miWÏR KS2ÏÏSHEUVEL CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER te- "xZTj u 2 DE ECHO Vain het ZUIDEN VAN MAANDAG 29 DECEMBER 1952 2 productiviteits verbetering. §8 y V V Drukkerij Van Boxtel Drukt Veel Beter. VIERING KERSTFEEST. De laatste schooldag voor de Kerst- vacantie stond zowel in de Chr. School aan de Heistraat als in de Landbouw- huishoudschool aan de Nieuwevaart in het teken van Kerstfeest. Dinsdagmorgen vierden de leerlingen van de school aan de Heistraat onder leiding van het per soneel het Kerstfeest, terwijl Dinsdag middag de meisjes van de Huishoud school met hun moeders onder leiding van directrice en leraressen in een der lokalen onder de kerstboom bijeen wa ren voor de Kerstviering. 2e Kerstdag had de Kerstviering plaats in het Herv. kerkgebouw met de kinde ren der Zondagschool. Ook hier vormde de behandeling van het Kerstgebeuren en het vertellen van een kerstverhaal de hoofdschotel. Ter afwisseling werden Kerstliederen gezongen en Schriftgedeel ten door enkele leerlingen gedeclameerd. Vele ouderen woonden dit kinderfeest bij. PLATTELANDSVROUWEN. J.l. Dinsdagavond kwamen de leden van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in de Chr. Landbouwhuishoudschool bijeen ter ge legenheid van Kerstmis. Na 'n openings woord van de presidente, mej. P. J. Rij- ken, volgde voor de pauze een program ma van zang, en declamatie door de da mes mevr. Hovinga, Mevr. v. d. Mast en Mej. Verhoeven. Na de pauze, waarin chocolademelk met gebak werd geser veerd, luisterden de dames naar een boeiend kerstverhaal voorgelezen door Mevr. Heijmans, waarna deze Kerst avond na het zingen van Stille Nacht, Heilige Nacht door mej. Rijken met een in kerstfeer passend woord werd geslo ten. BENOEMD. Tot secretaris van de Adviescommis sie Woonruimtewet 1947 is benoemd de heer J, G. Knaap. TERUG NAAR INDONESIË. Na 8 maanden met verlof in het va derland te hebben doorgebracht, waar van de meeste tijd te dezer plaatse, zijn de heer en mevrouw Quirijns-Stevens Zaterdagmorgen te Amsterdam inge scheept op het m.s. Oranje, voor hun overtocht naar Indonesië met bestemming Gorontale op Celebes, waar de heer Quirijns reeds 3 jaar als leraar aan een Middelbare school is werkzaam geweest. We wensen de heer Quirijns met echtgenote een voorspoedige reis en be houden overkomst en we hopen dat het hen goed moge gaan. LEVEN IN DE BROUWERIJ. De jonge gemengde zangvereniging Polymnia gaat een barakconcours organiseren. In de enkele jaren van haar bestaan heeft deze vereniging reeds prachtige re sultaten weten te behalen en met vast beradenheid koersen de leden naar het door hen beoogde doel. Dat het bestuur hierbij grote moeilijkheden heeft te om zeilen is wel duidelijk. Zo hebben deze jeugdige heden een dringende behoefte aan een piano, waartoe -een fonds in het leven werd geroepen. Het gemeentebe stuur, overtuigd van het grote culturele belang der vereniging, gaf een stoot in de goede richting, door een renteloos voorschot beschikbaar te stellen van 500.hetwelk in 5 jaarlijkse termij nen moet worden afgelost. Hiermee was de zaak natuurlijk nog niet beklonken, en het bestuut van „Polymnia" dokterde weer aan een ander plannetje. Als om te bewijzen dat Polymnia in 1953 minstens even vooruitstrevend zal zijn als in de voorbije jaren, wordt op Nieuwjaarsdag een groot barakconcours geopend in Stationskoffiehuis (wed. Van lersel) ten bate van het piano fonds. De opzet getuigt van grote voort varendheid en ondernemingsgeest. De prijzen zijn zeer aanlokkelijk, als 1 paar herenschoenen, strijkijzer, fles cognac, fles oude jenever, kistje sigaren, doos sigaretten, terwijl er ook nog enkele dag prijzen beschikbaar worden gesteld. Het is dus werkelijk de moeite waard om zijn krachten op dit concours te beproe ven. Het concours zal worden gesloten op Vastenavond. Wij wensen Polymnia in 1953 veel succes. HERBENOEMD. Bij K.B. van 17 December 1952 nr. 24 is tot burgemeester van Waspik her benoemd de Edelachtbare Heer J. C. M. Couwenberg. Officiële Ontvangst Militairen. Ter kennismaking met de bevol king heeft het 2e regiment Genie troepen, dat het enige maanden ge leden gereed gekomen gedeelte van de kazerne te Keizersveer in ge bruik heeft genomen, onlangs een officiële mars door Raamsdonksveer gemaakt. In de circulaire die 31 October huis aan huis werd bezorgd, heeft men kunen lezen, dat het gemeente bestuur reeds toen het plan had om de regimentscommandant en de officieren t.z.t. officieel ten ge meentehuize te ontvangen. Uit de vertegenwoordigers der plaatselijke standsorganisaties en culturele vereniginen heeft zich 'n comité gevormd om bij gelegenheid van de ontvangst door het gemeen tebestuur een geschenk aan te bie den. De voormelde officiële ontvangst is thans vastgesteld op Dinsdag 30 December 1952 des avonds om 8 uur Het programma van deze ontvangst luidt als volgt: 1. Toespraak door de burgemeester. 2. Antwoord van de Regimentscom mandant. 3. Serenade van de 2 harmonieën voor het bordes van het gemeen tehuis. 4. Aanbieding geschenk van de bur gerij door de voorzitter van het comité. 5. Aanbieding ere-wijn. Kapotte ruit. Een paard van de landbouwer C. de Bruyn, dat voor een kar gespan nen was, schrok en kwam met de berry in de winkelruit van slager Bouwens terecht. Deze werd totaal vernield. De Kerstetalage was juist gereed. Onderscheiden. Aajn onze plaatsgenomen H. JQ Louwers en Chr. Treffers werd de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. Deze medailles werden Zaterdag j.l. door burgem. Prinssen uitgereikt. De onderscheidenen zijn in dienst van de N.V. Scheepswerven v.h. P. en A. Ruijtenberg; de eerste se dert 1911 als ijzerwerker en de an der sinds 1907 als scheepsbeschieter. 51 ijesterebce Om meer bekendheid te geven aan het zo belangrijke werk van het Instituut voor Onderzoek en Voorlichting op het gebied van ■Bedrijfs- en Bestuurs-efficiëncy" (IOV) heeft het bestuur van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noordbrabant ge meend de belangrijkste bedrijven in het district van de Kamer te inoefen uitnodigen op een bijeen komst, waarop de heer drs. A. M. de Groot een lezing zal houden over het onderwerp „Hoe komen wij tot daadwerkelijke productivi teitsverbetering''. Deze vergade ring zal worden gehouden op Don derdag 15 Januari a.s. in Hotel V er wiel, De opzet en werkzaamheden van het Instituut, dat op initiatief van de Kamers van Koophandel te Bre da, 's-Hertogenbosch, Tilburg en Waalwijk een bijkantoor voor Noord-Brabant opricht, zal nader worden toegelicht. Het is opge richt door een aantal grote bedrij ven in Nederland met het doel de productiviteits-verhoging langs praetische weg te bevorderen, waarbij het vooral ook in de be doeling ligt, het middelgrote en kleinere bedrijf te helpen. Of schoon de toepassing van het sys tematisch organisatie-onderzoek zich na de oorlog sterk heeft ont wikkeld, kan immers vooral in de middelgrote en kleinere bedrijven nog veel worden verbeterd om het werk meer doelma ig te doen ge schieden en de onderlinge verhou dingen in het bedrijf te verbeteren. De grote meerderheid van de in Nederland gevestigde Organisatie- adviesbureaux werkt samen in het IOV. Door deze samenwerking wordt getracht met name bij het instellen van collectieve onder zoekingen, de werkzaamheden van deze adviesbureaux te coördine ren en de ervaringen die door de verschillende bureaux zijn opge daan zoveel mogelijk te gebruiken voor een doelmatige uitvoering van de taak van deze bureaux. JAC. VAN DEN BRAND OVERLEDEN. In de ouderdom van 43 jaar overleed Woensdag 24 December onze plaatsge noot de heer Jac. van den Brand die tij dens zijn leven een voorname plaats in nam in het verenigingsleven van de voetbalvereniging W.S.C. Jaren lang was hij een actief lid, terwijl hijde laat ste tijd als penningmeester zijn gewaar deerde krachten aan de club gaf. W.S.C. verliest in hem een van haar beste leden en een trouw vriend. Daar om ook hebben zovelen hem Zaterdag naar zijn laatste .rustplaats gebracht. Het was een lange indrukwekkende stoet, die geopend werd met de omfloerste W. S. C.-vlag en een viertal kransen. Het bestuur van W.S.C. en honderden leden en supporters volgden de baar. De voorzitter van de Supportersver eniging de heer H. van Engelen, sprak aan de geopende groeve een hartelijk af scheidswoord. Hij ruste in vrede. EEN STIJLVOL KERSTCONCERT. We zijn dezer dagen talloze malen in de gelegenheid geweest de schoonheid te beluisteren die spreekt uit het wonder mooie lied, waarin de betekenis van Kerstmis een blijvende gestalte kreeg van vele grote kunstenaars. En tot de gelegenheden die onsniet het minst deugd deden rekenen wij zeer zeker ook het Kerstmatinee dat de Lie dertafel „Oefening en Vermaak" der tra ditie getrouw op le Kerstdag gaf in Mu sis Sacrum. Het was jammer dat de zaal niet geheel bezet was, want het was een goed concert. Er werd een programma uitgevoerd van werken die direct of. in direct betrokken zijn bij het Kerstge beuren. En dat valt al zeer te loven en komt immers meteen de Kerst-eigen sfeer op deze ogenblikken te rusten, een sfeer die duurt tot de laatste toon is verklon ken en nog langer; en die niet verstoord of doorbroken wordt, door een werk dat niet in de omgeving van dit hoogtij past. Begonnen werd met een drietal Kerst liederen, waarin we het Gemengd Koor gaaf en harmonieus hoorden zingen. We moeten hier ook een opmerking maken, die we al eerder gemaakt heb ben, nl. dat we in het koor nog 'al een verschil moeten constateren tussen de dames en de heren, in zo verre, dat het zingen van' de heren levendiger en muzikaler is dan dat der dames. Duidelijk bleek ons dit in het' zegekoor uit Judas Maccabeus, waarvan de eerste gedeelten door de dames niet zo enthousiast, niet zo levendig weiden gezongen; zodra ech ter de beurt aan de mannenstemmen werd gegeven, kwam. het gieheel op een aan merkelijk hoger niveau te liggen en werd 't inderdaad een zegekoor, zoals men dat graag- hoort. I" Dit demonstreerde zich ook in twee andere werken, het Ave Maria van Mendelssohn door de dames gezongen en het Magnificat van Oscar van Hemel, voor mannenkoor. Het eerste kreeg een ietwat vlakke vertolking, ondanks het mooie zingen van de sopraan Cis v. d. Griendt, die heel goede momenten had, maar bij wie nog af en toe gebrek aan techniek viel waar te nemen. Het Magnificat van Oscar van Hemel werd dan ook het hoogtepunt van de middag door de stralende vertolking die het mannenkoor er van gaf. Het is een perfect koor met zangerige, beheerste tenoren, diepe melodieuze en goed on dersteunende bassen, een koor met een mooi evenwicht tussen de diverse stem men. Verschillende solisten werkten ook mee; we noemen mej. Nel Dupont die een Silezisch kerstlied en de Aria „Er weidet Seine Herde" uit Der Messias zong op haar sublieme wijze, al stelt Handel heel wat zwaardere eisen dan de meeste opera-componisten. Jos Schoondermark en Rinus Hessel- berth zongen twee, eenvoudige pretentie loze Kerstliederen, die, zoals zij gezon gen werden, goed pasten in het program ma. Het prachtige Rondo der Herders in de bewerking van Jan Mul werd door Johan van de Griendt zeer goed gezon gen. Hij heeft een mooie, goed liggende stem en weet ze uitstekend te gebruiken. Een beetje meer techniek nog, wat meer zorg voor de voordracht en het zal voor iedereen een onverdeeld genoegen blij ven hem te horen. Harry Vesters tenslotte zong het be kende Adeste van Ettema, een lied, dat ons weer de overtuiging bevestigde van zijn beheerste en warme bariton. De enkele opmerkingen zullen U ho pelijk niet de indruk geven dat het mati- née ons niet voorkwam als een schoon bewijs van het streven naar het ver hevenere, neen, integendeel, dit alles was steeds zeer zeker aanwezig en alle bezoekers zullen volop genoten hebben van dit mooie traditionele Kerstmatinée der liedertafel. Leiding en accompagnement waren als steeds in de beproefde handen van de heren Louis Sars en Frans Wilmont. EEN INTERESSANTE HUIS- VLIJTTENTOONSTELLING De actieve Baardwijkse Kajot- ters blijken nog wel wat meer te kunnen dan een eigen tehuis bou wen, een prachtige Loupdes-grot maken, om enkele dingen te noe men. Dat bleek duidelijk op de in teressante tentoonstelling die zij in htm huis hebben opgericht. Niet alleen is deze tentoonstel ling èn om 't idee èn om de opzet en uitwerking een bewijs van liun goed gerichte activiteit. Maar we menen ook gevoegelijk te kunnen aannemen, dat het meeste wat we hier zagen uit de eigen K.A.J.-ko ker kwam. Een grote verscheidenheid biedt deze tentoonstelling op alle mo gelijke gebied blijken de inzenders werkdadig. Men ziet naast een prachtige, zeer uitgebreide collec tie opgezette vlinders mooi smeed werk, naast leuk raffiawerk zien de heel goede conté- en potloods tekeningen, die van een dermate goed gehalte zijn, dat men zou wensen, dat deze artisten eens nieer naar het leven tekenden. Nu blijken zij zich te beperken voor namelijk tot het na-tekenen. De Missienaaikring heeft een hoekje met mooie paramenten. Verder zien we een grote kerststal, eigen gebouwde radio's en voorts ook een uitbeelding van Ka- jotters-activiteiten. Kortom, het is een gevarieerde expositie, waaraan we een bezoek -zeer gaarne aanbevelen en waar van we hopen dat zij zal uitgroeien tot een traditie. TWEEDE TENTOONSTELLING „VOGELLUST". In de afgelopen dagen heeft de vogelvereniging „Vogellust" haar tweede jaarlijkse vogel'entoonstel- ling gehouden en wij geloven dat die niet minder succesvol is ge weest dan de eerste. Direct al na de opening op Tweede Kerstdag stroomden talrijke belangstellen den bij de heer E. van der Pluijm binnen, om de fraaie collecties vogels te bewonderen en men heeft ongetwijfeld evenals wij zeer genoten van de met veel zorg en smaak ingerichte tentoonstel ling. De opening werd Vrijdagmorgen om half 1 verricht door de edel- achtb. heer F. Smolders. Vooraf sprak de voorzitter van de vereni ging, de heer C. van Muvlekom een woord van begroeting. Hij zei dat de vereniging, aangespoord door het succes van het vorig jaar, deze tweede tentoonstelling had inge richt. Hij sprak de hoop uit dat zij er toe zou bijdragen dat de vogel- sport nog meer naar buiten zou worden uitgedragen en dankte de keurmeester, de heer Van der Moore, voor zijn werk en wethou der Smolders voor zijn bereidwil ligheid de tentoonstelling te ope nen. De laatste, daarop het woord nemend, herinnerde aan zijn uit spraak, bij de vorige tentoonstel ling gedaan, dat het gemeentebe stuur de vogelsport waardeerde onder de verschillende takken van sport als een die de huiselijkheid bevordèrde en hij handhaafde die uitspraak. Hij had met een vluch tige blik geconstateerd dat de ten toonstelling nog ruimer van opzet was dan die van het vorig jaar en feliciteerde de vereniging daarmee. Hij memoreerde ook dat hij het vorig jaar beloofd had ertoe te zul- en bijdragen dat, als er in het wan delpark een volière werd inge- dicht, deze door „Vogellust" inge richt zou mogen worden. Er zou echter in het wandelpark geen volière komen, maar als het ge meentebestuur de speeltuin zou overnemen, waartoe serieuze plan nen bestonden, zou daar mogelijk een volière geplaatst worden. Ten- •slotte wenste hij de organisatoren veel succes er, opende de tentoon stelling door het doorknippen van jde drie linten die de tentoonstel- llingsruimte afgesloten hielden. Daarna maakten de genodigden een rondgang over de tentoonstel ling, waarvan zij, zoals wjj boven al schreven, zeer genóten. Tot slot van de officiële plechtigheid sprak de secretaris van de vereni ging, de heer J. van den Broek, een dankwoord. De uitslagen van de keuringen waren Vinken le pr. J. v. d. Broek, 2e pr. J. v. d. Broek, 3e pr. J. v. d. Broek. Putters le pr. Jac. Treffers, 2e pr. D. Treffers, 3e pr. M. v. Brun- schot. Kneuen le pr. C. v. Muylekom, 2e pr. D. Treffers, 3e pr. W. van Liempt. Groenvinken le pr. J. v. d. Broek, 2e pr. C. v. Muylekom, 3e pr. M. v. Brunschot. Sijsjes le pr. Chr. v. d. Ven, 2e pr. J; Schapendonk, 3e pr. A. Nnijders. - Bastaard putters le pr. M. van Brunschot, 2e pr. A. Snijders, 3e pr. M. van Brunschot. Kanaries le pr. P. v. Bevnen, 2e pr. Chr. v. d. Ven, 3e pr. P. v. Eulem. Kampioen van de tentoonstel ling Chr. v. d. Ven met sijs. Volières le pr. A. Mavers, 2e pr. C. v. d. Wiel, 3e pr. R. Vesters, die tevens de mooisfe inzending tropische vogels had. PRIJSVRAGEN ANJERFONDS. NOORD-BRABANT. 0 Uitslag Emigrantenoorkonde. Enige tijd geleden heeft het Provin ciaal Anjerfonds Noordbrabant een prijs vraag uitgeschreven voor het vervaar digen van een emigrantenoorkonde. De zer dagen heeft de jury, bestaande uit de heren Otto Treumann, Amsterdam; Hans Bolleman, Velsen en H. Nygh, Heemstede, haar beslissing genomen. De eerste prijs 400 werd toegekend aan Henk Potters te Tilburg; de tweede prijs 250 aan H. A. Martens te 's-Herto genbosch en de derde prijs 100 aan N. Molenkamp te Tilburg. Voorts zijn vier eervolle vermeldingen met een bedrag van 50 toegekend aan Frans Smeets te Cuyck, Geertrui Char- pentier te Waalwijk, H, F. M. Boumans te Assen en H. Rademaker te St. Mi chielsgestel. Een mooie onderscheiding voor onze plaatsgenote. In totaal waren er 52 inzendingen bin nengekomen voor de prijsvraag. De ont werpen zijn tot en met 28 December a.s. tentoongesteld in het museumgebouw te 's-Hertogenbosch. Ondertussen heeft het Provinciaal An jerfonds onder de in Noord-Brabant wo nende kunstenaars weer een nieuwe prijsvraag uitgeschreven voor een affiche Anjeractie 1953. FLIEREFLUITERS OPONTHOUD. „Baardwijks Toneel" heeft Vrij dagavond in het Patronaat te Baardwijk en Zaterdagavond in zaal I Thalia een opvoering gegeven van „Flierefluiters Oponthoud", een to neelspel in 5 bedrijven naar de ge lijknamige roman van A. M. de Jong. Men kan zich afvragen, waar om van die roman een toneelstuk gemaakt moest worden, want een eigenlijk gezegde toneelhandeling zit er niet in; het is niet meer dan een episode, zoals de titel ook min of meer aangeeft. Van de andere kant zit er veel aardigs in, vooral gezegden die het op het toneel goed doen, waardoor men er toch een prettige avond aan kan beleven. Het karakter van het stuk brengt mee, dat regie en spelers niet voor de moeilijkheid staan de ontwikke ling van de personages waar te ma ken: van het eerste woord af weet de toeschouwer wat men aan ze heeft en het komt er maar op aan dat de spelers de tekst geloofwaar dig maken. Dat heeft „Raardwijks Toneel" onder regie van J. v. d. Hoven verdienstelijk gedaan. De re gisseur moest met twee kinderen werken en in aanmerking genomen dat het moeilijk is kinderen op het toneel te bewegen in hun gewone doen te blijven, heeft hij er goede resultaten mee bereikt en men heeft er volop zijn plezier aan be leefd. Flierefluiter was bij Herman Kolster in goede handen. Hij weet met zijn tekst en met zijn houding wel raad en gaf dan ook aanleiding tot veel vrolijkheid; alleen moet hij oppassen op sommige momenten niet te aandoenlijk te worden. H. Maas speelde de rol van de oude pastoor, die op het eind sterft. Hij heeft er een figuur voor en gaf zijn rol ook voor het overige be hoorlijk gestalte. Cor Dekkers lever de een goede prestatie als de huis houdster Jans, voor het uiterlijk wat men noemt chagrijnig, maar met een goed hart. Een figuur, waarvan men eigenlijk niet wist wat men er aan had, was de wedu we Marianneke Besjaone van A. Stevens. V/ij zagen deze speelster voor het eerst, maar ze gaf niet de indruk van een weduwe met een dochtertje van een jaar''óf tien, wat overigens niet haar schuld was voor een debutante deed ze het lang niet slecht. Er zou nog wel op enkele slakjes zout te leggen zijn, maar laten we het niet doen, want over 't geheel was 't een vlotte vertoning, waar aan twee flink bezette zalen veel genoegen hebben beleefd. De rol- kenms vertoonde maar een enkele leemte en het décor was handig en niet onaardig. „Baardwijks Toneel" heeft ook deze keer een prettige voorstelling toegevoegd aan de reeks van de laatste jaren. O.O.G. Op 10 en 11 Januari 1953 zal O.O.G. in de Gildenbond opvoeren het bekende toneelstuk „De dood van een handelsreiziger" van de Amerikaanse toneelschrijver Arthur Miller. Dit stuk heeft het vorige Seizoen zowel het Amsterdams To neelgezelschap als Comedia met groot succes ten tonele gebracht.' KATH. ARBEIDERS VROUWEN BEWEGING. De heer L. v. d. Zanden spreekt a.s. Dinsdag 30 Dec. des avonds half acht in de St. Jozef zaal van de K.A.B. Onderwerp: Rijpende en rijpere jeugd, gesplitst naar sexuele opvoeding. Alle gehuwden zijn welkom. EXAMENS M.B.A. Van de cursus Moderne Bedrijfsadmi nistratie op middelbare grondslag, geor ganiseerd door de R.K. Leergangen te Tilburg slaagden de heren H. de Beuke- laer, Breda; P. van Gestel, Tilburg; A. van Huijkelom, Tilburg; M. Panis, Til burg; G. Smits, Tilburg en J. Speeken brink, Breda. VERENIGING VOOR DIERENBESCHERMING. Al in vele plaatsen bestaat er een Vereniging voor Dierenbescherming en ook voor Waalwijk en omstreken zijn de plannen voor dé oprichting voor een dergelijke vereniging klaar. Naar wij ver- tiemen hebben zich al 75 leden opgege ven, heeft er zich al een Voorlopig be stuur gevormd en zal in het begin van Januari de eerste vergadering worden ge houden. Op die vergadering zal een definitief bestuur gekozen worden, er zullen en kele commissarissen benoemd worden om actief op te treden inzake de dierenbe scherming en verder zal er een program van werkzaamheden worden vastgesteld, o.a. het oprichten van een plaatselijk asyl. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bruine portemonnaie met inhoud; grijze herenwant; een paar kinder wanten; polshorloge- kinderwantje; step op luchtbanden een paar gebreide militaire hand schoenen; dameswant; bruin hond je; herenfiets; armbandje; zilveren armband mét steen; armband; drie sleutels aan ring; rozenkrans; mili taire baret; Duitse herdershond. Verloren: wit parelsnoer; grijze wollen handschoen; bruine dames- portemonnaie met inhoud; bruine rechter dameswant; kinderpyama; bruin kinderschoentje; ring met 3 autosleutels; Keeshond; glacé he renhandschoen; bruine glacé hand schoen; bruine portemonnaie m. in houd; leren herenhandschoen- com binatietang. K: CROSS COUNTRY. 't Was een uitgelezen dag Voor de ruitersport op de 2de Kerstdag. Geen wonder dan ook dat er veel belangstel ling was voor de cross country, die voor de derde maal onder de plaatselijke rui- terverenigingen verreden werd met Loon- opzand als definitieve winnaar. De heer J. Jansen uit Kaatsheuvel, had de zorg op zich genomen het parcours, dat onge veer 1200 meter lang was uit te zetten. De liefhebbers moesten getuigen, dat hier rekening gehouden was met de-moge lijke prestaties van de landelijke sport. De hindernissen waren niet te zwaar, doch stelden daartegenover wel die eisen, die van paard en ruiter de nodige op lettendheid en vastberadenheid vroegen. De rijvereniging uit Loonopzand kwam met de meeste ruiters en ook met de best getrainde paarden uit. Bij de zes best geklasseerde ruiters waren er vijf uit Loonopzand. De drie best geklasseerde van elke vereniging kwamen in aanmerking voor de bereke- ning der prijzen. Voor Loonopzand wa ren het de heer J. Broeders, die 3.12.3 min. noteerde, de heer C. v. Rooij 3.16.8 min. en W. Vermeer die 3.33 min. reed, totaal 10.2.1 min. Kaatsheuvel werd tweede met H. de Kort 3.33.4 min., G. v. Noye 4.8.2 min. en E. v. Noye 4.45.6 min., totaal 12.27.2 min.; De Moer kwam als nummer drie uit met A. de Bie 3.53.8, P. Simons 4.29.1 min. en P. Hazenberg 4.31 min., totaal 12.53.1 min. Van de rijvereniging Berkdijk kwamen slechts twee ruiters uit, die gemiddeld 4.58.32 noteerden. Voor de derde maal legde Loonopzand beslag op de wisselbeker die nu defini tief eigendom van de rijvereniging aldaar geworden is. In Café „De Manege" bij de heer Vermeulen in het Loons Hoekje wordt Zaterdag 3 Jan. prijsuitreiking ge houden. DUIVENSPORT. li UiJi In Café „De Sportwereld" werd Za terdag en Zondag de tweede postduiven- tentoonstelling der K.P.V.-leden gehou den. Weer waren er ruim 210 duiven in- gemand, waarover keurmeester Stoop uit Oosterhout zijn oordeel had uit te spreken. De uitslag der keuring was: Klasse Oude Blauwe doffers: 1, 3 en 8 Jac. Vloemans; 2 W. v. d. Ven; 4 H. Snoeren; 5 Jan Vloemans; 6 A. Verduijn; 7 P. J. Stokkermans en Z.E.V. H. van Nieuwstadt en A. Pijnenburg en E.V. Th. Netten. Klasse andere kleuren oude doffers: 1 W. v. d. Ven; 2 Th. van Wanrooij; 3 H Snoeren Dr.; 4 M. de Vries; Z.E.V. en E.V. H. van Nieuwstadt en Z.E.V. J. van Riel. I j Klasse oude blauwe duiven: 1 en 6 Jac. Vloemans; 2, 5, 8 en 9 en Z.E.V. A. Schrauwers; 3 T. van Wanrooij; 4 A. W. van Wanrooij; 7 C. M. Snoeren; 10 H. v. Nieuwstadt; Z.E.V. P. J. Stok kermans en E.V. J. van Riel. Klasse andere kleuren oude duiven: 1 H. v. Nieuwstadt; 2 en, 4 A. Schrauwers; 3 A. Pijnenburg; Z.E.V. P. v. d. Velden en J. van Riel en E.V. P. Snaphaan. Klasse jonge blauwe doffers: 1 A. Pij nenburg; 2 H. van Nieuwstadt; 3 P. v. d. Velden; 4 A. W. van Wanrooij; 5 Jac. Vloemans; 6 A. Snoeren; 7 en ZEV J. van Riel; 8 A Vermeer; ZEV P. J. Stokkermans Kr. en EV C. van de Ven. Klasse andere kleuren jonge doffers: 1 H. Snoeren; 2 W. v. d. Ven; 3 J. van Riel; 4 H. Snoeren Dr., 5 H. v. d. Pas; 6 A. Verduijn; ZEV Th. Netten; ZEV en EV P. Zijlmans. Klasse jonge blauwe duiven: 1 en ZEV A. Pijnenburg; 2 P. J. Stokker mans; 3 en 7 Jac. Vloemans; 5 A. Snap haan; 6 L. v. d. Ven; ZEV A. Zacht en EV G. Smit. Klasse andere kleuren jonge duiven: 1 Jac. Vloemans; 2 C. M. Snoeren; 3 L. v. d. Ven; 4 en 5 W. v. d. Ven; ZEV H. Snoeren en M. Sulsters en EV J. v. Riel. Mooiste vogel van de gehele tentoon stelling Jac Vloemans; mooiste doffer W. v. d. Ven. Er was beide dagen zeer veel belang stelling op de show zo van Kaatsheuvel als daarbuiten. Vrijdag a.s. worden de prijzen van de beide tentoonstellingsda- gen uitgereikt, terwijl Zondag 4 Jan. de prijswinnaars van de beide dagen, ook ZEV s en EV's tegen elkaar uitkomen om opnieuw beoordeeld te worden. Apollo-Theater. Op Donderdag 1 Januari komt 't Apollo-Theater uit met een werk van de Universal International Film „Bright Victory", een aangrijpend liefdes-verhaal van twee jongemen- sen. Het witte doek grijpt diep in het gemoed van de huidige genera tie. Bright Victory het Echt dat verdween is toegankelijk voor 14-jarigen. Op Zondag 4 Januari, met extra voorstellingen op Maandag, Dins dag en Woensdag daaropvolgend, wordt de fascinerende film High Noon - Klokslag 12 uur - vertoond met Gary Cooper als songzanger. Zelden werd een film door pers en publiek met meer enthousiasme ontvangen. Toegang 14 jaar. Biljartsport K.N.B.B. Iri verband met de Kerstdagen is t biljartnieuws wel wat vertraagd, maar het is voor ONA 3 niet zo heel erg, want die wisten toch wel dat het kampioenschap voor hen was weggelegd. Proficiat ONA 3-lui. De stand is momenteel: ONA 3 uit 7 ontmoetingen 42 punten en kampioen; DES 3 uit 7 ontmoetin gen 31 pnt.HKS 3 uit 7 ontmoetin gen 25 pnt.ONA 2 uit 7 ontmoe tingen 25 pnt. en HKS uit 8 ont moetingen 21 pnt. De competitie loopt op een eind je, maar nu kunnen de spelers van de klasse 4 en 5 met een gemiddel de van 1.25 tot 2 inschrijven voor de persoonlijke kampioenschappen die nu volgen. Voor 1 Januari moet dit geschieden bij de heer J. Damen, Marktstraat 41. Het inschrijfgeld is f 1«—- i Herwonnen Levenskracht. Er is bericht ontvangen dat de trekking van de 5e Nationale loterij van Herwonnen Levenskracht ter bestrijding van de tuberculose be strijding voor uitzending naar het Sanatorium Berg en Bosch te Rilt- hoven is vervroegd, en thans is be paald op Dinsdag 12 Januari a.s. Er worden de komende dagen nog loten voor dit goede doel gepresen teerd. Geslaagd. Voor het diploma P.B.N.A., Ad- spirant Bouwkundig Opzichter-Te kenaar slaagde Zaterdag te Arnhem de heer Leonardus Sins, alhier. Bel Canto 25 jaar. Begin Januari zal het 25 jaar ge leden zijn dat de Zangvereniging Bel Canto werd opgericht. Zoals velen zich nog zullen herinneren heeft de vereniging zijn entree ge maakt met een kwartet, dat voor 't eerst optrad op het Armenconcert bij de Harmonie Apollo op 8 Dec. 1927 en op het Armenconcert bij 't Kon. Muz. Gez. Euphonia op Drie koningendag 1928. Deze kern groei de reeds in Januari 1928 uit tot een Mannenkoor, dat onder de naam Liedertafel Bel Canto in korte tijd een koor werd, dat de naam Kaats heuvel ook op vocaal gebied eer aan deed. Er worden grootse plan nen uitgewerkt om het 25-jarig be staan van Bel Canto op waardige wijze te vieren. Agenda. Maandag 8 uur n.m.: repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 8 uur n.m.: Kerstviering K.J.M.V.-zaal J. Smit. '7.30 uur n.m.: repetitie Dames koor Bel Canto. 8.30 uur n.m.: repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Op de beide Kerstdagen zijn in de Verenigde Staten 385 personen door ongelukken van verschillende aard om het leven gekomen. Hier van verloren 305 personen 't leven door een auto-ongeluk. Te Charleston op Nieuw-Schot- land is Zaterdag een Deens immi grantengezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen om 't leven yp gekomen, toen him houten woning in korte tijd geheel afbrandde.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2