De avonturen van BIM en BAM. SLOTACCOORD Een Concert met merk waardige tegenstellingen DDD BIOSCOOP-PROGRAMMA. 2 DE ECHO YAN HET ZUIDEN YAN VRIJDAG 24 OCTOBER 1952 2 Rheumatische pijnen slopes Uw gestel en Uw lichaam. Feest van Christus' Koningschap Koning dor Waarheid HET BRABANTS ORKEST. Copyright P. 1. B. Box 6 Copenhagen zullen hierin begrip moeten tonen. Maar wanneer men in het buiten land schoenetalages bekijkt, krijgt mefl sterk de indruk dat het boven gesignaleerde euvel nergens zo diep heeft ingevreten als hier in Neder land. Op dit gebied kan aanzienlij ke kapitaal- en productieverspil ling worden voorkomen. Het rapport toont dan voorts aan dat de uitvoer van schoeisel in steeds stijgénde lijn gaat; zo over trof de uitvoer in 1951 de invoer met 21.213.000.terwijl het uit- voersaldo in 1950 nog slechts 10.721.000.— was. EIGENAARDIG VERLOOP IN LEDERINDUSTRIE. Het jaar 1951 heeft ook voor de lederindustrie, die in de Langstraat ook een voorname plaats inneemt, zij het een niet zo voorname als de schoenindustrie, een zeer eigenaar dig verloop gehad. Waren in het be gin van het jaar alle bedrijven met orders overstelpt en werd overal op volle capaciteit gewerkt, het ein de is met minder goede vooruitzich ten gekomen. Practisch nergens werd nog op volle kracht gewerkt en vooral in de sector overleder werden in het laatste halfjaar de bedrijven met een sterke terugval van de bedrijvigheid en practisch zonder afzet gaande gehouden. In meerdere bedrijven moest een wachtgeldregeling worden inge steld, en ook hier moesten arbeiders worden ontslagen. Als oorzaken van EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 9) Het kwam er zo eenvoudig, zo vanzelfsprekend uit. Dit meisje, be greep Frits Terlaer, hield zich niet op met coquetterie, en het was geen speels welbehagen waarmee ze de boerenjongens vergeefs achter zich aan had laten lopen. Ze had gewoon rustig gewacht tot de man kwam met wie ze het wagen wou, en nu die man voor haar stond, kwam ze daar open en eerlijk voor uit. Frits had, wanneer zijn gedachten immer weer draaiden om Sietske Hardink, zich wel eens 't ogenblik voorgesteld waarop hij de beslis sende vraag stellen zou. Telkens weer anders. Hij had in gedachten gesprekken gevoerd, gepleit, ge vleid, gesmeekt, maar het was alle maal niet nodig. Onthutst zag hij haar aan. Siets.je wilt toch niet zeg gen Ja, Frits, dat wou ik zeggen. En Siets! liefkozing, haar heen deze sterke teruggang van de be drijvigheid in vrijwel de gehele le derindustrie zijn o.m. aan te wij zen: het zeer hoge prijsniveau van de grondstoffen, die in April 1951 een ongekende hoogte bereikten; 't niet aanpassen van de lonen aan 't verhoogde prijspeil, zodat voor ele mentaire behoeften als kleding en schoeisel niet voldoende geld bij 't kopende publiek voorhanden was; het door de regering op een zeer on gunstig moment ingrijpen in de winstmarges voor de schoenwinke liers. Betreffende de huiden merkt het rapport op, dat de Europese huiden in Februari 1951 de hoogste top be reikten die men ooit heeft gekend. De omzetten liepen echter niet pa rallel met de hoogte van de prijzen, daar de grote vraag toen reeds aan het afnemen was. Betaalde men aan het begin van 1951 voor inlandse huiden nog 3.30 tot 3.50 per kg., aan het einde van het jaar liepen deze niet hoger dan 1.60 per kg. v&rs; een uitzondering t.a.v. de prijsdalingen vormen de huiden en vellen uit de Repoeblik Indonesia. Looistoffen bleven vrijwel steeds stijgende in prijs, terwijl bij che- micaliën zich geen grote prijsver- j schillen gedurende 1951 voordeden, evenmin als bij oliën en vetten. In 1951 werd voor 102.285.000. aan vellen en huiden geïmporteerd, het exportbedrag bedroeg 42.599.000.—. stalte omklemd. Nu was haar ge zicht vlak bij hem, haar ogen zagen hem aan, en wat hij in die ogen zag deed hem de zijne bijna beschaamd neerslaan. Wat was bij zoveel lief de, zoveel eerlijke trouwhartigheid, zijn eigen vaak troebele begeerte, zijn berekening en zijn niet altijd zuiver verlangen? Maar het was hem als werd hij door dit meisje opgeheven tot een hoger plan, en bijna eerbiedig nam hij haar ge zicht tussen zijn beide handen. Ja, het was allemaal wel wonder vlot gegaan, die avond daar op de Hardink-hoeve. Maar de nuchtere, alledaagse werkelijkheid was an ders. Siets had hem al gewaarschuwd: Denk er om, Frits, geen woord hierover, tegen niemand. Ga niet overhaast te werk, anders maak je alles stuk. Laat mij begaan. Laat het helemaal aan mij over. Doe alsof er niets aan de hand is. Ja, ik begrijp wel dat het. niet mee valt voor je, je bent altijd zo'n doorzetter, zo onbesuisd. Maar heus, ik ken m'n mensen. We moe ten het kalm aan doen en niets forceren. En zo had hij daar weer gezeten onder de lamp bij Hardink. Precies als vorige avonden. En niemand had iets gemerkt. 247) Hop, hop, hop, Bim en Bam zijn heerlijk aan 't rijden op twee var kens. Alles gaat prachtig, totdat de varkens plotseling besluiten in ver schillende richtingen verder te gaan. „Hé, stop eens", schreeuwen Bim en Bam. Maar de varkens luis- G1LDE ST. CHRISPIJN. De gilde St. Chrispijn en Chrispi- nianus hield 20 Oct. j.l. haar gebruike lijke statiedag. Na de H. Mis voor de levende en overleden léden verzamelden zich de gildebroeders in het gildehuis, alwaar met afwisseling van schieten en een spelletje kaart of biljart de voor middag werd doorgebracht. Om 11.30 uur trotseerde men de kou de noordenwind en begaf men zich naar het schietterrein over de dijk. Daar de partijen van tevoren waren gekozen was de strijd des te spannender en bleef dat ook tot het laatst, wat wel bewezen werd door een puntenverschil van twee. Na enkele heerlijke borden erwtensoep kwam voor de schutters het uur van de laatste kamp aan van dit seizoen. De uitslag over 't gehele jaar was als volgt: 1 H. Mulders; 2 A. de Gouw; 3 J. v. d. Meijs; 4 N. Schalken; 5 Sjef Klerxs; 6 H. de Louw; 7 W. de Louw; 8 J. v. Huiten; 9 A. Duquesnoy; 10 N. v. Don gen; 11 A. Hamers; 12 j. Hoevenaars; 13 H. v. Dongen; 14 Jac. de Haan; |15 C. v. Muilekom; 16 J. Verwiel; 17 M. Verhagen Jz.; 18 A. Geerts. Gelukkig zien wij hier weer enkele nieuwe namen, zodat het gilde zich in een gestadige groei mag verheugen en het gilde hoopt het 115-jarig bestaan a.s. zomer op waardige wijze te geden ken. Des avonds om 7.30 uur waren allen weet present met hunne dames, terwijl door dhr. C. Didden uit 'Den Bosch, met zijn accordeon de stemming er al direct goed werd ingebracht. Deze oud-Waal- wijker is het nog niet verleerd om de lachlust op te wekken en daar het nog een oud-lid is van de gilde, was men al gauw met elkander vertrouwd. Voor de dames was er "nog een apar te attractie in de vorm van voetballen met een schele bril op. Vooral de troost prijzen waren een uitkomst in de hoog ste nood. Jammer dat door ziekte enkele leden' niet aanwezig konden zijn, evenals onze beschermheer de edelachtbare heer Bur gemeester Teijssen, die voor gemeente belangen uitstedig was en zodoende tot zijn grote spijt verhinderd was deze sta tiedag bij te wonen. DUITSE CONVERSATIE-CURSUS. Naar wij vernemen bestaat er voor de Duitse Conversatie-cursus „Kraft durch Bildung" voldoende deelname om de cursus te Waalwijk te laten doorgaan. teren niet, ze rennen zo hard als ze kunnen en op 't laatst moeten ze er wel afspringen. Na een hele tijd te hebben gezocht en gelopen, vin den ze elkaar weer. „Noe, moeten we nu naar huis?" vragen ze aan de schildpad. Gelukkig kent de schildpad een kameel, die hen wel Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de annonce voorkomende in dit nummer. Wij wensen de cursus goed succes. ONGEVAL. Dinsdagmiddag had de leerling van de Nijverheidsschool, G. de R. uit Sprang, bij 't spelen het ongeluk zijn been te breken. Dokter Lenklet, die de eerste hulp verleende, liet hem naar het St. Nicolaas-ziekenhuis overbrengen. DE TALENTENJACHT VAN GER DE ROOS. Meer dan 100 „talenten" hebben zich Dinsdagmiddag en -avond in het Bos sche Hotel „Noord-Brabant" beschik baar gesteld, om als wild te fungeren voor Ger de Roos, de leider van het orkest zonder naam, die op jacht zou gaan, naar talenten, waarvan het zonde zau zijn, als ze niet voor de KRO-micro- foon zouden optreden. Uit alle delen van ons land waren ze naar Den Bosch gekomen, de echte en de vermeende talenten, en tussen hen speurde de orkestleider naar degenen die over voldoende kwaliteiten beschikten om via de microfoon beluisterd te wor den. Er waren er ook uit onze*directe omgeving, uit Waalwijk, Drunen, Was pik enz. en ook zij deden heel goed hun best natuurlijk. De jager kon natuurlijk nog niet di- recht zijn oordeel geven, daarom werden gedeelten van de voordrachten op de wire-recorder opgenomen, om later be oordeeld te kunnen worden. Degenen die j.l. Dinsdag hun beste beentje voor zetten zullen spoedig wel horen, of zij al. dan niet succes hebben gehad. Uit Waalwijk hadden zich o.a. ge meld: de Yellow-Cowboys, o.l.v. Jos Re- mie, de accordeoniste Mej. van Eethen en de heer Brouwer; deze laatste kon echter geen auditie meer afgenomen worden, omdat de aanmelding, vooral van personen niet „uit de omgeving van den Bosch, zoals toch de bedoeling scheen te zijn, te groot was. ..Zij die echter niet aan de beurt zijn geweest krijgen van de K.R.O. nog be richt wanneer zij een kans kunnen wa gen,' naar een plaats achter de micro foon. ABONNEERT U OP DIT BLAD naar huis wil rijden. „Wat fijn, dat de kameel zo gemaakt is dat er twee passagiers op kunnen zitten", zeggen Bim en Bam, terwijl ze op de bulten van de kameel zitten. „Nu weten we tenminste zeker dat we niet meer van elkaar geschei den zullen worden". MUSIS SACRUM. Tripoli. I j Tripoli was in de vorige eeuw een berucht zeeroversnest, van waaruit de Amerikaanse handels vloot veel last werd aangedaan. Men besloot dus tot een actie die ten doel had een nabijgelegen stad te veroveren van waaruit men dan de grote aanval op Tripolis kon wa gen, terwijl de zeestrijdkrachten van zee uit het hunne tot deze ver overing zouden bijdragen. In de film „Tripoli" zien wij deze actie in technicolor geschilderd en speciaal maken we kennis met de mariniers die onder aanvoering van luitenant O'Bannon naar de stad dukken. Deze luitenant (John Pay ne) maakt veel mee onderweg, met de trouweloze oud-Pasha van Tri poli en een stel beroepssoldaten en niet te vergeten met een schone Gravin (Maureen O'Hara) die hem tenslotte de gelegenheid geeft de overwinning te bevechten. Aan opwindende spanning ont breekt het in deze film niet. Bestrijd ze met Kruschen en begia zo een nieuw leven fit en vief «i vrij van pijn. - -j* Zoals Kruschen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik, zo kan zich ook bij II die wel dadige bloedzuiverende werking voltrek ken. Met Kruschen regelmatig ge bruikt geen onzuiver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak weggeno men van die kwellende rheumatiek. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Politie-spionnen. In deze film, die Maandag en Woensdag in Musis zal worden ge draaid voor het Waalwijkse publiek, zien we de postrecherche in actie, wanneer zij tot taak heeft gekregen een mysterieuze overval op 'n post- inspecteur op te helderen. Met een koelbloedigheid om van te beven begeeft Inspecteur Goddard (Alan Ladd) zich in het gevaar, waarbij hij waardevolle en dappere hulp ondervindt Aran Zuster Augustina (Phyllis Calvert), de enige die ge tuige was van de overval. alles in deze streek. Maar Frits heeft een kapitaal in z'n hersens zitten, zie je. En trouwens, als je van elkaar houdt £ls de armoe de deur in komt, vliegt de liefde het venster uit glimlachend citeerde Siets één van haar vaders vaste spreuken. Je hoeft met Frits geen armoe te lijden. Dacht je dat die onder meester bleef in Blijga? En trou wens, je bent zelf toch ook niet arm? Nee, dat vind 'k wel prettig. Frits niet. Hij wil niet het idee heb ben dat hij me om mijn geld trouwt, zegt hij. Nu, dat zou je toch zelf het eerst door hebben? Ja, dat denk ik wel. Ik geloof niet dat een man me ze zou kunnen bedriegen. Nou dan. Stil maar Sietske. Ik zal er wel eens met moeder over praten. - Moeder? Ach, die heeft immers al lang gemerkt wat er gaande is. We heb ben het er al over gehad. Maar met moeder zit het wel goed. Vader dat is 't struikelblok. Vaders zijn maar lastig. (Wordt vervolgd). Voor de rechterstoel van Pilatus, ver tegenwoordiger van het hoogste wereld lijke gezag, op een ogenblik, waarop de mens, staande voor een oordeel, dat zal beslissen over leven en dood, niet denkt te grijpen naar leegheid van titels of ijdelheid van eerbewijzen, heeft Christus iti het volle bewustzijn van Zijn zen ding Zijn Koningschap plechtig beves- tiQtl: „Gij zegt het: Koning ben ik". Doch tegelijkertijd heeft Hij klaar en dui delijk het geestelijk karakter van Zijn Rijk geformuleerd: „Mijn Koninkrijk is niet van deze wereld. Juist daartoe ben ik geboren en daartoe op de wereld ge komen, om te getuigen voor de waar heid' (Evang.) Scherp trekt Christus hier de schei dingslijn. Alle zelfbedrog, hetwelk ons door de zonde geluk belooft, alle streven naar een gelukkiger wereld, niet geba seerd op de waarachtigheid van Gods wet, kunnen geen gemeenschap hebben met het Rijk Gods. Omdat de wereld zich afgeeft aan de verafgoding van het tij delijke en de in de Bergrede gepredikte leer van liefde en van onthechting aan het nimmer bevredigende der aardse din gen niet wil aanvaarden, omdat de we reld zichzelve zoekt, kan Christus' Rijk niet van deze wereld zijn. Maar hoewel niet van deze wereld is het toch in deze wereld, om de wereld, ondanks zichzel ve, te brengen tot de Waarheid, die waarlijk vrij maakt. Het „getuigenis afleggen voor de Waarheid is van fundamentele beteke nis in het Koningschap van Christus. Niet slechts het teleurgestelde volk, niet slechts Herodes, de monarch, maar ook de vertegenwoordiger van het heidense imperium heeft Christus Koningschap niet verstaan. Pilatus heeft de geloofs- beslissing, welke onvermijdelijk met het Koningschap van Christus is verbonden, ontweken onder het theoretische voor wendsel, dat men niet weten kan wat waarheid eigenlijk is. Niet zonder reden grijpt dan ook Sint Jan in de Openbaring terug op dit uur voor Pilatus en noemt hij Christus ge lijkelijk „de waarachtige 'Getuige" en „de Opperste van de Koningen der aarde" (1, 5). Als Christus Koning is, dan is Hij vóór alles Koning der Waarheid. Waar Christus kwam om getuigenis af te leggen voor de waarheid, daar zullen ook de leden van Zijn Rijk „waar- heidsgetuigen" moeten zijn, zelfs al moe ten zij dan soms ook tot „bloedgetuigen'' worden. Dat ons intussen in deze tijden om een getuigenis wordt gevraagd, zal nie mand ontgaan. De H. Vader, Paus Pius XII, gaat ons voor. Onafgebroken houdt Hij rede voeringen, over allerlei vraagstukken, waarmede wij te maken hebben: het Ver enigd Europa, de medische wetenschap, de geboortebeperking, hulp aan achter gebleven gebieden, de koude oorlog, het communisme. Van onze leidende figuren in het in ternationale leven wordt getuigenis ge vraagd; omtrent: de rechten van de mens, het rassenvraagstuk, hulp aan hongerge- bieden, bestrijding van de onwetendheid, bestrijding van melaatsheid, framboesia, typhus. Rechtvaardigheid en liefde in de wet geving van onze landen, rechtvaardig loon, sociale zekerheid, zijn evenzovele getuigenissen omtrent ons Katholicisme en ons deelgenootschap in het Koninkrijk van Christus. Daarnaast komen velen voor het hoog ste getuigenis te staan: de bloedgetuige nis. Dat zijn onze vervolgde broeders en zusters in China, Rusland, Tsjecho-Slo- wakije, Hongarije, Roemenië en Joego- Slavië. Dat zijn niet alleen Mgr. Stepi- nac en Kardinaal Mindszenty, maar het gehele leger van vervolgden: onderwij zers, oud-politici, soldaten, boeren, hand arbeiders, vakverenigingsleiders enz. Dit jaar vieren wij het feest van Christus' Koningschap als een wit en een rood feest. Wit om de blijde belijdenis, de moedige getuigen in de vrije wereld; rood om de moedige getuigen, die ge- nieperig of in het openbaar vervolging lijden omwille Van het Koninkrijk, waar voor wij allen bidden: „Uw Rijk kome". H. V. In spannende filmtaal vertelt de ze rolprent van de avonturen, de gevaarlijke avonturen die de twee hoofdpersonen meemaken, voordat er „einde" op het witte doek komt te staan. WINKELS IN ROOSENDAAL OP ZONDAG 4 UUR OPEN. In Roosendaal is de gemeenteraad te ruggekomen op zijn besluit van 22 Sep tember, waarbij alle winkels op Zon dag moesten gesloten zijn. Nu werd be paald dat diverse winkels op Zondag 4 uur mogen open zijn, n.l. van 812 uur. Het zijn de zaken in rookartikelen, in groenten, fruit, brood, banket en krui denierswaren. Mogelijk een voorbeeld ter navolging. BRABANTS HALFUUR. Uitzending Vrijdag 24 Oct 21 uur. Na een korte onderbreking gedurende de zomertijd, wordt Vrijdag 24 Oct. weer een begin gemaakt met de maan delijkse uitzendingen van het Brabants Halfuur „Uit het land van Hertog Jan", welke uitzendingen geschieden in sa menwerking met Brabantia Nostra. Deze maand zal het program geheel gewijd zijn aan de geniale figuur van Jeroen Bosch, de schilder van wereld formaat die in de Brabantse hoofdstad heeft geleefd, gewerkt en gestorven is. In overeenstemming met de geest en het werk van deze schilder, die grandio zer dan wie ook gestalte heeft gegeven aan het duivelse in de wereld en in de mens, gaf de samensteller van het pro gramma (Jan Naaijkens) dit klankbeeld de vorm van een kleine diablerie. De componist, Jurriaan Andriessen schreef er speciale muziek bij, die het „duvelse" karakter nog eens zeer expressief on derlijnt. De productie van het program ma berust bij Frans Evers. De uitzen ding wordt verzorgd door de K.R.O. (402 m.) en vangt aan om 21 uur. Dat dacht hij tenminste. Maar aan 't geoefende oog van Hanne, erva ren in zulke zaken, was de blik niet ontsnapt waarmee hij naar Siets keek, en de zachte, veelbetekenende glimlach die ze hem teruggaf. En ook moeder Hardink had de verandering in de sfeer gevoeld. Alleen vader, verdiept in zijn krant en maar verstrooid luisterend naar het gepraat, was het ontgaan. Die avond, toen Siets reeds in bed lag, kwam Hanne op de rand van haar ledikant zitten. Zeg tzei ze als jij 't met. Terlaer eens bent vind ik het best, maar hoe ben je dat verder van plan? Sietske wilde eerst ontkennen, doen alsof ze van niets wist, maar Hanne was onbarmhartig. Hou je maar niet zo, zus. Ik heb wel gezien hoe jullie elkaar hebt aangekeken. Och, Siets ze sloeg haar arm om de hals van haar zuster ik weet er toch alles van meid't Ging immers bij Harm en mij net zo. Bij Harm en jou was het mak kelijker fluisterde Sietske. Dat is 't em juist. Als jij met een boerenzoon voor de dag kwam, was er geen wolkje aan de lucht. Ik vind die Terlaer ook een aardige vent en ik lean bést begrijpen dat je verkikkerd op 'em bent. Ik ben niet verkikkerd op 'em. Ik houd van hem. Hij van jou? Ja. Weet je dat heel zeker? Ja. Dat weet ik heel zeker. Ja, dan zal er toch iets moeten gebeuren, Siets. Met moeder speel je het wel klaar, Fritsje kan bij haar niet veel kwaad doen, maar vader Vader vindt het nooit goed klonk het gesmoord. Nou janóóit.kijk es naar Harm z'n zus Gees. Die mocht ook niet met die jongen van de coö peratie. Was 't geen keurige jongen? Verdiende hij niet goed zijn brood? Maar nee, zei de oude Oldenbennink en twee jaar lang bleef het nee. En nu? Hij zit bij Gees of hij moet naar Gees of hij komt er vandaan en hele verhalen over dat kleinzoontje dat naar hem heet en zo op hem lijkt. Wel ja meid, dat komt allemaal te recht. Eerst gaan ze tekeer als leeu wen, dan balken ze als koeien, en tenslotte spinnen ze als poesen. Als je maar weet hoe je het moet aan leggen. Ik hoor vader al zeggen: mijn dochter met zö'n kale onderwijzer.... alsof Frits het helpen kan Ja, geld betekent veel, zo niet Het was een merkwaardig con cert, dat Het Brabants Orkest Dins dagavond een stampvolle Musis Sa- crum-zaal te beluisteren gaf. Merk waardig vooral om de grote tegen stellingen die we meenden te mo gen waarnemen tussen het musi ceren vóór de pauze en het musi ceren na de pauze. Vóór de pauze speelde men na melijk de 6e Symphonie van Lud- wig van Beethoven, bekend onder de naam „Pastorale"; en het beluis teren van dit werk was ons geen onverdeeld genoegen. We hoorden van dit orkest een enthousiaste 7e symphonie en een uitstekend ge speelde 5e en hadden de beste ver wachtingen nu men de 6e zou gaan vertolken; maar wij zijn in onze verwachtingen teleurgesteld. We kunnen niet ontkomen aan de in druk dat men met heel weinig en thousiasme dit werk speelde, al thans zeker de eerste twee delen; dat men dit werk nog niet in alle delen beheerste, getuige o.a. de vele kleine slordigheden in de uitvoe ring. Maar ons grootste bezwaar is, dat men het ensemble-spel, de har monieuze homogeniteit in zeer veel gevallen niet wist te bereiken. Het ongetwijfeld zeer realistisch schilderend gespeelde „Gewitter", deed de beperktheid van het orkest Dinsdagavond in aantal nog be perkter dan anders, meenden wij, sterk uitkomen. Een vrolijk en vlot gespeeld der de deel doet wel iets,, maar niet al les, af aan onze totaal-indruk, die niet zo gunstig was als van de ver tolking van de andere Beethoven- symphonieën, die Het Brabants Or kest op zijn repertoire heeft. Toen kwam het gedeelte na de pauze, en laten we meteen zeggen dat het verschil in musiceren met het eerste deel van het concert der mate opvallend was dat het ons frappeerde. Reeds in de Ouverture „Der Frei- schütz" herkenden wij weer „Het Brabants Orkest", d.w.z. het orkest met zijn melodieuze strijkers, zijn warme blazers ,met zijn weldoend samenspel en zijn vurig enthousias me; gaaf en zonder aarzeling werd deze mooie ouverture verklankt. Het hoogtepunt echter van dit concert vormde voor ons het „Ca priccio" van Prof. Hendrik Andries sen, pure muziek zonder al te veel pretenties, maar rijk aan speelse muzikale vondsten, een niet al te kostbaar kleinood, dat echter door dirigent Jordans werd opgepoetst en opgewreven tot het flonkerde en dat iri zijn facetten de zon ving van het enthousiasme der muzikan ten., Weinig minder dan een brillan- te vertolking. De Ouverture „Der Zigeunerba ron" van Johan Strauss bevestigde ons in onze goede indruk die wij van dit concertgedeelte hadden ge kregen. Ook in dit werk wist Hein Jordans zijn musici te brengen tot een goede prestatie, tot prettig en vaardig musiceren en het werd al dus een waardig slot van een merk waardig concert. Brabants Orkest, in elk geval, heel graag: Tot weerziens. Tenslotte een vraag: Wordt het nu onderhand geen tijd dat de deu ren van Musis onherroepelijk geslo ten worden zodra de dirigent het podium betreedt? Kan dit niet. en kunnen de Waal wijkse luisteraars onmogelijk op tijd komen, dan desnoods maar eerst een ouverture spelen, zodat men in geen geval tussen twee delen van een symphonie, op een zeer hinder lijke manier de stemming komt verbreken. Nog een vraag: Is hét niet moge lijk 'ns „ergens anders" in Waal wijk een concert te geven, waar een betere accoustiek is, waar het orkest behoorlijk kan gaan zitten en waar ook de mogelijkheid voor een piano-concert aanwezig is? Maar waar is die gelegenheid in Waalwijk? Rest nog te vermelden dat in de middaguren voor eert volle zaal enthousiaste middelbare scholieren Het Brabant Orkest ook de „Pasto rale" uitvoerde, voorafgegaan door een aria uit „Die Schöpfung", ver tolkt door het orkest-lid, de bariton Sef. Pijpers. Hein Jordans lichtte de werken op een zeer bevattelijke en prettige manier tóe. ÏFÏTI7 Niet krabben. De beider .Iri H vloeibare D.D.D. kal- U U UIV meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zijn stem was als een Hij sloeg zijn armen om en hield haar slanke ge-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2