d&é L00N-0P-ZAND Uit Loonopzand's verleden. VERWIEL's Led erwaren- en Sierkunsthuis TWEEDE DISTRICTS- 'n SFEERVOL KERSTGESCHENK UEFJ 4 DIGHEIOS TEN TOONS TELLING Een Ni leuwjaarswers BAL BIOSCOOP-PROGRAMMA, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 in „DE ECHO" f 1.50 f 3 1 kolom 2 kolom in Thalii STEMMIGE KERSTDAGEN mede dank zij in een vierdaags uitzonderingsverlof' te propageren, moet ons reeds genoeg zeg gen, en is reeds tekenend voor de ver houdingen, die door het verlies van de K.V.F. ontstaan zijn. Wij moeten een zin voor ottervaardigheid opkweken, want in dit opzicht staan we bescha mend ver achter bij allen, die tegen ons strijden, 't Is broodnodig, dat wij ons bezinnen en ons inspannen om op de hoogte te blijven van de beginselen, waarvoor wij moeten strijden om klaar te staan onze getundeerde mening te stellen tegenover onze tegenstanders. Met de grote Schaepman in zijn „Aan U, o, Koning der eeuwen" als waardig voorbeeld in de grote strijd, die ons wacht, sluit spreker zijn gloedvolle rede, die de zaal geboeid hield in de ban van de diepgevoelde persoonlijke overtuiging van de eminente spreker. Ofschoon het reeds bijna twee uur was geworden, maakten verschillende sprekers gebruik van de gelegenheid nog verdere vragen te stellen. De heer Ver haren was teleurgesteld over de afwe zigheid van meerdere vooraanstaande K.V.P. leden; de heer Stokkermans uitte zijn grote verwondering over het feit, dat de P.v.d.A. vaak nog steun ontvangt van sommige prominente figuren uit de geestelijkheid en dat studiedagen van de partij nog met een H. Mis werden in gezet; de heer Wennekes miste in het betoog van spreker, dat deze niet was ingegaan op de sociaal-economische vraagstukken. Opnieuw uitvoerig staat spreker de vragers te woord, jammer genoeg te veel om in een beknopt verslag te verslaan. Spreker is er van overtuigd, dat ons Episcopaat op de juiste tijd zijn stand punt volledig duidelijk zal bepalen en kenbaar maken. Niet steeds kan met de materiele belangen van iedere groep re kening gehouden worden. De eenheid vergt offers en die moeten om het alge meen belang gegeven worden. Groeps- politiek moet in de K.V.P. geweerd blij ven; wij moeten de Volkspartij blijven, waarin voor iedereen plaats is, die de christelijke beginselen, met de naasten liefde als richtsnoer, als grondslag aan vaarden. Met een dankwoord aan spreker en de aanwezigen, speciaal aan de groep jon geren in de K.V.P. sluit de voorzitter, onder mededeling, dat getracht zal wor den de oplevende activiteit gaande te houden, de vergadering. De penning meester vroeg nog even steun en propa ganda voor het zware werk der inning van de verhoogde contributiegelden. HET MARCHEERT GOED MET HET INSTRUMENTENFONDS. t Gaat buitengewoon goed met het instrumentenfonds van Apollo. Zaterdag en Zondag is er weer gebarakt, dat het een 1st was. Bij café v. Dinteren, het tehuis van de Harm. St. Jan in de Berk dijk en Zaterdag in café Jan van Dun en Zondag in Euphonia, lag de barak geen ogenhlik stil. Drie opeenvolgende dagen wordt deze week het concours voortgezet, n.l. 26, 27 er. 28 December in café L. v. Berkel aan de Horst en bij het Apollo-tehuis Café- Restaurant W. Smit, daarbij wordt op de 2de Kerstdag nog een bal ten bate van hetzelfde doel gegeven in café L v. Berkel aan de Horst. APOLLO THEATER. In het Apollo Theater draait de 2de Kerstdag de Warner Bros film „Distant Drums" Dreigende trommen onder regie van Raoul Walsh. Een groots avontuur in de moerassen van Florida. Een wilde strijd tegen de Seminole In dianen in verraderlijke moerassen, waar de dood loert achter iedere boom en in i elke rivier, i Zaterdag en Zondag presenteert de MGM Teresa, de geschiedenis van een bruidje. Pier Angeli, de ster uit „Mor gen is te laat", nu in een ontroerende geschiedenis, speelt er de hoofdrol. Een film, die de harten verovert. 14 jaar. AGENDA. Vrijdag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo- Theater, Distant Drums. Toeg. 14 jaar. Vrijdag barak-concours Instrumenten fonds Apollo L. v. Berkel en W. Smit. Vrijdag 8 u. n.m. Kerststal Euphonia. Zaterdag 28 Dec. 8 u. n.m. en Zon dag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo theater: Teresa, toegang 14 jaar. Zaterdag en Zondag Barak-concours Instrumentenfonds Apollo bij L. v. Ber kel en W. Smit Zaterdag 8 u. n.m. Concert Kon. Muz. Gez. Euphonia. CROSS COUNTRY. Op 2e Kerstdag zal door de landelijke rijvereniging te Kaatsheuvel in de om geving van Roestelberg een cross-coun try worden georganiseerd voor landelijke ruiters uit Kaatsheuvel, Loonopzand en de Moer. De cross begint om 1 uur. BENOEMD. Tot professor in de Heilige Schrift aan het scholasticaat van de Paters van de Heilige Familie in Oudenbosch is door de Hoogeerw. Pater Generaal be noemd de Zeereerw. Pater Christ Bre- kelmans uit Kaatsheuvel, die na de be ëindiging van zijn studies in Rome en in het Heilig Land na de Kerstvacantie als opvolger van Pater Barnhoorn zijn lessen zal aanvangen. GESLAAGD. Voor het diploma coupeuse slaagden te Eindhoven de dames Nelly de Jong en Corry Hamers; zij werden opgeleid door mevr. Lemmens uit Tilburg. GESLAAGD. Op het te Tilburg gehouden examen voor Handelscorrespondentie slaagden jl. Zaterdag onze dorpsgenoten Carola Schoenmakers en Mien Hamers. Zij ont vingen hun opleiding bij St. Genesius. De Sport in dienst van de Charitas I - De Duivensport! Ja, er is nog een cate gorie, die bij het horen van deze naam de neus optrekt en minachtend neerziet op de mannen en jongens, die volgens hen zo dwaas zijn om Zondag op Zon dag hun kostbare tijd te versjacheren door uren in de lucht te staan turen of hun duiven nog niet aankomen. Ja, er zijn er nog die menen, dat de duiven sport alleen nog maar een sport is, die beoefend wordt door de gewone man, maar ze weten niet dat er sinds jaren ontzettend veel veranderd is op dat ge bied. Ze weten niet, dat dokters en ad vocaten, groot-industrielen en intellec tuelen momenteel onder de liefhebbers gerekend kunnen worden. Ze wisten ook nog niet dat in ons land hierin het voor beeld gegeven wordt door Z.K.H. Prins Bernhard, die een enthousiast duiven- liefhebber is en geen gelegenheid laat voorbijgaan om voor deze sport zijn belangstelling te tonen. En, Goddank, is deze belangstelling ook en al gerui me tijd deel geworden van de pers, die inzag, dat in de duivensport een grote groep lezers zit, die al even be langstellend de Maandag-courant in de handen neemt om de uitslagen van de duivenvluchten te lezen, als zijn zoon de voetbaluitslagen volgt. Wijdde onlangs de provinciale pers niet twee persconferenties aan de kwes tie W.B.B. en Z.M.B.? En deze belangstelling is deze sport dan ook overwaard. Immers niet minder dan 60.000 liefhebbers zijn gebonden aan de duivensport en mogelijk is er geen andere liefhebberij, die er op kan roemen in het afgelopen jaar meer dan 100.000.— voor de charitas te hebben opgeleverd. Het Zuiden heeft begrijpe lijk hierin het leeuwenaandeel gegeven. En midden-Brabant komt dan vooral niet op de laatste plaats. En opnieuw wordt een actie op touw gezet die in het brandpunt der be langstelling zal staan van dit centrum. 't Vorig jaar organiseerde de Combi natie Kaatsheuvel en Omgeving haar eerste Liefdadigheidskringtentoonstelling. Niet minder dan 1300 was de recette Van deze eerste gelegenheid, spontaan afgedragen voor de R.K. Gezinszorg in onze plaats. Dit grote succes heeft gesti muleerd om door té zetten en reeds werd besloten deze districtstentoonstelling zui ver en alleen ten bate van de charitas elk jaar te doen plaats vinden. Was men eerst va nplan om beurten in de aanqesloten plaatsen te showen, In on derling overleg werd na ampele bespre king bepaald, dat Kaatsheuvel als cen trum de beste gelegenheid is om perma nent daar de tentoonstelling te houden. Er wordt begrijpelijk op gerekend, dat Zowel de K.P.V. als de burgerij zelf er trots op zijn, deze show opnieuw te mo gen herbergen. Kwam echter het vorig jaar de gehele recette ten bate van de R.K. Gezinszorg van Kaatsheuvel, thans is besloten, trouwens zeer terecht dat ook de liefdadigheidsinstellingen uit de aanqesloten plaatsen hiervan hun deel ontvanqen, dat berekend zal worden naar het ledental, dat de duivenverenigingen tellen. Opnieuw draagt Kaatsheuvel zijn deel at aan R.K. Dezinszorg; Dongen aan Herwonnen Levenskracht; Waalwijk aan het Kode Kruis; Waspik aan het Wit-Gele Kruis en Loon op zand aan de T.B.C.-vereniging. Op de eerste show waren ruim 1100 duiven bijeengebracht de bloem van de leden van de Concours Combinatie Kaatsheuvel en omgeving. Wat er dit jaar komt, zal zelfs voor de liefhebbers uit de verre omgeving een trekpleister worden om naar Kaatsheuvel te komen, waar op het terrein bij café De Sport wereld een tent zal verrijzen, die ruim de gelegenheid zal bieden de show tot in de finesses te verzorgen. Reeds is het comité er in geslaagd toezegging te ont vangen van de allerbeste liefhebbers uit het gehele land en zelfs uit België, om materiaal beschikbaar te stellen voor de bonnen, die door de inzenders te winnen zijn met hun duiven of door de bezoe kers kunnen worden gekocht op de ten- toonstellingsdagen Zaterdag en Zondag 10-en 11 Januari a.s. Tevens worden voor de inzenders prachtige ere-prijzen beschikbaar gesteld voor de best geklas seerde duiven op de show. Er is heel wat werk aan de winkel om alle voor bereidingen te treffen, doch het dage lijks bestuur bestaande uit de heren J. v. Heeswijk, voorz., J. Klerkx, secr. en P. v. d. Velden, penningmeeser, schuwen geen werk. Het comité, bestaande uit twee leden uit elke plaats, geeft actief zijn medewerking. Het zijn de heren W. Aussems en L. Hamers uit Kaatsheuvel; A. Verhoren en A. Koremans uit Don gen; P. v. d. Velden en C. v. Dongen uit Loonopzand; H. Pullens en F. Schoenmans uit Waalwijk en Nic. Smits en P. de Gouw uit Waspik. De beoor deling van de inzendingen komt weer in handen te liggen van de beste arbiters, terwijl de clou van het geheel de ver koop van de bonnen, waar in hoofdzaak de recette uit moet geschapen worden wederom een attractie belooft te worden, zoals die gekend wordt op de kampi- oensdagen in de groae stad. De 2de Liefdadigheidstentoonstelling van de C.C. Kaatsheuvel en omgeving moet met aller medewerking opnieuw 'n succes worden. HOE LOONOPZAND Z'N RAADHUIS VERLOOR. UI. Op 10 Mei 1852 werd de raadhuis kwestie opnieuw in een raadsvergade ring behandeld. De secretaris las het concept-besluit voor, waarna de voor zitter Burgemeester v. d. Hummel zich tegen de voorstellen daarin vervat, ver klaarde. De Loonse raadsleden E. Wijt- vliet, J. Kennekens en H. Laurijssen vie len de voorzitter bij, waarna in de raad zaal een hooglopende ruzie ontstond, zo dat de voorzitter zich genoodzaakt zag de vergadering te verdagen tot 15 Mei. Op genoemde datum bracht de voor zitter het bij hem ingekomen concept besluit opnieuw ter tafel en brengt het onderhavige punt in deliberatie. Wethouder J. v. d. Hoek geeft te ken nen dat Z.E. uit hoofde dat de gemeente slechts weinige of geen kosten dienaan gaande te doen heeft en uit oogpunt, dat het merendeel der bevolking van het thans bestaande raadhuis te ver verwij derd is, hij voor de verplaatsing of bou wing op den Kaatsheuvel gestemd is. is voor de Langstraat en omgeving voldoende, maar ook noodzakelijk. Geeft ze daarom tijdig op De prijs is Van 's ochtends tot de nacht verschijnt. Moeders merk neemt nooit een eind... Dat oude Engelse versje is maar al te waar. Voor moeder is iedere dag te kort. Zij is het eerste op. Zij gaat het laatste naar bed. Voor zij slapen gaat, peinst zij al weer over het eten van'morgen. En over de bergen verstelwerk, waaronder haar sleetse kinderen haar bedelven. Als U één dag dat verstelwerk ZELF moest doen... U zoudt letterlijk naar 'n Pfaff-naaimachine- huis rennen en zo'n moderne Pfaff bestellen. Voor een Pfaff is een mand vol verstelwerk kinderspel. Die snelle, geruisloze naaimachine hoort aan wezig te zijn in het gezin-van- vandaag. Voor f 373.— heeft U al een draagbare electrische koffer machine. Een juweel van een naai machine, die U desgewenst op gemakkelijke condities koopt, zon der het huishoudgeld merkbaar aan te tasten. Geef moeder meer levensvreugd. Maak haar werkdag korter en gemakkelijker. Geef haar het beste. Geef haar een echte Pfaff, dat verdient zij dubbel en dwars 1 Pfaff-naaimachines zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de speciale Pfaff- naaimachinehuizen Mocht het adres U niet bekend zijn, schrijft U dan naar: Pfaff-Naaimachines 's-Hertogenbosch. PFAFF-NAAIMACHINEHANDEL M. VAN DER HAMMEN ZN. Waalwijk, Stationsstraat 81, Tel. K 4160 3173 Niemand het woord verlangende, werd het punt in hoofdelijke stemming ge bracht en vóór verplaatsing hebben ge stemd v. d. Hoek, v. Dordtmond, Stra- vers, Lombarts, Couwenberg, Snoeren en Verhagen. Tegen stemden Wijtvliet, Laurijs en Kennekens, zodat met 8 tegen 3 stemmen het hierna volgende besluit werd genomen. Deliberatie. De Raad der Gemeente Loonopzand, gelet op de art. enz. der Gemeentewet van den 29 Juni 1851 9 Staatsblad no. 85; In aanmerking genomen hebbende, de veelvuldige klachten, die in de laatste jaren zijn aangeheven geworden tegen den groten afstand van het gemeente raadhuis van alle de meest bevolkte buurten en gehuchten der gemeente te genover het kleine getal der inwoners in de nabijheid van hetzelve wonende en het daarin voor de massa der bevolking bestaande ongerief, uit hoofde der veel vuldige gelegenheden bij welke zij zich verplicht vinden naar de secretarije te begeven, als in zaken van den burgerlij ken stand, nationale militie en schutterij, de raadpleging der cadastrale stukken, het afhalen der patenten, de reispassen, de aangiften van landontginningen, be trekken van huizen enz. Overwegende, dat die klachten alles zins gegrond zijn, daar van de 5462 zie len waaruit de bevolking bestaat op pri ma Januarij j.l., er slechts 1528 binnen het uur afstands van hetzelve wonen, tegenover 3934, die er van één tot bijna twee uren van verwijderd zijn; terwijl wanneer hetzelve aan de Kaatsheuvel, het middelpunt der laatstebedoelde be volking stond, de verstwonende dezer bevolking met uitzondering van een paar kleine gehuchten te zamen 9 a 10 wo ningen bevattende, er slechts een half uur van verwijderd zouden zijn, terwijl er dan van het opgegeven getal van 1528 binnen het uur afstands van des- zelfs tegenwoordige standpunt wonende, hier schier nog slechts de helft omstreeks een, en de verstwonende er niet meer dan hoogstens vijf kwartier uur gaans vandaan zouden wezen, en dat het alzo recht en billijk zij, dat het raadhuis aan den Kaatsheuvel zich bevindt Dan volgen in de „deliberatie" enige milde schenkingen, als, een bedrag van 1500.een bouwplaats en nog wel gratis! Vervolgens de bouwkosten, 2500. waarop altijd (volgens de heren) nog wel iets kan bezuinigd worden, zodat er door de gemeentekas maar ten hoogste 1000 gulden zal bijgelegd behoeven te worden. Met hun berekeningen verder gaande komen ze tot de conclusie dat het te" Loon staande raadhuis „zich in bouwvallige staat bevindt" ('t was nog slechts 77 jaar oud en volgens bouw meesters uit 1780 een „hecht en sterk bouwwerk"). Restauratie is zeer nodig wil het aan z'n doel blijven beantwoorden, zo delibereerde men, en dat zou zeker meer dan 500 gulden kosten, bovendien wor den er thans van de gemeente geen of fers gevraagd en doet er zich thans een gelegenheid voor die later wellicht nim mermeer zal voorkomen. Aan de overweging dat het bestaande raadhuis aan afbraak zeker 500 gulden zou opbrengen en de alsdan nog reste rende 500 gulden niet in de gemeentekas aanwezig zijn, noch op de lopende dienst beschikbaar kunnen worden gesteld, en er evenmin andere middelen kunnen worden gevonden om die ten laste der gemeente op te nemen, koesterde men de hoop, deze alsnog renteloos te ver krijgen. Overwegende verder dat het ge meentebestuur ten jare 1845, in de kos ten van het aanstellen van een tweeden veldwachter moetende voorzien, toen is geauthoriseerd tot de invoering van een belasting op honden, en die tweede veld wachtersplaats voor ruim een jaar door het overlijden van den oudsten titularis zijnde komen te vaceren, men de proef heeft willen nemen, of niet weder met één veldwachter goede resultaten zou de kunnen worden verkregen, waardoor de opbrengst van die hondenbelasting zijnde 170.'s jaars zou kunnen wor den aangewend tot aflossing Van boven bedoelde renteloze lening. Adus heeft de Raad bij meerderheid van stemmen goedgevonden en verstaan: 1Er zal een nieuw gemeenteraadhuis worden gebouwd op den Kaatsheuvel. 2. Dankbaar zullen worden aanvaard en aangenomen de giften en gaven en geschenken van welken aard dan ook, die der gemeente daartoe worden aange boden. 3. Het tegenwoordige Raadhuis zal worden afgebroken, en de afbraak be stemd om tot het nieuw te bouwen raad huis te worden gebruikt en aangewend, of wel worden verkocht, om de koop penningen daarvan te doen strekken in mindering der kosten van daarstelling van het nieuwe. 4. Tot vinding der tekortkomende gelden, zal er een geldlening worden aangegaan van 500.zonder renten, welke geldlening za 1 moeten zijn afgelost binnen den tijd van vier jaren en waartoe zal worden aangewend de opbrengst der bestaande belasting op honden. 5. De kosten der vorengemelde ver nieuwing van het Raadhuis zullen tot het bedrag van 2500.waarop dezelve hiervoor begroot zijn geworden aan de gemeentebegroting voor het lopende jaar onder de derde afdeling derde hoofdstuk worden toegevoegd, te dekken door de gelden krachtens de art. 2, 3 en 4 hier- voren inkomende. 6. Afschrift dezes zal gezonden wor den aan de H.H. Gedeputeerde Staten van de Prov. N. Brab. P. A. v. B. Voor iedere liefhebber zal hier veel te genieten zijn. We wensen Vogellust weer alle succes toe met deze tentoonstelling. K.A.J.-AGENDA ANTONIU SPAROCHIE. Op Tweede Kerstdag worden de jongens om 5 voor half 9 bij de Eerwaarde Zusters verwacht, graag op tijd. Na de H. Mis is er kerst- ontbijt in het K.A.B.-gebouw. De groepen komen deze week te vervallen. Op veler verzoek MEUBELTOONZALEN GEOPEND 2e Kers dag van 26 uur PIET KI ERKX - Waalwijk Tel. 2512 2513 - Grotestr. 299 maiwïK ZONDAGSDIENST 28 December 1952 ArtsDr Lenglet Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Donderdag 25 December 1952 le Kerstdag 10 uur: Ds. W. L. Jens. Vóór de dienst: Kinderzang o.l.v. H. Nieuw koop. 5 uur: Kerst wij dingsdienst - Kerst- declamatorium. Het kerkkoor o.l.v. Mevr. L. Ver- hoeven-v. Gent. Meisjeskoor o.l.v. Ant. Blom. Solisten: Antoinette Blom, Henk Nieuwkoop. Vrijdag 26 December 1952 2e Kerstdag 4 uur: Kerstfeestviering Zondags school. Kinderen vertellen zelf de Kerstgeschiedenis. Zondag 28 December 1952 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde aan de Op leidingsschool der Rijkspolitie te Nistelrode voor Wachtmeester, onze plaatsgenoot W. Kooien. KERSTDAG «n A. S. ZONDAG ii ii DE HUISVLIJTTENTOON- STELLING IN BAARDWIJK. Eindelijk is liet dan zo ver. De Baardwijkse Kajotters kunnen u ontvangen in hun clubgebouw. Het is hen zelf boven verwach ting meegevallen. Wel was er de laatste dagen veel werk, maar ze wisten van aanpakken en het re sultaat is verbluffend. Er was bij na plaats te kort, doch nu staat alles netjes op de witte tafels en hangen de tekeningen, schilderijen en lampen op hun plaats. Er is van alles te zien. U ziet er o. m. smeedwerk, schilder- teken en pastelwerk, 'n prachtige collec tie vlinders, dieren, liturgische be nodigdheden en alles wat er nog meer is op 't gebied van huisvlijt. De acties van de K.A.J., kortom, eenieder zal versteld staan van wat er in vrije tijd gemaakt kan worden. De entrée is zo laag mogeljjk ge houden, n.l. 0.15. Er is ook nog 'n verloting de loten zijn in 't K.A.J.-gebouw verkrijgbaar a 0.10 en de prijzen die u loot kunt u di rect meenemen. Aardige prijzen zijn hier te winnen en. u steunt de K.A.J. en ook de missienaai- kring. Want er zjjn natuurlijk on kosten gemaakt en de kassen van beide verengingen zijn leeg. Hier geven we nog even de tijden waarop de tentoonstelling in 't Kajottersgebouw in de Min. Loeff- straat (naast de R.K. KerJk) geo pend is le Kerstdag n.m. 46 uur. 2e Kerstdag v.m. 111 uur en n.m. 3.306 uur. 1 Zaterdag n.m. 36 uur. Zondag v.m. 111 uur, en n.m. 3.306 uur. De Kajotters verwachten ook u en uw familie. Brengt dus een dezer dagen een bezoek bij hen. U zult er geen spijt van hebben. KERST-UITVOERING der liedertafel „Oefening en Vermaak". Het program van het volksmatinée op le Kerstdag vermeldt de volgende num mers voor koor en solisten 1. Drie oude Kerstliederen: a. In dulci Jubilo b. Nu sijt wellecome c. The first Noël (gemengd koor). 2. O suver maecht van Israel, bew. Felix de Nobel, door J. Schoondermark. 3. Kerstlied uit Silezie, bew. Felix de Nobel, door Nel Dupont. 4. Rondeau der herders, bew. Jan. Mul, door Joh. v. d. Griendt. 5. Magnificat, Óscar van Hemel, mannenkoor. 6. 't Stalleken van Bethleem, M. Monnikendam, door R. Hesselberth. 7. Er weidet seine Herde (Messias) Handel, door Nel Dupont. 8. Adeste, Theo Ettema, door H. Vesters. 9. a. Zegekoor uit Judas Maccabeus, Handel. b. Ave Maria, Mendelssohn. soliste C. v. d. Griendt. c. l'Adieu des bergers uit „l'Enfance du Christ", Hector Berlioz, gemengd koor. Deze uitvoering is vrij toegankelijk, doch door ervaring opgedaan bij vorige matinees, heeft het bestuur gemeend, voor de goede orde, jeugdige personen beneden 12 jaar, te moeten weigeren. EEN KERSTBOOM EN KERSTSTAL. Op het Raadhuisplein prijkt hoog een slanka kerstboom en daarnaast staat nietig weggedoken een een voudige stal, die in zich het tafereel bergt dat de eeuwen door op zo vele manieren gestalte heeft gekre gen in de verbeelding der vromen. Zo krijgt dit jaar het initiatief van de K.J.M.V. weer gestalte in dit mooie geheel, dat met zo eenvoudi ge middelen een grote expressivi- ONGELUK TEN GEVOLGE VAN DRANKMISBRUIK. Maandagavond tegen half zes had in de Antoniusstraat een aanrijding plaats die gelukkig goed is afgelo pen, want de omstandigheden in aanmerking genomen, hadden de gevolgen ernstiger kunnen zijn. Thans waren de fietsen van T. F. v. D. en van W. C. v. W. uit Waal wijk van achteren helemaal in el kaar gereden, tengevolge van het feit dat beide fietsers in de rug wer den gegrepen door een auto, be stuurd door C. de G., eveneens uit Waalwijk, welke auto lichte schade opliep. Een onderzoek dat de Waalwij k- se politie naar dit ongeluk instelde, wees voorlopig uit dat de oorzaak van dit ongeluk gezocht moet wor den in het misbruik dat de bestuur der van de auto had gemaakt van sterke drank. De politie maakte proces-verbaal op. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Cornells J. M., zv. J. H. Kipping-v. Eeten; Adrianus, zv. H. Janson-v. Beek; Petrus H. N., zv. J. F. M. van Bavel-Nieuwenhuis; Ryszard M. F„ zv. R. Godula-Derks; Saskia T. C. M„ dv. G. J. Roorda- v. Haren; Wilhelmus J. B., zv. W. J. B. Snels-Kuyten. Overleden: George F. M. Slaats 4 jaar; Wilhelmus B. Zijlmans, 75 j. te Waspik. Huw.-aangiften: J. v. d. Broek 28 j. te Loonopzand en J. v. Disseldorp 23 j. te Waalwijk; L. v. Waarden burg 26 j. te Rotterdam en W. Scha- fer 29 j. te Waalwijk; J. A. P. van 't Noordeinde 27 j. te Waalwijk en M. L. A. Hochstenbach 26 jaar te Heerlen. Gehuwd: J. C. Vissers 26 j. en J. M. G. Rombouts 24 j., beiden te Waalwijk; H. A. Spijkerman 29 j. en P. A. M. T. Dupont 27 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: H. E. v. Delft van Breda; C. P. v. Herpt van Heusden; G. Verzeijl van Maasdriel; M. A. Laurijsen van Loonopzand; J. A. de Bie van Vught. Vertrokken: A. Timmermans naar Veen; J. H. Klerx en echtg. naar Drunen; W. A. H. van de Water naar Vught. MET KERSTMIS IN MUSIS SACRUM. DE ZOON VAN DE KALIEF. Op le en 2e Kerstdag zal in Musis Sacrum de film worden vertoond, die als titel voert „De zoon van de Kalief"; het verhaal van een jonge prins die, als baby, wordt ontvoerd en wordt opqe- voed door de leider van een beruchte dievenbende. Natuurlijk wordt de prins, eenmaal volwassen, ook een zeer be ruchte dief. Samen met een dievegge vecht hij om het bezit van een kostbare parel die ontstolen is aan de dochter van de man, op wiens last hij eens werd ontvoerd. Hoe deze film tot een einde komt, hoe het teken van ziin koninklijke afstam* minq tenslotte wordt herkend, is dan het verdere verloop van deze spannende van GROTESTRAAT. 264 VOOR WAARLIJK FRAAIE CADEAUX Chique Damestassen Mod euze Handschoenen Stijlvolle Lederwaren ie Goede Sierkunst. teit heeft. Naar ideeën van J. Stok- wielder is de stal gebouwd door ar chitect v. d. Meys uit v.m. Besoyen. Velen ongetwijfeld zullen ge sticht zijn door dit monument van liefde en vrede, zoals dat op het Raadhuisplein is opgericht en velen zullen zich gedwongen voelen met terdaad dit mooie werk van de K.J.M.V. te steunen. TENTOONSTELLING VOGELLUST. Zoals we al eerder hebben bericht wordt op Tweede Kerstdag om half één de grote tentoonstelling geo pend, die de vereniging Vogellust in haar clublokaal, het café van de heer v. d. Pluym, organiseert. Evenals vorig jaar belooft deze tentoonstelling een groot succes te worden, gezien de entourage en 't grote aantal inzendingen van prach tige volgels. film, die zich afspeelt in de exotische wereld van het nabije Oosten. TROMMEN DES DOODS. Deze film die Zaterdag t.m. Maandag wordt gedraaid brengt ons naar een Amerikaans dorpje dat ernstig bedreigd wordt door de Apachen die in opstand zijn gekomen tegen de blanken; wij zien hoe de roodhuiden voor niets terugdein zen en hoe zij de blanken met een totale vernietiging bedreigen. Dit is de achtergrond waartegen zich de geschiedenis afspeelt van twee man nen en een meisje. Voor de liefhebbers van een western ongetwijfeld een film die zal boeien. ABONNEERT U OP DIT BLAD

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6