van kracht te zijn. Teneinde een rechtsgeldige basis te vestigen voor thans lopende kas geldleningen en na het vervallen daarvan opnieuw kasgeld te kunnen opnemen, dient de raad een nieuw principebesluit te nemen. 9. Voorstel tot vaststelling van een tijdelijke Ziektekostenre geling. In de bestaande regeling worden op verzoek van de minister enkele wijzigingen aangebracht. 10. Voorstel tot vaststelling van een regeling tot compensatie van het werknemersaandeel in de premie voor de wachtgeld en werkloosheidsverzekering voor hen, die in gemeente dienst werkzaam zijn. Een en ander impliceert, dat aan die leden van het gemeenteperso- neel, waarop de Werkloosheidswet van toepassing is, een bijslag op 't voor hen geldende loon zal moeten worden toegekend tot het bedrag van de voor hen te betalen premie. Dit betreft slechts een drietal ar- beids-contractanten. 11. Voorstel tot verhuur van grond, gelegen aan de Koesteeg. Bij schrijven van 23 Mei '52 heeft het bestuur van de Voetbalvereni ging Sparta" alhier, verzocht een gedeelte van de aan de Koesteeg gelegen grond, toebehorende aan de gemeente, te mogen huren en in te richten als voetbalterrein. Genoemde vereniging heeft tot dusver steeds de beschikking gehad over het terrein van de heer van Baardwijk, gelegen achter diens woning aan de Raadhuisstraat, maar dit terrein zal thans door de eige naar in gebruik worden genomen. Tegen verhuur van een gedeelte van bedoelde grond, welke in het uitbreidingsplan als industrieter rein is opgenomen, bestaat naar de mening van B. en W. geen enkel bezwaar, zolang de mogelijkheden om hieraan de ware bestemming te geven ,nog dun gezaaid zijn. Bovendien heeft de gemeente toch ook op het gebied van de sportbe oefening een taak te vervuilen en kan zij een bepaalde tak van sport beoefening enigermate bevorderen door beschikbaarstelling van het gevraagde terrein. Met betrekking tot de ingang van de huur, merken B. en W. nog op, dat de te verhuren grond tot 24 De cember a.s. in gebruik is bij een andere huurder, die geen verlen ging van de huurtermijn heeft aan gevraagd. De huurprijs is 200.per jaar. Indien de gemeente genoodzaakt is de huur op te zeggen, zal zij de kosten van het bespeelbaar -maken van een ander terrein voor haar rekening nemen. 12. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond. A. van der Mast, wonende alhier, Heistraat 176, heeft bij schrijven van 28 Juli 1952 verzocht aan hem te verkopen het perceeltje grond, kadastraal bekend gemeente Vrijh.- Capelle, Sectie B, no. 332, gelegen aan de Julianalaan, waarop vroe ger een brandspuithuisje heeft ge staan. Bedoeld percèeltje, groot 70 c.a., is geheel omsloten door terrein, het welk geen eigendom is van de ge meente en eveneens door Van der Mast zal worden aangekocht. B. en W. is van oordeel, dat het gemeentebelang zich niet tegen verkoop van het onderhavige per ceeltje verzet. De prijs van 70. lijkt billijk. 13. Voorstel tot verkoop van in schrijvingen in de Grootboeken der Nationale Schuld. De gemeente bezit een tweetal inschrijvingen in de Grootboeken der Nationale Schuld, te weten: a. ƒ27.300.inschrijving 2%% Grootboek A; b. ƒ4.650.inschrijving 3% Grootboek A. neus in de bloemen die ze voor hem had meegebracht, en na enkele mi nuten was het ijs gebroken. De zus ter ging met iets te nadrukkelijke discretie het vertrek uit, glimla chend nagestaard door Mar ja, die toen opeens al haar aandacht op Jochem concentreerde. En dat was een zeer aparte gewaarwording Jochem wist daar alles van. Mar ja kwam echter niet voor een gezellig praatje. Ze kwam voor „zaken". „Ik heb die chef van je gespro ken", vertelde ze. „Oplichter dat je bent, om in die krant te laten zet ten, dat je ontslagen was. Het lijkt meer op promotie. Nou héb je je burgerpakje, hè?" Jochem knikte voldaan en ver schoof een beetje in bed, zodat hij zonder enige spanning ten volle van de aanblik, die zijn charmante bezoekster bood, kon genieten. En weer kwam hij tot de conclusie dat hij nog nooit een meisje als Mar ja had gezien. Zoals ze daar zat, haar levendig gezicht blozend door op winding, het zwarte haar in gla:n- zende lokken daar rondom, een kort suède auto jasje en 'n sneeuw witte plooirok daaronder, was ze voor hem een ideaal van vrouwelij ke charme en lieftalligheid. Haar geestige mond en sprekende ogen ontnamen aan dit beeld iedere ge- aan zoetige sentimentaliteit. Hij luisterde naar het gepraat als naar De koers van de inschrijving, ge noemd sub a, is thans 73% a 73%%, die van de inschrijving, genoemd sub b, is momenteel 88% a 88%%. Na 1 Januari 1953 zal de koers ongetwijfeld dalen. Verkoop is thans gunstig. Aangezien de ge meente voor leningsgeld op lange termijn zelf 414% per jaar moet betalen, terwijl zij zelf slechts 2%% tot 3% ontvangt en de gemeente dringend behoefte heeft aan vaste financieringsmiddelen, is ook uit dit oogpunt verkoop dringen ge wenst. De opbrengst ware te bestemmen tot gedeeltelijke financiering van het gemeentelijk bouwplan 1953 of andere nieuwe kapitaalswerken. In deze gemeente laat de afvoer en lozing van water en vuil nog al les te wensen over, terwijl op die enkele plaats, waar een riolering is aangelegd met betrekking tot de afvoer van faecaliën, huishoud., en afvalwater grote moeilijkheden zijn gerezen. Dit als gevolg van het feit, dat geen samenhangend riole- ringsnet aanwezig is, doch op slo ten moet wordt geloosd En in de zeer naaste toekomst zijn nog meer moeilijkheden te verwachten. Daar komt nog bij, dat als i.v.m. nieuw_ bouw of anderszins een riool wordt gelegd of verlengd, dit gebeurt, ja, tot heden niet anders kan gebeuren zonder rekening te houden met ei sen, die mettertijd t.a.v. centrale lozing c.q. centrale zuivering van het rioolwater door hogere in stanties zouden kunnen worden ge. steld Gaat men bij het leggen van rio len niet volgens een vast plan te werk en houdt men niet of in niet voldoende mate rekening met de toekomstige uitbreiding der ge meente, dan is de consequentie, dat de bestaande riolen te nauw zijn of te hoog liggen en derhalve ver zwaard of dieper gelegd hadden moeten worden, hetgeen uit de aard der zaak grote kosten met zich brengt. Werkt men dan ook niet overeenkomstig een op prac- tische en wetenschappelijke grondslagen opgemaakt riolerings. plan, dan zullen bij uitbreiding van de bebouwing steeds moeilijk heden rijzen. Er zijn moeilijkheden met de riolering te Sprang. Men vreest verdere moeilijkheden te Capelle. Het waterpeil in de polder „Het Eendennest" zal, blijkens medede ling van een ambtenaar v. d. cul tuurtechnische dienst, worden op gevoerd tot 40 cm. N.A.P De Polder is voornemens de sloot ten Westen van de Wendelnesseweg- Oost (van de sluis tot het Zuider Afwateringskanaal), gelegen voor de woningen aldaar, te dempen. Zullen de 7 woningen ter plaatse, gelegen op een peil van 45 cm. N.A.P., geen overlast van water krijgen, dan dient de sloot vanaf de laatste woning tot de sluis van gemeentewege gerioleerd te wor den. Maar hoe en waar moeten die woningen hun afvalwater lozen Steeds meer klemmend wordt de noodzaak van een rioleringsplan. Heeft men eenmaal de beschikking over een rioleringsplan, dan kun nen vele bezwaren voorkomen worden en kan op elk gewenst tijdstip tot partiële uitvoering worden overgegaan. Het samenstellen van een riole ringsplan sluit tevens in het zoeken naar de technisch en economisch gunstigste wijze van afvoer van het rioolwater, waarbij dan vanzelf sprekend mede moet worden on derzocht, of al het rioolwater in ongezuiverde toestand op het openbaar water zal kunnen wor den geloosd dan wel eerst nadat dit mechanisch of mechanisch- biologisch zal zijn gezuiverd. een sprookje, en wist niet wanneer hij haar bekoorlijker vond, als ze lachend de draak stak met overi gens zeer respectabele mensen en zaken, of toen ze ernstig en naden kend sprak over de problemen die haar bezig hielden. „Jochem", biechtte ze, „ik zit in grote moeilijkheden. En ik ben blij dat ik jou heb, want buiten papa Meulemans heb ik niemand met wie ik zo goed kan praten". Het deed Jochem machtig goed en zijn ogen spraken dit duidelijk uit. Mar ja lachte hem toe, wat zijn concentratie hopeloos in de war bracht, en ging moedig verder. „Je weet dat vader hier wat ver derop ligt met een schedelbasis- fractuur. Dat geboefte heeft hem zowat de hersens ingeslagen. John is er goed afgekomen, die wandelt al weer door het dorp. Maar ik dwaal af. Vader weet nergens van. Hij is nog helemaal versuft. Vanmiddag herkende hij me een ogenblikje, maar.toen was hij weer weg. En John heeft zitten slapen. Tenminste, dat zegt hij". Nu werd Jochem attent. „Waarom zou dat niet waar zijn?" (Wordt vervolgd). Bovendien wijzen B. en W. nog op een ander punt, dat noopt tot de beschikking over een riolerings plan. In het kader van de door de regering gevoerde en te voeren conjunctuurpolitiek, zal werkloos heid worden bestreden door een zgn. „openbare werken-politiek", waarbij dan gedacht moet worden aan het aanleggen van waterleidin gen, wegen, enz. Deze werken zijn arbeidsintensief en dienen thans te worden voorbereid. Maar tevens biedt dit de gemeente wellicht de gelegenheid met aanzienlijke rijks subsidie een rioleringsplan uit te voeren. Maar dan moet het plan er zijn! Al moge het onzeker zijn ,dat binnen afzienbare tijd tot volledige aanleg van een centrale riolering zal worden overgegaan, toch blijft een plan onmisbaar, omdat dit de mogelijkheid van partiële uitvoe ring schept. Wel keen verbetering dit uit een oogpunt van hygiëne en volksgezondheid zou zijn, behoeft geen betoog. Met het samenstellen van een rioleringsplan is tenminste een jaar gemoeid. Op grond van bovenstaande stel len B. W. voor te besluiten tot het doen ontwerpen van een riole ringsplan en hiervoor een bedrag van 5000.op de Kapitaaldienst der gemeente-begroting voojr het dienstjaar 1952 uit te trekken. Dit bedrag ware in 10 jaar af te schrij ven. Zoals B. en W. in 't vorige prae- advies opmerkten is de Polder blijkens mededeling van de Cul tuurtechnische Dienst voorne mens over te gaan in 1952 of 1953 tot gedeeltelijke riolering van de sloot ten Westen van de Wendel- nesseweg-Oost (van de sluis tot 't Zuider afwateringskanaal), gelegen voor de woningen aldaar. De ge meente zal niet veel anders resten dan het gedeelte van de sloot van af de laatste woning tot de sluis te rioleren, teneinde overlast van wa ter voor de woningen ^aldaar te voorkomen. B. en W hebben zich afgevraagd of het geen aanbeveling verdient verder gaande maatregelen te treffen en in de naaste toekomst over te gaan tot het dempen en rioleren van de binnenhaven en het gedeelte van de Nieuwevaart van de spoorlijn tot de Witte brug. Uit een oogpunt van Volksge zondheid en hygiëne is zulks zeer wenselijk, terwijl het aesthetisch aanzien van Capelle in belangrijke mate zou worden verfraaid, indien op het te dempen gedeelte een plantsoen zou worden aangelegd. Ook uit verkeersoogpunt zou de voorgestelde maatregel belangrijke verbeteringen kunnen inhouden. Daarbij komt, dat het dempen van het gedeelte Nieuwevaart noodza kelijk is in verband met het bouw rijp maken (rioleren) van het ge projecteerde bouwterrein te Ca pelle. Overigens hangt dit alles weer samen met een rioleringsplan voor de gehele gemeente. Hierbij zij aangetekend, dat wan neer een plan tot het dempen is opgemaakt, dit, binnen het kader van de openbare werken-politiek der regering, t.z.t. wellicht met belangrijk rijkssubsidie ten uitvoer kan worden gelegd De kosten van uitvoering van het plan kunnen in dit stadium nog niet nauwkeurig worden me degedeeld, doch deze worden glo baal geraamd op 35.000. B. en W. stellen voor thans in principe tot uitvoering van het plan te besluiten en hen te mach tigen de nodige voorbereidingen te treffen, waaronder het voeren van besprekingen met het Polder bestuur. Dienstjaar 1951 Betreft slechts af- en overschrijvingen in verband met het afsluiten van de dienst. Dienstjaar 1952 4e wijziging. Uitgetrokken wordt 1100.op de kapitaaldienst voor de aanschaffing van 2 nieu we wagentjes voor de reinigings dienst Het bestaande wagentje is versleten, zodat dit dient te wor den vervangen. Voorgesteld wordt thans een 2e wagentje extra aan te schaffen, daar thans 2 werklie den met een wagentje werken.. Het bedrag ad 1100.zal in 10 jaar worden afgeschreven. 5e wijziging. Geraamd wordt 5000.ten laste van de kapi taaldienst voor het doen opmaken van een rioleringsplan. Het bedrag ad 5000.wordt in 10 jaar af geschreven 6e wijziging. Het brandspuithuis je te Capelle dient noodzakelijk te worden gerepareerd, o.a. is de kap geheel versleten. De totale kosten worden geraamd op 765.Daar evenwel 3/10 gedeelte van liet ge bouwtje, n.l. een aanbouw, aan de N. H Kerk behoort, komt hiervan 23Ö.—ten laste van de Kerk. Geraamd wordt 535.ten laste van de Kapitaaldienst. 7e wijziging. Betreft enkele af- en overschrijvingen, alsmede een raming van 250.op de gewone dienst voor aanschaffing van een kast, welke nodig is tot opberging van kaartsystemen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6