EUEBEDVEL Waalwijkse en Langs Courant i SLOTACCOORD j Stijgende gouden ondergrond van de Gulden. u GOUDEN JUBILARISSEN. Bij vergroting van de geldhoeveelheid meer investering, inkomen en consumptie. AAA O Concert en huldiging van 76e JAARGANG No. 1 Abonnement 18 cent per weet 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p- Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief DONDERDAG 1 JANUARI 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878.SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 Behorend tot een volk, dat in de wereld een solide naam heeft, stellen wij er steeds een eer in, dat ons betaalmiddel in het buitenland graag wordt aanvaard als een afspiegeling van die soliditeit. Om deze reden en om de voordelen daaraan verbon den zijn onze monetaire autoriteiten na de bevrijding steeds doende geweest om de gulden zijn oude vertrouwde plaats on der de betaalmiddelen in de wereld te hergeven. Zal dit gelukken? Ziet men naar de huidige positie van onze betalingsbalans en naar de geldoperaties van de Nederlandse Bank, dan is er alle reden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien j riteiten liefst voor ruim 334 mil- üoen gulden aan vreemde deviezen in goud om. Voor goud kan men overal terecht en met deviezen niet, zodra blijkt dat de kwaliteit van het deviezenbezit goed is. Men streeft er steeds naar die kwaliteit te verbeteren, totdat men er tenslotte in geslaagd zal zijn de gulden zelf convertibel te maken. Dit houdt dan in dat ons betaal middel ook elders in het buiten land wordt aangewend voor trans acties. Voor onze positie in de fi nanciële wereld is dat vanzelfspre kend van het grootste belang. Zullen we dit doel spoedig be reiken Dat zal in belangrijke mate afhangen van de wijze waar op zich onze export ontwikkelt eii daarnaast van de toekomstplannen der overheid. Toch kunnen wij samenvattend concluderen dat in de eerste plaats de aankoop van goud ons ten goede zal komen, omdat algemeen verwacht wordt dat de wereld goudprijs zan gaan stijgen. Boven dien hebben wij enige reserve ge kweekt, waarmee wij kunnen gaan opereren om een daling van de werkgelegenheid op te vangen. Daarvoor zal het immers nodig zijn om de geldhoeveelheid te vergro ten, waardoor investeringslust, in komen en consumptie kunnen worden uitgebreid. Wanneer wij het economisch verloop van 1953 hief vertrouwen durven tegemoet zien, dan is dat in niet de laatste ■plaats omdat onze monetaire posi tie in 1952 aanzienlijk is versterkt. ADVISEUR SPOORLOOS MET 100.000.—. Een 29-jarige beleggingsadviseur H. J. de K. genaamd, wordt er van verdacht /een bedrag van bijna 500.000 gulden te hebben verduis terd. Tegen de man, diè voort vluchtig is, werd afgelopen week door enkele Amsterdamse zaken lieden bij de politie aangifte ge daan wegens oplichting en ver duistering. Het geld was de advi seur door enkele particulieren toe vertrouwd, die hij kende uit hoof de van zijn vroegere functie bjj een bank. IN 1 DAG 1300 VLUCHTELIN GEN IN W. BERLIJN AANGEKOMEN, Reeds 1800 leden der volkspolitie deserteerden. Volgens mededeling van het mi nisterie van al-Duitse zaken te Bonn zijn Maandag ruim 1300 vluchtelingen uit de Russische zo ne naar West-Berlijn gekomen. Dit is het hoogste aantal, dat se dert October op één dag over de zonegrens is gevlucht. Blijkbaar hebben de vluchtelingen nog voor het laatst Kerstmis thuis willen vieren, alvorens de stap naar de onbekende vrjjheid te wagen. tap ■Li Zaterdagavond was het er gezel- j lig druk in het Euphonia-tehuis, waar de harmonie van de Konink lijke een concert presenteerde aan leden met hunne dames. Er was zeer collegiale belangstelling van verschillende leden van de andere plaatselijke muziekcorpsen, wat blijk geeft van waardering van el kanders prestaties. Onder kundige leiding van Kapelmeester jW. v. Berg opende de harmonie van het gezelschap de avond met een vijf tal nummers, twee pittige marsen, de ouverture uit „Gri-Gri" van Paul Lincke, de walzer „Geschich- ten aus dein Wienerwald" van Joh. Strauss en ,,Sur un marché Per- san', de interessante compositie van W. Ketelbev, die steeds op nieuw imponeert. Er was goede stemming, keurige verzorging en frisse opvatting te genieten, waaruit blijkt, dat het corps nog steeds voortgaat in de goede richting. Een hartelijk applaus beloonde het corps met zijn leider voor de goede prestaties. Na een korte pauze nam de Euphonia-voorzitter, de heer W. v. Nieuwstadt het woord om drie gouden jubilarissen van het corps te huldigen. „Wij zijn hier vana vond bijeen", aldus de heer v. N., „niet alleen om een uitvoering bij te wonen, neen, onze aanwezigheid geldt zeer zeker ook een ander feit, n.l. het herdenken van een bijzondere gebeurtenis. Wij vieren vandaag de dag, dat drie onzer le den voor vijftig jaren lid zjjn ge worden van Euphonia, en wel de heren C. P. Vloemans, J. Muize- laar en C, van Heijst, waarvan de iheer Vloemans reeds vanaf 1917 pnafgebroken bestuurslid is. Als voorzitter van uwe vereni ging mag ik u dan namens ons ge hele gezelschap van harte geluk wensen met dit zeldzame jubileum, dat ge heden moogt vieren. Ook wij delen vandaag in uw geluk, omdat wij allen als leden zo nauw met elkander verbonden zijn. Wij wensen u van harte toe dat gij nog vele jaren in de beste gezondheid uw krachten moogt geven voor ons Kon. Muz. Gez. Euphonia. Het is zo moeilijk op te sommen wat gij in die vijftig jaren voor de vereniging zijt geweest. Gij hebt uw krachten gegeven in de bloei tijd van Euphonia. Gij kunt er trots op zijn, te hebben mogen me dewerken aan het grote succes, be haald op het concours in het Pa leis voor Volksvlijt te Amsterdam in 1907. Ik kan me indenken, welk een opofferingen ge U hebt moe ten getroosten, wat een vrije tijd gij beschikbaar hebt moeten stel- jen, om dat resultaat mede te be reiken. Maar uw wilskracht en doorzettingsvermogen zijn de fun damenten geweest voor uw succes. Maar er kwam ook een tijd, welke voor Euphonia moeilijk zou blij ken. Er kwam een crisis in het economische leven, waaraan ook de industrie ter plaatse zich niet kon onttrekken. Uitstekende krach ten van de harmonie vonden elders •een werkkring en de algehele ma laise drukte ook haar stempel op het verenigingsleven. En, toen in Mei 1940 ons land werd overwel digd en wij 5 jaren hebben geleefd onder de bezetting van een vreem de mogendheid, was het beoefe nen van de muziek in verenigings verband geheel uitgesloten. Doch gij, jubilarissen, hebt u niet laten beïnvloeden door allerlei tegensla gen. Gij hebt gestaan als een rots in de branding en zijt triomfante lijk als overwinnaars te voorschijn getreden. Gij zijt onder de moei lijkste omstandigheden voor uwe vereniging de pioniers geweest en -de machtige schakels in het toen wankele Euphonia. Het zal voor u ongetwijfeld een voldoening zijn, dat met vereende krachten en on der leiding van een bekwame en beminde Directeur de verrichtin gen van de harmonie zich in stij gende lijn bewegen. Mogen wij al len zonder uitzondering, voortgaan op de ingeslagen weg, om Euphonia terug te voeren naar een tijdperk van nieuwe bloei en nieuwe glorie. Laten we allen onze uiterste krach ten inspannen om deze zomer met succes van het muziekconcours te rug te keren, dat zal het mooiste geschenk zijn wat gij, leden, aan onze drie jubilarissen van van daag kunt aanbieden. Heren Jubilarissen, nu gij uw 50- jarig jubileum viert, zijn wij u dank verschuldigd voor uw trouw en willen wij hulde brengen aan dit drietal, dat de sympathie heeft van al onze leden. Wij waarderen ten volle alles wat gij in die halve eeuw voor Euphonia hebt gedaan. Ik zou in mijn plicht te kort schieten, wanneer ik ook niet de echtgenoten van de jubilarissen Hoe is het met de positie van de gulden Ongetwijfeld krijgt ons betaalmiddel een steeds betere naam. Dat is ook geen wonder, want de politiek van de Nederland se Bank heeft er toe geleid, dat de papieren gulden-in-omloop door steeds .meer waarde op de Neder landse Bank wordt gedekt. Dat be tekent dus, dat de internationale waardering van onze munt steeds groter wordt, met alle goede ge volgen daarvan. Wij zijn een grondstoffenarm land en moeten dus veel importe ren. Die import moet betaald wor den en wanneer vele landen in de wereld bereid worden gevonden ons betaalmiddel te aanvaarden, dan zal dit onze positie als koper op de wereldmarkt ten goede ko men. Goedkope import is niet al leen van rechtstreeks belang voor de welvaart van het land omdat dan geen artikel voor ons onver krijgbaar is, maar vooral wordt daardoor de kwaliteit van onze exportproducten verbeterd, zodat hier een bron ligt van nieuwe de- viezenwinst. Van buitengewone waarde is de geschetste ontwikke ling ten opzichte van de dollar- landen, die ons in stijgende mate als een gelijkwaardige partner gaan erkennen en dit belooft veel goeds voor onze dollarpositie, nog steeds het zwakste punt in onze economie. WELKE VERBETERINGEN ZIJN ER In de eerste plaats hadden wij over de eerste helft van 1952 een overschot van ruim 1 milliard op onze betalingsbalans. Het is bijna niet te geloven dat het buitenland in een half jaar tijd voor een milliard meer aan ons moest betalen dan wij aan vreem delingen moesten afstaan. Het is dan ook min of meer een abnor maal verschijnsel, zoals de minis ter van financiën waarschuwend concludeerde. Wij hebben in het eerste half jaar 1952 weinig inge voerd uit het buitenland en juist EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK DOOR T. LODEWIJK 21) Ja, dat zal wel peinsde ze ik was om tien uur al naar bed en ik ben niet wakker geworden van je. Om vier uur moest ik er even uit voor Marijke. O Frits.... en meteen vertelde ze over de baby, aan wie ze iedere dag iets nieuws ontdekte. Frits verveelde het nooit, over Marijke te horen. De schijnbaar on- benulligste bijzonderheden die Sietske hem vertelde, hoorde hij aan als een evangelie. Hij kon niet genoeg krijgen van het wonder van dit kleine wezentje, dat in hun le ven gekomen was. Maar deze morgen was hij zwijg zaam. Nog helderder dan gisteren zag hij de twee werelden waarin hij zich bewoog. De brillante, mon daine wereld van Ada, de wereld van hartstocht en genot, de beslo ten huiselijke intimiteit van het ge zin. Hij had 't met zichzelf te kwaad. Hij had zich laten gaan, gisteravond, en daarmee verraad gepleegd je gens Sietske en jegens hun kind. En toch, zo dacht hij bij zichzelf, hield hij van Sietske, en was hij dol op Marijke. Hij zocht naar een oplossing en .omdat hij die vinden wou, vond hij ze ook. Sietske vulde zijn leven naar één zijde, maar de andere kant bleef in de schaduw. En die kant had Ada ontdekt. Weer moest hij denken aan de vergelijking, die hem eens was ingevallen, tussen de zon en de maan. Sietske was de zon in zijn leven, maar waar een zon was, was ook een maan. En maanlandschap extra veel verkocht Onze voori a den zijn dus ferm ingeteerd en dat wreekt zich vanzelfsprekend later. Intussen kochten wij in October j.l. al weer voor een bedrag van 742 millioen, terwijl er voor 704 millioen werd uitgevoerd. Onze handelsbalans over die maand was weer passief (er moest geld bij). Er zijn dus veel toevallige fac toren in dat milliard overschot verdisconteerd. Dit neemt niet weg dat wij in de eerste helft van 1952 tegen dalende grondstoffen- prijzen hebben ingekocht, hetgeen bij uitvoer een voordeel kan ople veren wanneer de prijzen stijgen. -Over hef algemeen is van de prijs stijging op de wereldmarkt weinig te merken. De laatste maanden gaven nog een verdere daling te zien. Het enige opwekkende daar bij is, dat de prijsindexcijfers van ■de invoer meer daalden dan die van uitvoer en dat is een relatief voordeel. In de toekomst zal het er om spannen of wij het evenwicht in de betalingsbalans zullen kunnen handhaven. Onze voorraden zijn flink ingeteerd en wanneer de overheid in het buitenland grote aankopen gaat doen, zuilen wij grote moeite hebben om ons beta- hngshoofd boven water te houden. Dit verloop van de betalingsbalans is van groot belang voor de posi tie van de gulden. 40 GOUD. Intussen gaat onze nationale •bank voort met het kweken van reserves. De dekking van ons be taalmiddel door goud en andere waarden wordt steeds beter. Op 10 December was de totale dekking ruim 92% van het geld in omloop. Ongeveer 40 daarvan bestaat uit goud. Dit is zeer verheugend, want alhoewel het goud veel van zijn internationale betekenis heeft in geboet, het is toch nog steeds het meest begeerde goed. Sinds begin November zetten onze bankauio- pen konden hem betoverend zijn, dacht hij met grimmige humor, wanneer hij zich herinnerde hoe ze daar samen in de auto gezeten had den in de duistere oneindigheid, met alleen het zilverlicht van de maan, die af en toe discreet een nevelsluier voor haar nieuwsgierig gelaat trok. Sietske en Adadie twee had den elk een plaats in z'n leven. Jammer eigenlijk dat zoiets niet openlijk kon, dat Sietske er nooit in zou berusten, laat staan er accoord mee gaan, dat hij naast haar 'n Ada? Zou die wel altijd de twee de viool willen spelen? Wat ben je stil onderbrak Sietske zijn gedachten je ziet er moe uit. Je gaat veel te laat naar bed, Frits. Dat is ook zo gaf hij toe. Gisteravond dat concert, het was daar ei-vol, en warmen toen nog die tocht naar huis. -Nu, Ada moest het nog eens helemaal rijden vond Sietske nuchter. Maar Ada komt vóór half 12 vanmorgen haar bed niet uit kaatste Frits terug en ik moet over drie kwartier weer fris van de lever gaan vertellen over Lodewijk de Veertiende Doe het dan een beetje kalmer aan zei Sietske moederlijk je maakt je ook veel te druk. Ik zal blij zijn wanneer je weer eens een avond rustig thuis bent. Vanavond ben ik de hele avond thuis beloofde hij en bedacht dat hij het daarmee weer een beetje goedmaakte. Dan zetten we de gramofoon op en ik speel nog wat pianogoed? Ja, Frits! haar ogen straal den. Hij zag het en schaamde zich. Ze was notabene zijn eigen vrouw en moest die zó blij zijn dat haar man óók eens een avond bij haar was? Die avond vergat hij bijna het voorval met Ada. Diep weggedoken zat hij in zijn stoel te luisteren naar de muziek. Siets zat bij de gramo foon. Zij koos de platen. En hij be dacht, dat Siets toch, in aanmer king genomen dat zij het grootste deel van haar leven op een eenza me boerderij had doorgebracht, een aangeboren smaak had, ook voor muziek. Haar keus was de zijne. En zoals ze daar stond in het schemer licht, gebogen over de grote glan zende kast, en met voorzichtige vin gers de pick-up op de plaat zette, haar prachtig krullend haar, haar alweer slanke gestalte, kon hij zich bijna niet begrijpen hoe hij ooit aan een ander dan aan Sietske kon denken. Daarna stonden ze nog even bij de wieg. Van Marijke was alleen een blond krulletje te zien. Ze maakte een zacht geluidje, en ver tederd zagen ze elkaar aan. Onze Marijke zei Sietske. Onze dochter fluisterde Frits. Hij voelde zich bijna een geluk kig man. Het leven ging zijn gang. Frits had wel wat opgezien tegen het weerzien met Ada. Maar de eerste avond dat ze el kaar op het koor weer ontmoetten, had ze hem een stevige hand gege ven en gezegd: Frits, alle gek heid opzij, jongen. Maar ik zou die avond toch niet hebben willen mis sen. Ik evenmin antwoordde hij overtuigd, blij ook dat ze het zo sportief opvatte, dat ze niet verlief- derig en aanhalig deed. Maar dat was niets voor Ada. Die had zo he lemaal niets goedkoops. En de ge negenheid, die hij doodgewaand had, kwam weer met kracht tot le ven. Zo had Ada het ook bedoeld. Scherpzinnig als ze was, met fijne intuïtie begaafd, begreep ze welk een tweestrijd het avontuur in de donkere polder in Frits ontketend had. Ze had hem kunnen gadeslaan in zijn eigen omgeving, ze begreep hoe innig hij verbonden was met zijn vrouw en met zijn kind. Wan neer ze nu optrad als fiere bezit ster, als mededingster, zou ze de slag verliezen. Ada hield er van de dingen in stijl te doen. Geen gewone vrijerij tjes, geen minderwaardig geschar rel. Frits was geen gewone man. Het was niet alles berekening wat ze deedze hield van hem. Op haar eigen egoistische en egocen trische manier. Ze wilde hem niet missennu althans nog niet. Over later dacht ze niet. Men moest leven bij de dag en niet piekeren over morgen, grijpen met gretige, maar niet te gretige handen wat 't leven aan wisselend geluk bood. Correct was haar houding. Tijdens de gesprekken was er geen enkele zinspeling op wat alleen Frits en haar bekend was. Bijna onverschil lig praatte ze met Frits. Zo onver schillig, dat hij ongerust werd. Zou Ada spijt hebben? Zou ze het be treuren dat ze zich had laten gaan? Zou ze zich schamen dat ze zich tegenover hem niet beter beheerst had? Zou ze hem misschien achter af tóch niet goed genoeg vinden? Haar houding wakkerde zijn on zekerheid aan. Hij begon er over te piekeren. Hij kon de gedachte niet verdragen dat Ada, de mooie, gevierde Ada Siccama, die hij één avond zo dicht bij zich geweten had, hem ontglippen zou. Ada merkte het wel. Soms kwam er een blik van triomph in haar ogen wanneer ze meer voelde dan wist dat hij naar haar keek, ver langend, ongelukkig. Maar ze speel de haar troeven uit op haar tijd! Niemand, zelfs Breder ode niet, die de mensen heel gauw dóór had, vermoedde wat er tussen de twee gaande was. Alleen hoorde hij Siets, die hij vaak bezocht wanneer ze 's midags alleen was, en waar hij zich ook volkomen thuis voelde, klagen dat Frits zo in zichzelf ge keerd was. Frits werkt te hard zei hij dan jullie moeten er van de zo mer eens uit. Dat is de jeugd, Siets ke. Als je zo oud bent als ik, weet je wel beter. Dan loop je niet meer zo hard van stapel. Het zal met Frits ook wel overgaan. Maar hij neemt de dingen erg serieus op en aan de andere kant moet ik ook zeggenalleen op dié manier be reik je wat. 's Avonds was Frits dikwijls weg, al was hij meer thuis dan voorheen. Op zo'n avond, toen Sietske naar een lezing was gegaan, terwijl me vrouw Lauers op de baby paste, 'n lezing waar Frits, naar hij zei, met geen twintig politie-agenten naar toe te krijgen was, liep hij door de stad en instinctief richtten zich zijn schreden naar American. Hij was er sinds die tocht naar Heerhugo- waard niet meer geweest, bevreesd dat hij daar Ada zou treffen. Maar nu leefde in zijn onderbewustzijn slechts één hoop, dat ze er zou zijn. Hij vertelde zichzelf dat hij de lui weer eens moest spreken, Has- selink en de anderen, al wist hij dat de kans zeer gering was, omdat in het Concertgebouw een interna tionaal gevierd violist optrad en de heren dus wel in de Van Baerle- straat zouden zijn. Toch ging hij de stenen trap op naar de grote zaal, waar het vrij stil was. Er zaten en kele heren aan de leestafel, wat paartjes terzijde van de tafeltjes. Een oude stamgast rookte ernstig zijn sigaret en keek verveeld of er geen kennis binnenkwam, met wie hij de goede oude tijd in Medan nog eens kon ophalen. Frits zag niemand die hij kende. TELEGR.-ADRES „ECHO" zou betrekken in deze huldiging, i die, ook zo van nabij en met volle ambitie de prestaties en de gang van zaken van Euphonia hebt ge volgd, Moge het u gegeven zijn met Gods hulp nog tal van jaren uwe krachten te geven aan uw al ler Euphonia. En als bewijs van sympathie en waardering voor het vele werk in het belang van ons muziekgezelschap verricht, bied ik u namens onze vereniging een Delfts blauw wandbord aan. Ik hoop dat het een plaatsje in uw huiskamer zal mogen vinden en ■daar zal blijven als een symbool van de genegenheid en de sympa thie, die het bestuur en de leden van het Kon. Muz. Gez. Euphonia voor u gevoelen. Een hartelijk applaus besloot de ze huldiging. De dames ontvingen hierop bloemen. Namens de jubi larissen sprak de heer Vloemans een woord van dank, waarop de heer J. Kemmeren, secretaris der vereniging, een mooie gecombi neerde foto van de drie jubilaris sen, met onderschrift, aan de wand hing, om het drietal, ook als de jaren hun aanwezigheid moeilijk tzouden maken, nog steeds in de kring van de Euphonia-familie te hebben. Het corhoorn-duo v. Laarhoven- •Dingemans, op de 2e Kerstdag in Eindhoven met een dikke tweede prjjs bekroond, voerde daarna op keurige wijze het concourswerk, La Norma, van Paques, uit. Jam mer, dat de piano niet in overeen stemming was met de keurige stemming van het duo. Het Klein Euphonia-Ensemble beëindigde het concert onder lei ding van de heer C. v. Gulik met een viertal werken. Het blijkt een goed idee te zijn de jongere krach ten in een eigen ensemble, naast de repetities van het gehele corps, verder te scholen. Er werd goede muziek gegeven, getuigend van ■ernstige studie en veel ambitie. Euphonia is op de goede weg KERSTFEEST K.A.J. Vrijdag, 2e Kerstdag, vierden de Kajotters met hun ouders hun Kerstfeest. Omstreeks 8.30 uur begaven de Kajotters en hun ouderis zich naar de in Kerststemming versierde K.A.J.-zaal, waar hen reeds een prima verzorgd ontbijt te wachten stond.. De voorzitter heette de aan wezigen allen van harte welkom en noemde het een verheugend feit, dat het de K.A.J. ook nu weer mo gelijk was geweest hen hier te kun nen uitnodigen en hen een Kerst- ontbijt aan te bieden. Ook drong hij er op aan dat de nog niet georganiseerde jonge arbeiders, die nog thuis waren, zouden toetreden tot de K.A.J., opdat deze dan de moeilijkheden, welke zij ondervin den op de fabriek of elders, gemak kelijker zou kunnen oplossen. Na de woorden van de voorziitter las aalmoezenier Strijbos het kerst evangelie voor, waarna men tot 't nuttigen van het ontbijt overging. Dat het in de smaak viel, lieten de ouders duidelijk blijken. Enke le Kajotters brachten enkele kerst liederen ten gehore. Aalm. Strij bos zorgde voor een passende kerst vertelling en onze vriend P. van Beers gaf enkele passende kerstge dichten ten beste. Het geheel werd omlijst door de accordeonist Ties van Wanrooi, die voor het muzikale gedeelte zorgde. Alles bij elkaar kon men aan de gezichten der ouders zien, dat deze morgen hun letterlijk en figuurlijk in de smaak was gevallen en om onge veer 10 uur togen allen weer vol daan huiswaarts. Des avonds werd door hun eigen jongens de première opgevoerd van het toneelstuk „Als een wild dier". Ook hier bleek dat de Kajotters op 't gebied van toneel hun mannetje wel staan, want, zoals de algemene leider Jac. Stokkermans en Aalm. Strijbos in hun openingswoord zei den, ondanks vele tegenwerking en gebrek aan toneelruimte tijdens de repetities, durfden het de Kajot ters toch aan het toneelstuk „Als een wild dier" op te voeren. Ook Zondagavond speelden de Kajotters voor een goed bezette zaal. Alles bij elkaar mag de K.A.J. van een prima geslaagde avond spreken. Hij zocht een plaatsje voor 't raam en keek naar buiten. Het was stil op het plein. Terzijde, tegen het trottoir, stonden de donkere schim men van geparkeerde auto's met een schok veerde hij op. Die kleine twoseaterde kleur kon hij in het donker niet onderschei den nee, het kon ook een an dere wagen zijn. Of was het die van Ada? Hiér was ze toch niet. Gespannen bleef hij staren naar de kleine auto. Zijn koffie werd koud. Na een half uur stapte een lange mannenfiguur van de trappen en beende resoluut naar de kleine sportwagen toe, opende het portier. Frits zag het rode achterlicht aan gloeienNee, hij had zich ver gist. Het was Ada's wagen niet. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5