DE ECHO VAN HET ZUIDEN J.pOAt. BIOSCOOP-PROGRAMMA. Willem van der Mee begiftigd met gouden ere-medaille Oranje-Nassau NATIONAAL RAMPLN-ClMllÉ w. s. c. VRIJDAG 27 FEBRUARI 1953. 76c JAARGANG No. 17 mssmn ZONDAGSDIENST 1 Maart 1953. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. 1 Maart 1953. 10 uur: Ds. W. L. Jens. Collecte „Geestelijke Belangen". R.K. MIDDELBARE HANDELS. AVONDSCHOOL WAALWIJK. Geslaagd voor practijkexamen Boek houden: P. v. Herwijnen en J. Vrij te Waalwijk; A. van Bladel en A. Leijtens te Drunen. Voor practijkdiploma EngelsL. Ber- kelmans te Waspik. SLEM. .De tijd schrijdt voort naar de da tum der grote Internationale Ten toonstelling Schoen Leder Mode (Slem) en daarmee houden de voorbereidingen gelijke tred. De verschillende comité's heb ben hun plannen gereed, de platte gronden van de standsindeling in de gebouwen zijn of worden ver zonden en van alle zijden komen reeds de inschrijvingen binnen. De gebouwen zijn gehuurd, de terrein-aanleg vastgelegd en de be planting en feestverlichting zijn in voorbereiding. Het comité voor de show heeft z'n opzet voltooid en wat hier ge boden zal worden, zal al het voor gaande, waar ter wereld overtref fen. Deze shows met balletten en speciale verlichting beloven een unicum te worden en een attractie van de eerste grootte, vooral door de wijze waarop deze deze shows zijn ontworpen en voor 't voetlicht zullen worden gebrach. Ook voor de nodige attracties buiten het Luna-park zal worden gezorgd, kortom, de Slem belooft in elk opzicht iets groots te wor den, de attractie van 1953 voor vakman en leek. GOUDEN BRUILOFT IN DE PUTSTRAAT. Wanneer we ons verslag van de gouden bruiloft in de Putstraat van het echtpaar A. de GraafMaas voortzetten (in ons vorige nummer brachten we al een gedeelte van de feestviering onder uw aandacht), dan moeten we u allereerst wijzen op de receptie die in de middag uren gehouden werd en waarop velen het gouden paar hun geluk wensen kwamen aanbieden. Van deze gelegenheid maakte ook het buurtcomité gebruik. Bjj mon de van de voorzitter, de heer van Mierlo, werd het geschenk aange boden. Namens alle bewoners van de Putstraat bood de voorzitter het gouden paar de gelukwensen aan; 50 jaar lang had O. L. Heer lien voor elkaar en voor de kinderen willen/sparen. Het was heel begrij pelijk dat zij als katholieken de dag begonnen waren met dank te bren gen aan de gever van alle goeds. Wij hebben met u gebeden dat God u moge sparen en eens u sieren met de diamanten kroon. De heer v. Mierlo gaf hen vervolgens de verzekering dat heel de Putstraat met hen meeleefde en het bleek dat zij aller sympathie hadden. Men had het niet willen laten bij de verzorging van dit feest alleen, men had ook een geschenk willen geven, waarvan men de keuze aan het gouden paar had gelaten. Dit geschenk, een fraaie traploper, bood hü dan aan, wenste hen nog maals hartelijk geluk en sprak de hoop uit dat zij in navolging van de ouders van de bruid eens hun diamanten bruiloft zouden vieren. De oudste zoon dankte namens zijn ouders voor het geschenk en voor de mooie woorden van de voorzitter. Hij overhandigde een couvert. In de middaguren bestond de feestviering [ujit een voorstelling, die verzorgd werd door Cia van Boort met haar poppenspel, die bestemd was voor de jeugd; u be grijpt dat de jougelui zich uitste kend hebben vermaakt. Ook was er die middag een tractatie voor de kinderen en voor de zieken in de buurt. Het hoogtepunt van de feestvie ring door de buurt vormde de feestavond die te 8 uur in de zaal van de heer Fr. v. Helvoirt werd gegeven. Maandenlang was er aan de voorbereiding hiervan gewerkt en er was voor deze gelegenheid door de heer Harry Maas een revue in elkaar gezet onder de toepasse lijke titel „Heel de Putstraat op z'n kop". Natuurlijk kwam heel de Put straat naar deze opvoering zien, zodat Maandagavond, toen de ge huwden uitgenodigd waren en Dinsdagavond, toen de jongelui uit de Putstraat verwacht werden, de zaal tjokvol was. En dat het er gezellig en vrolijk naar toe ging, zal wel niemand verwonderen. Want in de Putstraat daar weten ze feest te vieren in goede eensgezindheid, echt gemoe delijk en uitbundig. Men moet respect hebben voor de samensteller en leider van deze revue, de heer H. Maas, en voor de heer P. Mulders, die de muziek en de begeleiding verzorgde. Met de bescheiden financiële middelen en de ongeschoolde krachten waaro ver zij konden beschikken, hebben zij een zeer leuk en variërend pro gramma van 18 nummers in elkaar weten te zetten, dat bij iedereen zeer in de smaak viel. Liedjes, voordrachten, 1-acters en balletten wisselden elkaar in 'n vlot tempo af en ook het gouden bruidspaar, dat natuurlijk het on derwerp van verschillende liedjes en voordrachten was, verscheen ten tonele, waar het een passende hulde in ontvangst mocht nemen en met gouden kronen werd ge sierd. Het publiek was gul met z'n applaus en zong de toepasselijke refreintjes flink mee. Terecht heeft de voorzitter van het buurtcomité, de heer C. van Mierlo, die beide avonden ook met een woord van welkom opende, aan het slot alle medewerkenden dank en hulde gebracht voor het gebodene. Speciaal aan de heer H. Maas, die tevens een fruitmand in ontvangst had te nemen, en aan de heer P. Mulders«werd welverdien de lof toegezwaaid, waarmee alle aanwezigen spontaan instemden. Beide avonden werden besloten met een zeer geanimeerd danspar tijtje met attracties, waarbij het er uitgelaten toeging, zodat veel te vroeg nog het sluitingsuur kwam. Het comité dat een en ander heeft voorbereid, de medewerkenden, de buurtbewoners en vooral het gou den paar kunnen met voldoening op dit feest terugzien en zullen nog lang een prettige herinnering hieraan bewaren. A. DEN DOOLAARD VOOR DE KUNSTKRING. Dinsdagavond verscheen de be kende schrijver A. den Doolaard op het podium van Musis Sacrum met een causerie, die men kan re kenen tot het „wetenschappelijk" deel van de werkzaamheid van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap. Hij sprak over „Het land van Tito", dus vooral het Joego-Slavië van na de oorlog, en verlevendigde zijn woorden met veel interessante en mooie plaatjes van land en volk. Den Doolaard begon met een uit eenzetting over het karakter van het volk van Joegoslavië, of liever de volken, waaruit hij vooral de politieke verhoudingen verklaarde, maar ook de moed en de vasthou dendheid waarmee het land zicli onder de leiding van Tito zelf be vrijd heeft, ondanks de geweldige offers die dit heeft gekost. Hij te kende ook de verhouding tussen Kerk en Slaat, die hij kenschetste als een stille kerkvervolging: de regering tracht vooral de jeugd godsdienstloos op te voeden. Voor het overige merkt men er volgens Den Doolaard weinig van. Voorts vertelde hij aan de hand van zijn kleurenfoto's allerlei over zijn be levenissen van de afgelopen zomer ioen hij 5 maanden in Joegoslavië heeft doorgebracht. Er sprak een grote belangstelling en liefde uit voor het volk, grote bewondering voor de krachtige ontwikkeling die het doormaakt, maar op de onbe vangen luisteraar maakte hét toch min of meer de indruk van eenzij digheid, die verklaarbaar is, hoe wel lichtelijk hindert. Het grote succes dat Den Dool aard behaalde bij de goed bezette zaal, was behalve aan het onder werp zeer zeker ook te danken aan zijn boeiende voordracht, wat alles tesamen de avond tot een ge slaagde avond maakte. IR WELLEN SPRAK VOOR WAALWIJKSE BOEREN. Voor de leden van de afdeling WaaL wijk van de NCB die j.l. Maandag in café het Vosje haar jaarvergadering hield sprak de secretaris van de NCB Ir Wellen over het nut en de grote bete kenis van de coöperatie. Hij werd welkom geheten, evenals de geestelijk adviseur Pastoor van den Bre- kel en de andere aanwezigen, door de voorzitter van de afdeling de heer A. van Hul ten. De heer Wellen gaf allereerst een korte schets van de historische ontwik, keling der coöperatie; de eerste coöpera tie was die van de zuivel, die gevolgd werd door de Boerenleenbank, de coöpe ratieve afzet van vee en vlees en de eiermijn. Het doel van de coöperatie noemde Ir Wellen de producten van de boeren op centrale punten bijeen bren, gen en daardoor zo vlug mogelijk de consumenten bedienen; hierdoor werd ook de opbrengst van deze producten opgevoerd. Het lag niet in de bedoeling door deze handelwijze de belangen van de particuliere handel te schaden, maar die der boeren te dienen. En ir Wellen maakte het voordeel van de coöperatie duidelijk door het ge ven van voorbeelden van plaatsen waar men de instelling van de coöperatie nog niet kende en waar de producten soms 2 ct. per eenheid minder opbrachten dan in de plaatsen waar men de coöperatie wel kende. Na de gezamenlijke verzekeringen aan een beschouwing te hebben onderworpen» wees hij op het nut van de coöperaties vooral tegenover de grote trusts en con cerns. De spreker deelde nog mee dat bin. nenkort voor graan, akkerbouw en zui velproducten productieschappen in het leven zullen worden geroepen. Met een aansporing tot de leden om te zorgen dat het bestuur tijdig verjongd werd door het benoemen van jonge boe ren besloot Ir Wellen zijn causerie die aller aandacht had. Na de vertoning van de film NCB. parade sprak de voorzitter een hartelijk dankwoord tot de secretaris van de Bond en hij gaf hem de verzekering dat de Waalwijkse boeren hem graag nog 'ns 'n keer in hun midden zouden willen zien. Uit het verslag van de secretaris-pen ningmeester de heer A. v. Leyden bleek dat het financieel iaar sloot met een ba tig saldo van 229.50. De aftredende bestuursleden de heren M. Bertels, J. van Heesbeen en A. van Leyden werden met nagenoeg algemene stemmen herkozen. Nadat de voorzitter enkele mededelin gen had gedaan betreffende de hulpver lening aan de getroffen gebieden, werd een voorstel van het bestuur om het sa. laris van de secretaris-penningmeester te verhogen door de vergadering aangeno men. Ook het voorstel van het Hoofdbe. stuur om een suikerbieten-telersvereni ging op te richten werd nog besproken, maar het bestuur zou de kwestie nog aan een nader onderzoek onderwerpen. ONDERLINGE VEEVERZEKERING. Dezer dagen hield de Onderlinge Veeverzekering haar jaarvergade ring in café W. Pullens. De voorzitter, de heer Nic. Klerx, heette alle aanwezigen welkom en verzocht de secretaris de notulen der laatste algemene vergadering voor te lezen, die na voorlezing on veranderd werden goedgekeurd en getekend. Hierna gaf de secretaris, de heer A. v. Leijden, eén overzicht van het afgelopen verenigingsjaar. Hieruit kwam vast te staan dat er in 1952 minder premie geïnd be hoefde te worden dan in 1951, dat er 8 koeien en 1 kalf gestorven of opgeruimd zijn, dat hiervan zes koeien en één kalf nog 1962.75 hebben opgebracht. Dat er op 1 Ja nuari 1953 355 dieren verzekerd waren voor een geschatte waarde Van 183170.De verzekering telt thans 37 leden. Vervolgens gaf de penningmees ter, de heer W. Pullens, verslag over de financiële toestand; hieruit bleek dat 1952 sloot met een batig saldo van 1324.32. Hierna kwam een afgevaardigde van de verzekeringen van de N.C.B. uit Tilburg aan het woord, die zou spreken over herverzekeren van meerwaardig rundvee en het collec tief verzekeren tegen brand en he melvuur. Wat het eerste onderwerp betreft, dit heeft hier nog direct geen nut, daar hier geen of heel weinig meerwaardig vee aanwezig is. Wat het collectief verzekeren be treft, hiervoor bestond van de zijde der leden en ook van het bestuur wel animo; besloten werd binnen korte tijd nog een vergadering bij een te roepen en te trachten 't vee collectief te laten verzekeren, daar dit voor velen een lagere premie kan betekenen en een uitbetaling naar handelswaarde. Hierna werd met 20 stemmen de heer A. v. Leijden herkozen, terwijl in de vacature Arn. Baijens werd gekozen de heer P. van den Broek. De voorzitter deelde verder nog mee dat er moeilijkheden waren ontstaan over uitbetaling van een gestorven kalf; bij nadere uitleg werd aan de vergadering overgela ten hierover te besluiten. Unaniem gaf men de voorkeur dit geval in stemming te brengen, met het re sultaat dat er 16 voor uitbetaling waren en 3 tegen (3 blanco). Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de voorzit ter de vergadering sloot onder een woord van dank tot de aanwezigen voor het goede verloop hiervan. K.A.J., AFD. ST. CLEMENS. Dinsdag j.l. is er veel gesproken en zijn er ook vele plannen ge vormd over de Lourdes-bedevaart. Allereerst werd een uiteenzetting gegeven over 't waarom de K.A.J. naar Lourdes gaat. De aalmoezenier gaf in duidelijke lijnen het doel en de waarde van de bedevaart, waar aan naar schatting 10.000 jonge ar beiders deel zullen nemen. Vanuit het district Tilburg ongeveer 1500, en hierbij moet een flink aantal jongens uit Waalwijk zijn. Hoe zo een bedevaart is, hebben we Vrij dag 20 Februari j.l. kunnen zien in het K.A.B.-gebouw, waar de film gedraaid werd van de bedevaart van de Belgische K.A.J. en V.K.A.J. Reeds voor Zondag 22 Februari j.l. hadden zich al vijf jongens op gegeven voor deelname en op de gehouden groepsavond bleek dat dit aantal al tot acht gestegen was. Vol vuur, zijn deze jongens begonnen de 200 bij elkaar te krijgen die daarvoor nodig zijn. De spaarleider bestudeert de gegevens van het spaarsysteem en de spaarkaarten zijn al onderweg. Spoedig zullen deze jongens een aparte avond bij eenkomen om diverse acties te or ganiseren. Er zijn echter in de St. Clemens-parochie nog verschillen de jonge arbeiders die interesse hebben voor deze bedevaart. Zij zullen van harte welkom zijn en ook zij kunnen de komende acties mee uitvoeren. Wij hopen dat in de parochie St. Clemens nog vele jon ge arbeiders deze kans waarnemen om voor 200 een hele week ter bedevaart naar Lourdes te gaan. Inlichtingen hierover worden U graag verstrekt op de volgende adressen: D. v. Gelder, Vooreinde 9; A. Buys, Baardwij ksestraat en L. Burmanje, Laageinde 76. Agenda voor de a.s. week: Zondag: 8.25 uur: Studiekring bij de Eerw. Zusters te Waalwijk (onderw. Lourdes 1954). Wij rekenen op alle leden van de afd. St. Clemens. Dinsdag: 8 uur: Ontspanningsavond oudere groep. Vrijdag: 7.30 uur: Ontspannings avond jongere groep. Zaterdag: 2 uur: Werkgroep; 8 uur: Ontspanningsavond voor alle jonge arbeiders van 1423 jaar uit de St. Clemens-parochie. R. W. B. Prijswinnaars Jeugd-ontspanningsavonden. Groep I, 6 t.m. 9 jaar: 1 P. Avontuur 208 punten, 2 A v. d. Heijden 163 pt., 3 H. Schafer 161 pt., 4 L. Dekkers 156 pt., 5 F. Leenheers 122 pt., 6 H. Bruur- mijn 104 pt. Groep II, 10 t.m. 12 jaar: 1 D. Avon tuur 275 pt., 2 B. Kooymans 216 pt., 3 A. v. Osch 211 pt., 4 H. Muskens 207 pt., 5 H. Sulsters 205 pt., 6 J. Klerx 192 pt. Groep III, 13 t.m. 16 jaar: 1 G. Mole- graaf 290 pt., 2 Th. Hellings 247 pt„ 3 J. Didden 235 pt., 4 J. Wijtvliet 226 pt., 5 A. Maijers 219 pt., 6 Jo Treffers 216 punten. SNELLE HULP Op 21 Februari werd op de Antillen een briefomslag uitgegeven met de op druk „Overstromingsramp 1953', De An tillen helpen Nederland", terwijl een rood-wit-blauwe baan de West met het overstroomde gebied verbindt. Al op 23 Februari kreeg een inwoner een brief In zo'n omslag en gefrankeerd met de Antillaanse watersnoodzegel van 22Yi ct. met een toeslag van lYi cent. Let terlijk en figuurlijk dubbele hulp. AANRIJDING. Toen een personenwagen van de firma M.-S. alhier Woensdag vanaf de Min. Loeffstraat de Baardwijk- sestraat wilde inrijden en afremde, reed een achter de wagen rijdende motorrijder tegen de auto op. Ge lukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; er was alleen ma teriële schade. BALDADIG. Dezer dagen deed zich weer een geval van baldadigheid voor toen een stelletje kornyiten zich niet be ter kon vermaken dan met het opbreken van de pas in de nieuwe wijken van de St. Antoniusparochie gelegde trottoirs. Gelukkig zijn hun namen te juister plaatse bekend, zo dat er wel een stokje voorgestoken zal worden. MUSIS SACRUM. „Klopjacht". Een zwarthandelaar slaagt er na zijn arrestatie in op weg naar het gerechtsgebouw te ontsnappen. Dat is het begin van de spannende klopjacht waaraan de- film zijn ti tel ontleent. De ontsnapte gevan gene wendt zich tot een vroegere vriendin en die probeert hem met de hulp van een journalist, met wie zij omgang heeft, aan de nasporin gen van de politie te onttrekken. Vanuit Parijs bereiken zij gedrieën met veel moeite de Belgische grens, waar het meisje een botsing tussen de twee mannen, die al eer der dreigde, tracht te voorkomen. Wanneer zij echter de journalist wil waarschuwen, komt zij de po litie tegen en samen met de zwart handelaar valt zij onder de kogels van de politie. Deze film is te zien van Vrijdag tot Zondag. „Aladdin en z'n lamp". Deze film verplaatst ons natuur lijk in Oosterse sferen, waar de zakkenroller Aladdin weet door te dringen in het paleis van de won derschone kroonprinses van Bag dad Jasmijn. Dit bezoek maakt we derzijds een diepe indruk, maar 't brengt ook het leven van Aladdin in groot gevaar. Een magiër, een lamp en een geest bezorgen hem een paleis waarmee hij tegen Prins Bokra kan concurreren, maar een nieuw gevaar voor zijn leven vor men. Aladdin heeft ondertussen de liefde van Jasmijn verworven en als dan na nog veel moeilijkheden voor de gelieven, prins Bokra door het bezit van de lamp de dood ge vonden heeft, is de toekomst voor Aladdin en Jasmijn. Hoe dat alle maal gaat, kunt ge Maandag en Woensdag igaan bekijken. AVONDORIËNTATIE A.C. DE LANGSTRAAT. Door de Automobielclub „De Langstraai" wordt op Vrijdag 6 Maart een avondoriëntatierit geor ganiseerd over aen afstand van 35 kilometer. Men start vanaf het clubhuis Hotel Verwie] en men yijdt met een gemiddelde snelheid van 30 km zijn traject, dat eindigt „in de omgeving van de gemeente Kaatsheuvel". In hotel Jan Smit te Kaatsheuvel zal de uitslag bekend worden gemaakt. De rit, die is uitgezet door de heer W. Musters uit Kaatsheuvel in samenwerking met de heer P. Melis uit Tilburg, leidt uitsluitend over goede wegen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Peter zv C van Beek- Bogers Gerarda M J dv J J van Engelen-van Geenen Christina G dv R Labordus-van Osch Apo- lonia W dv A Nelis-de Raden te Drunen Godefrida A M dv H J van Brunschot-van de Water Maria C A dv J A Mahieu-Prove- niers. Overlijden: Carel C L Manders 61 jaar echtg Th Korthout Bar- tholorneus v Dongen 71 jaar echtg van W M Duquesnoij Antonia J van der Linden 63 jaar echtg van A C van den Berg Henricus van Delft 47 jaar echtg van J P Henkel- man. Huwelijksaangiften: Gene. Huwelijken: Gene. Ingekomen: Gene. Vertrokken: J P Heeffer naar Rotterdam S H Spijer naar Brunssum C W P van Raak naar Goirle. Hoezeer de heer Willem van der Mee aller sympathie en waardering genietis overduidelijk gebleken uit de grote belangstelling die er was, toen hij Dinsdag, j.l. het feit herdacht, dat hij veertig jaren ge leden in dienst kwam bij de N.V. ,,Noord-Braband,') maatschappij v. verzekering op het leven alhier. Maar meer dan uit al de mondelin ge en schriftelijke gelukwensen en huldigingen en uit de tientallen bloemstukken bleek deze waarde ring uit het feit, dat het Hare Ma jesteit de Koningin behaagd heeft, hem te begiftigen met de ere-me daille in goud, verbonden aan de Urde van Oranje'Nassau, zoals burgemeester Teijssen in de avond uren ten huize van de jubilaris kwam mededelen. De feestdag was begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid in de parochiekerk, die opgedragen werd door een zwager van de feesteling, de ZeerEerw. Pater Serapion Ti- bosch van de Orde der Carmelie- ten. Deze kerkelijke plechtigheid werd gevolgd door een feestelijke huldiging ten kantore van de Maatschappij, waarbij de directie, geheel het personeel van 't hoofd kantoor en de familie van de heer van der Mee aanwezig waren. De directeur van Noord-Braband de heer Jud. Timmermans, compli menteerde de jubilaris namens de directie, prees de wijze waarop hij steeds, in al die jaren dat hij de groei en de ontwikkeling van de maatschappij meemaakte, zijn werk zaamheden had verricht, ondanks de vele tegenslag in zijn persoon lijk leven. Hij hoopte dat de heer van der Mee in de jaren die hem nog scheidden van de pensioenge rechtigde leeftijd in staat zou zijn steeds op dezelfde wijze de belan gen van de maatschappij te behar tigen. Als blijk van de waardering en de dank der directie bood hij hem een geschenk aan onder cou vert en een zeer fraaie bloemen mand. Namens het personeel van 't kan toor werd het woord gevoerd door dhr. v. Broekhoven, die de jubila ris dankte voor de beminnelijkheid en het Godsvertrouwen, welke ei genschappen zijn collega's van hem hadden kunnen leren. Ondanks de vele moeilijkheden die de heer van der Mee kende in zijn leven, had hij toch steeds het hoofd omhoog gehouden. HU prees hem ook om zijn collegialiteit en zijn sociaal gevoel en hij deed dat in hartelijke, welgemeende en goed gekozen woorden. Zijn woorden deed hij vergezeld gaan van een geschenk in de vorm Burgemeester Teyssen com plimenteert de Heer Van der Mee met zijn onder scheiding. van een mooi vloerkleed en een kleurrijke bloemenmand. Het dankwoord dat de jubilaris hierna sprak, was ook namens zijn echtgenote, wier gezondheidstoe stand het niet toeliet bij deze hul diging aanwezig Ie zijn, en was op de eerste plaats gericht tot God, die het hem steeds mogelijk had gemaakt zijn plicht te doen; hij dankte de directie voor de harte lijke woorden en voor het geschenk en zich richtend tot de collega's, dankte hij deze voor de warme ge voelens van genegenheid en voor het hartelijke medeleven dat hij steeds van hen had mogen onder vinden. Na deze officiële huldiging ont ving de jubilaris te zijnen huize de oudere collega's en het personeel van de afdeling waarop hij werk zaam was; in een genoeglijke stem ming heeft men de middag door gebracht. Velen, waaronder ook de Zeer Eerw. Heer Pastoor en kapelaan van St. Clempns, kwamen hun ge lukwensen aanbieden, zeer velen ook deden dit in de vorm van bloe men, telegrammen en geschenken. Het hoogtepunt van dit feest was echter toen omstreeks 6 uur burgemeester Teijssen, vergezeld van de heer Jud. Timmermans, in de Baard wij ksestr. verscheen om de jubilaris, in tegenwoor digheid nu van diens echtgenote en gehele familie, mededeling te doen van het feit, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem te begiftigen met de gouden ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De burge meester deelde mee dat hij enige ogenblikken geleden van het Ka binet van de Koningin de telefo nische mededeling had gekregen dat het betreffende besluit door de Koningin diezelfde middag ge tekend was, zodat hij hem niet de versierselen van deze prachtige onderscheiding kon overhandi gen. De burgemeester, die reeds schriftelijk zijn gelukwensen had doen toekomen, complimenteer de de jubilaris met diens feest, maar vooral natuurlijk met diens onderscheiding, die een waarde ring was voor het vele dat de heer v. d. Mee in het belang van de maatschappij Noord-Braband en in zo menig ander opzicht heeft verricht. Zeer geroerd dankte de heer v. d. Mee op de eerste plaats Hare Majesteit, die hem deze onderschei ding had toegekend en dan allen die er aan hadden meegewerkt, niet op de laatste plaats de burge meester en de directie van Noord- Vorig bedrag 4721.85 RK Jonge Boerenstand 25. Voor het Rampenfonds van personeel en firma der handwerk schoen fabriek A. de Ruyter Zn., Waalwijk 55. Met de rommelpot 1.41 Chr. Gem. Zangver. Hallelujah, Besoyen 50. A. W. P. 5.--- Waalwijks Belang 100.- Aanvulling bijdrage personeel Fr. v. Wees en Zn. 12.69 4970.95 Braband. Hij hoopte dat God hem steeds de kracht zou blijven geven zijn diensten te stellen in het be lang van de maatschappij en de andere functies die hij bekleedde, en dat hij de onderscheiding steeds waardig en met ere zou mogen dragen. Het spreekt vanzelf dat wij de heer Willem van der Mee ook van harte gelukwensen met deze zeld zame onderscheiding, waarin hij een bekroning moge zien van het vele goede dat hij zowel in zijn werkkring als daarbuiten heeft verricht. Moge hij nog lang het te ken van deze waardering met eer op de borst dragen. Zondag a.s. staat er voor het pu bliek een zeer interessante wed strijd op het programma. Dan komt n.l. Uno Animo uit Loon op Zand bij WSC op bezoek, de club die j.l. Zondag tegen OSS gelijk speelde en zelf nog een behoorlijke kans op de bovenste plaats heeft. In de eerste ontmoeting verloor WSC met een gehavende ploeg met 43, doch zij zal 't zich nu als een eer aanrekenen om de gasten met lege handen naar huis te sturen. De positie die WSC momenteel op de ranglijst inneemt is lang niet zo gunstig, en zijn daarom ook de bei de puntjes hard nodig. We zijn er dan ook van. over tuigd dat WSC haar uiterste best zal doen en alles op alles zal zetten om de tegenstanders er onder te houden. Uno Animo daarentegen vecht nog voor haar kans, zodat het publiek van een spannende wed strijd verzekerd kan zijn. R.W.B.—VIRTUS. RWB krijgt a.s. Zondag Virtus uit Zevenbergen op visite. Dit elf tal verraste Zondag j.l. vriend en vijand door tegen Hero gelijk te spelen. RWB zal het derhalve dan ook allesbehalve gemakkelijk val len om er Virtus onder te houden, want de jongens uit Zevenbergen bengelen op de ranglijst nog steeds in de gevaarlijke zone, en mede door hun succes tegen Hero zal men er in Besoyen van overtuigd zijn dat zij ook Zondag tegen RWB, volledig geladen, de strijd zullen aanbinden. De thuisclub echter, die na de overwinning van vorige Zondag haar gunstige positie weer wat ver beterd zag, zal zich ook Zondag in de wedstrijd tegen Virtus volkomen realiseren dat de punten steeds meer waarde gaan krijgen, naarma te de competitie vordert. Doch het is ook een feit dat Besoyen met de vordering van het seizoen als mede gegadigde in iedere wedstrijd meer tegenstand te overwinnen zal krij gen. Dus, RWB-ers, a.s. Zondag van af het begin op volle toeren, want Virtus mag geen kans gegeven wor den om in Besoven datgene te her halen, wat Zondag 1.1. Hero is over komen. Aanvang half drie. Ook de donateurs moeten een be lastingkaartje nemen aan één van de loketten. De overige wedstrijden voor a.s. Zondag zijn: RWB 3—RWB 4 12 uur. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. Dat de opgave Zondag 1.1. zwaar was, dat wisten we en toch hadden we nog een vage hoop, aangezien de spelers boordevol moed waren en hun huid zo duur mogelijk zou den verkopen. De uitslag 50 viel ons daarom ook eerlijk gezegd te gen. Maar geen moed verloren. A.s. Zondag krijgen we dan een tegen stander die meer gelijkwaardig ge noemd mag worden. Hier moet zonder meer van gewonnen wor den. Met het gezegde „het kan ge makkelijk" en „wij geven elkaar in krachtsverschil nieis toe" zijn we er niet en komen we er niet. Het zijn de punten die tellen. En in onze positie gaan ze voortaan dub bel tellen. Zo gauw mogelijk van die onderste plaats, dat moet het enige zijn wat ons nog bezielt. Dat DESK er netelig voor siaat, zal niemand betwisten en het ge vaar dat opdoemt, moet met man en macht voorkomen worden. Welnu, luidt de alarmklok en vecht voor de overwinning tot je er bij neer valt. Het tweede klasserschap moetje dat waard zijn. Wjj zien met zeer grote belangstelling de wedstrijd van Zondag tegemoet. De succes- wens spreekt vanzelf. Mogen we Zondag ook op een grote en aan moedigende supportersschare re kenen'? Helpt allen mee onze jon gens de dans te doen ontspringen. DESK 2 heeft vrijaf en be vindt zich vanzelfsprekend Zondag langs de lijn. DESK 3 speelt om 12 uur thuis tegen Wilhelmina 3. Jan voert zijn mannen natuurlijk ter overwinning om daarna het thuisfront bij de wedstrijd tegen SET mee te ver sterken. DESK 4 speelt eveneens om 12 uur thuis tegen WSC 3. Dat moet

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5