VOROL -IsU VOETBALSPORT De avonturen van BIM en BAM WAALWIJK 7M TAFELTENNIS. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 JANUARI 1953 w. s. c. Rheumatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin zo een nieuw leven fit en vief vrij van pijn. kaatsheuvel. Proberen blijft begeren! V V |i DE LANGSTRAAT DE STATEN. IN burgerlijke stand Tafeltennis k.t,c. k.aj.-cabaret. Als de weersomstandigheden ver anderen en de velden bespeelbaar blijken, staat er voor a.s. Zondag op het W.S.C.-terrein een interes sante ontmoeting te wachten; dan komt n.l. Heusden op bezoek. In de eerste wedstrijd werden de punten gedeeld, doch nu zou WSC er toch wel prijs op stellen Heus den met lege handen naar huis te sturen. Gemakkelijk zal dat niet gaan, aangezien de gasten er na tuurlijk alles op zullen zetten om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. De rivaliteit tussen beide vereni gingen is wel zodanig, dat deze wed strijd voor een plaatselijke ontmoe ting gehouden kan worden en het zal dus aan spanning niet ontbre ken. Wij verwachten dan ook een har de, doch, naar wij hopen ,een faire wedstrijd met als uiteindelijk re sultaat toch wel een kleine over winning voor WSC. De verdere wedstrijden voor WSC zijn: St. Mich. Gestel 2—WSC 2 WSC 3—Zigo 2 Copyright P. I. 8. 80» 6 Copenhagen**" Zoals Kruschen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik, zo kan zich ook bij U die wel dadige bloedzuiverende werking voltrek ken. Met Kruschen regelmatig ge bruikt geen onzuiver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak weggeno men van die kwellende rheumatiek. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. SPRANG-CAPELLE. Sparta-nieuws. Zaterdag a.s. gaat het eerste elf tal naar ECP te Breda en 't tweede elftal naar Lage Zwaluwe. Het jeugdelftal speelt thuis tegen Was pik om half 4. Maandagavond werd in een zeer druk bezette vergadering in café Baggerman beslist over de combi natie met HNC. In een zeer gezel lige stemming werd door verschil lende leden en donateurs 't woord gevoerd. Nadat de voorzitter de verschillende sprekers beantwoord had, werd tot stemming overgegaan, een kleine meerderheid werd Bim en Bam hebben een oud au tootje gekocht en gaan een eindje rijden. Het eerste stuk van de rit gaat alles goed, maar: plotseling staat de wagen stil en wil niet ver der meer. Zij proberen uit te vin den wat de oorzaak is, maar zij moeten het tenslotte opgeven. Ge lukkig komt de neushoorn net voor bij. „Zou je ons willen helpen om on ze wagen naar huis te krijgen?" vragen Bim en Bam. „Maar natuurlijk, zet hem maar op mijn rug", zegt de vriendelijke neushoorn. Dus duwen ze de auto op de rug van de neushoorn, Bim en Bam gaar er in zitten en daar gaan ze dan. Bim en Bam vinden dat ze een heerlijk ritje hebben Bam gebruikt de toeter af en toe en de neushoorn vindt 't erg grap- Met het bestuur de vrijheid gegeven on der bepaalde voorwaarden met het bestuur van HNC in onderhande lingen te treden. Doch daar de voorzitters van beide verenigingen inmiddels reeds met elkaar in con tact zijn geweest en de voorzitter van HNC heeft verklaard niet met de door Sparta gestelde voorwaar den accoord te gaan, is elke verdere onderhandeling nutteloos en blijft alles op de oude voet doorgaan. Mogen de vriendschapsbanden tus sen de beide Verenigingen echter steeds blijven bestaan, ja zelfs nog toenemen, ook onder de leden van beide clubs onderling, tot groei en bloei van de voetbalsport in Sprang- Capelle. K.A.T. NIEUWS KAT 1 speelde deze week twee wedstrijden; Woensdag wonnen zu in Tilburg bjj Teco 1 met 9—1. Zaterdag werd de belangrijke wed strijd tegen hun grootste concur rent Irene 2 met 82 gewonnen. Vooral J. Klijn speelde prima en wist de zeer sterke H. de Veer een nederlaag toe te brengen; de gebr Balvers verloren beiden van dé Veer, maar wonnen van Hamers en Balthissen. Klijn bleef ongeslagen KAT 2 speelde in de plaatselijke ontmoeting tegen KTC 2 gelijk. Netten en Hamers wonnen beiden van Steenbergen en Robben, ter wijl Brekelmans alleen van Steen bergen won. Van P. v. Eulem werd door alle drie verloren, maar voor al door Netten met veel pech. Steenbergen was zwak, docli ook v. Eulem viel tegen. Zaterdag won KAT 2 met 100 van Irene 6 met als uitblinkers H v. d. Velden en A. Brent, die voor de eerste keer in wedstrijd uitko mend, al hun partijen wonnen. KAT 1 maakt nu een goede kans op het kamp.oenschap terwijl KAT 2 op de tweede plaats staat. VLIJMEN. TOURNOOI ROZENKNOPJE. De uitslag van het tournooi van het Kruisbooggezelschap Rozen knopje, gevestigd in café Hub Boom te Vlijmen, is als volgt Korps A. 1 Heidebloem Schijndel 85 pnt. Rozenknopje Vlijmen 77 pnt! 2 Rozenjacht Vlijmen 81 pnt. Rozenknopje Vlijmen 75 pnt! 3 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 80 pnt. Rozenknopje Vlijmen 78 pnt. 4 Na Arbeid Vermaak Rosmalen 70 pnt Rozenknopje Vlijmen 77 pnt. 5 Al doende leert men Herpt 57 pnt. Rozenknopje Vlijmen 76 pnt. Korps B. 1 Heidebloem Schijndel 76 pnt Rozenknopje Vlijmen 76 pnt! 2 Rozenjacht Vlijmen 74 pnt Rozenknopje Vlijmen 74 pnt' 3 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 73 pnt. Rozenknopje Vlijmen 80 pnt. 4 Al doende leert men Herpt 69 pnt. Rozenknopje Vlijmen 80 pnt. 5 Na Arbeid Vermaak Rosmalen 67 pnt Rozenknopje Vlijmen 74 pnt.' Korps C. 1 Onderlinge Vriendschap, 74 pnt. Rozenknopje Vlijmen 61 pnt 2 Rozenjacht Vlijmen 73 pnt. Rozenknopje Vlijmen 66 pnt. 3 Heidebloem Schijndel 68 pnt Rozenknopje Vlijmen 58 pnt! 4 Heidebloem Schijndel 53 pnt. Rozenknopje Vlijmen 55 pnt! Personeel A. 1 M. v. d. Broek, Schijndel 25 2 H. Kraij, Schijndel 25 3 Th. v. Gestel, Haarsteeg 25 4 A. v. Hooft, Rosmalen 24 5 Sjef v. Beijnen, Haarsteeg 24 6 Jan v. Beijnen, Nieuwkuijk 24 7 A. v. Erp, Schijndel 24 8 H. v. d. Wiel, Vlijmen 24 Personeel B. J. v. d. Brugel, Schijndel 25 A. v. Asseldonk, Herpt 23 B. v. Erp, Schijndel 23 Lokven, Rosmalen 22 W. Koks, Haarsteeg 22 Personeel C. J. v. d. Wiel, Vlijmen 23 Th. de Ruiter, Vlijmen 23 M. v. d. Broek, Schijndel 22 J. Koks, Haarsteeg 22 ZEVENJARIGE JONGEN STICHTTE BRAND IN ENSCHEDE. De brand in Enschede, waardoor 6500 balen katoen zijn verwoest, is gesticht door een zevenjarige jon gen, die met enkele vriendjes een middag had rondgezworven en vuurtjes had gestookt. Hij raapte het lucifersdoosje, waar nog een lucifer in zat en dat een van de an deren weg had gegooid, op en stak met die laatste lucifer een baal ka toen aan. Die vatte onmiddellijk vlam en toen de jongens probeer den het vuur te doven, lukte hun dat niet meer. Toen vluchtten ze. Dit vertelden ze in een verhoor aan de politie, die vermoedens koesterde tegen een jongen die alarm had geslagen. De schade die de brand heeft veroorzaakt beloopt 5 millioen gulden. 14 DODEN BIJ MIJNONTPLOF- FING IN BELGIE. In een kolenmijn in het dorp Wasmes bij Bergen in België heeft zich Dinsdag een ontploffing van mijngas voorgedaan, die aan veer tien mijnwerkers het leven heeft gekost, terwijl een aantal anderen werden gewond. De mijnwerkers waren bezig een nieuwe mijngang aan te boren en toen de springlading, die werd ge bruikt om het gesteente te doen springen, werd ontstoken, onplof- e ook een hoeveelheid mijngas, dat door een of andere oorzaak niet had kunnen ontsnappen. De elf mijnwerkers die met het werk be zig waren, kwamen om het leven door het geweld van de explosie. De andere slachtoffers werden ge maakt door een steekvlam, tenge volge waarvan er nog vier overle den. SCHOENFABIIKANTEN. De Dinsdagavond in Hotel „De Twee Kolommen" gehouden verga dering van Waalwijkse Schoenfa brikanten, had tot resultaat dat vrijwel alle Waalwijkse fabrikanten zullen deelnemen aan de „SLEM" en dat ook reeds verscheidene fa brikanten hebben ingeschreven voor de beurs van „Interleder" te Utrecht. ZOU ER TOCH IETS AAN DE^ HAND ZIJN L.l. Maandag verscheen plotse ling een diesel-treint je op de lijn s-BoschLage Zwaluwe, dat stop te voor het ex-station N.S. Waal wijk. Een 15-tal heren stapten uit, nam de situatie op perron, 't sta tionsgebouw voor en achter goed in ogenschouw, stapte weer in en ver trok in de richting Waspik. ~TW) KON. ERK. WIELERCLUB „LEONORA". Op de laatst gehouden vergade ring werd meegedeeld dat de eerste Ronde van „Leonora" zal worden gehouden op 19 April a.s. Daar op 15 Aug. Raamsdonksveer een klassieker heeft laten vaststel len door de KNWU voor Amateurs en Nieuwelingen, zal genoemde ver eniging een andere datum aanvra gen voor de tweede Ronde in 1953. De donateursactie is in volle gang en, gezien de resultaten, niet onbe vredigend. Sportvrienden, steunt de Eerste Kon. Erk. Wielerclub door Uw do nateurschap. PROVINCIALE STATEN. ALGEMENE BEGROTINGS BESCHOUWINGEN. Dinsdag kwamen de Provinciale Sta ten van Noord-Brabant in openbare zit ting bijeen ter behandeling van de be groting 1953. Uit de algemene beschouwingen waar mee de hele zitting van Dinsdag gevuld was bleek de ingenomenheid der leden met het provinciaal beleid, maar ook een grote bezorgdheid voor Brabants toe komst, welke bezorgdheid zich vooral richtte op de werkgelegenheidspolitiek. Velen van de leden knoopten aan bij de brochure die het provinciaal bestuur vorig jaar het licht heeft doen zien en waarin ook veel behartenswaardigs over het vergroten van de werkgelegenheid is gezegd, evenals in de rede van Prof. de Quay, opende Aan deze die 2 December de zitting rede knoopte de eerste woordvoerder Mr. Scheidelaar die na mens, ,^e KVP-fractie sprak vast. Deze spieiter hoopte ook dat de activiteit van het Prov. Bestuur t.a.v. de Tweede technische Hogeschool in het Zuiden spoedig met succes zou mogen worden bekroond. Hij wees ook op de noodzaak van verkeersverbeteringen, ook in het grote verband dei; Benelux, zowel voor de Langstraat als voor 't Land v. Heus den en Altena en W.-Brabant, t' weg nemen van de fiscale belemmeringen voor de Brabantse industrie-in-opkomst, hij beklemtoonde de noodzakelijkheid van de waterbeheersing, waardoor een belangrijke productieverhoging verkre gen zou worden. De grote kwetsbaarheid der eenzijdige industrie, waarvan de stijgende werke loosheid ook een gevolg was, wilde hij doorbreken door het aantrekken van nieuwe industrieën. Een gedeelte van de winsten die de PNEM maakte wilde hij overhevelen in de Provinciale kas om zodoende tot verlaging der provinciale opcenten te geraken. Hij hoopte tenslotte ook dat de thesbos werken met kracht zouden wor den voortgezet. De heer P. Coppes (KVP) stelde de vfaag krijgt Brabant van de 500 mil lioen die zijn uitgetrokken voor de na tionale werkverruiming wel zijn recht matig aandeel? En ook de heer Rademakers van de Kath. Onafh. Groep sprak over de werk gelegenheidspolitiek, terwijl hij ook pleit te voor betere verbindingen met name in de Langstraat, en aandrong op een beslissing t.a.v. het Moerdijkkanaal. Van de overige sprekers noemen wij nog de heer C. j. van Lieenden van de PvdA, die sprak over het nijverheids onderwijs en over de reconstructie van het provinciale wegennet. Hij sprak -zijn twijfel uit met betrekking tot het bij de PNEM gevoerde personeelsbeleid; hij meende n.l. dat bij de aanstelling van personeel de voorkeur werd gegeven aan Katholieken. Burgemeester J. L. P. M. Teijssen sprak over de vraagstukken van de Langstraat, zoals de watervrijmaking, de ruilverkaveling en de verkeersverbete- ring; hij drong o.m. aan op een spoe dige verbetering van het fietspad langs de weg Waalwijk—Tilburg. De heer Kamp vroeg de bijzondere aandacht voor het agrarische bedrijfsleven, voor de Biesboschwerken en het waterstaat kundig beleid. De heer van Diesbergen van de PvdA sprak over de gezinspolitiek, maar te genover diens mening plaatste Drs Kö- nig van de KVP de zijne. Woensdag werden de diverse spre- kers door G. S. beantwoord. in de smaak vielen. Alles bijeen was het een uitstekende propaganda-avond, die hopen we, zijn doel niet missen zal. RECLASSERINGS-AVOND. Na een kort openingswoord door de heer luerlings tot de aanwezigen in de 11 ir anto"2aa' °P Dinsdagavond, sprak er Mr. Kallenbach zijn verheugenis over uit hier zoveel belangstelling te ont moeten voor de reclasseringsavond, waarop slechts een bescheiden groep in gezetenen waren genodigd. Bijna allen hadden aan de uitnodiging gevolg gege ven en ongetwijfeld is deze avond het doel, waarvoor de vergadering belegd was, bereikt: meer begrip en meer be langstelling te wekken voor het mooie, ZeV,no°df,akelijke werk der reclassering! Mr. Kallenbach had als taak het doel der reclassering uiteen te zetten. Drs. de Bres sprak over de sociale voorzienin gen in verband met detentie. De heer Jos Helwes, penningmeester van de af deling Tilburg van het reclasseringswerk maakte een praatje over het celbezoek. Als slot wist de heer Hageman, ambte- Ev UIEDEREEN. AGENDA K.A.J. Afd. St. Clemens, voor de a.s. week. Dinsdag 8 uur: Pioniersavond. Woensdag 7.30 uur: Knutselgroep. Vrijdag 7.30 uur: Jongere groep Ontspanningsavond. Zaterdag 2 uur: Werkgroep. Zaterdag 8 uur: Ontspanningsavond in het Patronaat voor alle jongens van 14—23 jaar. BONTE AVONDEN K.A.B. In aansluiting aan het bericht in ons vorig nummer waarin bovenge noemde avonden werden aangekon digd, verwijzen wij onze lezers nog naar de advertentie in dit nummer, waarin omtrent afhalen van kaar ten e.a. nadere bijzonderheden wor den vermeld. De Commissaris der Koningin heeft Woensdag o.m. het volgende geantwoord op de gestelde vragen De weg door de Langstraat heeft de volle aandacht, maar 't tracé staat nog niet geheel vast. Dit i. v. met de ruilverkavelingen ten Noor den van de gemeenten Waalwijk en Capelle. Er is echter toegezegd dat de opmetingen spoedig zullen plaats hebben. De vernieuwing van 't rijwielpad langs de weg WaalwijkTilburg wacht op enkele grondaankopen. De treinverbinding in de Lang straat is afhankelijk van de beslis sing van N. S. De Kamer van Koop handel en de Burgemeesters in de Langstraat hebben een commissie te dezer zake benoemd, om deze zaak geheel te bezien, daar er ten deze nieuwe aspecten naar voren zijn gekomen. Twee leden daarvan zullen met twee door Ir. den Hol lander aan te wijzen personen een bespreking openen, om het vraag stuk opnieuw te bezien. Het gemis der treinverbinding blijft vooral voor de industrie een groot incon venient. WAALWIJK. Geboren: Lambertus M., zv. M. P. v. Leent-Pennings; Laurentia M. A., dv. M. v. Mierlo-Horsten; Wil- helmina J. M., dv. W. A. M. Sen- gers-Lutsenberger te Loonopzand; Cornelius A., zv. M. Kuis-Homber gen; Elisabeth M. G„ dv. G. Leij- tens-Laurijsen; Johanna M., dv. G. J. P. Snels-ter Horst; Aaltje C„ dv. A. Konings-v. Zeist te Sprang-Ca- pelle; Franciscus G., zv. J. L. Slaats- de Jong; Adrianus J. A., zv. L. A. Pullens-de Jong; Joseph A. P., zv. A. J. v. Hilst-Duyvekam; Petronel- la A. C. en Johannes L. A., d. en zv. L. A. v. Cromvoirt-van de Griend, Overleden: Markus van den An ker 74 j., echljg. van M. Nieuwkoop Adrianus G. J. Pijnenburg 33 j Machiel Verhagen 65 j. te Loon op Zand; Dirk G. G. Verhoofstad 5 Huw.-aangiften: A. M. Steenber gen 28 j. en H. T. v. Brunschot 25 j., beiden te Waalwijk; W. J. v. Ale- beek 22 j. te 's-Bosch en E. P. J Leijten 20 j. te Waalwijk; A. C, IJpelaar 25 j. te Loonopzand en J. M. van den Heuvel 23 j. te Waal wijk; J. H. v. Riel 29 j. te Loonop zand en J. M. de Brouwer 24 i. te Waalwijk. Gehuwd: A. O. H. v. Roessel 35 j. en M. C. L. Mulders 27 j., beiden te Waalwijk; L. v. Waardenberg 26 j. te Rotterdam en W. Schafer 29 j. te Waalwijk; C. van den Anker 32 j. te Waalwijk en C. v. Dongen ,24 j. tè Sprang-Capelle. Ingekomen: G. M. v. Rijzewijk van Tilburg; J. J. Kerst van Delft; A. H. Brok van Loonopzand; W. J. Verhoeven van Udenhout; L. Ok- kers van Waspik; J. B. Verhoeven van Gilze c.a.; W. voor de Poorte Van Sprang-Capelle; M. G. voor de Poorte van Sprang-Capelle; J. A. M. v. Münster van Ubbergen. Vertrokken: A. J. Bakkers en ge zin naar Amsterdam; M. I. T. C. de Bruijn naar Eindhoven; J. v. Dis- seldorn naar Loonopzand; W. P. C. de Rooij en gezin naar Hengelo; L. A. v. Loon naar Numansdom; B. F. M. v. Hout naar Loonopzand. Wie aanwezig waren op de pro- paganda-vergadering van Woensdag in de grote Patronaatszaal voor het idee Bescherming Burgerbevolking moest beslist gevoeld hebben dat de' grote blikvanger van de affiches U. Iedereen, een zedelijke ver plichting moet worden van iedere Nederlander die geen parasiet wil zijn. Jammer, zo'n avond moest mo gelijk zijn voor een gehele bevol king van stad en land. Die aanwe zig zijn horen en zien enkun nen overtuigd worden als ze geen bekrompen parasiet zijn. Want de logica is zo overtuigend, dat een Generaal-Majoor Sitsen zijn wel sprekendheid niet nodig heeft om een overtuiging bij te brengen die logica is. Rotterdam en Londen. Onze ha venstad met geen voorbereiding in bescherming, Lond eningesteld op de mogelijkheid van een aanval, spreken boekdelen. Driehonderd^ maal zoveel bommen gaven in Lon den slechts vijfmaal zoveel schade als in onze grote Maasstad. Een korte inhoud van de avond. Burgemeester Mr v. d. Heijden opende de bijeenkomst met een dankwoord voor de goede opkomst: de zaal was goed bezet. Deken van den Brekel, Kapelaan v. Oort, enige Eerw. Broeders, veel E.H.B.O.-ad- spiranten en meerdere intellectue len met veel bouwpatroons waren present. Het doel, aldus Mr v. d. Heijden, schrikt iedereen terug. Men huivert, alleen maar aan de gedachte van de mogelijkheid, maar.de mogelijkheid kan wer kelijkheid worden. Spreker hoopte dat de avond een goede uitwerking zou hebben en dat velen zich zou den presenteren om zo nodig aan de oproep tot hulp en steun gehoor te geven. Als eerste spreker trad 't kring- hoofd, Kolonel b.d. Rietveld op, die het doel van de B.B. en de midde len om dit doel te bereiken, uiteen zette. Ons land is verdeeld in 40 A- gemeenten, waaronder voorname lijk de grote plaatsen en industrie centra vallen. Loon op Zand is in gedeeld in het centrum Tilburg, kring Midden-Brabant. De hulpver lening kan worden geboden naar aanleg, ambitie en kennis, hetzij in Brandweerdienst, Opruimings- of Reddingsdienst, Geneeskundige dienst, Verbindingsdienst of Dienst Sociale Verzorging. De afgelopen oorlog heeft aangetond dat een goe de B.B. het aantal slachtoffers- in oorlogstijd met meer dan de helft kan verminderen. Ook bij de B.B. zullen er slachtoffers te betreuren zijn, en wie zich presenteert zal menig vrij uurtje moeten opofferen om een goede B.B. op te bouwen, maar de regering zal er voor zor gen dat de rechten groter zijn dan de plichten. De film „Wij leven vrij" toonde ons land in vredestijd enin oorlogstijd. Het filmpje „Nog niet te laat" liet zien hoe een B.B. te zorgen heeft in de oorlog en hoe eenieder dan het zijne kan bijdra- gen- m Na deze filmvertoning trad GenoJ raal-Majoor Sitsen op, de promotor met overtuiging en bezieling. Wie hem hoort, komt onder de ban van zijn overtuiging: „UIedereen". Niemand kan gemist worden in de ze strijd om 't behoud. Londen met 300 maal zoveel bommen als Rot terdam, leed maar vijfmaal zoveel schade als onze Maasstad. Dat spreekt boekdelen. Veel woorden zijn hier overbodig. Londen was voorbereid. Rotterdam miste alles. Wij moeten ook voorbereid zijn en niet afschuiven op anderen. Het gefdt ons eigen huis, onze eigen m-T'! e? külderen. Wie achter blijft haat zich zelf en is een para siet op de gemeenschap. Elke ge meente moet komen tot een eigen •B die hij de gemeente Loon op Zand toewenst. Een kleine film herhaalde in beeld wat de Generaal in zo duide lijke woorden sprak. Burgemeester Mr v. d. Heijden sprak in zijn dankwoord tot de bei de sprekers de hoop en het ver trouwen uit dat de gemeente Loon r o i BB' aIs een noodzake lijkheid zou begrijpen en daaraan spontaar haar volle medewerking zou presenteren. naar der Reclassering, bijna een uur zijn gehoor te boeien, ondanks de lang niet gezellige temperatuur in de zaai, met zijn grepen uit de praktijk van het werk. Waar Kaatsheuvel, evenals alle an dere plaatsen moet kunnen beschikken over een staf van personen, die het Reclasseringswerk als een werk van naastenliefde willen beoefenen, meende spreker, de belangstelling van deze avond als maatstaf nemend, zeker te zijn hier te kunnen komen tot een bloeiende afdeling. Overwogen zal wor den tot het vestigen van een correspon dentschap. Aan de heer A. Mosselveld, die reeds geruimen tijd met veel tact en toewijding als rayonleider en toezicht houder optreedt, werden woorden van dank en sympathie gewijd. het is lx. f .U. 1 geiukt zich in twee w eken tijd zo goed ais veilig te stenen, iviocncen we de vorige week reeds mei- ding maken van het verdienstelijke ge- njKe spel in z,aitt)ommei, 33, thans kunnen we nog meiden dat K.T.C. met 0 van K-A.J. uit üindiioven wist te zegevieren. iNa eerst met 3u en later nog met 4f te hebben voorgestaan, werden achtereen drie partijen verloren, waardoor de stand t—t werd en noq alles mogelijk was. Under grote span ning begon de partij Dancewieczi ïeie- mans, die in de 3de set in het voordeel van Kaatsheuvel eindigde, tn de laatste partij dubbelspel maakten van iNieuwstadt en Uversteeg korce metten met de üindhovenaren en stelden zo doende de overwinning veilig. lboor dit resultaat is K.T.C. twee plaatsen op de ranglijst gestegen en kan nu heel^ wat rustiger ademhalen. K. i ,C. 2 moest tot ieders verrassing haar eerste winstpuntje afstaan en wei aan de plaatselijke rivalen K.A.T. 2, die er op georand waren om K.'i'.C. de eer ste nederlaag toe te brengen. Dank zij F. v. Eulem, die voor drie winstpunten zorgde en ook nog het zijne bijdroeg in het dubbelspel, werd de eind stand 55. Het 1ste team der dames speelde in den Bosch tegen De Kring 2 eveneens 3—5 en won de wedstrijd tegen Kola reglementair met 100. Het 2de damesteam verloor even re glementair met 10—0 van Never Down uit Zéltbommel, doch wist een 82 overwinning te bevechten op Vitesse in V ught. De volgende week zijn vastgesteld Tilburg 3—K.T.C. 3; K.T.C. 3—13. S. M. 3; Dames, PNEMK.T.C. I en De Kring 3—K.T.C. 2. staan weer klaar en steken van Zij wal. Wie??? De Kajotters natuurlijk met hun Ca- baret. Met muziek, Zang en Voordracht. Het wordt werkelijk weer iets aparts. Aan de K.A.B.-leden is reeds een cir culaire toegezonden. Maar ook niet-K.A.B.-leden zijn wel kom. De speeldata zijn vastgesteld op Za terdag 17 en Zondag 18 Januari. De voorstellingen vangen aan om half acht. 't Worden weer knal-avonden evenals het vorig jaar. HERWONNEN LEVENSKRACHT. t Liep storm Maandagavond naar de grote Gildenbondszaal, die bij lange niet groot genoeg was om de vele belang stellenden te bevatten, die opkwamen om de propaganda-avond van Herwonnen Levenskracht bij te wonen. Zeker de „gratis toegang" naar een filmvoorstelling is een goede trekpleister, doch ook buiten dat was er belangstel ling van velen, wie het niet om de film ging. De K.A.B.-voorzitter, de heer J. Beerens sprak een kort openingswoord, waarin hij de gelegenheid aangreep dank te brengen aan de velen, die door hun maandelijkse bijdrage H.L. steunden. Na deze inleiding werd de H.L.-film ver toond, waarvan het eerste gedeelte meer bijzonder op de ontdekking van de T. B. C. baccil was gericht en het 2de ge deelte een beeld gaf van de verpleging in het K.A.B. sanatorium „Berg en Bosch" bij Bilthoven. Men zag de ver pleging der patiënten in dit grote tehuis van H.L., men zag er de zorg voor ont spanning, de sociale dienst en de geeste lijke bijstand voor de patiënten. Na de filmvertoning hield een H.L.- propagandist een toespraak, waarin hij er op wees, dat de steeds stijgende kos ten niet meer kunnen worden gedekt door de 1 cents weekbijdrage van de leden, zoals oorspronkelijk de opzet was. Er is heel wat meer nodig, waarom hij met klem verzocht ook de andere H.L.- acties niet te laten passeren. De speld- jesyerkoop en de jaarlijkse loterij moe ten vooral ook door de K.A.B.leden ge steund worden, wil het stijgend tekort aangevuld kunnen worden. Na de pauze werd het programma vervolgd met enkele ontspanningsfilms, die vooral bij de jongere generatie zeer u, uur We willen er verder aan herinneren, dat de K. I'.C. op Zondag 25 Januari het in geheel Brabant met belangstelling tegemoet geziene 1ste klas team-tournooi organiseert, in de zaal van Café-Restau rant Euphonia, waaraan alle sterkste spelers van Brabant deelnemen, waar- onder A. Maas uit Tilburg, H. Role uit s-Hertogenbosch, W. v. Avoirt uit Breda, M. v. Wouden uit Helmond, H. v. Hurk uit Eindhoven, G. Vissers uit Zaltbommel, enz. De wedstrijden vangen aan om 11 s morgens, terwijl de finalen om 6 n.m. zullen plaats vinden. Na afloop van het tournooi wordt een gezellig bal georganiseerd met mede werking van „The Lucky Stars". Wie eens van echte tafeltennissport wil genieten, moet beslist Zondag 25 januari een kijkje bij Euphonia gaan nemen. Volgende week hopen we het wed strijdprogramma te kunnen melden. TAFELTENNIS N.V.R. Zaterdag j.l. speelde het 1ste team een thuiswedstrijd tegen het sterke Ne ver Down uit Zaltbommel. In deze ont moeting waren de bezoekers verre in de meerderheid, wat de uitslag 19 vol doende zegt. Het 2de team zou een thuiswedstrijd spelen tegen Luto uit Tilburg, doch de i ilburgse club liet verstek gaan. Voor de komende week staat een vol ledig programma vastgesteld N.V.R. I Teco uit Tilburg, wat een overwin ning voor N.V.R. kan worden. N.V.R. 2—Sorry, Waalwijk, een ontmoeting, die met een overwinning van de thuisclub met klinkende cijfers moet eindigen. Barna 's-BoschN.V.R. 3. Ook hier kan gewonnen worden en dan wordt de derde plaats bereikt. Zaterdag a.s. wordt daarenboven de jaarlijkse statiedag gehouden, dus alles bijeen een volle week voor de jongens van De Steenbakker. ALS ZONDAG DE VOETBAL ROLT wordt hetzelfde programma afgewerkt dat voor de vorige Zondag was vast gesteld dus: we krijgen T.O.P. uit Oss op bezoek. We spraken in de voorbe schouwing van deze wedstrijd vorige week over een smadelijk geleden neder laag. We waren daarbij niet juist in on ze- uitdrukking. We leden 't vorig jaat in Oss geen nederlaag, doch hebben van deze ontmoeting, die in een gelijk spel eindigde, niets dan onaangename herinneringen over. Hiervoor gold: wat voorbij is, is voorbij. We zien de ont moeting tegen Oss op ons eigen terrein met vertrouwen tegemoet, willen geen revanche nemen, die onaangename her inneringen zou kunnen nalaten, doch zullen de tanden opeen klemmen en in

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2