VROOM DREESMANN dag:- SL0TACC00R0 L00N0PZAND woenislldlSS -prijzen Gemeenteraad 675 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 FEBRUARI 1952 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 18 FEBRUARI 's-HERTOGENBOSCH 375 475 575 TILBURG - HELMOND Gekleurde breikatoen, in diverse kleuren Qc 1 00 grams knot Grote fles vloeibare shampo,fijn geparfumeerd, prima schuimend 50c Keurig roodgelakte tapijtschuier, prima wit/ zwarte fiber vulling SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Warme peignoir met fleurige bloemdessins be drukt, extra lang, ruim klokmodel, «j TT50 maten 38-52 Vlotte ruitstof in 15 moderne donkere dessins, 60 cm. breed, *^15 per meter Dameshemd, pracht kwaliteit Interlock of fijn macco, ronde hals, mooie afwerking in zalm ^65 en wit Khakioverhemd, vaste boord, 2 tlinke borstzakken met plooi, wasecht C75 en krimpvrij Speculaas, de broodbeleg- ging in de vasten, per 250 gram <3 O Chocoladepasta, smeert voordelig op de 7&c boterham, per pot statie 1 2 Lange kleurpotloden, prima cederhout, in stevige cartonnen doos 85c Plastic tafeldamast, 1 20 cm. breed, prachtige kwaliteit met linnen rug, spaart Uw tafel- 75 linnen, per meter Prima woiien heren sokken, nylonversterking, elastieken boord, fantasie gebreid, in grijs O45 en bruin Prima bruine kinder* molières met sterke crepe rubberzolen, maten 20-21 22-23 24-27 28-31 32-35 775 Badstof keukendoeken In 4 verschillende "110 ruitdessins, 60x60 cm. BRITS-EGYPTISCHE OVEREENKOMST OVER DE SOEDAN. De Britse minister van buiten landse zaken Eden heeft in het Lagerhuis medegedeeld dat met Egypte een overeenkomst is ge sloten over de toekomst van de Soedan. Zij voorziet in zelfbestuur voor de Soedanezen, gevolgd door zelfbeschikkingsrecht. 10 MILLIOEN ZANDZAKKEN IN ENGELAND NODIG. Het Engelse ministerie van bui tenlandse zaken heeft plotseling acht Westeuropese landen drin gend gevraagd Groot-Brittannië binnen 24 uur te helpen aan 10 millioen zandzakken. De Britten achten deze nodig om het land te beschermen tegen de springvloed die vanmorgen werd verwacht. De acht landen Frank rijk, België, Italië, West-Dpitsland, Zwitserland, Noorwegen, Dene marken en Portugal hebben onmiddellijk aan 't Britse verzoek voldaan. BOUDEWIJN WEER NAAR ZUID-FRANKRIJK. Dringend nodig voor herstel. Koning Boudewijn van België is Donderdagochtend per vliegtuig naar Zuid-Frankrijk vertrokken. Volgens een communiqué van 't Kabinet van de Koning hebben de artsen van Koning Boudewijn hem aangeraden naar het Zuiden te gaan, daar hij uiterst verzwakt is door de griep die hij veertien da gen geleden opliep. Daar zijn herstel niet normaal verliep, zijn de artsen van mening dat de Koning een rust van zekere duur in het Zuiden nodig heeft. Koning Boudewijn is naar het Zuiden vertrokken en in Brussel acht het socialistische blad ,,Le Peuple" de prinses de Rethy ver antwoordelijk voor deze tweede reis van de koning naar Antibes. In een hoofdartikel schrijft het blad „Nu is het genoeg, of liever gezegd, het is te veel". „Mevrouw de Rethy oefent in Laeken een invloed uit, waartoe niemand qf niets haar gerechtigd heeft. Het is een fout van de rege ring dat over haar persoonlijke status nimmer een beslissing is genomen. Wanneer zal aan deze toestand een einde gemaakt wor den Dat is de vraag die we ons thans stellen. Iedereen zal de slechte gezond heidstoestand van de koning be treuren en zal hem een spoedig herstel toewensen, maar niemand in België, noch de autoriteiten uit de omgeving van de koning, noch de koning kan zichzelf wijsmaken, dat zijn vorge reis naar Antibes niet in heel België een gevoel van verbazing, teleurstelling en onte vredenheid heeft gewekt". EEN VERHAAL VAN LIEFDE EN MUZIEK door T. Lodewiik 34) Neen, ze was hem nog niet on verschillig, maar hij zat in 'n moei lijk parket. Hij weifelde. En zij moest niet met de handen in de schoot afwachten, maar zelf krach tig meewerken, vechten om hem te behouden en daarmee zichzelf en haar geluk. Op een middag zat Brederode achter de piano en zei: Nu Sietske, we zullen het eens helemaal door nemen. Ik speel de orkestpartij op de piano en jij zingt je partij en 't duet doen we samen. Goed of niet goed, we zetten door tot. Het bittere einde Juist. Na afloop kunnen we dan altijd zien of er nog iets aan te merken valt. Durf je Een ogenblik aarzelde ze. Ja, zei ze dan. De klank van haar stem deed hem naar haar opzien. E,n toen hij haar gezicht zag, begreep hij eerst ten volle, wat dit voor haar betekende. Luister, Siets, zei hij als het concert afgelopen is, dan zing jij dit voor je man. Dan kan hij zelf de vergelijking maken. En dan zullen we zien wie het in hem wint de man en de musicus,- of de avonturier. Goed, zei ze alleen. Ze luisterde naar de piano, hoor de in haar verbeelding de violen en bassen van het orkest. Toen klonk haar stem door de kamer, de inzet, nog even aarzelend, maar De koning heeft 't in België niet goed. RUIM 1000 DODEN IN PERZIE. Een zware aardbeving in Noord- Oost Perzië heeft 17 dorpen ver woest. Het dorp Toeroed aan de Kaspische Zee is grotendeels ver dwenen in een reusachtige spleet, die in de aardkorst was ontstaan. De Perzische regering heeft mede gedeeld dat meer dan 1000 dorps bewoners zijn gedood. Slechts 500 inwoners van Toeroed hebben de ramp overleefd. Het merendeel van hen is gewond. UITSPRAKEN IN HET PROCES ORADOUR. Het militaire gerechtshof te Bor deaux heeft vandaag uitspraak ge 'daan in het proces tegen de Duitse en Elzasser SS-ers, die deelgeno men hebben aan de uitmoording van de bevolking van het dorpje Oradour-sur-Glane in Juni 1944. Van de Elzassers is de sergeant Boos, die vrijwillig dienst had ge nomen bij de SS en die zich in Ora- dour zeer actief had getoond, ter dood veroordeeld. De andere El zasser, die vrijwillig dienst had ge nomen, kreeg acht jaar gevangenis straf. De overige Elzassers, twaalf in getal, die gedwongen dienst had den genomen, zijn veroordeeld tot dwangarbeid variërend van acht tot vijf jaar. Van de zeven aanwezige Duitsers is Lenz ter dood veroordeeld, vijf zijn veroordeeld tot 10 of 12 jaar dwangarbeid en een soldaat is vrij gesproken. Alle overige beschuldigden, 85 Duitsers die niet aanwezig waren, zijn bij verstek ter dood veroor deeld. Onder hen bevindt zich ge neraal Lammerdig, wiens uitleve ring kort geleden door de Franse regering aan de Duitse regering is gevraagd. GEEN GRATIE VOOR DE ROSENBERGS. President Eisenhower heeft ge weigerd gratie te verlenen aan Ethel en Julius Rosenberg, die op beschuldiging van het verraden van atoomgeheimen zijn ter dood veroordeeld. In een Woensdag uitgegeven ver klaring van het Witte Huis wordt gezegd „De aard van het misdrijf waaraan de Rosenbergs schuldig zijn bevonden en waarvoor zij zijn veroordeeld, gaat ver uit boven het van het leven beroven van een medeburger. Het houdt in het wel overwogen verraad van de gehele natie en kan zeer wel leiden tot de dood van vele, vele duizenden onschuldige burgers". Het vonnis zal nu waarschijnlijk de volgende week ten uitvoer wor den gebracht. Tegen de tenuit voerlegging is in vele landen, in hoofdzaak van communistische •zijde, een uitgebreide campagne gevoerd. dan vol, klaar en warm. Brede rode knikte bemoedigend met het hoofd en speelde door. Toen ze zweeg en met een fors accoord de begeleiding eindigde, keek' hij glimlachend op en zag dat de tra nen haar over de wangen rolden. Huil maar gerust zei hij en zjjn stem was ontroerd maar niet van verdriet, meiske. Wat hen ik blij, dat jij eindelijk je talent te voorschijn hebt gehaald.... Dat hebt u gedaan, snikte ze. Goed, dan heb ik het gedaan. Maar het was de moeite waard. Sietske, kind, het gaat prima. Het kan niet beter. Je bent nog wel geen Aaltje Noorderwier of Jo Vincent, maar ik zeg je dit als ik i dirigent was, zou ik je die partij op 't concert rustig laten zingen. Ik zou zo graag willen zélf fluisterde ze maar Ja, daarvoor hen je te laat. Maar voor de rest nog niet. Er zijn méér kansen, Sietske. Laat ze niet schieten, meid. Ze schudde het hoofd en veegde haar tranen weg. Haar glimlach brak alweer door. U bent een schat zei ze ik heb al eens gezegd, dat u best m'n tweede vader kon zijn, maar zo langzamerhand wordt 11 dat ook, En ben ik even trots op zo'n dochter poogde hij te gek scheren. Maar zijn stem klonk schor. Zo kwam de avond van de ge nerale repetitie. Ada was op de rand van een nerveuze inzinking. Met kalmeren de middelen hield ze zich op de been. Haar leraar had haar ern- Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon op 2,and, te houden op Vrijdag 20 Februari 1953, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. ingekomen stukken 3. Voorstel tot het verlenen van me dewerking aan de woningverbetering met premie uit het T-fonds. Prae-advies Door de raad werd op 25 Jan. 1949 besloten het nodige crediet beschikbaar te stellen voor het verlenen van een pre mie als bedoeld in de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing", Nu door het Kijk en als uitvloeisel, daarvan ook door de gemeente geen pre mie meer wordt verstrekt voor het on derdeel woningverbetering van genoem de regeling, hebben enige particulieren in Nederland, wie de volkshuisvesting ter harte gaat, middelen beschikbaar ge steld, hetgeen geleid heeft tot instelling van een fonds, het zgn. Terlingen-tonds (kortweg T-fonds). De regelen, welke bij de beschikbaar stelling van de T-premie in acht dienen te worden genomen en de te volgen pro cedure, zijn dezelfde als die welke in de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing zijn neergelegd, behoudens enkele afwijkingen. Het Terlingenfonds draagt in samen werking met de gemeente 50 van de kosten van verbetering van daarvoor in aanmerking komende woningen, als de eigenaar niet in staat is zelf de verbete ringen te bekostigen. In het algemeen komen voor een bij drage in aanmerking, personen, die hun eigen huis bewonen, dat onbewoonbaar dreigt te worden en dat door het aan brengen van verbeteringen nog in een redelijke staat te brengen is. De bijdra ge bedraagt maximaal 50 van 2.800 en komt voor 2/3 deel ten laste van het fonds en voor 1/3 deel ten laste van de gemeente. Het financieel offer, dat de gemeente zich moet getroosten is o.i. alleszins verantwoord, omdat mede daardoor de beschikbare woonruimte op peil wordt gehouden. B. en W. stellen voor te besluiten de nodige medewerking te verlenen. 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordening regelende de rang en de bezol diging van het ambtelijk personeel in dienst der gemeente Loon op Zand. Prae-advies Het zal de raad bekend zijn, dat de huidige kindertoelage, zoals deze thans door het gemeentepersoneel wordt ont vangen, niet toereikend is om een pas sende opvoeding van de kinderen mo gelijk te maken. Vooral in de grotere gezinnen wordt de nood steeds nijpender. B. en W. hebben dan ook gemeend een hogere kindertoelage voor het ge meentelijk personeel te moeten voorstel len, waarbij een progressieve kindertoe lage is opgenomen. B. en W. stellen voor de regeling van de kindertoelage uit de salarisverorde ning te lichten en deze materie bij af- stig onderhanden genomen. Als u niet wilt, dat het con cert een volkomen fiasco wordt, juffrouw Siccama had hij ge- zegd doe dan in vredesnaam een beetje normaler. Dit houdt geen nijlpaard uit. Van de nacht een dag maken en lessen en repe tities verzuimen.... als u t voor uw broodje moest doen, zoudt 11 wel voorzichtiger zijn. Maar ik hoef het niet voor mijn broodje te doen had ze hooghartig gezegd. En ik wel, wilt u misschien zeggen Iwj was zo boos, dat hij zijn gewone voorzichtige beleefd heid vergat maar ik heb ook nog een reputatie te verliezen, juf- trouw Siccama. En hoe graag ik u als leerling heb, zó kan ik niet doorgaan. Ze was er toch van geschrok ken. De laatste dagen had ze haar best gedaan. Maar ze kon niet los komen van de gedachten die joe gen door haar hoofd. Zo kwam ze de concertzaal bin nen. Het koor stond reeds opge steld op het pwxiium, daarvoor het orkest.... beroepsmusici allen. Frits stond te praten met de or kestdirigent, die kwam luisteren "wat zijn mensen er van maakten. Ik heb je aan 't werk gezien, Terlaer, je zult het best klaren. Maar repeteer maar gerust zo in tensief mogelijk, tik maar af wan neer het mis is, want mijn mensen zijn heel wat gewend. Frits kreeg Ada in het oog, die het podium opliep. Hij schudde haar hartelijk de hand, zich be wust van al de ogen die op hen gericht waren. Nu -•ze£ hij met een wat ge- I zonderlijk besluit te regelen. 5. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot deelneming in de onderlinge ver- waarborgingsregeling der F.O.U. 6. Voorstel tot het aangaan van een aantal vaste geldleningen tot het con solideren van vlottende schuld. Prae-advies Bij hun circulaire van 17 December 1952, G nr. 49119 hebben Gedeputeerde Staten dezer provincie mededeling ge daan Inzake het gewijzigde standpunt van de Minister van Binnenlandse Zaken omtrent de financiering van gemeente lijke kapitaalsuitgaven. Dit nieuwe standpunt, waaraan door Gedeputeerde Staten de hand zal wor den gehouden, komt hierop neer dat een gemeente slechts dan voor het doen van nieuwe kapitaalsuitgaven in aanmerking kan komen indien zij zorgdraagt dat haar netto vlottende schuld een bedrag van 25 van haar gewone dienst niet over schrijdt. Derhalve dient thans een zo groot mogelijk bedrag van de vlottende schuld te worden omgezet in langlopende lenin gen. Het door B. en W. op de kapitaal markt gedane beroep heeft tot gevolg gehad dat thans 2.000.000.kan wor den geconsolideerd en wel tegen een rente welke gemiddeld belangrijk lager ligt dan de rente welke van overheids wege als maximum wordt toegestaan. De aanbiedingen zijn als volgt: 500.000.looptijd 30 jaar, rente 4 opnemingsdatum 1 April a.s.; 400.000.looptijd 40 jaar, rente 434 opnemingsdatum 15 Febr. a.s.; 600.000.looptijd 40 jaar, rente 4 opnemingsdatum 15 April a.s.: 500.000.looptijd 30 jaren; rente 4)4) opnemingsdatum 1 Juli a.s. Hiermede zal de vlottende schuld na genoeg geheel zijn geconsolideerd. B. en W. wijzen er nog op dat naast de voordelige rente ook de data van op. neming zeer gunstig zijn. Op één na zijn zij precies afgesteld op de datum van aflossing van de kasgelden of rekening- courant-credieten. Daardoor wordt on nodig renteverlies voorkomen. Bovendien worden alle leningen gesloten op onder handse schuldbekentenis, waardoor zo wel de belangrijk hogere kosten als de omvangrijke administratieve bemoeiingen van obligatieleningen worden vermeden. 7. Voorstel tot goedkeuring van de rekening 1951 van het Algemeen of Bur gerlijk Armbestuur dezer gemeente. 8. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de gemeenterekening met de daarbij behorende bedrijfsrekeningen over het dienstjaar 1951. 9. Voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting en de bedrijfsbegro, tingen voor het dienstjaar 1953. 10. Voorstel tot het benoemen der leden van het bestuur van de gemeente lijke instelling voor maatschappelijke zorg. In de volgorde van voorkeur geven B. en W. hieronder de in overeenstem ming met het burgerlijk armbestuur op gemaakte voordracht voor elk der te vervullen plaatsen. forceerde opgewektheid we gaan het proberen, Ada. Houd ie haaks. Ze wou wat terug zeggen, maar ze merkte wel dat hij zijn aan dacht geheel had bij de taak van deze avond. Voor de pauze ging alles goed. Het koor zong als steeds gedisci plineerd en enthousiast, de orkest- musici merkten al spoedig dat ze op de dirigent konden vertrouwen en een machtig gevoel van geluk doorstroomde Frits, toen dit ge hele apparaat daar onder zijn be wegende handen begon te leven en scherp reageerde op de minste van zijn aanwijzingen. Dankbagr dacht hij in dit ogenblik aan Bre derode die hem toch maar zo ver had gebracht, en een gevoel van' spijt kon hij niet onderdrukken, dat hij zijn oude leermeester zo grof bejegend had. Als het concert was afgelopen, dacht hij, moest hij dit goedmaken. En dan zou Brede rode zijnerzijds ongetwijfeld erken nen dat hij gelijk had gehad, In de pauze was het roerig. De koorleden stonden in groepjes bij elkaar, de bestuursleden hadden onderling een ernstig gesprek. Frits tikte op de lessenaar. We zullen het niet te lang maken, dames en heren. Vanavond moeten we klaar komen. Wilt u uw plaats weer innemen Ada kwam naar voren en zette zich op een stoel vóór het koor, naast haar de tenor die met haar het duet moest zingen. Het was een jonge man, niet geheel zeker van zichzelf en geenszins vrij van plankenkoorts. Maar Frits wist wat hij in zijn mars had en knikte hem bemoedigend toe. Toen zoch- 1. j. Jansen, Markstraat 10, Kaatshèuvel G. v. d. Hoven, Marktstr. 12, Kaatsh. 2. C. P. Snoeren, Gasthuisstr. 23, Jos v. Gastel, Hoofdstr. 131, Kaatsh. 3. Chr. Hendriks, Peperstr. 24, Kaatsh. A. Dekkers, Hoofdstr. 127, Kaatsh. 4. J. A. Vloemans, Vaartstr. 80, Kaatsh. J. P. Ligtvoet, Gasthuisstr. 36, Kaatsh. 5. Jos. v. Lier, Bergstr. 2, Loon o. Z. L. v. Loosdrecht, Kerkstr. 45, L.o.Z. 6. J. W v. Noije, Hogesteenw. 35b, W. Ligtenberg, Land v. Kleef 5, 11. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. Prae-advies Naar aanleiding van het besluit van ons college tot vordering ingevolge de Woonruimtewet 1947 van de woning Kruisstraat 32a, alhier, eiste de eigenaar van deze woning in kort geding vernie tiging van dit besluit. Bij vonnis van de president der arron- dissements-rechtbank van 6 Januari 1953 werd deze eis afgewezen. Tegen dit von nis werd door de tegenpartij hoger be. roep aangetekend. De rechtskundige, die wij in deze aan gelegenheid hebben geraadplegd, heeft medegedeeld, dat hij van oordeel is dat de ingebrachte grieven onhoudbaar zijn en adviseert in hoger beroep verweer te voeren. 12. Verzoek van het bestuur der stichting Natuurpark „De Efteling" be treffende tapvergunning ingevolge arti kel 8, le lid, der Drankwet 1931, stbl. 476. Prae-advies Het bestuur der stichting Natuurpark „De Efteling" heeft verzocht 1. bij raadsbesluit vast te stellen dat de nieuwe restauratiegelegenheid in het Natuurpark, welke in aanbouw :is, is te zien als een buitengewone inrichting voor maatschappelijk verkeer: 2. aan de minister van sociale zaken, gedeputeerde staten gehoord, voor te stellen burgemeester en wethouders te machtigen een tapvergunning boven het vastgestelde maximum te verlenen. B. en W. zijn van oordeel, dat het nieuwe restaurant aan de hoogste eisen van comfort en service gaat voldoen en het belang van het bezoekend publiek, dat bovendien, gezien de jongste erva ring, van internationaal karakter zal blijken te zijn, medebrengt, dat dranken in de meest verscheiden soort, waaron der alcoholhoudende drank evenzeer is te rekenen, voor het bezoek verkrijgbaar zijn. 13. Voorstel tot aankoop van een perceel grond van de Wed. J. Muskens- de Kort, Kapelstraat 28 te Elshout. Prae-advies Ten behoeve van straataanleg en wo ningbouw is het gewenst dat de gemeen te beschikt over grond in de nabijheid van de Tramlaan. B. en W. hebben de Wed. J. Mus- kens-de Kort, Kapelstraat 28 te Elshout (Drunen) bereid gevonden haar perceel, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie B nummer 6020, groot 0.38.50 ha. voor de prijs van 1.175.- aan de gemeente te verkopen. Het prij- zenbureau voor onroerende zaken ver klaarde tegen genoemde prijs geen be zwaar te hebben. Als bedrijfsschade dient, blijkens me dedeling van de rijksconsulent voor ten zijn ogen die van Ada. Ze zag hem lachend aan en wuifde even met de hand. Het orkest .zette in. De heerlijke muziek golfde door de verlaten ruimte. Daar zaten ergens in een stoelenrij de orkestdirigent met de hand aan het oor en naast hem Brederode. Het gevaarlijke moment kwam de inzet van het duet. Ada en de tenor, Frans Weener, waren opge- staan. Reeds na de eerste tonen tikte Frits verstoord af. Die inzet was niet fraai merkte hij op, zijn ongeduld be dwingend lerwille van Ada. Meneer Weener, wilt u vooral goed opletten Maakt u zich maar niet ongerust, 't loopt best. Hij zag hoe Weener bloedrood werd en hoe enkele koorleden fluisterden. Nog eens beginnen hij C. richtte hij zich tot de leden van het orkest. Weer begonnen de violen hun zang en op een gebaar van Frits' hand zetten de solisten in. Maar het duurde niet lang of Frits tikte weer af. Ik heb 't ditmaal laten pas seren zei hij maar de inzet was weer verre van ideaal. En ik heb zoeven laten pas seren dat u mij daarvan de schuld gaf zei Weener trillend van emotie maar ik moet dit met nadruk tegenspreken. U wilt dus zeggen. be gon Frits aarzelend. Juffrouw Siccama was eruit! schalde opeens de stem van de or kestdirigent achter uit de zaal. Frits keek verstoord om, maar grond- en pachtzaken van 29 October een bedrag te worden uitbetaald van 272.25 (inkomstenderving 660.— verminderd, met rente van vrijkomend kapitaal ad 387.75). 14. Voorstel tot vaststelling van de bedragen per leerling voor gewoon, en voortgezet gewoon lager onderwijs voor het jaar 1953. Prae-advies Overeenkomstig het advies van de in specteur stellen B. en W. de raad voor de bedragen per leerling voor ge woon- en voortgezet gewoon lager on derwijs vast te stellen op resp. 30.— en 45. 15. Voorstel tot verkoop van de wo ning Dongenseweg 145. De bewoner van de woningwetwoning met winkel en bakkerij, Dongenseweg 145, alhier, J. P. van Valderen, heeft reeds in October 1951 verzocht het door hem bewoonde pand te mogen kopen. Na een langdurig overleg met B. en W. heeft de minister van wederopbouw en volkshuisvesting zijn goedkeuring ge hecht aan de verkoop van deze woning met bijbehorend erf voor de door van Valderen geboden prijs van 6.000. Deze woning verkeert in een zo de solate toestand dat spoedig tot ingrijpen, de herstelwerkzaamheden zou moeten worden overgegaan. Hierdoor zou voort gaande exploitatie door de gemeente een zodanig verlies opleveren, dat de lage verkoopprijs verantwoord is. 16. Rondvraag. BURGEMEESTER VAN HOOGE EN LAGE ZWALUWE. Bij K. B. is benoemd tot Bure,- meester van Hooge en Lage Zwa- iuwe Dr. C. Vlak, voormalig be stuursambtenaar in Nederlandsch- Indië en thans sociaal-economisch adviseur van de gemeente Soest en leraar in het stadsrecht en de economie aan het St. Bonifacius- lyceum te Utrecht. Hij is thans woonachtig in Maartensdijk (Tuin dorp). EMIGRANTEN NAMEN AFSCHEID. Het is langzamerhand een scho ne traditie geworden, aldus 't Huisgezin, dat zij die gaan emi greren, voor het laatst in Veghel bijeenkomen om op officiële wijze afscheid te nemen van geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Dat is ook Donderdag weer gebeurd door zeshonderd aspirant-emigranten uit het Bossche Bisdom. In de Veghel se Lam bertuskerk droeg Mgr. Mutsaerts een gelezen 11. Mis op, waarna de Bisschop aan iede re emigrant de wonderbare me daille overhandigde. 's Middags vertoefde Mgr. Mutsaerts ander maal tussen de emigranten toen hij luister bijzette aan de afseheids- plechtigheid die in zaal van Ber- kel gehouden werd. Deze bijeen komst werd tevens bijgewoond door de Australische emigratie attaché Mr. Cliff en zijn secretaris en door vertegenwoordigers ;van de Commissaris der Koningin en van de Regeringscommissaris voor de emigratie. de concertmeester vlak voor hem fluisterde: Dat is zo, meneer Terlaer. Ik heb het ook gemerkt. Juffrouw Siccama zei Frits en de angst voor een volledige de bacle maakte zijn stem scherp wilt u goed opletten? Het is een van de moeilijkste duetten, de so lopartij daarna is een stuk gemak kelijker, maar dit moet ook vlot lopen. Hij vond zichzelf zijig. zo pakte hij doorgaans de mensen niet aan, en plotseling voelde hij hoe juist Brederode's zienswijze was ge weest. Tè veel persoonlijk element zat er in dit toch zuiver muzikaal ondernemen. Hij schudde zich als wilde hij iets kwijt en nam zich voor van nu af Ada Siccama pre cies te behandelen als een koorlid achteraan. Weer zette het orkest in en Frits besloot ditmaal het duet helemaal uit te laten zingen, maar hij hoorde wel: het was niet ideaal. Weener was een geboren Bach-zanger, die had de stijl wel beet, maar Ada paste er niet bij. Hun zang was niet homogeen. Na het duet tikte hij weer af en wenkte de beide solis ten. Ik kan het helemaal niet be wonderen, zei hij kort. Ik ook niet zei Weener strijdlustig. Ada zweeg koppig en gespannen. Hebt u dat dan niet op de re petities met juffrouw Siccama sa men al gemerkt? vroeg Frits aan Weener. We hebben veel te weinig ge repeteerd antwoordde die stug. Waarom hebt u dan niet. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6