Ss. u *n HMISHEUVEL SCHAATSENRIJDEN LAATSTE BERICHTEN LANDBOUW L00N-0P-ZANQ BERKDIJK rolt plakt brandt BILJARTEN u DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 R :s) mm HAARSTEEG. Grote vreugde heerste onder de spelers van de biljartclub Juliana, toen deze Donderdagavond de laat ste partij won en daarmede zege vierend uit des trijd kwam van de onderlinge biljartcompetitie, die in de afgelopen winter is gehouden. Met grote spanning werd deze match tegemoet gezien, omdat op deze laatste wedstrijdavond de winnaar uit de bus moest komen. Juliana had slechts een gelijk spel nodig om in het bezit te komen van de fraaie wisselbeker, terwijl bij een overwinning van de beker houder 't Hoekje, deze dit bezit nog voor een jaar kon prologeren. Doch er was nog meer reden tot vreugde, want het lid Th. Boelen Sr. behaalde het persoonlijk kam pioenschap door alle partijen, acht in totaal, te winnen. Bij monde van de heer Fr. v. Liempt werd hij met dit succes gefeliciteerd en hem werd een fraai bouquet bloemen aangeboden. Het belooft voor Juliana evenwel nog groter succes te worden, want mocht het 2e vijftal er in slagen om Donderdag a.s. te zegevieren over HBC 2 in afd. B, dan kan ook dit vijftal de kampioensvlag hijsen. De uitslagen van de wedstrijden van Donderdagavond waren Afd. A. 't Hoekje 1 Juliana 1. G de Groot-A. Treuren 4375 A'. v. d. Wiel-K. v. d. Loo 27—75 H v. d. Heijden Jr.-' Th. Boelen Sr. 6175 Jo de Gouw-F. v. Liempt 7475 A. de Groot H. v. d. Heijden Sr. 7575 Uitslag 2—0 voor Juliana. Hoogste serie K. v. d. Loo 27 car. Hoogste gem. K. v. d. Loo 4.69. Afd. B. HBC 2 DVK 2 Jos. v. Ravenstein Joh. v. Bijnen 3760 M. v. d. Water Mzn. F. v. d. Dungen 6051 J. KoksA. v. d. Dungen 6036 M. v. d. Water Fz.J Kuis 6049 Th. v. GestelAd, Treuren 6056 Uitslag 20 voor HBC 2. Hoogste serie M. v. d. Water Fz. 14 car. Hoogste gem. M. v. d. Water Mz. 2.31. RUSSISCHE SUPREMATIE IN HELSINKI. Twee Russen op eerste plaatsen b\j wereldkampioenschappen. Was de Nederl. supprematie over tuigend bij de Europese schaats kampioenschappen in Hamar, toen de Russen niet meededen, nu, bij de wereldkampioenschappen in Helsinki, was hun suprematie min stens zo overtuigend. Het kruim van de Europese schaatsenrijders, een Broekman, een van der Voort, een Huiskes, werd onverbiddelijk naar de tweede plaats verwezen en in letterlijke zin naar de derde, vierde en zesde. Want de Russen eisten de twee eerste plaatsen voor zich op en alle afstanden op één na: de 500 meter was voor de Fin Salonen. Het was bijna een Russi sche kopie van de Nederlandse successen in Hamar. De sprookjesachtige tijden uit het Russische schaatscentrum Alma Ata, van waaruit fantastische re cords werden gemeld, bleken geen sprookjes te zijn geweest, noch fantasie: Gonsjarenko eerste op de 5000 meter en de 10.000 meter, de afstanden van Kees Broekman, die echter niet hard genoeg was om het onder ongunstige omstandighe den tegen de Russen te bolwerken. Gehandicapt door valwinden moest hij de vijfde plaats delen met de Fin Haugli, terwijl de vechters v. d. Voort en Huiskes zich naar de tweede en derde plaats hadden ge werkt: Gonsjarenko 8.26.v. d. Voort 8.27.Huiskes 8.29.2 en Broekman 8.31.4. Ook de 10.000 meter voor Gonsjarenko; Kees Broekman op de tweede plaats met r.uim V/2 seconde verschil, Huiskes derde en v. d. Voort 12e. De Rus reed de afstand in 17.22.2, Broek man 17.29.9 en Huiskes 17.35.5. Wim v. d. Voort had op zijn af stand 1500 meter -gevochten voor de overwinning, maar tegen de Russen kon hij met op: 1 Sjil- kof 2.18.1; 2 Gonsjarenko 2.19; 3 v. d. Voort 2.19.1; 4 Kees Broek man 2,21.1; 17 Anton Huiskes; 20 Gerard Maarse. Voor de 500 meter hadden de Nederlanders geen cracks en ook de Russen slaagden er niet in die op hun naam te krij gen. De eerste plaats ging geheel buiten de favorieten om: 1. Salo nen 43.1; 2 Sjilkof 43.5; 6 van der Voort 44.4; 8 Gerard Maarse 45. 18 Anton Huiskes 46.3; 21 Broek man 46.6. Zo kwamen de eerste plaatsen aan degenen aan wie ze toekwa men, de Russen Gonsjarenko en Sjilkof, de derde plaats aan de man. die er voor gevochten had: Wim van der Voort en de vierde plaats aan de grote favoriet, die echter niet hard genoeg gebleken was om zijn kans in dit gezelschap verbe ten te verdedigen: Gonsjarenko Sjilkof Van der Voort Broekman Haugli Huiskes 194.143 pnt. 194.508 pnt. 195.522 pnt. 197.268 pnt. 197.503 pnt. 198.495 pnt. HALF MILLIARD UIT TEGENWAARDE? Daarnaast dan «en lening van 500 mill. Volgens Het Parool worden er tussen Nederlandse en Amerikaanse autoritei ten besprekingen gevoerd over de beste ding van 300 millioen gulden uit de oude tegenwaardefondsen van de Marshall hulp. De Amerikanen zouden daarnaast be reid zijn voor de financiering van de rampschade nog eens 200 millioen uit de tegenwaardefondsen ter beschikking te stellen. In totaal zou dan dus 500 mil lioen uit genoemd fonds in omloop wor den gebracht. Indien men daar tegenover stelt een staatslening van eveneens 500 millioen of een wellicht nog groter bedrag, kan men een bedrag aan de circulatie ont trekken, dat door een ruime aflossings periode eerst weer zeer geleidelijk in omloop zou terugkeren. AFSCHAFFING SCHOOLGELD L.O. Blijkens een terloopse mededeling van minister Cals in de Tweede Kamer, is de afschaffing van het schoolgeld voor lager onderwijs „in een vergevorderd stadium van voorbereiding". Binnenkort kunnen derhalve wettelijke voorstellen worden verwacht. BENOEMINGEN. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft benoemd totkapelaan te Tilburg (St. Anna) de Weleerw. heer P. L. Brands, die kapelaan was te Eind hoven (H. Joannes Vianney) en tot as sistent van de Bisschoppelijke Inspecteur voor Bouwzaken de Weleerwaarde heer P. Fr. J. v. Hoeckel, die kapelaan was te Nijmegen. HELICOPTERS VOOR DE LUCHTMACHT. De Nederlandse luchtmacht zal zo spoedig mogelijk helicopters aan schaffen, zo heeft minister Staf Za terdagmorgen medegedeeld. De noodzakelijkheid en ook het grote nut van hefschroefvliegtuigen is de afgelopen dagen overduidelijk ge bleken. Indien er zich in de nabije toekomst nog moeilijkheden zouden voordoen, zal opnieuw de hulp in geroepen worden van buitenlandse helicopters. Zij zullen dan bemand worden met de piloten, die aan het reddingswerk hebben deelgenomen. TREINBOTSING BIJ GOUDA. Zaterdagmorgen tegen kwart voor twaalf is op het baanvak tussen de brug over de Gouwe en het station van Gouda de electrische trein Gou daAlphen aan de Rijn met een vaart van ongeveer 60 kilometer op een rangeerlocomotief gereden. Cir ca vijf meter diep boorde de zware locomotief zich in het voorste ge deelte van het treinstel, dat als een blikken bus werd opengereten. De wagenbestuurder is hierbij om het leven gekomen. RUIM 8 TON DOOR RADIO-ACTIE De actie van de Nederlandse Ra dio-Unie voor het Nationaal Ram penfonds heeft na de tweede uit zending, die. Zaterdagavond werd gegeven, een bedrag bereikt van 803.503 gulden. VASTENBRIEF OVER HERSTEL DER HIËRARCHIE. De jaarlijkse vastenbrief van het Nederlands Episcopaat, die giste ren in alle katholieke kerken is voorgelezen, handelde over de vie ring van het Eeuwfeest van het Herstel der Bisschoppelijke Hiër archie. De bisschoppen wijzen daarin vooral op de geestelijke betekenis van het bisschopsambt. De viering van dit eeuwfeest zal doorgaan, maar zal een aanmerke lijk soberder karakter dragen dan oorspronkelijk de bedoeling was. De parochiële geldinzamelingen zijn gestaakt. AMERIKAANSE VERLIEZEN IN KOREA. Naar het Amerikaanse ministerie van defensie meedeelt, hebben de V. S. in Korea tot dusverre 192.819 man verloren. Dit is 395 man meer dan de opgave van vorige week. K.V.P. TILBURG STELT CANDIDATEN VOOR DE RAAD Met de gemeenteraadsverkiezin gen in zicht, hield de Tilburgse KVP een ongewoon druk bezochte vergadering. De aftredende leden drs. A. van Vugt, A. Remmers, A. Segers, drs. J. Pessers, drs. J. van Arendonk, A. v. Acker en A. Mommers stel den zich niet meer herkiesbaar. De volgende 25 thans zittende leden aanvaardden opnieuw een candidatuur L. Janssens, H. van Dullemen, F. Hoogers en G. Ap pels, wethouders, mevr. J. Jans- sen-Twaalfhoven, mej. M. Reijntjes, rar. P. M. Arts, N. v. d. Dries, A. Janssens, F. de Kok, P. Vriens, mr. Th. Taminiau, drs. F. Smeets, mr. C. v. d. Mortel, J. v. Roestel, N. Pontzen, F. de Kok, J. A. Mels, A. Sparidaens, J. van Dooremaal, J. A. van Iersel, P. v. lerlant, J. Maas, J. van Amelsvoort, J. van Nunen. Daarnaast plaatste de vergade ring' nog op de candidatenlijst de dames M. van Puijenbroek en J. de Beer en vervolgens de heren J. Buster, M. van Rooy, B. Rynen, F. Spits, W. v. Berkel, P. v. Gaste ren, G. Hoefnagels A. Pillot, H. Peters, M, Schraven, J. van Hoest, W. Burens, L. Mannaerts Hzn., C. Leijten, mr. R. Gielen, C. A. Schrij vers en J. Franken. In totaal dus 44 personen de raad telt 39 le den en de KVP-fractie bestaat thans uit 32 leden. LANDBOUWHERSTEL De Rijksdienst voor Landbouwherstel heeft weer de regeling ter hand genomen van de schade, geleden door de waters nood van begin Februari 1953. Tot in specteur voor Landbouwherstel in de provincie Noord-Brabant is benoemd, de Rijkscultuurconsulent voor Westelijk Noord-Brabant, Ginnekenweg 44 te Bre da. In het gebied van Noord-Brabant zijn 4 Rampschade-Bureaux opgericht: Geer, truidenberg, Zevenbergen, Steenbergen en Bergen op Zoom. Hier zullen door ambtenaren van de Ministeries van Fi nanciën, V/ederopbouw en Landbouw hoofdzakelijk maatregelen, door de Re gering genomen t.a.v de schaderegeling, worden afgewerkt. Eerste aangifte van schade voor wat betreft gebouwd onroerend goed, be- drijfs- of beroepsuitrusting, bedrijfs_ of handelsvoorraden, huisraad, schepen en de landbouwschade, kan niet bij deze Rampschadebureaux worden gedaan, doch moet geschieden bij de plaatselijke bureauhouders van de Voedselcorpmis- saris in het district, waarin de gedupeer de woont. Vanaf Maandag 16 Februari bestaat daartoe gelegenheid. Het gaat in de eerste plaats om algemene gegevens. Later volgt een meer uitgebreide opname van de schade. In de eerstkomende weken bestaat voor landbouwers ook gelegenheid bij de bu reauhouders geldelijke voorschotten aan te vragen, bestemd om de eerste herstel werkzaamheden en het hernieuwd op gang brengen van de bedrijfsvoering te bekostigen. Deze voorschotten zullen worden toegekend indien aan herstel en bedrijfsvoering weer kan worden begon nen en de gedupeerden niet over vol doende kasgelden beschikken. Verder moet er op gewezen worden, dat thans uitbreiding van de schade kan worden voorkonjen, indien men alles doet wat mogelijk is om nog te redden wat te redden is. Onder andere kunnen nog ve le voorraden aardappelen en granen, landbouwwerktuigen en -gereedschappen worden gered, indien men tijdig aan het werk slaat. De hulpdiensten van het Mi nisterie van Landbouw, zoals Bureau Oogstvoorziening en de technische hulp ploegen, uitgezonden door Wageningen, kunnen niet overal de helpende hand bieden. Daarom dient iedereen, indien mogelijk, herstel-, ruimings- en bergings werk zelf aan te pakken. Bij schade-uitkeringen zal er rekening mee gehouden moeten worden wat door nalatigheid in deze verloren is gegaan. De Inspecteur van de Rijksdienst voor Landbouwherstel, Ir. A. H. SMALE. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Schoen, en Leder. Overleersnijders Machine-zwikker Machine-o verhaler. Machine-gradeerder. Kantenschrooiers. Afmakers. Ophalers. Mannel. schoenstikkers. Div. hulp-arbeiders (2e en 3e kl. C.A.O.) Schoenstiksters (fabriek). Plaksters. Schuurder. Slijper. Viezer voor lederfabriek in En geland. Houtkurk, stro Aankomende jongen voor meubelfabriek K leding-reiniging L.l. Naaisters Vrije beroepen. Kantoorjuffrouw Pers. in alg. dienst. Loopknecht voor een cartonna- gefabriek. Huishoudelijke diensten Dagmeisjes. Werkster. BIEDEN ZICH AAN Bouwnijverheid. Timmerlieden. Schilders. L.l. schilders. Grondwerkers. Houtkurk, stro Meubelmaker. Schoen en Leder. Modelmaker. Snijmeester. Sjouwers looierij. Metaalnijverheid. Mach. bankwerkers. Metaaldraaier. 2e Automonteur. L.l. Electro-monteur L.l. Machine-monteur Voeding en genot. Slagersknechten. Broodbakker. Landbouw Tuinbouwknechten. Handel. Verkoopster. Verkeer. Div. chauffeurs. Bezorgers. Vrije beroepen. Mannel. kantoorbedienden. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339. Tele foon 2131. Deze bekendmaking is geldig vanaf 16 Febr. t.m. 21 Febr. 1953. Oliebollen voor de getroffenen. Men bericht ons dat de bakkers Maandag en Dinsdag oliebollen zullen bakken en deze zullen laten verkopen, uitsluitend ten bate van de getroffenen bij de watersnood. B(j Apollo dansavonden. In de Apollo-zaal wordt Maan dag- en Dinsdagavond gedanst. De opbrengst is geheel voor de gedu peerden bij de stormramp. De bezinningsavond van Bel Canto. Mogelijk is de tijd van voorbe reiding en reclame te kort geweest, doch een feit is het, dat de bezin ningsavond door de Zangvereni ging Bel Canto Zondagavond in de zapl van de beer Jan v. Dun geor ganiseerd, te weinig belangstelling had, én om het goede doe! de getroffenen van de stormramp te steunen èn om de goede verzor ging, die deze avond, ondanks de korte tijd van voorbereiding had. Na een kort openingswoord van de voorzitter, sprak de WelEdel- achtbare heer Burgemeester Mr v. d. Hejjden een openingswoord, waarin hij het door Bel Canto ge nomen initiatief prees, daarbij con staterende, dat in deze dagen weer eens duidelijk gebleken is, dat de volkeren niet de strijd zoeken, doch veel meer geneigd zijn om el kander te steunen en te helpen in eendrachtige samenwerking en liefde tot elkaar. De sympathieke betuigingen van medeleven van al le volkeren ontvangen en de spon tane hulp van alle zijden geboden, spreken hier boekdelen. De heer Henk Vrinten leidde de avond in en gaf een duidelijke uit eenzetting van 't programma voor deze avond, gekozen uit werken, die alle aanpasten bij 't doel waar voor deze uitvoering werd. gege ven. Na een korte declamatie door de heer A. v. Boxtel, van Mersman, waarin hij een beeld van Holland gaf, zong het koor zeer verdienste lijk een viertal delen uit Verdi's Requiem, waarna de heer G. Woo ning het lied van „De Arme" zong met als resultaat een collecte van ruim 75. De heer M. v. Amelsfoort decla meerde op voortreffelijke wijze „Psalm 68" in de vertaling van Gabriël Smit. Na de pauze zong het mannen koor van Bel Canto, weer vooraf toegelicht door de heer H. Vrinten, en versterkt door het R.K. Par. Kerkkoor het „Ecce quomodo"' en „Beati mortui", waarop de heer Vrinten de vertelling van Antoon Coolen „De Zuidwester" las, hier mede de sfeer van de avond tot in bijzonderheden benaderend. Met het Chor der Schottischer Flucht- linge uit Macbeth van Verdi en het prachtige Chor ,Sei uns gniidig" uit „Die Jahreszeiten" van Haydn werd de overigens uitstekend ge slaagde avond besloten. Deze prachtige avond had meer belangstelling verdiend. De begeleiding was als steeds bij de heer W. Vrinten in goedejian- 'den. Bestuurswijziging. Door het onslag van de heer v. Beers, wegens huwelijk, werd de ontstane vacature in het R.K.J.B.- bestuur aangevuld door de verkie zing van de heer G. van Noye tot penningmeester. Besloten werd dit jaar geen feestvergadering te houden, doch het bedrag hiervoor gereserveerd, voor de getroffenen van de wa tersnood disponibel te stellen. Ook de jeugd is actief. Woensdag j.l. organiseerden een groep jongens van de St. Jans- school in Euphonia een poppen kastvoorstelling. Er werd 63.50 bijeengebracht voor de getroffenen bij de watersnoodramp. Zaterdag werd door een voorstel ling in het Apollo-theater, eveneens door kinderen georganiseerd, weer ruim 60.voor de watersnood bijeengebracht. BENOEMD. Tot bouwkundig tekenaar eerste klas bij de gemeente Geldrop werd benoemd de heer L. A. van Luxemburg, alhier. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer Jos Boons slaagde voor het op 12, 13 en 14 Jan. gehouden examen Practijkdiploma Boek houden der Nederlandse Associatie voor Practijkexamens. Hij genoot zijn opleiding bij WPeters, leraar handelswetenschappen M.O. al hier. C. ROESTENBERG EN ECHTGE NOTE IN HET GOUD. Het was geen kunst te voorspellen dat er grote belangstelling zou bestaan voor de gouden bruiloft, die Zaterdag j.l. in de Schoolstraat zou gevierd worden. De figuur van C. Roestenberg is er een, die ver buiten plaats en provincie uitreikt, wat bewezen werd door de drukke re ceptie, door de telegrammen van de hoogste autoriteiten, door de vele bloe men en geschenken, die van alle zijden binnen kwamen. Om half 10 's morgens werd in de St. Jansparochie een Solemnele H. Mis van dankbaarheid opgedragen door de Hoog- eerw. heer Deken A. v. d. Brekel, geas sisteerd door de Weleerw. Pater P. Roestenberg, neef van het gouden echt paar als diaken en de Zeereerw. Pater Carmeliet v. d. Schoot, Pastoor te Fra- neker, vriend van de 'heer Roestenberg, als sub-diaken. Met een stoet van 15 auto s werd de feestvierende familie en het feestcomité kerkwaarts en na afloop weer huis waarts geleid. In de keurig, smaakvol versierde feest zaal brachten een groep jongens van de St. Jansschool hun naaste buurman om 12 uur een aubade. Tussen het leuke programma bood het wijkcomité bij mon de van de welsprekende voorzitter, dhr. J. Reynen de hulde van de Schoolstraat aan, waarbij hij als geschenk een Smyr na Tafelkleed en bloemen aanbood. Hij liet het actieve leven van de heet Roestenberg de revue passeren en wees daarbij op het vele werk, dat deze in zijn 40 jarige loopbaan voor de R.K. Arbei dersbeweging gedaan heeft. Hij roemde hem als gezellige buurman, die nog in zijn rustperiode steeds belangstelling toonde vooral voor de ontwikkeling en de ijver der jeugd. Hij wees op de erken ning door Paus en Koningin getoond vooi wat de jubilaris voor de R.K. Arbeiders beweging had tot stand gebracht en de waardering^ hiervoor uitgesproken door Paus en Koningin in de begiftiging met het Ere-Kruis Pro Ecclesia et Pontifice en het ridderschap in Oranje Nassau. Hij betrok mevrouw Roestenberg in zijn hulde, waar zij steeds haar volle steun gaf aan het werk van de heer R. voor wat hij deed in de emancipatie van de arbeidersstand. De heer L. Roestenberg dankte mede namens zijn ouders het comité en de be woners van de Schoolstraat voor de hulde en het geschenk bij deze gelegen beid aangeboden. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. Behalve de Hoogeerw. heer Deken met zijn kapelaans, gaven acte de presence, de gehele geestelijkheid van Kaatsheuvel, de Edelachtbare heei Burgemeester Mr. v, d. Heijden, ver schillende gemeenteraadsleden en vele autoriteiten uit de R.K. Arbeidersbewe ging, o.m. het Hoofdbestuur van de R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus uit Den Haag met het dagelijks bestuur de heren Vink, Nooij en Redegeld, waar van de laatste als oud-collega van de heer R. het woord voerde en de waar dering van het hoofdbestuur vertolkte voor het werk door de heer R. gedaan; hij bood als geschenk een radio-tafel aan; de Secretaris van het hoofdbestuur van' H. L„ waarvan de heer Roestenberg de oprichter en eerste voorzitter was, de heer Vuister, verder de heren Mulders, Verhoeven, Gubbens en meerdere an deren. Het complete bestuur van de plaatselijke K.A.B. met alle onderafde lingen was present, waarvoor de heer Beerens het woord voerde. Telegrammen kwamen binnen o.m. van minister A C. de Bruijn, Mr. P. J. M. Aalberse, het Verbondsbestuur van de K.A.B., Mr. Peters van de Vakgroep Tilburg met nog vele anderen. Bloemen en geschenken stapelden zich op, alles een bewijs van de grote sympathie, die de heer Roestenberg en zijn echtgenot verdiend hebben, speciaal voor het werk gedurende bijna een halve eeuw voor de R.K. Arbeidersbeweging in Nederland verricht. We voegen onze wensen bij de on telbare vele die binnenkwamen en wen sen het gouden echtpaar een ad muitos annos. REEDS MEER DAN 10.000 WATERSNOODZEG1ELS. Als een bewijs van intensieve activi teit voor steun aan de getroffenen bij de watersnood, speciaal van de heer G. Litjens, directeur van de P.T.T. alhier, moge gelden, dat heden reeds meer dan 10.800 watersnood postzegels ten kanto re verkocht werden. Melkerscursus. Op 20 Febr. vangt in de R.K. Jon gensschool in de Berndijk 'n cur sus aan voor het verkrijgen van hef Melkdiploma, georganiseerd '.door de R.K.J.B. met medewerking van de Zuivelfabriek „De Toekomst". Vrijdag wordt de eerste theoreti sche les gegeven en tevens het pro gramma vastgesteld voor de prac- tische lessen. Bij het R.K.J.B.-be- stuur en de fabriek De Toekomst kan men zich nog voor deelname melden. Wedstrijden. De uitslag van de in het vorig jaar gehou;den gewassenwedstrijd van de R.K.J.B. werd vorige week- op de vergadering van deze vere niging hekend gemaakt. De uitslag was: 1. A. v. Amelsfoort; 2 R. Rom- bouts; 3 W. Sprangers en 4 W. v. Laarhoven. Deze wedstrijd werd gehouden over de verbouw van aardappelen en mais. De uitslag van de piuimveever- zorgingswedstrijd was: 1 J. de Kort; 2 H. Klijn; 3 K. v. Laarho ven en 4 P. v. Beers. Uitvoerig verslag jeugdgemeente- raad volgend nummer. Prachtig initiatief. Enkele Loonopzandse heren na men dezer dagen het initiatief om op Vastenavond-Dinsdag na de kerkelijke diensten een bal te orga niseren ten bate van de getroffenen door de watersnood. Geheel belan geloos zullen Loonse muzikanten de muiziek verzorgen, terwijl van gemeentewege vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting werd toege zegd en de eigenaar van de Con- cordia-zaal zijn gebouw gratis ter beschikking stelde. De entree is zo laag mogelijk gehouden en zal ƒ1.- per persoon bedragen. Er wordt echter wel op gerekend dat ruim schoots zal worden meegedaan aan een verloting, waarvan de leiding zal berusten in handen van enkele dames en heren. Ook de opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan de getroffenen. Grote Winteruitvoering. Loonopzands Gemengd Koor gaf j.l. Zaterdag 14 Februari een grote winteruitvoering in de zaal van Concordia, welke uitvoering werd aangeboden aan de begunstigers en donateurs der vereniging. De zaal was zeer goed bezet. De leiding was in handen van de di recteur van het koor, de heer H. Nieuwkoop, terwijl aan de piano had plaats genomen de heer A. J. v. d. Linden. Achtereenvolgens werd ten gehore gebracht; Ét in- carnatus est van J. S. Bach, 5-stem- mig gemengd koor met orkestbege leiding; Sicut locutus est, eveneens van Bach; Stabat Mater van Pergo- lesi, dameskoor met orgestbegelei- ding; Sei stille dem Hernn van F. Mendelssohn en Mit frommer Brust van Handel; Laudate Dominum van W. A. Mozart, solo met gem. koor; Óhne Dich en Komm Susze Freiheit van G. F. Handel; Jubilate Deo van Mozart voor gem. koor. Na de pauze werden nog uitge voerd: Wachet Auf van Bach; Ave Verurn van Mozart, Morgengrusz, baritonsolo van Fr. Schubert; Hei den Röslein, sopraansolo, eveneens van Schubert; Als het licht wordt van Andriessen; In Diesen Heil'gen Hallen, Bassolo van Mozart; Lita- nei, sopraansolo van Schubert en Die Himmel erzahlen van J. Haydn voor gemengd koor. Genoemd koor gaf deze uitvoe ring geheel met eigen krachten en bewees hiermede dat door taai doorzettingsvermogen heel wat te bereiken is. De heer Nieuwkoop, de eminente directeur, zowel als koor en solisten komt lof toe voor de wijze waarop zij deze avond tot een avond van waar kunstgenot wisten te maken. Ook de getroffe nen door de watersnood werden niet vergeten. Een collecte voor dat doel bracht 68.66 op. „Don Bosco" speelt ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Zaterdag en Zondag j.l. werd door „Don Bosco" voor de laatste maal in dit seizoen in het parochiehuis het toneelspel opgevoerd, getiteld „Zo'n schooier", in 3 bedrijven. In zijn openingswoord wees de WelEerw. heer Swinkels op de gro te nood van de slachtoffers van de Ignatiusvloed en deelde de aanwe zigen mede dat de opbrengst van deze uitvoering door „Don Bosco" wordt overgedragen aan het Nati onaal Rampenfonds. Ondanks de korte repetitietijd zijn de spelers er werkelijk in ge slaagd hun rollen op de juiste wij ze te vertolken. Een bijzonder woord van lof is hier op z'n plaats aan de ijverige regisseur de heer T. de Haar, die tevens het decor op schitterende wijze had verzorgd. Als toegift kon het publiek nog, genieten van het blijspel „Bureau Succes", waarvan bij allen van het begin tot eind de lachspieren in werking kwamen. Jammer dat er Zaterdagavond zo'n geringe be langstelling was; daarentegen was Zondagavond de zaal tot in de hoe ken gevuld. „Don Bosco" heeft wederom be wezen dat zij er zijn mag en we ho pen haar in 't najaar weer op de planken te zien.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3