DE LUBÏ1UI Waalwijkse en LangsCourant SPRANG ORUNEN ELSHOUT VLIJMEN 2).e dingen die, niet OMe^gcuui. W. TIMMERMANS ZONEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE CAPELLE WASPIK OansinsM LEO CRIELAARS 'sHerlopntah Assurantiën op elk gebied. toneel. Herinneringen aan Villach W A A L W IJ K opent wederom de inschrijving voor de NIEUWE CURSUSSEN in Hotel „De Twee Kolommen" Inlichtingen iedere Vrijdagavor.d van 8 tot 10 uur aan de zaal De cursus voor gevorderden van 8.30-10.15 uur is opengesteld voor alle oudleerlingen 54.000 53.400 53.082 53.000 53.000 52.600 52.559 52.496 52.368. 52.339 52.289 52.000 41.239 40.937 40.594 40.546 39.496 39.600 39.362 39.300 39.000 38.930 38.248 38.000 35.300 34.987 88.300 89.340 89.500 90.616 91.269 91.900 91.992 92.600 93.628 93.000 93.994 95.098 MAANDAG 1 SEPTEMBER 1952. Uitgever YV aalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON HELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTBAAT 295, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 127» SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 door de Rector der R.K. Leergangen Mgr. Prof. Dr. Th. Goossens. GESLAAGD. De heren J. v. d. Wouw uit Oss en C. v. Keulen uit Den Bosch slaagden dezer dagen voor 't diploma A (schoen maken). Zij genoten hun opleiding aan de gemeen te-vakschool voor schoenma kers alhier. De pas opgerichte Toneelvereniging T.O.G. heeft onder regie van Kees Merkx een toneelspel in studie genomen. Het is een spel dat speelt in de Bossche volksbuurten, getiteld „Sjappie" en ge schreven door Pieter Duijnhoef. Men hoopt hiermede nog voor de advent voor het voetlicht te komen. PATRONAAT. Het patronaat gaat weer beginnen met de competities in Tafeltennis en Biljar ten. De leden kunnen zich opgeven bij A. v. d. Lee. Ook de film gaat weer draaien, n.l. op Zondag 14 September voor de eerste maal. VOLLEYBALCLUB WILHELMINA. Zondag j.l. speelde 'n team van de jeugdbeweging tegen S.D.O. in Elshout. Het volleybalspel wordt steeds meer beoefend en deze ontmoeting werd weer aanleiding tot de oprichting van een Volleybalclub en wel onder de jeugd beweging van Drunen. Er werd reeds 'n Voorlopig bestuur gekozen en leden en oudleden van de jeugdbeweging kunnen zich opgeven bij C. Merkx, Schoolstr. 17. Men moet minstens 15 jaar zijn. JEÜ6D-ZWEMDAG. Zwemmen voor de Jeugd een Deugd, een Vreugd. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar bij voldoende deelname 'n Jeugd-Zwem- dag worden gehouden in het Gemeente lijk Natuurbad „Pleune Wiel" en wel op Zaterdag 6 Sept. a.s. Zij die aan de jeugd-zwemdag wensen deel te nemen, kunnen Zich opgeven voor 4 September, bij de badmeester. Zij die aan de gestelde eisen voldoen, ontvangen een jeugd-zwemvaardigheids- fnsigne. De gestelde eisen zijn: 10 t.m. 12 jaar: 50 M. Schoolslag; 25 M. Rugslag; Yi min. Watertrappen. 13 t.m. 16 jaar: 75 M. Schoolslag: 50 M. Rugslag; 1 min. Watertrappen. Het komt er niet op aan welke tijden hierbij door de deelnemers worden ge maakt. Het gaat hier uitsluitend om de zWemvaardigheid. Er zullen ter opluistering ook nog en kele zwemdemonstraties worden gehou den. De R.K. Harmonie Beatrix zal de ze zwemdag mede opluisteren. REORGANISATIE Bureau Bouw-, Woning- en Welstands toezicht district de Langstraat. Dezer dagen zijn de benoemingen af gekomen van het personeel van de tech nische dienst van de Dienst Bouw-Wo- «mgtoezicht van de Boven Langstraat ca. Hiermede is de reorganisatie van het Bureau Bouw-, Woning- en Welstands toezicht van het district de Langstraat voltooid. -De Dienst Bouw-Woningtoezicht van -de Boven Langstraat c.a. is opgericht door de gemeenten Drunen, Vlijmen en Engelen. Alle drie deze gemeenten zijn te-klein om zelf een technische dienst op te richten en in stand te houden en heb ben nu In regionaal verband naar een oplossing gezocht. Het ligt voor de hand dat deze samenwerking in regionaal ver band nog voor uitbreiding vatbaar is. De Dienst heeft een ledenraad, be staande uit de Burgemeesters en Wet houders der aangesloten gemeenten. Het -dagelijks bestuur wordt gevormd door de Burgemeesters der aangesloten gemeen ten; hieraan is toegevoegd een secretaris- penningmeester. De dienst heeft een technische dienst welke voor de aangesloten gemeenten werkt. Dit werk bestaat in het beoorde len van bouwaanvragen welke bij de aangesloten gemeenten binnen komen en hèt toezicht houden op deze bouwwer ken. De taak van deze technische dienst omvat tevens nog het toezicht houden Op gemeentewerken. In de toekomst zullen in de aangeslo ten gemeenten nog zitdagen worden ge houden. Het Bureau van de technische dienst is thans gevestigd te Drunen. Het Welstandstoezicht zal blijven be rusten bij de Welstandscommissie te Den Bosch. Tot directeur van de technische -dienst is benoemd de heer W. v. Gooi uit Den Bosch, thans technisch ambte naar le klas bij de gemeentewerken te Dén Bosch. Tot opzichter-tekenaar le klas is be noemd de heer P. Ebben uit Beers. Tot administratief ambtenaar de heer J. Knippels uit Drunen. Tot secretaris-penningmeester van de Dienst is benoemd de heer K. v. Dun. BENOEMING. Onze dorpsgenoot de heer André v. d. Wiel, leraar Geschiedenis aan het St. Bonifatius Lyceum te Utrecht en aan de Kath. H1B.S. te Zwolle, heeft daarnaast de eervolle benoeming gekregen als do cent aan de R.K. Leergangen te Utrecht, met de opdracht aan de toekomstige le raren en leraressen bij het Middelbare Onderwijs de Geschiedenis van de Mid deleeuwen en de nieuwe tijd te doceren. Deze cursus werd tot nu toe gegeven UITSTAPJE. Inplaats van het gebruikelijke bivak zijn de Welpen een dagje uit geweest. De voormiddag werd doorgebracht in de Drunense duinen en de namiddag in de sprookjestuin en speeltuin jvan „de Efte- ling". De meisjes van het Genovevagilde gingen een dagje naar Rosmalen. SPAR-AVOND. Door de Spar-winkeliers uit Drunen zal aan hun clientèle een Spar-avond worden aangeboden, welke Donderdag 4 September om 8 uur in het parochiehuis te Elshout wordt gehouden. Deze avon den die zo langzamerhand traditie be ginnen te worden en een program geven vol afwisseling, trekken steeds meer be zoekers. UITSTAPJE. Het gezamenlijk personeel van de leer looierij van Van Wagenberg-Festen al hier maakte Donderdag 28 Aug. een reisje naar Valkenburg en Omgeving. Het personeel werd gul onthaald, een diner werd aangeboden, verschillende Instellingen werden bezocht. Hoogst voldaan keerden allen huis waarts. INZEGENING. Op Zaterdag 6 Sept. zal de inzege ning plaats vinden van de nieuwe Fra terschool. Hierdoor is de vacantie van de jongens 8 dagen verlengd; de school zal vermoedelijk 8 Sept. weer beginnen. MOOIE OPBRENGST, De T.B.C.-vlucht van de Combinatie Vlijmen-Nieuwkuijk-Drunen bracht dit Jaar weer een mooi bedrag bijeen voor de T.B.C.-kas van het Wit-Gele Kruis, namelijk 612. Dit bedrag is dit jaar afgedragen aan het Wit-Gele Kruis te Drunen. OORLOGSWEE. Tijdens de bevrijding van Vlijmen viel nabij het R.K. Kerkhof te Vlijmen een Duitse soldaat, waar hij begraven werd. Deze dagen bracht zijn moeder 'n bezoek aan Vlijmen, want zeer kort ge- ORANJEFEESTEN. Door de Oranjevereniging Juliana al hier werden j.l. Zaterdagmiddag Oranje feesten georganiseerd, die niettegenstaan de enkele onvolkomenheden, bij schitte rend weer, toch goed geslaagd mogen heten en die zeer veel belangstelling trokken. Om 3 uur zou er een ballonwedstrijd voor de kinderen plaats hebben en het was op dat uur reeds een hele drukte op het feestterrein in de Oudestraat, maar omdat de ballons niet op tijd waren aan gekomen, werd het wat later eer de honderden ballons door de opgetogen kinderen werden losgeloten en in Noord- Oostelijke richting verdwenen. Precies op het aangegeven uur arri veerden met een drietal grote autobus sen de ruim 130 personen van het Tam bour- en Pijpercorps Jong Jubal uit Dordrecht aan het gemeentehuis, van waar onder tromgeroffel en fluitspel een mars door Sprang gemaakt werd, waar voor begrijpelijk een enorme belangstel ling bestond. Om 7 uur werd door Jong Jubal op het feestterrein het avondconcert ge opend, waaraan eveneens medewerking werd verleend door het Chr. Kinderkoor Klein Excelsior, de Chr. Gem. Zangver eniging Excelsior, de Chr. Gem. Zang- vereniging Looft iden Heer en de Har- monie Marijke. Jong Jubal gaf een mooi programma van populaire liedjes, die er de feeste lijke stemming spoedig in brachten en waarvan 't talrijke publiek bijzonder heeft genoten. Klein Excelsior en het groot koor van die naam voerden vervolgens onder leiding van directeur Jac. Groen verschillende zangnummers op keurige wijze uit. Jammer dat hiervan echter te veel verloren ging door het rumoer rond de kiosk. Zulks was eveneens het geval bij het optreden van „Looft den Heer dat onder leiding van directeur Christ enige mooie nummer ten gehore bracht. Tijdens de zang werd muziek gegeven in de taptent op het terrein, waarvan veel hinder werd ondervonden; zulks had o.i. zeker voorkomen moeten worden. Tot slot trad de Harmonie Marijke op, die onder leiding van directeur P. van Iersel de concoursnummers uitvoerde, waarmede voor een paar weken een eer ste prijs werd behaald. Marijke besloot met een Taptoe en het Wilhelmus. Ook bij het spelen van ons volkslied paste wel wat meer eerbied van de zijde van het publiek. De Oranjevereniging heeft nog gezorgd voor een verrassing voor de schooljeugd, die heden in de school een tractatie zal worden aangeboden. Wij stonden op de dag van ons ver trek uit Villach, nu al ruim 14 dagen geleden, met een reisgenote op een brug enkele kilometers voo,r het plaatsje Win- klern, haast in het zicht van de Gross- glockner. We waren een dag vroeger uit Villach vertrokken dan aanvankelijk de bedoeling was en zouden langs een an dere weg naar ons land terugkeren om iets meer van Oostenrijk en Duitsland te zien dan op de heenreis, 's Zaterdags zouden we tot Mayrhofen, een zestig kilometer van Innsbrück reizen, 's Zon dags naar Mainz en s Maandags langs de Rijn naar Nederland. Helaas, we ble ven al na drie uur rijden steken: een zuiger ,van een van de bussen was de fect geraakt en dat bleek later een op onthoud van bijna 24 uur op te leveren. We brachten dus onze eerste dag en nacht door in en bij Winklern, waar we eerder nog nooit van gehoord hadden. Maar dat wisten we nog niet toen we daar op die brug stonden en ons de verzuchting ontsnapte: „Dit moest je zo in je op kunnen nemen, dat je later kon vertellen hoe mooi het nu wel was We hadden het uitzicht over twee diepe dalen, een recht voor ons uit, langge rekt, met hier en daar een enkel wit vlekje van enkele huizen, een kerkje, omzoomd door hoge en steile bergen en verder al maar groen in talloze scha keringen. Daartussendoor de grillige glinstering van een snel riviertje, onbe vaarbaar, maar bekoorlijk als een sprookje. Links liep het dal iets hoger en tussen twee bergen door, schemerden in de verte weer nieuwe bergen. Het was inderdaad onbeschrijfelijk, zo als veel van wat we gezien en meege maakt hebben onbeschrijfelijk was. Daar waren geen of weinig schokkende din gen bij, maar het onvergetelijke zit hem niet in het schokkende, zelfs niet in het nieuwe en het verrassende. Wel maakt dit u, als ge er onbevangen tegenover gaat staan, bereid al het schone en goe de te genieten en van het minder aan gename te maken wat er van te maken valt: iets waar ge op het moment zelf toch veel plezier in hebt en later nog meer. Zon reis met een honderdtal jongelui in een bus, waarin ge van de vroege morgen tot de late avond en soms nog langer met elkaar moet opgaan als vrienden, terwijl ge elkaar bij het begin niet of nauwelijks kent, vormt een kameraadschap of nog meer, die lijkt niet meer te kunnen overgaan. Ge moet dat waarschijnlijk zelf hebben ondervon den om het volledig te kunnen beamen. Wij hebben u het een en ander ver teld van onze belevenissen, lang niet alles natuurlijk, over Oostenrijk en de Oostenrijkers, een onderwerp dat we evenmin hebben kunnen uitputten, om dat onze kennismaking per slot van re kening maar vluchtig was en een land en een volk goed beschouwd ondoor grondelijk zijn. Wij zouden u nog meer willen ver leden wist ze pas dat haar zoon geval len was te Vlijmen en daar begraven lag. Na het bezoek aan het kerkhof bracht Zij op verschillende plaatsen in Vlijmen dank voor het netjes in orde houden van het graf van haar zoon. Hierna- werd de reis naar Duitsland weer aanvaard. KERMIS. De jaarlijkse kermis die op 23, 24, 25 en 26 Augustus j.l. is gehouden, behoort weer tot het verleden en is mede dank zij het prachtige weer vlot en gezellig verlopen. Zaterdagmiddag werd de ker mis traditiegetrouw geopend door de harmonie St. Cecilia, die een rondgang door het dorp maakte en met haar vro lijke tonen de mensen op straat bracht. Zondag na de Hoogmis werd door de Mannenzangvereniging in de tuin van café M. Achten een matinée gegeven, met medewerking van het dansorkest The Blue Stars, waarvoor de belangstelling buitengewoon groot was. In de diverse café's waar gelegenheid tot dansen werd gegeven, heerste een gezellige drukte, terwijl de diverse vermakelijkheden die op het kermisterrein aanwezig waren geen reden tot klagen hebben gehad. Ook de plaatselijke jeugdbeweging was met het Rad van Avontuur present om gelden in te zamelen voor de bouw van hun jeugdhuis. MARGRIETRUITERS. De Landelijke Rijvereniging „De Mar- grietruiters heeft besloten om dit jaar we derom een demonstratie te geven en wel op 13 September a.s. des avonds, waar bij weer vele nummers zullen worden gereden. KLEUTERSCHOOL. j Morgen Dinsdag 2 September begint i het nieuwe schooljaar voor de kleuters, i waarhij nieuwe leerlingen worden aan- genomen. AANBESTEDING. Uitslag van de op Vrijdag 29 Aug. j.l. gehouden aanbesteding voor het bouwen van 50 woningen, in op dracht van het gemeentebestuur van Sprang-Capelle, onder architec tuur van de heer A. v. Huiten te Waalwijk. Deze 50 woningen zijn als volgt verdeeld: 30 aan de Mo lenstraat te Sprang, 6 aan de Loon- sestraat en 2 aan de Julianalaan te Vrijhoeve-Capelle, benevens 12 in het nieuw geprojecteerde uitbrei dingsplan aan de Nieuwevaart. De aanbesteding had plaats in vijf per celen en in massa. J. Michaël, Sprang-Capelle, perceel 3 ƒ50666.—; perceel 6 20321- massa 419100. H. Wagemakers, Sprang-Capelle, perceel 4 99958. A. Hoefnagel, Sprang-Capelle, mas sa ƒ409877.—. J. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle, perceel 1 101760.perceel 2 152640.perceel 3 50960. perceel 6 20500.massa 420615.—. H. Kramer, Waalwijk, massa 415000.—. L. Kooien, Waalwijk, massa 420999.—. M. Wijnarids, Waalwijk, massa 414890.—. L. v. Willigenburg, Sprang, perceel 1 99170.—; perceel 2 148755. tellen, u doen meemaken wat we zelf meegemaakt en ervaren hebben, maar telkens moeten we onszelf en u tot onze spijt bekennen dat we altijd bij de wer kelijkheid ten achter blijven. En men kan niet aan de gang blijven. Villach en Oostenrijk beginnen een herinnering te worden, langzamerhand zal die herinnering verder terugtreden in het verleden, maar niet voorbijgaan. En dan zien we weer voor ons het gran dioze afscheid dat Oostenrijk ons be reidde, niet door fanfares en een men senmassa, doch door een fantastisch ge zicht op enkele bergtoppen bij de grens plaats Kufstein, waarop de late zon een gloed schiep, alsof we op een kra ter keken. Dan verwijten we ons ook dat we zo vluchtig over de schoonheid van Oostenrijks' Tirol zijn heengegleden, een landstreek waar het altijd zonnig en Zondag schijnt. Alles is er groen, van de toppen der bergen tot de diepte der dalen. Een bergstroom bruist u nu eens 1 links dan weer rechts voorbij. Het land- i schap is groots en toch zo vriendelijk I dat een Hollandse polder met grazende koeien u niet meer kan inpalmen. Daar tussendoor staan de huizen als in een paradijs. De rijkdom aan hout van het land spreekt duidelijk uit de bouwwijze: I de hele bovenbouw is meestal van hout, l het dak steekt ver uit, waarschijnlijk in verband met de sneeuw. Bovenop heh- j ben veel huizen een torentje en haast 1 allemaal hebben ze een galerij. Verder bloemen, veel bloemen; er is haast geen j huis of alle ramen staan vol. De vensters zijn maar klein, wat er op zou kunnen wijzen dat men beduidend minder binnen leeft dan wij. hier in Holland. Het zou ook jammer zijn. Groot zijn de meeste dorpen niet. Men kan ze haast nauwe lijks zo noemen. Kufstein en Kitzbühel zijn wel flinke plaatsen, zonder dat ze hun feestelijk landelijk karakter hebben verloren. Voor de rest zijn het door gaans enkele huisjes met een kerkje. De ze laatste zijn wel klein, maar talrijk. Ze hebben dan ook lang niet allemaal een pastoor. De pastoor van een groter dorp bedient een aantal „filialen Die van Winklern had er wel een tiental. In Winklern waar we gestrand wa ren, hebben we trouwens een van de schoonste ervaringen van onze reis mee gemaakt. We bedoelen niet de avond die we daar hebben doorgebracht, ter wijl bijna niemand meer een schilling op zak had, dat was erg plezierig; evenmin hebben we het oog op de nacht in het stro van een vriendelijke boer, want er was geen plaats meer voor ons in de herberg; dat was ook plezierig, ofschoon een beetje koud bij regen en onweer. De volgende morgen echter - Zondag hebben we met een honderdtal Ne derlanders om 7 uur de mis gezongen, gewoon de achtste mis, en daar deden we de kapelaan zo'n plezier mee, dat hij er niet over uitgepraat raakte. Zo iets kwam daar anders nooit voor. Het kerk- 75e JAARGANG No. 71 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per in.M Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" je was niet groot en er waren dan ook drie verdiepingen waar gelovigen kon- den zitten. Het blonk er van electrische I kaarsen en andere tierelantijnen en over al waar plaats was, stond een beeld, j Midden in de kerk verhief zich een ,reus- achtig vaandel, dat beslist niet door één man te torsen was. Van beneden uit het I dorp was het een hele klim om in de kerk te komen, want zij stak boven alles uit. Enfin, zo werd Winklern toevalliger wijs onze laatste grote pleisterplaats in Oostenrijk. Om 10 uur gingen we er weg en in één ruk reden we door naar Mün- chen, al stapten we een enkele keer uit om ons een ogenblik te vertreden. Om half 12 waren we in Miinchen, waar men ons op een uitstekend maal vergastte, i Hierdoor opgeknapt zaten we om 2 uur 's nachts weer in de bus, want de tijd drong. Zo n nachtelijke tocht heeft een aparte bekoring, maar van slapen komt niet veel als ge geen gemakkelijke hou- ding kunt aannemen en ge voortdurend j ruzie hebt met uw benen. Het werd dan ook iets van dutje, sigaret, dutje, siga- ret enz. tot de morgenstond. Het ontbijt van Maandagmorgen in Bruchsal werd voorafgegaan door een grote scheerpar- tij in hotel „Friedrichshof", want de meesten hadden zich sinds Zaterdag morgen niet meer in details met hun toi let kunnen bezighouden. Ge had al die I metamorfoses moeten Zien. We konden dus fris aan de ruk naar Keulen begin- nen, waar we ons laatste reismaal ge bruikten in een soort bunker, omgebouwd tot hotel. Als ge daar op het plein bij de dom durft stil te staan, overvalt men u in even goed Nederlands met ijs en bananen als waar ook in Nederland. De laatste hindernis, de twee grensposten van de Duits-Nederlandse grens, konden we vlot nemen en We hoefden geen coulantere behandeling van de douane te wensen, alleen was het jammer dat het vaderland ons prompt begroette met regen Om één ding zijn we blij: dat we niet op een goede dag deftig in de trein zijn gestapt en naar ostenrijk gereden. Dan zouden we heel wat van het avontuur lijke en de romantiek, waarvan we nu ruimschoots ons deel kregen, hebben moeten missen. Het resultaat is dan ook dat we een dankbare en blijvende her innering meedragen aan tientallen din gen, kleinere en grotere, maar het een niet minder dierbaar dan het andere. De herinnering is waarachtig vermengd met een beetje weemoed omdat het voor bij is, want ge wordt onvermijdelijk een beetje verliefd op Oostenrijk, zijn schoon heid en zijn sfeer, eigenlijk op alles. Verliefdheid maakt onredelijk en daar om hebben we misschien wel eens de in druk gewekt dat we Nederland bij Oos tenrijk ten achter stelden. Maar waarom zouden we? De liefde tot uw land blijft ondanks alles. Van Oostenrijk hebben we ook haast alleen het schone gezien, wat niet wegneemt dat deze reis onder de dingen blijft die niet overgaan, om Werumeus Buning enigszins vrijmoedig- lijk te variëren. En de verliefdheid ook wel niet. G. Paans, Sprang-Capelle, perceel 3 ƒ45898.—; massa 400091.' D. Oversteeg, Sprang-Capelle, per ceel 1 91796.—; perceel 2 137694.—; massa 399977.—. M. Verhagen, Sprang-Capelle, per ceel 4 106980.—; massa 400160.—. P v. Suylekom, Raamsdonk, massa ƒ415150.—. A. Willemsz, Sprang, perceel 3 49885.perceel 6 19350. massa 415990. P. Kramer, Genderen, massa ƒ411111.—. J. Molengraaf, Sprang-Capelle, per ceel 3 ƒ49935.—. C. v. Hest, Loon op Zand, perceel 1 101777.perceel 2 157666. perceel 3 ƒ55980.—; perceel 4 ƒ106000.—; perceel 6 ƒ21000.—; massa 442000. Rozenbrand, Sprang-Capelle, per ceel 4 103000.—. Kools, Tilburg, massa 425000. CONCERT NIET DOORGEGAAN. Het lag in de bedoeling van de Oran jever. Wilhélmina met het oog op de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhél mina, Zaterdagavond op een terrein aan de Heistraat een concert te doen geven door de plaatselijke muziek- en zangver enigingen. In verband met de in Sprang georganiseerde Oranjefeesten vond dit concert geen doorgang en is het uitge steld tot a.s. Zaterdagavond. AANVANG SCHOOLJAAR. Zowel aan de O.L. school (Koningin Julianaschool) als aan de Bijzondere school alhier zal het nieuwe schooljaar in het vervolg met September inplaats van met April beginnen. De nieuwe re geling wordt reeds dit jaar van kracht, zodat met 1 Sept. nieuwe leerlingen 'worden aangenomen. Tot de eerste klas kunnen thans worden toegelaten kinde ren die vóór 1 October van het het lo pende jaar de leeftijd van zes jaar heb ben bereikt. WEER VERSE AARDBEIEN. De heer W. Ros aan de Heistraat, wiens veldje aardbeien in zijn tuin voor de tweede keer dit jaar bloeide, plukt momenteel volop rijpe vruchten hiervan. AANBESTEDING. Zaterdagmorgen had ten gemeente huize alhier de aanbesteding plaats Van 6 woningen aan de Arnold Verschuren- straat (perceel I) en 4 woningen aan de Wilhelminastraat (perceel II). De was als volgt Perceel I: J. C. Vermolen, Dongen A. Smits, Heusden M. Wijnands, Waalwijk H. M. Kramer, Waalwijk P. v. Suijlekom, Raamsdonk L.Kooien, Waalwijk Gebr. Boom, Raamsdonk J. Molenschot Gebr. Spuijbroek, Raamsdonk V/ed. L. Fitters, Waspik G. v. d. Broek, Waspik J. W. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle Perceel II Gebr. Boom, Waspik J. v. d. Broek, Waspik A. Smits, Heusden M. Wijnands, Waalwijk J. C. Molenschot, Oosterhout H. M. Kramer, Waalwijk G. v. d. Broek, Waspik L. Kooien, Waalwijk J. C. Vermolen, Dongen Wed. L. Fitters, Waspik Gebr. Spuijbroek, Raamsdonk J. W. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle P. v. Suijlekom, Raamsdonk A. Hoefnagel, Sprang-Capelle In Massa P. C. v. Suijlekom, Raamsdonk J. Leijten, Raamsdonk J. W. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle Gebr. Spuijbroek, Raamsdonk Wed. L. Fitters, Waspik L. Kooien, Waalwijk J. C. Molenschot, Oosterhout H. M. Kramer, Waalwijk M. Wijnands, Waalwijk J. C. Vermolen, Dongen A. Smits, Heusden Gebr. Boom, Raamsdonk uitslag De laagste inschrijvers zijn: Perceel I: J. W. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle 52.000 Perceel II A. Hoefnagel, Sprang-Capelle 34.987 Samen 86.987 dus lager dan de laagste inschrijver voor de massa, van Suijlekom, Raamsdonk. ZILVEREN JUBILEUM. Woensdag 3 September a.s. wordt het 25 jarig bestaan gevierd van de schoen fabriek N.V. Schaapscheerders-v. Strien en Co. Om 7 uur wordt er een H. Mis opgedragen voor het overleden perso neel van de fabriek; 8 uur H. Mis voor de directeur J. Schaapsmeerders. Om 10 uur zal het personeel op de fabriek een cadeau aanbieden. Hierna tractatie en receptie. Het personeel heeft die dag vrijaf. HARMONIE. De Harmonie Volksvlijt en Volksver maak zal Zondag 7 September a.s. op uitnodiging van het Bureau Vreemdelin genverkeer, op de markt te Geertruiden- berg een groot concert geven. Ook de drumband zal meetrekken. BURGERLIJKE STAND Augustus 1952. Geboren: Willem zv J N Treffers- Okkers Johanna A C dv J P Kuijs- ters-Smits Petronella W M dv A W v d Venule Wit Johannes L zv C Dalmaijer-van Beek iJohanna C A A dv B A Kamp-Smits. Overleden Gerrit Vonk 79 j e.v. A J Ruijtenberg. Huwelijksaangiften: ACM Ruitenberg 34 j te Raamsdonk en J E Boezer 34 j alhier - J B v Dongen 26 j te Ooster hout en J P Gommers 26 j alhier P A de Bont 30 alhier en M C v Leijsen 27

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1