r/j wil JEUK: De avonturen van BIM en BAM. r 5fERMQCENF Uit Loonopzand's verleden. SLOTAGGOORD D.D.D Huiselijkheid en sfeer bij V. D. UIT DE PROVINCIE BILJARTEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 DECEMBER 1952 TENTOONSTELLING „START" TE DEN BOSCH GEOPEND. 4 HOE LONOPZAND Z N RAADHUIS VERLOOR. Neem een doos echte VERKOUDHEID Bij de officiële opening van de tentoonstelling van werken van jonge Nederlandse schilders, die on der de naam „Start" in het gebouw van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen te Den Bosch wordt gehouden, hebben zowel de heer Hollenberg namens het Prov. Genootschap als burgem. Loeff, die de officiële opening ver richtte, meegedeeld dat het gemeen tebestuur en het Prov. Genootschap plannen in voorbereiding hebben om gezamenlijk tot een betere ex positieruimte in Den Bosch te ko men. Dit in verband met plannen voor verbouw of nieuwbouw van 't museum en de bibliotheek van het Provinciaal Genootschap. De ten toonstelling „Start" wordt gehou den onder auspiciën van de jury- voor de Koninklijke subsidie voor vrije kunsten en het departement van O., K. en W. in samenwerking met het Provinciaal Genootschap. SCHOUWBURGPLANNEN TE TILBURG. Blijkens het advies van de Schouw burg-commissie te Tilburg zal door de oprichting van een schouwburg aldaar in een dringende behoefte worden voorzien. Naar het oordeel der commissie zal de schouwburg zaal aan 900 personen plaatsruimte moeten bieden. Ten behoeve van voordrachten, lezingen e.d. zullen bovendien één of twee kleine zalen moeten worden gebouwd. Met de voorbereiding en de uitwerking der schouwburgplannen is een bedrag gemoeid van 25.000. De totaalkos- ten voor de nieuwe schouwburg worden geraamd op 2 millioen gul den. B. en W. van Tilburg hebben voorgesteld een crediet van 25.000 te verlenen voor volledige uitwer king van het plan. MGR M. F. DEKKERS t Op 83-jarige leeftijd is Maandag j.l. te Den Bosch overleden mgr M. F. Dekkers, die meer dan 40 jaar rector van het moederhuis der zus ters van het Gezelschap J.M.J. „Ma- riënburg" te 's-Bosch. is geweest. Na zijn priesterwijding in 1896 was hij achtereenvolgens kapelaan te Nuenen en te Grave, conrector van de Bissch. Kweekschool en gods dienstleraar aan de Kweekschool „Mariënburg". In 1911 werd hij be noemd tot rector van „Mariënburg". Reet or Dekkers was sinds 1936 ere-kanunnik van het kathedraal kapittel van St. Jan. In 1946 werd hij benoemd tot geheim kamerheer van Z. H. de Paus. De thans over ledene was voorts officier in de Orde van Oranje Nassau. Verscheidene geschriften zijn van zijn hand verschenen. BRABANTS HALFUUR. Hedenavond (Vrijdag) om 20.30 uur uitzending. Brabant kent heel wat meer hei ligen dan de meeste mensen (ook de Brabanders!) vermoeden. Het begint al in de grijze oudheid met St. Lambertus en St. Willibrord, die wel niet van Brabantse komaf waren, maar hier toch een goed deel van hun leven sleten. En dan hebben we St. Odulphus van Oir- schot, Sinte Oda uit St. Oedenrode en Sinte Odrada, die in Alem be graven ligt. Onder de martelaren van Gorcum waren vier Brabanders en in later tijden wordt Kaatje Dierckx uit Ossendrecht zalig ver klaard en Peerke Donders kreeg reeds de ere-titel van Eerbiedwaar dige Dienaar Gods. Onze eigen hei ligen mogen best eens een kaarske hebben. Welnu, de kaarskes zullen vanavond in het Brabants Halfuur ontstoken worden. U zult het niet kunnen zien, alleen maar kunnen beluisteren en dat zal U vermoe delijk veel genoegen doen 125 JAAR K.M.A. TE BREDA. In 1953 herdenkt de Koninklijke Militaire Academie te Breda 't feit dat zij 125 jaar geleden in Breda werd gevestigd. De herinnering aan de feesten „Breda Oranjestad 1952" zullen bij de meesten nog wel niet vervaagd zijn. Zij zijn dat evenmin bij het Bestuur dezer Stichting, welke er kentelijk blijft ten opzichte van de K.M.A. voor de medewerking, wel ke zij van deze zijde in 1952 mocht ondervinden, door beschikbaarstel ling van gebouwen en terreinen. Dit is dan ook de reden waarom 't bestuur de taak op zich heeft ge nomen de feesten" in 1953 te ver zorgen. Als periode van feestviering is vastgesteld het tijdstip van 20 Juli t/m 9 Augustus 1953. De feestelijkheden zullen weder om worden gehouden in het, in 1952 zo bekend geworden, park „Het Val kenberg", de voormalige slottuin der Oranjes, grenzend aan de JCMA. De inhoud van dit feest, alsook de stadsversiering, zullen een ge heel ander karakter dragen dan de georganiseerde feesten in 1952; zij beloven echter van allure het voor gaande te overtreffen. Het behoeft geen betoog dat Bre da ook thans haar beste beentje voor zal zetten. Ter oriëntering kan nog worden vermeld, dat Mr Ph. I. E. van Woensel de taak van voor zitter op zich heeft genomen, ter wijl de heer G. L. W. Sliepen als secretaris aan deze Stichting ver bonden is en belast is met de alge mene leiding. De artistieke leiding is in handen van Mr Jan Derks. Xopyright P. I B Box 6 Copeohofletv Bim en Bam hebben een meertje ontdekt, waar ze iedere morgen gaan zwemmen. ,,Maar het zou wei leuker zijn als we een springplank hadden", zegt Bim. „Die zullen we gauw even maken", zegt Bam en zij gaan meteen aan het werk. De volgende dag is de spring plank klaar en Jumbo is de eerste die zal duiken. Trots marcheert hij over de plank en springt: Ploempü Het water spat naar alle kanten, maar het is jammer genoeg niet een erg groot meer, en na Jumbo's sprong is er geen water meer over! Het is werkelijk jammer voor die arme Rim en Bam ,die nu alle moei te voor niets hebben gedaan. Schilderijen en Serviezen. Wanneer een warenhuis het een en ander wil exposeren, dan kan dit geschieden op verschillende manie ren natuurlijk; maar steeds zal mén, wanneer men het goed wil doen tenminste, toch trachten het te ex poseren voorwerp te plaatsen in de sfeer waarin het thuishoort, in .de omgeving die het best dit voorwerp tot gelding laat komen. Exposeert men b.v. een servies, dan kan men stapels borden en pot ten en schalen in een etalage zetten, maar men kan ook keurig een tafel dekken met het porcelein, het zil ver en het kristal, men kan daar bloemen opzetten; men kan zelfs nog verder gaan en een passende lamp boven die tafel brengen, goe de schilderijen aan de rond de tafel opgetrokken wanden hangen, en dan hebt ge zoveel mogelijk de om geving waarin het servies wordt gebruikt. Zo doet het V. D. in Den Bosch ook; nu de tijd van het jaar in het teken staat 'van de huiselijkheid, van de sfeer in de familiekring, om de feestdagen die wij deze maand vieren, heeft de leiding haar ser viezen willen propageren en zij heeft hiertoe in haar groot waren huis een keurige afdeling ingericht waar we vele „kamers" kunnen be wonderen die op bovenomschreven wijze tot stand zijn gekomen. Men ziet er alle mogelijke servie zen op een prettige manier geëx poseerd, men ziet o.m. een grote kersttafel waarop het kristal te wachten staat op de parelende wij nen en het porcelein op de vol-au- vent, de tarbot en het konijn, men ziet er een typische Brabantse kof fietafel met het bont en met de overdaad van deugdelijke spijzen. Maar het unieke aan deze ten- toonsitelling is toch dat zij tevens een schilderijen-expositie is, en niet een expositie waar de schilde rijen zo maar zonder meer naast el kaar hangen, maar waar men ze kan bewonderen, evenals 't servies, in hun juiste omgeving, in de huis kamer, en daarom is het niet erg als men af en toe op zij tnoet tre den omdat een lamp het goede uit zicht op het schilderstuk een beetje hindert. SPIERPIJN. SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogene verdrijft de sner pende pijn. In samenwerking met het provin ciaal genootschap voor kunst en we tenschap is deze expositie tot stand gekomen. Maar wat hier vooral frappeert is het feit zelf dat deze kunstenaars uit Den Bosch en Vught en de directe omgeving hier in een warenhuis willen exposeren, dat zij het publiek als het ware op gaan zoeken, het tegemoettreden en al dus een groter publiek voor hun werk vinden, een ander publiek ook, een publiek namelijk dat niet zo gemakkelijk 'n museum binnen loopt en dat toch evengoed door de kunstenaar bereikt moet worden. In dit licht bezien, valt het ook niet te verwonderen dat het werk van de exposerende kunstenaars niet gericht is op het „epater le bourgeois", men heeft zich bij de keuze van de werken gedeeltelijk ook laten leiden door de smaak van het grootste deel van het publiek en zich beperkt tot vrij algemeen aanvaardbare schilderijen, die in hun vormgevingen niet zo veel uit zonderlijks hebben. Men treft hier werk aan van Lambert van Geffen, een volbloed colorist, die zijn eigen beperktheid weet en daarom vooral de kleuren het werk laat doen; mogelijk zijn deze kleuren iets te karakterloos. Daar is werk van J. v. d. Pol uit Haarsteeg „Gezicht op Hedikhui- zen" en „Poort te Bokhoven", iets te oppervlakkig om geheel overtui gend te zijn; Reinier Pijnenburg I uit Helvoirt is wel het best op deze i tentoonstelling vertegenwoordigd; hij frappeert met een goed getroffen „Brabantse Boer" en een evenwich tig portret van een Bretons Vrouw - ke; en ook Jan van den Thillart uit Den Dungeri valt op door zijn land schappen die een onmiskenbare ei gen warme toon hebben, hetgeen we ook kunnen zeggen van Jules Verschuren uit Vught die met en kele goede B'os-stukken vertegen woordigd is. André Verhorst wist ons met zijh „Rozen" niet erg te overtuigen. En tenslotte zien we dan enkele strandgezichten van Willem Witjens die zijn dagen slijt op het oude Brouwershuis van Ber ne op Nederhemert; over zijn schil derijen ligt een weldoende rust en de warmte van de Zuidelijke zon; en een stilleven van Wim van dei- Plas, een stuk dat met ere genoemd mag worden. We zien hier dus op deze expo sitie, die t/m 24 December duurt, het gelukkige samengaan van za kenwereld en kunstwereld, die al dus elkaSts belangen dienen. MENS OF ROBOT Wie dezer dagen Den Bosch be zoekt en wandelt langs de heren etalages van V. D., zal daar in een van die etalages een etalage pop aan het werk zien, een pop die zich beweegt, een pop, een robot, een automatic-man die welhaast 'n mens lijkt. Of is het een mens? De genen die hun belangstelling voor de etalage tonen mogen 't antwoord geven op deze vraag. Want V. D. heeft er een prijsvraag van ge maakt: Is dit een mens of een ma chine? En onder degenen die goed raden worden er natuurlijk fraaie prijzen verloot. Zaterdag a.s. om 6 uur zal de ontknoping volgen. II. Kaatsheuvel had alzo een pastoor, en Loon zat zonder! En nu was het juist de heer van Loon die belette dat de parochie een nieuwe pastoor kreeg. Er gingen brieven naar allerlei instanties. De heer had aan de Hoogmogende Heren Staten een adres gezonden met verzoek onmiddellijk pastoor Huygens te gelas ten naar zijn oude parochie terug te ke ren of hem uit z'n functie te ontslaan. Een direct gevolg van dit alles was dat men in Kaatsheuvel meende dat Loon hen burgerlijk verdrukte. Toen de heer inzag dat langs die weg geen oplossing te bereiken was, trachtte hij de kwestie op eigen gelegenheid op te lossen. Loon moest en zou toch een pastoor hebben. Gebruik makende van zijn patronaats- recht, wende hij 2ich tot zijn oom de Bisschop van Doornik, teneinde langs die weg een bekwaam herder voor Loon te krijgen. Wijl deze prelaat zelf op dat ogenblik niet in zijn residentie vertoef de, stelde diens secretaris zich in ver binding met de Bisschop van Antwer pen. De bisschop van Antwerpen vond een priester van zijn diocees bereid, t was zekere priester Oomen. Toen de kerkvoogd de Ee,rw. heer Oomen over de stand van zaken te Loon inlichtte, PA STILLES TEGEN bedankte deze voor de eer. Een priester, de V/ilde genaamd, be dankte eveneens, nadat de bisschop hem had medegedeeld: „je zult daar (in Loon) geen vier jaar leven zonder de tering te jtrijgen".. Eindelijk verklaarde zich bereid de Eerw. heer Onnincs. Deze vertrok naar Loon, nam kerk (schuurkerk) en pastoreelhuis in ogen schouw, had nog dezelfde dag een on derhoud met de kerkmeesters en zou de volgende dag naar Schijndel vertrekken om uit handen van de Vicaris van het Bisdom z<jn jurisdictie te ontvangen. Hoe stonden de beminde gelovigen de volgende dag te zien, toen ze hoorden, dat de niguwe herder inplaats van naar Schijndel te reizen, was teruggekeerd naar Antwerpen om z'n benoeming weer terug te geven in handen van hem van wien hij ze had ontvangen. Loon was verweesd en bleef voorlopig zonder pas toor, zeer tegen de zin van de heer, die over een en ander zeer gebelgd was. Wel was in de plaats van pastopr Huy gens een vervanger benoemd, nml. zeke re Joannes Branten, een kapelaan uit Udenhout', doch deze was slechts deser- vitor. 't Zou nog tot 1805 duren voor aleer het geschil tussen de Vicaris en de heer van Loon was bijgelegd en Bran ten officieel als pastoor werd aangesteld. Hoe het zij, Kaatsheuvel had een vaste pastoor en kapelaan, Eén ding miste deze parochie nog en weleen kerkhof! En 't is juist door dat gemis dat er tussen de twee dorpen een vete ontstond, die hoog oplaaide enkele tien tallen jaren later bij de bekende Raad huiskwestie, i Van 1797 tot 1818 heeft Kaatsheuvel z'n doden moeten gaan begraven in Loonopzand. Voor de mensen uit Kaats heuvel werkelijk een dubbel zware gang. De bewoners van genoemde plaats hebben dan ook de heer van Loon deze fout nooit kunnen vergeven, wat overi gens wel te begrijpen is. 't Was dan ook te voorzien dat vroeg of laat op dit alles eed reactie volgen zou. De gelegenheid hiertoe bood zich aan na de Grondwetsherziening vad31814 en 1815 en de invoering van de wet waar bij de bevoegdheden der gemeenten werden geregeld. Met deze wetten wer den tevens ingevoerd.de vrije verkiezin gen) al bij al een product van dè Fran se Revolutie. De eerste stoot in de actie tot over plaatsing van het Raadhuis werd reeds gegeven in Juli 1840 toen op de 27e van die maand in een vergadering van de gemeenteraad, die gehouden werd in het raadhuis te Loonopzand of het Straats kwartier, een adres werd voorgelezen van enige ingezetenen van het Vaarts kwartier (Kaatsheuvel) om afscheiding van het Straatskwartier, welk request aan de Heer Commissaris in het 2e district in Noord-Brab. werd doorgezon den. Op 7»; October 1840 volgde een twee de vergadering, waarbij behalve de vol tallige Raad der Gemeeftte tegenwoordig waren een deputatie uit het Provinciaal bestuur van Noord-Brabant en een com missie uit de adressanten. De Voorzitter Burgemeester Pieter v. d. Hummel, noemt de bezwaren die door adressanten zijn naar voren gebracht, welke zijn: 1. Zij (Kaatsheuvel) is niet in vol doende aantal leden in de Raad verte genwoordigd. 2. dat zij geen veldwachter hadden. 3. dat zij geen schutskooi hadden. 4. dat zij geen brandspuit hadden. Dan deelde de burgemeester mede dat hij genegen is al deze bezwaren zoveel in zijn vermogen is op te lossen, doch dat het geenszins in het belang der ge meente is dat hij toestemming zoude ge ven tot afscheiding, waarop de adres santen hebben gezegd dat zij de afschei ding zouden blijven begeren en er op zouden blijven aandringen. Dan werd over een en ander proces-verbaal opge maakt, welk procesverbaal met het request zou worden opgezonden naar Zijne Majesteit de Koning. Aan de ad ressanten werd uitdrukkelijk het verzoek gericht zich kalm en rustig te gedragen. In een vergadering gehouden op 1 Maart 1841 wordt een missive van de Prov. Staten, waarbij het verzoek van de ingezetenen van Kaatsheuvel wordt van de hand gewezen, enz. In een vergadering welke op 20 De cember 1841 gehouden werd is gelezen een request van A. Wagemakers, G. v. Dortmond, J. J. Dargé, J. Dekkers en H. J. Couwenberg, klachten inhoudende te gen het gemeentebestuur van Loonop zand, gericht aan Hun Ed. Groot Achtb. H.H. Ged. Staten, zijnde gemeld request met het bericht op hetzelve pnz. 14 Maart 1849 werd behandeld een request getekend door de Ingezetenen van het Vaartskwartier houdende ver zoek aan Zijne Majesteit, om een af zonderlijke gemeente te willen daarstel- len, zijnde door de leden van de Raad goedgevonden om onder terugzending van gemeld request te dienen va.n be richt, dat door aanmerking de omgang en samenleving ondragelijk wordt, zeven leden hebben voor afscheiding gestemd en een lid zijnde de heer M. Vermeulen zwarigheid tegen de afscheiding maakt om reden er meer nadeel dan voordeel voor de ingezetenen in gelegen is. P. A. v. B. DE BELG v. HASSEL BLIJFT EUROPEES KAMPIOEN LIBRE. In het tournooi om het Europese kampioenschap libre heeft de Belg v. Hassel de titel behouden. Garcia boekte met groot vertoon van meer derheid zes overwinningen in suc cessie, maar verloor toen met 500 39 van De Ruyter, wat hem zo'n schok gaf dat hij zijn vorm van het begin niet meer geheel heeft terug gevonden Toch leidde hij na de tiende en voorlaatste ronde nog met 13 matchpunten voor v. Hassel en Galmiche, die 12 en De Ruyter, Gri- vaud en Spielmann die 11 punten hadden verzameld. In de elfde ronde won v. Hassel van Spielmann, terwijl Galmiche met 6 caramboles verschil Garcia de baas bleef en Nussberger een eind maakte aan De Ruyters kan sen op een ereplaats. Hierdoor kwamen v. Hassel en Galmiche beiden op 14 matchpun ten, zodat een barragepartij nood zakelijk werd die door de Belg in 11 beurten met 194 caramboles voorsprong werd gewonnen. Van Hassel scoorde op zijn bekende ma nier in exprestempo een reeks van 447, en daarmee was het pleit be slist. Hij is in dit tournooi drie maal geklopt, door Nussberger, Grivaud en Galmiche, op welke laatste hij in de barrage dus revanche heeft genomen. De Ruyter won vijf partijen, ver loor er vier en speelde ër één remi se. Hij is te Marseille niet fortuin lijk geweest hem trof o.m. de pech van het breken van een keu, terwijl Nussberger, die zeker geen hoogvlieger is, juist tegen hem los brak met een serie van 500. De Ruy ter eindigde als vijfde, maar met 't beste algemeen gemiddelde, name lijk 65.96, van alle deelnemers. Dat van Clement v. Hassel bedroeg 65.37. EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 26) Frits zag Ada's gezicht ontspan nen, rustig. In het halfduister van de kamer was het bijna onwezenlijk mooi zo. Ze leek een meisje, zoals ze daar zat te dromen. Haar mooie handen lagen ontspannen in haar schoot. Deze vrouw zat hier bij hem, als was ze thuis, samen met hem te genieten van wat hen ge meenschappelijk boeide. Zijn ge dachten vlogen terug naar het ver leden, toen hij zich zoiets nauwe lijks had durven dromen. Sietske, ja, dat was heel anders geweest. Als hij aan Sietske dacht, leek de wereld vol stralende zonneschijn. Maar Ada herinnerde hem aan een romantisch, betoverend maanland schap, onwezenlijk, romantisch mys terieus. Hij zruchttewat was 't leven ingewikkeld. Maar meteen bedacht hij: dat was juist de char me van het levenals alles zo gewoon en normaal ging, was het eigenlijk maar een dor zaakje. Tijdens dit luisteren, samen met Ada, naar de hartstochtelijke Sla vische muziek, was het hem alsof alle slagbomen tussen hen wegvie len. Ze was hem niet langer vreemd, ze hoorde bij hem en hij bij haar. Zij samen Toen alleen het zachte gesuis van de afgelopen plaat nog gehoord werd, stond Ada op. Haar bewegin gen hadden iets onwezenlijks. Ga je al? vroeg Frits, nog geheel gevangen in de sfeer die de muziek had opgeroepen. Ja zei ze zachtjes. Dit was genoeg. Méér kan alleen maar minder zijn. Ze liep naar de gang, keerde en kele ogenblikken later terug met haar mantel. Frits haastte zich haar te helpen, teleurgesteld- omdat dit nu al voorbij was, toch wel begrij pend. Frits zei ze, toen ze bij de deur stond dit was nu alléén maar van ons samen. Niemand an ders weet er iets van, en niemand zou het ooit begrijpen. Haar hand kroop op naar zijn schouder. Toen sloeg, ze opeens een arm om zijn hals en trok zijn hoofd naar omlaag. Vast en innig drukte ze een kus op zijn mond. Toen trok ze ziefi haastig terug, en een ogen blik later was ze verdwenen. Frits luisterde naar haar voet stappen op de stenen buitentrap, hoorde het portier van de auto dichtslaan, het zoemen van de star ter. Toen ging hij, langzaam als een automaat, de kamer binnen en keek naar de stoel waarin Ada gezeten had. Ada Sietske was weer thuis. Het leven ging weer zijn gewone gang, maar het was een andere gang dan voorheen. De baby beheerste nu alles. De baby was de klok waarnaar de ou ders hun horloges gelijk zetten. Sietske kon zich niet meer be grijpen dat ze voorheen de uren van het alleen-zijn zo gemakkelijk had kunnen doorbrengen. Haar le ven werd voor een groot deel door het kind in beslag genomen. En daarnaast had ze het ook in huis veel drukker gekregen. Ze was thuis op de boerderij gewend zelf de handen uit de mouwen te steken en had lachend en bijna boos Frits' suggestie verworpen dat ze 'n dag meisje of een werkster zou nemen. Zou zij, met één kind, het werk niet alléén afkunnen? Maar ze merkte toch wel dat een kind (juist één kind, zei mevrouw Lauers) de taak van de huisvrouw zeer verzwaart. En dat kwam ook doordat Sietske nogal eens stond te dromen bij de wieg of speelde met de baby en het andere werk liet wachten. Het kwam er niet zoveel op aan, maar dan werd 't haasten om als Frits thuis kwam het eten klaar te hebben. Of ze ging naar !f park met de kinderwagen en ook dan ging de tijd wel eens sneller voorbij dan ze dacht. Frits was makkelijk. Die nam 't niet zo nauw. Hij was even dol op de kleine Marijke als zij en kon zich heel best indenken dat ze al les kon vergeten voor het kind. Opgaande in haar eigen leven, viel het Sietske nauwelijks op, dat Frits wel erg makkelijk werd. Hij was dikwijls weg, kwam op onge regelde tijden thuis en verontschuL digde zich met drukte op school. Ook het koor eiste veel van hem. Hij had grote plannen. Hij wilde 'nieuwe werken uitvoeren, jonge solisten een kans geven. Meerma len ging hij op reis om een veelbe lovende sopraan of tenor op een uitvoering elders te horen zingen, soms samen met Brederode, soms alleen. Op een kooravond stond hij met Brederode te praten over een jeug dige zanger, Weener. Brederode had van een vriend gehoord, dat deze jongeman een toekomstige ster op het concertpodium zou kunnen worden en Frits' eerzucht wer,d aangestoken bij de gedachte dat hij het, wellicht zou kunnen zijn, die Weener de kans kon geven zich in de hoofdstad te laten horen. Hij had de laatste tijd verschei dene relaties gemaakt. Niet alleen was hij met de criticus Hasselink vrij goed bevriend, maar ook ver scheidene andere critici had hij ontmoet. Het zou geen kwaad kun nen de lui een seintje te geven en ze naar de uitvoering te laten ko men om Weener te „ontdekken Frits' naam en die van het koor zouden in één adem daarmee wor den genoemd. Ik zou de heer Weener zelf wel eens willen horen zei hij peinzend. Overmorgen zingt hij in Heer- hugowaard, bij het jubileum van de zangvereniging daar. Ze voeren daar Die Jahreszeiten uit.... ja, ze durven daar heel wat aan. Klumpers dirigeert daargeen kwaad ventje vertelde Brede rode. Heerhugowaard zuchtte Ada die er bij was komen staan. Waar ligt dat in de lieve vrede? Vraag maar aan Frits. Als die 't nie# weet, geef ik voor- die hele Mulo van hem geen duit lachte Brederode. Boven Alkmaar zei Frits nadenkend. Heel slechte trein- Niet krabben. De beider vloeibare D. D. D. kal* meert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN verbinding en 't station is natuur- lijk minstens een half uur lopen van de zaal. ban kom ik 's avonds vast niet meer thuis. Dan kun je van 't nachtleven van Heerhugowaard genieten meende Ada. Pas maar op dat je niet van 't rechte pad afdwaalt. Mij niet gezien antwoordde Frits. Nee, dat is me te grijs. Daar een nacht over te blijven, daar voel ik niets voor. Toch zou het een mooie kans zijn. Weet je wat kwam Ada opeens, en haar zwarte ogen schit terden ondeugend ik breng je er heen. Met de wagen. Dan komen we wel laat terug, maar dan ben je toch 's nachts weer in Amster dam. 't Zal mischien een goed uur rijden zijn Ja, dat red je wel peinsde Frits. En toen levendiger: Nou zeg, als je er geen bezwaar tegen hebt, dan er graag. Ik vind 't trou wens veel gezelliger dan er hele maal aleen heen te gaan. Nu kun je nog eens praten, indrukken wis selen, f^r (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2