DE LHNGSTEMT Dibvelchö„, 2p« Waaiwijkse en Langstraaise Courant ORUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG CAPELLE Verdiende Huldiging van het Bestuur Herwonnen Levenskracht 25 jaar DE STAAT ONTVANGT 5.124.000.000.- DE STAAT GEEFT UIT 5.616.000.000 - MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 i5™ DE ECHO HEI ZUIDEN JAN TIELEN Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 75e JAARGANG No. 77 Abonnement 18 cent per week f 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief TELEGR.-ADRES„ECHO" BiLAsriHèiNKCMsreN 4409 MLH N/ET6ELAST/N6 INKOMSTEN 352 MLH ■'li KAPITAALS UITGAVEN DAGELIJKS TERUGKERENDE UITGAVEN 406! MLTI subs/oies op LEVENSMIDDELEN 80 MLTI OORLOGSSCHADE EN1 573 MLti Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht, wel ke instelling we bij onze lezers niet meer hoeven in te leiden, had zich uit de K.A.B. een comité gevormd, dat het bestuur Zondagmorgen in het café van De Gildenbond een huldiging bereidde. De goede naam die Herwonnen Levenskracht ge niet en de waardering voor zijn werk werd geaccentueerd door de aanwezigheid van verschillende he ren geestelijken, wethouder Van Heeswijk namens het gemeentebe stuur, de Eerw. Broeders, de dok toren Lenglet en Langemeijer Jr. en de heer Meijs namens Santos. Natuurlijk waren er ook bestuurs leden van de K.A.B. met de gees telijk Adviseur Kapelaan Wassen- berg, het hoofdbestuurslid van Her wonnen Levenskracht, de heer Van Welie, en de medewerksters en me dewerkers van het plaatselijk co mité. De Yellow Cowboys zorgden voor muzikale omlijsting. Als eerste nam 't woord de voor zitter van het comité, de heer W. Adriaanse, die hulde en dank bracht aan het centraal comité en aan de medewerksters en medewerkers, die allen week in week uit voor Herwonnen Levenskracht in touw waren. Hij bracht ook dank aan de donateurs. De doelstelling van Her wonnen Levenskracht omschrij vend, de bevordering van de volks gezondheid, sprak de heer Adriaan se de hoop uit dat het bestuur in de volgende periode zou voortgaan in de richting van dit doel. Hij wenste het veel voorspoed en Gods beste zegen bij de bestrijding van de T.B.C. en de bevordering van de volksgezondheid. Namens het hoofdbestuur sprak de heer Van Welie. Hij merkte op dat het plaatselijk comité nu 25 jaar gewerkt had voor de volksgezond heid en getracht had noden te leni gen. In 1927 was men begonnen met primitieve middelen, zoals eerder ook het landelijk comité met pri mitieve middelen was begonnen. Maar door volhouden was men er toch in geslaagd tot 1940 5000 pa tiënten uit te zenden. In 1913, toen Herwonnen Levenskracht werd op gericht, stierven er 10.000 patiënten per jaar aan T.B.C., in 1940 was dat teruggelopen tot 3600. Na de oor log, gedurende welke het sanato rium Berg en Bos maar in beschei den mate had kunnen werken, was dat aantal weer opgelopen tot 8000. Met lege handen was Herwonnen Levenskracht toen herbegonnen en het schone resultaat was een grote inzamelingsactie van 225.000. Toen kon het sanatorium weer bezet worden met leden van de K.A.B., ook die het zelf niet konden beta len, en nu genoot Berg en Bos een internationale faam. Het plaatselijk comité, aldus de heer Van Welie, had daaraan mee gewerkt. Het aantal sterfgevallen was nu gedaald tot 1600 per jaar. Alleen uit Waalwijk waren sinds de oorlog 35 aanvragen binnenge komen waarvoor 7000 was be taald. Landelijk was er in dezelfde tijd vier millioen uitgegeven, mede dank zij het plaatselijk comité. Er was trouwens uit Waalwijk meer ontvangen dan uitgegeven, n.l. sinds de oorlog 17.000; een mooi resultaat dat echter nog beter kon. Als er niets tussen kwam en alle krachten werden ingespannen, zou de T.B.C. binnen afzienbare tijd geen probleem meer zijn. Ondertus sen waren er jaarlijks nu nog 100.000 patiënten, terwijl de kosten per patiënt waren gestegen van 3.50 per dag tot 9. De grote vraagstukken die het werk van Herwonnen Levenskracht meebracht, waren oorzaak geweest dat het plaatselijk comité, dat oor spronkelijk uit 5 man bestond, aan merkelijk uitgebreid werd en dat 't aantal medewerkers tot 80 uitgroei de. De heer Van Welie wenste het comité van harte proficiat met alles wat het voor de lijdende mensheid had gedaan, maar voegde er aan toe: ,,Ge weet, we zijn er nog niet". En hij noemde nieuwe-arbeidster reinen voor Herwonnen Levens kracht, als de kanker-, asthma-, rheuma- en neurosebestrijding, de nieuwe taak die half October aan vaard zou worden; de uitzending van rustbehoevende mannen en de subsidiëring van de uitzending van rustbehoevende kinderen. De heer Van Welie achtte echter Herwon nen Levenskracht in Waalwijk vei lig en dankte daarvoor namens de patiënten. Tot de aanwezigen en niet-aanwezigen richtte hij voorts een oproep tot steun. Herwonnen Levenskracht zou volgend jaar lan delijk jubileren. Nu was 60% van de afdeling lid, dat moest 100% worden, en dit bracht de heer Van Welie als zijn wens naar voren bij dit jubileum. Een bijzonder woord van hulde richtte hij tot de heer v. Seters, die 25 jaar voorzitter was van Herwon nen Levenskracht. Namens het hoofdbestuur decoreerde hij hem met de gouden speld van verdien ste voor naastenliefde aan anderen besteed. Zoals hij in de heer v. Se ters het comité huldigde, huldigde hij in de mannen de vrouwen, en voor mevrouw v. Seters waren er als attentie twee lepeltjes met het embleem van Herwonnen Levens kracht. Als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur sprak weth. van Heeswijk. Namens de burgemeester en wethouder Smolders betuigde hij spijt dat die zelf niet aanwezig konden zijn wegens uitstedigheid en hij feliciteerde 't comité met het feit dat het 25 jaar lang zijn beste krachten had gegeven om de T.B.C. tot de kleinst mogelijke proporties terug te brengen. Het gemeentebe stuur had daarvoor niet alleen be langstelling, maar bood ook graag morele steun waar dat mogelijk zou zijn. Herwonnen Levenskracht had een mooie taak en de heer v. Hees wijk hoopte dat de voorgenomen initiatieven verwezenlijkt zouden worden en dat Herwonnen Levens kracht herwonnen levensvreugde zou worden. Voor de heer v. Seters persoonlijk sprak hij de hoop uit KONINKLIJKE GOEDKEURING. Bij Kon. besluit van 10 Sept. 1952 no. 51 zijn de statuten van de R.K. Harm. Beatrix Koninklijk goedgekeurd. Deze goedkeuring houdt in dat deze vereni ging voortaan het praedicaat Koninklijk Erkend mag voeren. Het is dus in de toekomst Kon. Erk. R.K. Harmonie Be atrix. VORMINGSPROGRAMMA DER K. A. B. De K.A.B. afd. Drunen heeft haar vormingsprogramma voor 19521953 zo goed als gereed. Dit programma biedt de leden en verdere belangstellenden weer een ivijftal mooie en zeer leerzame avon den. De algemene opzet van dit pro gramma staat in het teken van de eeuw feestviering van het herstel der Kerke lijke Hiërarchie. Iedere avond zal een bepaald aspect van het Katholieke open bare leven worden belicht. De sprekers zullen bespreken de toestand rond 1853, de problemen van de huidige toestand belichten, waardoor men een goed in zicht zal kunnen krijgen op het verloop en de huidige stand van de katholieke emancipatie. De vijf onderwerpen welke in dit vor mingsprogramma behandeld zullen wor den zijn de volgende. „Een eeuw onder de Kromstaf". De ge schiedenis van honderd jaar kerkprovin cie; een behandeling van de ontplooiing van het kerkelijk leven sinds 100 jaar in Nederland en welke rol de bisschop pen daarin hebben gespeeld. Tevens worden in deze les behandeld de tegen woordige kwesties, ïi.l. de verhouding priester-leek en de opbloei van het li turgische leven, en de medewerking van de leek aan het hiërarchische apostolaat. Op een tweede avond zal worden be handeld het onderwerp „Van knecht schap tot P.B.O.". De geschiedenis van honderd jaar sociale vooruitgang en de taak van de K.A.B. op de huidige dag. De derde avond behandelt het thans zeer actuele onderwerp der Katholieke eenheid op politiek gebied, onder de ti tel: „Schaepman's erfdeel". Het is de ge schiedenis van honderd jaar politieke strijd met een bespreking van de huidige toestand. De vierde avond is niet minder actu eel, als zal worden gesproken over: Honderd jaar katholiek onderwijs, onder de titel: „Het veel omstreden recht". De geschiedenis van de onderwijsstrijd en de uiteenzetting van wat echt katholiek on derwijs betekent, zal de hoofdschotel vormen voor deze avond. Onder de titel: „Het sluitstuk der ba lans", welke inhoudt een bespreking over honderd jaar cultureel verlies en winst, is de laatste bespreking die in het kader van het vormingswerk wordt gehouden. De sprekers welke deze onderwerpen zullen behandelen zijn de 'Eerw. Pater Adam, de heer P. Vriens, de heer Fr. v. Vliet, de heer Coppes en de eerw. pa ter Fidentius. De K.A.B. heeft een vormingsprogram ma rijk van inhoud, leerzaam voor deze tijd, met onderwerpen die ook thans ac tueel zijn. 'Het kan niet anders of dit pro gramma moet in zeer brede kring de be langstelling opwekken. De avonden zullen gehouden worden in de nieuwe K.A.B.-zaal welke de K. A. B. in het oude Zusterhuis kreeg toe gewezen. De toegang tot deze avonden is vrij. 1 1 LEDENVERGADERING K.A.B. De K.A.B. afd. Drunen houdt Maan dag 22 Sept. een algemene ledenverga dering in het K.A.B.-gebouw in het voor malige Zustersklooster (ingang 'biblio theek). dat deze nog lang zijn activiteit zou bestendigen tot heil van de Waal- j wijkse arbeiders in het bijzonder. De heer v. Seters dankte het hoofdbestuur voor de erkentelijk- I heid jegens hem betoond. Hij wees er echter op dat de voorzitter het werk niet alleen had kunnen doen. Daarom dankte hij vooral de comi té-leden die hadden ingezien dat zij voor de K.A.B. een apostolische taak hadden. Ook de medewerk sters en medewerkers hadden dit begrepen en daardoor dit werk ge stimuleerd. Niet alleen financiële, maar ook morele steun werd aan getroffen gezinnen gegeven. Het was de taak van de K.A.B. zoveel mogelijk de eigen gezinnen te hel pen. Voorts bracht de voorzitter dank aan allen die Herwonnen Le venskracht hadden geholpen, bij zonder de middenstanders die prij zen hadden geschonken voor de verloting op de toneelavonden, aan vele ingezetenen die financiële steun hadden gegeven, aan het ge meentebestuur dat overal in ter- wille was geweest en aan de pers. Hij sprak de hoop uit dat Herwon nen Levenskracht een nieuwe suc cesvolle periode zou ingaan. Tot slot van deze huldiging maak ten veel aanwezigen van de gele genheid gebruik om het comité per soonlijk geluk te wensen. BUREAU VOLKSBANK. Het Bureau van de Centrale Volks,- bank dat tot heden was in het zaaltje naast de Boerenleenbank is thans onder&' gebracht in het voormalige Zusters klooster. Pastoor's verjaardag. Op de gebruikelijke wijze heeft de Elshoutse scholojeugd de ver jaardag van de Z.E. Heer Pastoor gevierd. In de kindermis, die heel wat drukker bezocht was dan ge woonlijk, werd Gods zegen over het werk van de Pastoor afge smeekt. In de namiddag werd in zang en declamatie hulde gebracht aan de jarige en alle mogelijke goede wensen uitgesproken. Het hoogtepunt voor de jeugd was na tuurlijk de tractatie. Ruiterfeest. De uitslag van het door de lan delijke rijvereniging ,,De Echo" ge organiseerde ruiterfeest is als volgt Aangespannen koudbloed 1. J. v. Wijk; 2. Jac. Moonen 3. A. v. Ooyien; 4. Sj. de Gouw. Aangespannen warmbloed 1. W. v. Delft; 2. A. Pulles 3. A. v. d. Brand; 4. Sj. Muskens; 5. J. Vermeer; 6. J. v. Dijk, Zaklopen 1. C. Pulles; 2. C. Pelders; 3. A. v. d. Brand; 4. J. Pulles; 5. W. v. Delft. Stoelrijden 1. C. Pulles; 2. A. v. d. Brand; 3. C. Pelders; 4. J. v. Dommelen; 5. Sj. de Wit; 6. C. v. Drunen. Ringsteken dames 1. C. v. Ba len; 2. B. Geelen; 3. W. Verdiessen; 4. A. Moonen. Gegund. Het bouwen van een woonhuis met stalling, voor rekening van de heer J. Brok Wz. is gegund aan de laagste inschrijver, de firma Wed. Fitters te Waspik. Wigwam'uitzending. De prijswinnaars van de luister, wedstrijd, verbonden aan de Wig wam-uitzending te Elshout, zijn intussen ook bekend geworden. De hoofdprijs, de Brabantse krenten mik van een meter, werd gewon nen door Annie Paus, C 3 a, Wehl (Gld.). Gratis reis naar Hilversum met bezichtiging van de Studio en aanbieding van een bromfiets aan een missionaris op 4 Oct. a.s. door Joke Haverman, Amsterdam, Riet Herwarts, Valkenburg en Kees Pennings, Noordwijkerhout. Behalve de genoemde winnaars zijn er nog een 35 prijzen ver stuurd en een aantal troostprijzen. Luister onzer kerkdiensten. Om de benodigde gelden voor de mettertijd nieuw aan te schaffen kerkparamenten bij elkaar te krij gen, zal door een aantal jonge da mes elke week of maand, te be ginnen Zondag 5 Oct. a.s. een huis aan huis-collecte worden gehou den. Gerekend wordt op een mi nimum bijdrage van minstens 10 ct. per gezin. MIDDENSTANDSACTIE. De Middenstand heeft haar Winter- programma weer uitgestippeld en haar vergaderingen voor het winterseizoen vastgesteld. De eerste ledenvergadering werd reeds gehouden in de zaal van de Toonkunst. Een uitgebreid programma werd afgewerkt waarbij vooral de nieuwe Winkelsluitingswet werd besproken. Dat hiervoor van de zijde der winkeliers veel belangstelling bestond is begrijpelijk en staande de vergadering werd afgespro ken dat het bestuur met B. en W. de sluitingstijden zou bespreken. De gehou den raadsvergadering heeft hierover reeds een ontwerpplan goedgekeurd. Per 1 October zal het kopend publiek zich dus eens per week van het win kelen moeten onthouden. Ook werd be sloten bij de Raad voor te stellen een koopavond vast te stellen op Vrijdag, zodat de winkels dan tot 10 uur geopend zullen blijven. Van de zijde van het bestuur verne men wij nog dat er een verzoek aan de Raad zal worden ingediend om te ko men tot strafbepalingen voor koper en verkoper welke na sluitingstijd hun win kels geopend houden of kopers welke de localiteiten of winkels bezoeken tot inkopen om hierdoor een goede regeling te verkrijgen en opdat niet de winkelier het procesverbaal thuis krijgt en de boe te betaalt. Verder werd er vastgesteld de beken de winkelweek te houden met de vier daagse show-avonden die in Vlijmen en omgeving vermaard zijn geworden. Wij wensen deze actie weer groot succes toe. BOUW-ACTIE. Met de bouw van het nieuwe Hotel- Café-Restaürant Prinsen is men reeds druk begonnen. De aannemer fa. van Oyen en Zn. zet er de meeste spoed achter om klaar te komen. Laten wij hopen dat de voorgestelde datum 1 Jan. 1953 de openingsdag zal zijn. De bioscoop is reeds te klein gewor den en de directie heeft besloten deze centraal te verwarmen, terwijl er een groot toneel met kleedkamers gebouwd wordt voor event, grote uitvoeringen. De nieuwe pastorie vordert ook snel en de vlag staat er reeds op, evenals op de bijzondere lagere school; er zit schot in. DIAMANTEN KLOOSTERFEEST ZUSTER NORBERTINO. Op Zaterdag 20 Sept. was het de dag dat Zuster Norbertino 60 jaar in het klooster was. Zondag 21 'Sept. werd de dag feestelijk gevierd. De dag begon met een H. Mis uit dankbaarheid om 9 uur. Vele inwoners gaven die dag blijk van belangstelling. Zuster Norbertino werd geboren op I April 1878 te Lithoyen en trad reeds op zeer jeugdige leeftijd in het klooster aldaar van de Congregatie J.M.J. Zij verbleef in verschillende kloosters, o.m. in Zevenbergsche Hóek en was daar 25 jaar werkzaam en in Roelofs Arends veen bij Leiden, waar zij 28 jaar aan het kleuteronderwijs verbonden was, zodat zij daar een groot gedeelte van de bevol king in haar klas heeft gehad. Dat zij daar zeer gewaardeerd werd bleek wel bij haar gouden kloosterfeest in 1942, toen de gehele bevolking' dit feest mee vierde. Nu is zij sinds een paar jaren in het klooster in Vlijmen, om daar haar laatste levensdagen rustig door te bren gen. Nog vele jaren en een goede ge zondheid is de wens van heel Vlijmen. TONEELVER. VOLHARDING. Donderdagavond werd in het club lokaal Café B. Oremans de nieuwe ad viseur, kapelaan v. Leeuwen, geïnstal leerd. Thans draagt de vereniging de naam: R.K. Toneelver. Volharding. K.A.V. Donderdagavond zal er in café v. d. Hout, den Braai, een bijeenkomst zijn voor de vrouwen van de K.A.V. PROCESSIE. Op Zondag 5 October gaat de Vlij- mense processie naar Waspik-Boven. Degenen die mee wensen te gaan kunnen zich opgeven bij Mej. de Laat- Oosterwaal of bij Anna Pulles. Zondag 21 Sept. ging de Vlijmense processie naar Bokhoven. Ondanks het slechte weer was er veel belangstelling. AFRICHTING. Maandag 29 Sept. is er inkorven voor africhting vanuit Vlissingen, in ver band met de wedvlucht vanuit Parke- stone Engeland op 5 Oct. a.s. VERKEERSEXAMEN. Dezer dagen werd door de leerlingen van de lagere jongensschool examen ge daan ter verkrijging van het Verkeers- diploma. Aan de volgende leerlingen kon het diploma worden uitgereikt: Jan v. d. Berk, Piet v. d. Loo, Mari Pechtold, Antoon v. d. Wiel, Wim v. d. Bosch, Cor Ketels, Bertus 'Paaymans, Jan van Veluw, Antoon v. Oosterhout, Huib Kivits, Kees Klerks, Wim v. Heijst, Jo Junggebürth, Jan v. Bokhoven, Nol v. d. Heijden, Harrie v. Gestel, Jo de Gouw, Willy v. Bokhoven; Ad v. Oijen, Jo v. Oijen, Cor Kremers; Piet v. Delft; Henk v. 'Delft; Bertie Engels; Wim v. Heijst; Jan Halewijn; Marinus Beekmans; Willy v. Oyen; Jan v. Oyen, Harry v. Bok hoven, Kees Besseling, Bertus Kuijs, Ti- ni v. Beurden. WINTERPROGRAMMA. Dezer dagen kwamen in café J. vanv Oyen de besturen van alle culturele ver enigingen bijeen ter vaststelling van het winterprogramma. Na een geanimeerde bespreking werd het volgende program ma vastgesteld: 12 Oct. Zang- en decla- matieavond te geven door de zangver. Vriendenkring; 19 en 26 Oct. Grote Winteruitvoering door de toneelclub Kunst en Genoegen; 1 en 2 Nov. Uit voering te geven door het dameskoor Levensvreugd1; 9 Nov. Uitvoering door Kunst en Genoegen; 16, 23 en 24 Nov. Uitvoeringen te geven door de toneel club Ernst 'en Luim. Tweede Kerstdag zal de Mannenzang- vereniging Vriendenkring haar donateurs en honoraire leden een genoeglijke avond verschaffen; 28 Dec. dansavond ten ba te van de Harmonie; 4 en 11 Januari uitvoeringen te geven door Kunst en Ge noegen, met op 25 Jan. en 1 Febr. dans avonden ten bate van de harmonie en het dameskoor. Met een toneeluitvoering te geven door Ernst en Luim zal het winterprogramma worden gesloten. GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op Dinsdag 23 September 1952 des avonds acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vergadering 29 Juli 1952. 3. Mededeling van ingekomen stuk- ken. ',i j j 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van een perceel grond Sectie A nr. 568, groot ongeveer 98 m2 en gelegen nabij de oprit 'Herptse poort. 5. Verzoeken om tegemoetkoming ex art. 13 L.O. wet 1920. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de verordening op de hef fing van havenrechten. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de arbeidsovereenkomsten verordening. 9. Goedkeuring rekening Godshuizen en Burgerlijk Armbestuur Herpt over '51. 10. Verzoek van J. v. d. Staak om ten behoeve van de verbetering van de woning Oudheusden A 4 in aanmerking te komen voor premie i.g. het Terlin- gen fonds. 11Benoeming commissie onderzoek rekening 1951. 12. Reclames belastingen. 13. Sluiting. APPËLAVOND. A.s. Donderdagavond half acht 'hoopt in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier als spreker op te treden: Ds. J. Fokkema, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, lid der Tweede Kamer. Deze avond is 'belegd door het plaat selijk comité van P.I.T. (Protestants In terkerkelijk Thuisfront). Het gaat hier om de geestelijke verzorging onder de militairen, waarom wij eenieder opwek ken deze samenkomst bij te wonen. CHR. KLEUTERSCHOOL. Door het bestuur der Chr. Kleuter school alhier werd j.l. Vrijdag besloten tot aankoop van het schoolhuis der voormalige O.L. school alhier, eigendom van dhr. Dekkers. Het ligt in de bedoe ling na de nodige verbouwing hierin de Kleuterschool te vestigen. BALONNENWEDSTRIJD ORANJEVER „JULIANA". Door het bestuur der Oranjevereniging Juliana alhier werden j.l. Donderdag de prijzen toegekend voor de bij gele genheid der Oranjefeesten gehouden bal lonwedstrijd. In totaal werden 41 kaarten terug ontvangen. Door de Oranjevereniging waren een zestal prijzen beschikbar ge steld, die werden gewonnen door: le prijs Henny Mandemakers; 2e Hetty van Willigenburg; '3e Toosje van Oos terhout; 4e Wouter Kuijsten; 5e Ko Rij ken; 6e 'Maurits de Bie. De ballon van Henny Mandemakers heeft de verste reis gemaakt en werd ge vonden te Jordelünd, provincie Sleeswijk in Duitsland, 3 km. van de Deense grens. De anderen kwamen tot Haren bij Gro ningen, Blokzijl, Vollenhoven enz. SPRANG-CAPELLE, DE MARGRIETRUITERS. Naar wij vernemen zijn de Margriet- ruiter alhier van plan op Dinsdag 23 September een Oriënterings Knobbelrit te houden, waaraan tevens wordt deel genomen door de Zustervereniging van Hipposruiters uit Giessen, Dubbeldam en Omstreken. PLATTELANDSVROUWEN. Woensdag 17 dezer werd door de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen met een 35-tal leden een uitstapje per touringcar gemaakt naar Steenbergen, waar de dames de na jaarsvergadering van de Prov. afdeling van de bond bijwoonden. De Sprang-Ca- pelse plattelandsvrouwen zullen aan deze dag, waarmee de afd. haar zomerpro- gramma besloot, zeker de prettigste her inneringen bewaren, want naast enkele huishoudelijke aangelegenheden, die in vlot tempo werden afgewerkt, vormde ontspanning in de vorm van declamatie en voordracht en het optreden van Mevr. Cia van Boort met haar poppen spel, alsmede de Vertoning van films en een tentoonstelling van handwerken en huish. artikelen, het hoogtepunt van de dag. Een gezamenlijke koffietafel com pleteerde het geheel. Het afdelingsleven tijdens de winter maanden gaat nu weer beginnen en het bestuur heeft reeds plannen voor het ko mende seizoen ontworpen. Het bestuur vertrouwt dat het bij de uitwerking der plannen op de volle medewerking van de leden zal kunnen rekenen en het hoopt dat nog vele dames de gelederen der afd. zullen komen versterken. GUNNING WONINGBOUW, Het bouwen van een 50-tal woning wetwoningen in de gemeente Sprangr Capelle is thans opgedragen aan de laagste inschrijvers, t.w.: Perceel I, twee blokken van zes woningen en perceel II, drie blokken van zes woningen» aan de Molenstraat te Sprang, aan D. v. Over steeg te Vrijh.-Capelle voor respectie velijk 91796 en 137694; perceel III één blok van zes woningen aan de Loon- sestraat te Vrijh.-Capelle aan G. Paans te Capelle voor 45898; perceel IV, 2 blokken van zes woningen aan de Nieu- wevaart aan H. Wagemakers alhier, voor 99958; perceel V, één blok van twee woningen aan de Julianalaan aan A. H. Willemz te Sprang voor 19330. GESLAAGD. "CS- t "t Bij het Vrijdag 1.1. te Tilburg vanwe ge de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen gehouden examen werd het diploma A, amateur-muzikant o.m. behaald door de heer J. Spierings Jzn, werkend lid van Kunst na Arbeid, met 55 punten. VOOR DE ZENDING. De Ned. Herv. Meisjesver. Bidt en Werkt, heeft het voornemen ten bate van het Zendingswerk, weer een z.g. verkoopavond te organiseren.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1