Gemeenteraad Waalwijk MIJNHEER X WERD ONTDEKT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 "V~n in* DJAKARTA VERWERFT EIS VAN HET LEGER. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 27 November 1952 om 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststeling van de notulen van de vergadering, gehouden op 30 October 1952. 2. Ingekom, stukken. Goedkeuringen van Ged. sta ten: .b. Controle-rapporten van het Centraal Bureau voor Veri ficatie en Financiële Adv*e- zen der Vereniging van Ne derlandse Gemeenten be treffende opneming van kas en boeken over het 3e kwar taal 1952 van rekenplichtige ambtenaren c. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over het jaar 1951; d. Verslag van het Katholiek Openbaar Bureau voor Be roepskeuze te Waalwijk over het jaar 1951; Voorgesteld wordt de sub a t/m d genoemde stukken voor kennisgeving aan te ne- ^^s\an C. Jamin N.V. te Rotterdam met verzoek om geen verplichte halve-dag- sluiting voor chocolaterieën vast te stellen; Met verwijzing naar t raads besluit van 28 Aug. j.l. tot het vaststellen van de ver plichte Dinsdagmiddagslui- ting, wordt voorgesteld aan het verzoek geen gevolg te geven; f Adres van de Voorzitter van de H.O.C.R.E.S., afd. Waal wijk, betreffende verruiming bepalingen Winkelsluitings wet 1951. Prae-advies: Door de afdeling Waalwijk van de Nederlandse R.K. Bond van Ho tel-Café-Restauranthouders en Slij ters is tot de Raad een verzoek ge richt inzake ruimere gelegenheid tot openstelling der betreffende za ken voor het publiek, te weten. 1. van Maandag t/m Vrijdag (met uitzondering van de Dinsdag) tot 19 uur; 2. op Zaterdag tot 20 uur; 3. op Zondag van 1416 uur; 4. op 4, 5, 6, 22, 23, 24, 27, 29, 30 en 31 December a.s. tot 22 uur. De bedoeling van de indieners is derhalve, voor hun zaken gelijke rechten in nog iets meer uitge breide zin te verkrijgen bij be sluit van de Raad van 30 Oct. j.l. werden vastgesteld ten aanzien van de brood- en banketbakkerszaken, de sigarenwinkels en fruitzaken. Daarnaast vragen zij een latei- sluitingsuur voor diverse data in December a.s. Voor wat het eerste gedeelte van hun verzoek betreft, staan B. en W. op het standpunt, dat vooralsnog geen verdere uitbreiding behoort te worden gegeven aan de reeds door de Raad op 30 October j.l. bij ver ordening ingevolge art. 11, tweede lid, der Wipkelsluitingswet 1951 vastgestelde uitzonderingsmaatre gelen. B. en W. zijn van oordeel, dat voor een doeltreffende werking van de Winkelsluitingswet niet op al te grote schaal uitzonderingsbe palingen behoren te worden ge schapen, waarvan het overigens de vraag is of ze de nodige goedkeu ring van de Kroon zullen verkrij gen. Met betrekking tot het tweede gedeelte van het verzoekschrift mo gen B. en W. verwijzen naar het voorstel van heden inzake de vast stelling van uitzonderingswerkda gen voor deze gemeente. Verder dan dit voorstel ware volgens B. en W. niet te gaan, zodat deze afwij zend staan ten aanzien van het ge vraagde latere sluitingsuur op an dere data dan in het voorstel van B. en W. als uitzonderingswerkda gen zijn vermeld. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor het verzoek af te wijzen. 3. Voorstel tot overdracht van een strookje grond, gelegen tussen de Dr Mollerlaan en de Jan de Rooystraat aan de stichting ,,De Heilige Johannes de Dooper" te Waalwijk. 4. Reclame straatbelasting. 5. Voorstel tot het instellen van een koopavond als bedoeld in art. 3, 3e lid, van de Winkel sluitingswet 1951. Prae-advies: Zoals reeds werd medegedeeld in het voorstel van B. en W. van 22 Aug. j.l., nr. 561, vonden B. en W. destijds geen aanleiding de Raad een voorstel te doen tot gebruik making van de bevoegdheid, neer gelegd in de artikelen 3, derde lid, en 9, derde lid, der winkelsluitings wet 1951 (instelling van een koop avond). Ofschoon uiteraard sindsdien geen gewijzigde omstandigheden zijn ingetreden, zijn B. en W. toch tot het inzicht gekomen dat instel ling van een koopavond voor deze gemeente gewenst moet worden ge acht. Dit oordeel is eensdeels ge grond op de overweging, dat tal van personen (in het bijzonder de werknemers) te weinig gelegenheid hebben om na werktijd inkopen te doen, doch andersdeels vooral ook op de positie van streekmiddelpunt, welke door de gemeente Waalwijk wordt ingenomen. Het moet van belang worden geacht dat aan be woners van omliggende gemeenten op zo ruim mogelijke schaal gele genheid wordt geboden om hier hun inkopen te doen. Aangezien de Zaterdag als koop avond wettelijk is uitgezonderd, menen B. en W. dat de Vrijdag als meest geschikte dag moet worden beschouwd. Weliswaar geldt als be zwaar, dat een gedeelte van de werknemers eerst Zaterdag week loon ontvangt, doch daar staat te genover dat men in het algemeen prijs stelt op het doen van inkopen vóór de Zondag. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor gebruik te maken van de in artikel 3, derde lid, der winkelsluitingswet 1951 neergelegde bevoegdheid tot instel ling van een wekelijkse koopavond. 6. Voorstel tot wijziging van de verordening als bedoeld in art. 11, le lid, van de Winkelslui tingswet 1951. Prae-advies: Onder „uitzonderingswerkdagen" worden, onder c, genoemd „de werkdagen, vallende in het tijdvak van 11 tot en met 22 Juni". Aanwijzing van deze 12 werkda gen is geschied met het oog op de gedurende dit tijdvak vallende St. Antoniusf eesten. Zoals reeds bij de behandeling van winkelsluitingsverordeningen in de vergadering van de Raad werd opgemerkt, zijn deze St. An- toniusfeesten voor deze gemeente niet meer van zodanige betekenis dat uithoofde daarvan 12 „uitzon deringswerkdagen", als bedoeld in artikel 11, eerste lid, der winkel sluitingswet 1951, zouden moeten worden aangewezen, waarvoor een later sluitingsuur en opheffing van de Dinsdagmiddagsluiting voor alle winkels gelden. Van de aldus vrijgekomen 12 uit zonderingswerkdagen zouden B. en W., aan de hand van ingekomen verzoeken en met inachtneming van plaatselijk gevoelde behoefte, er 8 willen bestemmen voor de vol gende dagen: 1. de laatste werkdag, voorafgaan de aan: de Nieuwjaarsdag, Pa sen, Hemelvaartsdag en Pink steren; 2. de dag, voorafgaande aan de 2e Zondag in Mei (Moederdag); 3. de Zaterdag, vallende in de 8ste, en de Maandag en de Dinsdag, vallende in de zevende week vóór Pasen (Carnaval). Er blijven dus nog 4 dagen be schikbaar voor eventueel later ont stane behoeften. 7. Voorstel tot het gedeeltelijk verlenen van de gevraagde me dewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de Christelijke School. Aanbrengen van verlichting, gasstel enz. 175.05. 8. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking in gevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de uit breiding van de speelplaats van de St. Aloysiusschool. Uitbreiding speelplaats, betege ling en afrastering ad 1689. 9. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking in gevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de plaat sing van hekken ter afsluiting van de terreinen van de R.K. scholen voor g.l.o. en u.l.o. in de Pastoor Kuijpersstraat. Het plaatsen van hekken om de - school en het plaatsen van ijze ren band ter bescherming der planten ad f 2288. 10. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O.- wet 1920 (exploitatievergoe ding) over het jaar 1951 (prae- advies nr. 615). 11. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 bis dei L.O.-wet 1920 (vakleerkrach ten) over het jaar 1951. 12. Wijziging van de begrotingen 1952. Prae-advies no. 615. Vaststelling van a. het bedrag der vergoeding ex art. 101 der Lageronderwijswet 1920 over 1951; b. het bedrag der werkelijk gedane uitgaven over 1951. Bedrag der vergoeding over 1951 Gemiddeld Bedrag per Bedrag per Bedrag aantal leerling: school: leerlingen: van het genoten voorschot over het jaar 1951 Bedrag, dat bij voor schot te weinig of te veel is uitgegeven: Te weinig Te veel (door ge- (door ge meente meente bijbetalen terug vorderen Voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven over het jaar 1951 In de druilerige regen van Zater dagavond stond ik daar rondom de Markt te wachten op haar, aan wie ik mijn hart had verpand, maar die nog met geen woord had gerept over alles wat de toekomst aan schoons te bieden heeft, ja zelfs nog niet wist Hoe daar, naast de inwendige bergplaats van mijn da gelijks brood, een hamertje klopte in het orgaan van de nu rijkelijk overschreden 70 slagen per minuut op een temperatuur van een gefor ceerde 37. De bussen rolden af en aan en onder supervisie van „lange Jan" met zijn 12 gloeiende ogen bekeek ik begerig hun levende inhoud, want „zij moet van buiten komen". De chauffeuse wipte met een zwierige zwaai haar corpus delicti naar buiten, gevolgd door enke lingen van diverse pluimage, waaronderIa, zou ze t zijn? De duisternis onttrok de „blijde verschijning nog' aan mijn spie dend oog, zo zelfs, dat noch pro fiel, noch leeftijd van het „mee vallertje", zij het dan ook bij be nadering, te onderscheiden varen. Gedecideerd stapte het „wereld wonder" de markt op, gleed „en passant" even onderuit bij liet pas seren van de natte wit-stencn „oversteek voor voetgangers" en verdween in een van de vele win kels, waaraan „de city van de toe komst" geleidelijk aan zo rijk be gint te worden. Op de „andere regenjas", waar in een ongekende gedaante gehuld was, had ik nog geen acht gesla gen. Slenterend rijgde zij haar passen aan elkaar tot voor dezelfde winkel, waarin „het be valligs" zich had begeven, arge loos kijkend naar de lokmiddelen waarmede de middenstanders als remplacerende Sinterklazen hun artikelen „aan de vrouw" trach ten te brengen. Was het „concurrence d'amour waarmede ik de strijd had aan te binden Stop De inkopen waren gedaan en een armoedig gekling van een ver sleten winkelbel verried „de uit tocht" van de „grote onbekende". De andere regenjas versnelde haar pas en deed, gelijk een struik rover zulks pleegt te doen, een attaque op het zwakke schepsel van onbesproken gedrag. „Goede avond", klonk liet uit de mond van de regenjas en ver-, schrikt opkijkend, trachtte „zij" te vluchten, de angstige blos op het gestyleerde gelaat met zich dra gend. „Maakt U zich maar niet onge rust" klonk kalmerend uit de mond van de nu verder geopende regenjas, gevolgd door' de laconie ke opmerking: „Hebt U bonnen" Alsof zij het in de hel hoorde donderen. Was het politie, was het ontduiking van de een of andere wet Maar voordat de oplossing van dit stekelige probleem gevon den was, klonk ten derde male „Mag ik mij even voorstellen? mijnheer X Indien U mij Uw bonnen overhandigt, ontvangt U van mij een enveloppe met in houd". Op deze leeftijd had zij mis schien liever „een aanbod voor haar leven" gehad, maar „vlot als zij was in handel en wandel", ging zij op het voorstel in opende de enveloppen en was 25.-- rijker. St. Petruscholen (A en B) 455 1/3 R.K. Meisjesschool Grotestraat 244 380 1/3 R.K. Meisjesschool Min Loeffstr. 48b 173 2/3 R.K. Jongensschool Baardwijksestraat- 44 R.K J.ongensschool Grotestraat 58a R.K. Meisjesschool Grotestraat 58 R.K. Meisjesschool St. Crispijnstraat 83 216 2/3 R.K. Jongenschool Past. Kuijperstraat 188 2/3 Christelijke school 180 25'.95 11.815.90 f 11.954.30 190 2/3 86 1/3 95 1/3 25.95 25.95 25.95 25.95 25.95 25.95 25.95 25.95 9.869.65 4.506.65 4.947.80 2.240.35 2.473.90 5.622.50 4.895.90 4.671.- 9.264.15 f 605.50 4.472.05 4.818.05 2.024.10 2.508.50 5.691.70 3.849.25 4.342.30 34.60 129.75 216.25 1.046.65 328.70 138.40 12.369.63 9.285.23 4.524.63 3.964.09 1.644.10 34.60 2.206.39 69.20 3.971.96 4.247.65 4.008.29 Totaal G. L. O. 1967 51.043.65 48.924.40 2.361.45 242.20 46.221.97 Nut's U.L.O. 53 2/3 R.K. Meisjeschool (U.L.O.) 128 1/3 R.K. Jongens-U.L.O.-school 61 31.25 33.75 33.75 1.677.08 4.331.25 2.058.75 1.250.— 4.095.— 1.316.25 8>f fr 427.08 236.25 742.50 f 1.681.40 5.212.88 2.474.31 Totaal U.L.O. 243 8.067.08 6.661.25 1.405.83 Don Bosco-school voor B, L. O. 111 2/3 ;f 55.- 6.141.66 5.976.67 vb*n. ,f\ 164.99 9.368.59 5.194.27 mmm GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer W. P. v. Boekei, slaagde dezér dagen aan de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg voor het Candi- daatsexamen in de Economie. Proficiat. f JAN VAN DELFT, f Te Tilburg overleed 1.1. Donderdag, in de ouderdom van 73 jaren, de bekende kunstschilder de heer Jan van Delft. De heer van Delft was een geboren Waalwijker, waar hij z'n eerste lessen ontving op de Gemeente-tekenschool van wijlen zijn vader de heer Th. A. van Delft; daarna zette hij z'n studies voort aan de Koninklijke School voor Nijver heid en Beeldende Kunsten te 's-Herto- genbosch en vervolgens aan de Rijks- normaalschool te Amsterdam. In Waalwijk werd hij leraar en direc teur der zo gerenomeerde gemeentelijke tekenschool, leraar aan de Rijksvak school voor de Schoen- en Lederindus trie en tevens was hij leraar aan de Kweekschool te Oirschot. In 1912 verwisselde hij Waalwijk als woonplaats met Tilburg, waar hij be noemd werd tot docent aan de Acade mie van Beeldende Kunsten der R.K. Leergangen, waaruit hij in 1944 eervol ontslag verwierf. Jan van Delft had zich een Neder landse faam als kunstschilder verworven. Zijn werk bewoog zich op verschillend terrein der schilderkunst, van bloemen en landschappen, waarvoor hij studie reizen maakte naar Duitsland, Zwitser land, Noorwegen en Italië, vooral tot portretschilder, waarin hij grote be kendheid verwierf. Hij genoot het voor recht prinses Juliana te schilderen en te Rome kardinaal van Rossum en tal van andere geestelijke en wereldlijke autori teiten. Zijn kunstenaarsschap, z'n prettige omgang, stempelden hem tot een voor treffelijk leraar aan de Leergangen, aan wien 'velen hun carrière hebben te dan ken. I Hoezeer hij in de stad zijner inwoning gezien was, moge blijken uit 't feit dat hij op z'n 70ste verjaardag werd ver eerd met de medaille der stad en 't ere burgerschap. Ook wij oudere Waalwijke.rs zullen Jan van Delft blijven herinneren als een groot kunstenaar, een bescheiden en goed mens. Hij ruste in vrede. SINT NICOLAAS BEZOEKT WAALWIJK Vele honderden belangstellenden stonden Zondag omstreeks 12 uur rond de Waalwij kse haven om ge tuige te zijn van de feestelijke in komst van Sinterklaas, die daar op een boot van de Geertruitjenbergse pontonniers arriveerde en hartelijk werd verwelkomd door de voorzit ter van de R.K. J.M.V., de heer A. Schomaker. Sint Nicolaas was vergezeld van een groot aantal Zwarte Pieten en nadat de Harmonie een feestelijk nummer had gespeeld, besteeg de Sint zijn appelschimmel om, al knikkend en wuivend, zijn tocht door de Waalwijkse straten aan te vangen. Hij werd op deze feestelijke rond gang voorafgegaan door de Drum band van de Kajotters en de Har monie „St. Crispijn". Na een gedeelte van de gemeente bezocht te hebben, werd de goede Sint door burgemeester Teijssen op het raadhuisbordes verwelkomd. „Het verheugt me zo, dat U ook dit jaar weer naar Waalwijk geko men bent, want ik weet dat hier zo veel brave kinderen zijn", zei de burgemeester. „Ze staan allemaal blij te kijken, omdat ze weten hoe goed U bent". De burgemeester hoopte dan dat Sint Nicolaas hen goed zou geden ken en ook hun vaders en moeders. De Waalwijkse winkeliers zouden hem heel graag van dienst zijn. Sinterklaas beantwoordde de speech van de burgemeester door te ver klaren dat deze ontvangst hém zo goed deed. „Ik krijg het hele jaar door zulke goede berichten van Waalwijk, maar toch is er iets wat mijn vreugde bederft", zei hij. Hij had namelijk klachten gekregen over de vernieling in het mooie wandelpark en in de plantsoenen en over de toenemende baldadig heid. Maar dit zou wel meer gebeu ren uit onnadenkendheid dan uit baldadigheid. Na een korte verpozing ten stad- huize en nadat de vele kinderen, die voor het raadhuis waren samen gestroomd, spontaan enkele sinter klaasliedjes haden gezongen, ver volgde de Heilige Man zijn tocht, terwijl de Pietermannen druk col lecterend rond gingen, waarmee zij de hele middag zijn bezig geweest. De K.J.M.V. had de Heilige Man een prachtige inkomst bereid en we hopen, dat de Sint hierdoor gun stig gestemd zal zijn en alle Waal- wij kers dit jaar goed zal bedenken. H.K.W.-VERGADER1NG. Donderdagavond komt de afdeling Waalwijk van de H.K.W. in Thalia voor een vergadering bijeen, op welke vergadering o.m. 't zilveren bondsinsigne zal uitgereikt worden aan de leden, de heren: G. A. Duy- velaer, H. H. van Helden en H. A. J. Tonnaer, wegens hun 25-jarig lidmaatschap. De districtsbestuurder, de heer C J. Loomans, zal een toespraak houden. Jiff Hl KATH. ARBEIDERS VROUWEN ORGANISATIE. AFD. WAALWIJK Bovengenoemde afdeling houdt een ledenvergadering in het K.A.B.-gebouw op Woensdag 26 Nov. om 7.30 uur. De agenda vermeldt 1 Opening door de Voorzitster. 2. Notulen van de vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Bespreking. 5. Spreekbeurt Pater Dirks. Derde Lustrum-viering, met verrassing en tractatie, Rondvraag en sluiting. JUDOKAMPIOENSCHAPPEN VAN WAALWIJK. maal 5 tegenstanders die binnen de vijf minuten werden overwonnen. De demonstranten van Judoclub Til burg, W. Tuerlings, C. Doornen, Chr. v. Gorp, B. Akkermans en A. v. d. Bre- kel oogsten veel succes met hun demon stratie Jiu Jitsi in de practijk, waarbij ook een tafel als verdedigingsmiddel Werd gebruikt tegen een aanvaller met stoel en een aanstormend persoon. Als scheidsrechter bij de wedstrijden trad op de heer F. Janssens le Dan uit Bergen op Zoom die prima leidde. De voorzitter van Judoclub Waalwijk de heer Doremans reikte na afloop van deze succesvolle avond een bekertje aan de kampioen van Waalwijk uit en dankte voorts alle aanwezige personen voor de belangstelling, en de deelnemers voor hün sportieve wedstrijden, KATHOLIEKE SCHOOLRAAD. Door het Hoogwaardig Neder lands Episcopaat zijn benoemd tot lid van de Nederlandse Katholieke Schoolraad: voor het aartsbisdom Utrcht mr R. J. J. Lambooy, Hen gelo (Ov.); voor het bisdom Haar lem ir C. H. Wittenberg, 's-Graven- hage; voor het bisdom 's-Hertogen- bosch mr E. M. J. A. Sassen, Vught; voor het bisdom Breda mevr. H. G. A. M. Kortmann-Fleskens, Breda; voor het bisdom Roermond de heer J. M. Peters, Roosteren. MELK NIET VÓÓR APRIL IN PRIJS OMHOOG. De melkprijs zal voor het publiek voorlopig niet worden verhoogd. Het is echter niet uitgesloten dat daarvan wel in het komende voor jaar sprake zal zijn. Een eventuele prijsverhoging zal echter worden afgestemd op het algemene loon- en prijsbeleid, dat de Regering dan denkt te voeren. Dit blijkt uit een nota van Minister Mansholt aan de Tweede Kamer over de garantie prijs voor de boeren. HENRIËTTE ROLAND HOLST OVERLEDEN. In het rusthuis te Amsterdam, waar zij de laatste jaren verblijf hield, overleed Vrijdagavond de dichteres Henriëtte Roland Holst- Van der Schalk. Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene zal de bijzetting van het stoffelijk over schot in alle stilte plaatsvinden. J. de Gouw ongeslagen kampioen. IN yiER MAANDEN TIJD: Onder grote belangstelling zijn Zater dag j.l. in de zaal Thalia de Waalwijkse Judo-kampioenschappen en een 5-steden- ontmoeting gehouden. J. de Gouw wist met 6 punten van zijn rivalen de Rijke en Meesters die resp. 2 en 3 werden te zegevieren. De oorspronkelijk vastgestelde 4- werd een 5-steden-ontmoeting door de komst van de sterke Zeeuwse club Goes. Deze laatste wist met 7 punten als eerste te eindigen. No. 2 werd Judoclub Tilburg, 3 Bergen op Zoom, 4 Rotterdam en 5 Waalwijk. Dat Waalwijk laatst in deze steden-ontmoeting eindigde kwam door dat. onze Judoka s naast de kampioens wedstrijden ook aan deze stedenontmoe- ting moesten deelnemen, wat nogal veel van hun krachten vergde. Tussen de wedstrijden, die een zeer spannend verloop hadden, werden door leden van JCT onder leiding van C. v. Unen 2e Dan diverse Jiu Jitsu en Judo demonstraties gegeven, zodat het publiek een goede kijk op de Judo en Jiu Jitsu- sport kregen. Er werd o.a. gedemon streerd dat een persoon die de sport be heerst zich perfect kan verdedigen. C. v. Unen, die met medewerking van Judo club Waalwijk deze avond organiseerde, toonde met welk een gemak men de te genpartij kan overwinnen als deze uit het evenwicht staat. Hij maakte o.a. een wedstrijd (competitie special) tegen 2 BIJNA 10 MILLIOEN AAN WERKLOZEN-STEUN. In het derde kwartaal 1952 is 9,8 millioen gulden uitgekeerd krach tens de nieuwe Werkloosheidswet, ongeveer 6,7 millioen krachtens de Wachtgeldverzekering, 3,1 millioen krachtens de Werkloosheidsverze- kering. In de laatste volle kalenderweek van September hebben waarschijn lijk ruim 32.000 werklozen uitkering ingevolge de Werkloosheidswet ont vangen. De Indonesische regering heeft Zaterdagavond laat de eis van de zijde der legerleiding om het par lement te ontbinden, .verworpen. In een communiqué, dat werd ge publiceerd na langdurige bespre kingen van het kabinet, wordt ge zegd, dat de regering niet van plan is te tolereren, dat het leger zijn be voegdheden te buiten gaat en dat zij de nodige maatregelen zal tref fen waar dat gebeurt. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD Schoen- en leder Stikmeestcr Ophalers Hand-zwikkers M a e h i n e - O v e r h a 1 e r Mach. Gradeerder Kantenschrooiers Afmakers Aanklopper Mannelijke schoenstikkers Pakkerij -arbeider L.l. Randenmaker. Jeugdigen ter opleiding in de schoen- en lederwarenindustrie Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Cheffin voor stikkerij Schuurder Slijper Kleding, Reiniging Ll.l Naaister Papier L.l. Boekbinder Voeding en genot: Bakkersleerling Slagersleerling Landbouw: Landbouwersknecht j e Vrije beroepen Vr. kantoorbediende (16 jaar) liuish. Diensten Dagmeisjes Werkster BTEDEN ZICII AAN Bouwnijverheid Schilders Grondwerkers Hout, Kurk. Stro Meubelmakers Meubelstoffeerder Kleding, Reiniging Kleermakerij (groot- Schoen- en leder L.l. stikker Overleersnijder Maatschoenmaker thuisw.) Modelmaker Opspanner Sjouwers Looierij Metaalnijverheid Mach. bankwerkers Metaaldraaier 2e Automonteur L.l. verwarmingsmonteur Voeding en genot Slagersknecht Landbouw Tuinbouwknechten Handel: Verkoopster Verkeer Div. chauffeurs Bezorgers Vrije beroepen Vertegenwoordiger in schoenen Mannelijke kantoorbedienden Personeel in alg. dienst Magazijnbediende mannel. Magazijnbediende vr. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur y.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig t.m. 29 November 1952. en kleinwerkers) d '10-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3