DE LBHGSTEMÏ 50 „pe&aKe" KMMEUVEl Waalwijkse en Langsiraaise Courani ORUNEN NIEUWRUUK VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER DAMPO Niets overtreft EiBisertJes (Münhardo ruwe, gesprongen huid, schrale lippen MM AAA V V 0 Etiketten VRIJDAG 24 OCTOBER 1952 Uitgever Waahvijkse Stoomdrukkerij ANXOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Oit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN v 75e JAARGANG No. 86 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" ROODE KRUIS. De Contact-commissie van het Roode Kru'is alhier, hield dezer dagen een ver gadering in Hotel Vissers. In de komen de weken zal de jaarlijkse collecte wor den gehouden, terwijl tevens besloten werd binnenkort een vergadering te be leggen om te komen tot de oprichting van een actie-comité. CULTURELE VERENIGING. Zondag'19 October j.l. zette de Cul turele Vereniging „Onsenoort het vijfde jaar van haar bestaan in met Ibsen s be roemde spel „Peer Gynt", uitgevoerd door H. Zoutendijk met zijn bekend pop pentheater „In den Vroeden Sotscap Leden en publiek, in groten getale op gekomen, hebben genoten van het prach tige spel van H. Zoutendijk en M. van Bergen. Beide kunstenaars hebben in dit genre een grote hoogte bereikt en wat Zi] in spel en declamatie bereikten, dwong ieders bewondering af. Voor ve len was het een eerste kennismaking met het kunstige spel der poppen. Deze ken nismaking bleek, toen men eenmaal ver trouwd was met de aparte sfeer en toen men de inspanning die het volgen van een groot en moeilijk stuk als Peer Gynt vroeg, beter kon opbrengen, een zeer aangename te zijn. De kunstig gesneden poppen, vaardig en talentvol door beide kunstenaars ge hanteerd, hebben de vereniging een zeer geslaagde avond bezorgd. Hoeststiüende en slijmlosmakende drageés. In dozen van 52 en 95 ct. OOST-PRIESTERHULP. Maandagavond hield pater Van Aken in de parochiekerk een predicatie over de toestand in Duitsland en de Priester hulp. Er was grote belangstelling. Er werd een collecte gehouden die een flink bedrag opbracht. Ook zal nog een huis- aan-huis-collecte worden gehouden; kle ding en levensmiddelen worden gaarne in ontvangst genomen. SCHOORSTEENBRAND. Maandagmorgen omstreeks 10 uur loeide de sirene; er was brand uitgebro ken in de schoorsteen van het huis be woond door de familie Kuijs, Achterstr. Spoedig was de brandweer ter plaatse en met enkele stralen wist men het vuur spoedig te bedwingen. Aan de omliggen de boerderijen waren reeds maatregelen genomen. Gelukkig is door spoedig in grijpen een grote ramp voorkomen. BILJARTWEDSTRIJD. In café van Beijnen, Melie alhier, had een biljartwedstrijd plaats waarvan de uitslag is als volgt: le prijs M. de Laat, 2e P. de Kroon, 3e J. Koppen en de G. van Laarhoven. UITVOERING. Door de toneelvereniging Kunst en Genoegen werd Zondag j.l. haar eerste winteruitvoering gegeven in de zaal van café M. Achten. Voor het voetlicht werd gebracht het drama in 3 bedrijven „Moe der'' van C. van Halsteren. Kunst en Genoegen heeft met de keuze 'van dit aangrijpend toneelwerk een uitbundig succes weten te oogsten. Alle rollen wer den zonder uitzondering goed vertolkt, vooral de rol van „Moeder", die in dit stuk de voornaamste rol speelt, verdient wel een aparte vermelding. De speelsters en spelers viel na elk bedrijf en aan het slot een hartelijk en welverdiend applaus ten deel. Ook de regisseur werd een pluim op zijn hoed gestoken voor de wijze waarop hij de kleine, maar ook de zware rollen heeft weten in te stu deren en het applaus van de tot in de uiterste hoeken gevulde zaal was loon naar werken en tevens een stimulans pm op de ingeslagen weg voort te blijven gaan en het toneelminnend publiek nog meer dergelijke hoogstaande en genot volle avonden te bezorgen. Na afloop dankte de voorzitter van Kunst en Genoegen allen die aan het welslagen hadden medegewerkt. A.s. Zondag zal de heropvoering plaats hebben. ONGEVAL. Tijdens de Zondag te Vlijmen ge speelde voetbalwedstrijd Vlijmense Boys 3Haarsteeg 3, heeft zich een onbedui dend ongeval voorgedaan, dat toch nog zeer ernstige gevolgen heeft gehad. Aan het eind van de wedstrijd, die in de beste verstandhouding en uiterst fair werd ge speeld, kwam de Haarsteeg-speler, de 17-jarige Sj. v. d. Biggelgar in een duel om de bal in aanraking met een speler van de Vlijm. Boys. Genoemde speler werd daarbij in de maagstreek geraakt; na enkele minuten oponthoud speelde hij de resterende minuten nog mee. In de kleedkamer gekomen werd hij echter on wel en verergerde zijn toestand dusda nig, dat hij per ambulance-auto naar zijn woning moest worden vervoerd. De in middels ontboden geneesheer constateer de dat enkele inwendige organen ernstig waren gekneusd en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Na onderzoek door de aanwezige chi rurg bleek operatief ingrijpen noodzake lijk. Uit voorzorg werden de getroffene de laatste H.H. 'Sacramenten toegediend. BOERENLEENBANK. In café J. v. Oijen kwam de plaatse lijke Boerenleenbank voor het houden van zijn jaarvergadering Maandagavond bijeen. Ondanks de dringende oproep van het bestuur om deze vergadering in verband met enkele belangrijke te nemen beslui ten te bezoeken, was de belangstelling zeer gering, toen de directeur van de bank dhr. 'M. v. Engelen de bijeenkomst opende. Na een woord van welkom tot allen en meer speciaal tot de geestelijke adviseur, gaf hij een kort overzicht van de werkzaamheden in 1951. Hij kon daarbij tot zijn genoegen constateren dat er in de loop van 1951 meer was inge legd dan terugbetaald en dat verschil lende voorschotten en hypotheken be schikbaar konden worden gesteld. Door de kassier dhr. F. v. Oijen werd daarna rekening en verantwoording gedaan over het afgelopen boekjaar en werden de notulen gelezen. De aftredende bestuursleden M. v. En gelen en Jac. Pulles werden niet grote meerderheid herkozen. Ook het aftreden de lid van de raad Van toezicht dhr. J. E. v. d. Brandt werd herbenoemd. In verband met het feit dat de bank in 1962 haar gouden bestaansfeest hoopt te vie ren werd unaniem besloten telken jare 100 uit de winst te reserveren om dit gouden feest op waardige wijze te kun nen vieren. 1 De kantooruren werden als volgt vast gesteld: Maandag en Vrijdag van 26 uur, Woensdag van 79 uur n.m. Nadat nog enkele besluiten waren genomen en de rondvraag 'aan de orde was gesteld, waarvan weinig gebruik werd gemaakt, sloot de directeur op de gebruikelijke wijze. COLLECTE-OPBRENGST. De collecte welke door het plaatselijk comité voor het G.M.F. werd gehouden bracht een totaalbedrag van 106 op. Het Heusdense aandeel hiervan be droeg 66.56, Oudheusden 7.32, Herpt 23.97 en Hedikhuizen 8.15. T.B.C.-FONDS WIT-GELE KRUIS. De opbrengst van de collecte ten bate van het eigen T.B.C.-verpleegfonds van het Wit-Gele Kruis bedroeg in Heusden en Oudheusden 20.33; in Herpt 14.60 en in Hedikhuizen 7.87. In totaal bracht deze collecte dus in de gemeente 42.80 op. COLLECTE OORLOGSGRAVEN. Dezer dagen zal een huis aan huis collecte worden gehouden ten bate van de Stichting Het Nederlandse Oorlogs graf. Vergeet de gevallenen niet uit de laatste wereldoorlog en geeft met milde hand. PERSONEN-VERVOER. De N.V. „ALAD" welke de bus diensten onderhoud tussen Heusden en Den Bosch, HeusdenSleeuwijk en HeusdenWerkendam, vervoerde in 1951 in totaal 338.655 personen. De B.B.A. busdienst HeusdenDru- nenDen Bosch v.v. vervoerde in dat zelfde jaar 89.434 personen. ONDER ÉÉN DAK. Ook bij de tweede opvoering van J. Fabricius': „Onder één dak", door de Dilettantenvereniging „Gezelligheid" al hier, j.l. Maandagavond in het gebouw van de 'Chr. Volksbond gegeven, was de zaal flink bezet. Er werd door de speel sters en spelers weer vlot spel te zien gegeven en de rollen zaten er bij allen goed in. Al kunnen wij voor het stuk als zodanig niet zo'n bewondering heb ben, omdat wij menen dat dit stuk voor onze plaats minder geschikt is, de op voering die veel van de regisseur en zijn ploeg vergt, was uitstekend. Vooral de hoofdrollen waren dn goede handen en werden echt getypeerd; de oude boer, een volmaakt type, werd door de heer C. Dekkers prachtig uitgebeeld en ook Wolter, zijn zoon (de heer G. Bax) en Dora, zijn vrouw (mevr. Bin- nenweg-Schiedon)waren niet te verbe teren, terwijl J. Haverhals, als Jan de smid, zeker genoemd moet worden. Ook de andere medewerkenden mochten er zijn, als Jacob, de onderwijzer (dhr. Jan de Brouwer) en zijn vrouw Lena (mevr. Versteeg-Herman), Liesbeth i(mevrouw Nieuwkoop-Nieuwenhuizen en de Nota ris (dhr. R. de Cloe) speelden allen goed, al valt er natuurlijk hier en daar nog wel wat te verbeteren; maar men moet nu eenmaal roeien met de riemen die men heeft, 't Geheel mag zeker ge slaagd heten. De muzikale medewerking door de heren J. Pruijssers uit Capelle (accor deon) en Leijtens uit Waalwijk |(gitaar) werd door het publiek zeer gewaardeerd. COLLECTE. 'De opbrengst der collecte voor de Ge- zaenlijke Militaire Fondsen bedroeg 114,14. BILJARTEN. Uitslagen van de biljartwedstrijden voor de competitie Kring Waspik van Maandag j.l.: K.O.T.—Altijd Raak 8—2 De PoedelaarsVriendenkring III 46 Vriendenkring II-Het Groene Laken 37 De stand luidt momenteel als volgt: 1 K.O.T. 20 punten; 2 Het Groene La ken 15 pt„ 3 O.K.K. 14 pt„ 4 De Poe delaars 12 pt„ 5 Vriendenkring II 11 pt„ 6 Vriendenkring I 10 pt„ 7 Altijd Raak 10 pt„ 8 Vriendenkring III 8 pt. i Het programma voor Maandag a.s. luidt: Altijd RaakVriendenkring II in café Chr. van Dongen; Het Groene Laken K.O.T. in café Het Wapen van Nassau; Vriendenkring IVriendenkring III, in café Fr. Meeren; O.K.K.De Poede laars, in café J. Akkerman. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Raamsdonk, op Vrijdag 24 October -1952, des namiddags half 8. Agenda 1. Ingekomen stukken, mededelingen. 2. Voorstel met ontwerp-besluiten tot het aangaan van een geldlening van 86.500, 33.000 en ij 55.000, voor woningbouwdoeleinden. 3. Voorstel met ontwerp-besluiten tot 1 a. intrekking van 'het raadsbesluit van 27 September 1952, nr. 667. b. verhoging van het bedrag, dat voor 1952 aan de besturen van de bij zondere lagere scholen per leerling be schikbaar wordt gesteld, ter bestrijding van de kosten, bedoeld in artikel 55bis, le lid der Lager onderwijswet 1920; c. herziening van het aan de' bestu ren der bijzondere scholen voor gewoon en uitgebreid, lager onderwijs over '1952 toegekend voorschot op de exploitatie vergoeding, als bedoeld in artikel 403, 6e lid, der 'Lager Onderwijswet 1920. bij allerlei verkoudheden. Wonderlijk z_o_aJ_s__d_è^t^h^J^p^ Voor Vader. Moeder en Kind 4. Verzoek van het Bestuur der R.K. Jongensschool voor gewoon lager onder wijs te Raamsdonk-dorp, om beschik baarstelling van gelden voor het aan schaffen van een nieuwe methode Ne derlandse taal met ontwerp-besluit om de gevraagde medewerking te verlenen. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aanvragen en het aanvaarden van de definitieve rijksvoorschotten terzake van de bouw der 32 woningen volgens het urgentieprogram 1947. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van straatverlichting in de Boterpolder. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van het ontwerpen van een plan voor de aanleg van een industrie terrein met loswal in de Boterpolder. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot verkoop van bouwgrond aan de Bre- jaartstraat aan 'C. Hommel. 9. Verzoekschriften van de gezamen lijke winkeliers inzake de openstelling van winkels met voorstel en ontwerp verordening, waarin wordt toegestaan a. opening van bepaalde winkels op Zondag van 1315 uur voor de verkoop van fruit en van 1014 uur voor de verkoop van rookartikelen, banket, cho colade- en suikerwerken; b. opening van alle winkels op Za terdag tot 19 uur. c. opening van de kappersbedrijven en zaken voor de verkoop van rookarti kelen op de overige werkdagen tot 19 u. 10. Bezwaarschriften tegen plaatse lijke belastingen met ontwerp-besluiten. 11. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeente-begroting voor het dienstjaar 1952. KRAAMVERZORGING. Het plaatselijk bestuur van het Wit- Gele Kruis heeft met het Centrum voor Kraamzorg te Oosterhout een regeling getroffen ter behartiging van de kraam zorg te Raamsdonksveer. Het centrum voor kraamzorg is ver plicht aan alle moeders van R'veer wier gezin lid is van het Wit-Gele 'Kruis kraamhulp te verlenen. Door het cen trum wordt geen hulp verleend aan niet- leden. i i i J WEER EEN STRAAT GEREED. De Beatrixlaan is thans doorgetrokken tot de Oranjestraat; aan de aanleg van een plantsoen in dit nieuwe gedeelte wordt druk gewerkt. Ook aan de Dongebrug nabij het slachthuis verschijnt een plantsoentje. Dit zal beplant worden met laaghangen de wilgen en populieren. E. H. B. O. In het Henricusgebouw vond een ver gadering plaats om te komen tot oprich ting van een afdeling der R.K. E.H.B.O. De avond werd opgeluisterd metver schillende films. Staande de bijeenkomst gaven 124 personen zich als werkend lid op. De cursus zal gegeven worden door Dr. van Tilburg. Tot voorlopig voorzit ter werd bij acclamatie gekozen de heer F. v. d. Heuvel. MIDDENSTAND. De gezamenlijke middenstand van on ze gemeente kwam Zaterdagavond in spoedvergadering bijeen. Het doel was: bespreking van de winkelsluitings-moei- lijkheden. Talrijke bezwaren werden ge uit over het vroege sluitingsuur op Za terdagavond, terwijl de bakkers heftig reageerden op de Zondagsluiting. Er werd besloten om een aanvraag in te dienen bij B. en W. om de verkoop op Zondag voor 4 uur toe te staan van fruit, rookartikelen en brood en banket en de Zaterdagavondsluiting op 7 uur te stellen. KNOL VAN 12 KG. De heer Dirven teelde in zijn tuin een witte kool van 12 kg. Wel de moeite waard om in te maken. >-• v Cornelis Petrus Vloemans Wie Kaatsheuvel kent, kent het ab soluut zeker om zijn schoen-industrie. Wie iets van de schoen-industrie van Kaatsheuvel weet, kent ongetwijfeld het product, dat onder de naam „Pehave" een vermaardheid verworven 'heeft, die benijdenswaardig mag genoemd worden in de schoenenbranche. De „Pehave" heeft deze vermaardheid gewonnen door het devies vanaf de oprichting gevoerd „Crescendo". 'Niet, dat met een product uit de „haute nouveauté" werd begon nen, doch wel met de gedachte en de wil: steeds crescendo. 't Was in October van hét jaar 1872, dat wijlen de heer Petrus Hendrikus Vloemans vandaar de firmanaam PeHaVe, de grondslag legde van de tegenwoordige firma, met internationale naam. In 't klein werd begonnen, zoals ook heden ten dage nog verschillende „kleine baaskes" hun bedrijf opzetten, doch met de hulp van zijn twee jongens, wijlen Frans en de nog in leven zijnde „Jos" groeide de handpantoffelmakerij spoedig uit, want het artikel, dat Vloe mans afleverde was verzorgd en dege lijk, zodat het fabrikaat spoedig het „vertrouwen" van de afnemers won. Was het wonder, dat vader Vloemans met zijn beide zonen verder wilde en het pantoffelbedrijf reeds na een paar jaren ombouwde in een zaak van da messchoenen? Ook nu bleef men bij uit sluitend handwerk, doch steeds nog werd aan het product de eis van verzor ging en degelijkheid gesteld. Op 9 Mei 1909 overleed de grond vester van het bedrijf op 72-jarige leef tijd en werd de zaak jzoortgezet door zijn echtgenote Jacoba Stravers, inten sief bijgestaan door hare dochters en haar zoon Cornelis Petrus Vloemans, de tegenwoordige eigenaar der zaak. En het 'bleef crescendo gaan op een wijze, dat reeds in 1910 moest overwo gen worden de fabricage in een meer machinale inrichting om te bouwen. Het besluit was spoedig genomen en nu werd overgegaan tot het aanschaffen Petrus Henricus Vloemans van de eerste hoofdmachines welke voor de schoenfabricage van het meeste belang zijn. Nu was de grote stoot gegeven de inrichting te doen uitgroeien tot het be drijf dat nu zijn naam onder „PEHAVE" gevestigd heeft in de gehele schoenen wereld. Bijna jaar op jaar waren uitbreidingen noodzakelijk; de fabrieksruimte bleek bij herhaling te klein; het machinepark vroeg bij herhaling om vernieuwing, uit breiding en verbetering, met als nood zakelijk gevolg, dat het product in kwa liteit en afwerking een verzorging kreeg, die de naam „PEHAVE" alle eer aan deed. Het jaar 1925 gaf daarvan een klin kend bewijs, toen op de grote Internatio nale Schoen- en Ledertentoonstelling te Waalwijk het „Pehave-product" een „kwaliteitsproduct" bewees te zijn, dat door de t.t.t. zeer critische jury met de hoogste onderscheiding, „met goud be kroond" werd. Er was grote vreugde om deze erken ning in het „Home de Pehave-shoes Tevens was deze onderscheiding een stimulans om het devies „Cresendo" nog meer intensief door te voeren. Nog meer geperfectioneerd kwam het artikel uit de fabriek met als gevolg, dat het Pehave- product de populariteit won van dat ge deelte van het schoenenkopend pubhek, dat de hoogste eisen stelt aan elegance, pasvorm en degelijkheid. Daaraan te blijven beantwoorden is de eis, welke de firma zich Stelt voor nu en voor de toekomst. Is de vlucht, welke de PEHAVE, vanaf het jaar 1872 nam ongetwijfeld aan allen te danken, die vanaf de op richting aan de groei van het bedrijf ge werkt hebben, het leeuwenaandeel komt ongetwijfeld toe aan de energie en werk lust, de zakenkennis en het doorzettings vermogen van de huidige eigenaar de heer Cornelis Petrus Vloemans en mede aan de in 1926 overleden zuster van de heer Vloemans, Mej. Petronella Maria Petrus Henricus Vloemans Jr. Vloemans, de grote pionierster van de PEHAVE, eens de rechterhand van de tegenwoordige eigenaar. Nu, reeds meer dan 25 jaren berust de leiding der zaak bij de heer P. C. Vloemans, vak- en zaakkundig geassis teerd door zijn beide neven, de heren Jan en Piet Kemmeren en reeds initiatief- vol geholpen door zijn zonen Petrus en Jan, die eens waardige opvolgers belo ven te worden van hun vader, die tege lijk met het 80-jarig jubileum der zaak, zijn 70ste verjaardag hoopt te vieren. Heeft de heer C. P. Vloemans in de loop der jaren bewezen een uitstekend zakenman te zijn, die de waardering ge niet van zijn afnemers, ook als werkge ver geniet hij een benijdenswaardig respect. De werknemers beschouwt hij als zijn medemens, met wie hij weet mee te leven en op vertrouwelijke voet om gaat. Mijnheer Vloemans heeft het ver trouwen van zijn personeel, dat hem gerust z'n moeilijkheden en bezwaren toevertrouwt wetend dat hij daarin een belang stelt, dat hij jn woorden en da den toont. De verhouding tussen pa troon en werknemer is dan ook in deze zaak niet alleen goed, maar zelfs ver trouwelijk en vriendschappelijk te noe men. Dit wordt voldoende bewezen door het feit dat een groot aantal arbeiders reeds een staat van dienst van 25, 30, 40 jaren, ja zelfs van 50 jaren achter de rug heeft. Vanzelfsprekend zal dan ook niet alleen de zakenwereld, doch ook allen, die maar op enigerlei wijze bij de PE HAVE betrokken zijn, op Maandag 27 October acte de precense. geven bij het 80-jarig bestaan der zaak en de 70ste jaardag van de sympathiek eigenaar, de heer C. P. Vloemans. Naar we vernemen, zal de in de zaal van het Café-Restaurant Euphonia op 27 October tussen 2 en 4 u. n.m. een re ceptie gehouden worden, waar ongetwij feld uit alle kringen belangstelling zal geboden worden. De gouden bruiloft in de Gasthuisstraat. Maandag was het gouden bruiloft in de Gasthuisstraat bij Jan v. d. Heyden en Hendrika Damen. Een buurtcomité, met de heer P. Dek kers aan het hoofd, had met zorg 't feest voorbereid. Dat was te zien aan de kunstzinnige poort met zui len bij de woning, ontworpen en uitgevoerd door de heer Beekmans, aan de keurige stoet met talloze bruidjes die schilden droegen of de auto van het gouden paar escor teerden, aan het leuke miniatuur bruidspaar dat de stoet voorafging, die de feestelingen met familie om 9 uur kerkwaarts voerde, waar een H. Mis van Dankbaarheid werd op gedragen en het zangkoor een 3- stemmige mis van Cuijpers uitvoer de. Er was veel belangstelling voor de stoet, ondanks het gure weer. Na de H. Mis brachten de bruidjes een hulde aan het gouden paar. Eerst tijdens de receptie bleek hoe groot de sympathie is waarop Jan met z'n vrouw mag roemen. Van half één tot twee uur bleef de drukte geregeld aanhouden. Des avonds werd de belangstelling nog groter, toen de feestcommissie bij monde van zijn voorzitter, de heer P. Dekkers, namens de wijk kwam feliciteren en als geschenk een prachtige pendule aanbood. Toen volgde de Kon. Erk. Harm. Apollo, waarvan Jan meer dan zestig jaar werkend lid was. Pittig klonken de streng rhytmische marsen door de avondlucht en spontaan kletterden fanfares toen Apollo's voorzitter, de heer Andr. Schalken, zijn geluk wensen namens het corps had aan geboden en deze met een souvenir vergezeld liet gaan. Het bleef er gezellig druk rond de woning no. 33 in de Gasthuisstraat, waar in goede sfeer een prettige gouden bruiloft gevierd werd. Circus Mullens. Twee dagen heeft het grote Cir cus Mullens de belangstelling van Kaatsheuvel en omgeving getrok ken. Deze belangstelling begon al, toen 's Maandagsavonds om vijf uur de eerste wagens door de straten rolden en hun plaats opzochten op de Markt en omgeving. Zo gauw 't daglicht doorbrak begon de bedrij vigheid, die vanzelfsprekend niet aan de interesse van de oudere en jongere jeugd voorbijtrok. Vooral de grote wagens met de uitgebreide menagerie van Mullens; ijsberen, j leeuwen, tijgers, olifanten, giraffen, nijlpaard, apen en een uitgebreide stoeterij van paarden van alle ras sen, waren een aantrekkingspunt voor de jeugd. Vliegensvlug rezen de hoge masten, werden de zeilen gespannen en de grote tent inge richt, en toen het tegen acht uur ging in de avond kletterde de cir- cusmuziek reeds tegen het zeil om hoog op de Markt, waar 24 uur ge leden nog de bussen van de B.B.A. parkeerden. Kaatsheuvel houdt van circus, en Maandag en Dinsdag ^is dat weer opnieuw bewezen. Beide avonden was er veel belangstelling en het grote, goed verzorgde programma, vol variatie van de beste nummers, was dat ook ten volle waard. Naast koelbloedige dressuur van de meest vermaarde temmers Emilien Mous- tier met de leeuwen, de onver schrokken Jefferson Cheriff met Bengaalse Koningstijgers en de Franse Dompteur Jean Cournot met zijn reuzen olifanten uit Parkistan, kregen we keurige staaltjes van vrijheidsdressuur te zien van Deen se tijgerpaarden, Kaukasische paar den uit het Oeral en hoogstaande klassieke hogeschool-dressuur van Medem. Nadia Houcke, een telg uit een oud Frans circusgeslacht. Wat aan varieté-werk gepresenteerd werd, behoefde geen vervolmaking. De komische jongleurs en Italiaan se acrobaten waren figuren van we reldformaat; het adembenemende werk aan het hangende koord ge tuigde van gratie en durf; het tra peze-werk van de vijf vliegende mensen door de nok van het circus was levensgevaarlijk, doch wiskun dig berekend en minitieus verzorgd. De grappige clowns brachten een afwisseling met gelegenheid tot gulle lach; niet minder de volmaak te dressuur van de chimpanzees en de goed afgerichte hondjes. Het menselijk projectiel dat uit een groot kanon werd geschoten, vol gens velen een trucje, bleek ver bluffende werkelijkheid. Alles bij een een programma, waarvan 't pu bliek meer dan drie uren voor de volle 100% genoten heeft. TAFELTENNISSPORT N.V.R. Zaterdag a.s. begint voor de Tafel tennisclub N.V.R. weer de competitie. We zijn er benieuwd naar wat onze jongens er van zullen terecht brengen na de lange rustperiode. Het eerste team speelt dit jaar voor het eerst in de 2de klasse en aller oog is er op gericht, hoe onze jongens het hier zullen plooien. Het tweede team, dat in het vorig seizoen degradeerde komt nu in de 4de klasse uit, waarin ook het 3de team staat. Het tweede moet minstens weer oprukken naar de derde klasse, dat is het tegen over zijn jongere broertjes verplicht. Het programma luidt: Zaterdag 7.30 u. n.m. N.V.R. IIOns Genoegen II. Zaterdag 7 u. n.m. Ons Verzetje II N.V.R. III. Zondag 2 u. n.m. N.V.R. IBe Quick II. In Kleuren Mooie Oniv/erpen Drukkerij VAN BOXTEL KAATSHEUVEL R.K. HANDELSAVONDSCHOOL. Op Dinsdag 21 October werd aan de R.K. Handelsavondschool alhier een nieuwe cursus geopend ter voorberei ding van de studie voor het Associatie diploma Boekhouden. Deze cursus, die een jaar duurt, omvat de vakken Be- drijfsrekenen, Boekhouden en Algebra. liet merkwaardige is, dat het over grote deel der leerlingen niet uit Kaats heuvel, doch uit Loonopzand komt. Wordt op onze, uitsluitend industrie plaats, de behoefte aan meer kennis op dit gebied nog niet aangevoeld, nu het •zo verbazend gemakkelijk gemaakt wordt zich op dit terrein te bekwamen? i DUIVENSPORT. De Vredesduif, gevestigd in Euphonia hield Zondag, meevliegend met een lief- dadigheidsvlucht uit Tilburg een laatste wedvlucht vanuit Lier. Aan de grens werd enige moeilijkheid ondervonden, daar niet alle formaliteiten vervuld ble ken te zijn. Daardoor werd de lossing met enige uren vertraagd. De eerste duif arriveerde nu eerst om 12.58.03 u. De uitslag der prijsvlucht was: 1 J. v. Hees- wijk; 2 A. v. d. Hoven; 3 Fr. v. d. Lin den; 4 J. v. d. Linden; 5 A. Schrauwers; 6 P. v. d. Velden; 7 D. Mateijsen; 8 G. v. d. Linden; 9 Leo de Bondt; 10 J. Vesters; 11 Jac. Vloemans en 12 Jan Vloemans. De koppelwedstrijd had als uitslag: 1 A. S. Schrauwers; 2 J. v. d. Linden; 3 J. v. 'Heeswijk; 4 Fr. d. Linden; 5 Leo de Bondt; 6 G. v. d. Linden; 7 D. Ma teijsen; 8 A. v. d. Hoven; 9 P. v. d. Vel den; 10 J. Vesters; 11 Jac. Vloemans en 12 Jan Vloemans. De geluksprijzen vie len ten deel aan: 1 Jan Vloemans; 2 Jac. Vloemans en 3 J. v. Heeswijk. TONEEL. Zaterdag en Zondag a.s. geeft „Cres-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5