miWYK DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstra DRUNEN ELSHOUT VLUMEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE HONDENSPORT Een regenachtig zomerfeest besloten met een prachtig concert. MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO WHET ZUIDEN 75e JAARGANG No. 67. Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1872 SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Zeer jammer was het, dat het weer Vrijdag j.l. op het feest van Maria He melvaart, de dag voor het traditionele Zomerfeest van iWaalwijks Belang, niet meewerkte, om deze dag volledig te doen slagen. Op de eerste plaats natuurlijk was daar de ernstig door de regen gestoorde wielerronde, maar de dames en heren van O.W.S. lieten zich hierdoor niet af schrikken, hoewel zij hun mars wel even uit moesten stellen en als gevolg hiervan hem wat moesten verkorten. Om goed 6 uur klom de eerste groep op het planchet voor het raadhuis om een begin te maken met de keurige ver toning van rythmische oefeningen, grond- acrobatiek, oefeningen aan diverse werk tuigen enz. Enkele malen moest men onder het raadhuis zijn toevlucht nemen om niet doorweekt te worden van de hevig neerplensende regen, maar vol ijver begon men daarna weer opnieuw op het gladde plancher, dat sommige oefeningen wel wat bemoeilijkte. En ook de kijkers hebben zich niet laten weerhouden door het slechte weer, hoewel hun aantal natuurlijk niet zo groot was als anders. We mogen de da mes en heren van O.W.S. zeer zeker wel een pluim op de hoed steken voor het feit, dat zij zich niet hebben laten weerhouden het Waalwijkse publiek te vergasten op goed uitgevoerde nummers. Om kwart voor negen begon het prachtige concert van de befaamde har monie Concordia uit Loonopzand, en ook voor dit concert was de belangstelling gezien de omstandigheden zeer goed te noemen. En deze belangstelling is blijven be staan tot half elf toe, toen de laatste fanfare van het Taptoe was verklonken. Het is telkens weer een onverdeeld genoegen deze ervaren en enthousiaste muzikanten bezig te horen; dit is musi- j ceren van het zuiverse gehalte, wat een 1 zeldzame, warme harmonie weten deze j mensen te bereiken en hoe blijkt hieruit dat iedereen, van paukenist tot fluitist, en van klarinettist tot bassist, zijn in strument volkomen beheerst. De goede kwaliteiten van dit keurkorps kwam in de uitgevoerde nummers vol ledig tot gelding. Laten we een beoordeling van het schoonheidsgehalte even achterwege en bepalen we ons alleen tot de inuziek- technische kwaliteiten van werken als Finlandia van Sibelius, als Halewyn van Boudijn, en niet te vergeten de Sinfonia van Joh. Chr. Bach, dan kan men zeg gen dat in deze nummers de muzikanten volop konden tonen wat ze waard wa. ren. Vooral de eerste twee werken, die nogal gretig het effect nastreven, vra gen alles van de musicus, en een prach tige gelegenheid kregen we hier de kwa liteiten van het corps te toetsen; en we behoeven wel niet te zeggen, dat deze kwaliteiten na ieder concert weer hoger bij ons staan aangeschreven. Dit is een harmonie die niet zo maar een jnars speelt, en al blij is als het stemt en als ze uitkomen met de maat; neen, hier wordt geoefend' op details, hier worden de muzikale eigenaardighe den van het werk volledig uitgebuit, op heel deze werken ligt het stempel van de uiterste verzorging, hier worden we een feilloze rytmiek gewaar, kortom hier weten we in de hogere regionen van het Nederlandse muziekkorpsen-leven te ver toeven. Zo vormde dit concert een uitmun tend sluitstuk voor dit Zomerfeest van het 45-jarige Waalwijks Belang, een concert dat alles in enen goed maakte, wat de regen had trachten te verstoren. GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor 't Vak diploma Schilderen de heer Jac. Dekkers Pzn. Voor het te Utrecht gehouden examen voor het Vakdiploma A Kleermakerij slaagden o.m. onze plaatsgenoten Christ Hoevenaars Ez„ Bertus Kleijberg Jz. en Willem Pennings Cz. HET BEZOEK UIT DEERLIJK. Het programma voor de ontvangst te Waalwijk van een deputatie uit Deerlijk (België) op Zaterdag 23, Zondag 24 en Maandag 25 Aug. is door het Waalwijkse gemeentebe stuur als volgt samengesteld: ZATERDAG 23 AUG. 5 uur n.m. Ontvangst van het gehele gezelschap (inbegrepen brandweer en muziekgezel schap) aan de landsgrens te Zundert door burgemeester, wet houders en commandant van de brandweer uit Waalwijk. Hierna aanvang van de tocht via Breda en Tilburg naar Waal wijk. 6 uur nun. Aankomst te Waal wijk aan de Kloosterweg. Van af dit punt in stoet door Waal wijk naar het stadhuis. Ook de Drumband van Waalwijk zal in deze stoet aanwezig zjjn. 6.30 u. n.m. Officiële ontvangst ten stadhuize. 's Avonds wordt door de brand weer van Waalwijk eep gezellige avond georganiseerd in Hotel „De Twee Kolommen", waar iedereen hartelijk welkom is. ZONDAG 24 AUG. 12 uur 's middags. Concert door 't muziekgezelschap uit Deerlijk op de kiosk op het Raadhuis plein. 5 uur n.m. Vertrek met auto bussen naar Breda om daar de grote stadsfeesten bij te wonen en de feeërieke verlichting te zien. 8 uur n.m. Brabantse koffieta fel in Restaurant „De Beurs" te Breda. MAANDAG 25 AUG. Bezichtiging van enige bedrijven te Waalwijk. DE LIEDERTAFEL GING NAAR ANTWERPEN. Op 15 Augustus maakte de Lie dertafel „Oefening en Vermaak", hiertoe uitgenodigd door 't stads bestuur van Antwerpen, een reis naar die stad, om deel te nemen aan het bestendig Festival. Drie volle bussen vertrokken s morgens naar de Sinjorenstad, waar de dames en heren van „Oe fening en Vermaak" werden "be groet door een lid van het stads- comité, die de vereniging een bron zen herinneringsmedaille aanbood. In een van de grote parken van de stad voerden 't mannenkoor en het gemengd koor, bij verhindering van de dirigent de heer Louis Sars, gedirigeerd door de heer Frans Wil- mont, voor een aandachtig gehoor een afwisselend programma uit, waarop werken voor kwamen o.a. van Handel, Rossini, Gounod, Ver di en enige Negro Spirituals. De Waalwijkse Liedertafel had veel succes met de gezongen wer ken. In de middaguren vertoefde het gezelschap in de bekende Zoo, waar ook diverse goede concerten beluis terd werden. 's Avonds reed men weer Noord waarts om de Oranjestad met een geanimeerd bezoek te vereren, en toen men 's avonds in Waalwijk ar riveerde, was iedereen voldaan over deze mooie dag. De Christelijke Zangvereni ging „Hallelujah" maakte 1.1. Vrij dag een uitstapje naar Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, de Veluwe, Harderwijk enz., en had een bui tengewoon genoeglijke dag. L.l. Zaterdag nam „Hallelujah" met veel succes deel aan de muziek feesten te Capelle. AFSCHEID VAN BROEDER TEOFORUS. Woensdagavond kwamen de twee cursussen van de sociale school bijeen, om afscheid te nemen van hun leraar Br. Teoforus. Kapelaan Wassenberg heette allen welkom en bracht namens alle leraren dank aan Br. Teoforus voor de voortreffelijke lessen. De leerlingen hadden spontaan gecollecteerd voor een cadeau en door M. Adriaansen werd in een keurig woordje dit cadeau aangebo den. De Weleerw. Heer Veuger sprak als collega-leraar een hartelijk afscheids woord. Daarna bleef men nog gezellig bijeen, totdat eenieder persoonlijk af scheid kon nemen. Wij wensen Br. Teo forus veel succes in Nijmegen en hopen hem als spreker bij de K.A.B. deze win ter nog eens te ontmoeten. BROEDER LUCIANUS OVERLEDEN In de ouderdom van 83 jaar en in het 62e jaar van zijn H. Professie, is op 10 Augustus in het Ziekenhuis te Maas tricht overleden de Eerw. Broeder Lu- cianus, van de Broeders van de Onbe vlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria. Broeder Lucianus, die als de vriende lijke, oude broeder zo veel door onze straten heeft gewandeld en zo gemoe delijk met de mensen wist te praten, heeft zich in het verleden vooral grote verdiensten verworven voor het onder wijs aan en de opvoeding van de Waal wijkse mannelijke jeugd. En zeer velen zullen bij het vernemen van dit bericht graag even aan hem terugdenken. Nadat hem een hartelijk afscheid en een waarderende huldiging hier ten deel was gevallen, verbleef hij sinds enige tijd te Maastricht, waarvandaan O. L. Heer hem vorige week Zondag tot Zich nam, om hem ongetwijfeld rijkelijk te be lonen. GROTE TURNDEMONSTRATIE. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan zal de Chr. Gymnastiek vereniging „Kracht en Vlugheid" te Waalwijk (v.m. Besoyen) een turn- demonstratie geven met medewer king van de Chr. Gymnastiekver eniging „Pro Patria" uit Sprang- Capelle. Deze demonstratie zal ge geven worden op Zaterdag 23 Aug. a.s. 's namiddags 3 uur op 't sport terrein der voetbalver. R.W.B. aan de Floris V-laan, hetwelk hiervoor welwillend door laatstgenoemde vereniging is beschikbaar gesteld. Als bijzonderheid vermelden wij nog dat het terrein gratis toegan kelijk zal zijn voor het publiek. Weer en Wind dienende, zal dit on getwijfeld en unieke gelegenheid zijn weer eehs van de turnsport te genieten en is een gang naar het R.W.B.-terrein alleszins de moeite waard. BILJARTEN. Wij lezen in de „Gazet van Lim burg" te Maastricht het volgende: Kees de Ruyter in Maastricht. Donderdag om 3 uur opende Kees de Ruyter zijn hotel-café-restau- rant Aux Quatre Saisons. Vooral voor de Maastrichtse biljartliefheb bers betekent dit een aanwinst, want, behalve een klein biljart, heeft de Europese kampioen ook 'n groot wedstrijdbilja'rt in zijn zaak geplaatst. De Limburgse cracks be hoeven zich thans geen lange reizen meer te getroosten om vertrouwd te raken met het wedstrijdbiljart, dat de laatste jaren in Limburg niet meer te vinden was. Het be hoeft nauwelijks enig betoog, dat èn de biljarts (het grote biljart is zelfs fonkelnieuw) èn het materiaal bij de grootmeester van het groer.e laken in de puntjes verzorgd zijn. Dezelfde nauwkeurigheid en de gelijkheid, die hem bij zijn sport Sieren, heeft De Ruyter ook aange wend bij de verdere opbouw van zijn zaak. „Druk als een klein baas je", zegt hij verontschuldigend, als zijn aanwezigheid in een der nette hotelkamers of in het restaurant Vereist is om daar de laatste aan wijzingen te geven. „Zelfs geen tijd meer om.... te biljarten". En wie De Ruyter kent, weet, dat hij het dan toch werke lijk wel bijzonder druk moet heb ben. „Nu de opening achter de rug is, begin ik weer te trainen". „Al vast omlijnde plannen voor de toekomst?" „Ja en neen. Alles hangt natuur lijk af van de medewerking, die ik ondervind. Als dat naar wens is, dan.... Wel het materiaal is aan wezig". En uit dit vage antwoord weten wij dat De Ruyter inderdaad grote plannen heeft. KRINGWANDELTOCHT TE WAALWIJK. De Wandelkring Tilburg e.o. van de Nederlandse Wandelsportbond, afd. Bra bant-Zeeland, organiseert op Zaterdag 6 en Zondag 7 September te Waalwijk weer de jaarlijkse kringtocht, die gelo pen wordt in de categorieën 10, 15, 25 en 40 km. De parcoursen zijn ook dit jaar weer uitgezet in de prachtige omgeving van Waalwijk en de deelname aan deze tocht is opengesteld voor iedereen, individueel of in groepsverband. Ieder die de tocht volbrengt ontvangt een fraaie herinnering. Voor de groepen, die naar het oordeel van een deskundige jury de beste indruk maken, zijn een aantal extra-prijzen beschikbaar gesteld. Het startbureau is gevestigd in Sta. tionskoffiehuis van J. Moonen en Zater dags start men om half 2 (veertig km.) en om half drie (overige afstanden); Zondags zijn deze starttijden om elf uur en om twaalf uur. NATIONALE RESERVE WAALWIJK. Ook in onze gemeente moet een afdeling komen, onze plaats waar dig. Het is daarom dat we een be roep doen op elke goedwillende Nederlander. Mannen, laat niet de verdediging van Uw vaderland al léén over aan hen die door de dienstplicht daarvoor zijn aange wezen, maar laat eenieder het als een plicht beschouwen. Met de vervulling der dienst plicht brengen zij reeds grote of fers door 't gemis van enkele ar- beids- of studiejaren, hun afwezig heid van thuis enz., wat nu een maal noodzaak is. Maar gij allen, die het voorrecht hebt verstoken te zijn van de dienstplicht, wil die offers brengen welke gevraagd worden door de Nat. Reserve. Wij doen dan een be roep op U, mannen van de lichtin gen '40'45 en ouderen, de buiten gewoon dienstplichtigen van lich ting '49 en vroeger, de afgekeurden en allen die nimmer militair zijn geweest. Wil toch een ruggesteun zijn voor het Nederlandse leger, en vervullen de beperkte, maar zo belangrijke opdrachten die zijn weggelegd in de Nat. Reserve. Wij noemen o.a. be wakings- en beveiligingsopdr ach ten, patrouilles en verkenningen, 't opruimen van kleine eenheden en weerstanden, 't tegengaan van sa boteurs en 5e kolonne met hun Ne derlandse meelopers, dat zijn de taken van de Nat. Reserve. Maak sterk de Nat. Reserve, zo dat het Nederlandse leger worde een éénheid, die met de overige vredelievende landen Voor het At lantisch Peet eén hecht blok vor men en in staat zullen zijn een mo gelijke agressor een halt tóe te roe pen en te handhaven de vrede, en het door ieder zo begeerde vrijheid van geloof en vaderland. Maar daarvoor moet nu worden aangepakt, en dat kunt gij door U op te geven als lid der Nat. Reserve. Nu is 't nodig, niet straks als het te laat is. Voor inlichtingen of aanmeldin gen kan men zich, naast afdeling Militaire Zaken (gemeentehuis) óók richten tot een der hieronder ge noemde adressen. Mannen, meldt U 1 Adressen W. J. v. d. Gouw, Canadesestr. 25. L. D. v. Seist, Besoyensestr. 122. A. Verhilst, Laageinde 69. G. N. de Graaff, Stationsstr. 30. C. v. Nimwegen, 2e Crispijnstr. 58. In ons blad van 1.1. Maandag komt in een bericht over de Nat. Reserve o.m. de volgende zinsnede voor: Ook plaatsen als Waalwijk, Kaats heuvel, Drunen, Heusden, Loon op Zand bezitten reeds afdelingen van behoorlijke sterkte. Deze zou moeten luiden: Ook plaatsen als Waspik, Kaats heuvel, Drunen, Heusden, Loon op Zand bezitten reeds afdelingen van behoorlijke sterkte. AGENDA. Woensdag 20 Augustus: geen repetitie voor Dameskoor „Oefening en Vermaak". Zondag 24 Aug. 12 uur: repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in Hotel De Twee Kolommen. GEFUSILLEERDE GIJZELAARS HERDACHT. Honderd vijf tig oud-gijzelaars uit alle streken van het land waren Vrijdag met vele nabestaanden op het landgoed De Rovert onder Goir- le, waar de eerste vijf gijzelaars werden gefusilleerd, bijeen om hen te herdenken en te eren. De ere-reünie werd geopend met het Wilhelmus, waarna namens alle oud-gijzelaars een krans bij het ge denkteken werd gelegd door mr, R. v. d. Heijden, burgemeester van Loon op Zand en de heer B. v. Ba- vei, secretaris van het comité oud gijzelaars. Meer kransen volgden. Nadat een minuut Stilte in acht was genomen, bracht het gilde van de H.H. Antonius en Bastiaan een ven- delgroet aan de gefusilleerden. De bijeenkomst werd gesloten met Ecce quomodo moritür van In- genieri, gezongen door het Tilburgs kamerkoor én met een défilé langs het gedenkteken en de laatste rust plaats van twee ter plaatse begra ven gefusilleerden. Öp Zondag 10 Aug. 1.1. heeft de heer A. J. van Wel mét z'n hond King (Res. kampioen van Noord- Brabant) deelgenomen aan eert na tionale wedstrijd Voor politiehon den te Cuyek a.d. Maas. Aan deze wedstrijd werd deelgnomen door 8 honden, waaronder de kampioen van Nederland '47, kampioen kring Eindhoven, en dan nog diverse pri ma honden. King kwam uit deze wedstrijd als 3e te voorschijn. Een resultaat waar we zeer zeker groot op kunnen gaan, gezien de kwali teit honden welke er die dag gé- werkt hebben. Hieronder volgt dé uitslag van de eerste vijf: 1. H. Hurkx, Eindhoven, 278 pnt. 2. H. Kuyten, Eindhoven 257 pnt. 3. A. J. v. Wel, Waalwijk 256% p. 4. Semler, Ëinhoven 247% pnt, 5. v. d. Ven, Beugen 246% p. Een succes niet alleen Vóór ge noemde heer en z'n hond, maar ook voor de vereniging. Tevens vermelden we nog dat op Zondag 14 September op het terrein van de Dresseervereniging „Hon densport" aan de Galgenwiel de kampioenswedstrijd van de afde ling Noord-Brabant der Kon. Ned. Politie Honden Vereniging zal wor den gehouden. NEDERLANDERS GEWOND bij auto-ongeluk in Oostenrijk. Bij Innsbruck in Oostenrijk is gisteren de auto van de heer R. Minnes uit Utrecht tegen een boom gebotst, toen de chauffeur trachtte een over de weg lopende hond te ontwijken. Mevrouw Minnes en de chauffeur, de heer J. Hee- sen, werden ernstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis te Hall opgenomen. De heer Minnes bleef ongedeerd. BUS UIT EINDHOVEN TEGEN VRACHTWAGEN GEREDEN. Zondagmorgen is een autobus van 'n Nederlands reisbureau te Aartselaar in België tegen een stilstaande vrachtauto gereden. De autobus kwam vervolgens in botsing met een boom en werd ge heel ingedeukt. Acht reizigers werden gewond. Sportmiddag. C. v. Drunen de wisselprijs 1500 meter. De uitgestelde sportmiddag ten bate van de Anjer-actie kon Zater dagmiddag, toen De Bilt de organi satoren wat gunstiger genegen was, doorgang vinden. Het werd een fraaie en spannende middag, waar uit weer eens bleek dat Drunens en Elshouts jeugd verschillende takken van sport intensief beoefent. Geopend werd met de Vendel- zwaaiers van de O.L.V. Schutse uit Elshout. De R.K.J.B. uit Drunen die hierna een gymnastiekdemon- stratie gaf was er een die er zijn mocht, alsook de volksdansen van de Boerinnenbond en de rhythmi- sche oefeningen door de Boerinnen- bond en de R.K.J.B. samen. De 100 m. Heren en de 80 m. Dames brachten weldra de nodige spanning. Met Volley-bal deed een nieuwe tak van sport deze middag voor 't eerst in het openbaar zijn intrede. De politie uit Drunen speelde tegen de pas opgerichte club uit Elshout; tijdens dit spel werden tal van ver klaringen over dit spel gegeven, wat voor het publiek, dat over het algemeen voor de eerste keer met dit spel in aanraking kwam, zeer nuttig v/as. Er werden deze middag twee partijen gespeeld. Eén werd er door Elshout gewonnen met 20. In de laatste partij werden twee gammes gespeeld, en deze eindigde met 1-1; wegens tijdgebrek was verlenging niet meer mogelijk. St. Herman Jozef liet deze mid dag weer eens zeer duidelijk zien welk een bloeiende vereniging zij is. Dansen, vrije oefeningen, brug- ën ring-oefeningen alsmede acroba tiek wisselden zich in een vlot en goed tempo af. Herhaalde malen kreeg men applaus. De jeusdwedstriid 700 m. en de 3000 m. hindernisloop als attractie van deze middag, vormden 'n waar dig besluit. De Edelachtb. Heer Burgemees ter reikte tot slot onder toepasse lijke woorden de verschillende me dailles uit, door verschillende mil de gevers geschonken, alsmede dé wisselprijs voor de 1500 m. heren. De sportmiddag voor de Anjer- actie is in Drunen langzamerhand een traditioneel sportfeest gewor den, waarop de jeugd zich op spor tief gebied in een eerlijke kamp met elkander meet. De uitslagen zijn als volgt: 100 Meter heren. 1. C. v. Drunen 12 sec.; 2. P. v. d. Heijden 12.2 sec.; 3. A. Brok 12.4 s. 80 Meter dames. 1. N. Klerkx 11.7 sec.; 2. M. de Hart 11.8 sec.; 3. D. v. Drunen 12.2 sec.; 4. A. Vissers 12.4 sec. 1500 Meter heren. 1. C. v. Drunen 4,3 min.; 2. A. Buys 4,35 min.; 3. N. v. Drunen 4,44 min.; 4. v. Sluisveld 4,445 min.; 5. H. Verdiesen 4,45 min. Jeugdwedstrijd 700 M. 1. K. v. Veldhoven; 2. A. v. Dal; 3. T. Cales; 4. N. de Hart; 5. L. v. Noort. 3000 M. hindernisbaan. 1. C. v. Drunen; 2. A. Buys; 3. M. Gubbels; 4. J. Vissers; 5. P. Aarts. VOLLEYBAL. De Elshoutse Volleybalclub heeft op de sportdag, georganiseerd in het kader van de Anjeractie 1952, een mooi suc ces geboekt. Het eerste zestal: A. van Logten, C. v. d. Aa, B. v. Lier, A. de Haan, H. v. Logten en 'H. 'Brok, speel de tegen een politieteam en wist twee games te winnen. Het verliezende politie- zestal speelde toen tegen het tweede zes tal van de Elshoutse club: P. Brok, Joh. Brok, W. de Kruijf, A. v. Sluisveld, H. Heesters en M. v. Huiten. Ieder zestal won een game. De medaille beschikbaar gesteld door M. v. Broekhoven uit Dru nen, kwam in het bezit van Elshout. NOODWEER. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur werd Vlijmen overvallen door een zware on weersbui, gepaard met een sterke wind hoos. Op vele plaatsen in Vlijmen moes ten het vooral de bomen ontgelden. Gro te bomen werden ontworteld en kwamen op de verkeerswegen terecht, waardoor het verkeer werd gestremd. Spoedig wa ren politie, gemeentepersoneel en brand weer, alsmede enige inwoners aan het werk om de wegen vrij te maken en na enkele uren was alles geruimd, zodat 't verkeer weer normaal doorgang kon vinden. Veel schade werd eveneens aan daken aangericht. Ook aan gewassen werd door de zware hagelslag veel scha de toegebracht. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. GUNNING. De verbouwing en uitbreiding van de Theresiaschool te Vught, onder archi tectuur van de heer G. L. Koensen, is gegund aan de fa. H. Jansen en Zn. te Vlijmen. PAARDEN-CONCOURS. Het Paarden-concours van de R.K. J. B. dat in Vlijmen zou plaats vinden is wegens het ontbreken van een geschikt terrein niet doorgegaan. HENGELCONCOURS. Zondag 17 Aug. hield de Visclub de Hut, gevestigd in café Vismalen, een groot hengelconcours. Ondanks het slechte weer was de deelname groot. De uitslag is als volgt: 1 Jo v. d. Heuvel 435 gram; 2 van Schijndel (sis) 305 gr.; 3 Jac. van Overdijk 230 gr.; 4 Fr. van Bokhoven 227 gr.; 5 P. Wolfs 210 gr.; 6 B. v. d. Heuvel '190 gr.; 7 Best v. d. Heuvel 165 gr.; 8 M. Bergmans 150 gr.; 9 Karei v. d. Meijden '125 gr.; 10 G. J. v. d. Heuvel 110 gr.; 11 G. M. van 'Ha ren 99 gr.; 12 G. v. d. Koevering 95 gr.; 13 M, Schone 90 gr.; 14 Jan de Laat 90 gr.; 15 F. Caron 60 gr.; 16 Jac. v. d. Heuvel 60 gr.; 17 A. v. Wezel 55 gr.; 18 A. v. Asseidonk 50 gr.; 19 Bart Pa rijs 40 gr.; 20 L. v. Overdijk 35 gr.; 21 H. Pelders 30 gr. VRIENDEN VAN DE ARBEIDSJEUGD. Maandag en Dinsdag 25 en 26 Aug., met de kermisdagen, gaat 't comité Vrienden van Arbeidsjeugd, met de kin deren Van de georganiseerden een reisje maken naar Oudvalkeveen, Hilversum, Utrecht, de Betuwe enz. Er is nog plaats voor enkele kinderen die voor geringe kosten de reis mee kunnen maken. Op geven zo spoedig mogelijk bij 't comité. KERMIS WORDT INGEZET. Reeds Zaterdag werd de Kermis in Vlijmen ingezet. In de cafés werden de kermispotten gedeeld, wat gepaard gaat met een teeravond. Er heerste overal 'n gezellige drukte. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde op een te Den Bosch gehouden examen onze dorpsge noot Dries de Vaan voor het examen bouwvakken. KRUISBOOG. Onze dorpsgenoot A. v. d. Dungen werd door het bestuur van de Z.N.K.B. uitverkoren om deel te nemen aan een interland-ontmoeting die binnenkort zal worden gehouden. Deze strijd zal gaan tussen enkele vijftallen uit ons land en enkele vijftallen uit België. BILJARTDEMONSTRATIE. Zondag na de Hoogmis gaf de beken de prof biljarter Pardon, ex-kampioen van Nederland in café J. de Gouw een biljart-seance. Hij speelde tegen een der sterkste spelers van de aldaar gevestig de biljartclub ,,'t Hoekje" een partij van 400 caramboles met een voorgift van 150. Pardon wist de partij te winnen »en liet zijn tegenstander op 224 staan. Na afloop gaf hij nog een demonstratie in kunst- en fantasiestoten. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ", Ook dit jaar hebben de padvinders van de Jan de 'Róoij-groep hun zomer kampen gehad. Eerst kampeerden de ju nioren in de week van 1 t.m. 7 Aug. te Moergestel en daarna de senioren van 8 t.m. 15 Aug. te Ossendrecht. 'Dit jaar zijn de jongens weer een stukje vooruit gegaan wat betreft het inrichten van een kamp; er is n.l. op beide kampen ge kookt op z.g. tafelvuren. Ook werden er vriendschapsbanden gelegd met andere padvindersgroepen; o.a. hebben de padvinders van het kamp te Ossendrecht, die een bezoek brachten aan Antwerpen, contacten gelegd met Duitse broeders-padvinders, die hun kamp aan de Schelde hadden opgeslagen. Verder werd door de jongens van het kamp te Ossendrecht een bezoek gebrach' aan het militaire vliegveld Woensdrecht en kregen zij hier 'n rondleiding door de verschillende afdelingen; o.a. werd de parachute-afdeling getoond en werd' daar met veel interesse het inpakken van pa rachutes gevolgd. Op het kamp Ossendrecht werden ook door enkele jongens insignes behaald, n.l. een 2e klasse-insigne en twee vaar digheidsinsignes zwemmen. Al met al hebben de jongens goede kampweken gehad, alhoewel het weer nogal eens te wensen overliet. Nu de zomerkampen achter de rug zijn, weer met nieuwe moed aan het werk voor het komende winterseizoen. De jongens hebben grootse plannen voor hun jaarlijkse uitvoering.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1