dag:- VROOM DREESMAM c SLOTACCOORD woeiis m prijzen VLOTTE RAADSVERGADERING in Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 26 NOVEMBER 32S 495 36O I 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND De Heer G. A. S. de Bas herdacht. Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. Twee leuke eanbiedingen Kinderschoentjes iri luxe doosje. Wit leder met lederen zool, maten 18/23. Wit lederen laarsje met lederen zool, rondom vacht 7 Kinderzakdoekjes, leuk bedrukt met de na men van de dagen der week. Verpakt in a 5Q cellophane mapje I Damesparapluie, met prima baleinen, 10-Baans, overtrokken met stevige zijde in mooie streep- en ruitdesslns 690 Foto-album, mooi kunst leder met lichte of donke re binnenbladen, in rood, groen, bruin en m gQ blauw, grote maat kleine maat Overhemd; zeer fijne ge- merceriseerde poplin, vaste boord met baleintjes, ge voerde borst, dubbele man chetten. In wit, grijs, 025 bleu, beige, reseda Plastic damesschortje, breed hartje, strook rondom. Aardige bloem- en nopjes dessins. In wit en 195 diverse kleuren 2 stuk prima Toiletzeep, met flesje eau de Cologne. Aardig verpakt AkQc in luxe doos Kristalnylons, met zwarte naad, uitsluitend 1e ^95 keus. mod. kleuren Spoorbanket, bijzonder heerlijk, uit eigen /*Qc bakkerij, 250 gr. OO Fondantklompjes, verschillende A C c smaken, 250 gr. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Rieten handwerkdoos, flinke maat, met gekleurde zijde gevoerd ef houten naaidoos met C5Ö Inzet en slot 3 Asbak, fabrikaat „Leer dam". Flinke maat, met 7 leggers en sigaretten- dover. Een zeer geschikt Herencadeau 95c OP VEELVULDIG VERZOEK: Schemerlampje, in Delfts blauw uitvoering, of in div. kleuren met bloemen be schilderd kapje. Compleet met snoer en stek- 4)1 5 ker, naar keuze A Een echie Si. Nicolaas- aanbieding: Pluche kussen, in fraaie Perzische dessins, met prima vulling, mqr 45 x 45 cm. omstandigheden die daartoe aanleiding geven, immers de gemeente L. op Zand is een toeristengemeente. In 1952 werd het natuurpark „De Efteling" door pl.m. 250.000 mensen bezocht, om dan nog niet te spreken van de vele toeristen die in deze gemeente in de zomermaanden kamperen. B. en W. kunnen derhalve de mening van de afdelingen van de R.K.M.V. de len en achten het gewenst, onder goed keuring van de Kroon te bepalen, dat 't verplichte winkelsluitingsgebod niet geldt op Zondagen, vallende in de maanden Mei tot en met September van 11.00 tot 16.00 uur en voor de werkdagen in die maanden vallende tot 19.00 uur. Voor de Zondag onmiddellijk voorafgaande aan 6 December en de werkdagen val lende in de maanden October tot en met Aprjl, waarvoor eveneens ontheffing van het verplichte sluitingsuur wordt ge vraagd, kan o.i. geen ontheffing worden verleend, wijl hier geen plaatselijke om standigheden naar voren kunnen worden gebracht die daartoe aanleiding geven. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Waalwijk, welke kamer in deze aangelegenheid moet worden gehoord, kan zich met dit voorstel geheel vereni gen. 1 Het komt de afdeling Kaatsheuvel van de K.A.B. en het college van B. en W„ in tegenstelling tot de mening van de af deling Kaatsheuvel van de R.K.M.V., ongewenst voor een koopavond (artikel 3, derde lid) in te stellen. Mocht ech ter in omliggende gemeenten, waar be langrijke middenstandszaken zijn, beslo ten worden, wel een koopavond in te stellen, dan stellen B. en W. zich voor, zich over deze aangelegenheid nader te beraden. Tenslotte merken B. en W. nog op, dat de R.K.M.V., afdelingen Kaatsheuvel en Loon op Zand, bij het uitbrengen van hun advies met betrekking tot'de halve- dagsluiting zijn uitgegaan van de foutie ve veronderstelling, dat de raad ver plicht is een halvedagsluiting vast te stellen. Indien het bekend was geweest dat hier van geen verplichting sprake is, dan zouden zij geadviseerd hebben geen halvedagsluiting te bepalen. 15. Aanbieding gemeentebegroting voor het dienstjaar 1953 met de daarbij behorende bedrijfsbegrotingen, en be noeming van de commissie van onder zoek dier begrotingen, als bedoeld in ar tikel 37 van het reglement van orde. 16. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1952. 17. Voorstel tot aankoop van een ge combineerde wegenschaaf-sneeuwruimer. Prae-advies Voor het onderhoud der landwegen is de laatste jaren enkele malen van een wegenschaaf gebruik gemaakt. Hierbij is gebleken dat voor een goed onderhoud der wegen deze machine goede diensten bewijst. Het huren van deze machine met bedienend personeel is vrij kostbaar en bij intensief gebruik is aankoop voor deliger. Dit geldt te meer omdat de ma chine gecompleteerd kan worden met wegenploeg en schijvenegge, zodat prac- tisch alle onderhoudswerkzaamheden met eigen materieel kunnen worden uit gevoerd. Tenslotte kan aan deze ma chine nog een sneeuwschaaf worden aangebracht, zodat zij voor het ruimen van sneeuw dienst kan doen. De kosten verbonden aan de aanschaf fing van deze gecombineerde wegschaaf- sneeuwruimer bedragen 20.500.-. B. en W. stellen voor tot aankoop te besluiten. 18. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de heffing van een electrificatie-baatbelasting. Prae-advies. In de vergadering van 12 Februari 1951 besloot Uw raad in principe tot het invoeren van een electrificatie-baat- bUasting^waarbij ongeveer 30 van het in de uitbreiding van het electriciteits- nét dezer gemeente geïnvesteerde kapi taal ten laste van belanghebbenden zou worden gebracht. B. en W. hebben een ontwerp-verordening doen opstellen, waarin als grondslag is vermeld de be lastbare opbrengst ingevolge de kadas trale leggers van de gebouwde eigen dommen in het gebied van de uitbrei ding. Het totaal geïnvesteerde kapitaal is groot 274.500.De jaarlijkse annuï teit hiervan bij een looptijd van 30 jaar en een rentevoet van 4)4 bedraagt 16.360.20; 30 hiervan is 4.908. Bij een heffingspercentage van 25 van de belastbare opbrengst met een maximum van 25.zal de jaarlijkse belasting-opbrengst rond 4.700.be dragen. Voorlopig zal de opbrengst dus niet ten volle 30% bedragen. B.&W. me nen echter dat bij toepassing van dit ta rief een redelijke bijdrage van belang hebbenden wordt gevraagd, terwijl het niet uitgesloten is dat door toeneming der bebouwing binnen afzienbare tijd de genoemde opbrengst van 30 wordt bereikt. Naar aanleiding van hetgeen indertijd is besproken, stellen B. en W. voor, om de vijf jaar na te gaan of de op brengst der belasting aanleiding is om het tarief te verlagen en eventueel daar door de opbrengst weer op het gewenste niveau van rond 30 der kosten te brengen. Tenslotte wijzen B. en W. op de mo gelijkheid van afkoop der belasting welke in de ontwerp-verordening is opgeno men. Deze komt er op neer dat dege nen, die de verschuldigde belasting bij de invoering ineens willen voldoen, kun nen volstaan met betaling van 18 maal het bedrag der jaarlijkse verschuldigde belasting. Degenen die later tot afkoop overgaan, betalen het op dat tijdstip berekende be drag der contante waarde van de nog verschijnende termijnen. B. en W. stellen voor de ontwerp verordening op de heffing van een elec trificatie-baatbelasting vast te stellen. AANVULLENDE AGENDA voor de op 26 November 1952 te houden raadsvergadering, 2. Punt 2 wordt aangevuld als volgt: f. goedkeuring gemeentebegroting 1952 met bijbehorende bedrijfsbegrotingen; 19. Voorstel tot het verbeteren van de Gasthuisstraat en de Tramlaan. Prae-advies Zoals U reeds eerder is medegedeeld ligt het in de bedoeling de Gasthuisstraat en de Tramlaan zodanig te verbeteren, dat deze toegangsweg voor het dorp Kaatsheuvel voldoet aan de eisen, welke daaraan in verband met het verkeer moe ten worden gesteld. De Gasthuisstraat is tot aan de Schoolstraat reeds op de ver eiste breedte gebracht en van een be hoorlijke verharding voorzien. Verder is tot aan de Julianastraat de definitieve bestrating reeds gedeeltelijk aangebracht. B. en W. hebben thans een plan doen uitwerken waarbij de Gasthuisstraat ge heel en de Tramlaan voor het gedeelte dat thans van een keibestrating is voor zien, definitief wordt verbeterd. Tot spijt van B. en W. is het niet mo gelijk de boombeplanting te sparen. Voor zover de straat op de nieuwe breedte zich voor een beplanting zou le nen, is echter met een nieuwe beplanting rekening gehouden. De vrijkomende kei en kunnen vrij voordelig van de hand worden gedaan. De kosten van dit plan zijn begroot op 98.000.—. B. en W. menen dat met het oog op de belangrijkheid van deze wegverbetering deze uitgaaf verant woord is en zij stellen voor tot de uitvoering daarvan te besluiten, en het nodige crediet beschikbaar te stellen. 20. Rondvraag. In zeer waarderende en pieuze woorden heeft burgemeester Smit van Sprang-Capelle in de vergadering die de raad Vrijdagavond hield de oud wethouder G. A. S. de Bas herd acht. Hij schilderde hem als een man, die met levendige en intensieve interesse met alles wat de gemeente betrof meeleefde, en die al zijn krachten gaf tot het laatst van zijn leven om het belang der gemeenschap te dienen. „De plaats in LIw midden, aldus be gon de burgemeester na de opening, welke geruime tijd onbezet was wegens ziekte van Uw medelid de heer Gerrit Adriaan Simon de Bas, zal, zoals U weet, nimmer meer door dit sympa thieke lid van Uw college worden bezet. Ik weet namens U allen te spreken als ik in deze eerste vergadering na zijn verscheiden, enkele woorden van op recht gemeende waardering en erkente lijkheid aan zijn nagedachtenis in Uw midden neerleg. Met handhaving van zijn eigen prin cipes en overtuiging, was hij een man met een brede blik die het standpunt en de overtuiging van anderen wist te eer biedigen en te waarderen. Als oud-Capellenaar lag Capelle hem zeer na aan het hart, en als hij dacht, dat dit voormalige Capelle op een of an dere wijze werd achteruitgezet, was hij op zijn post, wat niet wegneemt dat hij de belangen van de overige delen onzer gemeente even sterk voorstond en diende. Hij was ook een der weinige persoon lijkheden uit het voormalige Capelle, die in 1923 de zo vooruitstrevende blik had, dat vereniging van de drie voormalige gemeenten een noodzakelijkheid was. Vervolgens sprak de burgemeester over het aandeel dat de heer de Bas had in het publieke leven; in vele verenigin gen en corporaties was hij een zeer ge ziene en gewaardeerde persoonlijkheid. Maar, vervolgde de burgemeester, naast dit woord, dat meer namens het College van Burgemeester en Wethou ders en Uw raad wordt gesproken, is het mij een behoefte hieraan een per soonlijk woord toe te voegen, aangezien ik in de heer de Bas een persoonlijk vriend heb verloren, waaraan ik altijd met warme genegenheid zal terugdenken. Ambtelijk was hij een goed raadgever en als wethouder heb ik heel veel steun van hem mogen ervaren en bijzonder prettig met hem samengewerkt. Niet dat de heer de Bas op alles „ja en amen" zei, of alles goed vond, inte gendeel, verschillende malen dachten we over een of ander vraagstuk anders, doch het prettige was, dat de vriendschap daardoor eerder werd verstevigd als al- nam. Hij was iemand waarop men altijd kon vertrouwen, en niet, zoals helaas vaak voorkomt, iemand die, als er eens iets voorviel, dat hij minder prettig vond, dan ook maar alle vroegere samenwer king, bewezen diensten, of vriendschap onmiddellijk vergat en een minder aan gename houding aan ging nemen, neen KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. ik kon in voor- en tegenspoed op hem aan en dit wordt helaas weinig gevon den. Daarom moge ik deze woorden als een symbolische bloemenkrans eerbiedig op zijn graf neerleggen en de verzeke ring, dat zijn nagedachtenis altijd in dankbare herinnering zal voortleven is geen ijdel gesproken woord. NAMENS DE RAAD. Namens de raad sprak het oudste lid de heer Ros woorden ter nagedachtenis van de heer de Bas. „Hoewel we in principe hemelsbreed uit elkaar lagen, aldus spr., hebben wij toch steeds graag samengewerkt waar het het gemeentebelang betrof; ik heb altijd aangenaam met hem verkeerd. Zijn plaats is nu leeg, en 't is zo op merkelijk dat dit reeds, in de periode dat ik raadslid ben, de derde wethouder en het vierde raadslid is, dat heengaat. Dit is een memento mori: Een „gedenk te sterven, o mens". Wij zijn op reis om God te gaan ont moeten, zoals de heer de Bas Hem nu reeds ontmoet heeft. In de korte tijd van ons leven kunnen wij niet meer tot God naderen, maar God nadert tot ons in Zijn dierbaar Woord. Vier leden zijn er reeds gestorven, dit is een roepstem van God. Want wij zijn geschapen om eeuwig te leven; de ziel wordt opgeroepen om rekenschap te ge ven van ons leven. Mogen wij dus leven naar Gods wil. BEROEPSKEUZE VOORLICHTING. Hierna werd de verdere agenda afge werkt en bij de ingekomen stukken zo als die door de voorzitter de raadsleden ter kennisname werden voorgesteld, maakte de heer Vos bezwaar tegen het voorstel van B. en W. afwijzend te be schikken op een verzoek om subsidie van het Centraal comité van samenwer king inzake voorlichting Beroepskeuze. De heer Vos vond de beroepskeuze voor lichting en 't testen van onschatbare be tekenis. Het werd steeds ook door het arbeidsbureau geadviseerd. Hier werd trouwens alleen subsidie gevraagd per geval. Hij meende dat men het maar eens moest proberen. Wethouder Winkelman noemde het psycho-technisch onderzoek nog iets dat in wording was. Veel gevallen had hij meegemaakt, waarin een onderzoek tot teleurstelling had geleid. De heer Vos wees echter op de resul taten waartoe dergelijke tests 00 leidden en meende dat er een algemeen belang mee gediend werd. De voorzitter zei, dat hij van heel dicht bij een geval had meegemaakt, Waarbij drie verschillende bureaux voor dezelfde persoon verschillende uitkom sten hadden en Dr Winkelman vertelde van een chirurg-hoogleraar die zich had laten testen, met als uitslag: wel ge schikt voor diverse werkzaamheden, maar niet voor een verantwoordelijke functie! En hier moest de heer Vos zich wel bij neerleggen. Er waren nog enkele ingekomen stuk ken die niet meer op de agenda vermeld konden worden. Zo een schrijven van kapper van Dam, die verzocht zijn be drijf tot 9 uur geopend te mogen houden, vooral met het oog op fabrieksmeisjes, die voor 8 uur niet klaar konden zijn. B. en W. stelden voor afwijzend hierop te beschikken; men moest ten eer ste al blij zijn dat kapperszaken tot 8 u. geopend mochten zijn, opening tot 9 uur zou men nooit gedaan krijgen, en boven dien het argument was helemaal geen bijzonder argument, in heel het land wa ren alle fabrieksmeisjes pas om half zes met hun werk fdaar. De heer Vos vond het argument toch wel juist, het betrof hier de enige dames kapsalon ter plaatse. Maar ja, als het niet kan dan kan het niet, zei hij. De heer Kraak koesterde de vrees dat men de man zo een onnodige concurren tie zou aandoen, wanneer bijvoorbeeld in andere plaatsen dergelijke zaken wel tot 9 uur geopend mochten zijn. Maar hier was geen sprake van, zei de voorzitter. Op verzoek van de PNEM werd een stukje grond verkocht a 1.70 per m2 voor de bouw van een transformator huisje in de uitbreiding te Capelle; het gemeentebestuur zou hier echter de be paling bijmaken dat het geheel van een behoorlijke afrastering moest worden voorzien en dat rond het gebouwtje een grintpad moest worden aangebracht. De PNEM werd eveneens toestemming ver leend over beide havens enkele draden van het net te spannen. Het tussentijds benoemde raadslid de heer Chr. van Peer werd nadat door de heren Oerlemans, Vos en Kraak zijn ge loofsbrieven waren onderzocht tot de raad toegelaten. Met algemene stemmen werd vervol gens de heer M. v. Dongen gekozen als lid van de woningcommissie, waarna de stemming plaats vond van degenen die deel uit zouden maken van de gemeente lijke instelling voor maatschappelijke zorg, welke stemming het volgende re sultaat had Th. Rijken, Sprang 9 st., A. J. Kuijsten 6, A. J. Verhoeven 6, H. A. Quirijns 5 en C. J. v. d. Hoek 8, deze werden dus gekozen; de andere voorgedragenen kregen: A. M. Versteeg 0 st., G. Kruidbos 3, W. Kieboom 3, M. v. Dongen 4 en Th. Rijken, Capelle, 1. Alvorens tot een volgend punt over te gaan wilde de voorzitter een enkel woord zeggen aan het adres van de heer f. Huysman, die sinds 25 Januari 1921 lid was geweest van het armbestuur van Capelle en thans wegens zijn hoge leeftijd niet meer voor de gereorgani seerde instelling in aanmerking kwam. Veel wel en wee had de heer Huysman meegemaakt, waarvoor het college hem zeer erkentelijk was. Alle andere punten, waarvoor wij ver wijzen naar ons nummer van j.l. Vrijdag, gingen vervolgens zonder meer onder de hamer door. Terwijl de voorzitter aan het einde van de vergadering nog kon meedelen, dat men zich tot G.S. had gewend aan gaande de onbillijke baatbelasting voor de uitbreiding van het electriciteitsnet tot de Dreef en de Hoge Akker, en dat men daaromtrent bericht had ontvangen, dat deze belasting achterwege kon blijven. De voorzitter zei, dat het niet onwaar schijnlijk was, dat men deze winter nog hieraan begon. En hiermede behoorde deze Sprang-Capelse raadsvergadering weer tot het verleden. EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 19) Ada, Mary en Fons zaten in een minimum van tijd in een verhit de bat over de manier waarop de jeu ne premier van Mary's gezelschap z'n rol gespeeld had. Hasselink, die wel bemerkte dat Frits aan dit ge sprek niet kon meedoen, begon over muziek en merkte alras dat zijn nieuwe kennis er gezonde, originele ideeën op na hield. Frits begon zich voor het onderwerp te interesseren en vond het trouwens een verade ming aan de opgewonden, onna tuurlijke sfeer te ontkomen in een rustig mannengesprek. Die Hasse link wist wel watgeen onaar dige vent ook. Kon helemaal geen kwaad hier eens in te komen. Cri tici konden je maken en breken. Ada keek tijdens 't gesprek naar Frits. Ze verwonderde zich. Ze wist dat hij als „boerenonderwijzer" naar Amsterdam gekomen was. Hij had zo helemaal niets van datgene wat de Amsterdammer zich als het kenmerk van de plattelander voor stelt. Kijk hem daar zitten oreren met Hasselink, of ze elkaar al ja ren kenden. Hij viel hier helemaal niet uit de toon. Nee, dat had ze wel goed bekeken. Ze zou hem wel een beetje wakker maken. Hij moest niet altijd thuis blijven zitten, bij moeder de vrouw, daar schoot jie niks mee op. In de muziekwereld was het al net aïs overal elders relaties en nog eens relaties. Hard werken en kennis van zaken alléén waren niet genoeg. Ook de anderen mengden zich nu in het gesprek en weldra praatten ze allemaal door elkaar heen. Mary was een beetje luidruchtig gewor den (Frits had al gemerkt dat ze, wat drinken betreft, voor geen kleintje vervaard was) en zocht haar troost bij de lange Fons Ro vers die, z'n arm vertrouwelija om haar heengeslagen, luidruchtig zat te betogen dat Mozart en Haydn en Haendel volkomen van een voor bije tijd waren. Hasselink wierp critisch geestige opmerkingen daar tussen in, Frits hield zich op de vlakte. Maar niet te veel praten, van luisteren stak je meer op. En het was Hasselink toever trouwd zoals die de lange Ro vers zo af en toe fijntjes van ka toen gaf! Hij luisterde naar Ada's korte, rake opmerkingendie verkeerde in dit gezelschap als een vis in het water. Het was tien uur. Zullen we nog even naar de Chevalier gaan? stelde Rovers voor. Ja! riep Mary enthousiast. Maar dan bel ik Louise even op of ze mee gaat. Drie mannen en twee meisjes.... dat gaat niet. Ben je gek kind, d'r zitten vrouwen genoeg in de Chevalier zei Rovers. Misschien zit Louise er al, en anders Jopie of Guus. Het spijt me dat ik spelbreker moet zijn merkte Frits op, maar ik ga huistoe. Bent u zo'n degelijk echtge noot? vroeg Mary, en zag hem met een uitdagende glimlach aan. Toe kerel, wees nu niet flauw zei Rovers. Samen uit, samen thuis. Ada kwam tussenbeiden. Nee, dat is niet flauw. Hij heeft groot gelijk, 't Gaat jullie geen steek aan, maar Frits moet naar moeder. Mis thuis? vroeg Hasselink kameraadschappelij k. Nee Frits wilde deze man wel uitleg geven we krijgen er binnenkort eentje bij. Moet je je vrouw niet te lang alleen laten antwoordde Hasse link en klopte hem op de schouders. We zien mekaar nog wel es, Frits, 't was mij een genoegen. Mij ook zei Frits eerlijk. Ja, hij mocht die Hasselink wel. Ik ga trouwens zelf ook ver klaarde deze, want ik moet vóór morgenochtend een artikel maken en er staat nog geen letter op pa pier. Nou, dan gaan we met z'n drieën stelde Mary vast. Ga jullie maar getweeën lachte Ada. Ik heb vanavond he lemaal geen zin in de Chevalier, gisteren was het ook twee uur. Dag lieverds, tot kijk. Fons, zul je goed op Mary passen? Geef me liever iemand om op 't arme Fonsje te passen smeek te Rovers met een kwasi-angstige blik op Mary. Toen ze weer buiten stonden op het plein, zei Ada: Ik breng je even thuis. Och verweerde Frits als ik hier op de tram stap Ja, als je 't liever niet hebt! Dat zeg ik toch niet. Nou dan, wees niet kinderach tig. Op mij wacht toch niemand Stap in! Frits keek naar Ada's schijnbaar tengere, maar toch gespierde han den, geklemd om het stuur van de wagen, die nu voortschoot langs de Weteringschans. Hoe vond je het? informeer de Ada, haar ogen gericht op de weg vóór haar. O, die Hasselink vond ik heel geschikt. Is-tie ook als ie nuchter is. Frits keek wat geschrokken. Het leek me geen fuifnummer. Hij kan anders best meedoen. Vanavond moest hij werken en dan past hij wel op. Nee, Gé is een bes te vent, maar ook een raar num mer, homaan. Hij gaat nu van zijn tweede vrouw scheiden en met nummer drie zal het ook niet lang duren. Frits zweeg. Hij begreep van dit alles niet veel. En Ada sprak er zo gemakkelijk over. En die Fons Fons Rovers? O, een goedzak, een beetje veel geld, en hals over kop verliefd op Maryop het ogenblik. Maar Mary mag wel op passen, want haar man is nog al jaloers. Is ze getrouwd? Ada lachte luidop om Frits' ver bazing. Omdat ze zo verstrengeld was met Fons? Ach manneke, dat telt bij ons zo zwaar niet. Niemand heeft toch ook naar jou gevraagd, en niemand vond het toch gek dat jij met mij kwam aanzettenof liever ik met jou? Nee, zo precies kijken we niet hoor. Als de mensen ons aanstaan dan is het oké, als ze ons niet aanstaan bemoeien we ons niet met ze, en wat er in hun privé- leven voorvalt is onze afdeling niet.' Zo leef je toch het prettigst? Frits deed er het zwijgen toe. Hij moest wennen aan deze moraal. Die Hasselink.... de vent had zo rus tig en gezelig zitten praten. Sietske zou hem wellicht een ideaal huis vader gevonden hebbenSiets ke Opeens verlangde hij naar huis, naar zijn vrouw, naar al het bekende en vertrouwde. Ze waren er bijna. Stop hier maar op de hoek zei Frits. En dank je wel voor de gezellige avond. 't Lijkt wel of je een kind op een ver jaarfeestje bent lachte Ada mooi handje geven on af wachten tot je wat krijgt, want kin deren die vragen, worden overge slagen. Nee, maar ik meen 't ant woordde Frits ik dacht dat dit een snertavond zou worden en dank zij jouw is het een heel ge zellige avond geworden. Dag Ada, tot kijk! (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2