MEfflWÏK WASPIK SPRANG BAL in „Thalia". VOETBAL. DUIVENSPORT. WIELRENNEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VANDONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952. 6 Stoffelijk overschot van ie Luitenant Brokx uit Waspik gevonden en ter aarde besteld DUBBELE ZEGE VAN PUCK BROUWER. LEDERFABRIKANTEN VINDEN GEEN GEHOOR. De minister van justitie heeft aan de Eerste Kamer doen weten, dat hij niet bereid is inwilliging te bevorderen van een verzoek van de Federatie van verenigingen van Nederlandse lederfabrikanten, gericht tot de Kamer, dat de staat aan het vermogen Höhn rente zal vergoeden. In zijn brief aan de Eerste Kamer zegt de minister o.a.: De leden van adressante hadden vorderingen op de Duitser Höhn, die tegen het eind van de bezet ting van hen leder had gevorderd of gekocht, doch niet betaald. Vol, gens zekere regelen staat de staat toe, dat crediteuren van vijande lijke onderdanen, die door de con fiscatie van het vijandelijk vermo gen hun verhaalsmogelijkheden hebben zien verminderd, zich ver halen op het van hun debiteur ge- confisceerde vermogen. In dit geval hebben de leden van adressante aldus op hun vordering op Höhn en ten laste van diens hier te lande als vijandelijk ver mogen in eigendom op de staat overgegaan vermogen 68 pet. ont vangen Zij verwachten nog onge veer 9 "pet. te zullen ontvangen. In totaal verwachten zij derhalve cir ca 97 pet. van het oorspronkelijk bedrag der vorderingen te ont, vangen. De bedoeling van adressante is, dat de staat rente zal vergoeden aan het vermogen Höhn, hetgeen tengevolge zou hebben, dat de cre diteuren op hun vorderingen meer zouden ontvangen. Door de mogelijkheid voor cre diteuren tot verhaal hunner vor deringen ten laste van het aan de staat toegevallen vermogen hunner Duitse debiteuren te openen, is aan deze crediteuren in feite een pre ferente positie toegekend boven de schadeclaim van de Nederlandse gemeenschap zelf. De opvatting dat de billijkheid zou vorderen dat diezelfde gemeenschap (de staat) bovendien nog door rentebetaling het verhaalsobject voor deze reeds in de preferente positie gebrachte crediteuren zou dienen te vergro ten, kan ik niet delen, aldus de minister van justitie. N. R. Ct. ontstond doordat de fietser plotse ling vlak voor de luxe auto de weg overstak naar de Winterdijk. De auto greep hem met het linkerspat bord, waardoor hij tegen de grond smakte. Dr. Mannaerts verleende de eerste hulp en later werd S. naar het ziekenhuis overgebracht voor nader onderzoek. Hij had bloeden de wonden aan het gezicht. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Bernardus E. H., zv. J. v. Bokhoven-Bisseling; Hendrika M., dv. A. v. Son-v. Son te Vlijmen; Everardus G., zv. D. J. M. v. Herpt- Samuels. Overleden: Christiaan J. Klerkx 81 j., echtg. van J. G. M. Koets, weduwnaar J. M. de Reijer. Huw,-aangiften: Geen. Gehuwd: P. Mosselveld 26 j. en H. W. M. van den Hoven 27 j., bei den te Waalwijk; A. J. Leijtens 25 j. en T. A. J. v. Ravenstein 24 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: J. A. Brekelmans en echtg. van Loonopzand; L. P. Ver- wiel van Sittard; F. M. Castelijn en echtg. van 's-Bosch; P. C. v. Olst en gezin van Dussen; A. C. M. T. Teur- lings van Oisterwijk; H. A. v. Gils en gezin van Grave. Vertrokken: C. A. C. M. Dirks naar Tilburg; P. A. I. Schellekens naar Apeldoorn; M. H. Wennekes naar Vlijmen; G. A. J. C. Remmen naar Nijmegen; A. M. Bergmans naar Tiel. A. S. ZONDAG Door een comité uit de oud-leerlingen is een samenkomst belegd op Dinsdag 2 September, des avonds half acht, in het gebouw van de 'Chr. Volksbond, waarop de heer Dees zal worden gehuldigd en hem namens de oud-leerlingen een cadeau zal worden aangeboden. Alle oud-leerlingen worden op deze bijeenkomst verwacht. JUBILEUM A. DEES. Zoals wij reeds meedeelden zal de heer A. Dees, Maandag 1 September a.s. de dag herdenken, dat hij voor 25 jaar in functie trad als hoofd der Chr. School alhier. Voorzeker zal het de heer Dees op deze dag niet aan belangstelling ontbre ken en zullen velen, waaronder vooral de vele oud-leerlingen, hem bij deze ge legenheid hun felicitaties aanbieden. Sc KERMIS 1952. Zondag 31 Augustus a.s. begint de Waspikse kermis. Op het kermisterrein zal men van verschillende attracties kun nen genieten, zoals Lunapark, zweefmo len, luchtschommel, hangpaardjesmolen, bumperspel, gebakkraam, frituurkraam, fruitkraam en ijskraam. Zondag om 4 uur zijn de dansgelegen heden opengesteld; gelegenheid tot dan sen wordt gegeven bij: B. de Bont op t nieuwste orgel van Co de Nijs; P. Roo- vers-Montens met muziek van de Music Stars; Th. v. d. WasSfenberg waar de Tempo Stars zitten; H. van Iersel met het bekende orkest van Albert Gerritsen en in de danstent te Waspik-Boven op een prima orgel. Alle drie de dagen zal tmen ook van een matinee kunnen profiteren. Zondag a.s. wordt de kermis met een matinée geopend bij de Wed. v. Iersel, dat gratis wordt aangeboden door de gemengde zangver. Polymnia. Maandagmorgen om 10 uur en Maan dagmiddag Om 2 uur in de harmoniezaal groot matinée, te geven door de harmo nie Volksvlijt en Volksvermaak, met me dewerking van de toneelvereniging Entre Nous, die U een cabaret brengt onder de titel; „Hoe was het ook al weer Dinsdagmorgen in de zaal van PRoo- vers, matinée te geven door Gerard Auwerbach met zijn gezelschap. Voor mooie dansgelegenheid en prima versnaperingen met de kermisdagen ver wijzen wij naar onze advertentierubriek. ZONDER LICHT. Tijdens de ruilverkavelingswerkzaam heden nabij de Hoge brug, stiet een dragline op een ondergrondse hoogspan ningskabel, hetgeen een grote vlam ver oorzaakte. Doordat de dragline op rub berbanden stond liep dit zonder onge lukken af. Een gedeelte van VGraven- moer kwam zonder licht te zitten. AANBESTEDING. Zaterdag 30 Augustus a.s. heeft in het gemeentehuis alhier de aanbesteding plaats van de 6 woningen in het uitbrei dingsplan in Waspik-Boven en 4 wo ningen in Waspik-Dorp. LEDERWARENBEURS. In onze beschouwing over de- Najaarsbeurs vermeldden wij een drietal vakbeurzen, wjo die van de lederwarenindustrie. Deze vak beurs werd evenwel voor de laat ste maal in Amsterdam gehou,den. Met deze vakbeurs is inmiddels een volledige samenwerking ge kregen door de Jaarbeurs, waar door het thans mogelijk is gewor den, dat deze groep in groot ver band op de Najaarsbeurs zal ko men. De groep omvat 75 exposan ten en is ingericht op de vierde étage van het Vredenburggebouw. HERFST-WINTER SCHOENENSHOW. De Herfst-winter Schoenenshow en Expositie met Persconferentie zal plaats hebben in het Victoria- hotel te Amsterdam op Dinsdag 9 September des nam. 2.15 uur, uit gaande van het Modecentrum voor de Schoen- en Lederbranche. ZILVEREN JUBILEUM. Op Dinsdag 26 Augustus vierde de heer Jan de Peffer, in dienst bij André van Hilst N.V. alhier, zijn zilveren dienstjubileum. Des morgens werd de jubilaris met zijn echtgenote afgehaald aan zijn woning en door de Directie pp het kantoor ontvangen. De oudste Directeur, de heer André van Hilst, sprak de ju,bila- D's toen en schetste de grote ver diensten, welke deze in de afge lopen jaren heeft gehad voor het bedrijf en sprak de hoop uit, dat de jubilaris nog lang aan het be drijf verbonden mocht zijn tot heil van het bedrijf in het algemeen en van de jubilaris in het bijzonder en bood een cadeau onder couvert aan. Des avonds was het een feestelij ke bijeenkomst in de zaal van de heer v. d. Pluym, waarhij het ge hele personeel uit Waalwijk aan wezig was. Deze avond werd geopend met een welkomstwoord van de heer André van Hilst hier werd de jubilaris ook toegesproken door di verse personeels-leden. Er werden verschillende cadeaux aangeboden. De verdere avond werd doorge bracht met muziek en voordracht onder keurige begeleiding van Mevrouw Bakkers. De stemming zat er zeer goed in en het was dan ook een buitenge woon geslaagd feest. De jubilaris •zal aan deze dag nog lang prettige herinneringen bewaren AANRIJDING. Dinsdagmorgen had op het Hoek- einde een aanrijding plaats tussen een luxe auto, bestuurd door K., en een fietser, bestuurd door J. S., beiden uit Waalwijk. De aanrijding In Elseviers Weekblad van 23 Au gustus j.l. verscheen het volgende bericht over de verongelukte eerste luitenant A. B. A. M. Brokx uit Waspik: De laatste eer. Op 10 October 1949 ontvingen de officieren van de Nederlandse lucht macht A. B. A. M. Brokx en F. J. Scherff opdracht hun jachtvliegtui gen van Medan naar Bandoeng over te vliegen. Sindsdien werd nimmer meer iets van hen vernomen. In de loop van 1950 werden op enkele dagreizen van Pakan (Sumatra) twee vliegtuigwrakken ontdekt, welke de verongelukte vliegtuigen uit Medan bleken te zijn. Het stof felijk overschot van luitenant Brokx kon worden geborgen en naar Djakarta vervoerd. Dit bleek niet mogelijk met het stoffelijk overschot van luitenant Scherff, wiens toestel voor het grootste deel in een moeras was verdwenen. Eén dezer dagen is het stoffelijk over schot van luitenant Brokx te Tjili- litan ter aarde besteld. Een vuur peloton van de Indonesische lucht macht bracht de laatste groet. Naar aanleiding van dit bericht hebben wij ons tot Mevr. Brokx gewend en deze deelde ons mee, dat zij via het gemeentebestuur van de regering een telegram had ontvan gen waarin werd bekend gemaakt dat het stoffelijk overschot van haar zoon op 11 Augustus was ge vonden en ter aarde besteld. Per soonlijk ontving zij van de Minis ter van Oorlog een brief waarin deze zijn leedwezen betuigde met het overlijden van luitenant Brokx. Bovendien werd een brief van de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië in het vooruitzicht ge steld, terwijl aalmoezenier Verhoe ven van de luchtmacht een persoon lijk bezoek bracht aan Mevr. Brokx. Van vrienden uit Indonesië ont ving Mevr. Brokx het volgende re laas uit een Indonesische krant over het terugvinden en de begra fenis van haar zoon: „Dezer dagen vond te Tjililitan de begrafenis plaats van de op 10 October 1949 verongelukte le luite nant van de Nederlandse Lucht macht A. B. A. M. Brokx. Op laatst genoemde datum was luitenant Brokx met luitenant F. J. Scherff te Medan opgestegen, ieder als be stuurder van een Mustang jacht vliegtuig, ten einde deze vliegtui gen naar Bandung over te brengen, alwaar de concentratie plaats vond van de in Indonesië aanwezige vliegtuigen, in afwachting van de overdracht der souvereiniteit aan de R.I.S. Na hun vertrek is nooit meer iets van beide vliegers verno men. In de loop van 1950 werden twee vliegtuigwrakken ontdekt op enkele dagreizen van Pakanbaru. Aanvankelijk werd vermoed dat men hier met 'n verongelukt vlieg tuig van de R.I. te maken had Maar een door de Auri de Indb nesische luchtmacht uitgezonden expeditie constateerde, dat de twee wrakken afkomstig waren van de verongelukte vliegtuigen uit Ma- dan. De door de R.I. uitgezonden expeditie beschikte evenwel niet over voldoende middelen om met succes een nader onderzoek in te kunnen stellen naar de stoffelijke overblijfselen van de vliegers. Eerst in Augustus 1952, begunstigd door de droge moesson, kon opnieuw een expeditie naar Pakanbaru worden uitgezonden. De uitzending van de ze expeditie werd mogelijk gemaakt doordat een daartoe door de afde ling Luchtmacht van de Nederland se Militaire Missie opgezet plan, welk plan de instemming had van de minister van Uniezaken en Over zeese Rijksdelen, gesteund werd door de chef van de Indonesische Luchtmachtstaf, kolonel Suryadar- ma en door de Caltex. De Auri bracht hierbij de internationale ere code van alle vliegers ter wereld in practijk, een ere-code die inhoudt dat men te allen tijde klaar staat en geen middel ongebruikt laat, wanneer het gaat om assistentie van verongelukte of in nood ver kerende kameraden. Dank zij de steun en medewerking van de Auri en de Caltex, kon 't stoffelijk over schot van luitenant Brokx worden geborgen en naar Tjililitan ver- vervoerd. Dit bleek niet mogelijk ten opzichte van het stoffelijk over schot van luitenant Scherff, wiens toestel naar de schatting van de ex peditie voor het grootste deel pl.m. 10 meter onder de oppervlakte van een ter plaatse aanwezig moeras is verdwenen. De plechtigheid op Tjililian, waar bij de Auri het vuurpeloton lever de en een R.K. geestelijke de dienst leidde, had een sober karakter. Het hoofd van de afdeling Luchtmacht van de Nederlandse Militaire Mis sie, kolonel Maurenbrecher, rele veerde in een korte toespraak hoe deze jonge vlieger in de uitoefening van zijn dienst zijn leven had ge geven en bracht de laatste groet. Tot de aanwezigen behoorden o.m. Air-commodore Suryadarma, chef staf van de Auri, drs. Speekenbrink namens de Hoge Commissaris der Nederlanden, de Nederlandse mili taire attaché namens de Minister van Oorlog, generaal Pereira, hoofd van de Nederlandse Militaire Mis sie". VERONGELUKT MAN BLIJKT TER DOOD VEROORDEELDE. Het vermoeden, dat de op 20 Augus tus ter hoogte van Bath ontdekte stof felijke resten van een vrouw en een man afkomstig zijn van een verongelukt jacht, is bevestigd. Een van de slacht offers is de 41-jarige kantoorbediende B. van den Brandt uit Antwerpen, die door de Belgische krijgsraad bij verstek ter dood werd veroordeeld. Hij was tij dens de bezetting hoofd van een con troledienst en vluchtte in 1944 naar Duitsland. W.S.C.—BAARDWIJK lil het teken der belangstelling staat a.s. Zondag de derde en laat ste wedstrijd in het Nederlaagtour- noioi van W.S.C., de match tegen de oude tegenstander Baardwijk. Baardwijk heeft nog een gerede kans de elf shirts van W.S.C. in de wacht te slepen, mits zij mét bete re cijfers winnen dan onze nieuwe derde klasser R.W.B. Wat voor elftal Baardwijk a.s. Zondag op het groene veld zal doen verschijnen is ons nog niet bekend, djocli wij veronderstellen, dat ook Baardwijk voldoende geëxperimen teerd heeft om thans met volledige bezetting voor de dag te komen. Voorlopig staat de wedstrijd dus nog geheel open en wij zijn werke lijk benieuwd of Baardwijk ook dit seizoen weer grootse plannen heeft. Hoe W.S.C. haar opstelling voor a.s. Zondag geredigeerd heeft, is evenmin bekend en zal voor een groot gedeelte wel afhangen van de ziekenlijst. Maar dat zij in ieder géval over voldoende reserve-ma teriaal beschikken hebben wij reeds kunnen constateren. Het is wel aangenaam geweest te kunnen constateren dat er tus sen onze Waalwijkse verenigingen een betere wind is komen waaien, 'wat zeer zeker de sportieve pres taties ten goede zal komen. Laat deze goede verstandhouding van de verenigingen onderling ook overslaan op ons publiek; hierme de is onze Waalwijkse sportge- meenschap ten zeerste gebaat. A.s. Zaterdag openingswedstrijd R.W.B.S.E.T. Zaterdag a.s., 's middags om vijf uur, is dan voor RWB het moment daar waarnaar reeds jarenlang is uitgezien. Dan zal n.l. haar uitge breide speelveld met het spelen van bovengenoemde wedstrijd officiëel in gebruik worden genomen. Maan denlang is door de RWB-ers in de avonduren gewerkt aan het terrein en accomodatie, om het te maken zoals het nu is, n.l. een veld dat aan alle eisen voldoet, terwijl de acco- modatie, waaraan op het ogenblik de laatste band wordt gelegd, er ook in alle opzichten zijn mag. Dat dit alles tot stand kwam, is echter niet in hoofdzaak te danken aan de werlust van de leden alleen, want had hiernaast het bestuur niet de volledige medewerking gehad van de Dienst Gemeentewerken e.m.a., dan zou momenteel van de opening nog geen sprake kunnen zijn. Het bestuur, leden en supporters zijn voor dit alles de betrokken in stanties en personen veel dank ver schuldigd, doch we zijn er tevens van overtuigd dat RWB alles in 't werk zal stellen om, hetgeen wat het speelveld en accomodatie nu is, in orde te houden, maar ook steeds alles in het werk zal stellen de kwa liteit hiervan door de jaren gere geld op te voeren/ Over het eigenlijke doel dezer uitbreiding, n.l. verbetering van 't spel zelf, behoeft hier weinig ge schreven te worden, omdat een en ander slechts voor rekening komt van de spelers zelf. Wij zijn er ech ter zeker van dat de spelers de uit breiding van hun terrein naar de juiste waarde zullen weten te schat ten. Het eerste elftal heeft dit in de oefenwedstrijden, gespeeld op de tournooien van RKC en WSC, reeds bewezen, en wanneer iedere week trouw de trainingen worden be zocht, dan zal het straks in de ais. competitie een behoorlijk figuur weten te slaan. Zaterdag a.s. is ter gelegenheid van de opening de generale repe titie, en wel tegen niemand minder dan hun oude rivaal van de tijd, toen beide clubs nog tegen elkaar uitkwamen in de 3e klasse, n.l. het Tilburgse SET, voor de meeste lief hebbers geen onbekende. Meer dan ooit zijn de RWB-ers verplicht a.s. Zaterdag zich tegen deze sterke 2e klasser van hun bes te zijde te latere- zien, op de eerste plaats omdat het hun laatste wed strijd is voor de aanvang der com petitie, die voor RWB reeds op Zon dag 7 Sept. a.s. begint met een uit wedstrijd tegen Zierikzeë, terwijl tevens de goede indruk, tijdens de laatste wedstrijden bij het publiek gemaakt, op zijn minst bestendigd, maar beter nog verstevigd moet worden ,iets wat mogelijk is. De openingswedstrijd RWBSET die Zaterdagmiddag om 5 uur zal worden gespeeld, biedt vele lief hebbers niet alleen de gelegenheid om zich van hetgeen wat tot stand is gekomen, wat betreft terrein en accomodatie, op de hoogte te stel len, maar tevens zal men van een aantrekkelijke en spannende wed strijd getuige kunnen zijn, waar van dan ook door velen gebruik zal worden gemaakt. RAAMSDONK Het wordt zoetjesaan weer tijd dat de sportliefhebbers aan voetbal gaan denken. Het zomerseizoen loopt tén- ein de en de voetbal-competitie staat alweer voor de deur. Op 14 September start de 4e klas D, waarin ook Raamsdonk uit komt. Met interesse zullen zij kennis hebben genomen van de nieuwe compe titie-indeling, die echter maar weinig af wijkt van de vorige. R.W.B. en Right 'Oh zijn vervangen door twee onbekende ploegen, R.K.J.V.V. en Heukelum. Voor de penningmeester is bet natuur lijk heel aardig als al die Langstraatse ploegen in een afdeling zitten, om de twee, drie weken een „derby", maar toch zou verandering op z'n tijd geen kwaad doen. Clubs als Raamsdonk, Waspik, Veer- se Boys en in het oostelijk deel van de Langstraat Vlijmense Boys, Nieuwkuijk en Haarsteeg, ontmoeten elkaar twee maal per competitie, plus nog enkele ma len in diverse tournooien etc. Dat leidt er toe dat de tegenstanders elkaar tot in de kleinste onderdelen nauwkeurig ken nen en dergelijke wedstrijden zijn meestal meer spannend, dan bevorderend voor techniek en spelpeil. Welke rol zal Raamsdonk in deze competitie gaan spelen? Ze hebben in bet afgelopen zomer seizoen verschillende wedstrijden ge speeld en zijn er dus niet helemaal uit. Maar toch hebben zij waarschijnlijk geen hoge aspiraties. Een plaats in de middenmoot is hun wel voldoende. Hier voor zal echter één ding noodzakelijk zijn: een betere start dan ze gewoon zijn. Vorig jaar kwam de verbetering pas in de tweede helft der competitie en stonden zij na 6 of 7 wedstrijden nog met 3 of vier punten onderaan of laatst op één na op het lijstje. I Als de Blauw-Witten kans zien dit jaar binnen vier weken 5 of 6 punten te behalen, zullen zij geen gevaar lopen en zich bij de bovenste vijf kunnen scha ren. Raamsdonk, een prettige competitie en succes ermee! •Glorieux 6.23.4; 2. Van Est 6.29. Derde kwartfinale 1. Bevilac- qua 6.24.2; 2. Nielsen 6.28. Vierde kwartfinale 1. Gillen 6.28.8; 2. Matteoli 6.37.8. INTERNATIONALE AMATEUR WEDSTRIJD TE ETTEN. Als laatste evenement brengt 't sportminnend plaatsje Etten bij Breda een internationale amateur wedstrijd, die aangemerkt kan worden als de grootste wedstrijd in haar soort van het jaar. Enorm is dan ook de belangstel ling, welke ze uit de liefhebbers klasse ondervindt. Niet minder dan 227 amateurs schreven in voor deze wedstrijd. Uit deze grote groep heeft het comité Ronde van Etten een keuze gemaakt en 70 renners „uitverkoren" om hun krachten te meten met 20 zeer sterke Belgen. Als deelnemers bij de Neder 1 landse coureurs kunnen we noe men de nationale kampioen 1952 Aanraad en de Brabantse kampioen Maenen uit Valkenswaard. Van Belgische zijde zijn o.m. present de kampioen 1952 van Looy en de Olympische kampioen Noyelle. Om de course ook inderdaad in ternationaal te schoeien is de af te leggen weg vastgesteld op 133 km, Een waarborg, dat alleen de sterk ste renners kunnen meedingen naar de ere-palm. Aan de amateurwedstrijd zal een nieuwelingenkoers vooraf gaan over een afstand van 75 km. Hier voor schreven 316 jongens in. Ook hier moest dus een strenge selectie worden toegepast om ook een goed- strijdbaar corps te krijgen. Zo zien we, dat Etten weer iets zeer bijzonders op wielersportge- bied gaat brengen, wat niet alleen van nationale maar van internatio nale betekenis is. WERELD KAMPIOENSCHAPPEN ACHTERVOLGING. Op de Parijse wereldkampioen schappen achtervolging heeft de amateur Van Heusden de Neder landse kleuren hoog moeten hou den hij won de 8e serie in de goede tijd van 5.12.8. Bij de profs werd v. Est in de kwart-finale uit geschakeld door de Belg Glorieux Harrie van der Kamp verloor zijn serie door twee lekke banden. Bevilacqua won de serie van 4330 meter in 5.34.0. Wil Vreeswijk won bij de amateurs nog een serie in 5.16.2, beduidend langer dan Van Heusden, die de beste tijd van de dag maakte. De uitslagen Achtervolging amateurs. Series le Serie Andrieux (Fr.) wint van de Oostenrijker Mannsharth. De Fransman werd reglementair winnaar verklaard toen hij, in duidelijke winstpositie, een lekke band kreeg. Hij had op dat ogen blik nog drie kwart ronde te rij den. 2e Serie 1. Campana (It.) 5.16.0; 2. Pfenninger (Zwitser) 5.28.0. 3e Serie 1. Vitre (Fr.) 5.26.4; 2. Sobrera (Uruguay) 5.31.8. 4e Serie 1. Andersen (Deen) haalt McCormack (Ierland) in na 5.12.0. 5e Serie 1. Gabriël Glorieux (Belg) 5.31.8; 2. Fellows (Canada) 5.33.2. 6e Serie 1. Schliebener (Duit ser) 5.33.2; 2. Dichter (Lux.) 5.38.4. 7e Serie 1. Raymond (Belg) 5,29.8; 2. Boretski (Zuidslaaf) 5.46.8. 8e Serie 1. Piel van Heusden 5.12.8; 2. Malcolm Simpson (Nw.- Zeel.) 5.30.6. 9e Serie 1. Bentley (Gr.-Br.), 5.22.8; 2. Franck (Lux.) 5.37.8. 10e Serie 1. Newton (Gr.-Br) /5.19.02. Wirth (Zwitser) 5.27.8. 11e Serie 1. Wimmer (Oostenr.) 5.22.2; 2. Nijman (Finl.) 5.23.4. 12e Serie De Rossi (It.) haalt - na 2180 meter Petrovic (Zuidslaaf) in. Tijd 2.27.0. 13e Serie1 Joerensen (Deen) 5.27.6; 2. Baker (Austr.) 5.29.8. 14e Serie 1. Wil Vreeswijk 5.16.22. Frangois (Uruguay) ■6.31.0. 15e Serie 1. Pryor (Austr.) 5.33.6; 2. Diowds (Ier) 5.49.8. 16e Série Kayser (Z.-Afr.) haalt Tomioka (Japan) in na 3.465 km. Tijd 4.42.8. Achtste finale le Rit De Rossi haalt Pryor in na 2900 meter. Tijd 3.55.0. 2e Rit Andersen 5.27.0; 2. Gab Glorieux 5.30.6. 3e Rit 1. Schliebener 5.30.86 2. Kayser 5.38.0. 4e Rit Van Heusden haalt Ray mond in na 3750 meter. Tijd 4.48.8. 5e Rit 1. Campana 5.17.4; 2. JiOergénsen 5.28.6 6e Rit 1. Anrieux 5.18.0. 2. Vreeswijk 5.20.2. 7e Rit 1. Newton 5.16.8; 2. Vi tre 5.20.0. 8e Rit 1 Bentley 5.25.0; 2. Wimmer 5.28.4. Kwart finale profs Eerste kwartfinale 1. Patter son 6.29; 2. Rioland 6.33. Tweede kwartfinale 1 Raph. WASPIK. „De Reisduif". Uitslag van de wedvlucht Quie- vrain op Zondag 24 Augustus 1952. Afstand 167 km. Deelname 290 duiven. Het betreft hier een com binatie van Waspik en Raamsdonk. D. Langermans 1, 54, 83; H. van Gils 2, 89; Th. v. Dongen 3, 61, 84, 85; J Timmers 4, 14; W. Zijlmans 5, 72; S. Selders 6, 21, 87, 88; M. J. de Rooij 7, 13, 60; Fr. Lan ders 8, 55; Th. v. Dongen 9, 10; J. v. Tilborgh 11, 12, 20, 39, 40, 52; J Heeren R'donk 28, 30, 46, 65, 69', 86; H. Boons R'donk 16, 29; Mosselaar 17; J. Vleuten R'donk 18, 64; C. Smits 19, 91; de Haas R'donk 22, 34, 81; KI. Schmitz 23; Arendse R'donk 24; C. Verschuren 25; Ligtvoet R'donk 26, 35; Nico Smits 27, 62; J. v. Onzenoort R'donk 31, 50, 53; H. Nerings 32, 48, 76, 97; P de Graauw 33, 94. 95; A. v. Tilborgh 36, 44, 63; F. Roovers 37; M. Timmers 38, 70, 79; P. v. Amelsfoort R'donk 41, 51, 82; Th. Smits 42, 56, 71; Th. Gijs man 43; Heijnen R'donk 15, 45; P .de Wit 47, 67, 77; de Bont R'donk 49, 68; Ant. Verduin 57; B. Ver- duin 58, 73; Boelaars R'donk 59; Grard van den Broek 66; D. Kie- hoom R'donk 74, 75, 92; Gerrit van den Broek 78; Fijneman R'donk 80; P. A. Verschuren 90; Joh. Smits 93; Poorter R'donk 96. Oude duiven J. v d. Hoven 1; C. Fitters 2; P. de Graauw 3; P. v. Turnhout 4. SPORTBERICHTEN. Athletiek. In de strijd om het kampioenschap van Finland heeft heeft Niikinen een speerwerp van 75.03 meter behaald. De Belg Gaston Reiff heeft te Pa rijs het wereldrecord op de 2 mijl verbeterd. Met 8 min. 40.4 seconden bleef hij 2.4 sec. onder de tijd die de Zweed Gunder Ha egg in 1944 maakte. Martin Stokken heeft in Oslo voor de 7e keer het Noorse record over 10.000 meter verbeterd. Hij deed er nu 29 min. 54 sec. over. Wielrijden. Bij de stayerswed strijden in Parijs plaatste J. Pronk zich in de finale. GEERTJE WIELEMA 3 KEER1 KAMPIOEN. Geertje Wielema heeft in formidabele stijl drie zwem- nummers gewonnen. De 100 me ter rugslag won zij in 1.17.0.3 sec. sneller dan het Olympische kam pioenschap. De 40Ö meter vrije slag zwom zé zeven seconden snel, Ier dan haar naaste rivale Greetje Lugthart en, bovendien legde zij de grondslag voor een 4 x 100 meter estafette-overwinning. Lies Bonnier werd eerste bij de schoolslagzwemsters en Hannie Termeulen won de sprinttitel. Op de terreinen van Murray- field bij Edinburgh heeft Puck Brouwer de 100 yards gewonnen in 11.1 seconde, een nieuw Schots record. De Haagse ging voor de Engelse miss Schrivens en de Au stralische Shirley Strickland over de eindstreep. Ook op de 220 yards boekte Puck Brouwer een succes, want na een nek aan nek race met de Australische miss Johnson be reikte zij als eerste de draad in 52.2 sec. De andere Nederlandse athleten konden het niet tot een overwin ning brengen. Theo Saat werd tweede op de 100 yards achter de Jamaicaan Rhoden (9.7 sec.), Slijk huis werd tweede achter de Brit Green op de 2 mijl.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2