rolt deM plakt deM brandt fefek SLOTACCOORD D.D.D. Amsterdamse typograaf won f 10.000.- BILJARTEN WIELRENNEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE gesp. pt. 10 61 10 60 10 42 10 41 10 32 9 28 9 26 10 22 arbeidsbureau WAALWIJK. Neem een doos echte_ PASTILLES UW HOEST b Linoleum-snede van Cocky Mast van de inzenders bleek de juiste fouten niet te hebben gevonden. Het ontbreken van de letter W in de zin „zou hand doek" bleek door vele tienduizenden niet zijn opgemerktl Een deskundige jury werkte zich door de rijstebrijberg van de overgebleven goede oplossingen 'heen om te zoeken naar de meest geslaagde slagzin. Dins dag j.l. viel de beslissing. „Had Witte de Wit van Radion ge weten, dan had hij vast M7itter dan Wit geheten", werd met algemene stemmen tot de meest geslaagde inzending uitge roepen. Deze oplossing bleek te zijn in gezonden door de vrouw van een Am sterdamse typograaf, Mevrouw H. C. Pijlman. Woensdag is de prijs aan de gelukkige winnaars uitgereikt. De echtgenoot van de winnares, die in Hilversum werkt, kreeg Woensdag morgen van zijn directeur de boodschap, dat hij op kantoor verwacht werd. Daar wachtte hem een klein gezelschap jury leden en vertegenwoordigers van de fa briek. Mevrouw Dr W. H. Posthuma- v. d. Groot, een bekende radiospreekster, deelde namens de jury de uitslag aan de gelukkige winnaar mede, die verbleekte en sprakeloos trachtte het goede nieuws te verwerken. Zijn directeur gaf hem voor de rest van de dag vrijaf en mèt de overgelukkige Pijlman vertrok het gezel schap naar Amsterdam om daar de echt genote van P. op de hoogte te brengen. Zij bleek niet thuis te zijn, maar men vond haar tenslotte bij haar schoonzus ter thuis, die samen met haar het be kroonde rijmpje had gemaakt. Mevrouw Pijlman wilde maar niet geloven, dat haar dit enorme geluk ten deel was ge vallen, maar toen zij de beslissing van de jury zwart op wit voor zich kreeg, moest zij well Het heeft de organisatoren van deze wedstrijd en de jury oprecht verheugd, dat de 10.000.terecht gekomen zijn in een gezin, dat zulk een buitenkans best gebruiken kon. De familie Pijlman heeft n.l. een dochtertje, dat reeds enkele maanden in een sanatorium wordt ver pleegd hetgeen uiteraard allerlei extra kosten met zich meebrengt. Gelukkig gaat het het kind goed en de ouders hopen, dat het in het volgend voorjaar naar huis zal kunnen terugkeren. Er werd Woensdagmorgen in Amster dam overigens nog iemand gelukkig ge maakt met een onverwachte meevaller. De winkelier, die de familie Pijlman het product, waar het hier om ging, geleverd had, kreeg n.l. een beloning van 1.000. O, Moeder, laat Uw pasgeboren Kind In deze Kerstnacht ons ontmoeten; En dat Hij in dit stil begroeten Onze harten voor Hem open vindt Mevrouw dr. W. H. Posthuma-van der •Goot overhandigt namens de jury de eerste prijs, groot 10.000, aan mevrouw H. C. Pijlman-Bevenschen, Amsterdam, die de grote wasmiddelprijsvraag won, door alle fouten uit de gelukskrant aan te strepen en bovendien het rijmpje „Had Witte de With van Radion ge- Dank zij een goede inval van zijn zuster. Een kwart millioen Nederlanders heeft de vorige maand een kansje gewaagd in een grootscheepse wedstrijd, die was uitgeschreven door de Radionfabrieken. Op het kantoor in Rotterdam kwamen om precies te zijn 246.813 oplos- 13 Dec. '52 BVT 2Nooit Volleerd 1 62 Ons Genoegen 1BVT 1 80 Entre Nous 1—Central 1 44 BSV 1—WBC 1 4—4 20 Dec. '52 WBC 1't Zwaantje 1 62 Central 1Ons Genoegen 1 44 Nooit Volleerd 1BSV 1 26 Entre Nous 1BVT 2 4- 4 tal weten, dan had hij vast Witter dan Wit geheten" in te zenden. Het geld kwam goed van pas voor een ziek kind en voor verhuizing naar een gezondere woning, naar Hilversum, waar de heer Pijlman bovendien als typograaf werkt. singen binnen, uit alle delen van het land. De wedstrijd bestond uit twee de len; het opsporen van een aantal fouten in een tekening het juiste aantal was 17 en het maken van*een slagzin of iets dergelijks. Het opzoeken van de fou ten bleek moeilijker te zijn dan menig een gedacht heeft, want ongeveer 80 EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 28) Frits' geoefende oren vingen de foutjes en de afwijkingen wel op, maar hij had een goede avond. Deze mensen zongen met hart en ziel, speelden met volledige overgave, deze dirigent presteerde daar iets dat hem eigenlijk boven zijn krach ten ging, maar nochtans voor bijna honderd procent lukte. En de jonge tenor waarvoor Frits gekomen was, bleek opgenomen in dit grote ge heel, van goede wil en algehele overgave en zong zijn partijen zo danig dat Frits Ada toefluisterde; Die moeten we hebbenvóór de groten hem inpikken! In de pauze baande hij zich een weg naar de kamer achter het to neel, waar Klumpers heel huiselijk een nieuwe boord om deedde oude lag in zwijm. De dirigent was prettig verrast toen Frits zich voorstelde en hem complimenteerde. Het deed hem zichtbaar goed, deze waardering van buitenaf. Frits maakte een af spraak met Weener, maakte ken nis met het hele bestuur, dat als De stand is: gesp. BVT 2 8 Entre Nous 1 8 Nooit Volleerd 1 7 BSV 1 8 Ons Genoegen 1 8 't Zwaantje 1 8 Central 1 8 WBC 1 8 BVT 1 7 pnt. 44 33 32 32 32 32 30 25 20 PERSOONLIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN District „De Langstraat". Voor de afvaardiging naar de Ge westelijke Kampioenschappen in 's-Hertogenbosch op 23 en 24 Jan. a.s. zullen voorwedstrijden worden verspeeld. Inschrijvingen voor de 4e en 5e klasse (resp. 0.501.25 en 1.262.00 moyenne) worden inge wacht: voor Kaatsheuvel bj J. Damen; voor \fyaaiwijk bij H. I.eijtens onder bijvoeging van 1.- inschrijf- I geld tot 31 December a.s. Verenigingen die 6én dezer kam pioenschappen willen organiseren, kunnen tot genoemde datum een verzoek richten aan de wedstrijd leider. K.N.B.B. District „De Langstraat" Afdeling Waalwijk. Hieronder volgen uitslagen en standenlij sten van de klassen C en D libre. Klasse C libre. 29 Nov. '52 BSV 1—BVT 1 6 Dec. '52 't Zwaantje 1Ons Genoegen 1 80 BVT 1—BVT 2 2—6 WBC 1—Entre Nous 1 35 Central 1—BSV. 1 In deze klasse gaat, zoals uit de standenlijst blijkt, BVT 2 aan de kop met 44 punten, gevolgd door Entre Nous met 33 punten. Nooit Volleerd 1 heeft door haar twee nederlagen van de laatste we ken haar prachtige positie niet kun nen handhaven en komt op de 3e plaats met 32 punten uit 7 wedstrij den, dus één minder. Zij blijft ech ter nog steeds de gevaarlijkste con current voor de koploper. Toe he ren van Nooit Volleerd, laat in de komende weken weer eens over winningen van je horen, er is toch bewezen dat het kan. Overigens komen in de bovengenoem de klasse alle clubs nog in aanmerking voor de titel, gezien het kleine verschil in winstpunten, al behoudt B.V.T. 2 vanzelfsprekend de beste kans. In de komende weken zal het er dan ook aan spanning niet ontbreken. Klasse D libre. 3 Nov. '52 W.B.C. 4—W.B.C. 3 2—6 1 Dec. '52: W.B.C. 3W.B.C. 2 8—0 B.V.T. 3—Ons Genoegen 2 2—6 Central 2—B.S.V. 2 4—4 2 Dec. '52: W.B.C. 4Entre Nous 2 62 8 Dec. '52; W.B.C. 2—W.B.C. 4 2—6 B.S.V. 2—B.V.T. 3 8—0 Entre Nous 2Central 2 44 Ons Genoegen 2W.B.C. 3 62 15 Dec. '52 Central 2—W.B.C. 2 uitgesteld W.B.C. 4Ons Genoegen 2 44 B.V.T. 3Entre Nous 2 62 .16 Dec. '52 W.B.C. 3—B.S.V. 2 Stand klasse D libre. TJ J Zuiver en ontsmei 311Ci IOC uw huid met de hel rülMJCö ™bhaedaDar?'?e ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN 1. Ons Genoegen 2 B.S.V. 2 3. W.B.C. 4 4. W.B.C. 5. B.V.T. 3 6. W.B.C. 2 7. Central 2 Entre Nous 2 0—8 Zoals de standenlijst te zien geeft, gaat in de D klasse libre Ons Genoe gen 2 aan de kop, echter op de voet gevolgd door B.S.V. 2, dat door haar klinkende overwinningen van de laatste 2 weken (2 keer 8—0) haar achterstand heeft kunnen reduceren tot slechts een verschil van 1 winstpunt op de leider. Daar het einde van de competitie in de ze klasse reeds in zicht is, heeft de spanning hier wel zeer zeker haar hoog tepunt bereikt. De laatste wedstrijd zal hier wel de beslissing moeten brengen en deze zal des te emotioneler en belang rijker zijn, daar het juist deze twee' ver enigingen zijn die op 12 Jan. 53 elkaar ontmoeten in het café van de heer Jac. Passier. De overige clubs zijn practisch voor de titel uitgeschakeld. Voor hun is het echter een zaak om op zo n eervol mo gelijke plaats op de ranglijst te eindi gen. Tevens maakt het bestuur van deze gelegenheid gebruik om U allen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1953 toe te wensen. Laten we hopen dat in 't komende jaar de biljartsport in ons district weer zal mogen bloeien en een hoogte zal weten te bereiken als nooit tevoren, zo dat straks ons district als een sterk on derdeel van de K.N.B.B. 't nieuwe sei zoen zal kunnen ingaan. WAALWIJK. Slotrit Kampioenschap Leonora. Wat te voorzien was is gebeurd, C. Floren is als clubkampioen naar voren getreden. Bravo, Kees, nu nog t komen- de seizoen enige overwinningen. Het was een genot de resp. Ie en 2e geplaatsten te zien sprinten, wat in het voordeel van Fitters met 1 sec. op C. Floren de kampioenschapsritten afsloot. Met een voorsprong van 5 min. 20 sec. finishten L. Fitters en C. Floren op 't peleton, waarin C. Hermans een sprint won voor J. Verhagen: beide junioren hebben een prachtprestatie geleverd. Algehele uitslag der 5 ritten 1. Cé Floren 2. L. Fitters op 5 min. 51 sec. 3. C. Hermans, 17 min. 25 sec. 4. J. Verhagen, 38 min. 52 sec. 5. J. va. Hoof, 47 min. 37 sec. (aan rijding). De nummers 2 en 4 hebben, door de pechduivel achtervolgd, een veer moeten laten, maar desondanks was Fit ters er in geslaagd zijn opgedane achter stand bijna te nivelleren. A. v. Es die de 4e rit niet reed volgens voorschrift, was in de 5e niet aan start gekomen, zodat hij voor klas sering geheel niet in aanmerking komt. Nadat de rittenuitslag was bekend gemaakt, feliciteerde de voorzitter, de heer P. Brouwer de kampioen en deelde mede dat de officiële huldiging en uit reiking van de kampioenstrui zal ge schieden in de eerste helft van Januari '53, terwijl dan een aantrekkelijk tintje aan deze bijeenkomst zal worden gege ven, door een gast een spreekbeurt te laten vervullen, en waar de supporters club van Keesje Floren der firma Gragt- mans en Wiesman ook gelegenheid zal krijgen haar pupil in 't openbaar te hul digen. Hierop komen we nader terug. Met de a.s. feestdagen geen club avonden meer voor de jaarvergadering op 9 Jan. '53. CHAUFFEUR1MILLIONN AIR COMMUNIST. De chauffeur van de Italiaanse com munistenleider Palmiro Togliatti, Reclus Monari, heeft medegedeeld dat hij 10 millioen lire (ongeveer 57.000 gulden) aan de Italiaanse communistische partij zal schenken. De chauffeur heeft veertien dagen ge leden in een voetbalpool 54.000.000 lire (ongeveer 310.000 gulden) gewonnen. VIJF PERSONEN DOOR LAWINE MEEGESLEURD. Ruim vijftig leden van de West-Duit se politie en grenswacht en van de Oostenrijkse grenswacht en van de Oos tenrijkse grenswacht zijn Zondag op zoek gegaan naar vier West-Duitse po litiemannen en een Oostenrukse burger, die in de omgeving van de Zugspitze bij Garmisch-Partenkirchen, na een lawine worden vermist. Twee andere politie mannen die zich bij het vijftal bevonden, slaagden er in zich te bevrijden, nadat de lawine hun vier kameraden en de Oostenrijkse burger had meegesleurd. Worden gevraagd Schoen en Leder Handzwikkers Machine-Overhaler Machine-Gradeerder Kantenschrooiers Afmakers Aanklopper Mannel. Schoenstikkers Pakkerij-arbeider L d. Randenmaker Jeugdigen ter opleiding in de Schoen- en Lederwarenindustrie. Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Schuurder Slijper Kleding, reiniging L.l. Naaisters Papier L.l. Boekbinder Voeding en genot Slagersleerling Vrije beroepen Vr. Kantoorbedienden Boekhouder M. O. Huishoudelijke diensten Dagmeisjes Bieden zich aan Bouwnijverheid Timmerman Schilders L.l. Schilders Grondwerkers Schoen en Leder L.l. Stikker Overleersnijder Maatschoenmaker (thuisw.) Modelmaker Opspanner Sjouwers looierij Metaalnijverheid Mach. Bankwerkers Metaaldraaier 2e Automonteur Voeding en genot Slagersknecht Landbouw Tuinbouwknechten Handel Verkoopster Verkeer Div. chauffeurs Bezorgers Vrije beroepen Mannel. Kantoorbedienden Pers. in alg. dienst Magazijnbediende ronl. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk. Grotestraat 339, Tel. 2131- Deze bekendmakmg is geldig t.m. 27 December 1952. VOOR één man opgekomen was om de dirigent nog eens moed in te spre ken voor de tweede helft, en voel de zich zeldzaam op zijn gemak. Hij herinnerde zich juist nu zo goed hoe hij zelf begonnen was. Het is maar goed dat ik hier niet als cri ticus zit, dacht hij, ik zou het niet wagen er een hard woord over te zeggen. En toen hij in contact kwam met de verslaggever die een Alk- maarse krant gestuurd had, liet hij niet na deze man zijn uitermate gunstige indruk te doen delen. Zie zo, wat de critiek betreft, kon Klumpers gerust zijn. Met het prettige gevoel een goed werk te hebben gedaan, zocht hij Ada weer op, die eenzaam in de volle koffiekamer zat en geamu seerd keek naar het. talrijke pu bliek, vooral de jongelingenschap die zich zeer beijverde om bij de jonge dochteren des lands een goe de indruk te maken. Je ziet er zo stralend uit zei ze heb je het naar je zin? Ik kan er toch moeilijk min der stralend uitzien dan jij? schertste hij terug. Je begint het complimenten maken te leren! meende ze, en toen ging de bel voor het tweede gedeelte van het concert. Toen de laatste klanken verstor ven waren en het publiek staande uitvoerenden en dirigent een ova tie bracht, haastte Frits zich met Ada naar de uitgang. Snel zei hij straks is er bij die garderobe geen doorkomen meer aan! Binnen vijf minuten zaten ze in de veilige beslotenheid van de two- seater. De schijnwerpers wierpen een brede lichtbaan op het donkere wegoppervlak. Weldra waren ze tussen de huizen uit en was alleen de nacht en de ruimte rond hen heen. Ada chauffeerde zwijgend. Kilo meter na kilometer verslond de kleine sportwagen. Af en toe pas seerden ze de donkere klomp van een boerderij, de schim van een paard, starend over een landhek. De auto joeg door kleine dorpjes waar enkele schaarse lichten brand den. Frits zat, geheel ontspannen nu, en dacht na over alles wat hij had gehoord. Dacht na ook over zijn eigen levensloop. Een geluks vogel was hij geweest. Het zwoegen van Klumpers was hem bespaard gebleven, hij was daar in Amster dam in een opgemaakt bed terecht gekomen. Hoe blij was Klumpers geweest toen hij ich voorstelde, en toch was nog geen half jaar gele den Frits Terlaer ook een onbekend koordirigent] e geweest. Nu zat hij aan de borrel in American en sprak als gelijke met de critici uit de hoofdstad die iemand konden ma ken en breken. Dat alles dankte hij aan Ada. Die had hem uit zijn rustig leven gehaald en hem het leven le ren kennen. Die had hem ingevoerd in de kringen waar hij zich thans thuis voelde, die hem vroeger ver en vreemd waren geweest. Ada Hij merkte dat zij zacht zat te zingen, en het viel hem op hoe prettig haar stem klonk. Stil zat hij te luisteren naar haar stem, die al leen geaccompagneerd werd door 't gesuis van de wind om de carosse- rie en het gezoem van de wielen, terwijl ze daar voortjoegen door de nacht. Toen ze zweeg, fluisterde hij: Toe Ada, ga nog even door. Luisterde je? J a, Ze keek strak voor zich uit, en hij zag van terzijde haar scherpge- sneden profiel. Haar handen lagen zo sterk en betrouwbaar op het stuur, haar donkere ogen tuurden onafgebroken op de lichtvlek vóór haar. En toen begon ze weer, zachtjes, te neuriën. En onder het luisteren schoof Frits, voorzichtig, zijn arm om haar schouder. Ze leunde een beetje tegen hem aan, maar haar ogen waren strak op de weg ge richt, haar handen stuurden de snelle wagen door de duisternis. Maar er kwam een diepe, warme toon in haar zachte zingen. Hij voelde de zachte molligheid van haar bontjas, haar intense vrouwe lijkheid overweldigde hem. Ada zei hij zacht stop es. Ze keek niet terzijde, maar bracht de wagen glijdend tot stilstand. Wat is er? vroeg ze en keek hem vol aan. Niks.... allesjij bracht hij eruit. Toen sloeg hij bei de armen om haar heen. Het was bijna twee uur toen de wagen stopte op de hoek van de straat waar Frits woonde. Rij maar niet voor de deur had hij gezegd anders worden ze misschien wakker van de klap van het portier. Zedat waren Siets en de kleine Marijke. Maar hij kon hun namen niet over zijn lippen krijgen. Het was of ze behoorden tot een andere wereld, niet die waarin hij en Ada thuis hoorden. Ada stopte de wagen. Ze gaf hem haar gehandschoende hand. Dag Frits. Dag Ada. Meer niet. Maar ze zagen elkaar aan. Heel even knipte ze met beide ogen, teken van opperste vertrou welijkheid en verstandhouding. Het portier sloeg dicht. Ada keek Frits' lange gestalte na, toen hij de straat afliep naar huis. Triomf en vertedering lagen in haar blik, een vreemde spanning be klemde haar borst. Ditdit had ze nog nimmer meegemaakt. Hij was nog zo jong en eigenlijk hele maal onbedorven, al was hij dan ook niet wereldvreemd. Stapel was hij van haar. Maar, ze moest het zichzelf bekennen, zoals nu had zij het nog nooit te pakken gehad. Dit was iets nieuws, dit was een nog niet gekende ervaring. Frits' gestalte verdween in de opening van het portiek, zijn arm, als een schim, wuifde. Ada schakel de in, en reed langzaam, diep in ge dachten, naar haar eigen woning terug. Hoe laat was je wel thuis? informeerde Sietske de volgende morgen bij 't ontbijt. Nou, dat was vér na twaalven zei hij, en nam snel een hap. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3