i HET WAPEN Ö/ERMOCENf Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken. Capelle huldigde Mijnheer v. Nieuwenhuijzen op ongedwongen wijze. BREEGK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 MAART 1953 DE EINDHOVENSE MOORDZAAK. „MET WELDADEN OVERLADEN WÊÊÊÈÊÊÊÊÊM HOEST, GRIEP... Te weinig ruimte voor FINLAND SCHONK BIJNA 13 MILLIOEN GULDEN. De in Finland ingezamelde gel den voor Nederland belopen op 't ogenblik een totaal bedrag van 77 millioen Finse marken (ruim 12.7 millioen gld.). De regering droeg 59 millioen mark bij, het Fins-Ne derlands genootschap zamelde 20 millioen in en het Rode Kruis 7 millioen. Voorts zijn giften in na- tpra ontvangen. Dr J. VAN BEURDEN-HUIS GEOPEND. Maandag heeft het Hoogwaardig Heer Dr J. Onderstein, abt van de Abdjj van Berne, het Dr J. van Beurden-huis genoemd naar de tweede geestelijke adviseur van de R.R. Middenstandsbond in het bis dom 's-Bosch (geboortig uit Kaats heuvel) onder zeer grote belang stelling ingezegend en geopend. Hiermee heeft de R.K. Midden standsbond een mooi, comfortabel ■en gunstig bondsgebouw met eigen kantoren en vergaderzalen gekre gen. Dader bekent. De 27-jarige los-werkman v. d. B. te Eindhoven, die door de poli tie was aangehouden als verdacht van de roofmoord, die op Zondag 22 Februari werd gepleegd op de 74-jarige M. v. Rruysdijk te Eind hoven, heeft zijn misdaad bekend. Hij heeft bovendien toegegeven, dat hij zich eerder aan afpersing en inbraak op klaarlichte dag heeft schuldig gemaakt. Omstandig heeft hij het verhaal van de vreselijke moord gedaan. Thuis had hij voorgegeven naar de kerk te gaan. Reeds eerder was hij bij de boer geweest om eieren te kopen. Op de bewuste Zondag deed hij alsof hij weer eieren moest heb ben. De oude boer geloofde dit, •omdat v. d. B. een tas bij zich droeg. De dader vertelde de poli tie, dat hij in die tas een bijl ver voerde, waarmee hij de moord ge pleegd heeft. Het gemeentebestuur kijkt belangstellend toe, als Mej. de Visser en Mej. Wagemakers hun vroegere onderwijzer gelukwensen. We mogen wel zeggen dat de gehele bevolking van Capelle Maandagavond de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, die 40 ja ren aan de Openbare Lagere School te Capelle 'verbonden was, heeft gehuldigdNiet alleen de school was hierbij be trokken en het gemeentebestuur, niet alleen de verenigingen waarin de jubilaris een fu nctie vervulde, maar honderden andere Capellenaren verdrongen zich in de gangen van de Koningin Julianaschool, om na de officiële huldiging in staat te zijn, de algemeen geachte en beminde jubilaris en diens echtgenote de hand te drukken. ,,Men heeft mij met weldad'en overstelpt"zei de heer van Nieuwenhuijzen, ,,'t is te veel". Veel was het inderdaad, maar niet tè veel, want wat de heer van Nieuwenhuijzen, in z(jn goed besteed leven heeft gedaan tot vorming van de jeugd en op zoveel ander terrein wij kregen er Maandag avond enigszins een beeld van laat zich niet ten volle waarderen door stoffelijke geschenken. Die zijn slechts uitin gen van het grote respect en de diepe genegenheid die in de harten van de Capellenaren leven voor de sympathieke figuur van de heer van Nieuwenhuijzen. Zeer grote belangstelling in alle mogelijke vorm. Voordat in de avonduren de offi ciële huldiging plaats had namens de Capelse gemeenschap, was in de middaguren eerst de beurt aan de schooljeugd, die hun meester ook op bijzondere wijze hebben gehul digd. Hoewel het hoofd van de school, de heer Poldervaart, zelf deze huldiging wegens zijn ziekte niet kon leiden, maar dit in de ver trouwde handen van Mevrouw Pol dervaart moest overgeven, kon hij toch gelukkig wel op dit feest aan wezig zijn en in het bijzijn van de kinderen de jubilerende onderwij zer huldigen. De kinderen hadden een zeer leuk programma ingestu deerd van liedjes (zoals „Onze Meester'' en „Daarvoor moet je meester jzijn") en. samenspraken van alle klassen, terwijl zij met de opd-leerlingen samen een prach tige radio als geschenk aanboden. Er was natuurlijk volop te snoe pen en Mijnheer van Nieuwenhuij zen dankte hen heel hartelijk; tot slot mochten de kinderen met de jubilaris en het overige onderwij zend personeel op de foto. Om 7 uur zou in het eigen leslo kaal van de jubilaris in de Konin gin Julianaschool de huldiging plaats vinden. Toen de jubilaris met zijn echtgenote de feestelijke zaal binnenkwam, hadden daar reeds plaats genomen: burgemees ter Smit, die vergezeld was van zijn wethou|ders Dr Winkelman en Maijers, de Inspecteur van het L.O. de heer Ubachs, de familie van de jubilerende onderwijzer en afge vaardigden van alle verenigingen en instanties waarmee dhr. v. Nieu wenhuijzen bemoeienissen heeft. De zilveren ere-penfting. Burg. Smit, die als eerste op deze huldigingsbijeenkomst het woord voerde, gebruikte het dichterlijke beeld van Pierson „de zon, die ge reed is ter kim te dalen" en dat niets vraagt, maar z'n plicht deed. 40 Jaren lang had Mijnheer van Nieuwenhuijzen in dit lokaal zjjn licht laten stralen over de jeugd van Sprang-Capelle. „Gij gaaft Uw gloed van liefde voor het kind en gij deed Uw plicht. Niet alleen bent gij steeds 'n man van grote plichts betrachting geweest, maar gij hebt ook de liefde van de kinderen we ten te verwerven." Het beeld van de dag die bijna ten einde is, geldt ook voor U, ver volgde burgemeester Smit, maar die zwaarmoedige toon moet U er maar in nemen; U kunt nou een maal geen 40-jarig jubileum op 25- jarige leeftijd vieren. Het moge U echter tot voldoening strekken dat gij de achting hebt verworven van de gehele bevolking van Capelle, van leerlingen, van oud-leerlingen en van de verenigingen. Het gemeentebestuur, aldus de burgemeester, is vol lof over Uw plichtsbetrachting en is U dank baar voor alles wat gij in die ja ren hebt gedaan. De gemeenteraad heeft daarom besloten U uit erkentelijkheid voor al het goede dat U hebt ge daan, de zilveren ere penning van de gemeente aan te bieden. Deze mooie onderscheiding werd nog aangevuld door een bloemen hulde en een geschenk onder cou vert. En de burgemeester besloot met het uitspreken van de hoop, dat de hem resterende jaren door de zegen Gods mochten zijn over straald. Hartelijk dankte de jubilaris voor de mooie geschenken, speciaal na tuurlijk voor de ere-penning; hij wilde het niet te lang maken, daar gingen vandaag veel gedachten door zijn hoofd, vooral als hij dacht aan de tijd die achter hem lag en waar in hij veel had gesukkeld. Gelukkig echter had God hem het voorrecht geschonken weer in de school te rug te mogen keren. U hebt karakters gevormd. De inspecteur van het Lager On derwijs in de inspectie Waalwijk, de heer Ubachs, was graag naar Capelle gekomen, want zei hij, zo'n jubileum komt niet iedere dag voor, maar het komt zeker niet ie dere dag voor dat het een onder wijzer betreft die zo in mijn ach ting staat. Wegens Uw ziekte heb ik U niet zo dikwijls in de school aangetroffen, maar men zei me al tijd: „Mijnheer v. Nieuwenhuijzen, dat is het neusje van de zalm". U hebt hier karakters gevormd, Uw taak als opvoeder hebt U wonder baar verricht.'' Inspecteur (Ubachs complimen teerde ook Mevr. v. Nieuwenhuij zen hartelijk; zij was haar man steeds een grote steun geweest. „Uw woorden doen mij goed", aldus dankte de jubilaris zijn in specteur. „Maar wat ik gedaan heb, heb ik als mijn plicht gedaan". De heer Poldervaart, het hoofd De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. van de school, die nog nauwelijks hersteld was van zijn ziekte en ook 's middags de jubilaris al toege sproken had, wilde nu het onder wijs laten varen en een meer hu moristische toon treffen; daarom vertelde hij een aardige anecdote. Sprekend namens de school, het Volksonderwijs en het Nut bracht hij de heer v. Nieuwenhuijzen „ont zaggelijk veel dank" voor alles wat hij had gedaan. In de klas was alles steeds prima in orde; hij had in derdaad, zoals de inspecteur ook al zei, karakters gevormd. Uit hun beider samenwerking was 'n mooie vriendschap gegroeid. „Ik hoef ook niet bang te zijn, wanneer ik door ziekte of anderszins verhin derd ben", aldus de heer Polder vaart, ,,'t is bij U allemaal in vei lige handen Ook mevrouw van Nieuwenhuijzen betrok hij in zijn hartelijk woord van gelukwenswe kunnen trots zijn op onze vrouwen zei hij to' zijn collega. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat zij beiden weer in goede gezondheid zouden mogen samenwerken aan hun prachtige taak. En het hoofd der school eindigde niet dan nadat hij het gemeentebestuur een waarde volle tip had gegeven. Een hartelijk dankwoord van de heer van Nieuwenhuijzen volgde .hierop, waarin ook hij de hoop uitsprak op een mooie en prettig]e samenwerking. Namens oud-leerlingen en, ouders. Mej. de Visser en Mej. Wagema kers vertolkten in een gedicht de gevoelens van dankbaarheid en waardering, die de oud-leerlingen vandaag bezieldennogmaals bo den zij de radio aan, het geschenk van leerlingen en oud-leerlingen. Namens de ouders werd 't woord gevoerd door Mevrouw Gerlach, de presidente van de oudercommis sie. Zij wenste de heer van Nieu wenhuijzen ook van harte geluk en zij verklaarde zeker te weten dat zij met volle instemming van alle ouders sprak, wanneer zij hem dankte voor al de zorgen die hij ijan hun kroost had besteed. Mevrouiw Gerlach demonstreerde de manier van optreden, eigen aan de jubilaris, door het vertellen van een klein voorval en tenslotte bood zij hem namens alle ouders een bloemstuk aan als herinnering aan deze dag en als waardering voor alles wat, hij in die veertig jaren had gedaan. Het verenigingsleven feliciteert. Nadat de jubilerende onderwij zer de vorige spreeksters alle drie had gedankt,, wenste Dr Gerlach de feesteling geluk namens de ge mengde zangvereniging ,,'t Roze- knopje", waarvan hij secretaris was, een secretaris die men zeer waardeerde en die men tijdens zijn ziekte erg gemist had. Hij sprak de hoop uit, dat de vereniging nog lang van zijn hoedanigheden als bestuurslid zou mogen profiteren en bood hem als blijk van erkente lijkheid een fraai klokje aan, waar op ook de dagen stonden af te le zen, ook de Donderdag, de repeti tie-avond van 't Rozeknopje, waar op de heer van Nieuwenhuijzen, naar men hoopte, thans weer re gelmatig zou verschijnen. Onder leiding van de heer L. Sars zong 't Rozeknopje hierna Domine Salvam fac en Hymne. De heer van Nieuwenhuijzen ver klaarde de jaren, dat hij bij de ver eniging was geweest, met pleizier gewerkt te hebben. Hij zou de les van het klokje ter harte nemen, en spoorde de werkende leden aan dit ook te doen. De heer Kerst vertolkte de dank van het Groene Kruis, een vereni ging die ongeveer 1200 leden in Sprang-Capelle betrof en waarvan de heer van Nieuwenhuijzen de omvangrijke portefeuille van finan ciën beheerde. Zijn kenmerkende FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" VAN 2). Drommels, die moet nog mee zei de jongen. Hij sprong van de bank op om de coupédeur te ope nen voor de late reiziger die nog op het nippertje probeerde in de aan snelheid winnende trein te springen. Marian keek verschrikt toe. Ze vond het gevaarlijk en ontverant- woordelijk wat deze man deed, maar nu hij eenmaal op de tree plank van de rijdende trein stond, schoot er niets anders over dan hem zo spoedig mogelijk naar bin nen te hijsen. Haar medepassagier deed een greep naar de knop van het por tier, op dateelfde ogenblik klonk boven het lawaai van de trein uit een angstige kreet. Hij valt schreeuwde op eens de jongen. Bijna zonder na te denken sprong Marian op en greep het hengsel van de noodrem. Ze voelde hoe die opeens meegaf, hoorde plotseling de remmen knar sen op de wielen en het sissen van de stoom, en met een schok die haar bijna voorover deed tuimelen, stond de trein, die nog geringe snelheid had, stil. Het portier vloog open. De jon geman sprong er uit en rende het perron op. Bijna automatisch ging Zij hem achterna. Op de stoffig-grijze perronvloer lag de man, die getracht had in de coupé te komen. Zijn linkerbeen was eigenaardig verwrongen. Hij kreunde en hield de ogen geslo ten. De twee jonge mensen haast ten zich naar hem toe. Marian zag een eindje verder de rode riem van de hoofdconducteur die uit de trein gesprongen was om te zien wie aan de noodrem getrokken had. Uit alle raampjes keken ver schrikte hoofden hier en daar werd een portier voorzichtig ge opend. Een bejaard heer in een grijze overjas kwam snel naar het groepje toe dat zich op het per ron vormde. Een politieagent, twee witkielen, en de perronop zichter met zijn rode pet voegden zich bij Marian en haar reisge zel, die gebukt stonden boven het lichaam van de nog steeds kreu nende man. Dat been is gebroken zei de jongen met stelligheid. Marian probeerde zich te herin neren wat ze nog van haar eerste hulpcursus wist. Liggen laten zei ze tiegen de beide witkielen, die probeerden de man op te tillen laat hem maar liggen tot er een dokter komt, en misschien wilt u een beetje ruimte maken dit tegen de mensen die nieuwsgierig en tuk op sensatie begonnen op te dringen. Ja, een beetje achteruit men sen sprak de dienaar van de heilige Hermandad, zich plots van het gewicht zijner taak bewust. Op datzelfde ogenblik drong zich de heer met de grijze overjas tussen de mensen door. Ik ben dokter zei hij tegen de perronopzichter als u die mensen een beetje weg houdt, wil ik'eens zien wat er aan mankeert. Is hij uit de trein ge vallen Nee dokter antwoordde Ma rian hij wilde instappen toen de trein al reed en voor hij de cou pédeuren open kon krijgen ver loor hij schijnbaar zijn evenwicht en viel van de treeplank. Dan heeft hij stom geluk ge had constateerde de hoofdcon ducteur zakelijk. Hij had net zo goed tussen het perron en de trein terecht kunnen komen. Een ogenblik zag Marian in haar verbeelding het schouwspel van een mens, wegglijdend tussen de steile perronmuren en de rij dende trein, gegrepen door de on barmhartig voortglijdende wagons, neergedrukt tussen de stalen wie len. Het werd haar koud om het hart. Als in een flits zag ze hoe in één moment een gezond en levens lustig mens het hoofd vol plannen en slechts vervuld van één gedach te: zijn trein te halen en die plan nen uit te voeren, kan worden ver vormd tot een gekneusd, bloedend hoopje ellende. Maar het was bij deze man gelukkig zover niet ge komen. Ze zag hoe de dokter zijn hand deskundig liet glijden over 't bewegingloze lichaam, de oogleden optilde, en ze vroeg: Is het erg, dokter? Hij keek eerst wat ge- irriteerd op, glimlachte toen hij zag wie de vraag had gesteld. Beien (gebroken en waarschijnlijk een hersenschudding zei hij kort en wendde zich toen tot de de perron-opzichter. De hoofdcon ducteur tikte Marian op haar mouw - U zei dat hij in de trein wilde spring toen die al reed? vroeg hij hebt u het gezien? Ja kwam de jongeman haar te hulp, want hij zag dat het meisje een ogenblik verbijsterd was door de indrukken die zij had opgedaan hij wilde in onze cou pé springen, ik had de knop van de deur al in de hand toen hij op eens viel; ik kreeg de indruk dat hij bang werd en er weer afsprong en daarbij izo lelijk terecht geko men is. De hoofdconducteur knikte be dachtzaam met het hoofd. -Ja, dat is wel van belang, ziet u eigenschappen maakten hem tot een man, waarmee het prettig was om te gaan en samen te werken. Een mooi blijk van waardering bood hij hem aan, in de vorm van een leeslamp. Namens het bestuur van de School met de Bijbel bood de heer Kerst eveneens zijn gelukwensen aan, die hij vergezeld deed gaan van een mooie bloemenmand. In een persoonlijk woord tot de jubi laris sprak de heer Kerst er zijn vreugde over uit, dat de heer van Nieuwenhuijzen weer zo goed van zijn ziekte hersteld was, dat hij dit jubileum kon vieren. Nadat de jubilaris de heer Kerst en in hem het bestuur van het Groene Kruis had bedankt, sprak de gemeentesecretaris de heer van Prooijen, voorzitter v. d. Woning- bouwstichting, van welke stichting de heer van Nieuwenhuijzen secre taris was. De heer van Prooijen herinnerde er aan hoe in 1783 ook een van Nieuwenhuijzen de Maat schappij tot Nut van het Algemeen had opgericht. De jubilaris had wel geen maatschappij opgericht, maar hij had toch gewerkt tot nut van het algemeen. Zijn belangstel ling ging ook uit naar de sociale sector van het maatschappelijk le ven, getuige zijn secretarisschap van de woningbouwstichting. Hij overhandigde hem als blijk van waardering namens het dagelijks bestuur een mooi vier-kleurenpot- lood, Mej. P. J. v. d. Rijken sprak na mens de afdeling Sprang-Capelle van de Bond van Plattelandsvrou wen; namens het bestuur en alle leden wenste zij Mijnheer v. Nieu wenhuijzen van harte geluk met zijn jubileum, terwijl zij hem ook hartelijk dankte voor „de alleraar digste verslagen", die hij in „De Echo van het Zuiden" plaatste en voor zijn diensten die hij aan het secretariaat had aangeboden. Deze dank kreeg een tastbare gestalte in een fraaie aquarel. „Graag", zei de heer van Nieu wenhuijzen in zijn dankwoord, „heb ik altijd de verslagen in ons lijfblad „De Echo van het Zuiden geplaatst, en graag heb ik ook mijn diensten aan de druk bezette secre taresse aangeboden. „Ik sta perplex". Ondertussen hadden de leden van de fanfare „Kunst na Arbeid" de plaats ingenomen van 't Roze knopje en zij brachten een fikse' mars ten gehore, voordat de 2e voorzitter van de vereniging voor zitter van Nieuwenhuijzen namens Kunst na Arbeid geluk wenste. Het moest voor de jubilaris een grote voldoening zijn 40 jaren met liefde en bekwaamheid zijn taak te heb ben vervuld. (Dhr. Kerst betuigde ook de erken telijkheid van de vereniging voor de medeoprichter, die meer dan 30 jaren allerlei bestuursfuncties ver vulde en deze erkentelijkheid kreeg gestalte in een prachtige fonkel nieuwe fiets, die de zaal werd bin nengereden. Het duurde even voor de jubila ris een woord kon uitbrengen, toen zei hij: „Ik sta perplex van dit ca deau, ik had mij het nooit durven en kunnen voorstellen. Ik ben met weldaden overstelpt en ik vind al les veel te veel". Niettemin zou hel hem zeer goed te stade komen, hij kon nu weer de verst wonende kinderen en ouders gaan bezoeken. Hij verklaarde voorts er geen spijt van tei hebben dat hij de vereniging mede had opgericht en hij hoopte tenslotte dat de leden in deze avond weer een stimulans zouden vinden om ijverig te studeren. Er volgde toen nog een mars van de fanfare, waarna de heer Kerst nogmaals een kort woord sprak namens de IJsclub ,,'t Een dennest" en de jubilaris een sma kelijke taart aanbood. Nadat dhr. Kommers die de diverse sprekers had aangekondigd, z'n taak beëindigd had door 'n zeer in de smaak vallende anecdote te ver tellen, betuigde de jubilerende on derwijzer nogmaals zijn hartelijke dank jegens allen; speciaal richtte hij nog een woord van dank tot B. en W. en de besturen der vereni gingen. Hij sprak de hoop uit Mo ge God mij de kracht en het voor recht schenken, dat ik nog enkele jaren aan de Koningin Juliana school mijn krachten mag geven aan de opvoeding van de Capelse kinderen en aan het Capelse vere nigingsleven. De aanwezigen werd 'n glas wijn aangeboden en zij kregen de gele genheid de jubilaris en zijn echt genote geluk te wensen en toen gingen de deuren open en werd deze gelegenheid ook gegeven aan de honderden Capellenaren, die stonden te wachten om graag van deze gelegenheid gebruik te maken. En oud en jong kwam Mijnheer v. Nieuwenhuijzen van harte geluk wensen en het deed de jubilaris kennelijk goed te zien, hoe de be volking hem waardeerde en hoe vele oud-leerlingen niet afwezig wilden zijn bij deze huldiging. Ook tal van telegrafische en schriftelijke gelukwensen waren ingjekomen. De vlaggen staken uit in Capelle, de kiosk was veelkleurig verlicht, er was muziek, er waren welgeko zen woorden, bloemen en prach tige cadeaux; „ik vind het allemaal veel te veel", zei Mijnheer v. Nieu wenhuijzen; maar deze dingen kun nen slechts symbolen zijn van de hartelijke genegenheid die men hem toedraagt en voor de grote waardering die er voor hem leeft, voor hem, als opvoeder van de jeugd en als grote werkkracht van het verenigingsleven. Wij ontvingen van de Stichting „Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken" het elfde jaarver slag, waaraan wij de volgende ge gevens hebben ontleend. Het aantal leerlingen aan de Dag school bedroeg op 31 -12-'52 325, deze waren als volgt over de diver se afdelingen verdeeld: Electro- techniek 46, Schilderen 20, Schoen maken 73, Smeden-Bankwerken 106 en Timmeren 80. Gedurende het schooljaar werd aan 123 leerlingen het einddiplo ma uitgereikt: 9 schilders, 24 schoenmakers, 52 smeden-bank werkers en 38 timmerlui. Wegens plaatsgebrek moesten het afgelopen jaar 57 leerlingen wor den afgewezen: 2 electriciens, 31 smeden-bankwerkers1, 13) schoen makers en 11 timmerlieden. De lessen aan de Avondschool werden op het einde van het vorig jaar gevolgd door 251 leerlingen, die als volgt te verdelen zijn 13 Electriciens, 21 lederwaren- bewerkers, 11 metselaars, 29 schil ders, 55 schoenmakers, 62 smeden- bankwerkers en 60 timmerlieden. Aan 83 leerlingen kon bij het ein de van het schooljaar een diploma worden uitgereikt, namelijk aan 24 leerlingen het diploma A (3-jarigp cursus) en aan 59 het diploma B (2-jaAige cursus). De leerlingen aan deze school zijn uit de volgende gemeenten af komstig Waalwijk dagschool 93, avondschool 99; Loonopzand resp. zei hij. We moeten natuurlijk goed weten hoe het geval zich heeft toegedragen. -Hij liep met Marian en de jongeman naar de coupé waar van de deur nog wagenwijd open stond. Ik zou zeggen, gaat u maar weer zitten, want we ver trekken direct weer. De zieken auto is al opgebeld en de rest maken ze op het station wel in orde, dan kom ik zo dadelijk wel even bij u zitten en dan wilde ik graag even uw namen en adressen hebben Is dat nodig? - vroeg Ma rian een beetje verschrikt. Ze hield niet van al die poespas, was ook bang dat die arme man die daar nu als een hoopje ellende op het perron lag, er last door zou krij gen. Kijk u eens zei de hoofd conducteur gewichtig. Als er eens wat ernstigs met die man zou gebeuren, izou zijn familie mis schien de Maatschappij om schade vergoeding kunnen aanspreken en dan is het voor ons toch wel van belang dat we kunnen bewijzen dat het ongeluk aan zijn eigen schuld te wijten is. Het is verboden om op een rijdende trein te springen. Het is trouwens ook verboden glim lachte hij om aan de noodrem te trekken zonder dringende nood zaak; al was het alleen maar daarom, zal ik toch uw naam en adres moeten hebben. Anders zou n nog een boete moeten hebben voor uw kordate optreden. Ja bevestigde de jongeman dat was werkelijk kordaat con ducteur Deze jongedame hing al aan de noodrem voor ze precies wist wat er gebeurde. Hij giaf Marian een goedkeurend klopje op de schouder. Nu, ik zie u dan direct wel zei de hoofdconducteur we heb ben nu lang genoeg stil gestaan en we moeten zorgen dat we ver der op komen. Voor het slacht offer wordt wel gezorgd, kijk maar, daar heb je de broeders niet de brancard al. Tot straks juf frouw, mijnheer.... Alles zag er in de coupé weer uit als tevoren. De hoofdepndue- teur had een procesverbaal opge maakt en hun beide namen geno teerd, ze wist nu dat haar over buurman Harm Verdonck heette en dat hij in Rotterdam woon de. Het hele geval had hen nader tot elkaar gebracht. Door het sa men doorleefde avontuur was een zekere saamhorigheid gegroeid en toen de hoofdconducteur bij een volgend station was uitgestapt en zij het compartiment weer voor zich alleen hadden, vond geen van de twee het vreemd dat zij het ge sprek voortzetten als kenden zij elkaar al lang.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2