KSSEHEUVEL LANDBOUW Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 18 cent per week. OLIEBORING Loon op Zand 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 7 SORTEREN ZONDER BESCHADIGING. DE GOUDEN BRUILOFT VAN HET ECHTPAAR W. TIMMERMANS-DENAEYER. Vandaag vieren de heer en mevr. W. Timmermans-Denaeyer hun gou den bruiloft, en deze feestdag werd begonnen met een plechtige H. Mis in de parochiekerk, waarheen het gouden paar in een auto, die voor afgegaan werd door zeven andere en omring was door kleine bruidjes, werd gebracht. De H. Mis werd opgedragen door de Zeereerw. Heer Pastoor Dr. v. d. Hurk, die geassisteerd werd door de Weleerw. Heren Kapelaans van den Heuvel en Lempens. Het priester koor was stijlvol versierd met rode gordijnen en witte bloemen. Het koor zong de 4-stemmige mis van Cuypers. Om half twaalf werd het gouden paar door het personeel van de N.V. Noord-Braband, dat ook in de H. Mis was, op 't kantoor van de N.V. gehuldigd. Door de heer Broekho ven werd in aanwezigheid van de chefs en de oudere personeelsleden «op het privé-kantoor het geschenk van het personeel, dat bestond uit 'n aantal antieke voorwerpen, aan geboden, en ook het landbouwper- soneel bood een geschenk aan, ter wijl daarna het overige personeel de gelegenheid werd gegeven zijn gelukwensen aan te bieden. Voor de receptie die om half één begon en die zeer druk was bezocht werd bij monde van de heer G. Fij- an het cadeau van de buurt aange boden, dat bestond uit een prachtig Delfts-Blauwe vaas waarop de da tum was aangebracht. Hedenavond zullen de Liedertafel en de Harmonie een serenade bren gen, terwijl de buurt tijdens een ge zellige avond verenigd zal zijn in „De Twee Kolommen". Van alle huizen Wapperen de vlaggen en het huis van het gouden paar is op bescheiden, maar van veel smaak getuigende wijze ver sierd. GELDLENING DER GEMEENTE WAALWIJK VOLTEKEND. Naar wij vernemen is de obligatie lening, groot 1.500.000, der ge meente Waalwijk voltekend. „SCHANDAAL IN DE GROENE KAKATOE". Zaterdag- en Zondagavond bracht „Baardwijks Toneel" als jubileum uitvoering voor „Herwonnen Le venskracht" de klucht „Schandaal in de Groene Kakatoe" door R. Feenstra. En „Baardwijks Toneel" is er in geslaagd om beide avonden een volle zaal aangenaam bezig te houden en hartelijk te doen lachen. Dat was, behalve aan het kolderie ke stuk zelf, op de eerste plaats wel te danken aan Herman Kolster, die het toneel als gewoonlijk be heerste. Hij beweegt zich er met 'n gemak als ware het zijn huiskamer, wat men van de anderen zo maar niet kan zeggen. Daardoor wordt bij Herman Kolster ook zijn spre ken een onderdeel van zijn spel, terwijl het bij anderen soms nog wat te veel voorgedragéjp blijft. Maar ja, als men zijn 25-Jarig ju bileum eenmaal heeft gevierd, ligt men toch wel een eindje voor. Het geen de eer van degene die het zo ver heeft gebracht, slechts kan ver hogen. Misschien was zijn baron Aristide de Montpellier wat ruig, maar in ieder geval was hij koste lijk mej. N. v. d. Geit speelde Ger- maine, zijn vrouw, heel verdienste lijk. En om de familie maar meteen af te werken, de kinderen Honoré en Claire werden resp. vertolkt door A. v. d. Wiel en Th. Vissers, Ze waren overigens niet zo'n kinderen meer of ze waren op de huwbare leeftijd gekomen. A. v. d. Wiel was één van de twee of drie van het hele gezelschap die niet van hun stuk raakten bij al die verwikke lingen en hij deed dat ook niet, zelfs niet toen hij verliefd werd. Mejuffr. Vissers hebben we de laatste jaren geleidelijk aan haar talent meer zien ontplooien en deze stijgende lijn zette zich in de uitvoering door. Haar rol begint langzamerhand een type te worden en dat zal nog beter worden als ze een nog natuurlijker toon weet aan te slaan. Mejuffr. H, Klerx is ook één van de de be proefde krachten van „Baardwijks Toneel", van wie men weet dat men er iets goeds van kan verwachten. Zo was het deze keer weer met haar Clementine, de geheimzinnige onversaagde. Ze speelde deze rol charmant en vlot. De gevreesde maar ongevaarlijke tante Valerie was bij Mej. C. Dekkers in goede handen. Men vermaakte zich uit stekend met haar onverwachte uit vallen van jeugdigheid, en dat zou nog meer het geval geweest zijn als haar uiterlijk daar nog meer mee in tegenstelling was geweest. Heeft men er voldoende rekening mee ge houden dat ze de tante was van een baron die al tegen de 60 liep? Blij ven over H. Maas als de huisknecht Jean, vermakelijk genoeg om eervol vermeld te worden, Henk Maas als de razende reporter Joujou, geen gemakkelijke rol, waar hij zich ech ter behoorlijk doorheen sloeg, en tenslotte A. Alessie in de dubbelrol van barkeeper en rechercheur, waarin hij niet bij het geheel uit de toon viel. Tenslotte? Nee, want we noem den nog niet de ziel van het spel, J. v. d. Hoven, die behalve de regie ook nog een rol op zich had geno men. Hij heeft, wat dat betreft, een naam op te houden en hij heeft die niet verloochend. Misschien had hij de teugels van de regie nog strak ker kunnen houden als hij zelf niet had meegespeeld, en dat zou nu en dan nuttig zijn geweest. Bijvoor beeld in het laatste bedrijf, dat hier en daar wel wat rommelig was. Hij zou dan ook zijn spelers beter in de gaten hebben kunnen houden. Ove rigens een groot compliment voor de manier waarop hij met zijn ma teriaal heeft gewerkt, de ervarenen getemperd en de jongeren gestimu leerd, zodat een goed geheel ont stond en een vlot lopende voorstel ling. Het toneel zag er ook aardig uit. Vooraf trad voor het eerst in het openbaar op het Kinderkoor „Gene- rose" o.l.v. L. J. G. Koopmans Jr. Het zong een zevental nummers, die samen een nogal bont programma vormden, beginnend met De Wald hoorn via O Esca Viatorum eindi gend met Auf Wiedersehn. Voorts werd het woord gevoerd door de voorzitter van Herwonnen Levenskracht, de heer A. v. Seters, die v/oorden van welkom en van dank sprak en aanspoorde donateur te worden van „Herwonnen Le venskracht". Het hoofdbestuurslid Van Welie sprak een gelukwens uit en even eens een aansporing. De strekking van beide speeches vindt men na der uitgewerkt in het verslag van de huldigingsbijeenkomst 's mid dags. Onder de pauze werd een verlo ting georganiseerd. We geloven dat de bescheiden viering van het zil veren jubileum voor Herwonnen Levenskracht een succes is gewor den. Ad muitos annos! LICHTE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks 6 uur had er op het Hoogeinde een lichte aan rijding plaats tussen een personen wagen en een bestel-auto, die be stuurd werden door P. uit Waalwijk en W. uit "Sprang-Capelle. Beide wagens liepen geringe schade op; de schuldvraag is nog niet opgelost. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bruine kip; dames- handschoen; damesmesje; wollen muts; huissleutel; vulpen en vulpot lood in etui. Verloren: jachthond; bankbiljet van 1.—damesportemonnaie met inhoud; grijze handtas; halssnoer; parapluie; vulpen; jachthond; por tefeuille. AGENDA. Maandag 8.15 uur: bijeenkomst dames en heren „Oefening en Vermaak" in de achterzaal van Hotel Verwiel. Woensdag 8 uur: repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur: repetitie mannenkoor „Oefening en Vermaak". GEMEENTELIJKE AUTO RITEITEN MAKEN EXCURSIE. Vanmorgen om half zeven zijn burgemeester en wethouders, de waarnemend secretaris, de leden van de gemeenteraad, de directeur van de gemeentebedrijven en de chef-boekhouder naar Geleen ver trokken, waar zij een excursie zul len maken naar de Staatsmijnen. AANRIJDING. Zo juist werd de heer v. D. van de P.T.T., wonende Kerkstraat, op de hoek van de Burgem. Moonen- laanMr. v. Coothstraat door een motorrijder aangereden. De. Lange- meijer verleende hem eerste hulp en vervoerde hem huiswaarts. Na dere bijzonderheden ontbreken nog, maar wij vernemen dat de afloop nog al zal meevallen. De tomaat werd het eerst bekend als sierplant. Aanvankelijk dacht men dat deze fel roodgekleurde vruchten niet anders dan zwaar vergiftig konden zijn. Het bleek echter dat men hier met 'n vrucht te doen had die zowel rauw, ge kookt als gebakken zeer gezond en smakelijk voedsel opleverde. Maarin de practijk stond men voor de moeilijkheid dat deze vruchten wel zeer teer waren en licht beschadigd. Men was dan ook gedwongen ze met de grootste zorg met de hand te sorteren. Onnoemelijk veel vruch ten werden door onvoldoend gerou tineerde arbeiders dermate bescha digd, dat ze onverkoopbaar werden. Voor het sorteren werden zowel in Nederland als in Engeland nieu we machines geconstrueerd, die in de practijk bewezen hebben de menselijke arbeid voor het grootste gedeelte te vervangen. Ervaren werklieden kunnen nu voor ander werk gebruikt worden, terwijl een jongen of meisje de onrijpe vruch ten uitschiet. Het principe van de Nederlandse sorteermachine komt in het kort hierop neer: Het fruit wordt uit de stortbak op twee smalle transport banden gevoerd, die uit elkaar lo pen, dus een wijkende band. Door dit systeem verlaten de vruchten op vastgestelde plaatsen de band. Doordat de banden van rubber en de verzamelbakken van spons- rubber zijn, kunnen de vruchten niet beschadigd worden. Een Engelse machine voert de vruchten* langs een rubbertrans- portbandje door een met sponsrub ber gevoerde transportgoot onder zgn. „sorteerarmen". Deze sorteer- armen die bestaan uit op ver schillende hoogten opgestelde sor teer-rotors, schepraderen dus, die de tomaten sorteren schuiven de vruchten als het ware uit de rij. De grootste maat het eerst en zo verder in 5 soorten. De allerklein ste vruchten glijden op het einde van de band in een doos. Wij willen niet zeggen dat de tomaten de al lereerste vruchten zijn en dat de machines daarom ontworpen zijn. Deze sorteermachines blijken na melijk voor alle soorten fruit zeer efficiënt; o.a. appels, peren, perzi ken, tomaten kunnen door deze vooruitgang onbeschadigd worden afgeleverd. Met de dag nog stijgt de belang stelling naar de proefboring naar olie of aardgas, die nu ongeveer twee maanden in Loonopzand op de terreinen in het Land van Kleef plaats vindt. Bij avond is de sterk verlichte 54 meter hoge boortoren ver in de omtrek te zien en menig een verkeert in de mening dat het niet onmogelijk is dat hier iets staat te gebeuren dat in de toekomst zeer grote gevolgen kan hebben voor de gemeente en de omgeving. Wij waren Donderdag j.l. in de gelegenheid op aanvrage een on derhoud ter plaatse te hebben met een lid der directie van de N.V. Ne derlandse Aardolie-Maatschappij en één harer ingenieurs, die ons met de meeste welwillendheid op alle gestelde vragen antwoordde en ons een kijkje liet nemen op het mach tige werk dat daar verricht wordt. Uit berichten, reeds geruime tijd geleden verstrekt, zijn in Loon op Zand, evenals op verschillende plaatsen in het land seismische me tingen gedaan in verband met de bekende geologische structuur van de bodem en is men later overge gaan tot het doen van een proef boring, die echter niet insluit dat men hier olie af aardgas verwacht. De mogelijkheid daartoe bestaat, waarschijnlijkheid is echter hele maal niet te garanderen. De mees te proefboringen en er zijn er reeds verschillende verricht heb ben geen resultaat. Momenteel is nog alleen olie aangeboord in Scho- nebeke in Drente, een boring, die in de bezettingstijd is begonnen en nu 28% oplevert van de olie, die in ons land verbruikt wordt. Zoals we reeds meldden geeft 't voorafgedane seismisch onderzoek nog geen vermoeden dat olie in deze streek zal gevonden worden. Ook de aanboring van aardgas, mineralen of steenkool geeft nog geen enkele zekerheid. De boring is dus een groot risico, zonder enige garantie op succes. Dat desondanks een zo groot bedrag als deze proefboring vraagt men spreekt van 1 tot lVz millioen gul den - aan dit werk besteed wordt, heeft zijn grond in het feit, dat de geologen, die de structuur van de bodem navorsen en deze vrij nauw keurig uit hun onderzoekingen kennen, de mogelijkheid, dat olie of aardgas aanwezig is, niet uitslui ten, en dat zo op de vele proefbo ringen slechts één gevonden wordt die resultaat geeft, dit ruimschoots de kosten kan dekken, die in totaal gemaakt worden. Voor 'n veertien tal dagen met de boring begonnen, is men nu reeds gevorderd tot een diepte van 1050 meter. Begrijpelijk gaat men vrij snel door de boven ste grondlagen, die tot heden hier uitsluitend uit zand bestonden met een zeer dunne laag veen, gelijkend op bruinkool. Momenteel levert de omspoeling een massa die geleikt op een zanderige Élei, blauwgrijs van kleur. De boortoren, die met 'n motor-capaciteit van 1140 pk. werkt, kan tot een diepte gaan van 3500 meter. Momenteel zijn nog op een achttal plaatsen boringen in be drijf, waarvan met Loon op Zand mee, vier, die reiken kunnen tot 3500 meter, en vijf die slechts tot 2500 meter gaan. Mocht door deze boring met enige waarschijnlijk heid geconstateerd worden dat in de omgeving olie of aardgas kan worden aangetroffen, dan is het niet onmogelijk dat tot meerdere boringen in de omgeving wordt overgegaan. De boortechnieken, hier gebruikt, zijn dezelfde die tot he den elders in ons land werden toe gepast. Hoe dieper de boring reikt, hoe langzamer men vordert vooral als men in meer steenachtige lagen terecht komt. Men toonde ons uit de boring, gedaan te Franeker, waar de boortoren, die nu hier werkzaam is, gestaan heeft, een rode steen massa, waarin de boring slechts 'n vijftal meter per dag vorderde. Voor het structuur-onderzoek van de bodem zijn de bij de boring werkzame geologen de hoofdperso nen. Van elke meter boring wordt een grondmonster genomen, ter plaatse provisorisch onderzocht en dan opgezonden naar het laborato rium te Oldenzaal, waar de hoofd zetel van de N.V. Nederlandse Aard olie Mij. gevestigd is. De directie veronderstelt dat, zo zich geen strubbelingen voordoen, de boring in Loon op Zand nog ruim 5 maan den zal duren. OPENING HANDELSAVONDSCHOOL. Er was zeer veel belangstelling bij de officiële opening van de R.K. Handels avondschool van de R.K.M.V. Maan dagavond in de zaal van de heer Jan an Dun. O.m. gaven hierbij acte de presence de Hoogeerw. heer Deken v. d. Brekel, Wethouder v. Tilburg, verschil lende Eerw. Broeders en het onderwij zend personeel van de school en vele ouders van leerlingen en oud-leerlingen. De heer J. v. d. Put, voorzitter van de R.K.M.V. opende met een welkom en wees op het schitterend succes, dat de school ook dit jaar weer haalde, door het slagen van meer dan 80 der leer lingen voor het Middenstandsexamen. De R.K. Avondschool treft in genen dele het verwijt, dat hier door onbevoegden op onverantwoordelijke wij£e^ zou gepro fiteerd worden, alleen ten bate van eigen beurs. Hij bracht dank aan het gemeen tebestuur, dat door zijn royale steun de Handelsavondschool een bestaan waar borgt. Hij beveelt het nieuwe schooljaar in Cods Zegen aan en verklaart het hier bij geopend. De Moderator Kapelaan v. Oort schetst dan de godsdienstige vorming der leerlingen in de avondcursussen en be nadrukt, dat de R.K. Middenstander naast zijn ontwikkeling op sociaal en economisch gebied, ook op godsdienstig terrein zich moet vormen, om in staat te zijn de komende kwesties uit het stand punt van de katholieke godsdienst te be kijken. Dan spreekt de loco-burgemeester, wethouder v. Tilborg een woord van opwekking en aanbeveling. De gemeente steunt gaarne het onderwijs, door de R.K. Handelsavondschool gegeven, daar hier de mannen gevormd worden, die la ter als goede middenstanders in hun ont wikkeling hier gekregen de moeilijkheden het hoofd kunnen bieden. Vroeger kon ieder zonder enige beperking beginnen wat hij wou, nu eist de Vestigingswet dat iemand die een zaak wil aanvangen de bewijzen geleverd heeft, dat hij op ver antwoordelijke wijze, zijn zaak drijven kan. Hij spoort de leerlingen aan met ijver de lessen te volgen en zich ook thuis door eigen studie te bekwamen en te ontwikkelen. Namens de oud-leerlingen brengt dan Mej. de Rooij dank aan de leraren Ver- helst en v. d. Boom en ook aan de Mo derator v. Oort voor de gegeven lessen. Zij laat haar bedankje vergezeld gaan van een klein cadeau aan ieder afzon derlijk. Broeder Romedius spreekt een woordje van dank aan de heer v. Gils, die de voorbereidende klas waarneemt. Ook hier is de dank van een kleine at tentie vergezeld. DeTrëer Verhelst houdt dan een kort betoog 'over „De Studie op de Handelsr avondschool, waarin hij op practische wijze de betekenis van het onderwijs op deze school en die van de vestigingswet uiteenzet. Broeder Romedius, de ijverige secretaris van de school, wordt dan ge complimenteerd bij zijn eerste lustrum als secretaris. De voorzitter brengt hem dank voor het onbaatzuchtige werk dat hij steeds voor de school verricht en of freert hem een klein cadeau als erken ning. Nadat de Eerw. Broeder Rome dius verschillende punten van practische aard betreffende de lessen en de cursusi- avonden heeft gegeven, sluit de voorzit ter met een dankwoord aan alle sprekers en met een opwekking aan de ouders, om hunne medewerking te geven, door zich bijzonder te interesseren voor het huiswerk en het trouw volgen van de lessen. Na afloop gaven zich nog ver schillende leerlingen voor de nieuwe cursussen op. TONEELNIEUWS. De onlangs opgerichte K.A.B.-toneel- groep Kunst naar Kracht heeft reeds een stuk in studie genomen, getiteld „De rau we Grond" van de bekende toneelschrij ver A. v. d. Lugt. De regie is in han den gegeven van de heer J. v. d. Hoven uit Waalwijk. Het ligt in het voornemen in de maand November voor het eerst voor het voetlicht te treden. SAMENWERKING TUSSEN DE PLAATSELIJKE R.K. MIDDEN STANDSVERENIGINGEN. Onder voorzitterschap van de Edel- achtb. Heer Fr. v. Tilburg uit Loon-op- Zand werd op Woensdag j.l. in Loon- op-Zand een eerste vergadering gehou den van de besturen van de R.K.M.V. te Loonopzand en Kaatsheuvel. Hoofddoel van de besprekingen was het vaststellen van de verplichte halve dag sluiting per week voor de winkelbedrijven. Kaats heuvel wil deze dag bepaald zien op Maandagvoormiddag en Loonopzand op Dinsdagnamiddag. Tevens werd voorgesteld in het volle seizoen van het v.v.v. te trachten de winkelbedrijven extra Zondagen opengesteld te krijgen. Na nadere bespreking van deze kwesties in de plaatselijke afdelingen, zullen de voor stellen dienaangaande bij het college van B. en W. worden ingediend. Voorts werd besloten in de toekomst de kwes ties die beide wijken raken, in gecombi neerde vergaderingen van de besturen voor te bereiden. DE KAMPIOEN WEER IN KAATSHEUVEL. Opnieuw is deze week bewezen, dat Kaatsheuvel, de bakermat van de Poli- tiehondensport nog steeds de toon aan geeft op dit terrein. Bij de gehouden keu ringen om het certificaat Politiehond van de K.N.P.V. wist de heer H. Schoen makers een viertal weken geleden weer het hoogste aantal punten met zijn ge kruiste Duits-Belgische Herder Nero te behalen n.l. 301 pnt., een certificaat met lof. Zoals reeds een achttal jaren ge schiedt, komen na afloop van de keu ringen in het gehele land, de zeven hoogst gecertificeerde honden bijeen in de strijd om het kampioenschap van Nederland van dat jaar. Dinsdag werd deze keuring te Driebergen gehouden en weer is het Kaatsheuvel dat daar met de hoogste lauweren ging strijken. Met 279^2 pnt. behaalde de heer H. Schoen makers met Nero het Kampioenschap 52 van Nederland. Dit succes spreekt nog meer als we weten, dat dit reeds de vierde maal is, dat dit kampioenschap in Kaatsheuvel terecht komt. Eerst was het de heer P. Kemmeren, toen twee maal de heer J. v. d. Kaa en nu weer de heer H. Schoenmakers, terwijl deze reeds tweemaal voordien het reserve kampioenschap op zijn naam kreeg. JAN VAN DER KAA GEHULDIGD. N Als we van Politiehondensport spre ken, dan denken we op de eerste plaats aan onze Hoofdkeurmeester de heer v. Helsland, die de promotor van deze sport voor Nederland is, doch daar naast onafscheidelijk naast zich heeft de deskundige, onverschrokken helper, de heer Jan v. d. Kaa, in het gehele land bekend als de meest tactische en geraffi neerde helper bij de wedstrijden. Op de wedstrijden te Driebergen deze week gehouden voor het kampioenschap 1952 en dat voor oudere honden, deed de heer v. d. Kaa zijn werk weer op onnavolg bare wijze. Er was een roep over de wijze, waarop hij, doorkneed in de prak tijk, de honden wist te dwingen hunne prestaties te tonen, t Was dan ook voor de ruim drie duizend toeschouwers op deze wedstrijden een grote voldoening, dat de voorzitter van de K.N.P.V., de Hooggeb. heer Jhr. Laman-Trip, na af loop van de tweede dag, de heer v. d. Kaa naar voren riep, om hem de hoog ste onderscheiding, welke de K.N.P.V kent, onder dankbetuiging voor het zwa re werk, dat hij reeds 18 jaren met zo veel toewijding en plichtsbetrachting ge boden heeft, uit te reiken, n.l. de gouden speld van verdienste. Een driewerf hoe ra uit duizend kelen, was de instemming van het publiek, waaronder zeer vele hoge autoriteiten, met deze verdiende er kenning. i KRINGKAMPIOENSCHAP. Op de terreinen van de Politiehonden club Onze Verdedigers bij De Steen bakker, worden Zondag a.s. de wed strijden gehouden om het Kringkampi oenschap van de Kring Kaatsheuvel Waalwijk. Ook de bekende Nero, de hond van de heer H. Schoenmakers, die vorige week het kampioenschap van Nederland 1952 behaalde, zal aan deze wedstrijden deelnemen. Als keurmeesters fungeren de heren F. v. Helsland uit Waalwijk en Jan van' de Kaa alhier. Om 10 uur wordt begonnen. EEN AVOND VOOR DE JONGE ARBEIDER. De avond voor „de jonge arbeider is Donderdag een succes geworden. De rondmarcherende drumband van de K. A. J. heeft daar ongetwijfeld heel wat toe bijgedragen. De belangstelling voor dit optreden was zo groot, dat we ge rust kunnen zeggen, dat heel Kaatsheu vel op straat verscheen om die dreu nende parade te zien passeren. En... de grote Gildenbondszaal liep er vol mee. Bijna 300 jonge arbeiders waren present om de mooie film „Het gebeurde mor gen" afgewisseld met muziek van de band van M. v. Wanrooij te volgen. Onder de pauze sprak kameraad Stok- kermans een propagandistisch woordje, dat ongetwijfeld goede gevolgen zal heb ben voor de toekomst. DEKENALE ZELATRICENDAG. In de St. Janskerk werd Zondag de Dekenale Zelatricendag met een plech tig Lof om drie uur, gecelebreerd door de Hoogeerw. heer Deken v. d. Brekel ingezet. De meerstemmige gezangen wer den gezongen door een groepje zanger tjes van het knapenkoor. Pastoor Haa- ren van de St. Antonius-parochie uit Waalwijk hield een korte toespraak, waarin hij de belangen van de drie ge nootschappen van de Pauselijke Missiën uiteenzette en meer breedvoerig het St. Petrus Liefdewerk, dat de vorming van de Inlandse Geestelijken ten doel heeft, naar voren bracht. Na het Lof werd t sprookjesbos van het Natuurpark „De Efteling" bezichtigd en Pluvius was de dames even ter wille door de hemel sluizen juist tijdens de rondwandeling even te sluiten. In het theehuis waren de dames daarna gezellig bijeen. Naast de verzorging van de inwendige mens door het personeel van de inrichting, zorgde Cia v. Boort voor het genot van de geest in twee kunstvolle vertoningen met haar Poppenspel: „Het Vrouwke van Stavoren" en „Peerke Kustermans" in het kleurrijke gezapige Vlaams dialect. Het was een succesvolle dag voor de Ze- latricen uit het Dekenaat. „DE BOEF" GEHULDIGD. i -J" L*»1 't Was heel gewoon, dat hij daar stond in zijn boevenpak, want hij was en is nog steeds de onvermoeide helper bij „De Trouwe Hond", als er 's Zon dagsmorgens gewerkt wordt bij Vugts rond Café De Efteling. En Jan kan ver baasd geweest zijn, dat hij daar door heren met de boord aan werd toegespro ken, doch het lag voor de hand, dat de club, dat de kring en dat de heer van Helsland persoonlijk, het feit niet kon den laten passeren, dat de grote helper bij de K.N.P.V.-wedstrijden, de heer Jan v. d. Kaa de hoogste onderscheiding van de K.N.P.V. verworven had, zonder hem persoonlijk te feliciteren bij deze er kenning. De heer Jo Hamers deed dat namens de „Trouwe Hond", de heer Ger. v. d. Velden namens de Kring KaatsheuvelWaalwijk en de heer van Helsland persoonlijk. De felicitaties gin gen vergezeld van intieme bewijzen van medeleven in de vorm van bloemen en souvenirs. Jan dankte in sympathieke woorden, zoals hij sympathiek leeft voor de sport. I ARBEIDSBUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD Schoen- en leder Bedrijf sleider-Modeleur Diverse hulp-arbeiders onder- werkafdeling Aanklopper K antenschr ooier Hand-overhaler Bijtuigers Overleersnijders L.l. Randenmaker. Mannelijke schoenstikkers Jeugdige schoen_ en lederwaren fabr.arbeiders Nathuis-arbeiders voor Engeland Schoenstiksters (fabriek) Lederwarenstikster Plaksters Kleding, Reiniging L.l. Naaisters Metaal Aankomende jongens voor me- taalwalserij en metaalfabriek. Landbouw: Landbouwersknechtj e Huish. Diensten Dagmeisje BIEDEN ZICH AAN 'IJ x. Bouwnijverheid Bouwkundig tekenaar Timmerlieden Schilders Bouwvaksjouwers Grondwerkers Hout, Kurk, Stro Meubelmakers Mach. Houtbewerkers Kleding Reiniging Kleermakerij (groot- en kleinwerkers) Naaister (Kleermaker) Schoen- cn leder Werkmeester Onderwerkafd. Sjouwers looierij (nathuis- en droogzolder) Metaalnijverheid Mach. bankwerkers Metaal draaier Stoker Werktuigbouwkundigen M.T.S. Vrije beroepen Vertegenwoordiger in schoenen Vr. Kantoorbedienden Mannel. Jongste bediende Voeding en genot Slagersknechten Handel: L.l. verkoopsters Verkeer Div. chauffeurs Bezorgers Landbouw Landbouwknechten Tuinbouwknechten Personeel in alg. dienst Magazijnbediende Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. DE ZINGENDE ZUSJES. Een volle zaal heeft Zondagavond ge noten van het optreden van de Zingen de Zusjes en het bekende cabaret ge zelschap „De Ouwe Jongens" o.l.v. Ad Huisson met zijn lachrevue in de zaal van de heer J. v. Dun. Dat de Zingen de Zusjes de harten zouden veroveren van het publiek is iets dat vanzelfspre kend is, doch dat daarnaast het gezel schap van Ad Huisson met zijn lach revue zoveel succes zou oogstten was mogelijk niet verwacht. Doch „de Kolder in Engeland", „Koosje de Spijbelaar", „De Globetrotters" en de andere schet sen, die het gezelschap presenteerde wa ren zo raak en gerafineerd, dat de zaal enthousiast op elk nummertje reageerde met een daverend applaus, dat in cres cendo ging tot het einde, 't Was een goede avond, met een lachsucces in crescendo. ex):. - WEER IN BEDRIJF. Jammer, dat de fabriek ongeverfd werd afgeleverd, was de bemerking, die we als gemotiveerde bemerking kregen, op ons verslagje van de weer in bedrijf- stelling van de fabriek van de Fa. W. v. Nieuwstadt en Zn. in ons vorig num mer. De Fa. C. Smit had recht van

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3