woens dag- m VROOM Si IHtHIlStlAW DE UHGSimr priizeii 0 RUM EN ELSHOUT fll 89'- 4.25 5. 3. 4.95 32' 6. HET MYSTERIE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 6 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND ALLEEN GELDIG WOENSDAG 20 AUG. Bruine kindermolières, 'n prachtaanbieding, met prima -M vormrubbe maten 20-21 22-23 28-31 zolen, 75 95 24-27 32-351 95 Linksge weven Dames kousen in zeer soepele rayon. Hiel en teen met nylon versterking, 4 95 mooie kleuren Jongenspolohemd met T- en vetersluiting, sterke kwa liteit, in wit, geel, bordeaux, gfoen en petrol. 55 Leeftijd 6 t/m 12 jr. J&m met kleine stijging. Kinderschortje van prima witte katoen met diverse leuke fantasiegarneringen. Leeftijd 2-4 jaar. Oud Hollandse doek, te gebruiken als wand- en tafelkleedje, flinke yf 50 maat 90 x 90 cm. Beddendamast, pr. kwali teit, 140 cm. breed, in terra, groen en blauw, 45 per meteru Sousbras met prima rubber inlegblad en met Bemberg zijde overtrokken, gtsjPW alle kleuren Witte katoen voor lakentjes en sloopjes, stevige OQc kwal. 70cm.br.,p.m. JrO Speculaas, heerlijk gekruid ook voor op de bo- c terham, 250 gram dO Vruchtenhagel, div, smaken, 250 gr. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN ia Poplin overhemd met vaste trubenijs boord, gevoerde borst, parelmoer knoopjes, dubbele manchetten. In uni groen, grijs, bleu, -y 9Q beige en wit. VOOR KAMPEERDERS EN TREKKERS! 2 rollen verband, ^vei ligheidsspelden, 1 doosje hechtpleister, 1 zakje wond- pleister, samen voor Plastic beker, kelkmodel, in diverse frisse kleuren. On misbaar op reis en vacantie, 4 st voor Inmaakcombinatie bestaande uit: 1 inmaak- ketel, compleet met inzet en veren, 1 thermometer met huls, 6 inmaakglazen 1 liter met ringen 75 1 receptenboekje is er van strijd geen sprake; angst vallig bewaakt men elkaar en nie mand krijgt voorlopig een serieuze kans om weg te springen; Piet v. Roon wint een premie van Waal- wijks Belang, zijn stadgenoot Arie Voorting heeft er ook al enkele ge wonnen en het peloton zorgt dat 't bij elkaar blijft en verder gebeurt er weer niets. De eerste 40 ronden zijn gereden in een uur, 13 min. en 15 seconden. Als Voorting en Paaymans, Kees Paaymans wel te verstaan, fel ge sprint hebben om een premie, waar bij Paaymans in de Haarlemmer zijn meerdere moest erkennen, moet in de 48;e ronde de enige Waalwij ker A. v. Es lossen en eni ge tijd later zullen we hem niet meer voorbij de tribune zien ko men. Ondertussen gaat de Kaats- heuvelse J. v. d. Ven aan de slag, hij komt een keer op kop door, de volgende ronde hebben Ramaeker en Karei Paaymans hem ingelopen, in het peloton zit Kees Paaymans de zaak duchtig af te remmen; Jan v. d. Ven neemt de kans waar en spurt weer achter de twee kop lopers aan en het duurt geen ronde of hij is bij. TEKENING IN DE STRIJD. Langzamerhand begint er nu te kening in de strijd te komen; 55 rondes zijn er gereden; aan de kop is Karei Paaymans door H. de Vos uit Den Haag vervangen, in het pe loton worden de slagzwaarden ge scherpt zo het schijnt, angstvallig bewaakt men elkaar, er wordt afge remd en getrokken, maar meer ge remd, en dit geeft de Dongense Scheerders, die een beroerde inzin king kreeg, de kans om prachtig bij te komen. Jan v. d. Ven kan het tempo van Vos en Ramaekers niet volgen en laat zich terug zakken, spoedig krijgt hij gezelschap van Ramaekers en dan gaat'Vos er alleen van door; hij neemt 23 seconden op het pe loton, waar Voorting uit alle macht zit te jagen; Voorting probeert de achtervolging dan alleen, maar ziet het moeilijke hiervan in; Maas, L. Hendriks en J. Verhoeven hebben meer succes, zij slagen er in weg te komen, zij slagen er zelfs in na vier ronden de demarrant Vos in te lopen en ondertussen rukken Voorting en Paaymans aan het pe loton, waar de vinnige Pauwke Schollen zich iedere keer in de vluchtelingen vastbijt. Als er 70 ronden gereden zijn ge lukt het Zieleman en v. Roon zich bij de koplopers aan te sluiten, een twintig seconden achter hen zien we Voorting en Paaymans en even daarachter een razend snel peloton dat aangevoerd wordt door Peters. Dan ontlaadt zich een wolkbreuk op de ruggen der renners en de hoofden der toeschouwers en ter wijl iedereen zich een goed heen komen zocht en er alleen op be ducht was droog te blijven, terwijl de regen roffelde op het zeil van de jury-tent en de donder somwijlen bepaald knetterde, zagen Paaymans en Voorting in die stuivende regen en die voortgejaagde blaren kans zich bij de kopgroep aan te sluiten, en terwijl wij moeite deden om droog te blijven en om toch 't ver loop van dit gevecht tegen de riva len, waarbij zich nu ook de regen had gevoegd, te volgen, zagen we steeds meer renners zich naar vo ren dringen; het waren de koel- bloedigen die zich niets aantrokken van regen, wind en donder en van een angstig heen en weer lopend publiek, die zich tegen de( regen met stoelen beschuttend soms een ernstig gevaar opleverde voor de renners die meermalen uit moesten wijken voor vooruitgetrokken stoe- lepoten. Toen er 78 ronden gereden wa ren zagen wij een kopgroep van 10 man, te weten H. de Vos, L. Hen driks, J. Verhoeven, H. Kuitwaard, J. Maas, P. Schollen, Zieleman, Arie Voorting, Kees Paaymans en Ed. Koeman; op enige afstand volgde een tweede groep die aangevoerd werd door Jan v. d. Ven, die weer van zich deed horen. Twintig renners zijn er nu over gebleven van de ruim vijftig die de strijd begonnen, het tempo wordt opgevoerd, de 10 vluchtelingen ja gen vooruit en houden elkaar in de gaten; het zijn meest de favorieten, de bekende Nederlandse amateurs. Maar laat Voorting, Schollen en Paaymans elkaar maar in de gaten houden ,de niet zo opvallende Jan Verhoeven uit Overschie let liever op het kleine gaatje dat hij ziet en waardoor hij net kan glippen om onbereikbaar te zijn voor de ove rige negen, en Hendriks ziet ook zo'n gaatje en is even later ook weg; er zijn dan nog vijf ronden te rijden en dan blijkt dat de twee demarranten het ogenblik juist ge kozen hebben, ze blijven buiten be reik van de achtervolgers en het staat voor ons vast dat zij als num mer één en twee over de bijna weg gereden finish zullen gaan. Daar is geen twijfel meer aan en we maken ons klaar voor een uiterst snelle en spannende sprint van de groep van acht die op de finishlijn komt toe snellen; de gele trui van K. Paay mans flitst als eerste voorbij, hem vlak op de hielen zit Pauwke Schol len, Kuitwaard volgt en dan Ziele man, als zevende Arie Voorting, Jan Maas uit Roosendaal wordt achtste, v. Gennip uit Dongen, die zich in de laatste rondes nog naar voren heeft weten te werken wordt 9e en de 10e plaats is voor Koeman. Het was een enerverende eind spurt, die door de altijd slagvaar dige Paaymans werd gewonnen. En Verhoeven reed zijn ere-ronde en hij werd vergezeld van Ramae kers die de prijs voor de beste pres tatie won. De tijd van de eerste was 2 uur 38 min. en 15 sec. Het was een in alle opzichten ge slaagde Ronde, een waardig ge schenk voor Waalwijks Belang en een sportief genoegen voor de velen uit Waalwijk en Omgeving die kwamen kijken, al kunnen en zul- j len er dat de volgende keer meer zijn. GESLAAGD. Op de examens voor Diploma A (Schoenhersteller) welke te Den Bosch en te Drunen zijn gehouden, slaagden: P. Vermeulen en J. Merkx, Drunen; A. Jansen, Raamsdonksveer; T. Roza, Veen; A. Wagemakers, Waalwijk en P. van Eethen, Waalwijk; W. Doomerik, Den Bosch; J. v. Rooij, Vught en W. Peters, Kaatsheuvel. 1 Zij ontvingen allen hun opleiding aan de vakschool voor schoenmakers te Drunen. 1 1 ONGEVAL. De rietdekker v. d. Gouw Jr. kwam dezer dagen bij herstelwerkzaamheden aan het huis van dhr. Musch, Bosseweg, te vallen. Hij liep hierbij dusdanige ver wondingen op dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding voor herstel en verbeteren van de woningwet woning Torenstraat 112, voor rekening van de gemeente is lals volgt: G. Merkx, Drunen 4116. Gebr. v. Delft, Drunen 4219. P. Kouwenberg, Drunen 4245. A. v. Iersel, Drunen 4829. M. Schapendonk 5225. OM DE HENK ROMEIN- WISSELBEKER. Baardwijk I—RKDVC II. Met deze wedstrijd werd dit jaarlijks voetbaltournooi om de Henk Romein- Wisselbeker geopend. Door op het laatste nippertje terugtrekken van Nieuwkuijk kwam RKDVC II als inval ler tegen Baardwijk in het veld. Deze eerste wedstrijd werd een mooie en goe de wedstrijd. Voor de rust was het een gelijk op en neer gaan, met aan beide zijden goed spel. Na de eerste helft was de stand nog steeds 00. De thee had Baardwijk blijkbaar goed gedaan, want deze trok ken harder van leer en kregen een licht overwicht. Na een kwartier neemt Baardwijk de leiding. De keeper van RKDVC krijgt zwaar werk, maar na en kele fraaie stops wordt het toch 20. Tegen het einde komen de DVC-ers nog even fel opzetten en het is de mid- voor die de achterstand weet te verklei nen tot 21. Met deze stand komt het einde van deze fraaie, faire en goed ge speelde wedstrijd. 1 Haarsteeg IRKC I. Een technisch beter spelend RKC kon de harde achterhoede van Haarsteeg niet doordringen. Voor de rust zagen we golvend spel met enkele doorbraken aan beide zijden. RKC was technisch beter, maar door haar te kort spel kon Haar steeg steeds ingrijpen en hieruit de aanvallen opbouwen. De rust komt met een dubbel blanke stand. Na de rust komt Haarsteeg iets ster ker opzetten en weet uit een worsteling voor het RKC-doel in de 7e min. de stand op 10 te brengen. RRC blijft doorvechten en houdt een klein veld- overwicht, maar tot doelpunten komt het niet meer. Zo eindigde de tweede wed strijd in dit tournooi met een kleine overwinning voor Haarsteeg. RKDVC I—DESK II. De laatste en meest spannende wed strijd werd gespeeld tussen RKDVC en DESK. Het weer was slecht en het veld waterig en het was daarom geen mooie maar wel een spannende strijd. Van mooi voetbalspel was geen sprake. Na de aftrap is het onze jeugdige rechtsbuiten die de bal aangespeeld krijgt en met een prachtschot de stand op 10 brengt. Na dit verrassend doel punt gaat het spel golvend op en neer en Desk, dat zeker niet de mindere is, weet een minuut voor de rust de gelijk maker te geven. 1 De tweede helft moest door het slechte weer worden onderbroken. Na de hevi ge onweersbui was het veld zeer slecht. Aan weerszijde was het maar slap spel, maar uit verschillende worstelingen wer den doelpunten geboren en het einde kwam met 3-3. Doordat er een beslis sing moest komen werd de wedstrijd 2 x 7,5 min. verlengt, maar ook dit bracht geen beslissing, zodat de penalty's ten slotte een einde moesten maken. DVC deponeerde er 2 in, de touwen en 1 over. DESK 1 over en 1 op de keeper. Zo won RKDVC met 53. HERSTELD. Zr. Gerubini, die geruime tijd op rust is geweest, i$ in zoverre weer herleid, dat zij haar functie weer zal waarnemen. Haar plaatsvervangster Zr. Irma is nu ook weer overgeplaatst. TRIDUUM. Hemelvaartsdag werd het triduum door de Z.E. Pater H. de Waard, Montfor- taan, voor de congreganisten gegeven, gesloten met een Algemene H. Commu nie en een bijzondere oefening in de na middag, waarbij 14 nieuwe leden hun opdracht deden en de oudere leden hun opdracht vernieuwden. De Z.E. Heer Pastoor sprak daarbij een woord van dank aan de leider van het triduum en hoopte dat de goede voornemens die gemaakt waren voor lange tijd hun kracht gouden bewaren en dat in de toekomst de oefeningen even druk bezocht zouden worden als het tri duum was gevolgd. ONGEVAL. De heer G. P. maakte met zijn „Vic toria'' een buiteling, waarna hij zich on der behandeling moest stellen van een geneesheer. Al met al liep het niet zo slecht af. SLECHT WEER. Het weer op Hemelvaartsdag heeft ook hier zijn schade aangericht. Ver schillende daken moesten het ontgelden, terwijl in de tuinderijen veel schade werd aangericht. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD Schoen- en leder le klas hulp-arbeiders onder- werkofdeling Chef ophalerij-verzending Afmaker Kantenschrooier Machine overhaler Bijtuigers Leersnijder Overleersnijders Lederwarenstikker Jeugdige Schoen^ en lederwaren fabr.arbeiders Lederwarenstikster Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Kleding, Reiniging L.l. Naaisters Huish. Diensten Dagmeisje BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid Aank. bouwk. tekenaar Timmerlieden Schilders Metselaars Bouwvaksjouwers Grondwerkers L.l. Metselaar (met ambaehtschool-opl.) Hout, Kurk, Stro Meubelmakers Mach. Houtbewerkers Kleding, Reiniging Kleermakerij (groot- en kleinwerkers) Naaister Schoen- en ieder Werkmeester Onderwerkafd. Handzwikkers Aanklopper Opzoler Sjouwers looierij (nathuis en droogzolder Metaalnijverheid Mach, Bankwerkers Stoker Electr. lasser Autog. lasser Vrije beroepen Vertegenwoordiger in schoenen Jongste kantoorbedienden vr. met MULO dipl. Voeding en genot Slagersknechten Handel: L.l. verkoopsters Verkeer Div. chauffeurs Bezorgers Landbouw Landbouwknechtcn Personeel in alg. dienst Magazijnbediende Huishdiensten Werkster Dagmeisje, halve dagen Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.in. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 23 Augustus 1952. FEUILLETON VAN DE BLAUWE TRAM. 11 door T. Lode wijk 27) Hij sloot de* deur als lag er een baby te slapen en rende nu naar Zomerzorg, waar hij zonder veel moeite een garage kon opbellen. Die beloofde binnen tien minuten met een wagen voor het station te zullen zijn. Aangezien het wel een lange rit kon worden, moest toch eerst benzine worden getankt.... Jochem gaf de portier een fooi en slenterde weer naar buiten. In de schaduw van de VVV-kiosk loerde hij onafgebroken naar de duistere schimmen der remisege bouwen. Hij hoorde een deur slaan, voetstappen. Toen klonk, achter de remise, dof de fluit van een tram. „Daar gaan ze al". Langzaam naderden de vurige ogen van de tramtrein. Terwijl de wagens langs hem heen schoven, zag Jochem in de motorwagen donkere schimmen bewegen. Flui tend schoof de tram de weg op en Jochem verbeet zich van spijt en ergernis, toen hij het rode licht kleiner zag worden, het lawaai wegstierf. Reikhalzend tuurde hij naar de taxi, die maar niet kwam opdagen. In de verte zag hij een paar autolichten over de brug ko men. Een ogenblik later remde de wagen knarsend naast het trot toir. „Kerel, waar bleef je zolang", siste Jochem en sprong naast de chauffeur. „B/and had geen spanning ge noeg", gromde die. „Waarheen?" „Rechtuit maar", beval Jochem, „zo spel als je kunt". In vliegende vaart ging het over de Rijüsburgerweg, maar bij de Leidsebuurt was nog geen taal of teken van de tram te zien. „Linksaf maar", besliste Jochem, „de grote weg op". Enkele minuten later zag hij de gladde, matglan zende rijbaan van de autoweg Am sterdamDen Haag voor zich. „Haal d'r uit wat je kunt De chauffeur bromde iets, maar zijn voet trapte het gaspedaal al dieper. In de flauw-groene schijn van 't dashboardlampje zag Jochem de naald van de snelheidsmeter klimmen70, 80, 90 kilometer Jochem tuurde telkens gespannen opzij, trachtte iets van de tram trein gewaar te worden. Hij kreeg zijn prooi niet in 't zicht. Weldra begon de wagen te klimmen; ze naderden nu het grote viaduct. „Richting Sassenheim", zei Jo chem kortaf. De wagen draaide nu naar links, de helling af. Weldra ging het hotsend over de smallere straatweg naar Sassenheim, en nu zag Jochem tot zijn oneindige vol doening, niet ver voor zich uit, het rode licht van de tram. Toen de wagen naar schatting een honderd meter achter de tram trein was, meende Jochem„Nu kan het wel wat minder. Zorg dat je achter die tram blijft". ,,'t Lijkt wel een filmmeen de de chauffeur met beroepsmatige geringschatting, maar met slecht verborgen nieuwsgierigheid tevens. „Wat moet ik doen als ie stopt „Ook stoppen", zei Jochem. „En doe je parkeerlichten aan. Je schijnwerpers heb je niet nodig, 't is licht genoeg", „Eb als ik last met de politie krijg V' „Die krijg je zeker als je niet doet wat ik je zeg. Ik ben van de politie". De chauffeur keek Jochem eens van terzijde aan, wilde iets zeggen, keek nog eens en besloot dat zwij gen in dit geval goud was. Hij knipte de schijnwerpers uit, en reed nu met een matig gangetje over de totaal verlaten straatweg. In het dorp Sassenheim liet Jo chem de afstand iets groter wor den. Het diende nergens toe, die lui in de tram te laten merken, dat ze geschaduwd werden. Maar een maal buiten het dorp, haalde hij weer op en hing als een speurhond achter het rode licht van de tram, die onophoudelijk voortdenderde. De koepelkerk van de Engel schoof voorbij, de auto passeerde de plaats waar de eerste overval had plaats gehad. Nu reden ze door Lisse, de tram weer ver vooruit. Nog steeds was er niets gebeurd, en Jochem vreesde dat zijn expeditie tever geefs was. De wagen reed over de brug in de donkere tunnel van de door bo men overhuifde weg. Opeens schrok de chauffeur. „Hij staat stil". Inderdaad, het rode licht naderde snel. Stoppen zou nu uit de boze zijn. „Doorrijden", zei Jochem gedempt. Ze passeerden een stilstaande auto, zonder enige verlichting, geheel links van de weg, half op het rij wielpad geparkeerd. De tram stond als een schimmig obstakel onder de zware bomen. De wagen reed met matige snelheid voorbij. „Links!" commandeerde Jochem scherp, „en alle lichten uit." De chauffeur was er nu helemaal in, en met geheel gedoofde lichten reed de auto een smalle zijweg in om daar te stop pen. „Wacht hier", fluisterde Jochem, en als ik met een uur niet terug ben, rij dan naar het politiebu reau van Lisse en zeg dat Ver- kruysen in de penarie zit. Meer kan ik nog niet zeggen, ik weet ook niet wat er gebeuren gaat." „En m'n vracht?" informeerde de practische chauffeur. „Dat maak ik wel met je baas in orde. We kennen elkaar langer dan vandaag. Hier is vast een riks voor jou." De chauffeur stamelde enkele dankwoorden, maar Jochem was al in de duisternis verdwenen. Toen hij de hoek omkwam, zag hij de tram duidelijk staan, want in de motorwagen was het licht op gedraaid. Hij verschool zich achter een dikke boomstam, vanwaar hij, hurkend, het gehele terrein kon overzien, zonder enige kans op ont dekking te lopen. Zeker een kwartier zat hij in die ongemakkelijke houding, zonder dat er iets voorviel. Al die tijd pas seerde geen levende ziel. Hij begon te twijfelenmisschien wacht ten ze op een tegenligger, een extra dienst. Hij floot zachtjes van verbazing. Bij de brug knipperden de koplam pen van een autodat moest de auto zijn, die daar zo verdekt was opgesteld. Het scheen een sein te zijn voor de bemanning van de, tram nu stapte een tweetal geüni formeerde mannen uit de wagen. In de diepe stilte hoorde Jochem nu het motorgeronk van een nade rende wagen. De verlichte tram wierp een helder lichtschijnsel op de rijweg, waar thans een donkere gedaante stond met uitgespreide ar men. Op hetzelfde ogenblik werd Jochem bijna verblind door het fel le licht van twee schijnwerpers. Het moest een flinke wagen zijn die over de brug kwam aanzetten. Toen hoorde hij het gepiep van remmen, de felle lampen werden dedimd, de conducteur liet z'n armen zakken en stapte op de stilstaande auto toe. Jochem rende gebukt naar voren, om te zien wat er gebeurde, maar er viel niet veel te zien. Hij koorde een kreet.... toen trok de motor opnieuw op, en voorzichtig reed de wagen naar de kant van de v®gg tussen de bomen. De tramverlich ting knipte uit, en slechts een zwak sterrenlicht dring door het dichte bladerdak. Jochem merkte nu dat de auto een grote bestelwagen was. Een man stapte uit de cabine., blijk baar degene, die de wagen opzij gezet had. En nu kwamen donkere gedaanten uit de motorwagen te voorschijn, groepten rond de ach terdeur van de auto en weldra wer den in grote haast pakken en do zen vanuit de bestelwagen in de tram geladen. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6