HMEHEUVn, 3 KOOPJES «WW BERKDIJK ELSHOUT LAATSTE BERICHTEN BILJARTEN NATIONAAL RAMPENFONDS VROOM A DKKESMA V\ T>, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 MAART 1953 in SERIE I SERIE II SERIE III enigingsvlag zullen scharen voor défilé kerkelijke autoriteiten en deelname koffietafel. Als officiële datum voor uitrei king kampioenstrui aan de kam pioen C. Flor en,, is vastgestèld Dins dag 10 Maart, 's avonds om 20.00 U. in het clublokaal „de Lindeboom". Een deputatie van de Supporters club Gragtmans en Wiesman voor C. Floren is aanwezig, om hun fa voriet persoonlijk te complimente ren 5 ook voor belangstellenden is deze avond toegankelijk. Zondag had er een herkenmngs- rit plaats, waarvan de uitslag is als volgt: afstand 60.250 km.; tijd gem. 38.65 km. per uur: 1. C. Floren; 2. J. v. Hooff; 3. A. v. Ês; 4. C. Herman; 5. L. Fitters; 6. J. Verhagen. Zondag a.s. geen training m ver band met course deelname Etten. WIELERCLUB „OLYMPIA" WAALWIJK. De uitslagen van de trainingsrit- tien op Zondag 8 Maart leverden de volgende resultaten op Klasse A (67 km): 1 M. Ligtvoet 1 uur 38 min.; 2 H. Kivits, Elshout 1.38.05; 3 A. Snoe ren 2.00.02. Klasse B (40 km) 1 P v d Wouw, 1.12; 2 H. van Delft '1.12.15; 3 A. v. d Hoven Elshout 1.32, met bandbreuk. L. v. Schaik wegens ziekte niet gestart. Het klassement na de tweede trainingsrit luidt Klasse A: 134 km, 1 M Ligtvoet in 3 uur 32 m.; 2 H. Kivits 3.32.07, 3 A. Snoeren 4.14.02. Klasse B, 80 km: 1 P. v. d. Wouw 2.32.02; 2 H. v. Delft 2.34.lo, 3 A. v d. Hoven 2.52. Zondag. 15 Maart as 3e ra; om 10.15 v.m. bij clubhuis Passier. HAARSTEEG. Zoals verwacht werd, bestond er voor de huldigingswedstrijd, die Donderdagavond in café W. v. d. start Jas. Loo werd gespeeld, van de zijde van de biljartliefhebbers grote be langstelling. De wedstrijd ging tus sen Juliana 1 en een zestal spelers samengesteld uit de best geklas seerde spelers uit de overige drie verenigingen. Om circa 8 uur ver richtte de oude heer v. d. Loo on danks zijn 86-jarige leeftijd, de op stoot en nam de wedstrijd een aan vang De uitslag was Juiiana 1 Overige deelnemers. C. v. d. Loo-Th. Boelen Jr. 60—12 B. Verreijt- H. v. d. Heijden Jr. 6059 F v. Liempt-Jos Koks 6060 Ad Treuren-B.v.d. Heijden 6026 H. v. d. Heijden Sr.- ,r A. v. d. Wiel 6045 M. v. d. Wiel-W Koks 5160 Hoogste serie C. v. d. Loo 33 car. Hoogste gem. C. v. d. Loo, 10 car. Door de heer Th. de Vaan werd direct na afloop de wisselbeker, die voorheen in het bezit was van 't Hoekje, aan de voorzitter van Ju liana uitgereikt. Hij dankte daarbij alle deelnemers voor hun mede werking en hun sportieve houding. Ook de competitieleider Henk v.d. Heijden werd een pluim op zijn hoed gestoken. Tevens werd een herinneringsmedaille aangeboden en de zes uitverkoren spelers werd een draagmedaille geschonken. Een extra onderscheiding ontving de jongeheer Kees v. d. Loo, die het presteerde om als jongste deelne- mer het grootste gemiddelde en de hoogste serie in de gehele compe titie te behalen; de heer Th. Boe len Sr. kreeg zulks voor zijn onge slagen record. Aan het slot sprak de plaatsver vangend voorzitter van Juliana een dankwoord voor de felicitaties en de geschonken prijzen. Met een opgewekt-woord van ca féhouder J. de Gouw werd de hul diging en daarmede ook de com petitie gesloten. Donderdag zal nog een huldi- gingswedstrijd worden gespeeld tussen het 2e Vijftal van Juliana en een combinatie uit de overige drie verenigingen. Vorig bedrag 5398.95 Oud-Waalweker P. Nieuwenhuyzen te Parjjs 1000 francs Keesje en Josje Rietje V, 0.25 0.10 Totaal 5399.30 frs. 1000 mmm. dit bezoek MGR DR VAN GILS 60 JAAR PRIESTER. Op 18 Maart a.s. zal het 60 jaren geleden zijn dat Mgr dr v. Gils te Roermond priester werd gewijd. Mgr van Gils werd op 10 Januari 1869 te Waalwijk geboren en werd in 1893 priester gewijd. Hij promo veerde na studies te Rome en te Amsterdam in de klassieke letteren. Gedurende een groot deel van zijn leven heeft Mgr van Gils zich beij vert voor de belangen van het on derwijs, speciaal voor de belangen van het Katholiek Onderwijs. Mgr van Gils werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau, tot Geheim Kamerheer van Zij ne Heiligheid de Paus, tot ridder m de Orde van de Nederlandse Leeuw, tot ere-kanunnik van het Kathe draal Kapittel en tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. MINISTERIËLE BELANGSTELLING voor de industriële ontwikke ling van Waalwijk. Zoals wij reeds eerder publiceer den zal de minister van Econ. Za ken, Prof. Dr Zijlstra, vergezeld van de directeur-generaal voor de Industrialisatie Dr Winsenius, a.s. Donderdag een bezoek brengen aan onze gemeente. Het programma voor luidt als Volgt: 14.45 uur aankomst en ontvangst ten gemeentehuize. Hier zal de bur gemeester van Waalwijk een inlei ding van pl.m. 30 minuten houden over „De Industriële Ontwikkeling van de gemeente Waalwijk", waar na een bespreking van het voorge- dragene zal volgen. Bij deze^ be spreking zijn behalve de minister, de directeur-generaal en B. en W. van Waalwijk nog aanwezig, de Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, enige leden van Ge deputeerde Staten en de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord-Brabant. Om 16 uur zal Zijne Excellentie met zijn gevolg een bezoek brengen aan de Timtur-fabrieken, waar de directeur, de heer J. Klijberg, een uiteenzetting zal geven over de ont wikkeling van het bedrijf. De gas ten zullen een rondgang door het bedrijf. Om half 6 zal het gezelschap weer uit Waalwijk vertrekken. STILLE OMGANG, Bij de vele duizenden mannen die in de nacht van Zaterdag op Zondag pelgrimeerden naar de Heilige Ste de, om daar het Heilig Sacrament te vereren, voegden zich ook 625 bedevaartgangers uit Waalwijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Dru- nen, Waspik, Raamsdonksveer, Dussen en Elshout. Na een kort Lof in de kerk van de H. Antonius vertrokken de bede vaartgangers in 18 bussen van firma Mulders-Sars naar Amster dam. Tijdens de tocht werd gebeden en gezongen. De lange file van bus sen werd gedurende de hele tocht begeleid door de Waalwijkse ver keerspolitie. In Amsterdam aangekomen, ver trok men vanaf het Spui om de be kende route van de Stille Omgang te volbrengen, terwijl men bad voor de algemene intentie van dit jaar: dat God aan de overleden slacht offers van de watersnood eeuwige vrede geve en aan de overlevenden kracht en troost. ,afI Jammer was het dat oen grpep van pl.m. 150 man door een ver keerde aanwijzing in een verkeerde richting werd geleid, en zodoende bij een andere groep aansloot. Zij maakten slechts de helft van de Omgang. In de St. Nicolaas-kerk, waar al len zich na afloop verenigden, droeg de voorzitter van de afd. Waalwijk en Omstreken, Pastoor v. Haaren, n plechtige H. Mis op, tijdens wel ke allen ter H. Tafel naderden. Na een kort verblijf in de hoofd stad vertrok men om half zeven weer, om ongeveer half tien alhier te arriveren. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. In de Donderdag gehouden be stuursvergadering werd o.m. beslo ten om op de Nijverheidsavond school practijk-onderwijs in te voe ren voor electricien; tot dusverre werd alleen theoretisch onderwijs gegeven op de avondschool. De heren Tielen en Greve werden als bestuurslid herkozen. De rekeningen over 1952 en de begrotingen van Dag- en Avond school en de V.M.T.O.-cursus wer den aangeboden en verschillende leraren werden na goedgekeurde voordrachten herbenoemd. Een uitvoerig exposé werd gege ven over de vorderingen betreffen de de uitbreiding der school, die nu hopelijk weldra haar beslag zal krijgen. Geconstateerd werd dat 't aantal leerlingen stijgende is, zodat uitbouw dringend noodzakelijk is; Ook het plan Faber werd aan een diepgrondige bespreking onderwor pen. UITVOERING MATTHaUS-PASSION. De buitengewoon grote belang stelling voor de uitvoering van de Matthaus-Passion op Woensdag a.s. maakt het noodzakelijk Uw aller medewerking 'in te roepén óm deze avond in alle opzichten te doen sla gen. Komt U s.v.p. zo vroeg moge lijk, zodat U rustig Uw plaats ge wezen kan worden. Komt U te laat, dan kunnen Uwr plaatsen niet meer worden gewezen. Dit is voor U en ook voor de organiserende Kunst kring erg onprettig. Denkt U er wel aan: om half acht begint de uitvoe ring. Tussen het eerste en tweede deel wordt een ogenblik gepau zeerd; blijft U allen op Uw plaats, hierdoor blijft de stemming en ook de orde het beste bewaard. In de muzikale bezetting is één wijziging gekomen. De continnuo- partij wordt niet gespeeld door Ar- pad Szomoru, maar door Jo Lessing. KATH. VROUWENGILDE. In „Thalia" had Dinsdagavond een vergadering plaats van het Ka tholieke Vrouwengilde. De presi dente, mevr. v. Loon-de Jong, deel de na de opening mee, dat de uit gestelde reis naar het Blindeninsti tuut „de Wijnberg" te Grave zal plaats hebben op Dinsdag 17 Maart aanstaande. Met Half-Vasten zal het gilde een boete-dag houden, waarop de advi seur, de Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Brekel. een plechtig Lof zal celebreren in de kapel der Eerw. Zusters en waarbij het dameskoor van 't gilde, oly. mej. Alda v. Boort, de gezangen èhl uitvoeren, terwijl Pater Adam uit Deuteren 's avonds een spreekbeurt zal vervullen. Nog werd meegedeeld dat mej. Caty Verbeek zal komen spreken, dat er plannen bestaan voor een cursus in lederbewerking, om zie ken gelegenheid te geven zich bezig te houden. Tenslotte behandelde mevr. Ag- nps Braekel 't onderwerp: „Bouwt rpjée aan Uw eigen interieur", een causerie met Lichtbeelden, die zeer in de smaak viel. Alles bijeen een interessante vergadering. Aan de leden van de afd. Waal wijk van het Katholiek Vrouwen gilde wordt meegedeeld, dat de ex cursie naar Grave, die indertijd was uitgesteld wegens gladheid van de wegen, thans plaats zal hebben op Dinsdag 17 Maart a.s. De oude aan giften zijn komen te vervallen. Opgave voor deelname wordt in gewacht bij Mevr. Pullens-v. Galen, Laageinde 118, voor Zaterdag 14 TVToort a c ORANJEVERENIGING „ORANJEHUIS". Der traditiegetrouw was de ver gadering die de Oranjevereniging voor het Centrum „Oranjehuis" Donderdagavond in Hotel „De Twee Kolommen" hield, door een zeer miniem aantal leden bezocht. Niettemin moest de vergadering doorgang vinden in verband ook met het a.s. Koninginnefeest. De diverse jaarverslagen werden voorgelezen; uit dat van de pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo was. De bestuursleden, de heren H. v. d. Griendt en J. de Kort, werden herbenoemd, terwijl de vacature, die ontstaan was door het bedanken van een der bestuursleden, werd aangehouden. Na diverse besprekingen werd besloten voor de viering van Ko ninginnedag het volgende program aan te houden: 's Middags uitvoe ring door Henk Zoutendijks Mario nettentheater voor de kinderen in Musis Sacrum. Onderhandelingen worden er nog gevoerd om 's avonds om 7 uur de Volksdansgroep van de Jonge Boe ren en Boerinnen uit Made op te laten treden, 's Avonds om half 9 zal de Harmonie van „Huize Naza reth" uit Tilburg een concert geven op de Markt. Ter vergadering werd nog mee gedeeld dat eersdaags de kwitan ties zullen worden gepresenteerd, terwijl de leden werden aange spoord deze meteen te honoreren. SERENADE. Vrijdagavond bracht de harmonie „St. Jan" een muzikale hulde aan de heer W. v. d. Mee in verband met diens onderscheiding door H.M. de Koningin met de gouden ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De voorzitter van „St. Jan", de heer J. v. Mierlo, verklaarde dat de harmonie met deze serenade het medeleven en de vreugde wilde ver tolken van de Baardwijkse burgerij, die er trots op was dat een van haar meest ver diens telijke en algemeen geachte medeburgers de eerste was die met dit gouden ere-teken begif tigd werd. Iedereen was er van over tuigd dat hij dit dubbel en dwars verdiend had. In welgekozen woorden dankte de heer v. d. Mee voor deze attentie van de harmonie en voor de woor den van gelukwens en waardering. HARMONIE „ST. JAN". In café ,,'t Stoepke" hield de har monie „St. Jan" Vrijdagavond een druk bezochte en geanimeerde ver gadering. Er werden allereerst twee nieuwe bestuursleden geïnstalleerd, n.l. de heren G. Smits en A. Horsten, die onlangs met algemene stemmen ge kozen waren in de vacatures, ont staan door het bedanken van de he ren C. v. Dongen en Joseph Ver meer. Deze laatste heeft gedurende zijn 20-jarig bestuurslidmaatschap veel voor de harmonie gedaan. Hij meende dat thans de tijd gekomen was zijn functie voor jongere krach ten beschikbaar te stellen, maar zijn sympathie voor en medeleven met de harmonie zouden er niet minder op worden. Uit erkentelijkheid voor zijn vele verdiensten werd de heer Vermeer met algemene instemming der ver gadering tot ere-lid der harmonie benoemd. De uitvoering, die onlangs in ver band met de watersnoodramp niet kon doorgaan, werd vastgesteld op Zondag 19 April a.s. Drunen's To neel zal, zoals aanvankelijk reeds was aangekondigd, op deze uitvoe ring medewerken met het bekende toneelstuk „Van ander Ras". Vermoedelijk op Zaterdag 25 April zal de harmonie haar statiedag hou den met een feestavond waarop ook de dames zullen worden uitgeno digd. AUTOSPORT. Vrijdagavond hield de Autoclub „De Langsraat" een avond-oriën tatie-rit. De start vond plaats om 8 uur bij Hotel Verwiel en de finish was in Kaatsheuvel bij Hotel J. Smit. Het is een goed geslaagde rit ge worden, waarvan de heren W. Mus ters en P. Melis alle eer hebben, on danks de mist. De uitslag was: 1. D. Stibbe en Mevr. Stibbe. 14 str.p.; 2. H. van Mil en E. Elzas, 15 str.p.; 3. Fr. Eibers en J. Vloemans, 27 str.p.; 4. J. Gompen en Mevr. v. Stokkum, 29 str.p.; 5. A. Tielen en A. Schaap, 106 str.p.; 6. B. v. Loon en Mevr. B. v. Loon, 202 str.p.; 7. J. Tausch en J. Tausch Jr, 209 strp. De andere deelnemers waren te laat de finisch gepasseerd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: doublé schakelarm band; aangespoeld hek en laadbrug; diverse handschoenen, pak stik werk, duimstok, sportriem. Verloren: diverse handschoenen, damesschoen, zakmes, hond, bos sleutels en hond. AGENDA. Dinsdag 10 Maart: 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 15 Maart: 12 uur: repetitie Mannenkoor in „De Twee Kolommen". KRINGVERGADERING K. C. C. Ue afgevaardigden van Dongen, Was pik, .Waalwijk, c-apelle, Loonopzand en ixaacsiieuvel van de naatsheuveJ.se Con. courscoinmissie, met verschillende leden van de aangesloten postduivenverenigin gen, hielden Saterdag in Caté De Sport, wereld alhier een algemene vergadering. De heer P. van Dongen uit Dongen leidde de druk bezochte vergadering, waarin op de eerste plaats het vliegsei- zoen 1905 besproken werd. Vastgesteld werd de vou enten met oude duiven bo. ven ae 30ü km. al? kringvluchten vast ce .steller., met b'.t-rtelings een der plaai sen als centiuru, te beginnen Douwen, ivne vluchten met jonge duiven .vrrdet daaraan toegevoegd. 'Urn deze viucnen aantrekkelijker te maken voor de .eden, worut ei behalve ae reeds vastgestelde pouien nog aan toegevoegd de Hiïtt wie neelt poule met inleg van 5 cent en de iveizerspcuie met inleg van 25 Daarenboven zal aan iedere kringvlucht eeu extra.luxe-prijs worden verbo.i ten. biet bearag h.trvcor verpould wordt aan de winnaar in eens uitbetaald, «o hei beneden de kostprijs van het luxe.voor- werpi blijft. Gaat het totaal bedrag •Je K- oovêii, dan worden van het meer.h.re geldprijzen Gemaakt. Er zal in iedere plaats een strengere controle worden ge houden ter na.'i.v.ng van de geldmde bep.iiiiigen. Ais moederi.k'kken worden de r.a- schaertklokken verplicht gesteld. Medegedeeld werd, dat de totaal re- cette van de laats', gehouden Lieix aLg- heidskringten'.c; nstelling te Kaatsheuvel *1003.12 bedroeg. Dit bedrag is nasi het aantal leden van elke vereniging verdeeld.K K Gt.r.szorg te Kaats.iei'el ontving als deel v an de K.P.V. hiervan 335.63. Van de rondvraag, waaraan ook de leden r;.< chten deelnemen, werd een zeer druk gebruik gemaakt. De voor zitter wist alk gestelde vragen naar vel. Ie voldoening te beantwoorden. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Herwonnen Levenskracht heeft in Kaatsheuvel een zeer actieve afdeling wat reeds bij herhaling is gebleken. Ook dit jaar is dat opnieuw bewezen. Voor de 5de Nationale JLoterij werden door de plaatselijke propagandisten niet minder dan liöO loten verkocht, voor de uit zending naar het Sanatorium Berg en bosch te bilthoven. Donderdag j.l. had van deze verloting ten overstaan van Notaris W. Warren te Utrecht de trek. king plaats. In Kaatsheuvel vielen 16 prijzen. De trekkingslijsten liggen ter in zage bij de plaatselijke secretaris en de propagandisten. Het bestuur van de af. deling brengt aan de actieve propagan disten en de kopers hartelijke dank voor hun steun. JAARVERGADERING K.A.B. Zondagmorgen om half 12 werd een goed bezochte jaarvergadering in de grote zaal van de R.K. Gildenbond ge. nouden van de aid. Kaatsheuvel van de K.A.JÖ. Voorzitter Jan tfeerens sprak het openingswoord, alsmede een propagan distisch woord voor de K.A.B. Secretaris J. Grootswagers en penn. A. van Wanrooij brachten uitvoerige jaarverslagen uit, waardoor de vergade ring een beeld kreeg van de plaatselijke K.A.B. De controlecommissie, die boe ken en bescheiden controleerde, bracht hiervan een verslag uit, waarvoor de voorzitter, mede voor de jaarverslagen de dank der vergadering uitbracht. Voor de bestuursverkiezing waren de heren G. Grootswagers 2e voorz., A. v. Wanrooij penn., C. v. d. Velden en F. v. Spaandonk periodiek aftredend, ter. wijl een vacature was ontstaan door het bedanken, wegens drukke werkzaamhe den van J. Grootswagers, secretaris. Als candidaten waren door de vereniging gesteld de heren Jac. Stokkermans en A. van-Heijst. Gekozen werden de heren A. van Wanrooij, C. v. d. Velden, P. v. Spaandonk, Jac. Stokkermans en A. van Heijst. De bestuursfunctieverdeling heeft in de volgende bestuursvergadering plaats. De geestelijk adviseur, de Zeereerw. Pastoor de Klijn hield een korte toe. spraak, natuurlijk gekruid met de nodige humor. Met een rondvraag en een ver loting van enkele verrassingen onder de aanwezige leden werd deze geanimeerde vergadering gesloten. K. A. J. NIEUWS. Vrijdag 6 Maart j.l. hield onze K.A.J.- afd. haar jaarvergadering, welke door de voorzitter werd geopend met gebed en groet, waarna de aanwezigen t K. A. J. strijdlied inzetten. In z'n openingswoord heette voorzitter W. Dingemans de aan wezigen hartelijk welkom, speciaal de districtsleider Ad Haans en de afgevaar digden van K.A.B., K.A.V., V-R-K- en andere gasten buiten de afdeling. Ver. der bedankte hij de aanwezigen voor hun spontane opkomst. Vervolgens kreeg de secretaris het woord die een algemeen jaaroverzicht gaf van de belangrijkste gebeurtenissen uit het voorafgaande jaar. Hierna volgde het finantiëel verslag van de penningmeester; het boekjaar sloot met een batig saldo. Vervolgens vertoonde Aalmoezenier Strijbos enkele lichtbeelden over Lour- des, met nadere toelichting. Districtsleider Ad Haans zette het van de KAJ Lourdes-bedevaart 1954 uiteen. In 1954 zullen duizenden jonge arbeiders een boeten en bedetocht maken naar Lourdes, het genadeoord van Ma- ria, aldus spr. Dit is een pr achtig initia. tief, wanneer men weet da'c er met on rustbarendheid gesproken wordtover geloofsafval en geloofsv erzwakking, vooral onder de arbeidende bevolking. Verder werden er nog div erse moge. lijkheden besproken omtrent te houden acties ten bate van dit doel. Hij noemde verder Kaatsheuvel de beste afdeling van zijn district en hoopte dat ook in Kaatsheuvel veel jonge arbei ders naar Lourdes zouden gaan. Aalmoezenier Strijbos onderstreepte deze woorden en legde er de nadruk op dat de eerste actie moet zijn het zelf sparen en besprak de diverse mogelijke acties voor onze afdeling. Inmiddels waren de stemmen van de bestuursverkiezing bekend gemaakt. Aftredend en niet meer herkiesbaar waren M. Kemmeren, P. v. d. Velden en M. Damen. De openge:komen vacatures werden voorzien door C. Laurijsen, G. Mosselveld en P. Emmers. Voorz. W. Dingemans deelde mecle dat hij wegens bijzondere omstandigh eden zijn functie als voorzitter neer mciest leggen en hij droeg vervolgens de voorzittershamer over aan zijn opvolger C. Laurijsen. Hierna bracht W. Dingemans een pas. sende declamatie ten gehore, waarna vr. Netten de hersengymnastiek verzorgde. Hierna volgde de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Daar na sloot de voorzitter de zeer geanimeer. de vergadering met gebed en groet. AGENDA. Maandag 19.30 u. n.m. Groep. 21.30 u. n.m Bespreking Lourdes- bedevaart. Dinsdag 19.30 u. n.m. Pioniersgroep. Woensdag 19.30 u. n.m Ontspannings. groep. Donderdag 19.30 u. n.m. Groep. 20 u. n.m. Bestuursvergadering. 21 u. n.m. Leidersbijeenkomst. Zaterdag 19.30 u. n.m. Ontspanning. Zondag 11.45 u. n.m. Studiekring. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R-K. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez: Euphonia. Donderdag 8 u. n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. PASSIO CHRISTI". Onder deze titel werd Zondagavond j.l. voor de godsdienstige en jeugdver enigingen in t Patronaat door de heer H. Poll uit den Bosch een passieavond verzorgd, waarbij het zangkoor en het meisjeszangkoor hun medewerking ver. leenden. Onder de genodigden zagen we o.a. de Zeereerw. heer Rector van het St. Anthonius Missiehuis, Pater van den Yssel en de Eerw. Zusters van het Her man Jozef gesticht alhier. Na een kort openingswoord van de Weleerw. heer Swinkels, werden door het zangkoor twee nummers gezongen: Dochter Sions van Handel en Imprope- rium van Goede Vrijdag, waarna de heer Poll een beeld gaf van het lijdensverhaal van Christus, belicht door de schoonste Passie-poëzie uit de Nederlandse littera tuur; met telkens een toelichting op het gedicht, declameerde de heer Poll op zeer waardevolle wijze gedeeltelijke wer. ken van onze beste dichters o.a. van Jacob Reviüs, Joost van den Vondel, Guido Gezelle, Henriëtte Roland Holst en vele anderen. Voor de pauze voerde hij ons mee met het lijden van Christus. In het tweede gedeelte van de avond zong het meisjes zangkoor: O dierbaar Kruis en Gekruiste God, waarna de heer Poll vervolgde met de dood en verrijze nis van onze Zaligmaker. Tot slot zong het zangkoor Victimae paschali laudes en Regina Coeli, Uit t aandachtig ge hoor bleek duidelijk dat de heer Poll de ze avond op zeer verdienselijke wijze verzorgd heeft. Een woord van lof en dank is hier zeker op z n plaats. Het eenvoudig doch passend decor bracht aL len direct in de juiste sfeer. De zaal was geheel bezet. Wij geloven dan ook dat deze avond geslaagd mag heten. donk, werd herkozen ep de vaca ture van de heer A. v. d. Wiel werd aangevuld met de heer C. Berg mans. Daarna werd dhr. G. Scha pendonk tot voorzitter gekozen. Hij dankte de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en beloofde al les in het werk te zullen stellen tot groei en bloei der K.A.B. In de kascontrole-commissie werd gekozen de heer W. Groot. De laagste inschrijver voor bode was de heer Fr. Tabbers. - Daarna hield de districtsbestuur der, de heer J. Handgraaf, een spreekbeurt over de werkzaamhe den der K.A.B. in het algemeen. Bij de rondvraag dankte de vice- voorzitter, de heer Joh. v. Venrooy, de scheidende voorzitter voor het vele werk dat hij in al die jaren voor de afdeling gedaan had en hij hoopte dat de nieuwe voorzitter met dezelfde ambitie de K.A.B.-belan gen zal behartigen. Besloten werd om op 7 April a.s. het patroonsfeest te vieren. De da mes der leden zouden dan ook uit genodigd worden. Pastoor Driever zal dan een spreekbeurt houden en verder zal de avond opgeluisterd worden met muziek, zang en decla matie door eigen leden. Bij de sluiting' gaf de voorzitter een korte aansporing aan alle leden om trouwe leden der K.A.B. te blij ven. Repetitie. De repetitie der fanfare zal deze Cursus R.K.J.B. Door de heer A. Kamp, hoofd van de lagere landbouwschool te Nieuw- kuijk, zal voor de leden van de R.K.J.B. een aardappelen-selectie cursus gegeven worden. Zestien cursisten gaven zich reeds op. Tafeltennis. De tafeltennisclub „de Smashers" speelde een wedstrijd tegen de Heusdense Sportvereniging. Het eerste drietal van „de Smashers" won met 64, het tweede met 82. A.s. Dinsdag gaat een 3-tal naar Haarsteeg spelen tegen „De Mep pers". Ouden van Dagen. Door het comité „Ouden van Da gen" worden a.s. Zondag dansavon den georganiseerd bij Gez. Klerks en Th. Elshout ten bate van de kas. De uitvoering van de zangvereni ging „Uitspanning door Inspan ning" ten bate van het Rampen fonds zal daarom geen doorgang vinden. K.A.B. In de zaal van het parochiehuis hield de K.A.B., afd. Elshout, haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Adr. v. d. Wiel, heette allen van harte welkom en deelde tevens mee dat hij tengevolge van de vele werkzaamheden het voorzitterschap niet langer meer kan blijven waar nemen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onder dank goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer G. Schapen- week a.s. Donderdagavond plaats hebben in plaats van Zondag. VANDAAG WORDT STALIN BEGRAVEN. VA millioen Russen trokken langs de baar. Anderhalf millioen was hel aan tal diergenen die in de voorbije dagen langs de baar van Stalin hebben gedefileerd in het paleis van de Vakvereniging en ontelbare kransen en bloemstukken stapel den zich op rond de baar en in de gangen van het paleis. Om beurten hebben de Sovjet groten uit binnen- en buitenland de. wacht bij het lichaam van Sta lin betrokken. Vandaag om 12 uur zou de over leden maarschalk overgebracht worden naar het mausoleum om naast zijn makker en voorganger Lenin te worden bijgezet. Men acht het waarschijnlijk dat Malenkof de lijkrede zal uitspreken, terwijl wel licht ook het politiek testament, dat Stalin eventueel heeft nagela ten, zal worden voorgelezen. Alle werk en alle transport in de Sov jet-Unie, Oost-Duitsland en Hon garije zouden vijf minuten worden stilgelegd. In Moskou en in alle grote steden van de Sovjet-Unie zouden saluutschoten worden afge vuurd. Prominente regeringsdelegaues uit alle communistische landen wonen de begrafenis bij, terwijl de vrije wereld vertegenwoordigd zal zijn door ambassadeurs en gezan ten. Afgevaardigden van alle nati onale communistische partijen zijn naar Moskou vertrokken; de Com munistische Partij Nederland wordt vertegenwoordigd door Paul de Groot, algemeen secretaris, door Mevrouw A. Averink, vertegen woordigster van het partijbestuur, de schrijver Theun de Vries, voor zitter van de vereniging Neder landUSSR, mevrouw C. Bultje, vertegenwoordigster van het alge meen Nederlands Jeugdverbond, F. John, chauffeur van de stadsreini ging'te Amsterdam en H. v. Teeu- wen, metaalbewerker bij de Ne derlandse hoogovens. ALBANIË ONRUST IN Uit Londen wordt gemeld, dat de Albanese dictator niet naar Moskou zal gaan om de begrafenis van Stalin bij te wonen De dic tator stuurde een boodschap van deelneming aan Molotof en Boel- ganin (waarom niet aan Malenkoi ln geheel Albanië zouden de par- tisanen in opstand zijn gekomen, terwijl het mogelijk wordt geacht dat een guerilla-leider of een Tito vriendelijk gezinde regering aan t bewind komt. TITO NAAR ENGELAND. Zaterdag is Maarschalk Tito vertrok ken voor zijn officiëel bezoek aan En geland. Dit bezoek vindt een week eer der plaats dan aanvankelijk was bepaald. Dit zal waarschijnlijk in verband staan met de gebeurtenissen in Moskou. Sm© Zijden dameskousen, hiel en teen m. nylon versterkt, diverse voorjaars- tinten, slechts Links geweven zijden dameskousen, hiel en teen met nylon versterkt, soepele kwaliteit, diverse modekleu ren, slechts Grote partij geminderde nylon da meskousen met zeer kleine fout|es, fraai voorjaars - kleurenassortiment, slechts 'J* gl or: DEN, BOSCH EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3