TOAIWÏK Waalwijkse en Langstraaise Courant ORUNEN SPRANG ELSHOUT VLIJMEN CAPELLE Een stijlvol begin der feestelijkheden, ~ÜctivLe.l s JLa^dtivaianhuis echte marktprijzen Het gouden Middenstandsjubileum. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. Ook U HET BESTE tegen JAARVERGADERING LIEDERTAFEL. MAANDAG 15 SEPTEMBER 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No, 75 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL - TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" Gisteren was het een grote dag voor de Waalwijkse R.K. Midden stand en wij weten niet wat we het hoogtepunt moeten noemen van de festiviteiten. Was het de gezamenlijke H. Mis in de Zuster- kapel, de drukke receptie, of de feestvergadering in de avond uren? Of zal het hoogtepunt liggen iri het volkomen slagen van de Middenstandsmarkt die morgen officiéél geopend zal worden? Het is in elk geval een feit dat de dag van gisteren, die het begin vormde van de Middenstandsfeesten, een stijlvol en waardig be- begin van 't feest was en een waardige sluiting tevens van vijftig jaren Middenstandsactiviteit. Nadat deze gouden Middenstands feestdag in de Kapel van de Eerw. Zusters volgens goed gebruik be gonnen was met een H. Mis die werd opgedragen door de adviseur van de vereniging, de Zee.reerw. Zeergel. Heer Dr. B. van den Hurk, pastoor van de parochie St. Jan, onder welke H. His de celebrant een toepasselijke predicatie hield over de tekst „wie zaait zal oog sten", had om half één in de ach terzaal van Hotel Verwiel 'n druk bezochte receptie plaats. Met palmen en bloemen had men de zaal een feestelijk aanzien ge geven, bovendien kwamen daar nog bij de vele bloemstukken waarmee de vereniging was gehuldigd door de Bouwpatroons, de Bakkers, de K.A.B., de R.K. Middenstand Was pik, het Middenstandsborgstellings- fonds, de HOCRES, de leraren van de Handelsavondschool, het Ge meentebestuur, de Eerw. Broeders, de ARKA, Visscherslust en de R.K. Middenstand Loon op Zand. Op deze receptie zagen we ook verschijnen het voltallig gemeen tebestuur van Waalwijk. De edel achtbare Heef Burgemeester J. L. P. M. Teijssen voerde het woord: Gaarne was het gemeentebestuur hier gekomen om de gelukwensen aan te bieden ter gelegenheid van het feit dat de vereniging na 50 jaren nog zo tintelend van leven was en van verstrekkende beteke nis in het locale leven van Waal wijk. „Vijftig jaren, aldus de burge meester, heeft Uw vereniging het bestaan haar werkzaamheden te verrichten met een energie en de belangen van de leden op voortref felijke wijze te dienen. Maar niet alleen om dit feit zijn wij hier ge komen, maar vooral omdat wij overtuigd zijn van de belangrijke plaats die de Middenstand sociolo gisch in het maatschappelijk bestel inneemt". De burgemeester getuigde van 't respect van het gemeentebestuur voor al hetgeen de vereniging in de afgelopen vijftig jaren had gedaan en gedachtig het gezegde: les fleu- res parient, bloemen spreken, had men dit respect uitgedrukt in een bloemenhulde. Moge het U gegeven zijn, aldus besloot de burgemeester, in de toe komst nog veel, zeer veel te ver richten in het belang van de R.K. Middenstand en hierdoor ook in 't belang van de schone gemeente Waalwijk. Daar waar mogelijk is, kunt U op onze medewerking reke nen". De voorzitter van de R.K. Mid denstand, "de heer A. Meys, ver klaarde niet te kunnen nalaten een enkel woord hierop te antwoorden. In de korte spanne tijds, aldus de voorzitter, dat U hier bent, heb ben wij van U en Uw gemeente bestuur een voortreffelijke mede werking ondervonden. Zoals het ge meentebestuur 't middelpunt vormt van het plaatselijk leven, hebben wij Uw bloemenhulde ook in het middelpunt van deze zaal geplaatst. Wij scharen ons achter U, waar U onze medewerking nodig heeft". Ook de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord-Brabant, de heer J. v. Hees been, zei enige woorden: Wanneer ik verklaar dat op het ogenblik 431 middenstandsbedrij ven op onze Kamer staan ingeschre ven, dan blijkt wel de grote econo mische betekenis van de Midden stand in onze plaats; wanneer ik daarnaast naga welk een gewel dige vooruitgang de laatste jaren is waargenomen kunnen worden, den ken wij maar even terug aan de ge dwongen winkelnering, dan bied ik gaarne namens de Kamer mijn ge lukwensen aan. Vanzelfsprekend zijn er nog veel wensen, er is nog steeds een be langrijke verbetering te bereiken betreffende het credietwezen, en 't heeft ons gespeten dat de Kamer niet geslaagd is in haar pogingen hierin verbetering te brengen. Ik bedoel dit niet als critiek, maar ik wil hier de hoop aan koppelen dat dit kan en zal verbeterd worden Dit euvel, van het credietwezen en de financiering, beschouw ik als de grootste moeilijkheid van de Mid denstand". De voorzitter verklaarde ge schrokken te zijn van het grote aantal middenstanders in Waalwijk. Ik wist wel, zei hij, dat wij nog een zware taak te vervullen hadden wij hebben een keurige afdeling maar het is bedroevend dat er nog zoveel buiten onze vereniging staan Hij vond het ook zeer jammer dat zo weinig middenjstandsverenigin- gen uit het gebied van de Kamer gevolg hadden gegeven aan de ac tie van de Kamer, maar hij ver klaarde tenslotte dat na de feeste lijkheden deze actie ter bestrijding van het euvel der credieten met kracht ter hand genomen zou wor Voorts zagen we ter receptie de Zeereerw. Heer A. v. d. Brekel, pastoor van St. Clemens, de Wel eerwaarde Heren Kapelaans en Mo derator van de parochie St. Jan, enkele Eerw. Broeders, de heren v. Vliet en Kobben van gemeente werken en -bedrijven, een afvaar diging van Waalwij ks Belang, Drs. de Vries die de Handelsavondschool in 1924 oprichtte, de Edelachtbare Heren Burgemeester Snels van Dru- nen en Burgemeester v. d. Heijden van Loon op Zand. Voorts afvaardigingen van het Rode Kruis afd. Waalwijk, van de K.A.B., van de K.J.M.V., van het Middenstandsborgstellingsfonds, van de Middenstandsafdelingen uit Kaatsheuvel, Loon op Zand, Vlij men en Waspik, van de ARKA, de HOCRES, R.K.BrB., het Gilde St. rispijn, de Kegelclub DIG, terwijl ook de Directeur van de H.B.S. en enkele leraren, waaronder de heer H. v. Well, economisch adviseur van de Middenstand, acte de presence gaven. HET HERDENKINGSFEEST. 's Avonds om 7 uur had in Hotel ,De Twee Kolommen" het officiële herdenkingsfeest plaats van de gou den Middenstandsvereniging. En hierbij waren tegenwoordig de Zeer- eerwaarde Heer AMviseur Pastoor Dr. B. van den Hurk, de Zeereerw. Heren Pastoor Verbiesen en Pas toor Verharen; vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van de R.K. Middenstand, Mr. Dr. van den Heu vel, diocesaan directeur, het voltal lig gemeentebestuur van Waalwijk, een afvaardiging van Waalwijks Belang en van de Kamer van Koop handel en voorts vele middenstan ders en leden van de feestvierende vereniging. Zij allen werden verwelkomd door de heer A. Meijs, de voorzitter, die in het kort de geschiedenis van de plaatselijke afdeling memoreer de en die hulde bracht aan de heer Jan Tielen, de enige van de aan wezigen die de oprichtingsvergade ring had bijgewoond, en die in zijn blad steeds aan de grootmaking van de organisatie had meegewerkt; aan de heer P. Dekkers, die 25 jaar ge leden ook al in het actie-comité zat en op wie thans ook nooit tever geefs een beroep wordt gedaan; en tenslotte ook aan de heer v. Liempt, de oud-voorzitter, aan wie de ver eniging heel veel te danken had. Moeilijke tijden had de vereni ging meegemaakt, maar toch telde men nog 175 leden; en daaronder waren zeer actieven, maar, jammer lijk, ook die deze activiteit tracht ten te verflauwen. Een speciaal woord van welkom richtte de heer Meys tot de nieuwe geestelijke adviseur Pastoor van den Hurk, die zich gaarne bereid had verklaard adviseur te worden. Hij installeerde hem als zodanig, en verklaarde de bijeenkomst voor ge opend. Tijdens deze feestelijke bijeen komst, die werd opgeluisterd door de zeer gewaardeerde zang van me vrouw De Jongh-Spapens, die be geleid werd door de heer Fr. Wil- mont, terwijl de heren v. Adelberg en v. d. Mee declameerden, bood de heer de Visser, de voorzitter van het comité der vereniging, als ge schenk van de leden een keurige nieuwe vlag aan. Wat kon men be ter aanbieden dan een nieuw vaan del? De heer de Visser hoopte dan ook dat alle middenstanders van Waalwijk zich achter het vaandel zouden scharen. De heer Meys dankte hiervoor hartelijk en noemde het een ware verrassing voor het bestuur; reeds lang had men behoefte gevoeld aan een vaandel. En de eerste daad van een pas ge- installeerde adviseur was het zege nen van het nieuwe vaandel en in een korte toespraak die hij hierna hield verklaarde hij dat hij het als vanzelfsprekend beschouwde dat hij het adviseursschap aanvaardde, omdat hij de middenstand van zo groot belang beschouwde voor de maatschappij en de parochie. DE FEESTREDE. Mr. dr. van den Heuvel, de feest redenaar, die tijdens de gulle kof fietafel, die de leden en genodigden werd aangeboden, het woord voer de, schetste in het kort de geschie denis en de ontwikkeling, de eman cipatie van de katholieke midden stand, en dan sprak hij over de positie en de taak van de Katholie ke Middenstand in de moderne tijd en hij deed dat enthousiast en met veel overtuiging. Vijftigduizend leden telde de bond nu, verdeeld over 5 Diocesane bon den en 45 vakbonden. Maar, aldus spreker, dat hadden 100.000 leden moeten zijn en men moest een voor beeld nemen aan de arbeiders en de boeren. Niettemin hebben ook onze organisatoren, aldus Mr. Dr. van den Heuvel, een beweging bereikt die de toekomst tegemoet kan tre den. Er komt een nieuwe tijd, de hteliike bedrijfsorganisa- tie betekent een hele omwenteling; de staat zal_zich terugtrekken en het zelf doen van het bedrijfsleven zal op de voordgrond treden. De P.B.O. moge wat lang weg blijven en er zijn inderdaad con crete moeilijkheden, maar deze on derwerpen blijven op de baan, zo als ook de bevordering van- een zo krachtig mogelijk vrij verenigings leven. De P.B.O. immers moet stoelen op het krachtige verenigingsleven; op de bodem van de economische en sociale vraagstukken speelt de le vens- en wereldbeschouwing een vitale rol; daarom wijst de spreker op de belangrijkheid van krachtige vakorganisaties. En de feestredenaar spreekt dan over de interdepartementale mid denstandscommissie die is tot stand gekomen en op het feit dat het di rectoraat voor de- Middenstand is verheven tot directoraat-generaal. Men heeft, aldus spr., de K.V.P. verweten dat zij teveel de partij van de K.A.B. zou zijn en vele stemmen zijn er zodoende verloren gegaan. Maar de K.V.P. heeft op te komen voor de materiële welvaart van de arbeidersklasse, en deed zij dit niet, de K.V.P zou noch volks, noch katholiek zijn. De K.V.P. had echter ook een open oog voor de particuliere eigendom, en voor het privaat-bezit en de K.V.P.-fractie stond wagenwijd open voor ieder Middenstands- sideraat. Alle aandacht werd be steed aan de credietpolitiek, aan de kinderbijslag voor kleine zelfstan digen enz Ik doe op U een dringend beroep, aldus Mr. Dr. van den Heu vel, wanneer de algemene beschou wingen over Hoofdstuk 1 van de begroting gehouden worden, volg dan de behandeling aandachtig en gij- zult ervaren dat de katholieke 2e Kamerfractie haar critiek niet zal sparen. EEN POSITIEF CHRISTELIJK REVEILLE. Sprekend over de kans en de taak van de Middenstand zei de Dioce saan Directeur: De zelfstandige Middenstand heeft voor een posi tief christelijke reveille te zorgen en voor een positieve deelname aan de veelheid van katholieke activi teiten. Als de echte middenstand, de Brabantse middenstand, die zich verbonden weet met de geestelijk heid en de intellectuelen, zich weer herkerstent, dan zal hij als burge- genbouwer fungeren naar een bete re coördinatie met andere standen. Wat hebben we ze nodig de be geesterde strijders met gloeiend hart en scherp inzicht om de sa menleving beter katholiek te ma ken. Laten we ons toch meer oriën teren op God en de eeuwigheid, nu het vernuft en het verstand zo'n hoge vlucht nemen; laat deze vlucht niet eindigen als de vlucht van Ica rus. Dan vroeg hij tenslotte begrip van de middenstanders voor de de fensie-inspanning; ook wij moesten bereid zijn offers te brengen. Zijn rede was geen feestfanfare en hij vroeg zich zelfs af of de moeilijkheden van vijftig jaren ge leden v/el zo groot waren als die van nu. Maar het grote verschil was dat thans de rechten van de Middenstand werden erkend. Een woord van lof en van geluk wens tot de Waalwijkse afdeling van de R.K. Middenstand besloot deze zeer begeesterende en met aandacht gevolgde feestrede. Ook de burgemeester voerde nog even het woord en hij wees op de samenwerking die er moest be staan tussen de middenstand en de overheid, zowel op hoog niveau als in de gemeentelijke sfeer, en hij dankte de jubilerende vereniging dat deze samenwerking met het ge meentebestuur steeds zo harmo nisch was geweest. HET VERKEERSPROBLEEM EEN MIDDENSTANDS PROBLEEM. De heer J. v. Heesbeen, als voor zitter van de Kamer van Koophan del, wilde graag even de aandacht vragen voor het probleem van het verkeer in de Langstraat. Het verkeer was voor de midden stand immers van een niet te on derschatten direct en indirect be lang. In Brabant komt de Langstraat op de derde plaats, als arbeidscen- trum op de 5e plaats en als pendel- gebied op de 6e plaats, en toch is dit belangrijk gebied aan de aan dacht ontgaan. In het district van de Kamer bedroeg de bevolkings toename 17%, terwijl dit percen tage voor geheel Brabant 37% be droeg; er valt een belangrijke ach teruitgang te constateren en grote groepen moeten de Langstraat ver laten. Deze problemen waren alleen op losbaar door een verbetering van de Waterstaatkundige toestand. Gelukkig, aldus dhr. v. Heesbeen, zijn wij overtuigd van de steun van Mr. Dr. van den Heuvel in de 2e Kamer. De leden van deze Kamer krijgen dezer dagen een request van de vereniging tot behoud van natuur monumenten. Maar moet men het bestaan en de ontwikkeling van 'n gebied van 150.000 mensen niet ho ger aanslaan dan het belang van die mensen die in de Biesbosch gaan zeilen en zwemmen? De plannen voor een verbinding Noord-Zuid en Oost-West via Waal wijk zijn alleen uitvoerbaar als de Biesboschwerken zullen zijn beëin digd. Als deze verbindingen er zijn, zal ook de Middenstand van Waal wijk ontegenzeggelijk een goede toestand tegemoet gaan. Ik hoop tenslotte, aldus dhr. v. Heesbeen dat de Middenstand meewerkt als de Kamer om hun steun vraagt. DANKWOORDEN. De heer Meijs dankt tenslotte al le sprekers met een apart woord voor ieder van hen afzonderlijk, terwijl hij hun de steun en de me dewerking van de Middenstand be^ loofde zover die gegeven konden worden. Er waren tastbare blijken van erkenning voor degenen die aan de avond hadden meegewerkt, voor de burgemeester en de geestelijke en economische adviseurs Pastoor van den Hurk en de heer H. van Well en er was tenslotte het royale dankwoord aan al degenen die het hunne tot het feest hadden bijge dragen. En hiermee was het officiële ge deelte van het feest beëndigd; hoe wel vele middenstanders onder el kaar nog het heugelijke gouden ju bileum herdachten. op de Middenstandsmarkt brengt Behandeld wordt o.m.: Jaarverslag secretaris, Jaarver slag penningmeester, Bestuursver kiezing, (aftredend zijn: C. Roesten- berg en B. v. Loon), Bespreking „grote uitvoering", gezelligheids avonden, maandblad „De Trom", GtC. Het bestuur rekent er op dat alle leden en donateurs deze enigste ledenvergadering per jaar zullen komen bijwonen. De Bond heeft thans een leden aantal van pl.m. 200 leden en kan tot de grootste verenigingen gere kend worden. WINKELSLUITINGSWET 1951. De Winkeliersvereniging Drunen Elshout kwam dezer dagen in algemene vergadering bijeen voor het opstellen van een advies aan B. en W. aangaande de Winkelsluitingswet 1951. De E.A. heer Burgemeester Snels, die ook op deze vergadering aanwezig was, lichtte de be tekenis van deze winkelsluitingswet na der toe. Na enige bespreking kwam men tot de opstelling van een advies krachtens het welk werd voorgesteld de winkelsluiting voor alle winkels als volgt voor ide ge meente Drunen vast te stellen: Sluiting om 6 uur n.m. en Dinsdag middag om 1 uur, en het instellen van een koopavond op Vrijdag tot 40 uur. (De sluiting van 6 uur geldt ook voor Zaterdag). Tevens werd in het advies voorge steld bij overtreding ook de koper straf baar te stellen. De behoefte in de verschillende tak ken van bedrijven om op andere tijden open te zijn zal via de Kamer van Koop handel moeten worden geregeld. Wanneer de gemeenteraad op voor stel van B. en W. de voorgestelde rege ling zal hebben goedgekeurd, zal een en ander door de Winkeliersvereniging in een circulaire nog nader worden toege licht. Op deze vergadering werd tevens medegedeeld dat men voornemens is om ook dit jaar weer een 'St. Nicolaas-actie te houden. Ren en ander zal echter nog nader moeten worden uitgewerkt. KATH. UNIVERSITEIT. Deze week zal alhier de jaarlijkse huis aan huis collecte worden gehouden voor de Kath. Universiteit. BEDEVAART NAAR BRIELLE. De bedevaart naar de Martelaren van Gorcum te Brielle zal ook dit jaar bij voldoende deelname nog doorgang vin den en wel op 22 Sept. a.s. In tegen stelling met voorgaande jaren, toen de bedevaart per boot werd gehouden, zal die dit jaar per autobus geschieden. Men kan zich opgeven bij de Broedermeesters. R.K.J.B. De R.K.J.B. Drunen hield Vrijdag avond een algemene ledenvergadering. Hierop waren aanwezig de Geestelijke Adviseur Kap. Vogels en de technisch adviseur de heer 'Kamp. Besloten werd dit jaar een Bemestings cursus te geven, waarvoor zich 17 leden opgaven. Binnenkort zal een excursie worden gehouden naar de Suikerbieten teelt in West-Brabant. De technisch adviseur lichtte een en ander nader toe. De geestelijk 'adviseur sprak een opwekkend woord en vertelde dat er plannen bestaan om voor de R.K. J. B. vormingsbijeenkomsten te houden. Dit zal nog met het bestuur moeten wor den overlegd. BOUW MEISJESSCHOOL EN KLEUTERSCHOOL. Door het R.K. Kerkbestuur alhier is, naar wij vernemen, opgedragen aan ar chitect Ed. Nijsten te Den Bosch, de bouw van een vierklassige school voor het v.g.l.o. voor meisjes en een nieuwe 5-klassige kleuterschool. De scholen zul len gebouwd worden in de voormalige pastorietuin, aansluitend aan de huidige meisjesschool. haaldeen 15 leerlingen van de Frater school het diploma n.l. Ant. Daelmans, Piet van Engelen, Piet v. d. Heijden, Henk van Kessel, Piet Lammers, Bert v. d. Linden, Kees v. d. Lee, Leo Mom- mersteeg, Piet Oremans, Jan Huijbrechts, Kees Verbunt, Tonny v. d. Wiel Mz., Frans v. d. Wiel, Ant. v. d. Weyen- berg, Piet van Wagenberg. Deze jon gens hebben inmiddels de lagere school verlaten. VISCLUB DE HUT. Zondag 14 Sept. hield de Visclub de Hut haar jaarlijks visconcours. Om 3 u. n.m. begon de wedstrijd. Tevoren maak te de voorzitter dhr. C. v. d. Meijden het reglement bekend en het uitsteken van de witte vlag was het beginsignaal. Het spreekwoord van de visser was weer op zijn plaats: Als de wind is in het Noorden, hou dan binnen uwe koor den; want de vangst was slecht. Enkele vissers hadden het geluk vis te vangen. Na V/2 uur vissen was de uitslag als volgt: Ant. 'Kivits 1, tevens Koning; P. Parijs 2; P. de Vaan 3; Cor v. Engelen 4; v. Schijndel 5; P. de Laat 6; C. Crie- laars 7; J. Oosterwaal 8; Orsi Vismalen 9; H. Caron 10; Has v. d. Meijden 11; T. v. d. Bosch 12; Jan Parijs 13; H. Prijs 14; Hupers 15; Ant. v. Engelen 16; W. v. Veggel 17; v. d. Wiel 18; C. v. d. Meijden 19; H. v. d. Meijden 20; J. v. d. Dungen 21; T. de Vaan 22; H. Jansen 23; L. Bruurmijn 24; M. Parijs 25; Marie de Laat 26; J. v. d. Bosch 27; C. Meesters 28; Jos Boom 29; L. Stupers 30; Henk de Gouw 31. Na afloop werden de prijzen onder een hartelijke toespraak van de voorzit ter uitgereikt. De vrouwen waren pre sent voor het uitzoeken van de prijs en daarna bleef men nog enkele uren ge zellig bijeen. EXAMEN. Te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot Simon IJpelaar voor het diploma A onder rijkstoezicht gediplomeerd schoenhersteller. Hij genoot zijn opleiding bij de heer Zwanenburg te Drunen. MIDDENSTAND SM ARKT VLAGGEN UIT. Morgen zal dan door de burge meester de Middenstandsmarkt ge opend worden en deze markt zal een belangrijk onderdeel zijn van de feesten bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Waalwijk van de R.K. Middenstand. De Markt-commissie verzoekt dan ook alle middenstanders van Waal wijk, en natuurlijk ook de leden van de vereniging de vlag uit te stekeri tijdens de dagen dat de markt gehouden wordt, dat is dus tot en met Zaterdag as. AGENDA. Woensdag 17 Sept. repetitie da meskoor Oefening en Vermaak, in Hotel Italiaander. 8 uur. Zondag 21 Sept. repetitie man nenkoor „Oefening en Vermaak in Hotel „De Twee Kolommen". 12 uur. Gisteren vergaderden bestuur en leden van de Liedertafel „Oefening en Vermaak", en deze vergadering had een zeer geanimeerd verloop. Bijzondere dingen werden niet besproken. De jaarverslagen werden goedge keurd, en dat van de penningmees ter liet blijken dat de financiële toestand van de vereniging vrij gunstig was. Als bestuurslid van het Dames koor werd mevr. v. Bladel-Sorée herkozen en als bestuursleden van het Mannenkoor de heren A. v. d. Meijdenberg en A. v. Iersel. Voorts werd besloten het komende seizoen een tweetal concerten te geven, ter wijl ook met Kerstmis weer een matinée gegeven zou worden. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: 3 voetballen; bruin plastic regenjas; Duitse herder; een paar rode kinderlaarsjes; rode step; bankbiljet van 2.50; kinderborst rokje; 2 damesdirectoirs (op de markt laten liggen); herenshawl; blauwe ceintuur; een doosje poe ders; zwiktang; rechter glacé heren handschoen; bos sleutels. Verloren: hangertje; groen noti tieboekje met inhoud; zilveren arm bandje; vulpotlood; een paar gele dameshandschoenen; passer plus lineaal; huissleutel met ring; dames- portemonnaie met inhoud; zilveren herenpolshorloge; Hollandse her dershond; portemonnaie m. inhoud; vulpen. BOND VAN OUD-STRIJDERS. Bij de aanvang van het nieuwe winterseizoen houdt de afd. Waal wijk van bovengenoemde bond een ledenvergadering op Dinsdag 16 September a.s. in de achterzaal van Hotel „De Twee Kolommen". O. L. V.-SCHUTS. De O.L.Vr. Schuts hield haar Statie dag. Om kwart voor zeven werden de Giidebroeders eruit getrommeld. Half 8 kwam men samen in het gildegebouw bij Gez. Klerks, vanwaar mén in forma tie met vaandel en vendels naar de kerk ging, waar om 8 uur door de gildeheer de Z.E. heer Pastoor aan het Maria- altaar een H. Mis werd opgedragen. Na de H. Mis verenigden allen zich aan de koffietafel. Daarna had een korte ver gadering plaats. Om 10 uur begon men met het prijsverschieten, dat na de mid dag werd voortgezet. Na een felle kamp werd Chr. Klerks no. 1 en G. v. d. Was- sink no. 2. Om pl.m. half 7 waren de gildezusters ook present en had de trom- verpachting plaats. Gepacht werd door Arn. v. Beurden en Ad 'Merkx Jr. De avond werd verder gezellig doorge bracht. Zang en declamatie, ernst en luim wisselden elkaar af. Door de da mes v. Logten, de Haan en de heren W. Klerks en C. v. d. Aa werd een toe passelijke sketch voorgedragen. Te vroeg brak het sluitingsuur aan. De Brabantse folklore hefeft weer hoogtij gevierd. K.A.B. AFD. VLIJMEN. De K.A.B. afd. Vlijmen verzond bij het afscheid van haar voorzitter de heer A. C. de Bruijn in het jaarbeursgebouw te Utrecht een schrijven, waarin zij haar oprechte dank uitspreekt voor alles wat haar voorzitter tijdens zijn 27-jarige loopbaan als voorzitter van de K.A.B. voor haar heeft mogen bereiken, tevens de wens uitsprekend, dat hij met Gods hulp nog vele jaren zal mogen arbeiden in het belang van het gehele Neder landse volk en niet het minst van de K.A.B. Moge het Zijne Excellentie gege ven zijn de zware en verantwoordelijke taak die hem is opgedragen naar beho ren te vervullen. GESLAAGD JEUGDVERKEERSEXAMEN. Bij het jeugdverkeersexamen 1952 be- CHRISTELIJKE BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE. De Afdeling Sprang van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale komt a.s. Vrijdag avond in algemene ledenvergadering bij een. Aan de orde komt o.m. bespreking viering 35-jarig bestaan, terwijl de voor zitter, de heer C. Braspenning een uit eenzetting zal geven omtrent de werking van de Werkloosheids- en Wachtgeld- wet. i De vergadering begint te half acht en wordt gehouden in de zaal van de Chr. Volksbond. BEKERWEDSTRIJD VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. J.l. Zaterdagmiddag had op het voet balterrein van N.E.O. alhier de ont moeting plaats tussen de plaatselijke ver enigingen N.E.O. en S.D.O. om de door het Comité voor Ouden van Dagen be schikbaar gestelde beker, die reeds twee maal door NEO werd gewonnen; wan neer NEO ook deze match won, kwam de beker rechtmatig in het bezit van NEO. Zaterdag bleef de wedstrijd, die onder flinke belangstelling werd ge speeld echter onbeslist; de stand was met de rust 1—1 en hierin kwam in het twee de gedeelte van de spannende wedstrijd geen verandering. SPRANG—CAPELLE. CHR. VERKENNERSGROEP JAN DE ROOIJ. J.l. Zaterdagmiddag namen een aantal padvinders van de jan de Rooij-groep deel aan de districtswedstrijden van de padvindersbeweging te Breda. Een 45- tal jongens deden mee aan de verschil lende wedstrijden, als hardlopen, ver springen, kogelstoten en estafetteloop. Hoewel 'het te zien was dat de jon gens flink hadden getraind, viel het toch niet mee om de prijzen te bemachtigen, een groep van vier jongens van lil en 12 jaar had succes bij het nummer esta fetteloop en wist daarbij de eerste prijs in de wacht te slepen, wat voor de groep zeker een mooie prestatie genoemd mag worden. TIJDELIJKE BENOEMING. In verband met de ziekte van het hoofd der Koningin Julianaschool de heer L. Poldervaart, is als tijdelijke leer kracht aan deze school benoemd de heer J. Quirijns. HENGELCLUB DE MAASMOND. In het café Land- en Havenzicht van de heer Ph. van Tilborgh kwam Vrij dagavond de Hengelaarsvereniging De Maasmond, onder leiding van de heer J. Kraak in een goed bezochte ledenver gadering bijeen. Na opening dezer bij eenkomst volgde een bespreking over het houden van een clubwedstrijd en na ampele gedachtenwisseling werd besloten deze onderlinge wedstrijd vast te stellen op Zaterdagnamiddag 20 dezer. Enkele mooie prijzen, kunstvoorwerpen, zullen hiervoor worden uitgeloofd. Staande de vergadering geven zich reeds een 23-tal leden voor deelname op. Voor de hen gelaars een schitterende gelegenheid zich te meten met hun medeleden en een aar dige prijs te winnen. PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam 1.1. Donderdagavond in een der lokalen van de Landbouwhuishoudschool in ledenvergadering bijeen. Bij ontsten tenis van de presidente Mej. P. J. Rijken werd vergaderd onder leiding van mevr. Hovinga-Lakenveld. Over het program ma voor het komende winterseizoen werd een geanimeerde discussie gevoerd, terwijl de Woensdag 17 dezer te Steen bergen te houden vergadering van de Prov. Ver., waaraan tevens een expo sitie is verbonden, evenals de Zeeuwse Dag een punt van bespreking vormde. Voor bijwoning van deze gelegenheden bleek bij de leden wel animo te bestaan. VRIJHOEVE-C APELLE.. Demonstratie Landelijke Rij- vereniging „De Margrietruiters" te Sprang-Capelle. Begunstigd door mooi weer gaven j.l. Zaterdagavond „De Margriet- ruiters" hun jaarlijkse demonstra tie voor donateurs en belangstel lenden op het feestelijk verlichte

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1