MA1WYK KSSISHEÜV1L Wat doet Mr. Donker? HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONK Bekendmaking. v u u 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1952 6 Twa» ernstigs waarschuwingen. XXX i, 111 - - i Wethouders tot beschikbaarstelling van het nodige crediet: a. voor herstel van de bestaande schoorstenen, b. yoor verbetering van de vloeren, der bijzondere lagere jongensschool, plaatselijk gemerkt Koningin Wilhelmi- nalaan 40, alhier. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van bet raadsbesluit van 27 Maart 1952 en tot verkoop van een perceel bouwterrein, zijnde een gedeelte van het perceel ka dastraal bekend gemeente Nieuwkuijk Sectie C nr. 1392, ter grootte van pl.m. 740 m2 aan H. A. Verhaeren, wonende alhier Haarsteegsestr. 29 voor de prijs van 1.50 per m2. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van een crediet groot 6880.voor het doen aanbrengen van een slijtlaag op de wegen van Haarsteeg naar Bokhoven en van Vlijmen naar Engelen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van de ge meenschappelijke regeling Regionale Brandweer Noord-Oost-Brabant en tot nadere vaststelling van zodanige rege ling. i A 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van het bui zennet der waterleiding vanaf de Pasto riestraat tot halverwege de doorbraak naar het plein in westelijke richting. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van de regle menten op de rechtstoestand van de Secretaris, de Ontvanger en de Amb tenaren van de Burgerlijke Stand der gemeente Vlijmen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldlening van 115.995.— met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage, en tot de bouw van 11 arbeiderswoningen. HEROPENING LEVENSMIDDELENBEDRIJF. Donderdag 21 Aug. opende v. d. Ham, Meliestraat, zijn nieuwe winkel. Hier voor was grote belangstelling. Het nieu we pand voldoet aan alle eisen; in de Meliestraat is er weer een prachtige winkel bij. Langzaam maar zeker wordt Vlijmen verfraaid. WIELRENNEN. De amateur Wolfs heeft niet veel succes gehad in de Bossche zesdaagse; de tweede dag staakte hij de strijd. Voor wielerwedstrijden is de baan nog niet geschikt, mogelijk zal dit wel verbeterd worden. TRAININGSRIT. De Nieuweling Fr. Libregts, die deze zomer traint om het volgend jaar bij de Nieuwelingen uit te komen, komt steeds meer naar voren. 'Woensdagavond was hij reeds derde in de trainingsrit te En gelen van zijn Wielerclub. KERMIS. Zaterdag 23 Aug. begint de Kermis. Het plein staat vol attracties. In de café's is er gelegenheid voor dansen. De grootste attractie is wel Maandag en Dinsdag, 's morgens het prijsdansen. DROEVE BEGRAFENIS. Dezer dagen had alhier onder grote belangstelling de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van onze dorpsgenoot Henk van Ravenstein, die na een kort en smartelijk ziekbed reeds op 31-jarige leeftijd het tijdelijke met het eeuwige moest verwisselen. Voorafgegaan door een deputatie van het kruisboogschuttersgezelschap Onder linge Vriendschap en van de handboog schutterij Claudius Civilis, die met om floerst vaandel aanwezig waren en een prachtige krans meedroegen, trok de rouwstoet kerkwaarts. In de parochiekerk werd door pastoor Serrarens te zijner nagedachtenis een plechtige Requiem-Mis opgedragen, waarna begrafenis op 't kerkhof. Met een laatste groet aan de over ledene verlieten allen, diep onder de in druk, de dodenakker. ORANJEFEESTEN. Ons bericht betreffende de Oranje feesten op Zaterdag 30 Augustus a.s. te organiseren door de Oranjevereniging „Juliana" alhier, behoeft enige correctie. Wij schreven dat als bijzondere attractie bij deze feesten „Vrij en Blij" zou op treden. Dit berust op een vergissing. Wel is de Oranjevereniging sinds enige tijd met Vrij en Blij in contact getreden om trent een optreden alhier en ligt het ook in de bedoeling hiertoe te komen, maar zulks zal eerst in het voorjaar van 1953 kunnen plaats vinden. Toch heeft de Oranjevereniging ook bij de feestelijk heden van 30 Aug. a.s. voor een bij zondere attractie gezorgd. Zij heeft n.l. voor deze gelegenheid de medewerking kunnen verkrijgen van het Tamboer- en Pijperskorps „Jong Jubal" uit Dordrecht. Dit uit 130 personen bestaande gezel schap zal die middag een muzikale wan deling door Sprang maken en verder op het in te richten feestterrein aan de Oudestraat optreden. Verder zal er die middag een ballon wedstrijd voor de jeugd van 4—14 jaar worden gehouden, waaraan alle kinderen van genoemde leeftijden gratis kunnen deelnemen, terwijl er des avonds een groot concert zal worden gegeven, waar aan naast Jong Jubal de plaatselijke mu ziek- en zangverenigingen hun medewer king zullen verlenen. NEDERLAAGTOURNOOI N.E.O.—S.D.O. A.s. Zaterdagmiddag heeft alhier dé laatste wedstrijd voor het Nederlaagtour- nooi van N.E.O. plaats en wel tegen S.D.O. Het zal voor de plaatselijke ver. eniging S.D.O. zeer moeilijk zijn de prestaties van Uno Animo te Verbete ren. Toch zal SDO wel alles in het werk stellen om een zo goed mogelijk resul taat te behalen, daar ook de tweede prijs, een beker, een mooi aandenken is. Wij hopen dat deze laatste wedstrijd ook een sportief karakter zal dragen en dat de sterkste ploeg de overwinning mag behalen. De wedstrijd vangt aan om vijf uur. MUZIEKFEESTEN. Na drie dagen muziek en zang is de rust in Raamsdonk teruggekeerd. Het festival is voorbij. De kiosk is gesloopt, de 'Bloemen ver- Welkt en de prijzen onder de deelnemers verloot. „Sint Bavo" kan zijn zesde lustrum ingaan, met de wetenschap dat zijn zil veren bestaan waardig is gevierd. Dat feest begon Vrijdag met een al gemene H. Communie ;van bestuur en leden, waarna in het clubhuis het ont bijt wachtte. Om half 10 stelde de jubilerende ver eniging zich op en onder een paar pit tige marsen trok men weer naar de kerk. Voorop het bestuur, netjes in het zwart, de leden met de groene feestroset op? de revers. Om 10 uur was er dan een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid en om half twaalf liep het clubhuis vol voor de feestvergadering. In de stijlvol versierde zaal zaten be stuur, leden, ere-comité, comité van actie en speciale gasten. Tussen een paar grote palmen het portret van de stichter: Pastoor van Heeswijk. Als eerste spreker kwam Burgemeester Prinssen naar voren, die in een kort woord hulde bracht en de sympathie van gemeentebestuur en gemeente ver tolkte. Na hem was het pastoor van Herpt, die aan het einde van zijn ook al korte toespraak, een zestal medailles uitreikte, aan de vijf jubilarissen de heren C. van Drunen, J. Fijneman, B. Kanters, H. Louwers en J. Pauwels en aan de ijverige secretaris der harmonie de heer J. Kuysters, die de motor is geweest van dit feest. Na de pastoor sprak de mede-oprich ter der harmonie, de heer van Rijswijk uit Liessel. Deze gaf na zijn gelukwen sen enkele bijzonderheden over de eerste jaren na het ontstaan van dit corps. Hij schetste de moeilijkheden die „Sint Bavo" te doorstaan had en hoopte dat het de Raamsdonkers steeds voor de wind zal blijven gaan en dat hun vor deringen der laatste jaren voorlopig hun eindpunt nog niet hebben bereikt. Daarna werd het cadeau aangeboden. Namens het comité van actie bood Ka pelaan Knaapen de vier marstrommels aan, een blijk, zo zei hij, van de sym pathie der bevolking voor de harmonie. Voorzitter Langerwerf had voor alle sprekers een passend dankwoord. Hierna bleef men nog enige tijd bijeen, bij een goed glas en een goede sigaar. Tot half zeven was het toen stil. Toen ging de jubilerende vereniging de gasten voor die avond afhalen. Jammer was het dat het avondconcert binnen in de zaal moest plaats vinden. De regen was hier wel een geduchte spelbreker. Sint Bavo bracht behalve enkele mar sen, haar concoursnummers van Barne- veld. De Gem. Zangvereniging Excelsior was de eerste onderbreking der instru mentale muziek. De Kon. Harmonie De Eendracht, onder haar nieuwe directeur, presenteerde als hoofdschotels „Triomph- mars" uit Aïda en de beroemde „Valse KAPELAAN BOLSCHER TOT RECTOR BENOEMD. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft tot rector van het St. Elisabeths-ziekenhuis te Tilburg benoemd de Weleerw. Heer J. Bol- scher, die enige jaren geleden ka pelaan was in de St. Clemensparo- chie alhier. DE HEER HARRY SNIJDERS 25 JAAR BIJ VAN SCHIJNDEL. Verleden Woensdag vierde dhr. Harry Snijders zijn 25-jarig dienst- jubileum bij de N.V. Stoomschoen- fabriek A. H. van Schijndel. De heer Snijders, die chef is van de expeditie-afdeling, werd in een meer intieme bijeenkomst, waarbij ook zijn echtgenote tegenwoordig was, door de directiestaf van de fa<- briek gehuldigd. g De eerste directeur, de heer F. v. Schijndel, sprak het eerste de jpbilaris toe en overhandigde hem een geschenk onder couvert en het diploma van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel met bijbehorende zilveren, medaille. Mevrouw Snijders bood hij bloemen aan. Ook de tweede directeur, de heer C. Pullens, sprak een enkel woord en beide sprekers roemden en pre zen de ijver van de heer Snijders, zijn offervaardigheid en trouw aan het bedrijf. De procuratiehouder, de heer Ma- hieu, die de jubilaris als naaste medewerker dankte voor de pret tige verstandhouding die er steeds tussen hen beide had geheerst, bood het cadeau van het personeel aan dat bestond uit een theemeubel, terwijl een kloostertafel 't geschenk was van de gezamenlijke chef-col- lega's. Namens de vertegenwoordigers sprak de heer v. Delft, en ook deze deed zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een cadeau in de vorm van een vulpen. Vanzelfsprekend toonde de heer Snijders zich zeer erkentelijk voor de hulde die hem gebracht werd. In de avonduren werd dit jubi leum ten huize van de jubilaris in Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK MAKEN BEKEND dat voor het sluiten van winkels wegens vacantie enz. ONTHEF FING nodig is van het gestelde bjj artikel I van de verordening betreffende Openstelling van winkels in deze gemeente. Aanvragen om toestemming tot sluiting van winkels, in verband met vacantie enz. dienen t ij d i g schriftelijk bij ons college te wor den ingediend. Overtreding van de bepaling be treffende winkelsluiting is straf baar. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Triste" van Sibelius. Maar de dagprijs zou ongetwijfeld geweest zijn voor de heer Nollen niet zijn R.K. R'veers Gem. koor, pas [vijf jaar oud, maar een zang- peil dat;de handen der toeschouwers extra lang opeen bracht. Na het wel wat lange concert was er amusementsmuziek en nog lang bleef de stemming boven normaal. Zaterdag 5 uur begon dan het festival. Achtereenvolgens presenteerden zich de fanfares Concordia uit Hoge Zwaluwe; O.B.K. uit Zevenbergsehoek; de Harmo nie "St. Jan uit Kaatsheuvel, eveneens onder directeur Kuijten, en zangvereni gingen, zoals Excelsior uit Dongen en Polymnia uit Waspik. De rij werd ge sloten door Sirena uit Vrijhoeve-Capelle. Het avondconcert werd verzorgd door Volksvlijt en Volksvermaak uit Waspik, die veel indruk maakten, niet alleen door haar fenomenale drumband, maar ook door haar prima musiceren. Het weer was nu prima en een grote schare toe hoorders genoot van uitstekende muziek in een mooi verlichte tuin. 's Zondags kon men luisteren naar Apollo uit Geertruidenberg, naar de fan fares uit Hank en Dussen, naar Made's Mannenkoor, dat een zeer dankbaar ge hoor had en wier reputatie extra publiek naar het feestterrein had gebracht, en naar O.V.U. uit Wagenberg. De verenigingen kwamen en gingen en het was een drukte in Raamsdonk die echt feestelijk aandeed. Het avondconcert door Vlijt en Een dracht uit Rijen, onder leiding van de heer P. Vermeeren uit Breda, was één der hoogtepunten, misschien wel hét hoogtepunt van dit driedaagse feest. Een dergelijk concert heeft Raams donk nog maar heel zelden gehoord en nummers als de „Slavische Rhapsodie" van Friedeman en de Clarinetten-polka waren een delicatesse voor de aanwezige muziekliefhebbers. Na hun laatste mars beklom voorzitter Langerwerf het podium, bedankte di recteur Vermeeren en zijn muzikanten en gaf een tevreden terugblik over het festival. J Zijn speciale dank ging uit naar se cretaris Kuijsters, die voor al het werk, sinds maandenlang verricht, een speciale attentie moest komen afhalen. Daarna ging het amusement nog on verminderd verder en tot ver over mid dernacht was het druk in Raamsdonk. Sint Bavo kan met genoegen terug zien op een uitstekend geslaagd festival. intieme kring verder gevierd. WAALWIJKSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Op de banen van het tennispark Hotel Verwiel zullen Zaterdag 30 Augustus tot en met Zondag 7 Sep tember de wedstrijden gespeeld worden om het Waal wij ks tennis kampioenschap in de categorieën: Heren-enkel B, idem C, Heren-dub bel, Dames-enkel, Dames-dubbel, Gemengd dubbel. De inschrijving voor deze wed strijden staat open tot en met Woensdag 27 Augustus. HONDENKEURING. Op de Woensdag j.l. te Best ge houden ^puring voor politiehonden, behaalden de honden King van de heer A. Verhoeven en Johnny van de heer v. Son resp. met 262 en 270 punten het certificaat. Genoemde heren zijn lid van de Hondensport vereniging, gevestigd in Café Gal gen wiel. AGENDA Waalwijks Kamerorkest. Zondag 24 Aug. 11 uur: Repetitie o.l.v. A. v. Leeuwen, in Kegelbaan van Hotel „De Twee Kolommen". Denk om de tijd! MOTORRIT. In tegenstelling tot ons bericht in het eerste blad moeten wij thans berichten dat de aangekondigde motor-oriëntatierit van de Waal wij kse Motorclub op Zaterdag a.s. geen doorgang vindt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus J. M., zv. J. J. v. Loon-v. Beijnen; Paulus H. M., zv. C. H. Didden-Raaij makers; Pe trus, zv. J. Kuijsten-v. Oversteeg; Irene A., dv. P. M. Verleur-Slender te Amsterdam; Leonardus A. P., zv. A. H. v. Peer-Kleijssen; Gerrit, zv. M. Verhagen-Koenen te Sprang- Capelle; Theodora P. M., dv. A. J. H. Braun-Tempelaars; Christina A. J. M„ dv. H. J. M. Hendriks-Spran- gers; Simon, zv. C. Ophorst-Heil te Sprang-Capelle. Huw.-aangiften: C. J. A. Appels 26 j. en A. A. Pullens 29 j., beiden te Waalwijk; J. A. v. d. Schans 30 j. te Sprang-Capelle en J. L. A. van Zeist 22 j. te Waalwijk; J. N. van den Hout 30 j. en A. P. M. Mossel veld 28 j., beiden te Waalwijk; M. C. Span 26 j. en W. J. Pullens 26 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. J. Ketelaars 28 j. en J- G. Keijser 27 j., beiden te Waal wijk; G. W. M. Oomen 21 j. te Loon op Zand en J. A. v. Gelder 23 j. te Waalwijk; A. J. Buijs 31 j. en E. A. v. Eekert 30 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: P. A. J. Pulles van Wageningen; H. G. T. Kuipéri van Warmond; J. H. .A. Spijkers en ge zin van Haarlem; A. P. F. J. Mom bers van Oudenbosch; M. J. Boe laars en echtg. van Raamsdonk. Vertrokken: Th. E. Schapendonk naar Etten en Leur; J. A. Blom naar Aalten; P. Schapendonk naar Nij megen; F. W. M. Hoffmans naar Bladel c.a.; P. C. v. Velp naar Di- dam; A. L. Bouman naar 's-Bosch. Spoedeisende Gemeenteraadsvergadering., WAALWIJKS UITBREIDINGS PLAN GROEIT UIT. In een spoedeisendende raadsver gadering, die B. en W. van Waal wijk tegen hedenavond half acht ten gemeentehuize hebben bijeen geroepen, komen enkele belangrij ke voorstellen ter tafel, die behel zen de aanleg van diverse nieuwe straten tussen Kerkstraat en Be- soyensestraat. De agenda is: 1. Voorstel inzake het aangaan van een geldlening. 2. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een crediet voor de aanleg van een straat Noord- Zuid ten Oosten van de Besoyen- sestraat. 3. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een crediet voor de aanleg van straten ten Westen van de Kerkstraat. 4. Voorstel inzake aanleg van rio lering in de geprojecteerde stra ten ten Westen va nde Kerkstr. 5. Voorstel inzake aanleg van gas-, water- en eleetriciteitsleidingen voor de uitbreiding van 't stra tenplan ten Westen van de Kerkstraat. 6. Begrotingswijziging 1952. WEER EEN GOUDEN BRUILOFT OP KOMST. 20 October a.s. gaat de Gasthuisstraat weer een gouden bruiloft vieren. Het echtpaar Jan v. d. Heijden-Hamers zal die dag het feit herdenken, dat het voor een halve eeuw in het huwelijksbootje stapte. Reeds is een begin gemaakt met de besprekingen om deze dag waardig voor te bereiden. PATERS VAN HET ALLERH. SACRAMENT. Tijdens het Provinciaal Kapittel der Paters van het Allerheiligste Sacrament, gehouden in het Klooster Brakkenstein te Nijmegen, werd o.m. tot Provinciaal Consultor gekozen onze plaatsgenoot, de Zeereerw. Pater P. Roestenberg, novice meester van de orde te Baarlo. We maken van deze gelegenheid te vens gebruik om een rectificatie te ge ven van ons verslag over de Plechtige H. Mis van de Zeereerw. Heer Joan. Jac. de Kort O.Praem. van Maandag j.l., waarin we meldden, dat de Z.E. Heer de Kort de tweede priester was, die in de St. Joseph-parochie zijn Plechtige Eerste H. Mis opdroeg, immers na Pater van Beek van de Paters v. d. H. Familie in 1936, volgde in 1939 Pater P. Roesten- berg en in 1943 Pater Luc. Roestenberg, beiden van de Paters van 't Allerheilig ste Sacrament, die beide in de St. Jo seph-parochie hun Plechtige Eerste H. Mis opdroegen. HARMONIE ST. JAN. Zoals we reeds in ons verslag van j.l. Maandag aankondigden, was het Maan dagavond in de Berkdijk feest om het succes Zondag j.l. door de harmonie St. Jan in Nuenen behaald. De gehele pa rochie was belangstellend voor 'haar har monie, die in vol ornaat uittrok om een muzikale wandeling te maken en als ka tholieke vereniging eerst haar opwach ting te maken bij de pastorie, om de Pastoor een serenade te brengen. Jam mer, het weer werkte niet mee voor een lange wandeling, waarom het feest in het Verenigingslokaal met niet minder stemming werd voortgezet. Voorzitter Meert had deze avond be grijpelijk een grote taak, want er moest gespeecht en gehuldigd worden. Gold dat alle werkende leden van het corps, meer bijzonder ging de grote hulde uit naar de actieve, kundige directeur, de heer Kuij ten, die het leeuwenaandeel heeft gehad in het voorbereidende werk om het grote succes te bereiken, dat St. Jan is ten deel gevallen. Ook Mevr. Kuijten was aan wezig en werd met bloemen en woorden deelgenote gemaakt van de hulde, die haar man mocht ontvangen, 't Was een gezellige 'avond in het St. Janshuis, die beslist zijn vruchten zal afwerpen voor de verdere groei van het actieve mu ziekcorps. SUCCESSEN BIJ DE WIELERCLUB KAATSHEUVEL. 't Gaat de laatste week bijzonder goed bij de Wielerclub Kaatsheuvel. 15 Augustus wist zich het lid Hulter- mans uit Dongen als nummer drie te klassificeren in de Ronde van Waalwijk, waar van Gennip, eveneens uit Dongen, 8ste werd. Zondag 17 Augustus was het Woensdag liebben de fracties van de P.v.d.A en de K.V.P. be raadslaagd over de situatie in de kabinetscrisis en de formatiepo gingen van mr. Donker. Gisteren verwachtte men de beslissing van de formateur of hij zijn pogingen al dan niet zou doorzetten. Ondertussen wordt de kritiek op de hardnekkigheid, waarmee de politici aap het touwtrekken blij ven om zoveel mogelijk voordeel te behalen en zo weinig mogelijk offers te brengen, steeds scher per. Zo schreef „De Tijd'' naar aan leiding van de onthulling door de New Yodk Times van het Franse plan om bij een eventuele Russi sche aanval heel Westeuropa tot aan de Rijn prijs te geven, na ge constateerd te hebben dat men 8 weken lang een kabinet aan het formeren is „om een soort vol maakt evenwicht van partijverhou dingen te krijgen" „Deze toestand van algehele uitgebalanceerdheid wordt geacht te zijn het hoogste landsbelang; deze hersenschim van menselijk alvermogen is het ideaal van ons doctrinair perfectionisme. Dit is de hoogste graad van Ne derlandse staatsmanskunst Daar voor pleegt men acht weken lang politiek op basis van een snel en zonder noemenswaardige moeite door allen van de Anti-Revo- lutionnairen tot de P.v.d.A. toe aanvaard summier regeringspro gram, dat derhalve tamelijk waar deloos en nietszeggend is. Daar voor bedrijft men acht weken poli_ tiek, terwijl er over de landspoli- tiek practisch niet gesproken wordt. Het evenwicht der partijen wordt hier uitgeroepen tot een evenwichtige landspolitiek". Na er op gewezen te hebben dat, als het er op aankomt, zo min Amerika als Frankrijk zich veel aan ons gelegen laten liggen, vervolgt het blad „Dit is niet meer de tijd om te berusten in het politieke spel, dat zich overigens toch reeds tot ons aller ergernis nu bijkans twee maanden lang voor onze ogen afspeelt. Het is de tijd, dat dit volk bereid en bekwaam om als het er weer eens op aan zal komen zijn alleruiterste krachten zonder te morren op het spel te zetten aan zijn vertegenwoordigers vraagt wat zij terecht brengen van de opnieuw Hultermans, die nummer 7 werd in de Ronde van Besterd te Tilburg, waar het lid Scheerders als nummer 9 uit de strijd kwam. In de Bossche Avond-Zesdaagse gaat het tot heden nog harder. Het Huisgezin schrijft met een grote kop [Woensdag avond: Amateur door nieuwelingen op smadelijke wijze er uit gereden. Toeback en onze plaatsgenoot v. d. Ven bedrei gen de leiders. Doch reeds Maandag avond kregen de amateurs van de nieu welingen een lesje. Deze eerste dag1 werd in het Stadion De Vliert een gloriedag voor Scheerders van de Wielerclub Kaatsheuvel en v. d. Bogaert uit Den Bosch. Als verslagenen stapten de grote cracks Wolfs, Ligtvoet, Kuijs en 'Schol len van de fiets en durfden zelfs niet meer op te zien naar de twee „Broekies" die met hen hadden gespeeld als met een bal. i Na een haast ongekende voorsprong van 50 meter sprong Jan v. d. Ven uit Kaatsheuvel aan het wiel van de twee nieuwelingen en ging met hen mee en ondanks de pagingen van' de amateurs om hen te halen, sjasten de twee eerste als 'n goed lopende tandem voort, waar bij Scheerders telkens winnaar werd. Volkomen terecht kende de jury de jel-premie toe aan de twee strijdlustige renners, die als 1ste en 2de eindigden met v. d. Ven als nummer drie. De tweede dag werden de favorieten volkomen uit de wedstrijd gereden door dezelfde nieuwelingen, zodat ze yeinig eervol de strijd staakten. Van de Ven, de onvermoeibare, beuk te daarbij onpohoudelijk op de verdedi gingsgordel die Bogaerd en Scheerders hadden opgetrokken. Met Toeback uit Hedel wist v. d. Ven het peleton te dubbelen en als 2de te eindigen. Scheer ders werd verdiend 3de. Een pracht- prestatie voor de Wielerclub Kaatsheu vel. In het algemeen klassement stond de tweede dag A. Scheerders nr. 1 op 1 u. 58 min. 28 sec.; 2 F. v. d. 'Bogaerd 1 u. 58 min. 48 sec. en 3 J. v. d. Ven op '1 u. 59 min. 1 2sec. CONCORDIA IN DE EFTELING. Als een verrassing lazen we dezer da gen de aankondiging, dat de Kon. Erk. Harmonie Concordia uit Loonopzand Za terdagavond tussen 5 en 7 uur concer teert in De Efteling. De prestaties Van Concordia zijn vooral na de unieke suc cessen in Breda zo overbekend gewor den, dat we gerust mogen zeggen, dat er niemand in den lande is, die niet weet, dat hij op zo'n avond het hoogste in strumentale muziekgenot kan smaken, dat een dilettantencorps presenteren kan. Zo het weer ook maar enigszins gunstig is, kunnen we gerust verwachten, dat de belangstelling uit de verre omgeving naar De Efteling zal uitgaan. Het pro gramma dat Concordia presenteert luidt als volgt: 'LI 1. Avec Elan, Mars, K. Jansen. 2. Carnaval Romain, Ouverture H. Berlioz arr. G. Meister. 3. Les Erinnyes, Divertissement J. Massenet arr. T. Rottier, a. Danse Grêque, b. La Troyemie, c. Saturnales. 4. Le Chasseur Maudit, Symph. Ged. C. Franck, G. Meister. vreselijke verantwoordelijkheid die zij op zich hebben genomen. Het is de tijd, dat de vertegen woordigers van dit volk al deze onwaarschijnlijke spelen pan poli tici terzijde schuiven en aan de regering, aan de minister-presi- dent, aan de ministers van Oorlog en Buitenlandse Zaken inzonder heid, de vraag stellen hoe het staat met de verdediging van West-Europa, van Nederland in begrepen welk standpunt Neder land daartegenover heeft ingeno men en op welke wijze dit land van de kracht, die het waarlijk nog heeft, gebruik denkt te maken om deze s.trijd, die de strijd voor ons aller bestaan is, te winnen". En het artikel, dat lot titel heeft „De naakte waarheid" besluit met de alarmerende waarschuwing „De Russen zullen ons partij-politieke evenwicht niet eens aan de ribben van de rupsbanden hunner tanks voelen". Ook „de Volkskrans" wijst op de ernstige gevolgen die de lange duur van de kabinetskrisis voor ons land heeft. De demissionaire mi nisters handelen alleen de lopende zaken af en er kunnen geen belang rijke besluiten met betrekking tot het komende beleid genomen wor. den. Het blad noemt de industria lisatie. en werkgelegenheidspoli- tiek, de export, het overschot van Nederland bij de Europese Beta lingsunie, de vertegenwoordiging van Nederland in de Assemblee voor de Europese kolen, en staal gemeenschap, waarvan óp lo Sep tember al de eerste vergadering wordt gehouden, de Europese ver dedigingsgemeenschap, de Benelux"! het gewone parlementaire werk inclusief de voorbereiding? van de begroting. „Er is een volledige stilstand van activiteit in Den Haag, omdat er op geen enkel punt een minister is, die het beleid durft aan te geven. De binnen-' landse toestand en de verhouding tot het buitenland lijden onder de afwezigheid van een kabinet. Hoe langer de kabinetscrisis duurt, hoe erger worden de gevolgen, ook al voelt de gewone burger dat niet onmiddellijk.'' Twee krachtige waarschuwin. gen die overduidelijk wijzen op dé ernst van de situatie, zowel na tionaal als internationaal gezien Pauze. 5. Peter 'Schmoll Ouverture C. M. v. Weber, arr. G. Wettge 6. Finlandia J. Sibelius arr. A. Dreissen. 7. Halewijn, Symph. 'Ged., G. Boudjjn 8. Washington Grays, Mars, Grafuüa. HET ZIEKENTRIDUUM, Druk wordt er weer gewerkt aan de voorbereiding van het 2de Ziekentri- duum van Kaatsheuvel, dat 2, 3 en 4 September a.s. in de 'St. Janskerk wordt gehouden. Door de [verkiezing van de Zeereerw. Pater Lohuis in het provin ciaal bestuur zal deze het Triduum niet kunnen leiden. In zijn plaats zal nu op treden de Zeereerw. Pater Aux. Scha len O.F.M. j I Bij de alzijdige medewerking, die voor het slagen van het Triduum nodig is, wordt natuurlijk op de eerste plaats weer gerekend op die van onze 'autobe zitters, om de zieken en hulpbehoevenden door het beschikbaar stellen van hun wagen in de gelegenheid te stellen de oefeningen mede te maken. Spontaan, zoals onze autobezitters zich bij iedere gelegèhheid laten gelden, wordt er ook op gerekend, dat zij bij dit bij uitstek mooie werk niet achterwege zullen blij ven. APOLLO THEATER. 21 Ni' I P i i leasJds-» 1 -vi Zaterdag en Zondag 'draait in het Apollo-Theater het romantische film werk „Tripoli", met Maureen O'Hara en John Payne. In een technicolor zien we Amerika's mariniers zich een weg vechten naar een gevaarlijk zeerovers nest. Toegang 14 jaar. Woensdag presenteert Apollo: Chi nees Goed" met Gary Cooper en Akim Tamiroff. Deze film schetst een illegale actie tegen een schrikbewind in China. Wrede intriges achter het chinese front. De dood strijkt over de Orient. Toegang 18 jaar. i -SililÉZiB APOLLO OP REIS. j r Zondag heel vroeg trekt de Kon. Erk. Harm. Apollo met twee v. Dijk's tou ringcars reeds heel vroeg opi stap om een bezoek te brengen aan het schone Ahrtal, Königswinter en Keulen. Bij Roermond gaat het over de grens om via Heinsberg, Eschweiler, 'Düren, Eus- kirchen, Gelsdorf dwars door het Ahrdal naar Altenahr te reizen, verder via Ahr- weiler en Bad Neuenahr naar Remagen. Via Honnef dwars door het Siebenge- bergte naar Königswinter. Over Keulen gaat het weer naar Roermond terug. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Maandagavond werd de laatste partij gespeeld voor de Tenniskampioenschap pen Dames-dubbel tussen Mevr. van Nieuwstadt-Zapp en Mevr. Leenaarts- v. d. Linden tegen Mej. B. Schoenma kers en Mej. F. Leenaarts met als resul taat, dat deze partij door Cerstgenoem- den gewonnen werd met 86; 46; 6—3. i Na afloop had in de bovenzaal van Euphonia de prijsuitdeling plaats. De voorzitter van Smash, de heer W. van Nieuwstadt reikte met een toepasse lijk woord de prijzen aan de winnaars over, waarbij speciaal de heer 'H. van Nieuwstadt, die definitief winnaar ge worden was van de grote wisselbeker in het Heren-enkel, woorden van hulde kreeg te incasseren. Begrijpelijk heerste er een gezellige stemming in het tennis- kamp.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6