plakt éefyk brandt fotfo sSfOJub. laatste berichten KAATSHEUVEL Nu koapjes Aaien NET MEISJE KOMT ER IN ZET JE HOED AF I J. H. KIPPING MEISJE gevraagd KAPPER J. f. d, HOVEN Probana Penmachine 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JANUARI 1953 3 Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE 7668 7531 15199 Bevolking per 31 Dec. 1952 7613 7483 15096 236 255 491 7377 7228 14605 V.V. WIT ZWART CAPELLE H.W. KERST voor dag of dag en nachl of noodhulp tegen 1 Februari K. P. W. BROUMELS Victoriestr. 14 Waalwijk ZALIG NIEUWJAAR A. MAAS Sigarenwinkel BERKDIJK wenst vrienden en clienten een Zalig en Voorspoedig 1953 wenst alle klanten en be kenden een Gelukkig jaar 1 953 toe. „DE ECHO" H. VAN BEURDEN Garagehouder NIEUWKUIJK wenst clientèle, vrienden en kennissen een Gelukkig Nieuwjaar. GRIJZE KINDERWAGEN met bedje z.g.a.n. nieuwste model II. 100,- Heulstr. 32 Kaatsheuvel TE KOOP Prijs 375.- ARNHEM JAC. BLOK .De zorgen op zij P. PLUIJMERTS VLEESPALEIS Grote collectie lu xe Damestassen f 3,98 Boodschappentassen vanaf f 6,45 Kinderportemonnaies f 0,45 f 0.33 Damesportemonnaies (met portefeuille f 2,95) f 1,24 Herenportemonnaies f 1.60 Schooltassen, echt leder f 5,45 Actetassen, vanaf f 7,45 Portefeuilles, prima kwaliteit f 3,24 Lederen étui met kam f 0,24 LUXE LEDERWAREN dan verwijten, en teruggekeerd zal hij zich voorbereiden op het opdra gen van het H. Misoffer. Als hij ge kleed in de gewaden bij wijze van oefening de heilige handelingen aan het altaar verricht, komt er inder daad een nieuwe herder, die bege leid wordt door gendarmes. Dit zet kwaad bloed bij de bewoners, maar tenslotte is het toch de koster die gezamenlijk hen naar de kerk voert, waar de nieuwe pastoor een H. Mis opdraagt. Dit is in het kort de inhoud van deze meesterlijke film, maar 't kan slechts een aanduiden zijn, want 't voert te ver te spreken van de ge weldige conflicten die de probleem stelling met zich brengt en van de grote strekking die er van deze film uitgaat. Zij stelt het probleem, zij spreekt zich niet uit, noch over de houding van de pastoor die zijn kudde verliet, noch over de hou ding van de koster die t.e ver gaat, maar zij stemt ons tot nadenken over de ffrote waardigheid van het priesterschap en over de verhou ding van elk mens tot God en over de rel die een priester in deze ver houding speelt. Opera-avond. De volgende Kunstkringavond die op 22 Januari is gedateerd zal een opera-avond worden, verzorgd door de „Wallerstein-groep" die be staat uit de volgende personen; Maria Wallerstein, Anneke van der Graaff, Charlotte Driessenaar, Wim Brüning, Guus Renaud, J. Athos. Deze zangeressen en zangers zul len fragmenten op'voeren uit: Cima- rosa: ,,De impressario in 't nauw", Verdi: „Don Carlos", „La Traviata" en „Aida", Bizet: „Carmen", Doni zetti: „Don Pasquale" en Puccini „La Bohème". Gezien de grote successen die deze groep reeds boekte, ook in Duitsland, Zwitserland en Italië, mogen we verzekerd zijn van een mooie opera-avond. K.A.J., AFD. ST. CLEMENS. Nog maar net is het nieuwe jaar begonnen of de K.A.J., afdeling St. Clemens, komt weer in actie. Mocht zij met Kerstmis een groot suc ces boeken, nu verwachten we niet minder. Eerst even de huisvlijt-tentoon- stelling. Ongeveer 480 personen be zochten deze Kajotters-acti,e, en de Kajotters hopen dat de vrije tijds besteding meer invloed zal krijgen nu men de resultaten in het Kaj ot tersgebouw heeft kunnen zien. De K.A.J., afd. St. Clemens, dankt van af deze plaats nogmaals allen van harte die hebben meegeholpen om deze actie volledig te doen slagen. Alleen hebben spontaan de me dewerking voor eeri volgende keer toegezegd. Het K.A.J.-gebouw is nog maar pas in zijn oude vorm hersteld, of een nieuwe actie volgt. Ditmaal wordt de hulp van de Baardwijkse ingezetenen ingeroe pen. Dit is n.l. weer de jaarlijkse donateursactie. Deze actie hopen de jongens ook dit jaar tot een goed einde te brengen. De K.A.J. in ge noemde parochie breidt zich lang zaam maar zeker uit en probeert zoveel mogelijk actie te voeren; ook is zij in de parochie populair en hoopt dat ook te blijven. Het is daarom dat de jongens in de ko mende weken U de donateurskaar- ten komen aanbieden; stel hen dan niet teleur. Zonder Uw steun kan de beweging de te voeren acties niet verwezenlijken. U vraagt zich misschien af: wat doen zij dan zoal? De K.A.J. in de Beweging probeert de jonge arbei ders te vormen tot flinke kerels der maatschappij. Daarvoor houden zij hun wekelijkse pioniersavonden, waar alle problemen op allerlei ge bied besproken en behandeld wor den. Voor de jongere groep elke week hun ontspanningsavond De K.A.J. naar buiten. De K.A.J. organiseerde in 1952 'n succesvolle sportdag met district Schiedam. Daarbij bouwden zij een Maria-grot die een aanwist is voor de K.A.J. en tevens de be kroning van een lang gekoesterde wens. De St. Nicolaas-actie werd ook dit jaar met medewerking van de Verkenners op grootse wijze ge voerd, en de met Kerstmis gehou den tentoonstelling was een waar dig besluit voor 1952. Daarbij heeft de K.A.J. zijn militaire dienst voor alle jongens uit de parochie in mi litaire dienst, die door de militai ren zeer gewaardeerd wordt, en ook de ontspanningsavonden in het Pa tronaat op elke Zaterdagavond voor alle jongens van 1423 jaar uit de parochie. Ook voor knutselaars is er een wekelijkse bijeenkomst. Een nieuw jaar ligt voor de afd. St. Clemens te wachten; er zal ge werkt moeten worden, maar de jongens weten van aanpakken. Daarom en daarvoor hebben de Ka jotters Uw steun nodig en zij zijn er van overtuigd dat ook in 1953 de K.A.J. de steun en medewerking (zoals de afgelopen jaren) weer zal ontvangen. Met spoed wordt deze donateursactie afgewerkt, daar er nog een grote actie op afwerking wacht. Maar dat komt over een paar weken. Hier volgt de agenda voor deze week: Dinsdag 8 uur: pioniersavond. Woensdag 7 uur: Knutselgroep. Vrijdag 7.30 uur: Ontspanning jon gere groep. Zaterdag 2 uur: Werkgroep. 8 uur: Ontspanningsavond in het Patronaat voor jongens van 1423 AnXilOJLlEJvE AiUSEllJEJtCS VKU L, V\ UI4UAiN ISAllli AFD. WaajlWijK. ije iV.n.. vmeid vorige week Zon dag iicidi jaaiiijKse rverstavona, cue oegoii mei een noi in ue ot. rne- i'cüJtt-Kdpci, waaroij ae nerw. Ad viseur rvapeiaan vvassenoerg spraK over net xverstgebeuren en over ae laan van ae ivroeuers. in net Caie van ae euiuenoona wera ae verdere reesiavona aoorgeoracnt. nr was uaar een stemmige x\.erst-versiering aaiigeoracni, waardij ook ae Kerst stal met ontoraK. De presiaente, rvrej. namers-neijsten, spraK een weiKomstwoora tot ae Eerw. Advi seur en leaeii, waarna zij uanK oracni aan ae leden, aie m zo n gro te getaie t jloi naaaen Pijgewoond, en spraK ae noop uit aai anen van aeze kerstavond zouaen genieten, in naar interning spraK zij over het „ieest van ae vreae". iNaaat ae moeders gezamenlijk een kerstlied haaaen gezongen, werd een begin gemaakt met ae koffie- taiel. rvoilie met worstenbrood ne ten alien zich goed smaken. Enkele meisjes van de leden nadden zich bereid verklaard het muzikale ge deelte te verzorgen en speelden on dertussen verscnillende kerstliede ren; vele dames zongen op verzoek enkele stemmige liederen. Daarna werd er een begin gemaakt met ae verloting: ieder kreeg een prijsje uit de kerstboom. Het was een aar dige verrassing van bakker v. Eeu- wijk orn gratis een taart beschik baar te stellen. De gelukkige was mej. Reus-Langermans. Een dank woord voor deze aardige geste is hier dan ook wel op zijn plaats. Ook deelde de voprzitster nog mee dat de 3e les van de heer v. d. Zan den uit St. Oedenrode a.s. Dinsdag om acht uur gegeven zal worden in de St. Jozefzaal van de K.A.B. Tot slot werd er nog gezamenlijk een kerstlied gezongen. Vervolgens bracht de presidente dank aan de concierge, de dames van de muziek en aan allen die deze avond mee hebben doen slagen. Zij spoorde de leden aan om in het komende jaar mee te helpen om de K.A.V. sterker te maken en zich te scharen onder de K.A.V.-vlag, en sloot met een Zalig Nieuwjaar aan de Eerwaarde Adviseur, bestuur en leden. WANDELTOCHT. Als 3e tocht van de winterserie 1952—1953, organiseert de Kring Tilburg van de Nederlandse Wan delsportbond op Zondag 18 Januari 1953 een wandeltocht te Waalwijk, waarvan de start om 12 uur bij het startbureau Stationskoffiehuis Bur gemeester v. d. Klokkenlaan zal plaats hebben. Deze tocht, waarvan de afstand 20 kilometer bedraagt, kan ook gelo pen worden op Zaterdag 17 Januari dan wordt er gestart tussen 2.30 en 3 uur. De twee volgende tochten worden op 22 Februari en 22 Maart, resp te Dongen en te Tilburg gehouden KERST-CONCERT. Op le Kerstdag gaf de Chr. Gem. Zangvereniging „Hallelujah" haar traditioneel Kerstconcert. Op het program stonden o.a. werken van Zierau, Mozart en Schulz. De gege ven zanguitvoering gaf ons de in druk dat „Hallelujah" zijn koers weer heeft gevonden en de presta ties zich weer in stijgende lijn be vinden. Er werd zeer verdienstelijk gezongen, gedisciplineerd en val overgave. Tot de mooiste gedeelten rekenen wij „Herzlieber Jesu" dat door het mannenkoor werd uitge voerd, met als soliste Mevrouw C Zwart-Janson. Deze stem, die wij nog niet kenden, verbaasde ons door haar welluidendheid en zeer beschaafde uitspraak. Van het Gemengd Koor noemen wij vooral het „Ave Verum" van Mozart en „Sanctus" van Piet Kiel, Ongetwijfeld behoorde het „Lau- date Dominum" van het Gem. Koor met Mevr. Leny Grothe-Blom als soliste, mede tot de hoogtepunten van dit zeer geslaagde concert. Het Gemengd Koor begeleidde de solis te op uitnemende wijze. „Hallelujah" kan op een geslaag de uitvoering terugzien en trots zijn op haar vakkundige dirigente. DRIEKONINGEN-RONDGANG. Een oude traditie wordt door de R.K. Gidsen van de Oda-Groep voortgezet met de Driekoningen rondgang, welke deze meisjes ook dit jaar weer gaan doen. Vanzelf sprekend wordt er weer een beroep gedaan op ieders medewerking wan neer de Driekoningen aan de deur kloppen om een kleine bijdrage voor de Oda-Groep in het zakje te doen. De volgende route zullen de drie Koningen maken: Stationsstr., Julianastraat, Mr van Coothstraat, Putstraat, Victoriestraat en Wilhel- minastraat. De Gidsen rekenen gaarne op Uw medewerking. KYNOLOGENVERENIGING. Morgenavond houdt de Kynolo- genvereniging „Waalwijk en Om streken" in „De Twee Kolommen" een vergadering, waarop besloten zal dienen te worden tot verlenging van de levensduur der vereniging, de statuten en het huishoudelijk re glement te wijzigen en de Koninkl. Goedkeuring op de statuten aan te vragen. AANRIJDING. Zaterdag had er in de dikke mist op de Sprangseweg een aanrijding plaats toen een B.B.A.-bus, rijdend in de richting Tilburg, te laat een voor haar rijdende bespannen wagen ontdekte en toen zij deze wilde pas seren, bemerkte dat er een tegen ligger naderde. Daar de chauffeur wegens de gladheid van de weg niet durfde remmen, week hij zoveel mogelijk naar links om de nade rende wagen gelegenheid te geven tussen de bus en de kar te passeren. Hierbij echter kwam de wagen te slippen met het gevolg, dat bus en auto enige materiële schade oplie pen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: diverse handschoenen en wanten; zwarte rozenkrans; rode portemonnaie met druksluiting; klein zwart hondje met bruine po ten; etui met vulpen en vulpotlood; hoofddoek; zwarte gymschoenen; bankbiljet; sleutel; lamesportemon- naie; zwarte vulpen; portemonnaie met inhoud; oude slee; koperen schakel-armband. Verloren: diverse handschoenen en wanten; driehoek-shawl, groen, rood, zwart; bruine portemonnaie; schaap; bril; bruin lederen porte feuille met rijbewijs en emigratie papieren; blauwe gebreide bivak muts; hutkoffer met kleren; jon gensfiets; lichte regenjas; groene slee. GEMEENTE WAALWIJK. Overzicht van de loop der bevolking in het jaar 1952. Bevolkingscijfer m. v. totaal per 1 Jan. iao2: 7222 7079 14301 Vermeerdering door: Geboorte 203 166 369 Vestiging 243 286 529 Vermindering door: Overlijden 55 48 103 Vertrek Bevolkingscijfer per 31 December 1952: 14605 Bevolkingscijfer per 1 Januari 1952: 14301 Vermeerdering 1952: 304 AGENDA. Maandag 5 Januari: 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". Woensdag 7 Januari: 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse A V olewij ckersAj ax 23 Eerste klasse B Be QuickGo Ahead 10 Leeuwarden't Gooi 10 Blauw-Wit—DWS 10 Eerste klasse C BrabantiaTheole 51 VVVWillem II 00 ExcelsiorSparta 10 Eerste klasse D XerxesFeijenoord 11 Tweede klasse A V elocHelmond 21 Verkeersongelukken. Tengevol ge van de gladheid is Zondagmor gen bij Breukelen in Utrecht een personenauto in een vaart gereden. Van de vier inzittenden konden er twee zelf ontsnappen, een derde werd- door te hulp geschoten om wonenden gered, maar voor de echtgenote van de bestuurder kwam hulp te laat. In Wateringen raakte Zaterdag een vrachtauto van de weg af en kwam gekanteld in een sloot terecht. Twee -inzittenden konden zich redden, een derde werd beklemd tussen portier en cabine en overleed. Dood door gasverstikking. In Amsterdam is een echtpaar door gasverstikking om het leven geko men, doordat het niet had bemerkt dat het gaskraantje open stond. Het ongeluk werd ontdekt door bu ren die op de gasluch( afkwamen. Kindje verbrand. In een woon wagenkamp bij Maassluis is Zon dag in een woonwagen brand uitgebroken, die aan een baby van 11 maanden het leven heeft gekost. Twee andere kinderen moesten met ernstige brandwonden in een zie kenhuis worden opgenomen. Specialisten vragen contante beta ling. Een aantal specialisten in Tilburg zijn vorige week beginnen te weigeren fondspatiënten te hel pen als ze niet contant betaalden. De specialisten in Breda hebben de Ziekenfondsen er van in kennis ge steld dat zij hetzelfde gaan doen. Anti-semitisme in Oost-Duitsland. De Oost-Duitse communistische partij heeft in een verklaring die aansluit op het proces-Slansky te Praag een zuivering aangekondigd onder de communisten die onder Hitier naar het Westen zijn uitge rekend. Met name genoemd worden de Joden Paul Merker en Kurt Mul ler, die van verraad worden be schuldigd, terwijl vele anderen zich volgens de verklaring aan Zionsime hebben schuldig gemaakt. Scheepsramp. Bij de Philippijnen is een kleine motorboot met 170 passagiers aan boord vergaan. Meer dan 80 opvarenden verdronken. Overval van. Mau-Mau-ers verijdeld. In Kenya hebben twee blanke vrouwen een groep negers van de Mau-Mau, die hen met messen be dreigden, met revolvers verjaagd en daarbij drie aanvallers doodge schoten. Daags tevoren waren in dezelfde streek twee blanke kolo nisten vermoord. Een Kikoeioe- hoofdman die in een regeringszie kenhuis bii Nairobi werd vernleegd, is door drie Kikoejoes gedood. Kees Broekman tweede. Bij in ternationale schaatswedstrijden in Noorwegen is Kees Broekman in 't algemeen klassement tweede ge worden door de 5000 meter te win nen voor de Noor Roald Aas, die in het algemeen klassement eerste werd. TAFELTENNIS K.T.C. Nu de eerste helft der competitie ach ter de rug is, en we eens naar de stan- denlijst kijken, dan zien we, dat K.T.C. I alles in het werk zal moeten stellen, om in de eerste klasse te blijven, daar in de laatste wedstrijd van de eerste helft met liefst 91 van Victoria werd verloren. Laten we hopen, dat K.T.C. I het in de tweede helft beter zal doen. Een heel ander beeld krijgen we, ah we naar de standenlijst van K.T.C. 2 kij ken. Deze staan ongeslagen bovenaan en kunnen, als ze zo door blijven gaan over een week of vier reeds de kampioens- vlag hijsen, met tevens directe promotie naar de 2de klasse. Ook het 1ste dames-team doet het goed en staat met slechts één verloren wedstrijd op de 2de plaats, terwijl het vorig jaar maar juist het degradatie spook werd ontvlucht. Kampioensaspira ties mogen echter niet worden gekoes terd, daar de P.N.E.M. te sterk is om zich te laten overwinnen. Het tweede damesteam kan heel goed mee in hare afdeling, wat we een goed resultaat mogen noemen,, als we in het oog houden, dat deze dames voor het eerst in de competitie spelen. De stand in de verschillende afdelingen Heren 1ste klas afd. B. Tilburg 6 5 1 0 10 pnt. Vice Versa 6 4 11 9 Be Fair 6 4 11 9 Never Down 6 3 0 3 6 Victoria 6 2 0 4 4 K.T.C. 6 10 5 2 K.A.J. 6 10 5 2 Heren 3de klas afd. C. K.T.C. 2 7 7 0 0 14 T.O.S. 7 4 1 2 10 K.A.T. 2 7 4 1 2 10 B.S.M. 3 7 2 2 3 7 R.K.C. 7 2 2 3 7 Ready 7 2 3 2 6 Tilburg 2 7 1 6 0 2 Irene 6 7 0 7 0 0 Dames 2de klas afd. C. P.N.EJM. 5 5 0 0 10 K.T.C. 5 4 10 8 R.K.C. 5 3 2 0 6 Vice versa 5 2 3 0 4 De Kring 5 14 0 2 Rota 5 0 5 0 0 Dames 3de klas afd. C. Never Down 7 7 0 0 14 BAMA '51 7 5 11 11 K.T.C. 2 7 4 3 0 8 Vice Versa 7 4 3 0 8 R.K.C. 2 7 3 2 2 8 Vitesse 7 14 2 4 De Kring 7 15 1 3 Vitesse 3 7 0 7 0 0 Zo juist vernemen we nog, dat KTC I in Zaltbommel een 52 achterstand in een gelijk spel tegen Never Down wist om te zetten en daardoor de laatste plaats verlaten hebben. Met dit resul taat is de eerste stap gezet in de goede richting. Nog enkele goede resultaten en Kaatsheuvel zal zijn eerste klasser kun nen behouden. DUIVENSPORT. Voor de derde maal in opvolging hield de K.P.V. in de zaal van Café De Sport wereld een postduivententoonstelling voor zijn leden voorafgegaan door een beoordeling van een der Gebr. Stoop uit Oosterhout. Op deze show waren uitsluitend de winnaars van de twee vorige tentoonstellingen ingezonden, toen beoordeeld door een broer van de keur meester die nu jureerde. Er was een keur van vogels, ruim 110 in getal. De uit slag der keuring was: Oude doffers1 J. v. Heeswijk; 2 C. Labee; 3 Fr. v. d. Linden; 4 J. v. d. Lin den; ZEV H. v. Nieuwstadt en E.V. Jac. Vloemans. Oude Bonte doffers: 1 W. Aussems; 2 J. Damen; 3 G. Kemmeren; 4 C. Labee; ZEV Fr. Damen. Jonge doffers 1 en EV W. Aussems; 2 J van Heeswijk; 3 Chr. van Heeswijk; ZEV Jan Vloemans; EV A Pijnenburg. Jonge bonte doffers 1 H. v. Nieuw stadt; 2 J. van Riel; 3 W. Aussems; ZEV Fr. v. d. Linden en EV A. Verduijn. Oude Duiven 1 en 4 W. Aussems; 2 Fr. Damen; 3, 5 en EV A. Schrau- wers; 6 Jan Vloemans; ZEV Jac. Vloe mans. Oude bonte duiven: 1 A. Schrauwers; 2 J. van Boxtel; 3 H. van Nieuwstadt; ZEV J. van Riel; EV W. Snaphaan. Jonge duiven1 W. Aussems; 2 J. van Boxtel; 3 Jan Vloemans; 4 Fr. Da men; ZEV A. Pijnenburg EV Jac. Vloemans. Jonge bonte duiven: 1 en 3 J. van Heeswijk; 2 L. v. d. Ven; ZEV C. M. Snoeren en EV C. doe Kort. Mooiste doffer: Jan van Heeswijk; mooiste duif A. Schrauwers. PERSONEEL-JUBILEA. Dat er nog goede verhoudingen be staan tussen werknemer en werkgever werd weer opnieuw bewezen door de twee personeel-jubilea, die de firma P. H. Vloemans, Zaterdag weer kon her denken. 't Waren mej. Cato Damen en de heer Ger. Ligtvoet, die het feit her dachten, dat ze onafgebroken een kwart eeuw de Pehave gediend hebben. Op de directiekamer werden de zilveren jubi larissen in het bijzijn van het hoofdper- soneel door de directeur der firma de heer C. P. Vloemans gefeliciteerd, waar bij zij beiden als blijk van daardering 'n couvert met inhoud ontvingen. Heti personeel liet zich evenmin on betuigd en mej. Damen mocht van hare medearbeidsters van de stikkerij en de heer Ligtvoet van de mannenafdeling eveneens een blijk van sympathie in ont vangst nemen. R.K. Handelsavondschool. „Een Laatste Kans" presenteert de Ri K. Handelsavondschool te Kaatsheuvel voor dë jongens en meisjes die met goed gevolg de la gere school hebben doorlopen en op 31 December j.l. minstens 14 jaar oud waren, om zich alsnog aan te sluiten bij de voorbereidende cur sus, die hen klaar maakt om in Sep tember 1953 toe te treden tot de studie voor het Middenstandsdiplo ma. De eerste les vangt op Dinsdag avond 6 Januari aan. Voor die da tum moet men zich bij de Eerwaar de Broeders melden. Driekoningen. Het Driekoningenfeest met het oude gebruik van Driekoningen zingen is weer daar. Om dit aan te moedigen en te belonen zal de K.T. M.V. weer een bijeenkomst houden van de Driekoningenzangers, zoals reeds enkele jaren gebruikelijk is. Alle kinderen kunnen daaraan deel nemen. Deze bijeenkomst zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 6 Januari 's avonds om 6 uur in de zaal van Euphonia, dus niet in het Patronaat. Het gaat er daarbij voor al om, om met eenvoudige middelen een goede uitbeelding van de Drie koningen te krijgen. Kinderen, doe je best en denkt vooral ook aan goed zingen; ook dat telt evenzeer mee. Veel succes. De uitslag komt ook in deze krant te staan. SNELLE WIEKEN. Voor een uitgelezen gezelschap lief hebbers van de duivensport draaide j.l. Zondagavond met explicatie van de be kende promotor van de Charitas in de duivensport, de heer Louis Donderds uit Tilburg, in de zaal van Euphonia de beroemde nieuwe Postduivenfilm „Snel le Wieken 1953". De film geeft een blik in de hokken en op de duiven van Z. K. H. Prins Bernhard, laat de winnaars van St. Vincent op het doek komen; laat in menigvuldige opname zien, wat „de snelle wieken" doen voor de zieken, voor de TBC-patiëntjes, voor de blinden en vele .andere lijdenden; vertoont dan de winnaars van Dax; laat de Deense duiven 'op Schiphol de revue passeren; geeft in een woord een beeld van de postduivensport, waardoor liefhebber en oningewijde geinteresseerd wordt, om dat de film leerzaam, amusant, boeiend en afwisselend is, waardoor hij zelfs de nietliefhebber gedurende twee uren dwingt tot onafgebroken opmerken. 't Was een mooie avond voor allen die aanwezig waren in de Euphonia- zaal. De Heer en Mevrouw Dr. H. G. LANGEMEIJER- MELLES en de Heer en Mevrouw H. E. H. LANGEMEIJER- WEHBERG danken voor de gelukwensen met Nieuwjaar en wensen wederkerig allen een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar. wenst leden, donateurs en be gunstigers een GELUKKIG NIEUWJAAR, GEVRAAGD: voor halve dagen ('s middags] Adres te bevragen Bur. v. d. Blad Levensmiddelenbedrijf CAPELLE NIEUWEVAART WENST ALLE CLIENTÈLE EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR TOE. MEVR. v. OLDENBEEK Mr. v. Coothstraat 37 WAALWIJK Mr. TIMMERMAN AANNEMER Pater v. d. Elzenstraat 4 geeft U voor Waalwljl Kaatsheuvel en da Lang' straat DE BEST! RECLAME. Telefoonnummer 's BOSCH 64, Hinthamerstraat NIEUWKUIJK 4065 TE KOOP: Een der laatste nieuwe modellen, Ingebouwde kop, voetbeweging Te bevagen KLARENDALSEWEG 444 Profiteert van de gelegenheid WEER LAGERE PRIJZEN Ziet onze etalage ROLLADE 500 gr. slechts 1 .59 BRAADVLEES 500 gr. vanal 1.49 VET SPEK 1.25 RECLAME 500 gr. POULE! m. b. iie 500 gr. GEHAKT PRIMA BAK-BL0EDW0RST 500 gr. 65 ct. Besoijensestr. 18a WAALWIJK WIJ luiden 1953 In met onxe grote Vleesrevue De premiere vangt aan DINSDAGMORGEN 9 uur. Gratis plaats bespreken 's morgens van 6 tot 8 uur. Onze medewerkenden zijn enkele honderden runderen en varkens alle van 1ste kwaliteit en Hollandse nationaliteit. Het geheel staat onder leiding van de welbekende regisseur voor lage prijzen dhr. PLUIJMERT. Vanaf deze week beschikken we over een groot aantal toneelknechts waardoor lang wachten uitgesloten is. Door de prima kwaliteit kunnen wij al onze klanten alleen loges plaatsen aanbieden tegen sterk verlaagde prijzen, zoals nog nimmer vertoond in Nederland. LET OP Rib-Filet 1,55 per 500 gram Mager Rundvlees 1.45 per 500 gram Doorregen Rundvlees 1.35 per 500 gram Vet Rundvlees 1.25 per 500 gram Buikspek 1.24 per 500 gram Vet Spek 1.19 per 500 gram U dient er wel rekening mede te houden dat deze voorstelling alleen gegeven wordt in ons filiaal te Sprang en laat U niet misleiden door tijdelijke advertenties gesteld om te trachten ons dwars te zitten, doch als wl] verdwijnen betaalt U binnen enkele weken guldens meer. Steunt daarom) de zaak die de prijzen omlaagj;bracht en laag houdt. OOSTE1NDE 61 SPRANG Grotestraat 225 - WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3