KAATSHEUVEL VROOH DREESMANN L00N-0P-ZAND LAATSTE BERICHTEN TENNIS. ZWEMSPORT DUIVENSPORT. WIELRENNEN. Tfft f IWTPTTT fPV ■MÉÉuwuuy v een (link degelijk Meisje Nette Dienstbode RECTIFICATIE Hotel Verwiel P. PLUIJMERT'S Vleespaleis 3 DE'ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 SEPTEMBER 1952 3 w.s.c. XXX V V 0 De 250.000ste. GEZIN VAN 3 PERSONEN OMGEKOMEN. Waalwijk VRAAGT boven 18 jaar. Eventueel intern. Goed loon. Goede verzorging. GEVRAAGD in tandarts gezin te Amsterdam voor dag en nacht. P.G. Hulp werkster en assistente praktijk aanwezig. schuurmaChine. Als reclame deze week 500 gram Gehakt 500 gram Braadworst Samen f 2.98 In onze advertentie van Donderdag 28 Augustus 30 REDUCTIE-BONNEN is een zetfout geslopen in bon 5, waarom hiernaast een verbeterde bon is afgedrukt. Op f 25 DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND midvoor geeft een tam schot, dat volgens ons te houden was, en de bal verdwijnt achter de keeper. •Met deze stand komt de rust. In de tweede helft kwam SET sterk opzetten en toen kon RWB, ondanks dapper verzet, er niet meer tegen op. SET wist nog vier keer het net te vinden tegen Be- soijen nog maar één keer, en daar door de 21 achterstand om te zetten in een 53 voorsprong, de stand waarmee deze eerste wed- -strijd op het vernieuwde RWB- terrein eindigde. NEDERLAAGTOURNOOI. Het nederlaag-tournooi, georga niseerd door W.S.C., heeft deze vereniging gisteren een fikse ne derlaag gebracht. Zij verloor van Juliana te v.m. Baardwijk met niet minder dan 51. Door deze overwinning ging de prijs (11 shirts) naar Baardwijk. (JAPELLE. Wit-Zwart speelde oefenwedstrijd. Gorkumse militairen waren kansloos Zaterdagavond speelde het eerste elftal van Wit-Zwart een oefenwed strijd tegen de Gorkumse militai ren. Deze „generale repetitie voor het zware competitieprogramma van straks heeft ons de gelegenheid geboden het huidige elftal aan een wat nadere critisone bespreking te onderwerpen. In de gegeven om standigheden is dit echter niet zo gemakkelijk, want de tegenpartij was bepaald niet van grootse al lure, althans zij mocht niet in staat blijken een nagenoeg volledig Wit- Zwart met succes te weerstaan. De uitslag 112 in het voordeel van Wit-Zwart bewijst dit overigens alleszins voldoende. Het spreekt welhaast vanzelf dat wij persoon lijk zeer benieuwd waren naar het experiment met de debuterende Roomer op de linksachterplaats. Voor een belangrijk deel is deze in teressante proefneming geslaagd te noemen. Natuurlijk zijn er nog di verse tekortkomingen, zoals bijv. het te trage reactievermogen, het niet al te zuivere plaatsen, het aar zelende positiekiezen, etc. Doch daarnaast heeft genoemde debutant een zeer goede lichaamsbeheersing en een snelle start. Deze gunstige eigenschappen zullen hem met ile betrouwbare assistentie van de rechtsachter Rinus Dekker spoedig een volledige plaats in het eerste elftal doen innemen. Ons bepalende tot de wedstrijd kunnen we gevoegelijk zeggen, dat deze op een goed technisch peil stond, waarbij met name de juiste tactiek tot uitdrukking kwam het vrij lage tempo was niet zozeer het gevolg van de drukkende atmosfeer dan wel van de lusteloze toestand der tegenpartij. In de eerste helft foen de thuisclub reeds een over tuigende voorsprong had, liet mid- half A. v. Raamsdonlt zich ver vangen door de oud Wit-Zwarter Bert Kerst. Van deze speler, voor dien uitkomende in onze plaatse lijke vereniging H.N.C., hebben we inderdaad heel aardige dingen ge zien, doch z'n sterkste zijde van het 'spel is ontegenzeggelijk het schieten. Aan de vooravond van een nieu we competitie staande (hoe treft ons de sfeer!) mogen we tenslotte concluderen, dat Wit-Zwart met een niet gering vertrouwen de ko mende strijd tegemoet kan zien. Technisch en tactisch is er sprake van een zeer sterk geheel, waarin geen opvallend zwakke plekken zijn te bespeuren. Een voortduren, de en intensieve training zal ech ter nodig zijn om deze vooral zo belangrijke onderdelen van het spel op dit niveau te bestendigen. VLIJMEN. Berghem Sport-Vlijm. Boys 2-11. Zondag speelden de Vlijm. Boys een vriendschappelijke wedstrijd in Berghem. De Boys waren in grote vorm. Alles lukte en Berghem kreeg een flinke nederlaag. Gelei delijk werd de stand opgevoerd. Met 11 doelpunten namen de Boys genoegen. Berghem 2Vlijm. Boys 2 72. De Vlijm. Boys 2 kregen een flin ke nederlaag en waren tegen het vlugge spel niet opgewassen. Boys, dit kan beter. ZILVEREN BAL VOOR EINDHOVEN. Eindelijk heeft Eindhoven, dat al dikwijls in de finale om de zil veren bal was geweest, deze finale ook met succes bekroond.. Het ver sloeg Stormvogels in de laatste mi nuut met 32. WAALWIJKSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Uitslagen van de Zaterdag en Zon dag j.l. gespeelde wedstrijden. Dames Enkel: Mevr. I. Italiaander sl. mej. P. de Greeff 64; 63. Mej. C. Hoffmans sl. mej. M. Tausch 64; 63. Mej. C. Hof f mans sl. mevr. L. Schaap 63; 63. Dames Dubbel: Mej. J. Eibers en mej. R. Pessers sl. mej. M. v. Oldenbeek en mej. M. Tausch 4—6; 6—4; 6—4. Mevr. L. Schaap en mej. P. de Greeff sl. mevr. D. de Jong en mevr. W. de Kort. Mevr. I. Italiaander en mej. Z. Hoffmans sl. mej. J. Eibers en mej. R. Pessers 62; 61. Heren Enkel B: A. Borowicz sl. P. Marks 6—1; 6—1. J. v. Iersel sl. A. de Kort 3—6; 6—1; 6—3. A. Borowicz sl. J. v. Iersel 6—3; 6—2. Heren Enkel C: J. Spierings sl. W. Wiesman 6—2; 6—3. A. Spierings sl. P. Vloemans 62; 6—3. A. Hooft-v. Huysduynen sl. L. 'italiaander 119; 64. J. Spierings sl. A. Spierings 64; 6—3. A. Hooft-v. Huysduynen sl. W. Vesters 64; 86. H. Verhey si. H. Spijkerman 63; 8—6. Gemengd Dubbel: Mej. L. v. Laarhoven en J. Jan sen sl. mej. A. de Kort en P. Vloe mans 62; 108. Dhr. en mevr. A. de Kort sl. mej. M. v. Oldenbeek en P. Marks 62; 4—6; 6—4. Mevr. I. Italiaander en A. Boro wicz sl. dhr. en mevr. A. de Kort 6—3; 7—9; 6—1. GESLAAGDE ZWEM- EN POLO WEDSTRIJDEN. De organisatoren van de volks zwemwedstrijden, die gisteren in !t zwembad „Het Hoefsven" werden gehouden, kunnen op een geslaag de middag terugzien. Alles was na tuurlijk niet volmaakt, maar dat ging ook moeilijk met de riemen waarmee men moest roeien: de ou tillage van het zwembad is name lijk ook verre van volmaakt. Zo lagen de banen waarop de 25 en 50 meter gezwommen werden, wel erg ver van de plaats waar de toe schouwers zaten en stonden. Maar in ieder geval werden de zaken vlot afgewerkt en dat was al een groot voordeel. Er waren heel wat deelneemsters en deelne mers en er werd met vuur gestre den. Wel verwonderde het ons dat er alleen op de 25 meter schoolslag op het programma stond, terwijl toch verschillenden ook bij de num mers vrije slag de schoolslag ge bruikten. De uitslagen van de zwemwed strijden waren: 25 m. schoolslag jongens 912: 1. Reitsma; 2. Robbie Heemskerk; 3. De Leijer. Meisjes: 1. Ria Schoe- mans; 2. Mien Schapendonk; 3. Ma ria Schapendonk. 25 m. vrije slag jongens 1215: 1. Verheyen; 2. M. Brok; 3. Ad Schilders. Meisjes: 1. Ria Lommers; 2. A. Blok; 3. M. v. Iersel. 50 m. vrije slag jongens 1518: 1. Ad v. Rijen; 2. Bas Scholt; 3. Tini v., d. Berg. Meisjes: 1. Ada Goud- berg; 2. Joke v. Eeten en 3. Lia Bos, zelfde tijd.. 50 m. vrije slag dames 18 jaar en ouder: 1. Gemma Bos; 2. L. Mahieu; 3. G. Talsma. Heren: 1. Jan Pulles; 2. Bas de Bruijn; 3. Herman Berg mans. 50 m. rugslag dames 18 jaar en ouder: 1. Joke van Eeten; 2. Dini Smolders; 3. Lucie Mahieu. Heren: 1. Bas de Bruijn; 2. J. v. Delft; 3. T. de Bont. Toen dit achter de rug was gaf E.R.B. uit Eindhoven een interes sante demonstratie reddend zwem men, waarbij ze verschillende gre pen demonstreerden. Deze werd be sloten met de slagzin: „Leert zwem men en redden", bijeengezwommen door Eindhovense en Waalwij kse zwemsters en zwemmers. Niet het minst interessant waren de polowedstrijden, gespeeld door een Waalwijks polo-team, T.R.B. uit Tilburg, en Steenvliet uit Gel- dermalsen. Het was voor velen waarschijnlijk de eerste kennisma king met waterpolo in levende lijve en het enthousiasme was direct groot. Waalwijk begon tegen Gel- dermalsen. Tot de eer van de Waal- wijkers moet gezegd worden, dat ze zich goed hielden. Mede dank zij 't uitstekende werk van keeper Van Rijen wisten ze de eerste helft 5 minuten werkelijke speeltijd hun doel schoon te houden, terwijl ze zelf een halve goal maakten, d.w.z. men wist niet zo maar direct te zeggen of de bal al dan niet de doellijn gepasseerd was. Na de rust opende Geldermalsen de score, maar Waalwijk wist door middel van Jos Pulles gelijk te maken. Daarna voerde Geldermalsen, dat het spel ontegenzeggelijk en begrij pelijkerwijs beter onder de knie had, de stand op tot 41. Waalwijk kon daar geen doelpunt meer te genover stellen, ofschoon Jos Pul les nog wel enkele harde schoten op het doel afvuurde, maar die waren over het algemeen toch van te gro te afstand om succes te hebben. Even later sprongen de ervarener zeventallen van T.R.B. en Steen- vliet in het water en deze wedstrijd was meer een demonstratie. Gel dermalsen won royaal met 52, omdat ze beter van de kansen pro fiteerden dan de Tilburgers. Dan gaven enkele Tilburgse da mes nog een demonstratie van en kele sprongen van de duikplank, verschillende in fraaie stijl en er werd dan ook hartelijk geapplau- diseerd. Tot slot kreeg ook de kolder nog een plaatsje in het kader van deze middag met gecostumeerd blaas- vechten en een rit met de fiets van de duikplank, waarbij natuurlijk veel plezier onder het publiek heerste. Over belangstelling heeft men de hele middag niet te klagen gehad en het succes vraagt dan ook om herhaling. Namens het gemeentebestuur woonde wethouder J. v. Heeswijk de wedstrijden bij. 's Avonds wer den in Hotel Verwiel de prijzen uit gereikt, en de stemming die er heerste was zeer gezellig. KAATSHEUVEL. Met 694 duiven vloog de K.P.V. Zondag vanuit St. Quentin. Afstand 229 km. Lostijd 7.15 u. Eerste duif 9.48.15. De eerste 70 prijswinnaars zijn W. Remmeren 1, 27; J. v. Beers 2; A. Hofman 3; H. Snoeren 4, 26, 33; M. v. d. Velden 5, 62; P. Zijl mans 6, 11, 65, 69; A. Verduin 7, 60; Fr. v. d. Assem 8, 38, 54; J. v. Heeswijk 9; A. Priems 10; Jac. Vloemans 12, 36, 48; C. v. Wan rooi]' 13, 32; J. Pooters 14; J. Ves ters 15; A. de Bie 16, 19; J. v. d. Linden 17; M. Lensveld 18; II. Robben 20; W. v. Heijst 21; A. W. v. Wanrooij 22; A. Montee 23; M. v. d. Velden 24; L. v. Ree 25; A. v. Kuijk 28, 64; L. Mosselveld 29; A. Snoeren 30; C. v. Boxtel 31; C. Moreval 34; J. Zeebrechts 35; J. v. d. Linden 37; J. P .Brouwers 39; M. v. Best 40; Ant. Snoeren 41, 68; J. Muizelaar 42; Sjef Pijnenburg 43; H. Klis 44; H. v. d. Pas 45; J. Remmeren 46; P. Stokkermans 47; Remmeren 49; L. Mosselveld 50; G. Smit 51; J. Rrent 52; Pi v. Best 55;; A. Schrauwers 56; A. v. Gooi 57; A. Meeuwsen 58; J. van Riel 59; M. Lensveld 61; C. M. Snoeren 63; W. Snaphaan 66; A. v. Gooi 67; P. Dirksen 70. CAPELLE. DE LUCHTVAART. De Postduivenver. De Luchtvaart ge vestigd in café Cové-v. d. 'Haart, hield Zondag met jonge duiven een vlucht van St. Quientin (Fr.) af met het volgende resultaat: C. Smits 1, 7, 20; C. de Cloe 2; St. van Peer 3, 11, 31; Th. van der Schans 4; J. v. Oosterhout 5; Adr. Spie rings 6, 24, 26; H. Emmers 8, 18; C. Boer 9, 13, 28, 30; W. Haverhals 10; D. J. van Helden 12; Adr. Klootwijk 14, 15, 17, 21; G. Treffers 16; J. Nieuwen- huizen 19, 29; Adr. Versteeg 22, 23; W. Versteeg 25 en G. Vos 27. VLIJMEN. Wedvlucht St. Quentin. Zondag hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Quentin (Fr.). Afstand 245 km. Los 6.45 uur. Eerste duif 9.56.00, laatste prijswinnende duif 10.10.52. Uitslag als volgt N. v. Esdonk 1, 4, 5, 12, 24, 48; R. Kivit 2, 51; Jan Kuijs 3; Th. v. Esdonk 6, 13, 16, 41; A. Wijk mank 7, 34; P. Pulles 8, 33, 45; A. L. v. Heivoort 9, 44; M. v. Overdijk 10, 50; C. Diepstraten 11; B. Oremans 14, 20, 25, 30, 40, 49; J. v. d. Dun oen 15, 52; C. de Laat 17. 22; J. v. d. Heuvel 18, 39; A. v. Oijen 19, 21, 23, 37; C. v. Heivoort 26 27. 28; A. Parijs 29, 42; Th. v, Overdijk 31; H. C. de Laat 32; M. Libregts 35; J. Kivits Gz. 36; M. Nicols 38; Gebr. Oosterwaal 43; P. v. Dal 46; H. Mommersteeg' 47. EEN NEDERLANDSE WERELD KAMPIOEN IN D 4 RIJS. Op even onverwachte als schit terende wijze heeft de Amsterdam mer Piet van Heusden vorige week in Parijs het wereldkampioenschap achtervolging voor amateurs in dc wacht gesleept. De Italianen had den er al zo'n beetje veel op gere kend dat die titel hun eigendom zou worden, maar toen van Heus- ren zijn grote aanval begon op zijn tegenstander De Rossi, was deze al finaal leeggereden. Hij verloor dan ook prompt de voorsprong die hij aanvankelijk had genomen, ter_ wijl hij steeds meer terrein moes{ prijsgeven. Piet van Heusden was wereldkampioen geworden. Het was maar goed dat hij de eer voor ons land redde, want verder was er niet veel meer te halen. Bij de achtervolging voor profs was Wim van Est al veel eerder uitge schakeld en de titel werd behaald door de Australiër Patterson voor de Italiaan Bevilacqua, de kam pioen van het vorig jaar. Bij de sprint kwam van Vliet niet eens in de finale, evenmin trou wens als de wereldkampioen van het vorig jaar, Harris. Derksen bracht hel wel zo ver, maar werd daar verslagen dobr de Zwitser Platlner. Deze geschiedenis is ech ter alles samen weinig sportief geweest, vooral van de kant van Harris, die deed alsof hij een lekke band had, terwijl de Fransman Sennftleben Derksen ongeveer uil de baan duwde. Enfin, dat schijnt er tegenwoordig allemaal bij te •horen. Kampioen bij de amateurs werd de Italiaan Sacchi. De Ne- klerlander Hijzelendoorn was toen fal lang uitgeschakeld. Ook Pronk hij de stayers kon zijn ■titel, die hij vorig jaar zo schitte rend had behaald, niet prolonge ren. Hij bracht het niet verder dan 'de 6e plaats, terwijl de Belg Ver- ■schueren wereldkampioen werd. HET UITBREIDINGSPLAN IN DE RAAD. Aan het eind van de raadsverga dering van j.l. Vrijdag deelde bur gemeester v. d. Heijden mee, dat 't uitbreidingsplan op 9 September in een speciale raadsvergadering in 't gebouw van gemeentewerken be handeld zal worden. i Nog veel sneller dan we verwacht hadden is de 250.000ste bezoeker in „de Efteling" genoteerd. Zondag j.l. kon de 200.000ste verwelkomd worden en reeds die Zondag ging het bezoek ver boven dit getal uit. Een gehele week van aan houdende drukte moest als gevolg heb ben, dat het kwart millioen bezoekers spoedig bereikt zou worden. Tijdens de pauze van het tuinconcert, dat het Fanfare-gezelschap Kunst Adelt Zondag tussen 4 en 6 uur in de Engelse Tuin van het Wandelpark aanbood, was het voor dit 63-man sterke corps een verrassing, de vice-voorzitter van het Natuurpark, de heer Sjaak Smit te ho ren zeggen, dat onder de leden van Kunst Adelt de 250.000ste bezoeker moest schuilen. Wie, had de controle niet kunnen uitmaken, waarom hij het gehele gezelschap complimenteerde en de waarnemende voorzitter onder een speech, waarin hij een vergelijking trok tussen Hapert met zijn industrie op de magere zandgrond en een uitgelezen fanfare-corps en Loonopzand op even schrale grond met zijn industrie en vele muziekgezelschappen van naam, een ge schenk onder couvert aanbood. De waar nemende voorzitter van Kunst Adelt dankte in keurige woorden, zijn voldoe ning uitsprekend over de hartelijke ont vangst en grote belangstelling er de wens aan toevoegend, dat De Efteling in de nog steeds stijgende belangstelling van het publiek zou blijven delen. HAPERT IN „DE EFTELING." De verwachting door de aankondiging van het Tuinconcert, dat het Fanfare gezelschap Kunst Adelt uit Hapert in „De Efteling" zou geven was zeer groot. Vanzelfsprekend was de belangstelling daarmede evenredig. Duizenden hebben op deze bijzonder drukke dag in het Na tuurpark genoten van de prestaties van dit uitstekende corps, dat we gerust als een der allerbeste van het land mogen prijzen. Kapelmeester Frans v. Abeelen leidde met vaste hand dit 63-man-sterke corps, dat tot in de fijnste finesses rea geerde op zijn muzikale directie. Er Zit tempo en rythme in de pittige concert marsen; er zat muzikaliteit en nuance ring in de moeilijke werken van Verdi, Boekei, Gilson, Groeg, Lehar en Offen bach. De techniek van de executanten evenaart die van 'n beroepsensemble en het grote publiek reageerde op de mooie prestaties door een aandachtig luisteren en een steeds stijgend applaus. Kunst Adelt heeft ons doen genieten met volle teugen. I I I Voor het concert maakte het corps een kleine muzikale wandeling door de plaats en maakte zijne opwachting bij Burgemeester Jan v. Woensel, momen teel nog in Kaatsheuvel woonachtig. De heer Claassen, voorzitter van het gezel schap, bood de Burgemeester in een har telijke toespraak het ere-voorzitterschap van Kunst Adelt aan, wat de E.A. heer van Woensel zich een eer noemde te kunnen aanvaarden. Hij bracht het corps dank voor deze eer en verzekerde, dat hij steeds de belangen van de muziek corpsen in zijn nieuwe gemeente zal we ten te waarderen. Met een kleine sere nade onder grote belangstelling werd de ze gevoelige attentie besloten. OLIE-BORING. De N.V. Nederlandse Aard-olie-maat schappij, die in Loonopzand zijn voor bereidende werkzaamheden tot het ma ken van een proefboring naar aardolie heeft beëindigd, is Zaterdagmorgen met de proefboring begonnen. Op een terrein in „De Doelen" is een machtige 54 m. hoge boortoren verrezen, die onlangs in Franeker stond opgesteld. Met een 4- ploegenstelsel wordt ononderbroken aan de proefboring doorgewerkt, waarvan een gunstig resultaat zeer zeker van grote invloed kan worden voor de ge meente en de omgeving. GESLAAGD. Op het te Tilburg gehouden examen voor coupeuse slaagden o.m. de dames Jeanne Ebbing, Kaatsheuvel, en Nellie de Jong, Jo Toorians, Annie v. Leeuwen, Jeanne de Kort en 'Gerda Schoenmakers uit Loonopzand, allen opgeleid bij de Eerw. Zusters te Loonopzand. DE T.B.C.-VLUCHT. Op volle toeren wordt gewerkt om ook de T.B.C.-vlucht 1952 tot een re cordsucces te brengen. Reeds is een aan tal prijzen binnen, dat opnieuw getuigt van de sympathie, die Kaatsheuvel jaar op jaar voor deze sociale sportvlucht betoont. Natuurlijk staat er nog gelegen heid open voor hen, die door omstan digheden hun medewerking nog niet heb ben kunnen betuigen, deze alsnog te doen blijken. Het adres van de mede werkers is overbekend. De vlucht die op 28 September gevlogen wordt, staat ook open voor alle liefhebbers, die niet bij de K.P.V. zijn aangesloten, terwijl het voor iedereen ook mogelijk is te vliegen met de duiven van een andere liefhebber, als men de vastgestelde kosten daarvoor draagt. Op de komende vluchten kunnen daarenboven de niet aangesloten duiven- bezitters hun duiven trainen tegen de gewone vrachtkosten. De T.B.C.-vlucht 1952 moet en kan weer een record succes worden. i GESLAAGD. Mej. Mien Prins, gediplomeerd ver pleegster in het Groot-Ziekenhuis te Den Bosch, slaagde heden voor het exa men Kraamverpleegster. i AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. Rep. Harm. Kon. muz. 'Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: Gevleugelde Kruisvaarders. Toegang 14 jaar. I Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. NIEUW POSTKANTOOR. Op 1 September a.s. zal het nieüwe hulppostkantoor, dat in een nieuw ge bouwd pand gelegen op de hoek Kerk straatKlokkenlaan is ingericht, wor den geopend en in gebruik genomen. Zowel het voor het publiek toeganke lijke gedeelte als het kantoor, voldoen aan de moderne eisen. Het geheel voor ziet voor Loonopzand in een dringende behoefte. LOONOPZANDS BELANG. Zaterdagmiddag 13 September a.s. zal wederom een autorit voor de oudjes van 70 jaar en ouder plaats hebben. Blijkens bekendmaking moeten zij die hieraan wensen deel te nemen zich voor 7 Sep tember opgeven (schriftelijk, adres, naam en leeftijd). Ter bestrijding van de onkosten zal het op prijs worden ge steld dat zij die hiertoe in staat zijn bij hun opgavebriefje een bijdrage insluiten. POSTDUIVENBERICHT. Zondag hield de Luchtbode alhier een wedvlucht vanuit St. Quentin, 235 km. De uitslag was als volgt: P. v. d. Velden 1, 5, 32; G. Schoen makers 2; Snoeren-v. d. Ven 3, 12, 16; Chr. v. Gompel 4, 22, 24; H. Steer 6; Gebr. v. d. Velden 7, 21, 23; H. Leer- makers 8, 17; Ad Leermakers 9, 28, 31; A. v. Dongen 10, 20; 'H. v. d. Velden 11; Jo v. d. Velden 13; Jos v. Dongen 14; A. Verschuren 15, 26; G. IJpelaar 18, 19; W. 'Huijbregts 25; C. IJpelaar 27; A. Spapens 29, 30. H. Steer overduif. A. J. v. Dongen Serie III 200. Eerste',duif 9.49.32. Laat ste duif 10.-. 17. MAGAZIJNBOUW EN BEHOEVE VAN DEFENSIE. Het ligt in de bedoeling van het Mi nisterie van Oorlog om in de gemeente Loonopzand (omgeving Huis ter Heide) ten behoeve van genoemd ministerie gronden aan te kopen voor magazijn- bouw. Enkele grondeigenaren die hierbij geïnteresseerd zijn, werden reeds door de Ie Geniecommandant, gestationneerd te Breda, aangeschreven. VERJAARDAG PRINSES WILHELMINA. Gisteren vierde H.K.H. Prinses Wilhelmina haar 72ste verjaardag. Volgens gewoonte van de laatste jaren werd van alle uiterlijk ver toon afgezien en werd de verjaar dag op 't Loo in de intieme kring van de koninklijke familie gevierd. Niettemin zullen velen op deze dag teruggedacht hebben aan Konin ginnedag en op vele plaatsen wap perden vlaggen ter ere van de ge liefde Prinses. BREDA ORANJESTAD GESLOTEN. Breda Oranjestad is gisterenavond gesloten. Zij heeft 700.000 bezoekers getrokken en een batig saldo van bijna anderhalve ton opgeleverd. De documenten van het feest wer den bij de sluitingsplechtigheid voor vijftig jaar opgeborgen in een antieke kist en bij het 750-jarig be staan zullen ze daaruit weer te voorschijn komen. VANDAAG NIEUW KABINET. Vrij onverwacht voor de buiten wereld, heeft men in de afgelopen week toch nog een kabinet in el kaar getimmerd. Het leeuwendeel van het werk is verricht door mi nister Staf, en toen deze zijn infor matieve besprekingen had voltooid, benoemde H.M. de Koningin dr. Drees weer tot kabinetsformateur. Deze aanvaardde de opdracht. De enige moeilijkheid die nog over schoot was, een minister van bin nenlandse zaken te vinden. Zowel burgemeester Loeff van Den Bosch als burgemeester Kolfschoten van Eindhoven dankten voor de eer. Welk karakter men het kabinet moet toekennen is nog niet hele maal duidelijk. Het ziet er als volgt uit: Dr. Drees (PvdA): premier en Al gemene Zaken. Prof. Beel (KVP): vice-premier en Maatschappelijke Zorg. Suurhoff (PvdA)Sociale Zaken. Van der Kieft (PvdA); Financiën. Ir. Mansholt (PvdA)Landbouw. Mr. Donker (PvdA)Justitie. Mr. Cals (KVP): Ónderwijs. Ir. Witte (KVP): Wederopbouw en V olkshuisvesting. Binnenlandse Zaken: (na weigering van Mr. H. Loeff te 's-Bosch en mr. Kolfschoten te Eindhoven) nog onbekend. De Bruyn (KVP); P.B.O. Mr. Luns (KVP)Buitenlandse Za ken. Mr. Beyen (Partijloos): Buitenland se Zaken. Prof. Zijlstra (AR)Economische Zaken. Mr. Algera (AR): Verkeer en Wa terstaat. Ir. Staf (CH): Oorlog en Marine. Prof. Kernkamp (CH)Overzeese Rijksdelen. Een gezin van drie personen is in de nacht van Zaterdag op Zon dag om het leven gekomen ten ge volge van gas verstikking. Het wa ren de 30-jarige F. K., zijn 31-jarige vrouw en 5-jarig zoontje. Zij woon den in de Hoornbeekstraat te Den Haag. Zondagochtend werd 't vre selijke ongeval ontdekt. De oorzaak was een gescheurde gasslang. Aanmelden tussen 6 en 7 unr. Aanmelden: MEVR. v. GENT, Kloosterweg 1, Waalwijk. TE KOOP AANGEBODEN Plm. 40 meter ribbelbui» voor centrale verwarming. Centrale verwarmingskachel, kort om complete Centrale verwar ming! installatie geschikt voor fabriek of werkplaats. Zo goed als nieuwe HAKKEN- Te bevragen bij VAN LOON- SCHRAUWERS Textielhandel Grotestraat 282, Waalwijk, tel. 2065. (63) Zend mij zonder ver- km.i plichting prosp. en proef- K| |y les In het vak Naam Adres Begin nog in September met één van onze over geheel Nederland als de beste be kend staande opleidingen voor de PRACTIJKDIPLO- MA'S Boekhouden, Nederl., Duitse en Engelse Handels- corr.; MIDDENSTANDS DIPLOMA; Steno; Typen; Algem. Ontwikk. Engels voor Emigranten, enz. Meer dan 1800 gesl. voor de pract.dipl. Ook U kunt spoe dig slagen, maar stuur de bon dan nog vandaag in, of schrijf aan de bekende HAN DELSSCHOOL MERCURIUS Dir. A. v. d. Horst, Postbus 1 Arnhem. leder weet als dat te Sprang - Oosteinde 61 j de beste kwaliteit verkoopt en U kent onze lage prijzen Gebloemde lin geriezijde, in nieuwe mille fleurs dessins, 80 cm. br., coupon van 5 meter Normale prijs 8.25 reductiebon

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3