V1KAIWYR RAAMSDONK DAHP0 VOETBAL. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 SEPTEMBER 1952 2 GEMEENTERAAD mms®****-- aar- MORGEN IS HET DE DAG VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. j te Oosterhout R Berkelmans 29 j te Waspik en P A M v Amelsvoort 25 j te Raamsdonk. Huwelijken M J V Gerven 23 j te Dussen en P C Timmers 20 j alhier M M Smits 23 j alhier en H 'Dekkers 19 j te Rotterdam. Ingekomen M C Poppelier van Geer- truidenberg N J Gommers van Til burg H J Urbaniak van Breda P Klaassen van Tilburg. Vertrokken: H C A C Wolf naar Geleen PC Timmers naar Dussen G J Sueters naar Den Haag M D F Savelkouls naar Heerlen -SM Bruijs- ten naar Heeswijk M J Th Zijlmans naar Den Bosch Th A v Megen wed. de Rooij naar Raamsdonk J A F Roo- vers naar Voorschoten C A H Lan- gerwerf naar Voorschoten ALM Kamp naar Geleen J C M Corsten naar Zijtaart gem. Veghel P A Wagemakers naar Geleen C M v Et- ten naar Tilburg. Crediet voor straten-aanleg. 50 militairen'woningen, be nevens een 21"tal woning wetwoningen zullen wor den gebouwd. Dit waren wel de voornaamste punten van behandeling op de openbare raadsvergadering, van Vrijdagavond. Wethouder Nollen was verhinderd. De notulen der vergadering van 9 Aug. werden in orde bevonden. Enkele goedkeu ringen van raadsbesluiten kwamen aan de orde, o.a. de goedkeuring van een lening met de Bank van Nederl. gemeenten tot een bedrag van 20.000.alsmede goedkeu ring van grondaankoop van G. J. de Wit en C. J. Kerstens aan de Julianalaan en verkoop van een tweetal percelen aan v. Wezenbeek en de Ruijter aan de Gr. Kerk straat. De kosten voor tuberculosebe strijding waren geraamd op 6900 waarvan 2900 gedragen zouden moeten worden door de 5500 deel. nemende personen. In totaal heb ben aan dit onderzoek deelgeno men 4329 personen, zodat de kos ten voor de gemeente op 3220 komen te staan. Zo werd aan de R.K. Jongens school voor ULO een crediet ver strekt van 1107, voor de aan schaffing van leer- en leesmidde- len. De aanbesteding van het nieu we leslokaal heeft dezer dagen plaats gehad en is gegund aan de fa. Jos. Leyten te R'donk(dorp). Een raadsbesluit van 30 Juni werd ingetrokken, betreffende de verkoop van grond aan de heer W. Prinssen, welk perceel gelegen is aan de Brejaartstr., aangezien deze een herbouwplicht heeft kunnen overnemen. Hiermede komt een huis vrij, doch dit zal bestemd worden voor D. Ripzaad, wiens huis door de gemeente is aange kocht voor 4500, om de aanslui ting mogelijk te maken tussen Gr. Kerkstraat met de nieuwe Rubens straat. 50 militairen-huizen. Een crediet werd verleend van 91.000.voor aanleg van een tweetal nieuwe straten. Hier zit ook in een bedrag voor de bouw van 50 militairen-huizen, t.w. 44 in de Boterpolder en 6 officiers woningen in de Beaitrixlaan, zo dat voor stratenaanleg e.d. een be drag nodig is van 46.000. 21 woningwetwoningen. De gemeente heeft voor dit jaar nog een bouwvolume va/n 21 wo ningwetwoningen over. De plan nen voor de bouw zijn bijna gereed. Het ligt in de bedoeling deze op het plan Sept.-Oct. te krijgen, op dat deze met spoed klaar zullen komen. Een crediet van 22.800. werd hiervoor verleend. 18 van deze huizen zullen komen in de Vincent v. Goghstraat en 3 in de Raadhuisstr. te Raamsdonk (dorp). Bij de rondvraag wilde de heer Verschuren weten <of het type wo ningen al bekend was. Dit is nog niet het geval volgens de voorzit ter, doch er is ditmaal een andere architect genomen. De inhoud zal ongeveer 250 a 260 m3 zijn en voor de militairen 230 a 310 m3. De heer Vermeer zag liever meer contact met de bouwcommissie en vond dat op de trottoirs kon wor den bezuinigd. De heer v. Strien wilde iets we ten over de huurprijs en stelde voor om de ingang van de Rubens- straat bij Ripzaad flink breed te maken. Ook was hij voor een breed trottoir. Wat de huurprijs betreft, deze zal tussen 5.en 7.komen, dus gemiddeld 6.20 per woning. Tot slot werd aan de heer Bergé de toezegging gedaan dat de weg van af de Herv. Kerk tot Raadsuisslr. zal worden vernieuwd, maar eerst moét de Beatrixlaan gereed zijn. Hiermede werd de vergadering besloten. Prij zencommissie. De Prijzencommissie zal voor taan iedere le Woensdag der maand zitting houden op het Ge meentehuis. Dus a.s. Woensdag oiok van half 8 tot half 9. winkeliers hun waren uitstellen en aan de man c.q. de vrouw trachten te brengen. Tijdens de markt zullen er diverse attracties te zien zijn, terwijl er wordt gezorgd voor af wisselende muziek en een prachti ge verlichting. Verder zal er een gedenkboek verschijnen dat ongetwijfeld uit stekend verzorgd zal zijn. Diverse andere festiviteiten verkeren nog in staat van voorbereiding, maar men kan nu al wel zeggen dat de middenstand iets groot van plan is. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. GOUDEN BRUILOFT. De heer en mevrouw W. Timmer mans-de Naeyer, Grotestraat 292 al hier, zullen 22 September a.s. hun gouden huwelijksfeest herdenken. Op dien dag zal belangstellenden gelegenheid gegeven worden hun felicitaties aan het gouden paar aan te bieden, terwijl de buurt zich op maakt een passende hulde te bren gen. AFSCHEID PASTOOR RAS. In de H. Mis van kwart over 9 heeft pastoor J. Ras van de St. Jans-parochie afscheid genomen. Hij dankte het kerkbestuur, de organisaties en de parochianen voor alle steun en medewerking, onder vonden gedurende zijn pastoraat alhier, waarvan hij alleen om ge zondheidsredenen ontheffing aan de bisschop had gevraagd, en wenste de parochie en Waalwijk Gods bes te zegen in de toekomst. DE INSTALLATIE VAN DE NIEUWE PASTOOR. Op Vrijdag 5 September a.s. zal de nieuwe pastoor van de parochie St. Jan, de Zeereerw. Zeergel. Heer Dr. Bernard Reinerus Maria van den Hurk plechtig als zodanig wor den geïnstalleerd. Hij zal om 7 uur aan de grens van de parochie (hoek Kerkstraat-Gro testraat) worden verwelkomd door afgevaardigden van de Parochie: o.m. kerkbestuur, diverse vereni gingen en briudjes en door het ge meentebestuur. Na een kort welkomstwoord en 't aanbieden van een herdersstaf (het symbool van zijn nieuwe waardig heid) wordt de pastoor in een stoet naar de kerk geleid, waar om pl.m. kwart voor acht de plechtige instal latie door de Hoogeerw. Heer De ken A. J. v. d. Brekel zal plaats hebben. Het spreekt vanzelf dat alle pa rochianen deze feestelijke dag meer luister zullen bijzetten door 't uit steken van de vlaggen, ook in die straten waar de stoet niet doorheen trekt. ONDERSCHEIDING. De heer Bernard v. Schijndel Hzn. uit Waalwijk, thans te Brussel, is door koning Boudewijn van België benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold III als waardering voor z'n verdienstelijke arbeid op historisch terrein. GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde J. Gruppelaar voor het ingenieursexamen voor vlieg tuigbouwkundig ingenieur. HET ZIEKENTRIDUUM. Donderdagmorgen begon 't Zie- kentriduum met een gelezen H. Mis. Tevoren werden alle zieken thuis afgehaald door enkele autobezitters, die daartoe hun wagen belangeloos beschikbaar hadden gesteld. Op de plaats van bestemming aangekomen kwamen ze onder de hoede van de Zusters uit de St. Jansparochie en de Antoniusparochie, het Wit-Gele Kruis, het Rode Kruis, enkele Ver kenners van de Andreas Zijlmans- groep en enkele andere dames en heren die zich daarvoor hadden be schikbaar gesteld. De nu ruime ka pel van de Zusters was doeltreffend ingericht en zo konden allen een goed plaatsje krijgen, vooraan de liggende, achteraan de zittende pa tiënten. Eén van de hoogtepunten van 't triduum was de plechtige handop legging door een zestal priesters die Donderdag om 12 uur plaats had. Gedurende een korte aanbidding gingen de priesters de kapel rond langs de ziekbedden en legden elke zieke afzonderlijk de hand, op, ter wijl de zieken onder leiding van Pater Petrus hardop baden. Het was een treffende plechtigheid. Ook voor het overige zijn het schone dagen geweest met diverse kerkelijke plechtigheden die deze patiënten anders nooit kunnen bij wonen. Daarnaast genoten ze een uitstekende verzorging, werden el ke morgen gehaald en elke avond thuisgebracht. Het is te hopen dat met de steun van alle Waalwijkse parochianen dit mooie werk voortgang kan vin den en uitgebouwd worden. AANBESTEDING. Donderdagmorgen had op 't raad huis de aanbesteding plaats van 95 woningwetwoningen, waarvan 25 gedupliceerd zullen worden, en wel in de Antoniusparochie. De aanbe steding geschiedde in massa. Er werd ingeschreven als volgt: G. Coppens, Waalwijk 1.777.300 Fa. Wed. Aarts, Waalwijk 1.077.500 Fa. den Teuling, Waalwijk 1.077.500 Fa. v. Hulten-v. Bladel, Waalwijk 1.077.150 Fa. Maas, Waalwijk 1.077.150 Fa. A. v. Hulten-Krol, Waalwijk 1.077.000 Gebrs. Vervoort, Zevenbergen 990.000 Stikvoorts Bouwbedrijf, Voorschoten 977.000 Hoogvliet, Zwijndrecht 973.800 Gebrs. Struycken, Tilburg 965.000 J. v. d. Velden, Herpen 945.000 A. Lips, Tilburg 943.251 L. Kooien, Waalwijk 920.800 H. Kramer, Waalwijk 920.000 M. Wijnands, Waalwijk 919.800 M. Kleijngeld, Waalwijk 919.172 F. F. J. Schuurkes, Tilburg 863.742 BOERENLEENBANK BAARDWIJK. J.l. Donderdag hield de Boeren leenbank „Baardwijk" een algeme ne vergadering in café ,,'t Vosje". De vergadering, die gepresideerd werd door de directeur, de heer N. L. Klerx, had een geanimeerd ver loop. De kassier, de heer W. v. d. Mee Sr., las de notulen van de vo rige vergadering voor en bracht verslag uit over het boekjaar 1951. Er was een winst gemaakt van 891.06. Aan spaargelden was in gelegd ƒ243951; er was ƒ246297.22 terugbetaald. Op 31 December be droeg het saldo van de spaargelden 500979.14. Aan voorschotten was uitbetaald 19000 en afgelost 2865. Het saldo van de voorschotten be droeg 36350. Aan lopende reke ningen was ontvangen 122275.80 en uitbetaald 126107.40. Het saldo van de lopende rekeningen bedroeg aan debiteuren ƒ31101.37 en aan crediteuren 12593.15, Aan de be lastingreserve werd toegevoegd 222.77. Voorts werd besloten 150 te re serveren voor de viering van het 50-jarig bestaan in 1954. Het lid van de Raad van Toezicht, de heer H. v. Nooij, werd met grote meerderheid van stemmen herko zen. HARMONIE „ST. CRISPIJN", Op verzoek van het bestuur van de K.A.B., afd. Waalwijk, heeft de zer dagen een samenspreking plaats gehad met het nieuwe en het oude bestuur van de Harmonie „St. Cris- pijn" betreffende de overname van de instrumenten. De vergadering had 'n zeer pret tig en ook succesvol verloop, want men wist tot een volledig accoord te komen aangaande de voorhanden zijnde instrumenten. Het blijft niettemin het streven van het nieuwe bestuur om in de kortst mogelijke termijn een Vol doende stevige basis te vormen voor de aanschaffing van een geheel nieuwe bezetting. Kan de Waal wijkse gemeenschap dit niet op brengen, dan zal het bestuur ver der overwegen wat te doen staat. Waalwijk kenne in deze zijn plicht en zijn taak. De overtuiging van de grote waarde van een harmonie voor een gemeenschap zal deze taak zeer zeker gemakkelijk maken. GOUDEN JUBILARIS. Op de j.l. Zondag gehouden ver gadering der Vereniging „Spaar zaamheid" in hun clublokaal café v. d. Pluijm, werd de heer B. de Peffer gehuldigd daar hij op die dag 50 jaar lid dier vereniging was, waarvan 25 jaar voorzitter. Na een hartelijke toespraak door de tegenwoordige voorzitter, werd hem een aardig cadeau aangeboden, waarna de heer v. d. Pluijm nog en kele woorden sprak en eveneens een cadeau aanbood. ZILVEREN JUBILEUM. DE AANSTAANDE MIDDENSTANDSFEESTEN. Nu de laatste weken van voorbe reiding zijn ingegaan, beginnen de plannen voor de viering van het 50-jarig bestaan van de Waalwijkse middenstandsvereniging concrete vormen aan te nemen. De midden- standsmarkt, welke op het Raad huisplein zal worden gehouden, is nu zo goed als in kannen en krui ken. In een enorme tent zullen de De heer A. J. Leijtens herdacht 1.1. Vrijdag de dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Schoen fabriek A. H. van Schijndel, waar hij als zwikker werkzaam is. Ten kantore werd hij door de di rectie toegesproken, die hem prees om z'n trouwe diensten en goede prestaties in het belang van 't be drijf en hem naast een bedrag on der couvert een diploma met me daille aanbood. Ook zijn mede-ar beiders lieten zich niet 'onbetuigd en offreerden hem een horloge. Al les bijeen werd het voor de jubila ris, die wij ook gaarne gelukwen sen, een mooie dag, die verder pret tig in huiselijke kring werd doorge bracht. Wanneer morgenmiddag om één uur een stoet van 70 luxe wagens het Vredesplein af zal rijden, zal de tocht gaan beginnen, waarnaar de Waalwijkse Ouden van Dagen weer een heel jaar hebben uitge zien en waarvoor het comité zich weer zeer veel moeilijkheden heeft getroost. En wanneer we het programma van deze feestelijke middag bekij ken, dan twijfelen wij er niet meer aan of ook dit jaar wordt de tra ditionele tocht een groot succes. Zowel de reis zelf, door de prach tigste stukken van onze provincie, als het verblijf in het bekende „Animali" in Eindhoven garande ren dit succes. De tocht, die ook door de burge meester van Waalwijk zal worden meegereden, voert via Loonopzand, Udenhout, Oisterwijk, Moergestel, Oirschot en Best naar Eindhoven, waar men omstreeks 3 uur in „Ani mali" hoopt aan te komen. Daar wacht de Ouden van Dagen een ge noeglijk verblijf, waar het aan de nodige consumpties niet zal ont breken en waar tot slot aangezeten zal worden aan een welvoorziene koffietafel. Om half zeven wordt de terug reis aanvaard. Over Boxtel, Vught en 's-Bosch hoopt men Waalwijk weer te bereiken, waar om 8 uur in v. m. Baardwijk de Drumband van de K.A.J. klaar zal staan om de grote stoet naar het Raadhuisplein te begeleiden. Hier zal de Harmo nie „St. Jan" de tochtgenoten ver welkomen met 'n muzikale serena de. En dan zal de stoet ontbonden worden en zullen de Waalwijkse Oudjes ongetwijfeld terug kunnen zien op een in alle opzichten ge slaagde dag. We wensen hen mor gen heel veel genoegen toe, en de organisatoren alle succes; en in ons volgend nummer zullen wij U ver slag uitbrengen van dit evenement. BEZICHTIGING MARIA-GROT. De Maria-grot ,die de Kaj otters van de afd. St. Clemens naast hun K A.J.-gebouw verleden week heb ben gebouwd, was gisteren te be zichtigen. Vele Baardwijkse inge zetenen hebben 'n bezoek gebracht aan deze stijlvolle Maria-grot. Men was vol bewondering voor wat de Kajotters in twee avonden tijd gepresteerd hebben en ze kre gen dan ook een pluim. De Maria- grot is natuur-echt gebouwd met in een spelonk de beeltenis van de Moeder Gods, de Moeder van de K.A.J. De omgeving is er rustig en hier en daar bloeien bloemen en aan de voet van de grot is een klein stroompje, 's Avonds is het Maria beeld verlicht, en om de beeltenis openen en sluiten de Kajotters hun bijeenkomsten. De Kajotters van de afd. St. Clemens kunnen trots zijn op hun werk, dat getuigt van een drachtige samenwerking en trouw aan hun beschermster van de Ka- jottersbeweging. NATIONALE RESERVE WAALWIJK. Mannen, meldt U aan en schaart U in de gelederen van hen, die ge wapend op de bres willen staan voor: „Het behoud van ons mooie Nederland" en „Het behoud van de vrede". Blijft niet aan de kant staan, maar versterkt als één man de ge lederen van de „Nationale Reser ve". De Nationale Reserve heeft 'n nationale militaire taak en is een legeronderdeel dat alle getrouwe bevolkingsgroepen omvat. Welke burgerfunctie gij ook be kleedt, zo gij geen andere militaire verplichtingen hebt, meldt U aan! Waakt! Laat niet terugkeren het vreselijk gebeuren van Mei 1940. Voor inlichtingen of aanmeldin gen kan men zich naast afd. „Mili taire Zaken" (gemeentehuis), ook wenden tot één der hiergenoemde adressen: W. J. v. d. Gouw, Canadestr. 5. L. D. v. Seist, Besoyensestr. 122. A. v. Hilst, Laageinde 69. G. H. de Graaff, Stationsstr. 30. C. v. Nimwegen, 2e Crispijnstr. 58. VERGADERING K.A.B. Naar wij vernemen zal op 29 Sep tember a.s. een vergadering worden gehouden van de K.A.B., waarin zal worden voorzien in de vacature van een voorzitter, ontstaan door het af treden van de heer A. van Well. LEDENVERGADERING R.W.B. Hedenavond om 8 uur wordt er in het clublokaal een algemene ver gadering gehouden. De agenda be vat o.m. een bespreking en mede delingen aangaande het nieuwe sei zoen. Het bestuur verwacht dan ook dat toch zeker alle spelers, die enigs zins in de gelegenheid zijn, op deze vergadering aanwezig zullen zijn. NAAR „DE EFTELING". Het bestuur der K.A.V., afdeling Waalwijk, ging j.l. Dinsdag 26 Aug. met een 60-tal kinderen der leden naar „De Efteling". Om tien uur werd verzameld op het H. Hart- plein. Per fiets en met één achterop werd welgemoed gestart. Bij aankomst werd eerst het Sprookjesbos bezichtigd, wat gewel dig in de smaak viel. Vooral bij de papegaai, en de nachtegaal die door zijn gefluit de bloemen doet open gaan, werd heel lang vertoefd. Na alles grondig bekeken te hebben werd de speeltuin bestormd. Al moesten de kinderen bij sommige attracties in de rij staan om een beurt te krijgen, ze hadden er dat graag voor over. Het bestuur had intussen een plaatsje in het bos uit gezocht om gezamenlijk de meege brachte boterhammen te verorbe ren, waarna allen zich weer ver spreidden. Velen gingen het wan delpark en de waterval bezichtigen, maar ook het dokkelbad. vond gre tige aftrek. Tussentijds werden de kinderen getracteerd op limonade. Om vijf uur werd het sein voor vertrek gegeven. Nadat allen nog voorzien werden van een ijsje, zoch ten zij weer zeer voldaan hun fiets en duozitting op om huis waarts te keren. in de aandacht van de Waalwijkse ingezetenen en andere belangstel lenden. Vooral is deze vorm van geldbe legging aan te bevelen aan spaar banken en bedrijfspensioenfondsen. Wij hopen met het gemeentebe stuur dat de lening een volledig succes wordt. RIK- EN BILJARTCONCOURS. Bij het Vrijdagmiddag j.l. gehou den onderlinge Rik- en Biljartcon cours, uitgeschreven door het be stuur Ouden van Dagen, en het in gebruik nemen van het geheel ver nieuwde biljart in de Gildenbond, werden de prijzen behaald als volgt: Biljart: 1. A. Alessie. 2. R. Corstanje (bij loting). 3. W. Laarakker. 4. C. v. d. Wiel. 5. Jac Henkelman. Rik-concours: L C. v. d. Griendt. 2. B. de Peffer bij 3. G. Hamers loting 4. C. v. Beynen. 5. Duijvekam. 6. A. de Leur. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Door het gemeentebestuur is aan Herwonnen Levenskracht vrijstel ling verleend van vermakelijkheids belasting voor 't tweetal jubileum- uitvoeringen dat op 20 en 21 Sept. a.s. door Baard wij ks Toneel" ver zorgd zal worden in het kader van het zilveren jubileum van die ver eniging. j t TECHNISCHE HOOFDAMBTENAAR BENOEMD. Door het gemeentebestuur van Waal wijk is benoemd tot technisch Hoofd ambtenaar bij Gemeentewerken de heer J. J. M. Smits te Boxtel, die thans in functie is als opzichter-tekenaar te Gel drop. De benoeming gaat in per 1 Octo- ber a.s. i HET ZILVEREN JUBILEUM VAN VEDEHOVA. Op Dinsdag 28 October a.s. zal 't 25-jarig bestaans-jubileum van de Vakschoolveren. „VEDEHOVA" of ficiéél worden gevierd. De voorbereidende werkzaamhe den voor dit feest zijn reeds begon nen en het is de bedoeling van het verenigings- en het stambestuur om er een reünie van te maken, waar op alle studenten van de Vakschool, ook zij die geen lid zijn geweest van Vedehova, worden uitgenodigd. Op het programma staat die dag een officiële ontvangst ten stadhui- ze, een receptie, een diner in Hotel Ver wiel, een feestvergadering, tij dens welke dr. Geveke een inlei ding zal houden over „Samenwer king en Integratie in de Schoen- en Lederindustrie", terwijl in de avond uren in Musis Sacrum een groot soirée dansante gegeven zal wor den. Bij gelegenheid van het zilveren jubileum zal het studentenblad „Contact" een feestnummer uitge ven. BALDADIGHEID. Dezer dagen moest de politie consta teren ,dat tientallen ruiten van het thee huis in de speeltuin door baldidige jon gelui waren ingegooid. Het wordt tijd dat er eens een einde komt aan deze vorm van baldadigheid, die een gemak kelijk object vindt in de speeltuin. Ho- penlijk maken de plannen van het ge meentebestuur hieraan een eind. DIEFSTAL. Door H. uit de Groenstraat werd gis teren aangifte gedaan van de diefstal van een zilveren collier en twee zilveren ringen, die in een doosje zaten dat op de vensterbank binnenkomers stond. Toen H. echter uitging liet hij het raam openstaan, zodat het voor de dief- (ven) een kleine moeite was zich de voorwerpen toe te eigenen. GEVONDEN EN VERLOREN. en VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers WAALWIJK 650 JAAR STAD. Nu de feestelijkheden van Breda- Oianjestad, ter gelegenheid van zijn 700-jarig „stadsrechten" ,ten einde r1J-^'n degedachten aan het oen a- Waalwijk volgend jaar zijn „650 jaren stad" herdenkt, meer naar voren. Al zal deze herdenking wel op bescheidener wijze gevierd worden en meer op nijverheidsleest ge schoeid zijn, tot op heden wordt er nog weinig over gesproken. Mogelijk is dit de stilte die de storm voorafgaat? Wellicht dat op de a.s. najaars- vergadenng van w. B een en ander ter sprake zal komen. Een aanspo ring voor de leden allen ter verga- rfnlng w k?men> want voor de vie- ing „Waalwijk 650 jaar stad" is ieders medewerking gewenst. tl niogen trots zijn op ons wan delpark, villapark, plantsoen- en wegenaanleg, met voldoening zowel hitn«f :i n buitenlandse bezoekers het stijlvolle raadhuis en van pië- tonen Ulgende verzetsm°nument, Met genoegen talrijke excursie's ontvangen voor onze uitstekend ge oreerde fabrieken. Aanspraak maken op culturele instellingen zo- de Kunstkring, Opera stichting en Onderwijsinrichtingen °n,s gelukkig prijzen befaamde bens ln ons midden te heb- di^Lm?ten' V00r Walwijk ver dienstelijke personen zo rijkelijk met mooie straten en lanen te ge- W^ ien',6r voor de stichter van Waalwijk „stad" nog maar juist ge noeg straat over bleef Wij zouden te kort schieten als de herdenking „650 jaar stad" niet een blijvende herinnering achterliet in de vorm van een monument, Her tog Jan en Waalwijk waardig. Hierbij denk ik aan de unieke ge- egenheid die het in wording zijnde villapark ons biedt, n.l. om bijvoor beeld op een der gazons tegenover de m aanbouw zijnde H.B.S. een vergrote uitvoering te plaatsen van het Hertog Jan beeld zoals het bij de entree van het raadhuis staat, en uitgevoerd door de Waalwijkse kunstenaar Th. v. Delft. Het gemeentebestuur, onder de bezielende leiding van onze burge meester, bij wie de uitbouw van onze „stad" in goede handen is, zal hierin aanleiding kunnen vinden om in de geest der Waalwijkse be volking weer een schrede verder te gaan ter verfraaiing van Waalwijk ,,siaci Jevo. Gevonden: kinderarmbandje, zwarte ballpoint, kruisnet, twee szwarte gras kalveren, rode step met duo, geruit zakje, rode step op luchtbanden: rood bonte vaars met oormerk, bos sleutels, bruine portemonnaie met inh., groene balpoint, sleutelring met medaille, ket ting met hangertje enz., bruin kinder jasje. Verloren witte balpoint, herenrij wiel, nylon brandslang van 22 meter, polshorloge, rode portemonnaie, bruin beige jongensjasje, gouden ring met steentjes, rode portemonnaie met inhoud, doublé armband, rode step op luchtban den, gouden polshorloge. t. I cL*; DE GEMEENTE WAALWIJK SCHRIJFT LENING UIT. Graag vragen wij even de aan dacht voor de lening die, zoals in de raadsvergadering van j.l. Don derdag werd besloten, door de ge meente Waalwijk uitgeschreven zal worden tot een bedrag van 1% mil- lioen. Het geld van deze lening is be stemd voor de financiering van openbare werken, voor de woning bouw en voor de verdere consoli datie van vlottende schulden, waar toe de laatste jaren geen enkele ge meente de gelegenheid heeft gehad. Thans, wanneer deze lening slaagt, is er een prachtige gelegen heid om van al het geharrewar met rekening-courant leningen enz. af te komen, en het behoeft daarom geen betoog dat het zeer in het be lang van onze gemeente is, wanneer deze lening slaagt. Daarnaast zal ook ongetwijfeld de woningbouw, die, met alle res pect voor wat tot nu toe is bereikt, met meer kracht zal moeten wor den voortgezet ,wil men een einde maken aan de grote nood die ook in onze gemeente op dit gebied nog heerst, bij het slagen van deze le ning wel varen. Wij verwijzen daarom zeer gaar ne naar achterstaande advertentie, waarin alle gegevens te vinden zijn, en wij bevelen de lening dringend AGENDA. Woensdag 3 September: repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 7 September: repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Ko lommen". WAALWIJK. R.W.B.'terrein weer in gebruik genomen. Zaterdagmiddag werd het ver nieuwde terrein van R.W.B, in gebruik genomen. Een prima ter rein. De energie en de werklust van de leden zijn niet tevergeefs gebruikt. De betere accomodatie mag er zijn, het speelveld is prima in orde en de verdere entourage, •die nu eenmaal bij een voetbalter rein hoort, is buitengewoon doel treffend. Bij de opening was het voltallige bestuur aanwezig, de spelers van het eerste elftal en de spelers van SET vormden de erehaag, toen Waalwijks burgemeester het ter rein betrad. De voorzitter, de heer W. Snels, heette de Burgemeester en de spe lers van SET van harte welkom op het vernieuwde terrein. Hij bracht Wij kunnen de geachte inzender, die steeds grote belangstelling toont voor 't wel en wee van Waal wijk, geruststellen wat het eerste gedeelte van z'n schrijven betreft. Er wordt aan gewerkt en binnen- kort zal het publiek er meer van vernemen. Zijn suggestie in 't verdere deel is voorts de overweging ten zeer ste waard. Red. dank aan allen die hebben meege werkt om het terrein dit nieuwe aanzien te geven, de burgemeester, de beide wethouders, in het bij zonder de heer Van Heeswijk de Pastoor van Besoijen, de H.B.s'. en de directeur der Gemeentewerken. Hij dankte ook de leden der vereni ging die hebben meegewerkt. Zon der hun aller hulp, aldus de voor zitter, was het werk niet tot stand gekomen. Ik hoop dat op het nieu we veld vele wedstrijden gespeeld zullen worden en dat de sfeer van ons eigen terrein mag blijven be waard, voor een beter spel, een grotere sportiviteit en broeder schap. De Burgemeester verklaarde zich zeer verheugd dat de vernieuwing van het terrein tot stand was ge komen en hij complimenteerde be stuur en leden hiermee. De burge meester hoopte dat dit nieuwe ter rein zou dienen in het belang van de voetbalsport en dus in het be lang van de gemeenschap. Spreker verklaarde gaarne gevolg te hebben ■gegeven aan de uitnodiging om 't veld te openen. Vervolgens knipte burgemeester Teijssen 't brede Oranjelint dat de toegang naar het terrein afsloot, door. Vervolgens feliciteerde de voor zitter van SET de vereniging RWB en bood een groot boeket gladiolen aan. De wedstrijd. De eerste wedstrijd op het nieu we terrein RWBSET begon al veelbelovend met een paar gevaar lijke Tilburgse aanvallen. Noch tans nam RWB onmiddellijkhet initiatief over en trok naar de overzijde, waar Meuleman een har de kogel rakelings over de lat schoof. Het was een genoegen de RWB-ploeg aan het werk te zien. Ofschoon de SET aanvallen onte genzeggelijk soms gevaarlijker wa ren, waren de Besoijenaren hun te genstanders de gaas. Met lange passes werd de voorhoede aan het werk gezet, die overigens tegen de stevige achterhoede een harde dob. her had. Aangezien de middenli nies zich snel verplaatsten, kreeg het spel een beweeglijk karakter. De eerste goal was voor R.W.B. Uit een snelle doorbraak ontstond '■een scrimmage voor het doel, waaruit Jan Schalken kon scoren. 'Korte tijd later heeft de rechtsbui ten Didden succes, een prima dia gonaal schot brengt de score óp •20. SET ziet tijdig het gevaar in 'en begint feller op de bal te zitten, vooral voor de koal zijn ze gevaar lijk. Er ontstaat een zekere druk, •waartegen keeper Schalken ver scheidene keren met succes op treedt, aan de overkant knalt Did den nog een keer hard tegen de ■lat. Uit een corner komt er succes 'voor SET. De uitstekend spelende

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2