imiWYR VOETBALSPORT NATIONAAL RAMPEN-COMITÉ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 DE STADSFEESTEN IN WAALWIJK „MOUWEN OMHOOG, HET LAND MOET DROOG". Wij stellen onze lezers gaar ne in de gelegenheid bij dragen te storten voor hulp aan de slachtoffers van de nationale ramp. Wij zullen die in ons blad verantwoorden en gezamen lijk opzenden aan 't Natio naal Rampen-comité te Den Haag of voor zover 't Waal wijkse giften betreft aan het hier opgerichte hulp comité. Spoedige hulp is dub bele hulp. Wij wachten dus gaarne grote en kleine hulp. w.v.v.z. Hieronymus Roosendaal H.E.R.O. S.C.O. V.E.S. '35 Boeimeer R.K.C. B.S.C. Virtus W.V.O R.K.F.C. Steenbergen ■zie 22 22 22 22 22 22, 22 22 22 22 22 22 22 21 22 21 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 38 35 32 23 20 20 19 18 18 17 16 8 34 31 31 24 22 21 19 19 18 17 14 12 35 33 29 29 26 22 20 19 17 13 13 6 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 17 18 18 18 18 17 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 27 24 19 19 19 18 17 13 12 12 31 30 22 18 17 16 15 15 13 1 32 29 20 20 19 18 14 13 9 6 24 23 23 20 19 17 14 14 13 13 29 27 26 17 17 16 14 12 12 10 De comité's werden geïnstalleerd, In een bijeenkomst met bet bestuur van de Stichting Stadfeesten Waalwijk 1953, van welke stichting de acte even te vo ren ten overstaan van notaris van Gurp was gepasseerd, zijn Vrijdagavond de comité s die deze stadfeesten zullen voor bereiden door de burgemeester van Waalwijk, die voorzitter van de stichting is, geïnstalleerd. Nagenoeg allen die uitgenodigd wa. ren hadden zich bereid verklaard zitting te nemen, en zeer velen van hen waren in de. raadzaal aanwezig, toen de bur gemeester hen verwelkomde en zijn vreugde over hun bereidwilligheid uit sprak. Men zou van gedachte kunnen zijn, dat het weinig voegde, nu de verschrik, kelijke ramp die ons volk trof nog zo vers in ons geheugen lag, te praten over de feestelijke herdenking, aldus de bur gemeester; maar, zei hij van de andere kant, gedoogde de resterende tijd niet de voorbereidingen nog langer uit te stellen. Het stichtingsbestuur, waarvan wij de samenstelling reeds eerder in ons blad bekend maakte, leken de dagen 15, 16 en 17 Augustus het meest geschikt voor de herdenking van het feit dat 650 jaren geleden hertog Jan II van Brabant Waalwijk de stadsrechten gaf. Men had zich ook reeds beraden over de wijze waarop deze herdenking moest geschiedenen was tot de mening geko men, dat ze moest culmineren in een drie-tal belevenissen in een historische herdenking, in een herdenking door de gehele jeugd, en in een feestelijke ver siering; dit waren de drie onderdelen waarvoor men reeds comité's had gefor meerd. Deze comité's, mogelijk zullen hier naast nog andere comité's in het leven geroepen worden, zijn als volgt samen gesteld Comité Historische Herdenking Voorzitter de heer Koos Bergmans; le den de heren; M. van der Heijden, Wil. lem v. d. Mee, J. Kouters, G. F. Cou- wenbergh, H. Swinkels, J. A. J. Carpay en Theo van Delft. Comité Jeugdherdenking Voorzitter: Dr Ir H. van Laarhoven; leden de dames R. v. d. Broek en J. Pullens; de heren P. Dirks, C. W. Wach tels van den Berg, G. Veltman, W. Rombouts en P. v. d. Griendt Hzn. Comité Versiering Voorzitterde heer A. v. Stokkum; leden de heren W. Hens, J. de Louw, A. v. d. Meijs, de Eerw. Broéder Romual. dus, de herën H. Stokwielder en F. Cou- wenbergh. De heren Ad van Gent, J. Mol, C. van Steenderen, A. Klaassen, W. van Hees been en H. v. Beurden, hebben hun be noeming in een der comité's niet kunnen aanvaarden. Deze comité's zullen voor 1 April hun plannen en begrotingen aan het bestuur aanbieden. -j De burgemeester tenslotte spoorde de comité's aan spoedig met de werkzaam heden aan te vangen, welke aansporing zodanig werd ter harte genomen, dat nog dezelfde avond de eerste besprekin gen van de drie comité's werden gehou den. De burgemeester sloot de bijeenkomst met de wens, dat het een spontane feest viering zou zijn, waaraan door de ge hele burgerij van Waalwijk zou worden meegewerkt; een feestviering bijgevolg die als schoon gevolg met zich zou bren gen een versterking van het saamhorig heidsgevoel der Waalwijkse burgers. TREINVERKEER IN DE LANGSTRAAT. Onlangs heeft terzake van boven genoemd onderwerp een conferen tie plaats gehad tussen de Com missaris der Koningin van Noord- Brabant met de voorzitter der Ka mer van Koophandel voor Noorde lijk Noord-Brabant en de burge meesters van Drunen, Waalwijk en Raamsdonk. Na een breedvoerige bespreking is men tot de conclusie gekomen dat het in deze 't beste was deze aangelegenheid commissoriaal te maken en een onpartijdige commis sie te benoemen, bestaande uit drie leden die ten spoedigste rapport zullen uitbrengen over de noodza- kelijheid en rentabiliteit van het personenvervoer in de Langstraat. Door het provinciaal bestuur zijn als leden aangezocht de heern Ir de Bruyn (van de Ned. Spoorwegen), prof. dr. Heere uit Tilburg en drs. H. Moonen, directeur van het Eco nomisch Technologisch Intituut te Tilburg. B. B. A. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM. Op Dinsdag 24 Februari a.s. zal de heer Willem van der Mee het feit her denken, dat hij 40 jaren geleden in dienst trad van de N.V. Noord-Braband, Mij. van Verzekering op het Leven, alhier. Het zal de jubilaris, die zich ook op ander gebied steeds zeer verdienstelijk maakte, op die dag zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. STILLE OMGANG. Op Zondag 22 Februari a.s. om 12.15 uur zal in de grote zaal van de Gilden, bond de afdeling Waalwijk en Omstre ken van het Genootschap van de Stille Omgang haar jaarvergadering houden. Niet alleen de leden maar ook andere belangstellenden zijn hier van harte welkom. NED. RODE KRUIS. De afdeling Waalwijk van het Ned. Rode Kruis betuigt hiermede zijn erkentelijkheid en hartelijke dank aan allen die, op welke wijze ook, zo spontaan hulp verleend heb ben bij ons werk tijdens de waters noodramp. Wij delen tevens mede dat vanaf heden de uitdeling van goederen is gestaakt. Men moet zich thans ver voegen aan het Centraal magazijn te Tilburg, Willem Il-straat 37. Tevens verzoeken wij degenen die nog iets te vorderen hebben, de rekening spoedig in te dienen aan het adres; C. Witlox, Grotestr. 148 Waalwijk; alles moet op de reke ning nauwkeurig omschreven zijn. Ned. Rode Kruis, Afdeling Waalwijk. STEUN UIT WAALWIJK. De opbrengt der hulpverlening in onze gemeente bedraagt op het ogenblik: Bus-collecte ƒ20.000; Kerk-collecte 8500; Echo-inschrij - ving ƒ3613.48. Totaal 32113.48. Hierbij komen nog de bedragen van de schoen- en lederfabrieken die nog niet bekend zijn, en de in natura geschonken artikelen. „MOUWEN OMHOOG, ONS LAND MOET DROOG". Met groot enthousiasme hebben de Gidsen, Welpen, Verkenners en Voortrekkers van de parochie St. Jan deze actie gehouden. De jon gens en meisjes hebben het een eer gevonden om, door zelf te werken, mee te helpen de nood te lenigen. Werkjes van allerlei aard hebben zij opgeknapt. Jammer dat zo wei nig ingezetenen gehoor hebben ge geven aan hun oproep, want een enthousiaste jeugd stond toch im mers klaar om wat te doen. De opdracht van de parochieSt. Jan bedroeg 169.95. Fijn dat de Gidsen, Welpen, Ver kenners en Voortrekkers weer pa raat zijn geweest. De Gidsen der parochie van de H„ Anonius te Waalwijk bij de actie Naar wij vernemen overweegt de B.B.A. in overleg met het gemeen tebestuur alhier een B.B.A.-gebouw te stichten, waarin zullen worden gevestigd een kantoor, wachtlokaal, woning voor de chef en een garage voor reserve-materiaal. De bedoeling is dit gebouw te ves tigen aan of op 't Vredesplein, waar dan ook de bussen zullen aankomen en vertrekken, steeds onder toe zicht van de chef, die ook maatre gelen neemt ten opzichte van reser ve-materieel, toezicht houdt enz. De routes met stopplaatsen in de gemeente blijven ongewijzigd. GOUDEN JUBILARIS. Gisteren bleek op de vergadering van de loterijclub „Fortuna", dat de heer M. Alewijn 50 jaar lid van deze club was. Wegens dit wel zeer bij zondere feit zal de jubilaris de vol gende vergadering gehuldigd wor den. i Dit was de slagzin waardoor de georganiseerde jeugd bezield werd in den lande om het hare bij te dra gen tot leniging der nood van de slachtoffers van de watersnood. Ook •de georganiseerde jeugd van Waal wijk heeft haar best gedaan. Naast deze algemene slagzin hadden de Gidsen van de Genoveva van Bra bant-groep uit de St. Antonius- parochie alhier nog als eigen leus: „Dijken dichten met werk verrich ten". Vanaf twee uur tot half zes ongeveer werd mehig karwei opge knapt en de kabouters van de gro te Gidsen-Zusters-groep deden de boodschappen. Het resultaat van de middag was een bijdrage aan het Rampenfonds, door hun werk ver diend, van 187.44. Voorzeker eert1 prachtig succes. JAARVERGADERING H. K. W. Donderdagavond werd in zaal Thalia de algemene jaarvergadering gehouden van de Handels-, Kantoor, en Winkel- bediendenbond, afdeling Waalwijk. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester de heren P. van Zon en J. Pulles, bleek, dat het ledental momen teel 126 bedroeg; 11 nieuwe leden wa ren er in de loop van het jaar toegetre den, maar 18 leden hadden de afdeling verlaten. De ontvangsten hadden in 1952 bedragen 4157.02 en de uitgaven 3850.57. De bestuursleden L. v. Broek hoven en J. Pulles werden met algemene stemmen herkozen. Tijdens deze vergadering werd het woord gevoerd door de heer C. J. Loo. mans, districtsbestuurder van de Bond, die de leden op het hart drukte trouwe en actieve leden te zijn. Hij waarschuwde tegen de verminderde activiteit die de laatste tijd, speciaal in het Zuiden, ge constateerd moest worden. Punten van bespreking tijdens deze vergadering vormden o.m. het Zomer- uitstapje van de afdeling en het maken van de nodige propaganda; waarbij door leden en bestuur verschillende acties werden gesuggereerd, zoals bijvoorbeeld de leerlingen van middelbare en avond scholen te wijzen op het grote nut der sociale organisaties. Tenslotte besloot de vergadering een stemmig uit de afdelingskas een bijdrage te storten voor het Rampenfonds. in het K.A.J.-gebouw haar algeme ne jaarvergadering. De opkomst was maar matig te noemen. In haar openingswoord heeft de presidente, Mej. Hamers-Leijsten, in korte, treffende woorden de slachtoffers van de watersnoodramp herdacht, waaraan ook het gebed vóór de opening gewijd was. In haar inleiding sprak de presidenteover katholiek geloof. Z.H. Paus Pius XII vraagt om ons katholiek te vereni gen. Ons geloof geeft ons steun en sterkte. Laat ons K.A.V.-vrouwen op de bres staan en ons scharen achter de K.A.V.-vlag. Hierna bracht de secretaresse, Mej. C. Claassen, een goed verzorgd jaarverslag uit waarin al de werk zaamheden en acties van het afge lopen jaar belicht werden. Het le dental is stabiel gebleven; er waren een aantal baby-pakketten uitge reikt en zieke leden bezocht. Uit het finantiëel verslag van de penningmeesteresse, Mej. B. van Veldhoven-Bergmans, bleek dat de inkomsten 628.54 bedroegen en de uitgaven ƒ624.20, zodat een batig saldo verkregen werd van ƒ4.34. Nadat de presidente voor beide verslagen haaf dank had uitgespro ken, bracht de controle-commissie bij monde van Mej. Dumoulin-Pos- simus verslag uit, dat de boeken en bescheiden der penningmeesteresse in orde waren bevonden, waarna aan de penningmeesteresse nog eens dank werd gebracht voor haar ac curaat beheer en de controle-com missie voor haar werk. Mej. Reus Langermans werd in de nieuwe con tröle-commissie benoemd. De af tredende bestuursleden, Mej. Ha mers-Leijsten en Mej. v. Veldho ven-Bergmans, werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van Mej. Bakker-Verhoe ven, werd gekozen Mej. de Werd- v. Tilburg. Mej. Hamers-Leijsten werd bij acclamatie wederom tot voorzitster gekozen. De herkozen voorzitster dankte voor het in haar gestelde vertrou wen en zegde wederom aï haar werkkracht toe. Vervolgens werd er een begin ge maakt met de gratis verloting, wat vanzelfsprekend erg in de smaak viel. Vanaf deze plaats zegt de K.A.V. dan ook hartelijk dank aan de milde gevers, die deze verloting hebben mogelijk gemaakt. Dit zijn de slagers Zijlmans en Dekkers, de kruidenier J. v. Brunschot, bakker Ver wiel en kaashandel Koppe. Daarna deed de presidente nog enkele mededelingen. Als er leden zijn die zich op willen geven voor Bescherming Burgerbevolking, kun nen zij dit doen bij de voorzitster. Verder spoorde zij de leden aan om de H. Mis bij te wonen op Vrijdag 27 Februari in de parochiekerk van St. Jan om half 7 en in de St. An- toniuskerk om kwart voor 7 voor de slachtoffers van de watersnood ramp. Ook voor de Lourdeskaarten- verkoop werd de aandacht ge vraagd. Deze zijn verkrijgbaar bij het bestuur voor 25 ct. en zijn te vens een lot om mee te dingen voor een gratis Lourdes-reis. Ook maak te zij bekend dat de volgende keer bij het ophalen der contributie een kleine bijdrage gevraagd zal wor den voor het tapijt dat de Bossche Bond aangeboden wordt bij 't gou den feest. Hierna hield de Eerw. Adviseur, kapelaan Wassenberg, een lezing met lichtbeelden over Fatima, Tot slot dankte de presidente Zijn Eerwaarde voor zijn bereidwillig heid om aan deze zakelijke verga dering door middel van lichtbeelden een prettig slot te geven, en sloot de avond met de christelijke groet. K.A.J. WAALWIJK. Vrijdag 20 Febr. a.s., 's avonds half 8, wordt in 't K.A.B.-gebouw, (bovenzaal) een Lourdes-avond ge organiseerd voor alle jonge arbei ders van Waalwijk. Ook niet-Ka- jotter,s "zijn van harte welkom. Op dezp bijeenkomst zullen lichtbeel den en zo mogelijk een film ge draaid worden over Lourdes. Enke le sprekers zullen de jongens in lichten over de bedoeling van deze avond. En dat is, U zult het al ge hoord hebben, om te komen tot een massale bedevaart in 1954 naar het Genadeoord in Lourdes. Naar schat ting zullen ongeveer 10.000 jonge arbeiders aan deze bedevaart deel nemen. We hopen dat hierbij ook velen uit Waalwijk zullen zijn. Hoe dat mogelijk gemaakt kan worden, hoort U a.s. Vrijdag. Wij verwachten alle jonge arbei ders. actief geweest is. De grootste ac ties waren wel: de bouw van de Maria-grot, de Sportdag Waalwij k- Schiedam, de St. Nicolaas-actie en de grote huisvlijt-ten toonstelling. Hiernaast waren enkele diensten ingesteld, waaronder de militaire dienst (Mikadi) en de ontspan ningsavonden in het Patronaat. Ook is St. Clemens de eerste der plaat selijke afdelingen met een Wijk- leiding, waarmee ze laatst begon nen zijn en die een succes belooft te worden. Wekelijks zijn er de pio niers- en ontspanningsbijeenkom sten, terwijl er ook een toneel- en ping-pong-club is opgericht. Binnen enkele weken worden deze twee ontspanningsgroepen uitgebreid met enkele volley-teams en voetbal elftallen en ook een wandelgroep. Dit keurige jaarverslag van de secretaris werd opgevolgd door het verslag van de penningmeester. Hieruit bleek dat uitgegeven was 'n bedrag van ongeveer 950, waar van 500 aan aflossing en dat daar bij nog een batig saldo in de kas aanwezig was. Nadat nog enkele punten behan deld waren, werd de bestuursverkie zing gehouden. Doordat er vier be stuursleden aftredend waren en twee zich niet meer herkiesbaar stelden, ziet het nieuwe bestuur er als volgt uit: voorz.: L. Burmanje; vice-voorz.: Th. Burmanje; secreta ris: A. Buys; penningm.: Fr. van Dalen, en verdere leden van 't be stuur: Fr. Schuurmans, D. v. Gel der en J. Vesters. Dit nieuwe en jonge bestuur zal trachten de K.A.J. in de St. Cle- mens-parochie tot grotere bloei te brengen en hun beste krachten ge ven tot het welslagen van de op bouw der K.A.J. De aalmoezenier sprak de jongens op zijn kernachtige en vurige wijze toe. Hij zeide dat de K.A.J. niet iets is als een ontspanningsvereniging alleen, maar ook als een doorgangs- school tot het latere leven. Wij wil len van onze jonge arbeiders kerels van de maatschappij maken en zor gen dat zij later als flinke en stoe re kerels het leven in kunnen gaan. De aalmoezenier sprak ook nog over de Lourdes-reis en de mogelijkhe den daartoe. De wnd. voorzitter dankte de aal moezenier voor zijn krachten reeds gegeven aan de K.A.J. (de secre taris deed dit reeds in het jaarver slag) en nodigde alle jongens uit tot het bijwonen van de Lourdes-avond op Vrijdag 20 Febr. a.s. om 8 uur in de bovenzaal van het K.A.B.-ge- bouw en sprak de hoop uit dat de K.A.J. ook dit jaar weer onder lei ding van aalmoezenier en bestuur zou mogen werken aan de opbouw en verwezenlijking van hun idealen en dankte allen voor hun opkomst. Hierna werd deze korte, maar goede jaarvergadering gesloten en gaan ze het nieuwe jaar vol goede moed tegemoet. CHRISTELIJKE BESTURENBOND WAALWIJK. AGENDA. Woensdag 18 Febr.: 8 uur: repetitie dames en heren van „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. RIK-CONCOURS TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS. Zoals wij vernemen zal door de organisatoren van bovenvermelde bridge-drive op Vrijdag a.s. te 7.30 uur in Hotel Verwiel nog een Rik- concours ten bate van het Rampen fonds worden gehouden, waarvoor van verschillende fabrikanten reeds schoenen als prijzen zijn toegezegd. Er zullen 3 ronden a 20 spellen worden gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt 3.voor de hele avond. Aanmeldingen tot uiterlijk Donder dag 19 Febr. 6 uur kunnen aan Ho tel Verwiel te Waalwijk worden gericht. WANDELTOCHT. Het bestuur van de Kring Tilburg Van de Nederlandse V/andelsportbond, AL deling Brabant en Zeeland, organiseert op Zondag 22 Februari te Dongen de vierde wandeltocht in de Winterserie 1952'53. De afstand bedraagt 20 km. en het startbureau is gevestigd in café ,De Posthoorn'' te Dongen. De start vindt plaats om 12 uur. Voor de deelnemers die op Zaterdag wensen te lopen bestaat hiertoe ook de mogelijk heid. Dan vindt de start plaats tussen 2.30-en 3 uur. Al het inschrijfgeld dat, verplicht of onverplicht, meer ontvangen wordt dan 40 cent per deelnemer, wordt afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: sigarettenpijpje; ijze ren duimstok; een paar wanten; ro zenkrans; damesschoen; armband; een regenpijp; zwarte glacé hand schoen; bruin kinderwantje; paar- len halssnoer; riem; etui met kam metje; ring met blauwe steen; brui ne muts. Verloren: parapluie-foedraal; ac- tetas met boeken; handbeschermer; incassoboekje van levensverzeke ringmaatschappij; hoofddoek; vuil nisemmer; portefeuille met inhoud; hond (herder); een paar zwarte re genpijpen. Redactie Bij de administratie van ons blad is ingekomen: Vorige opgaaf 2960.48 Kaartclub „de Huichelaars" 25.— N.N., Waalwijk 5.50 Personeel, Bezorgers, Slij ters en Directie „WAMI" voor het Rampenfonds 400. „De club" - Waalwijk 100. Van een opa en opoe uit v.m. Baardwijk 25. Fa. Anton v. Bladel Nzn., Luxe Handwerkschoenen- bedrijf, Wilhelminastr. 18, Waalwijk, en personeel voor Steuh-actie Waters nood 1953 25. Van de 3 Vuisters X., IJ. en Z. 2.50 Voor Rampenfonds, Pico 10. Kaartavond 10. Toneelvereniging D.V.S.V. voorlopig 50. Totaal 3613.48 JAARVERGADERING K.A.V. De K.A.V., afdeling Waalwijk, hield Woensdagavond j.l. om half 8 JAARVERGADERING K.A.J. AFD. ST. CLEMENS. Vrijdagavond j.l. hield de K.A.J., afd. St. Clemens, haar jaarvergade ring. De avond werd geopend met het K.A.J.-gebed, waarna enkele liederen werden gezongen. De wnd. voorzitter heette allen hartelijk welkom en schetste in korte trek ken het afgelopen jaar. Hij dankte allen voor de voorbeeldige samen werking welke in deze afdeling heerste. De verschillende plannen voor de komende zomer werden uiteengezet en hij vroeg aller me dewerking, zoals die in het afgelo pen jaar was geweest. Dan alleen kunnen wij onze K.A.J. groter en waardevoller maken, niet alleen voor ons zelf, maar voor alle jonge arbeiders, aldus sprak de wnd. voorzitter. Hierna volgde 't jaarverslag van de secretaris. Het bleek dat er dit jaar hard gewerkt was en dat het ledental met 9 was gestegen. De verschillende acties werden nog eens opgenoemd, waaruit bleek dat de afd. St. Clemens dit jaar zeer De Christelijke Besturenbond te Waalwijk hoopt a.s. Donderdag 19 Febr. 's avonds om half 8 in jaar vergadering bijeen te komen in het gebouw voor Chr. Belangen. De agenda voor die avond ver meldt o.m. een onderwerp, in te lei den door de Districtsbestuurder van het C.N.V., de heer v. d. Hof uit Utrecht, over „de Bijbelse Bood schap voor het sociale leven". Een dameskoor der Vrouwenver eniging „Lydia" o.l.v. de heer v. d Hammen, zal voor een passende omlijsting zorgen. Gezien de be langrijkheid van het onderwerp, zijn ook de leden der bij het C.N.V. aangesloten organisaties van harte welkom. AANBESTEDING. Het bouwen van een woonhuis voor de heer Jac. Wildeman, aan de Kerkstr. te Waalwijk, is opgedragen aan de heer A. van Zeist, aannemer te Sprang-Ca- pelle. Het bouwen van een woonhuis voor de heer Jac. Wildeman, aan de Kerkstr. te Waalwijk, is opgedragen aan de aan nemers C. Coppens en Fa. A. v. HuL ten-Krol, beiden te Waalwijk. De architect van beiden is A. v. Hui ten te Waalwijk. BRIDGE DRIVE TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS. Vrijdagavond j.l. werd in Hotel Verwiel te Waalwijk door de sa menwerkende Waalwijkse Bridge- verenigingen een wilde Drive ten bate van het Rampenfonds gehou den, waarvan de bruto-opbrengst ad 244.50 geheel zal worden afge dragen. Waalwijkse fabrikanten van luxe schoenen hadden voor dit doel zes paar schoenen, geheel naar keuze van de winnaars, beschikbaar ge steld, terwijl naast deze waardevol le prijzen nog enkele flessen ge- never en wijn beschikbaar waren. In gezellige sfeer beproefden de 60 deelnemers eikaars krachten en het geluk, waarna aan de volgende paren prijzen konden worden uit gereikt: l 1.) de heren Gostelie-Gostelie, Den Bosch 7130 pnt. 2.) de heren van Oldenbeek-Dirks, Waalwijk 5980 pnt. 3.) de heer en mevrouw v. Liempt, Waalwijk 5350 pnt. 4.) de heer en mevrouw F. Italiaan der, Waalwijk 4770 pnt. 5.) de dames Greve-Donkers, Waal wijk 3800 pnt. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klas A NEC-Volewijckers 21 Eerste klas B Blauw-Wit—Be Quick 22 ElinkwijkLeeuwarden 20 Eerste klas C JulianaSparta 18 Sittardia—BW 1—1 Tweede klas A Sarto—RKTVV 2—0 TOP—Woensel 4—2 Kolping SDW-Spechten 11 SET—Wilhelmina 0—0 Tweede klas B MiddelburgGoes 34 Vierde klas D RKDVC—Waspik 6—2 Zo eindigden de clubs het vorig seizoen. KNVB 3e klasse A. Scbijndel Taxandria V.S.V. '34 Boxtel Deurne St. Michielsgestel T ongelre Blauw-Geel '38 S.C.B. Geldrop ■Ru del-Schoot 3e klasse B. Baardwijk O.D.C. Reuse! Sport Dongen O.S.S. '20 Concordia S.V.D. Bladella W.S.C. Heusden Gudok O.J.C. Korvel 3c klasse C. 4e klasse C, Berghem Sport U.D.I. '19 Herpinia Zaltbommel D.E.S.O. R.K.O.S.C. H.V.C.H. Rhode R.K.S.V.A. Nooit Gedacht 4e klasse D R.W.B. R.K.D.V.C. Veerse Boys Xieuwkuijk Vlijmense Boys Haarsteeg Waspik Raamsdonk Wit Zwart Right 'Oh 4e klasse E. Uno Animo Oisterwijk G.S.B.W! V.O.A.B. Nevelo Broekhoven Ons Vios Velocitas '31 Best Vooruit W.S.J T.A.C. D.H.V. P.C.P. Gilze Madese Boys Groen Wit S.V.G. Breda Zundert Were Di 4e klasse F 4e klasse G. Zierikzee Halsteren De Schutters Bobur Kaaise Boys NSV Ierseke RSV HSC '28 Grenswachters DRUNEN. RKDVC 1Waspik 1 62. Op een glad terrein won een ster ker DVC met 62. Na 5 minuten doelpuntte de linksbinnen op be heerste wijze uit een voorzet van de linksbuiten. Na een korte tijd is het weer de linksbinnen die de stand verhoogt, nadat de keeper een schot van de linksbuiten had gekeerd, 20. DVC blijft in de aanval. Vijf minuten na de thee is het de rechtsbuiten die uit 'n voor zet van de linksbuiten de stand verhoogt tot 30. DVC is sterker en blijft in de aanval en met vaste regelmaat komen de doelpunten. De RKDVC verdediging is wat slordig gaan spelen en dit is de oorzaak dat Waspik twee doelpun ten kan maken. Met 62 komt het einde.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2