VfflflLWIK WASPIK GEERTRUIGENBERG De le Ronde van Midden-Brabant Snuif en ws®ijf DENEMARKEN - HMHUÜi) 2 VOETBAL. KORFBAL. VOLLEY-BAL. Klassieke wedstrijd voor prominente nieuwelingen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 6 OLYMPIA organiseert Eervolle nederlaag voor de Nederlanders CONCERT. Ondanks het minder aanlokkelijke herfstweer bestond er voor het Zaterdag;- avond vanaf de muziektent aan de Schoolstraat gegeven concert, waaraan medewerkten de muziekver. Kunst na Arbeid onder leiding van de heer Jos Dankers uit Loonopzand, de Chr. Gem. Zangver. Excelsior met het daaraan ver bonden Jeugdkoor, beiden onder directie van dhr. Groen uit Heusden en de Gem. Zangver. 't Rozeknopje met Jeugdkoor onder leiding van de heer Louis Sars uit Waalwijk, een vrij goede belangstelling. De nummers van het in verband met de weersomstandigheden bekorte pro gramma werden door de verenigingen op verdienstelijke wijze uitgevoerd en met een welverdiend applaus uitte het pu bliek zijn waardering voor de keurige uitvoering, in het bijzonder voor het door de jeugdkoren ten gehore gebrachte. INGEBRUIKNAME GEBOUW. Het consistoriegebouw van de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk, dat een grondige restauratie heeft ondergaan, hoopt men a.s. Woensdagavond half 8 weer te heropenen. De plaatselijke pre dikant Ds. A. G. Haring zal de ope ningsplechtigheid verrichten, in tegen woordigheid van de colleges van kerk voogden en notabelen, de kerkeraad en bestuursledenvan de verschillende ker kelijke jeugdverenigingen. Voor belang stellende gemeenteleden zal het gebouw ter bezichtiging geopend zijn Donderdag d.a.v. des middags van 2 uur tot half '3 en 's avonds van 7—9 uur. vtu s. VERKEERSONGELUK. In de Benedenkerkstraat is weer eens een auto uit de bocht gevlogen. Een luxe wagen, die vanuit de richting Raamsdonk kwam, reeds pardoes tegen de zijgevel van het huis van de heer P. van Gulik. Een inzittende dame liep bij deze schok ernstige verwondingen op aan het gezicht. Er werd enige schade aangericht aan het huis en de auto. SOCIËTEIT. Zaterdagavond werd de heer P. Brokx gekozen tot voorzitter van de So ciëteit. OPBRENGST VERLOTING. De alhier gehouden verloting ten bate van het Rode Kruis heeft voor deze af deling een netto bedrag van 568.80 opgebracht. GESLAAGD. Onze stadsgenoot de heer P. de Ruij- ter slaagde te Amsterdam voor de al daar op 19 September j.l. gehouden exa mens Schoenwinkelier en brevet Kousen en Sokken. NIEUWE INDUSTRIE TE OOSTERHOUT. Donderdag had in Oosterhout de opening plaats van de uit Heem stede daarheen overgeplaatste fa briek voor asbestproducten van de N.V. Nefabas. De burgemeester van Oosterhout verrichtte de officiële opening met een toespraak, waarin hij wees op het belang van deze nieuwe vesti ging voor de industrialisatie der ge meente. Ook sprak hij zijn vreugde uit over de groei van de industrie wijk Wilhelminakanaal-Zuid, waar toe de vestiging van de N.V. Nefa bas, die deel uitmaakt van 't con cern N.V. Eternit te Rotterdam én de S. A. Eternit te Brussel, belang rijk heeft bijgedragen. 19*"*-> -Wtr- R.W.B. VERSLAAT BAARDWIJK MET 3—2. De wedstrijd RWBBaardwijk, die gisteren op het RWB-terrein ge speeld werd, was een wedstrijd waarvan de verwachtingen hoog gespannen waren, en over de uitslag waarvan heel weinig te voor spellen viel. Men wist dat de debu terende 3e klasser nagenoeg niet in kracht verschilde met de kampioe nen van het vorige seizoen, en van een groot krachtverschil was er dan ook geen sprake in deze wedstrijd, hoewel wij hiermee absoluut) niet aan de verdiensten van RWË wil len te kort doen. Het heeft er voor het doel van Baardwijk dikwijls zo hopeloos uit gezien, dat er, ware de voorhoede van Besoyen beweeglijker, schot- vaardiger en handiger geweest, on getwijfeld meer doelpunten ge scoord zouden zijn. Want dat Baardwijk verloor, komt o.i. voor een groot gedeelte op rekening van een achterhoede die al te veel mis te, slecht dekte en het hoofd in be nauwde ogenblikken niet koel hield. Al waren de geelzwarten zeker individueel geroutineerder en tech nisch de meerdere van de rood-wit- blauwen, de Besoyense ploeg vorm de een beter geheel en speelde en thousiaster, hoewel de snelheid, vooral ook van enkele van haar voorhoedespelers ongetwijfeld op gevoerd moet worden. Het was Baardwijk dat in de eer ste helft het meest overheerste en dit ook wist uit te drukken in een doelpunt; v. Corstanje speelde zich uitstekend vrij en uit de goede voorzet die volgde, kon rechtsbin nen H. Klerx de uiterst betrouwba re keeper Schalken verslaan; 0—1. Baardwijk bleef enigszins in de meerderheid en in de volgende ogenblikken was het vooral de ge ringe beweeglijkheid, de doorzich tigheid van het spel der RWB-voor- hoede dat opviel. Viel Baardwijk meer aan dan de tegenstanders, de aanvallen van deze laatsten waren helemaal niet zonder gevaar en er kwamen uitstekende kansen. We moesten echter tot 5 minuten voor rust wachten voordat v. Gooi, die zich zeer goed opstelde, uit een scrimmage voor doel de bal kreeg toegespeeld en over verdedigers en aanvallers heen de bal in 't Baard- wijkse doel plaatste, en zo de stand op 11 bracht. Baardwijk wist geen enkele var^de soms snelle en goed opgebouwde aanvallen productief te maken. Keeper Schalken liet niet met zich spotten. Na de rust zien we aanvankelijk een op- en neergaand spel, tot we in de 15e minuut de mooiste goal van de wedstrijd zien, als de Baard wijk-spil Molengraaf, die hard werkte, de bal schuin over de ver dediging heen naar, nu rechtsbui ten, Klerx plaatst, die op zijn beurt dan één van zijn gevaarlijke voor zetten geeft en de Munnik de bal in de rechterbovenhoek plaatst, buiten bereik van de RWB-keeper. De stand is nu 12, maar RWB heeft andere plannen dan deze wedstrijd te verliezen en enthou siast nemen zij volkomen het heft in handen en overspelen de Baard- wij kverdediging ,die, geloven we, niet meer weet waaraan en waaraf, want wat we nu te zien krijgen is geen voetbal meer; en het is geen pluim voor RWB dat het in deze periode, dat Baardwijk zo muur vast ingesloten zit; niet tot doel punten kan komen. Baardwijk weet zich tenslotte te onttrekken, en er volgen enkele zeer goede en uiterst snelle aanval len, zowel over rechts als links, op de Besoyense veste, die we] beter lot hadden verdiend. Maar ook RWB trekt telkenmale op naar de andere kant; we zien o.a. zeer handig werk van rechtsbuiten Didden, maar de andere vleugel niettemin zal de Be soyense supporters reden tot juichen geven, want als er 25 minuten zijn gespeeld is het Mandemakers die 't overwicht van de jonge 3e klasser in een goed doelpunt weet uit te drukken. Tien minuten later zet de lange middenvoor Meuleman, die gerust zijn hoofd eens mag gebruiken om te koppen, zijn traditie om iedere wedstrijd minstens één doelpunt te maken, voort, door op eigen gele genheid keurig de Baardwijkse ver dediging te slaan; de debutant stond voor op de kampioen. Baardwijk zet in de resterende 10 minuten alles op haren en snaren om het tenminste nog tot een ge lijk spel te brengen en zeer gevaar lijk komen zij soms voor doel, maar keeper Schalken houd voor Besoyen de stand zoals hij is, en dan is er altijd nog de noodrem RWB heeft sportief gewonnen in een sportieve derby, die vooral in de laatste 20 minuten niet van span ning was ontdaan. R.K.C.-NIEUWS. Ondanks het slechte weer zijn er toch twee wedstrijden doorgegaan. RKC 4 toog naar Vlijmen, doch moest de eer en de puntjes aan de gastheren laten. Uitslag: 3—1 in 't voordeel van Vlijmense Boys 3. RKC 5 deed het beter. Hier was Baardwijk 4 op bezoek. De geel- blauwen doelpuntten er lustig op los. Uitslag: 50 voor RKC. Het bestuur van RKC maakt van deze gelegenheid tevens gebruik om de leden en donateurs van RKC er op te wijzen dat ze bij bezoek van de thuiswedstrijden er voor moeten zorgen dat ze hun lidmaat- schaps- of donateurskaart aan de controle bij de ingang van het ter rein kunnen tonen, zulks om onaan genaamheden te voorkomen. Het zijn de groene kaarten voor seizoen 1952-1953. LOONOPZAND. Uno AnimoW.S.C. Met harde wind in de rug trapt Uno af. De eerste acties bepalen zich tot verkennen van het ter rein, door weerszijden. Dan gaat Uno ten aanval over, 10. W.S.C. zet even de tanden op elkaar en het is 11. Spoedig weet Uno er 21 van te maken, doch W.S.C. zorgt voor de rust nog voor de gelijkmaker, 22. Na de rust neemt W.S.C. de leiding met 2-3. Wanneer er nog een kwartier te spelen is zet Uno alles op de aan val en weet gelijk te maken. Nog vijf minuten voor het eindsignaal en Uno scoort de winnende goal, 4—3. VLIJMEN. De uitslagen van cje Vlijmense Boys van Zondag RWB 2—Vlijm. Boys 2 3—2 Vlijm. Boys 3—RKC 4 3—1 VOETBALUITSLAGEN. 2e klasse A RKTVV—Kolping 1—2 2e klasse B AllianceGoes 5—1 3e klasse B Uno AnimoWSC 4—3 HeusdenBlauw-Geel 4—1 3e klasse C RWB—Baardwijk 3—2 BoeimeerRoosendaal 0—3 SCODongen 2—2 ZierikzeeVirtus 2—1 BSC—Hero 2—4 DRUNEN. De pas opegrichle dames-korf balclub Sportief speelde Zondag haar eerste competitie-wedstrijd op eigen terrein. Zondag 14 Sept. speelde zij de eerste competitie wedstrijd tegen Deuteren II en verloor met 20. Deze thuiswed strijd ging tegen Nieuwkuijk, dat ook pas voor het eerst aan de com petitie deelnam. Deze wedstrijd bracht geen doelpunten en men speelde gelijk met 00. Er was veel belangstelling. CAPELLE. J.l. Zaterdag speelde het le twaalftal van Wit-Zwart een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oranje-Wit uit Tilburg en wist dit sterk twaalftal een gelijk spel af te dwingen. In de eerste helft ga ven beide partijen elkaar weinig toe en waren zij om beurten in de aanval, doch aan beide zijden werd niet gescoord, zodat de rust in ging met blanke stand, 00. Na de hervatting waren de wit- zwarten iets in de meerderheid en wisien dan ook na 15 min. spelen door H. Mouthaan de leiding te nemen, 10, doch even daarna bracht Oranie-Wit de stand weer op gelijke voet, 11. De Wit- Zwarten lieten zich echter niet ontmoedigen en zetten alles op al. les, wat dan ook werd beloond met een doelpunt van Joh. Vos, 21. Lang pleizier hadden zij daar echter niet van, want weder ■maakte Oranje-Wit gelijk, 22; En met deze stand kwam het ein de van deze prettige wedstrijd, die overigens een zeer mooi resultaat is voor de pas opgerichte korfbal club, die straks met vertrouwen de competitie tegemoet kan zien. KAATSHEUVEL. Verrassend succes van de Volley-bal club „De Efteling". Zaterdag 20 September speelden het eerste Heren- en Damesteam van de Volleybalclub „De Efteling" hun eerste officiële vriendschap pelijke wedstrijd. J.V.B. uit Til burg, een club die reeds 3 jaren bestaat, vocht in ,,De Efteling'1 om de eer der overwinning. Het twee weken oude herenteam van ,,De Efteling" liet zich niet overspe len. Nadat het voeling had gekre gen op het spel van de tegenpartij, vielen de eerste punten in het na deel van de gasten uit. Volleybal wordt gespeeld in de len, welke men „Sets" noemt. Een „Set" eindigt, als er 15 punten door een der twee partijen gemaakt zijn. De heren speelden 5 sets. De plaatselijke club wist 3 sets op zijn naam te krijgen, zodat met een 32 overwinning de haan van de Efteling victorie kraaide. De da mes van de Efteling waren min der fortuinlijk en moesten de pun ten van de twee gespeelde sets afstaan aan J.V.B. Stand was dus 02. Het le damesteam verwacht van de competitiewedstrijden, wel ke 4 October vöor de heren en 8 October voor de dames aanvangen, zeer veel. Als, zij met een volledig ^team kunnen uitkomen, kunnen de kansen best in hun voordeel uit vallen. De dames-afdeling van „De Efteling" zal een front maken met de heren, om de naam van Volley, ballend Kaatsheuvel eer aan te doen. Op Zondag 28 September zal vanuit Waalwijk de Ronde van Midden Brabant verreden worden, een klassieker voor nieuwelin gen, die georganiseerd is door de Waalwijkse Wielerclub Olym- pia. Honderdvijftig renners zullen aan de start verschijnen en uit de 370 die zich aanmeldden zal men de beste nieuwelingen nemen, de kampioenen der provincies en de winnaars van meerdere cour- sen. Dat de belangstelling van de zijde der renners, zowel quan- titatief als qualitatief zo groot is, zal zijn oorzaak wel vinden in het feit, dat dit eigenlijk de eerste grote wegwedstrijd is voor nieuwelingen, die tot nog toe maar coursjes hebben gereden van 45 kilometer. 95 KILOMETER DOOR MIDDEN-BRABANT. Het bestuur van de Wielerclub Olympia, en speciaal de actieve voorzitter de heer Blom, hebben heel wat werk moeten verzetten, heel wat moeten confereren en re gelen vooraleer zij 1.1. Vrijdag van Ged. Staten toestemming voor deze wegwedstrijd ontvingen; thans ech- •ter is alles in kannen en kruiken en kunnen zij de laatste voorbe reidingen treffen voor deze course, die dan a.s. Zondag verreden zal v/orden. Wij willen onze lezers graag even uitduiden waarheen de renners zul len gaan. Om half één zal bij de spoorwegovergang voor Café Pas sier het startschot gelost worden en de renners rijden dan over de Pa rallelweg in Oostelijke richting, via de Baardwijksestraat, de Veldsteeg gaat het op Doeveren aan, en als men dat voorbij is zal men koersen in de richting Heesbeen en Heus den, Oud-Heusden, Elshout, via de Badhuisstraat in Drunen naar de Provinciale weg, die gevolgd wordt tot de molen in Nieuwkuijk, waar men de richting Helvoirt zal in slaan; van Helvoirt gaat het naar Udenhout, naar Loon op Zand, ver volgens naar De Moer, Klein-Don- gen, Dongen, Oosteinde, Den Horst, naar Oosterhout en voorts naar Den Hout, waar de karavaan zal draaien om tot Klein-Dongen weer dezelfde weg terug te rijden. Vanaf Klein- Dongen zal men Berndijk en Kaats heuvel passeren; de Provinciale weg van Waalwijk—Tilburg steekt men over, men rijdt recht door naar de viersprong, waar men links af gaat en via de Kloosterweg en de St. An- toniusstraat de finish bij Café Pas sier weer bereikt. Het zal dan on geveer kwart over vier zijn en de renners hebben dan 95 km. afge legd. I DE BESTEN DER NIEUWE LINGEN. De Wielerclub had voor de course een 370 inschrijvingen ontvangen, maar volgens de bepalingen van Ged. Staten mogen er maar 150 renners starten. Men heeft dus een strenge selectie toegepast en hier bij heeft men zich vooral laten lei den door de naam en de successen van de renners, zodat men werke lijk de keur van de Nederlandse nieuwelingen aan de start krijgt. We zullen U enkele namen noemen: Piet de Jongh uit Made, die in 1952 reeds 20 maal winnaar werd; Ha melink, kampioen van Zuid-Hol land, klein-kampioen van Utrecht; Opstal, officieus kampioen van Ne derland; Ehlen uit Munster Geleen, kampioen van Limburg; voorts zien we o.m. de volgende zeer sterke renners op de startlij st: Hultermans uit Dongen, Bogaarts en v. Hoek uit Pen Bosch, v. Beers uit Etten, v. Baardwijk uit Vlijmen, Kivits uit Elshout, één van de renners van de organiserende vereniging; voorts Oelen uit Rotterdam, Wouters uit Bladel, Keepers uit Roosendaal, Kersten uit Siebengewald, Bennie de Vree uit Breda, J. v. Hoof en Flor en uit Waalwijk, Wolfs uit Eind hoven, Hamers en Paas uit Munster Geleen en nog vele andere renners die reeds één of meer wedstrijden op hun naam hebben. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met. U ziet het, dat zijn namen die stuk voor stuk een goede klank hebben in de wereld der nieuwe lingen; renners, die het allen zich tot een eer zullen rekenen deze course van Midden-Brabant op hun naam te brengen. In de karavaan van volgwagens zal de jury haar waakzaam oog la ten gaan over deze 150 renners en deze jury is zeer zeker voor haar taak berekend. Zij is afkomstig uit Rucphen; de heer Rengenhard is wedstrijdleider, terwijl ook de oud renner Braspenning en de consul van de Wielerbond, de heer v. Pelt, zitting hebben in de jury. Wij wensen gaarne de Wielerclub Olympia alle succes toe, want het is van belang dat deze ronde van Midden-Brabant volkomen slaagt, met het oog op de toekomstplannen van deze jonge, actieve club, die er 't volgend jaar een klassieker voor amateurs van wil maken, en mis schien kan zij deze ronde zelfs openstellen voor profs. Olympia verricht goed werk door ook in de renners wereld Waalwijk een goede naam te helpen bezorgen. COR RUYS OVERLEDEN. Vannacht is onverwacht overle den de bekende regisseur-acteur Cor Ruys, die momenteel artistiek leider was van „Het Vrije Toneel". Cor Ruys werd vorige week ziek, maar toch kon worden meegedeeld dat hij waarschijnlijk 1 October a.s. in een nieuw stuk mee zou spelen. De overleden toneelspeler genoot een grote vermaardheid en zou a.s. Vrijdag hier voor de Kunstkring opgetreden zijn in het stuk „Het witte schaap van de familie". Ongetwijfeld hebben de Denen de interland wedstrijd tegen de Nederlanders verdiend gewonnen, maar de nederlaag die de Oranje hemden te incasseren kreeg was allerminst oneervol. Tot de 22e minuut stonden onze nationale voetballers zelfs met 20 voor, hiermee een dujdelijk overwicht demonstrerend en een grote pro ductiviteit, Echter in die fatale mi nuut wisten de Denen gelijk te ma ken en vanaf dat ogenblik kwamen zij meer en meer in de meerder heid welke meerderheid tenslotte werd uitgedrukt in een doelpunt in de 25e minuut na de rust; maar van de andere kant was hét voor het Deense doel allerminst onge vaarlijk; Lenstra en van Roessel stichtten herhaaldelijk verwarring in de Deense verdediging en was een fraaie goal van de laatste niet wegens off-side afgekeurd, hetgeen zeer twijfelachtig scheen, Neder land zou een voorsprong hebben genomen. De eerste gevaarlijke aanvallen waren dus voor Neder land en al direct viel het goede sa menspel op tussen Lenstra en van Roessel; in de 7e minuut juichte Nederland, toen een door v. d. Kuil genomen vrije trap, werd weggewerkt, door Clavan weder om in het doelgebied werd ge plaatst en Bennaars de midden voor-kanonnier Jan van Roessel in staat stelde een van zijn befaamde schoten af te vuren, waartegen ook de Deense doelman niet opgewas sen bleek, 01. De Denen echter hadden hun antwoord klaar en zij kwamen be hoorlijk in de aanval en onze ver dediging doorstond menige vuur proef; bij een van de Nederlandse tegenaanvallen echter dacht men Abe Lenstra te zien scoren toen een uiterst fraaie pass van van Roessel hem alle voor de doelman bracht; hij wipte de bal over de doelman heen, maar de Deense back Nielsen wist op de doellijn verder onheil te voorkomen. Maar zo gauw had Abe de bal niet weer te pakken of hij nam een rush vanaf de middellijn en zijn Snelheid was zo hoof en zijn schijnbeweging zo perfect, dat hij drie, vier Deense verdedigers van zich afschudde en schuin voor doel gekomen, met een zuiver links schot in de bovenhoek de doelman kansloos sloeg en de voorsprong tot 02 vergrootte. Dit was in de 14e minuut. Nederland bleef regelmatig aan vallen, maar de Denen eveneens en in de 22e minuut kwam zelfs het voor hen glorieuze moment toen op de eerste plaats Kurt Nielsen onhoudbaar inkopte en men ver volgens gebruik maakte van de ontreddering in de Nederlandse achterhoede en Petersen de kans kreeg een zuiver schot in de hoek te geven buiten bereik van Kraak. Zo was binnen een minuut de stand 22. Nederlands moreel leed hier echter niet onder, want zij herna men het offensief en er volgden al gauw enkele hoekschoppen, ter wijl Abe eenmaal in scoringsposi- tie wat al te ruw van de bal werd gewerkt, waarna de Finse scheids^ rechter, waarover niemand erg goed tevreden was, rustig door liet spelen. In de 33e minuut zette van der Kuil fraai voor en van Roessel schoot de bal ineens in het Deense doel, maar de scheidsrechter ken de de goal niet toe wegens buiten spel, volgens velen ten onrechte. In de laatste minuut voorkwam Kraak met een schitterende safe nog een zeker Deens doelpunt. In de tweede helft, toen al heel gauw een fraaie kopbal van Abe slechts ternauwernood nog door een Deense back uit het doel ge houden kon worden, kwamen de Denen geleidelijk aan steeds meer in de meerderheid; hun spel werd ook aanmerkelijk beter en hun tempo werd verhoogd. Nederland kon hier tegenover weliswaar en kele goede aanvallen plaatsen, maar dat neemt niet weg, dat de Denen sterker waren, al faalden •zij jammerlijk wanneer het tot schieten kwam. Na 25 minuten spelen waagde de back Nielsen van 25 meter een schot dat onge twijfeld in de weer uiterst veilige handen van Kraak zou zijn beland, wanneer de spil Hendriks de bal niet van richting zou hebben ver anderd; nu vloog het leer over de verraste Kraak in het doel. Wel kreeg Nederland nog enkele hoekschoppen te nemen, wel kan- jerde van Roessel enkele kereii hard naast, de Nederlanders ■slaagden er echter niet meer in wijziging in de stand te brengen, terwijl Kraak van de andere kant ook voorkwam dat de Denen hun voorsprong nog hoger op zouden (Voeren.Zijn optreden was weer perfect. In de laatste minuut hield heel Nederland de adem in, toen van Roessel, na een goede voorzet van tvan der Ruil en een listig over stapje vap Abe de bal op 10 meter voor doet] voor zich alleen kreeg, ■maar iets te onbesuisd ging hij te ■werk en de bal vloog hoog over. Zo kwam het einde van een on getwijfeld prettige wedstrijd, die Nederland eervol heeft verloren. BENOEMING. Z.H. Exc. de Bisschop van Den Bosch heeft benoemd tot directeur van het Apostolaat der Hereniging in 't Dekenaat St. Geertruidenberg, de Weleerw. Heer F. C. A. v. Loos- drecht, kapelaan te Raamsdonks- veer. ZILVEREN JUBILEUM DER R.K. KERK IN v.m. BESOYEN. A.s. Donderdag zal het precies 25 jaar geleden zijn dat de R.K. Kerk van de parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen plechtig door Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van Den Bosch, werd geconsacreerd. Velen zullen zich ongetwijfeld nog herinneren de stijlvolle en grootse huldiging die Mgr. Diepen op Zaterdag 24 September ten deel viel en de grote plechtigheid van de Kerkwijding op de daarop vol gende Zondag. R.K. VROUWENGILDE. A.s. Donderdag 25 September zal de afdeling Waalwijk van het R.K. Vdouwengilde haar jaarvergadering houden in de zaal van Hotel „De Twee Kolommen"; de vergadering die om 8 uur begint, zal voor een heel groot gedeelte huishoudelijk zijn. Deze dag zal door de leden be gonnen worden met een H. Mis in de nieuwe kapel van de Eerwaarde Zusters, die om kwart voor 9 be gint en door de Zeereerw. Heer Ad viseur Pastoor A. v. d. Brekel zal worden opgedragen. GOED GESLAAGDE MODESHOW. Donderdagmiddag en Donderdag avond organiseerde de fa. Gez. v. d. Heijkant een modeshow in zaal „Thalia" en zowel uit 't zeer druk ke bezoek als uit de algemene opi nie van de aailwezige dames menen wij te mogen afleiden, dat deze show, voor zover bekend de eerste in Waalwijk, uitstekend is geslaagd. Een tweetal mannequins vertoon den de charmante en hogelijk door de aanwezigen bewonderde brei- modellen. En de dames vonden dc show erg interessant en ook zeer leerzaam. Ongetwijfeld heeft de ge noemde firma eer ingelegd met haar initiatief. WAALWIJKSE ZANGERESSEN IN „DER MESSIAS". De Waalwijkse zangeressen Mej. Nel Dupont, sopraan, en Mej. An toinette Blom, alt, zijn uitgenodigd om de sopraan- en altpartij te zin gen in „Der Messias" van Handel, die in de volgende maand te Zalt- bommel onder leiding van Frans v. Amelsvoort zal worden uitgevoerd. B.B. Zaterdagavond had een grote oe fening plaats van de B. B. (Burger lijke Bescherming) in het district Oisterwijk, waaraan o.m. ook werd deelgenomen door de afd. Waalwijk van het Roode Kruis en de brand weer onzer gemeente. ETALAGE-WEDSTRIJD MIDDENSTAND 1952. Hieronder laten wij de uitslag volgen van de etalage-wedstrijd, die georganiseerd werd in het kader van de viering van het 50-jarig Mid denstandsjubileum, en waarvan de uitslagen Donderdagavond op de markt werden bekend gemaakt. le prijs, le categorie 1. Maison van der Zande 2. Kolsteren-Lagarde 3. v. Dongen 4. v. Loon-Schrauwers 5. Stassar le prijs, 2e categorie 1. Dina Dumoulin 2. P. Dekkers 3. v. Oss-van Buren 4. Koekkoek. 5. T. Dekkers Bijzondere vermelding Speet, Kofa, Sporthuis Fides. Een diploma werd uitgereikt aan: Magneet, Baardwijk de Brouwer, Spar v. Mierlo, Spar G. v. Bladel en Zn. de Haan v. Bladel-Soree v. Mil-van Sprang Veraa v. Kempen J. v. d. Ven Tausch Meijs Schapendonk Magneet, Besoyen v. Mook, Spar v. Boort de Ronde E, Dekkers De Bieb Orie-Dumoulin Velo Zeegers j Mandemakers.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2