PUROL Zorgt tijdig voor Uw KERSTMIS- en NIEUWJAARSADVERTENTIE LAATSTE BERICHTEN Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. tiet kost slechts 18 cent per week. VERZETSMONÜHENT voor de NEDERLANDSE VROUW 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 DECEMBER 1952 7 BAL In „Thalia ZORG VOOR 300.000 ONDERDUIK? FS ROOFOVERVAL. D ANK 8ETU! GING. K.A.J.AFD. ST. CLEMENS. Agenda voor de week van 14 tot 21 December 1952: Dinsdag 8 uur: Pioniersgroep. Woensdag 7 uur: Knutselgroep. Vrijdag 7.30 uur: Jongere groep. Zaterdag 2 uur: Werkgroep; 8 uur: Ontspanningsavond in het Patronaat voor alle jonge arbei ders. K.A J.-NIEUWS ANTONIUS. De Sint heeft 3 Dec. j.l. 's avonds om 8 uur de K.A.J. van Antonius bezocht. Na een feestelijke ont vangst heette de voorzitter St. Ni- colaas en zijn knecht van harte welkom en vertelde wat de K.A.J. van Antonius het afgelopen jaar zoal gepreesteerd heeft. Daarna nam de Sint het woord en snuffel de eens in zijn boek dat hij bij zich had. De jongens moesten toen één voor één bij hem komen en van de één wist hij wat goeds te vertellen en van' de andère weer iets wat niet zo best was. Zwarte Piet stond toe te kijken en af én toe moest hij z'n stok wel eens gebruiken. Daarna werden de pakjes uitge reikt We kunnen dan ook zeggen dat de surprise-avond uitstekend is geslaagd. De groepen voor de volgende week zijn: Maandag 7.30 uur: Pioniersgroep voor groep A. Donderdag 7.30 u. Huisvlijt voor groep B. Vrijdag 7.30 u.: Ontspanning voor groep C. A S. ZONDAG ii AANRIJDING DOOR GLADHEID. Maandag had er op de Zomerdijk een aanrijding plaats die veroor zaakt werd "door de gladheid. Een auto uit Veen gleed bij het remmen tengevolge van de gladheid door tegen een wagen, bespannen met 'n paard, dat door de voerman juist scherp gezet werd. De auto werd van voren licht beschadigd. De schade werd onderling geregeld. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Aart C.. zv. P. H. Man- demakers-Koers; Petronella, dv. P. A. Kuijpers-de Werd; Adrianus J. M., zv. A. M. A. Hesselberth-v. Zon; Anna C., dv. M. H. de Rooij-Mor tier; Johanna W. M., dv. H. Vrij- hoeven-v. d. Putten; Cornelis H., zv. W. J. Timmermans-in 't Groen te Drunen. Overleden: Johannes Schilders 87 j., weduwn. van J. M. v. Broek hoven; Marinus Verhoeven 80 j., echtg. van C. Couwenberg. Huw.-aangiften: H. A. Spijker man 28 j. en P. A. M. T. Dupont 27 j., beiden te' Waalwijk. Gehuwd: A. P. Blijlevens 26 j. en P. H. Swinkels 25 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: A. A. M- Timmer mans van Loonopzand; C. M. Brok van Drunen; J. A. P. van 't Noord- ende van Oss. Vertrokken: G. Krist naar Til burg; A. P. Trots naar Zandvoort; C. G. v. Nunen naar Doorn; P. J. v. Iersel naar Amsterdam; W. Pe- terse, wed. Laheij en gezin naar Maasdriel; E. W. Egberts en echtg. naar Uithoorn; H. A. J. v. Mook naar Udenhout; J. J. v. Oldenbeek naar Rotterdam. DE BIESBOSCH EN DE LANG STRAAT IN DE KAMER. Verschillende afgevaardigden zijn j.l. Dinsdagavond bij de behandeling van de begroting van .-..Waterstaat en Verkeer met hun wensen voor den dag gekomen. Nadat de heer Zegering Hadders (V. V.D.) had gepleit voor eendeskundig rapport over de Biesbosch, opdat de Ka merleden zich een objectief oordeel kon den vormen, meende de heer de Ruiter (C.H.) dat de inpoldering noodzakelijk is om deemigratie te verkleinen en om de gehele streek watervrij te maken, ter wijl er nog voldoende recreatieruimte overbleef. De heren van Baal (A.R.) en Lemaire (K.N.P.) betuigden hun volle instem ming. Deze laatste achtte het belang van de economische ontwikkeling van het be trokken gebied, de Langstraat en t Land van Heusden en Altena doorslaggevend, al moet intussen even grote zorg worden besteed aan het landschap en de recre atie, Het tempo van de Waterstaatswer ken moet worden opgevoerd, zo meende hij, daarom is hij met andere afgevaar digden verheugd over het verhogen van de begroting voor deze werken. Mr. dr. v. d. Heuvel (K.V.P.) gaf z'n ontstemming te horen over het verkeer in de Langstraat, Waar hij het personenver voer op de lijn 's-BoschLage-Zwaluwe opnieuw wil zien ingevoerd, zeker tot dat de nieuwe verkeersplannen in dit economisch zo belangrijke gebied ver wezenlijkt zijn. De fractieleider van de P.v.d.A., mr Burger, had ernstig bezwaar te gen de plannen tot inpoldering van de Biesbosch, vooral met het oog op de gevaren van stormvloeden bij Dordrecht. Hij wilde dat eerst de werkzaamheden bij de Merwede en het Spui beëindigd zouden worden, waardoor 't gevaar voor Dordrecht afgewend zou zijn. Nu meende hij dat het er naar uitzag dat de be langen van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden zouden worden opgeofferd aan die van Brabant. Hij wilde de beraadslagingen opschor ten en verlangde eerst een nota van op ua §ui;iiz;uo op joao SuijoSoj op oplossing van de problemen van de 'waterkeringen bij Dordrecht. Minister Algera betoogde daaren tegen dat er tegelijk met. de inpol deringswerkzaamheden 'n scherm- dijk zou worden opgeworpen op de Noordelijke oever van de Merwede, waardoor de gevolgen van de in poldering van de Biesbosch voor Dordrecht geneutraliseerd zou den zijn. Wat de gevraagde nota betreft, zei hij aanvankelijk dat hij deze niet kon indienen omdat er bepaalde voorwaarden niet vervuld waren. Hij wees ook op de grote voordelen van de inpoldering van de Biesbosch. Tegenover de totale kosten van 46 millioen, stond een directe waardevermeerdering van 20 millioen, toeneming van de be volking en grotere bloei van de in- Idustrie. Bovendien zou er genoeg ruimte overblijven voor recreatie en wetenschappelijk onderzoek. Mr Burger was echter nog niet tevreden gesteld en diende een mo tie in waarin hij een nota vroeg en voorstelde de post Biesbosch uit de begroting te lichten en deze te be spreken na indiening van de nota. Nadat echter minister Algera de nota alsnog had toegezegd, omdat hij meende dat een dergelijk be- belangrijk object niet tot stand kon komen zonder medewerking van de Partij van de Arbeid, trok mr Bur ger zijn motie in. De begroting van Verkeer en Waterstaat werd aan genomen. Gezien de stemming in de Kamer lijkt het weinig waarschijn lijk dat bij behandeling van de nota idë plannen in gevaar zullen komen. werp zal worden. Bij verlies ziet het er j voor K.T.C. donker uit, wat jammer zou zijn, nu in zo korte tijd de tafeltennis sport zo hoog in de plaats is opgevoerd. Dus K.T.C.: Zondag alles op alles én met de winst naar huis! N. V. R. De afgelopen week waren alle drie de N.V.R. teams in de strijd. Het 1ste NVR- team moest het opnemen tegen het sterke K.A.T. in de Gildenbond alhier, een der sterkste ploegen uit de competitie. De uitslag was in overeenstemming met de verwachtingen. K.A.T. won met niet minder dan 91. Het 2de N.V.R. team bracht het er beter af. De uitwedstrijd tegen B.S.M. in Dongen werd gewonnen met 19 door de Kaatsheuvelse N.V.R.-ploeg. N.V.R. 2 blijft dus de bovenste plaats Het 3de N.V.R. speelde thuis tegen Beatrix uit Den Bosch, doch de jongens uit Café De Steenbakker konden het niet verder brengen dan een 37 ver lies tegen de Bossenaren. De komende week luidt het program ma: Zaterdag NVR 3 naar Drunen om de leiders der afdeling in eigen huis te bevechten. Het 2de NVR gaat Vrijdag naa.r RKC in Waalwijk om te trachten de bovenste plaats te behouden. BARAK-CONCOURS „APOLLO". Een der eerste pogingen, welke on dernomen worden om het Instrumenten fonds Apollo te steunen, is een Barak- concours over geheel Kaatsheuvel. Een verzoek door het comité .Instrumenten- fonds in verband hiermede gericht tot de in „Hocres" verenigde caféhouders V.V.V. KAATSHEUVEL LOON-OP-ZAND. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer Loonopzand-Kaatsheuvel is o.m. bezig met het samenstellen van een ge- illustreerde gids, die de gehele gemeente omvat. De bedoeling hiervan is, alle we tenswaardigheden, zowel op industrieel, handels- en touristisch gebied hierin te concentreren. Het laat zich verstaan, dat een der gelijke uitgave bedoeld is uit te groeien tot een document ten dienste der plaatse lijke propaganda. In het kader van die propaganda is het noodzakelijk dat de vreemdeling hierin een betrouwbaar en duidelijk beeld vindt van de betekenis van onze plaats. Tot nu toe is naar het gevoelen van het bestuur nog te weinig ondernomen, om onze plaats bij voort during en op de beste wijze op het voorplan te houden. De in het verleden gehouden exposities, met als glanspunt „de Schoen 1949" hebben ongetwijfeld hun propagandistische waarde bewezen én de goodwill onzer handelszaken en industrieën opgestuwd, doch dit alles is inmiddels 'geschiedenis geworden en leeft zonder nadere bevruchting voort in de herinnering, die maar al te gauw ver vaagt. Onbetwist de beste tandpasta Die bevruchting is evenwel te ver krijgen door de aandacht blijvend te boeien en om die aandacht levendig te houden is het zaak actueel en alzijdig te opereren. Het Bestuur der V.V.V. meent het ge stelde doel niet beter te kunnen berei ken, dan door het samenstellen van be doelde gids, die bij voortduring aan de aandacht van het grote publiek apel- leert. Gestoken in een fleurig blikvangend kleed, verlucht met smaakvol gekozen foto's, aangevuld met een toepasselijke tekst, gecompleteerd door typogra- pisch hoogst verzorgde uitvoering, moet deze gids het plaatselijk uithangbord worden, waarop continu wordt afgele zen de betekenis Van onze plaats als handels-, industrieel- en touristisch cen trum. Wij ontveinzen ons niet, dat wij met deze uitgave een hoge greep doen, doch een alleszins verantwoorde greep. Wie twijfelt aan eigen kunnen, mislukt bij voorbaat. Daarbij, U aller belang eist werkzaamheid, eist samenwerking. Met vereende kracht komen wij waar we zijn willen en met individueel geringe offers. Middels dit schrijven vragen wij Uwe belangstelling voor ons plan. Wij wil len komen tot stichting van een fonds, Waaruit de bovenbedoelde uitgave wordt gefinancierd. Teneinde het gemeentebe stuur in onze campagne te kunnen be trekken is het uiteraard nodig, dat wij n behoorlijke financiële basis leggen, om de belangstelling van de bevolking in het plan vooraf aan te tonen. Om tot een verantwoorde bijdrage naar draagkracht te komen menen wij een klasse-indeling te moeten maken lui dende: 1. grootindustriëlen en groothan delszaken, 2. kleine fabrikanten en klein handelaren, 3. flinke winkelbedrijven, 4. kleine winkelbedrijven, 5. centrum café's, 6 café's buiten de kom in engere zin. Voor de diverse categoriën worden de Winterhanden Wintervoeten Winteroren volgende bijdragen voorgesteld: categorie 1 20; 2 10; 3 15; 4 7,50; 5 ƒ10; 6 7.'50. Iedereen wordt uiteraard vrijgelaten zijn indeling naar klasse te kiezen om dat wij aan de individuele bijdrage het karakter van vrijwilligheid onder geen bedjpg willen ontnemen. De V.V.V. „Loonopzand Kaatsheuvel', Joh. v. Dongen, J. M. G. van Ke- inenade, W. N. van Kuijk, M. M. Ill J. van Esch, Jan Keinmeren, C. J. Nouwens, E. J. B. Nijkamp, H. J. IJpelaar, A. M. v. d. Ven. DE K.W.A. EEN ONGEKEND SUCCES. De laatste etappe van de gx-ote K.W. ActiSt; van de Winkeliers-sectie van de R.K.M.V. is gelopen en het eindresultaat is een ongekend succes geworden. Kon den de drie eerste weken telkens 200 Naan prijzen worden uitgedeeld, de laat- jste week steeg deze uitkering tot 400, zodat gedurende de vier weken, dat de K.W.A. liep in totaal niet minder dan 1000 in de zakken van de kopers bij de K.W.A. aangesloten winkeliers is te ruggevloeid. Opnieuw is bewezen, dat een goed gevoerde actie tot succes lei den moet en dat samenwerking de enige weg is tot goed resultaat. De uitgereikte 'waardebonnen blijven geldig tot 1 Jan. en kunnen tot die datum besteed worden 'bij een der winkeliers, die aan de K.W A. deelnamen. Na die datum kunnen de bonnen niet meer verhandeld worden. In de maand Januari zal het eindresul taat in een vergadering van de Winke- •liers bekend gemaakt worden, doch reeds -nu wordt het idee geopperd spoedig op nieuw een actie in te zetten. TAFELTENNISSPÓRT K.T.C. Het einde van de eerste helft van de Ta'feltenniscompetitie is in zicht en wan neer we een terugblik op de prestaties van de heren- en dames-teams werpen, mogen we niet ontevreden zijn. Het 1ste damesteam is de helft ge passeerd en staat dank haar laatste over winning op R.K.C. te Waalwijk met 91 op de 2de plaats, met 2 punten achter stand op de leidsters. Het 2de damesteam won j.l. Dinsdag met 73 van Vitesse I uit Vught en bezet met een totaal van 8 punten de 4e plaats op de ranglijst. Geen slecht resul taat, waar deze dames voor de eerste maal aan de competitie deelnemen. Het 2de Herenteam staat trots onge slagen bovenaan de ranglijst met nog 1 wedstrijd te spelen in de eerste compe- tóélelft en wel tegen R.K.C. uit Waal wijk, dat wel geen hinderpaal zal vormen om het ongeslagen reccord te 'handhaven. Zondag j.l. werd nog met 100 gewonnen van Irene 6. En tot slot een minder prettige mede deling wat betreft het 1ste team heren. Dit neemt samen met Victoria uit Bre da en K.A.J. uit Eindhoven de laatste plaats in met slechts 2 winstpunten. Vo rige week Donderdag werd met 73 van Tilburg verloren in een wedstrijd, die abnormaal slecht gespeeld werd. Na een 33 gelijke stand was K.T.C. ner gens meer en het verloor verdiend met 7—3. A.s. Zondag krijgt K.T.C. de kans om 'de laatste plaats te verlaten als tegen een gelijkwaardige tegenstander, Victo ria in Breda, de overwinning wordt be haald. Wordt er gewonnen, wat heel ge makkelijk kan, dan moet K.A.J. en Vic toria uitvechten wie het lijdend voor- en ook de andere bedrijven, is sympa thiek ontvangen en met een loyale toe zegging, van medewerking gesteund. Wij zijn er ten volle van overtuigd, dat ook de medewerking van de zijde van de burgerij loyaal en spontaan zal zijn. We weten allen, dat we onze muziekgezel schappen niet kunnen missen en wij gaan er trots op, dat we er op kunnen roe men over prima corpsen te kunnen be schikken. Naast de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia is Apollo ons oudste corps. Apollo's geschiedenis is ons allen bekend en ieder zou het een gemis noe men, als we Apollo niet meer in ons publiek leven hoorden en zagen optre den. Doch het corps heeft onze steun nodig. Wat we reeds voor enige tijd schreven, moeten we herhalen. De tand des tijds heeft het materiaal van de har monie niet gespaard en thans zit Apollo met een bezetting van instrumenten, waarvan de steeds stijgende hoge on kosten van reparatie, niet meer te dra gen en ook niet meer te verantwoorden zijn, omdat stemming en toon niet meer gegarandeerd zuiver te halen zijn uit in strumenten, waar bij voortduring aan gerepareerd moet worden. Duser moeten nieuwe instrumenten komen en als Kaatsheuvel niet anders doet, dan wat Apollo steeds gedaan heeft: „klaar gestaan als op de harmonie gerekend werd dan staat de burgerij ook nu klaar om Apollo te helpen. Deze eerste hulp kan. geboden worden, door deel te nemen aan het Barak-concours, dat Za terdag en Zondag aanvangt in café Jan van Dun in de Gasthuisstraat en Café A. Vugts op de Provinciale weg. Naast de extraprijzen, die elke twee dagen, dat de barak in de verschillende caté's be speeld wordt, te winnen zijn, gaat het gehele concours, dat ongeveer acht we ken duurt, om drie schitterende hoofd prijzen, n.l. een rijwiel, een prima wol len deken en een paar Heren schoenen naar maat. Grote affiches laten de roos ter van speeldagen zien, terwijl in de café's de reglementen, volgens welke t spel gespeeld wordt aanwezig zijn. KANARIE-TENTOONSTELLING. Verwijzende naar de in dit nummer voorkomende advertentie, maken we er belangstellenden nogmaals attent op, dat Zaterdag en Zondag a.s. in de klei ne zaal van café v. Heeswijk een ka narie-tentoonstelling gehouden worden door de kanarie kwekers vereniging „Zangveredeling voorafgegaan door n beoordeling der vogels op zang door de heer Covers uit Rotterdam. Ook kleur- kanaries zijn op deze show aanwezig, terwijl de heer J. v. Riel evenals andere jaren met een mooie stand in alles wat de vogelsport raakt uitkomt. K. J. M. V. De K.J.M.V. zette haar, ook dit jaar weer zeer interessante winterprogramma voort, met een lezing door dhr. v, d. Wall-Pernée. Dhr. v. d. Wall, die ver bonden is aan het dierenpark te Was senaar, sprak over het vangen, temmen en dresseren van dieren. Deels op wetenschappelijk, deels op populaire wijze, werd ons een betere kijk gegeven op de dierenwereld. Als man van het vak wist hij wat van zijn liefde voor dieren op ons over te bren- gen. Om de onderlinge vriendschapsband tussen de K.J.M.V. leden en oud-leden te versterken, waren deze laatste met hun ega uitgenodigd waaraan bijna zon der uitzondering gehoor gegeven was. Teneinde de kas iets te versterken werd er op deze dierenavond nog, een dier verloot en wel een vet konijn waai - tegen van de zijde van de heer v. d. Wall-Pernée, hoewel toch een dieren vriend zijnde, niet het minste bezwaai bestond. Het kwam uiteindelijk terecht bij het lid P. Biemans, nadat het door de oorspronkelijke winnaar V/al Smit welwillend weer beschikbaar werd ge steld. Na de pauze werden door de spreker nog verschillende vragen beantwoord, waarna deze succesvolle avond weer tot het verleden behoorde. AGENDA. Zaterdag 6 u. n.m. Opening kanarie tentoonstelling café van Heeswijk. Zondag 11 u. Kanarietentoonstelling Café van Heeswijk, Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Zaterdag 7 u. n.m. Barakconcours In strumentenfonds Apollo, café Jan van Dun en café A. Vugts. Zondag 11.30 u. v.m. Barakconcours Instrumentenfonds Apollo, café Jan van Dun en café A. Vugts. In 1942 was het verzet in ons land min of meer op een dood punt ge komen. Op .een Zondagmorgen in October had mevrouw Helena Th. Kuipers-Rietberg, beter bekend on der haar schuilnaam „Tante Riek", in haar woning in Winterswijk een gesprek met 'n voortvluchtige pre dikant, ds. F. Slomp, die ook wel Frits de Zwerver werd genoemd. Dit gesprek is aanleiding geworden tot het oprichten van een landelij ke organisatie voor hulp aan onder duikers, de L.O., waaruit later de L.K.P. voortkwam. Deze Tante Riek, een simpele, eenvoudige huisvrouw en moeder met een grote liefde voor het Ne derlandse volk en in het bijzonder voor de jeugd, had begrepen dat er iets moest worden gedaan. Zij zette haar leven op 't spel en duizenden Nederlandse vrouwen volgden haar. Zij wist dit; „Vandaag jij, morgen ik" was haar slagwoord, en helaas is die morgen ook voor haar geko men. Het verraad druppelde de L.O binnen! Zij moet vluchten. Vlak voordat de S.D. een inval in haar woning komt doen, stapt het echtpaar Kuipers op de trein. De S.D. beraamt en list: men belt de stationschefs van Arnhem en Apel doorn op met de boodschap voor 't echtpaar, dat één van de kinderen thuis een dodelijk ongeval heeft ge kregen. Wanneer mevr. Kuipers en haar man in Arnhem uit de trein stappen, horen zij deze boodschap. Zij laten een vriend een overbuur man opbelien en de list mislukt. Tante Riek is toen zelf onderduik ster geworden en deze tijd valt de vrouw die wil werken aan het ver zet tegen de onderdrukker zwaar. Zij ziet verlangend uit naar de nieu we. persoonsbewijzen waardoor zij in staat zal worden gesteld haar ar beid te hervatten. Doch de koerier ster die deze papieren moet over brengen, wordt gearresteerd en daarop volgt de arrestatie van het echtpaar Kuipers. Arnhem is hun eerste gevangenis. Daar weet „Tan te Riek" twee jongens, die 'n zwaar verhoor tegemoet gaan en zwaar mishandeld zullen worden, de no- afgedragen: per postwissel, per giro of door storting op De Twentse Bank te Winterswijk. Het adres van de pen ningmeester is: mr F. G. Kool, De- listraat 11, Winterswijk, gironum mer 243838 t.n.v. mr Kool. Ook kan men een zes cents brief kaart zenden aan Comité Monument Mevrouw Kuipers-Rietberg, Woold- straat 7, Winterswijk en naast de 6 ct. postzegel een bedrag aan post zegels plakken, doch per briefkaart niet meer dan de waarde van een gulden. GEHEIMZINNIGE DIEFSTAL IN BOXMEER. Op raadselachtige -vijze is Dins dagavond uil lici postkantoor ie Boxmeer een p ikje niet 39 duizend gulden aan bankbiljetten cn een kistje met zestig gulden aan wis selgeld vei dweilen. Enkelr andiK naren waren er .ia lief werk en een van hen plaatste li pakje en het kistje in een sife in helzclide vertrek waar zij zaten. Toen hij even later weer naar de safe ging. was het geld verdwenen. Geen van de drie aanwezigen had els bemerkt, alleen hadden ze enig gerucht gehoord. De geheimzinnig heid van de diefstal wordt nog verhoogd door liet feit dat een ander pakje met enkele duizenden guldens, dat onder het kistje lag, niet was weggenomen, dat ieder een vanaf de straat in het vertrek kon kijken en dat het kantoor ge sloten was. Een verhoor van de ambtenaren leverde niets op en de politie tast volkomen in het duis ter. NEDERLANDS BETALINGSOVERSCHOT BIJ E.B.U. BOVEN MAXIMUM De Europese Betalingsunie heeft gewaarschuwd dat het Nederland se overschot op de betalingsbalans van deze instelling de maximum grens heeft bereikt. Als die over schotten in de toekomst nog gro ter worden, zal de helft hiervan in goud worden uitbetaald. Hoewel Nederland aan zjjn verplichtingen betreffende vrijmaking van de handel heeft voldaan, vraagt de O.E.E.S. vooral aan Nederland en Westduitsland hun handel nog verder vrij te maken. Gistermorgen heeft op klaarlich te dag reeds een roofoverval plaats gehad, waarvan een vee-handelaar 'uit Rijswijk (N.-Br.) het slachtoffer werd. Zonder veel geweld te ge bruiken, zo 't schijnt, heeft de da der, toen het slachtoffer over de Zomerdijkweg naar huis ging, hem 850.armer gemaakt. Bij het af drukken van ons blad waren dit de enige feiten waarover de politie en ook wij beschikken. SCHOENMAGAZIJN IN BRAND. Gisternacht brandde aan de Scha- penmarkt te 's-Bosch het schoen magazijn „Nes" geheel uit. De schade is aanzienlijk. dige kracht te geven om dit alles te doorstaan en om niet te praten. Maar „Tante Riek" zou de bevrij ding niet meer meemaken. Zij werd op transport gesteld naar Duitsland en op een koude dag tussen Kerst mis en Nieuwjaar 1944 is zij gestor ven in het vrouwenkamp Ravens- brück. Gevaarlijke diensten. In Winterswijk heeft men het ini tiatief genomen om een eenvoudig monument op te richten om daar mee niet alleen deze moedige vrouw, maar alle Nederlandse vrou wen, die daadwerkelijk aan het ver zet hebben deelgenomen te huldi- gen. Juist nu is dit plan geboren, I op het tijdstip dat velen weer drei- gen af te zakken naar het grove materialisme, waarom, het zo be langrijk is het hele Nederlandse volk het voorbeeld uit de bezet- tingsdagen voor ogen te houden. De Nederlandse vrouw heeft in de bezettingstijd de zorg gehad voor 300.000 onderduikers. De L.O. heeft na het uitbreken van de Spoorweg staking op 17 September 1944 een krachtproef volbracht door binnen een week 70.000 mensen te laten onderduiken. Als koerierster heeft de Neder landse vrouw gevaarlijke diensten verricht; ook gevaarlijk op moreel gebied. Waarschijnlijk heeft de vrouw in die jaren, zo deelde pas toor N. Apeldoorn O.P. uit Rotter dam mee tijdens een persconferen tie die in Amsterdam werd belegd, juister dan de man het grote gevaar gezien dat ons allen bedreigde. Maar de vrouw bezat een grote lief de voor het komende geslacht, zij had een grote gezindheid om offers te brengen met daarbij een onwrik baar vertrouwen in de toekomst. Hoeveel geld er precies nodig is, valt nog niet te zeggen. Het ligt in de bedoeling om het overschot te verdelen tussen de Stichting 1940 1945 en de Stichting „Het Vierde Prinsenkind". Belden kunnen als volg-t worden Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van een zoon en broer DIRK JOHAN J. de Jong D. de Jong—de Roon Johan A d r i e Joke Willy. Capelle, 9 December 1952 Schoolstraat 27 VERLOOFD: ANNEMiES KOISTER en. H. A. TH. HULSHOF Econ. Drs Waalwijk, Qrolestraat 331 Lichtenvoorde, „Hutze Herwalt". Tweede Kerstdag 1952. Oeen ontvangdag. Ondergetekenden brengen hun hartelijke dank aan de Firma GEBR. VAN DRONQELEN voor de mooie gave die zij mochten ont vangen voor hun 25-jarig dienst- jubileum. M. TREFFERS A. SPRANOERS C. NER1NOS TH. BLOM W. VISSERS. TE KOOP: 1 i. g. st. z. dressoir I 40.— 1 wit tornuls j 1 8. 1 i.g. st. x. Kinder wagen 20.- 1 vijlarmse eiken kroon lamp f 25.— Adres Antoniusstraat 115 JJWaalwijk

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7