SPRANG CAPELLE AUTOSPORT LAATSTE BERICHTEN VOETBAL. WIELRENNEN. DUIVENSPORT. ATHLETIEK, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 K 3Ujl MOOI SUCCES VOOR MARIJKE. Zaterdag nam de Harmonie Marijke alhier deel aan het groot nationaal zang en muziekconcours, uitgeschreven door de zang- en toneelvereniging Batavo- Durum te Wijk bij Duurstede en behaal de in de le afdeling een !le prijs met '342 punten. Marijke had zich voor dit concours reeds maanden serieus voorbereid en j.l. Donderdagavond werd de slotrepetitie gehouden, waarop bleek dat de num mers er goed inzaten, en zo werd de reis naar Wijk bij Duurstede dan Zaterdag middag vol goede moed aanvaard, met de hoop dat alles naar wens zou verlo pen. Al was dan alles tot in de puntjes verzorgd, men is bij een deelname aan een concours er nooit zeker van dat men op een of ander onderdeel niet zal strui kelen of dat de zenuwen de muzikanten niet te veel parten zullen spelen. Als verplicht nummer moest worden uitgevoerd „Jubel Ouverture" van An ton M. van Leest en als vrij nummer: „Schone Meimorgen" van Bisselink. Als juryleden traden op de heren Her man van Rheenen, Hendrik Altink en J. de Lange. Zoals ook uit de rapporten der jury blijkt, werden de nummers door Marijke, onder leiding van haar directeur, de heer P. J. van Iersel uit Waalwijk, zeer goed uitgevoerd. De ijverige studie van maan den, voor welke studie niet alleen de mu zikanten van Marijke, maar in de eerste plaats de directeur en niet minder de in structeur der harmonie, de heer v. Iersel uit Loonopzand, zich zeer veel moeite hebben getroost, werd hier ruimschoots beloond. Het moet dan ook voor direc teur en instructeur een ware voldoening zijn, hun werk thans op deze wijze be kroond te zien, want een eerste prijs in de eerste afdeling en dan nog met een flink overschot van punten, mag toch zeker voor een zo jeugdig gezelschap als Marijke wel een bijzondere prestatie ge noemd worden. Uit de rapporten der juryleden stippen j we een en ander 'aan: Herman van Rheenen: Andante blz. 6 wat te langzaam, maar dit gedeelte zan gerig weergegeven. Stemming zeer goed, slechts enkele tekortkomingen, maar ove rigens een zeer goede vertolking. Koraal nog iets zachter laten weerge ven, maar toch gevoelvol en met grote wijding vertolkt. Blz. 4 even een onzui ver accoord. Trombone-solo mooi ver klankt Een goed harmoniecorps. Een mu zikale dirigent. Hendrik Altink rapporteert dat in Al legro een stem wegbleef en de triolen wat langzaam waren in 't eerste nummer. Overigens, aldus dit jurylid, mocht de uitvoering er zijn. Stemming goed. Nu ancering mooi en technisch heel goed. In het vrije nummer 't tempo wel wat langzaam; de echo was te hoog' van stemming. Trombonesolo was heel goed. De vertolking van dit nummer was uit stekend; 'n mooi beschaafde klank. De dirigent heeft alles goed in de hand en z'n tempo's waren zeer goed. J. de Lange: Goede uitvoering van het le nummer, 't Moderato-begin is te lang zaam, zo wordt 't langdradig. Hulde aan de mooie bas. 2e nummer: Jammer dat hoorn en piston onderling niet 100 stemden. Overigens ook hier veel goeds. Het laat zich begrijpen dat de inge zetenen van Sprang, die steeds met Ma rijke meeleven, zeer opgetogen waren bij het vernemen van het door Marijke behaalde succes. Vele ingezetenen uitten hun vreugde door het uitsteken van de nationale driekleur. Omstreeks half 10 'arriveerde Marijke in uitgelaten stemming in Sprang en stelde zich aanstonds op om nog een muzikale wandeling door een deel van het dorp te maken. Hiervoor bestond zeer veel belangstelling. Marijke maakte natuurlijk haar opwachting bij haar be schermheer Dr. Winkelman, waar zij met enkele vrolijke, pittige marsen haar blijdschap over het behaalde succes uitte. Dr. Winkelman dankte voor deze atten tie en feliciteerde Marijke met het be haalde succes. Ook wij feliciteren Marijke mede. na mens de gehele burgerij van harte met deze voor haar bijzondere gebeurtenis. Wij vernemen van de zijde van het bestuur dat bij gelegenheid van een bin nenkort door Marijke ,te verzorgen con cert ook de concoursnummers zullen worden uitgevoerd. ORANJEFEESTEN. Zoals uit de in dit nummer voorko mende advertentie blijkt, organiseert de Oranjevereniging Juliana alhier op Za terdag 30 Augustus .a.s. grote Oranje feesten. Een bijzondere attractie bij deze feesten zal zijn het optreden van het van de radio zo bekende en gevierde ensemble „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker. Ongetwijfeld zal dit optreden grote belangstelling trekken. Het feestprogramma zal nog nader wor den bekendgemaakt. JUBILEUM A. DEES. In verband met 'het 25-jarig jubileum van de Weled. Heer A. Dees, als hoofd der Chr. School alhier, op 1 September a.s., kunnen wij mededelen, dat het in de bedoeling van het comité van oudleer lingen ligt, op Dinsdag 2 September des avonds 7.30 uur in het gebouw Van de Chr. Volksbond een samenkomst te be leggen, waartoe alle oud-leerlingen wor den uitgenodigd. Op deze avond, die een feestelijk karakter zal dragen, zal namens de oud-leerlingen een cadeau aan de heer Dees worden aangeboden, als dank voor het genoten onderwijs. Verder zullen de leerlingen der hoogste klassen o.l.v. een tweetal onderwijzers der school de avond opluisteren met zang en voordracht. UITSTAPJES. Vrijdag werden door enkele verenigin gen weer hun traditionele jaarlijkse uit stapjes gemaakt. De leden der 'Chr. 'Ge mengde Zangvereniging Excelsior gingen met twee bussen naar Zuid-Limburg, evenals de leden van de afd. Capelle van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale met hun vrouwen en verloofden. Deze gezelschappen troffen in Limburg mooi weer en bezochten b.m. Maastricht, Val kenburg en Vaals en hebben volop kun nen genieten van het vele natuurschoon. De leden van de afdeling Sprang van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale met hunne dames bezochten met een tweetal bussen het vacantiecentrum van hun or ganisatie te Driebergen en verder Arn hem en Nijmegen. NEDERLAAGTOURNOOI N.E.O. Zaterdag werd N.E.O. in het neder- laagtournooi de eerste nederlaag toege bracht. Uno Animo uit Loonopzand liet zien dat het in een hogere klas speelt. Met 82 toonde Uno Animo zich de meerdere van NEO. Waarschijnlijk zul len de shirts, die voor het toebrengen van de grootste nederlaag beschikbaar zijn gesteld, wel naar Loonopzand gaan. ZANG- EN MUZIEKDAGEN KUNST NA ARBEID. Het festival, georganiseerd als sluiting van de herdenking van het 30-jarig be staan van de plaatselijke muziekvereni ging Kunst na Arbeid is, ondanks de mi nieme belangstelling van de zijde van het publiek als gevolg van de slechte weersomstandigheden van Vrijdag, toen regen- en onweersbuien een gang naar 't feestterrein belemmerden, voor het Uit voerend Comité toch geen fiasco gewor den. De tweede dag en vooral de Zater dagavond, toen honderden bezoekers ge tuige waren van een schitterend avond concert met als slot van het feest een openluchtfilm, heeft hiertoe zeer veel bijgedragen. Reeds Donderdagavond stond Capelle in het teken van de Kunst na Arbeid- feesten. Na een openingswoord van de voorzitter der muziekvereniging, de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, werd op het feestterrein aan de Nieuwevaart een avondconcert gegeven, waaraan met de jubilerende vereniging medewerkten de gemengde zangvereniging 't Rozeknopje, 't Harmoniegezelschap Apollo uit Geer- truidenberg en Sophia's Klein Orkest uit Loonopzand. Vrijdag, de eerste dag van het festi val, had 's namiddags 3 uur in tegen woordigheid van vele belangstellenden, w.o. het voltallig Uitvoerend comité en diverse leden van het Ere-comité, in café Cové-v. d. Haart de officiële opening van het muziekfeest plaats door de Ere voorzitter van de vereniging, de Edel achtbare Heer Burgemeester A. Smit. Vanaf half 4 werd op de muziektent op het feestterrein een gevarieerd zang en muziekprogramma door de deelne mende verenigingen uitgevoerd. Het Til- burgs Knapenkoor Zang en Vriendschap opende onder leiding van zijn dirigent de heer L. Koopmans Jr. met „O esca viatorum" van Elb. Jos Franssen en „De zwervende scholier" van Leo Smeets. Vervolgens lieten zich horen: Tilburgs gemengd koor Artis Amore; Gem. Koor St. Martinus Eindhoven; Gem. Zang ver. Polymnia Waspik; Fanfare Sirena Vrij- hoeve-Capelle; Harmonie Marijke Sprang en de Mandolinever. A Tempo, Sprang- Capelle. 's Avonds vanaf 8 uur con certeerde de Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak uit Waspik, welke ver eniging onder leiding van de heer Chr. Kuijten een tot in de puntjes verzorgd programma uitvoerde. Zaterdagmiddag werd het festival voortgezet. Deze middag opende de plaatselijke Chr. Zangv. Hallelujah, on der leiding van de heer M. C. Rijken het programma met Dorpsvesper van Leo Smeets en Zonnezang van Otto de Vaal. Vervolgens traden op het Chr. Jeugd koor Hallelujah Capelle; Fanfare Euterpe 's-Gravemoer; Gem. Zangver. 't Roze knopje Capelle; Chr. Gem. Koor Halle lujah Waalwijk; Gem. Zangver. Echo der Duinen Loonopzand; Chr. Gem. Zangver. Oefening Kweekt Kunst Was pik; Fanfare St. Hubertus Dongensevaart én Fanfare 'Excelsior 'Genderen. De Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon- op-Zand, permanent houdster van de wisselbeker, vaandel en intern, vaandel van de Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, verzorgde 't slot- concert. Deze vereniging, welke in bin nen- en buitenland een goede naam heeft, voerde onder leiding van haar dirigent, de heer A. J. H. Kotter, een programma uit, dat het hoogtepunt van het muziek feest kan worden genoemd en waarmee directeur en uitvoerenden een ongekend succes oogstten. Een openluchtfilm bracht een vrolijk slot aan deze drie daagse festiviteiten. De verloting der geldprijzen, die voor de aanvang van het avondconcert in de bestuurstent onder politietoezicht plaats had, had het volgende resultaat: le prijs f 50 Fanfarecorps Sirena Vrijh.-Capelle; 2e prijs 40 Chr. Harmonie Marijke te Sprang; 3e prijs 30 Chr. Jeugdkoor Hallelujah Capelle; 4e prijs 20 Gem. Zangver. St. Martinus Eindhoven en 5e prijs 10 Gem. Zangv. 't Rozeknopje, Capelle. GESLAAGD. Onze dorpsgenote 'Mevr. van Veen- Snoek, slaagde te Tilburg voor het Prak tijk-examen Textiel-brevet A. BENOEMD. De heer H. van Eeuwijk Jzn., Loon- sedijk, is ingaande 1 Sept. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongens school te Kaatsheuvel (Berkdijk). BURGERLIJKE STAND over Juli 1952. Geboren: Maria L dv H Roukema-v d Hoogen Roelof zv G Haisma-Kuijs- ten Marinus zv L Ramsteijn-Roomer Johannes A M zv H J v Best-van Spaendonk Arie J zv G de Rooij- Ros Hermanus D zv M Bax-Rijsdijk Janna M E dv J W C Geenen-Tim- mermans Elbert zv J Rosenbrand- Onckels. Gehuwd: B Nieuwkoop 29 j en M J Nieuwenhuizen 26 j H Mesch 30 j en A M Kruijf 3 j H Bouman 29 j en P Koenen 26 j H. Goedhart 34 en J M Ros 28 j J E Both 28 j en A Waarts 24 j J C v Zuilekom 34 j en M C Verhagen 29 j HE Spie ring® 33 j en A M Wagom akers 22 j P Roosenbrand 40 j en H Rosenbrand 9 j J J Blom 31 j en N J Kruijf 25 j L A Rijken 24 j en A Heurter 24 j A v d Schans 26 j en G J Nederveen 22 j J Snijders 27 j en C de Bruijn 25 j. Overleden: E J Heij 59 j echtg v G C H Dolfing. Gevestigd: G. M. de Jong van Nijme gen E J Dasberg en dt. van Loonop zand K Timmermans van Loonopzand J Brussaard van Vlaardingen A Koopmans van Tilburg A Mantel van Leiden H Bouman van Raams- donk CE Bakkeren van Waalwijk 1A P v Achterberg van Dussen A A Oerlemans van Breukelen J M Ros van Waalwijk. Vertrokken: A. G. Mandemakers naar Breda P Snijders naar Loonopzand E Both en echtg naar Raamsdonk M C Verhagen naar Culemborg: J C Snijders-v d Sluis naar Made en Drim- melen M de Bie naar Raamsdonk J M Both naar Waalwijk J H M Ha- mers-v d Lee naar Waalwijk H D voorde Poorte naar Dordrecht W A v d Schans naar Poortugal. KANKERBESTRIJDING 1952. COLLECTE In de periode van 25 Aug. t.m. 6 Sept. a.s. houdt de Ned. Ver. tot steun aan 't Koningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding haar jaarlijkse collecte. Het in de gemeente Sprang-Capelle bestaande plaatselijke comité van dit Fonds beschikt momenteel nog niet over een voldoend aantal collectanten, van wier zeer gewaardeerde medewerking 't welslagen van deze collecte mede af hangt, en indachtig het motto „Het Koningin Wilhelminafonds rekent op U" vertrouwt het dat velen zich voor dit mooie werk in het belang van de lijdende mensheid zullen opgeven. 'De gelegen heid bestaat tot Zaterdag 23 dezer bij de dames Mevr. W. Cové-Paans, Was- piksedijk 1, tel. 218; Mevr. E. Hovinga- Lakenveld, Raadhuisstr. 104, tel. 2421 en Mej. W. Haverhals, Raadhuisstr. 18, tel. 2384. W.S.C.—R.W.B. 1—3. De eerste wed afrijd in het Ne-' derlaagtournooi van W.S.C. is in een behoorlijke zege van R.W.B. tot een feit geworden, al moet di rect worden toegegeven, dat W.S.C. zeer zwaar gehandicapt was door het niet beschikbaar zijn van aan voerder Muskens, Steenbeek en v. d. Ven Bovendien was het iets meer veine wel aan de kant van R.W.B.; ofschoon zij hard gewerkt hebben om de overwinning tot stand te brengen. De eerste tien minuten is een verkenning aan weerszijden met enkele proeven van doorbraken op de beide doelen, waar vooralsnog de beide verdedigingen nog wel raad mee weten. In deze periode is een prima kopbal van v. Bladel op te merken na een goede voorzet an v. d. Griendt, die linksbuiten v. d Ven vervangt. Allengs worden de aanvallen menigvuldiger, zo wel van R.W.B. als W.S.C. en gaan zelfs van flink tot fel over, maar arbiter Dalmeyer leidt correct en rustig. Enkele scherp gerichte schoten, vooral een schot van aanvalsleider Meuleman, geven de indruk, dat het geen doelpuntloze wedstrijd zal blijven Ook Pulles van W.S.C., die naar (le voorhoede is gediri geerd, tracht met een ver schot doelman Schalken te verschalken, terwijl vlak erop een vrije trap even buiten het strafschopgebied •gevaarlijk voorlangs het heiligdom Van v. Adelberg wordt geplaatst. Na 35 minuten heeft linksbuiten v. d. Anker succes, als Mahieu geen gebruik maakt van de noodrem en met enkele fraaie schijnbewegin gen is de weg naar het doel open, waarvan hij dankbaar profiteert om met een kalm schot R.W.B. de leiding te geven. Even daarop probeert Jan Schal ken een flitser te plaatsen, doch het richten laat iets te wensen over Na' de thee zijl) de eerste aan vallen van R.W.B. en werkelijk, het rammelt toch wel iets in de middenlinie van W.S.C., dat alle zeilen moet bijzetten om het ge vaar te keren. »A1 werkt invallei Mutsaerts prima en zijn zijn pas ses zeer secuur, toch kan deze halflinie ons de linie Muskens— v. MeeuwenKouwenberg niet •doen vergeten Het voedend werk ■vooral is niet in orde en telkens ontstaan grote gapingen op het •middenveld. Middenvoor Blijlevens krijgt een dot van een schietkans, zij het ook op enige afstand, doch slecht gericht vliegt het leder ver naast. Ook v. Bladel dringt ver in de verdediging van R.W.B. door, maar ook zijn schot is te slecht gericht om succes te kunnen opleveren. Een felle aanval van R.W.B. re sulteert in een scherp schot van Meuleman, maar v. Adelberg's uit val is te positief om enig gevaar te duchten. Kouwenberg, die ver terug is •cedrongen en voor het eigen doel opereert, geeft een misser weg aan 'Jan Schalken, die een zoever juist over de lat afvuurt. Aan de andere zijde wordt een prachtige rush van rechtsbuiten Blijlevens met een goede voorzet besloten, doch de harde kopbal van zijn broer is weer niet. te best •gericht. Na 15 minuten heeft R.W.B. eindelijk weer succes, zij •het zeer gelukkig, als Jan Schal- 'ken in zuivere buitenspelpositie een voorzet van zijn rechtsbuiten, van zijn schoenpunt in het net ca ramboleert en daarmede de stand op 20 in het voordeel van R.W.B. brengt. Een prima schot van Meuleman wordt zo mogelijk nog keuriger door doelman van Adelberg gestopt en bijna in hetzelfde moment is het Jos Blijlevens die een hard schot voor langs het R.W.B.-doel zendt. De voorhoede van W.S.C. weert zich geducht en tracht ten koste van alles een doelpunt, te forceren, maar het geluk is niet met hen. Toch heeft het doorzetten succes als middenvoor Blijlevens uit een voorzet van zijn broer de laatste klip pit de R.W.B.-verdediging omzeilt en met een onhoudbaar schot de stand op 12 brengt. R.W.B. verdedigt zich (met man en macht tegen de aanstormende W.S.C.ers, ziet zelfs kans enkele gevaarlijke doorbraken te force_ ren, maar Meuleman wordt regel matig terug gewezen. Kort voor het einde ontstaat een gevaarlijke situatie als doelman Schalken zich te ver uit doel waagt, doch in het gewirwar van de strijd is arbiter Dalmeyer het buitenspelgevallctje toch niet ontgaan. Met nog slechts ■enkele minuten te spelen is het v. Meeuwen die even aarzelt, waaruit het derde doelpunt van R.W.B. geboren wordt, 13. De wedstrijd had ondanks de verschillende felle momenten een sportief verloop, ofschoon R.W.B. eens uit moet zien naar een meer terzake kundige grenswachter, tenzij hij een off day had. R.W.B. i Onder grote belangstelling hield de R.W.B. supportersvereniging haar eerste algemene vergadering, welke hoofdzakelijk inhield het •bespreken der reizen in het ko mende seizoen. Staande de verga- 'dering gaven reeds velen zich op voor de eerste reis naar Zierikzee. Hiervoor is nog gelegenheid tot 't einde dezer maand aan het beken, de adres Grotestraat 47. Vóór 1 September. BaardwijkConcordia 11. Een elftal van Baardwijk, waar in vijf andere spelers, de spelers van het eerste elftal, (lie in Drunen acte de presence moesten geven, vervingen, bond gisteren voor een oefenpartijtje de strijd aan tegen een elftal van Concordia SVD uit Den Bosch Het was een aardige wedstrijd, waarin Baardwijk het eerst aan bod kwam, toen linksbuiten Drik vain Gelder 10 minuten voor de rust zijn club de leiding gaf; en het duurde tot een kwartier voor het einde, dat de Bosschenaren de stand gelijk konden maken. Het was een goede oefenpartij voor de geelzwarten, van wie in de competitie natuurlijk weer goede prestaties worden verwacht. Veteranen Juliana kampioen Zomeravond-competitie afd. B. J.l. Donderdagavond speelden de Juliana-veteranen hun laatste competitie-wedstrijd tegen HNC 2 op liet terrein van SDO te Sprang. Na een zeer spannende wedstrijd wisten zij deze te winnen met 21 en daarmede beslag op het afde lingskampioenschap te leggen. Door verhindering van enkele spe. ■Iers was het elftal gewijzigd. Na afloop verenigden de spelers en Bestuur zich in café Willemse •waar zij werden toegesproken door voorzitter Du.quesnoy. Tevens wer den bloemen aangeboden door de heer M. Slaats, namens de sup porters. Het geheel had 'n gezellig verloop. DRUNEN. Om de Henk Romein-wisselbeker. In de demi-finale kwamen eerst twee derde klassers aan de beurt, n.l. Baardwijk 1 en Heusdenl. Het werd een vrij tamme vertoning. Heusden wist door meer enthousi asme Baardwijk terug te dringen en een klein veldoverwicht te be reiken. In de 16e minuut doelpunt te Heusden voor de eerste maal, kwam er steeds beter in en wist vóór de rust nog een tweede doel punt te scoren. Na de rust wist Heusden nog een keer van de zwakke Baardwijkse doelman te profiteren. Baardwijk spande zich wel in om de achter stand te verkleinen, maar deze bleef 30 in 't voordeel van Heus den. De tweede wedstrijd ging tussen Haarsteeg 1 en RKDVC 1, twee 4e klassers. Het werd de wedstrijd van deze middag, die het aankijken vol komen waard was: snel, technisch goed en spannend. Drunen liet al spoedig zien dat het technisch zijn tegenstander de baas is en wist ook tegen het harde spelend Haarsteeg een overtuigende veldmeerderheid te verwerven. Na 16 minuten speel de de Drunense rechtsbuiten zich goed vrij, gaf een through-pas naai de rechtsbuiten, die op zijn beurt onhoudbaar inschoot. Drunen bleef stevig in het offensief, maar de Haarsteeg-keeper wist op prachtige manier zijn heiligdom voor verdere doorboring te bewaren. Tien minuten na rust was het de Drunense linksbinnen die zich keu rig vrij speelde en met een beheerst schot de voorsprong bracht op 20. Ofschoon Drunen het offensief bleef behouden, wist Haarsteeg in de laatste 10 minuten nog gelijk te maken. In de eerste 7 minuten van de verlenging gaf de Drunense linksbuiten zijn club opnieuw' de leiding, 32, met welke stand ook het einde kwam. Zo zal Zondag de grote wedstrijd Heusden 1RKDVC 1 moeten uit maken wie van de twee de Henk Romein-wisselbeker in bezit krijgt. VLIJMEN. Nederlaagtournooi. Berlicum 1—Vlijm. Boys 4—3. Zondag speelden de Vlijm. Boys te Berlicum tegen de club van die naam voor het nederlaagtournooi. In het begin van de strijd werden de Boys overrompeld en enkele fouten in de verdediging werden afgestraft. Na de rust was Vlijmen beter en wist de achterstand te verkleinen tot 43. Schulte onbedreigd eerste in Helmond. Met de allures van zijn beste da gen heeft de „veteraan'' Schulte zich de beste renner getoond van al de grootheden die gisteren in Helmond aan de start verschenen. Carrea, Diot, Schotte, Diggelman, kebaiili, Dekkers, de Hartog en Wagtmans moesten lijdelijk toezien hoe Gerrit Schulte van een onno zel premiesprintje met Adry Suyc- kerbuyk gebruik maakte om samen met deze enthousiaste jongeman al de grootheden achter zicli te laten en in volmaakte stijl, beurtelings het kopwerk verrichtend, voerden deze twee een tempo, dat hen ten, slotte een ronde voorsprong be zorgde op het peloton, waaruit Milano en Bakker en later Woutje Wagtmans ook nog kans hadden gezien weg te spring, hoe wel hun speed te kort schoot te genover die van Schulte en Suyc- kerbuyk. Deze werden dus resp. eerste en tweede, 3e was Milano op 55 sec., 4 Wagtmans, 5 Bakker op 1 minuut 10 sec. 6 van Elderen, 7 Witteveen 8 van Öers, 9 Evers, 10 Loos. SUPPORTERSCLUB M. LIGTVOET. Zondag nam de amateur Ligtvoet deel aan de Ronde van de Besterd te Tilburg en wist daar een mooie 10e plaats te behalen. Een goed succes als men weet dat deze ren ner vier weken rust heeft moeten houden vanwege een lichte hersen schudding. Hedenavond om 6 uur zal het startschot worden gelost voor de avondzesdaagse in het sportpark „De Vliert" te 's-Bosch, waarbij ook Ligtvoet van de partij zal zijn. Wij hopen dat hij a.s. Zaterdag bloemen mee naar Waalwijk zal brengen. Succes, Mary. ELSHOUT, H. Kivits wist zich in de ronde van Tilburg een tweede plaats te veroveren. VLIJMEN. Vrijdag nam de amateur Wolfs deel aan de Ronde van Boxtel. Hij was in prima vorm en werd tweede. 'Heden, Maandag !18 Aug., neemt Wolfs deel aan de Avond-zesdaagse te Den Bosch. Zal Wolfs de gele trui ver overen? We zijn benieuwd. VLIJMEN. P.V. „De Zwaluw". Zondag was er een wedvlucht vanuit Mons, België. Los 11.45 uur. Eerste duif 3.7.47; laatste prijswin nende duif 4.3.24 uur. De uitslag is als volgt: W. v. Ravensteijn 1, 12, 64; J. Heesbeen 2; N. v. Esdonk 3, 14, 32, 62, 70; C. v. Heivoort 4, 24, 40, 47; M. v. Overdijk 5, 13, 21, 28; J. Ver haren 6, 20, 29, 71; A. v. Oijen 7, 35; A. v. Heivoort 8; P. v. Dal 9, 49; Th. v. Esdonk 10. 27, 33, 46; Fr. v. Uden 11, 30, 65; B. Oremans 15, 16, 23, 50, 51, 57; P. v. d. Loo 17, 48; A. L. v. Heivoort 18, 22; J. Ver schuren 19; D. Stupers 25; J. Ki vits Gr. 26, 37; M. v. Dal 31, 42; M. Nicols 34; Jos Kuijs 36, 73; Ge broeders Oosterwaal 38, 41, 61, 66; C. Diepstraten 39, 45, 53, 54; K. Ki- vit 43; Th. v. Overdijk 44; L. de Laat 52; Jan Kuys 55; A. Parijs 56, 69; J. v. d. Heuvel 58, 72; C. de Laat 59; W. v. Beijnen 60; A. v. d. Dungen 63; L. v. Es 67; J. v. d. Dungen 68. Fanny Blankers-Koen boekte goede resultaten. Bij de athletiekwedstrijden om het clubkampioenschap van Neder land is bij de heren Vlug en Lenig uit 's-Hage en bij de dames Sagitta uit Amsterdam kampioen gewor den Fanny Blankers Koen kwam voor 1 haar club ujt op de 80 meter hor den,. het verspringen en de esta fette. Zij leverde de belangrijkste indi- viduële prestatie door onder niet zo gunstige weersomstandigheden de 80 meter horden te winnen in de prachtige tijd van 11.2 en door zich met een sprong van 6.05 als tweede te klasseren op de Europe se seizoenlijst. Grote Prijs van Nederland voor Ascari. De Italiaanse autocoureur Al berto Ascari heeft gisteren te Zandvoort met ruim anderhalve minuut voor Farina, en een ronde op Villoresi, de grote prijs van Nederland gewonnen en door het groot aantal punten dat hij wist te verzamelen, maakte hij' zich eveneens zeker van liet wereld kampioenschap 1952. Ascai i reed in een Ferrari en deze wedstrijden zijn voor deze fa briek al een even groot succes ge worden, want de eerste drie plaat sen werden door 'n Ferrari bezet, nb NIEUWS VAN DE KABINETSFORMATIE Nog steeds is Mr Donker, de fractieleider van de P.v.d.A. er niet in geslaagd een nieuw kabinet •te formeren. Liet het zich op hef einde van de vorige week aan zien, dat de formateur spoedig succes zou hebben, thans blijken er nog enkele moeilijkheden bertfe_ feilde de keuze der ministers lé zijn, terwijl er ook nog enige pro blemen van organisatorische aard schijnen te moeten worden opge lost. Het zal een extra parlementair kabinet worden, waarin 6 katho lieken zitting zullen nemen. Om trent de personen die de minis terszetels zullen betrekken, is ech ter nog niets bekend. SOEKARNO EIST NIEUW-GUINEA OP. Ter gelegenheid van de 7e ver jaardag van de uitroeping van de Indonesische onafhankelijkheid, heeft president Soekarno wederom de beëindiging van de Nederland se bezetting van Nieuw-Guinea ge eist De beëindiging van liet ko loniaal gezag over West-Irian, is niet alleen een nationale eis, aldus Soekarno, doch ook een eis in het belang van de veiligheid. In het vervolg van zijn rede noemde Soe_ karno het euvel, dat het Staatsgezag in Indonesië niet wordt geëer biedigd, de voornaamste ziekte waaraan Indonesië lijdt. OVERSTROMINGEN IN ZUID-ENGELAND. De hevige regens die gedurende 12 uren in Zuid-Engeland zijn ge vallen, waren er de oorzaak van, dat de rivier de Lyn aangroeide tot een krachtige stroom, die hui ten haar oevers trad en als nieuwe bedding de hoofdstraat van het dorpje Lynmouth, een bekend En. gels vacantiecentrum, koos. Het is thans zeker, dat deze overstromingen aan ruim 20 men sen het leven hebben gekost, ter wijl nog meerdere anderen worden •vermist. De slachtoffers, onder wie veel ■vacantiegangers waren, zijn in hun slaap verrast door het woedende water, dat heil meesleurde. CHINESE DELEGATIE IN MOSKOU. Een Chinese delegatie onder lei ding van de Chinese minister van Buitenlandse Zaken, is in Moskou aangekomen. Vele Russische auto riteiten, waaronder de minister van buitenlandse zaken, Visjinsky en Molotof, waren ter begroeting aanwezig. De Chinezen zijn naar Moskou gekomen om, zoals het heet, ,,de ontwikkeling te bespre ken van nauwere banden van sa menwerking tussen China en Rus- Jand". NEDERLAND OP Z'N KOP IN BREDA-ORANJESTAD. Groot Carnaval d'Eté op 21 Aug. a.s. Wie Breda in de afgelopen weken be zocht heeft, zal tot de ontdekking geko men zijn, dat het er goed toeven is. He sprookjesachtig verlichte stadspark Valkenberg", de romance van het his torisch openluchtspel „700 Jaar en één Nacht", de sensationele amusements attracties in het plezierige Oranjekwar- tier en de gezellige drukte in de binnen stad hebben reeds honderdduizenden be zoekers van heinde en verre getrokken. En met recht! Immers, de sfeer in het feestende Breda is er een van zuidelijke charme en zorgeloosheid, die als het ware magnetisch werken op de vacantiegan- ger uit binnen- en buitenland. Op 21 Aug. a.s. zal de feeststemming het toppunt bereiken. Dan gaat Breda Oranjestad een groot Carnaval d'Eté beleven, „zoals nimmer is geweest". Vijf alombekende Carnavalsverenigin gen uit Den Bosch zullen de gangmakers zijn voor dit festijn van zotternij en zui delijke leut. De Beierse kapel „Breda" en de zo succesvolle „Original Victoria Band" zullen hen daarbij bijstand ver lenen en zo nodig het Carnavalsvuur nog aanwakkeren. Als klap op de vuurpijl zullen twee zuidelijke figuren die in de geschiedenis een grote rol hebben gespeeld, een il lustere intocht houden in 'Breda-Oranje-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2