Kalm, kalm, mijne heren... „Tussen Indus en Ganges" Geeft U mij m'n King's Cross maar weer!" Rampenfonds GEM-iaïïRMO WAALWIJK windt U toch niet zo opIk ben blij, dat er nieuwe merken komenVVant daardoor kunnen de rokers vergelijken! En als 'n King's Cross-roker dat doet, weet ik uit ervaring, dat hij daarna tegen mij zal zeggen: sigaret met het grootste aantal vaste rokers! 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 MAART 1953 3 KING'S het spreekuur KUNSTKRING WAALWIJK DONDERDAG 19 MAART SOCIALE SCHOOL. Vandaag maken de leerlingen van deze school het overgangsexa men naar de volgende cursus; 11 van de tweede cursus beginnen hun derde jaar, 8 van de eerste cursus beginnen hun tweede jaar. Pater Drs Fideniius en Piet Cop- pes komen dit examen meemaken als afgevaardigden van het Ver- bondsbesiuur. Nog steeds is niet voldoende tot de arbeiders doorgedrongen het grote belang van deze scnool. A.s. Vrijdag om 8 uur zal in 't gebouw van de K.A.B. een propagandaver- gadering worden gehouden, waar hij iedereen die belang stek in de ze school, verwacht wordt. Men kan zich dan opgeven als leerling voor de eerste cursus. Jongeman nen, denk er eens over na, het is voor Uw eigen toekomst. Elke week wordt 4 uur les gegeven door bevoegde leraren. Op het ogenblik worden de lessen gegeven door de volgende personen: Kapelaan Was- senberg, Rector Veuger, student aan de Handelshogescnool te Til burg, de heer M. Versluis uit Den Bosch, Broeder Aluinus en Broeder Theogonius. Opdat men enige kijk zal krijgen in deze school, willen wij de vakken hier kort vermelden. Eerste cursus: Godsdienst, Ne derlandse Taal, Geschiedenis, Eco nomie. Tweede cursus: Godsdienst, Ned. Taal, Economie, Statistiek, Be drijfseconomie, Sociologie, Boek houden, Staatsinrichting, Geschie denis der Arbeidersbeweging. Derde cursus: Godsdienst, Ker kelijke Geschiedenis, Ned. Taal, Sociologie, Sociale Wetgeving. Het kader van de K.A.B. telt meer dan 20000 personen. Welk 'n macht zou dit zijn, als zij alle voor hun taak berekend waren. Hoeveel ouderen hebben vroeger niet de kans gehad, zich te ontwikkelen op zulk een aan de arbeiders aange: paste wijze. Maar gij, jongeren, gij hebt hier in Waalwijk een prach tige gelegenheid. De onkosten zijn voor U zeer miniem. En dat de lessen in prettige geest worden ge geven, kan men vragen aan dege nen, die reeds twee jaren de school volgen. Zij zijn vol lof over de school. U zult zeggen: ik ben te oud voor deze school. Als U er de dienst op hebt zitten, is het de geschikste tjjd om met deze cursus te beginnen. We hebben hier leerlingen van 18, maar er zijn er ook bij, bij wie de maan reeds door de bomen begint te schijnen. We kunnen zeggen: tussen de 18 en 40 jaar. Kennis is macht. Uw verworven kennis kan niemand U ontnemen. Besteedt Uw vrije tijd dus nuttig. Denk er eens over na en kom Vrij dagavond eens luisteren. Al is men niet persoonlijk uitgenodigd, men kan gerust naar de vergadering komen. Welkom 'f K.A.V. AFD. BAARDWIJK Op 9 Maart 1.1. hield de KAV afd. Baadwijk haar jaarvergadering. De voorzitster, mej. Remie-van Delft, opende met de chr. groet en verwelkomde de ZEerw. Heer Pas toor, geestelijk adviseur, en sprak een kort woord tot de leden, waar na gebeden werd voor de zieken van de afdeling. Hierna was het woord aan mej. Litzroth, die het jaarverslag uit bracht. Mej. Blijs gaf een overzicht van de in- en uitgaven en 't batig saldo bedroeg 0.53. Beide dames kregen voor hun goede verslagen een hartelijk applaus. Verder werd gesproken over de verkoop van Lourdeskaarten, zo dat misschien ook in onze afdeling een gelukkige mag zijn, die een lot treft. Bij de rondvraag kwam Mejuffr. R om bouts met een voorstel om ie dere maand een avond te organi seren, een zogenaamde ontspan ningsavond. Het bestuur besloot dit bij de leden aan ie bevelen en gehoopt wordt op veler medewer king. Tenslotte werd nog 'n kleine verloting gehouden ten bate van het fonds voor het aanstaande le lustrum. Het was een prettige jaarverga dering, de tractatie was nagelaten vanwege de vasten. Mej. Remie sloot de vergadering met de chr. groet. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM. Donderdag 1.1. was het 25 jaar ge leden dat de heer P. de Rooy in dienst trad der N.V. Stoomsehoe- nenfabriek A. H. v. Schijndel, waar hij indertijd werd geplaatst als hulp van de magazijnchef, wijlen de heer Sjef Dumoulin, welke functie hij later geheel overnam, steeds tot grote tevredenheid van z'n supe rieuren. Dit bleek dan ook bij de herden king van zijn zilveren jubileum, toen hij door de directeur, de heer C. Pullens, in hartelijke bewoordin gen werd toegesproken en geprezen om z'n trouwe plichtsbetrachting en z'n verantwoordelijkheidsgevoel als magazijnchef van leder en fourni turen en als chef-inkoper. Hij betuigde de grote tevreden heid der directie en bood hem een geschenk aan onder couvert, met 't diploma van de Maatschappij van Nijverheid en Handel met de zilve ren medaille, terwijl de heer A. Ma- hieu, procuratiehouder, de geluk wensen van het personeel aanbood met een polshorloge en een horloge band namens de chefs; z'n echtge note werd met een mooi bouquet vereerd en de dag werd verder in huiselijke kring gezellig voortgezet. EEN UUR MUZIEK. LEO ROMMERTS ZONG VOOR DE MIDDELBARE SCHOLEN. De Stichting „Een Uur Muziek" heeft de discipelen van de middel bare scholen in Waalwijk Donder dagmiddag in de gelegenheid ge steld kennis te maken met de ont wikkeling van het lied, zoals die in twee uren muziek door de bas-bari ton Leo Rommerts en door de pia- nist-explicator Piet Peijnenborg werd geschetst. Het eerste uur, bedoeld voor de onderbouw, gaf te horen hóe uit het volkslied het kunstlied was ont staan, terwijl het tweede uur, voor de bovenbouw bestemd, wat dieper nog op de zaak inging en zelfs de groei van de volksmuziek uit de li turgische, de gregoriaanse aantoon de. Over het algemeen waren de jon gelui erg geïnteresseerd bij de be vattelijke manier waarop Piet Peij nenborg de zaken, het lied betref fende, uit de doeken deed, en bij 't goede zingen van Leo Rommerts; er zijn natuurlijk altijd een stel bla gen die zich hierboven verheven achten en die menen hun tijd beter te kunnen gebruiken door wat flau we gekheid te gaan zitten maken, een meelijwekkend gebrek aan be schaving, dat het tweede uur zich aanmerkelijk duidelijker demon streerde dan het eerste, toen het ge hoor veel enthousiaster was en veel spontaner en dankbaarder reageer de. Op een eenvoudige, dat is in dit geval de juiste manier, droeg Leo Rommerts het volks lied voor zoals wij dat kennen en zoals dat in andere landen nog gezongen wordt; het wel zeer goede jiddisch liedje uit Polen „Als der Rabben lachtdient hier even genoemd te worden. Aan de hand van enkele liederen werd de over gang van volkslied naar kunstlied aangetoond, terwijl de schakeringen in deze laatste liedvorm aan de hand van liederen van Schubert werden gedemonstreerd. Beide uren besloot Rommerts met een van de zeer expressieve balladen van Carl Löwe, de ene keer Sir Archibald Douglas, 't tweede uur Sir Edward. Piet Peijnenborg toonde zich een uitstekend accompagnateur, zeer zeer vaardig en mooi genuanceerd begeleidde hij de zanger. EEN MOOI VERNIEUWDE KANTOORBOEKHANDEL. Onder zeer grote belangstelling heeft Vrijdagmiddag dhr. J. Cools firmant van de Kantoorboekhandel Sikkers op de Markt alhier, zijn ge heel vernieuwde winkel heropend. Deze belangstelling was er niet voor niets. Want wat de heer Cools in overleg en in samenwerking met de vaklui hier tot stand heeft ge bracht is werkelijk de moeite waard. De kleine donkere onoverzichtelijke winkel nu die tot het verleden behoort, mogen we hem gerust zo noemen is omgeschapen in een ruime, lichte prettige zaak, die de eigenaar in staat stelt zijn duizend en een artikelen op een zeer over zichtelijke en de kooplust opwek kende manier te etaleren. De fa. Wed. Aarts Zn. verzorg de zeer keurig de winkelopstand, Vorig bedrag 5499.30 F. S. $5fcialwtjk 1.— Van werkgever en per soneel voor Rampenfonds 20.— Totaal 5520.30 Wij betuigen de velen, die ons hun bijdragen voor 't rampen fonds zonden, onze hartelijke dank. met zijn vele, symmetrisch gebouw de laden en banken; de fa. Hens lakte en verfde het geheel in helde re lichte tint en bracht met verschil lende glas-in-lood-ramen 'n mooier cachet aan de winkel: en wat er aan licht ontbrak eventueel, kan gecom penseerd worden door de verlich ting die door de fa. v. d. Heuvel keurig werd verzorgd. Inderdaad, de heer Cools kan niet anders dan trots zijn op zijn nieuwe interieur dat een openbaring is voor de klanten, wanneer zij het betre den achter de oude vertrouwed ge vel van de fa. Sikkers. Wij wensen de eigenaar veel suc ces toe. DIERENBESCHERMING HOUDT VERGADERING. Op Dinsdag 17 Maart om 8 uur zal de afdeling Waalwijk en Om streken van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren in Hotel De Twee Kolommen een alge mene ledenvergadering 'houden, waarin o.m. het Huishoudelijk Reg- ilement zal worden vastgesteld, een bestuur zal worden gekozen en be sprekingen gevoerd zullen worden betreffende het asyl. COMBINATIE VAN WATER SCHAPPEN IN DE LANGSTRAAT Met ingang van 1 Juli a.s. zal een twaalftal Waterschappen ten Zui den van het Afwateringskanaal bij Waalwijk in de Langstraat gaan sa menwerken. De afzonderlijke Wa terschappen worden verbonden tot een Waterschap, dat de naam draagt van: „Het Zuideraf wateringska naal". AGENDA. Woensdag 18 Maart 8 uur repe titie dameskoor Oefening en Ver maak in Hotel Italiaander. Zondag 22 Maart 12 uur repetitie mannenkoor; De Twee Kolommen. INGESLOTEN. Gisteren zijn twee personen, die zich schuldig fhaakten aan open bare dronkenschap en bovendien nog wederspannig waren tegen de politie, in de cel gesloten. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Vulpen en balpen in etui; balpen; vulpotlood; actetas met inhoud; kinderportemonnaie; doublé hangertje; werkjas; 3 hon den; damesportemonnaie met in houd; handschoen. Verloren: Gymschoen; zakboekje; huissleutel; dubbele .rijwieltas; le deren tas met inhoud; imitatie-pa relsnoer; twee portemonnaies met inhoud. OOK WAALWIJK NEEMT DEEL AAN DE STERTOCHT VAN DE BOND ZONDER NAAM. Op Zondag 12 April, wanneer de vlaggendag van de Bond Zonder Naam wordt gevierd, zullen alle promotoren en promotricen er voor zorgen dat ouders van grote gezin nen die anders nooit in de gelegen heid zijn eens een daagje uit te gaan, kunnen deelnemen aan de tocht naar Haarlem, die door de lei ding van de Bond is gepland als 'n waardig middel om deze dag te vie ren. In Waalwijk beschikt men reeds over een 30-tal auto's waarmee de vaders en moeders hun mooie tocht naar Haarlem, die ook door de bloeiende bollenstreek zal voeren, zullen maken. Tijdens hun afwezig heid zullen de promotricen van de Bond hun huishouden behartigen. Graag verbinden wij aan dit be richt de aansporing tot alle heren auto-bezitters om hun auto beschik baar te stellen voor dit mooie doel, dat zo geheel in de prachtige stijl is van de Bond Zonder Naam. Zij kunnen zich in verbinding stellen met de promotoren en promotricen die hun ongetwijfeld bekend zijn. NIEUWE BESTRATING. Vanmorgen is een begin gemaakt met het verwijderen van de keien die thans het wegdek uitmaken van de Grotestraat. Men heeft het ge deelte tussen Mr. v. Coothstraat en Markt onder handen genomen, zo dat het verkeer gemakkelijk kan worden omgelegd. Men zal het ge hele werk in dergelijke etappes uit voeren, voorzover dat mogelijk is. om zo weinig mogelijk het verkeer te belemmeren. Eindelijk hebben Ged. Staten dus hun fiat gegeven aan het reeds enige tijd geleden door de raad genomen besluit; op advies van de Provinciale Water staat en vooral ook van de A.N.W.B. hebben zij tot deze verandering be sloten. De keien werden geruild te gen klinkers, bij welke ruil met een Belgische firma ook het leggen in begrepen is. Betreffende de weggedeelten in Besoyen en Baardwijk, die de pro vincie behoren, worden nog onder handelingen gevoerd. BEGROTINGSBEHANDELING IN WAALWIJK. In een speciale vergadering van de Waalwijkse gemeenteraad op Vrijdag a.s., zal de Gemeentebegro ting 1953 behandeld worden. Op de agenda komen nog enkele andere punten voor, o.m. een voorstel tot het verlenen van een garantie aan de Internationale Tentoonstelling SLEM. Bij de agenda voor deze vergade ring zijn o.m. de volgende prae-ad- viezen gevoegd: Overname Akkersteeg. In de vergadering van 30 Januari j.l. is door de raad een crediet van ƒ98.910.toegestaan voor aanleg van een weg vanaf de Baardwijkse- straat (Spoorwegovergang) Zuid waarts bijna tot de Meer dijk en vandaar Oostwaarts tot het Hoefs- wiel. De weg vanaf de Spoorweg overgang tot de Meerdijk heeft de naam „Akkersteeg" en is in eigen dom, beheer en onderhoud bij het Waterschap „De Binnen- en Buiten polder van Baardwijk". Het bestuur is bereid aan Stem gerechtigde Ingelanden voor te stel len het eigendomsrecht aan de ge meente over te dragen tegen beta ling door de gemeente van 1.en het beheer en onderhoud tegen be taling aan de gemeente van een af koopsom van 25. Een en ander betreft de hele weg tot aan de Meerdijk. Het meest Zui delijke deel daarvan, voor zover niet van belang voor de toegang naar het zwembad, kan dan tevens in behoorlijke toestand worden ge bracht. Dit is van betekenis omdat de weg tevens van belang is voor een behoorlijke ontsluiting van het daar gelegen natuurschoongebied. Commissie schoolverzuim. De commissie tot wering van het schoolverzuim moet in haar geheel aftreden op 23 Maart 1953. Na ingewonnen advies van het Hoofd der Openbare Lagere School bevelen B. en W. ter vervulling van de vacature Oudkerk, die geen leer plichtige kinderen meer heeft, aan (naar volgorde van voorkeur) Nr. 1. L. v. Campen, Floris V-laan 27, Waalwijk; Nr. 2. S. Blom, Burg. Smeelelaan 23, Waalwijk. Ter vervulling van de 5 overige vacatures bevelen B. en W. de af tredende leden aan. Bij hun namen is vermeld in welke kwaliteit zij zitting zullen hebben. Eroos P. H., bijzonder onder wij - zer; (thans voorzitter der commis sie); Waal van de A., bijzonder onder wijzer; Heijden van der M. C. M., openbaar onderwijzer; Pullens H. W., bijzonder aansprake lijk persoon; Thijssen J. A., groep „andere meer derjarige inwoners" (thans secreta ris der commissie). Verharding Zuider-Parallelweg. In de vergadering van 25 Sept. 1952 werd door de raad een crediet toegestaan van ƒ29.704.50 voor ver harding van de Zuider-Parallelweg tusen de Burg. Smeelelaan en de Baard wij ksestraat. De verharding is toen gedacht met asphalt. Nader is overwogen of het niet gewenst is deze weg, met het oog op de aard en de intensiteit van het verkeer, dat zich vermoedelijk daarover zal bewegen, te voorzien van een weg dek van klinkers. Bij een voorziening met asphalt zal namelijk om de 4 ai 5 jaren een voorziening nodig zijn welke komt op 0.55 per m2, hetgeen vrij kost baar is. Men moet er daarom bij nadere overweging de voorkeur aan geven een verharding met klinkers toe te passen, welke weliswaar duurder van aanleg is, doch veel minder onderhoudskosten vraagt en beter is. De meerdere aanlegkos- ten bedragen ƒ9600.Na verho ging met 5% opslag voor algemene kosten van Gemeentewerken wordt dit 10080.—, RAMPENFONDS 81,4 MILLIOEN. Tot Zaterdagavond was bij het Rampenfonds 81.4 millioen binnen gekomen. De radio-actie „Beurzen open, dijken dicht", heeft tot nog toe 3.660.934 gulden opgebracht. De avond van 1.1. Zaterdag in Enschede leverde ruim 1 millioen op. JAPANSE KAMER ONTBONDEN. Minister-president Josjida van Japan heeft het parlement ontbon den nadat het een motie van wan trouwen tegen zijn regering had aangenomen. Op 19 April worden nieuwe verkiezingen gehouden. GUNNING. De uitbreiding van de chroomlederfa- briek Noordbrabant te Loonopzand is gegund aan de fa. Gebr. Mutsaerts te Loonopzand; de uitbreiding van de schoenfabriek fa. v. Heijst te Kaatsheu vel aan de fa. H. de Jong en de verbouw van woningsplitsing voor de heer P. v. Gastel te Kaatsheuvel aan de fa. J. de Kort te Kaatsheuvel, alles onder archi tectuur van de heer Hub. Prins te Kaats heuvel. HERDENKING EEUWFEEST HIËRARCHIE. De samenwerkende Standsorganisaties van Arbeiders, Boeren, Middenstanders en Werkgevers hadden het plan opge nomen ter herdenking van het eeuwfeest van het Herstel der Kerkelijke Hiërarchie een drietal avonden voor de Kaatsheu- velse bevolking te organiseren om de betekenis van dit herstel op godsdienstig, sociaal en politiek gebied uiteen te zet. ten en onze taak aan te geven voor de toekomst. De eerste dezer bijeenkomsten werd Zaterdag 14 Maart om 8 uur in de grote Patronaatszaal gehouden, waarbij de Zeereerw. Pater v. d. IJsel M.S.F. als spreker optrad, om dit herstel in verband met de godsdienstige ontwikkeling in de verlopen eeuw te belichten. Jammer, dat we moeten beginnen met de vermelding dat de belangstelling voor deze avond feitelijk minimaal moet ge noemd worden. Slechts een 50-tal be langstellenden waren present. Waar de avond kosteloos voor een ieder, zowel dames als heren, openstond, moeten we deze geringe interesse rond uit bedroevend noemen. We zouden haast durven vragen of men dan momenteel nog slechts alleen ge. interesseerd wordt voor brood en spelen. Een revue loopt meer dan acht dagen vol; een danszaal is te klein; rond een voetbalveld kan men de kijkers met dui zenden tellen, doch zo het gaat eens be langstelling te wijden aan de noodzake lijke voorlichting op godsdienstig, soci aal en politiek gebied, dan blijft men koud om niet te zeggen onverschillig. De enkele avonden, die deze punten van ons vragen, zijn heus voor niemand on zer verloren tijd of een versmeten opof fering. Broeder Simon verluchtte deze avond met zijn knapenkoor op zeer verzorgde wijze. De verschillende nummertjes, deels aangepast aan de avond en deels een aangename afwisseling brengend in de ernst van de bijeenkomst werden keurig en muzikaal voorgedragen. De Bernardusschool bezit een koortje, waar op men trots mag zijn. Pater v. d. IJsel, ondanks de weinige belangstelling vol vuur en enthousiasme, wierp een terugblik op het verleden; hij vergeleek het onderwijs nu met de ellen, dige toestand voor 100 jaren, toen onze kerk in catacombe periode worstelde. Langzaam is de emancipatie van ons Katholieke volk gegroeid. Langzaam kwam dat streven naar een zelfstandig leven; dat streven om zich vrij te maken tot een eigen vrij leven, tot het opeisen van eigen rechten ook op sociaal en eco nomisch terrein. Dan ontplooit spreker het begrip van een kerkelijke hiërarchie, wat voor velen nog een onbekend begrip is. Voor 1853 was Nederland voor eeu wen een missieland geweest met aarts priesters en priesters die zonder hoofd leiding hun taak en hun werk deden. Alles ressorteerde toen onder de Con gregatie Propaganda fide, zoals nu nog vele missielanden in den vreemde. Er waren toen veel ijverige priesters in ons land werkzaam, de nieuwe leiding van bovenaf was niet zonder opoffering van eigen ideeën en werkwijze bij allen wel kom. Aan het werk der ordensgeestelij- ken heeft ons land bij de hervorming tot herstel van de Kerkelijke hiërarchie zeer veel te danken. Toen Rome echter in 1853 door de mond van Paus Pius IX gesproken had en het centraal gezag ge. vestigd was, en leiding ging geven groeide het godsdienstig leven op. De godsdienstige instellingen: H. Familie, St. Vincentiusvereniging; de Liturgie, geknecht en beperkt in schuilkelders en zolders, ontplooide zich in kerken en tempel^ die verrezen in steden en dor pen; de overzeese missiën bloeiden door de Nederlandse missionarissen tot de beste van de wereld. Nederland gaf als voorbeeld voor de wereld gehoor aan de roepstem van de paus tot invoering van de dagelijkse communie der kinderen met als gevolg een edelmoedig idealisme voor het priesterschap en het kloosterleven. De jeugdorganisaties kwamen tot bloei zoals nergens anders; de standsorganisa ties bereikten een ontwikkeling als in geen ander land. Onze katholieke scho len zowel lager, middelbaar als hoger onderwijs staan in geen enkel opzich meer achter bij welke andere instellingen ook. Dat alles danken we aan het Herstel van onze Kerkelijke Hiërarchie. Ook op cultureel gebied staan wij, dank deze herstelling mede op het voorplan. Onze voorvaderen hebben gevochten om dit te bereiken. Wij moeten vechten om dit te behouden. En het is nu eenmaal een feit, dat iemand, die vecht om iets te be reiken, dit altijd doet met meer enthou siasme, dan hij die als taak heeft 't ver worvene te behouden. Doch de tijd, waarin wij leven, gaat dat van ons vra gen. Allerwegen grijnst het spook van afval en verzwakking en verflauwing, doch willen we behouden, wat we met zoveel strijd verkregen hebben, dan wordt van ons gevraagd, dat we op ons quivive zijn en ons geloof uitleven in beginsel en met overtuiging. LIEFDADIGHEIDS- WISSELCONCERT. Als we het liefdadigheidswisselconcert van Zondag Half Vasten in de zaal van Euphonia gaan beoordelen, dan zou dat, mogelijk bezien als liefdadigheidsuitvoe ring meer resultaat op hebben kunnen en moeten leveren, doch als poging om de plaats een avond te bieden, waarin tot uiting gekomen is, dat in samenwerking iets bereikt kan worden, zou het niet be ter hebben kunnen zijn. Een tot in de hoeken gevulde zaal, die mogelijk n cri- tisch publiek herbergde, doch n publiek, dat waardering had voor eikaars presta ties, die, laten we niemand uitsluiten, uitstekend waren. De Bel Canto voorzit ter sprak een kort woord, waarin hij om organisatorische redenen goed sprak, dat Bel Canto, als gastvrouwe, toch het eerst optrad. Bel Canto zong haar pro gramma met een toewijding en verzor ging, die juist dan geboden wordt, als men weet, dat een gehoor aanwezig is, tot oordelen bevoegd. De met zorg geko zen werken, van J. Haydn, Verdi en Strauss werden in volle overgave aan de directie, met zeer muzikale begeleiding van de virtioos Wim Vrinten aan de vleugel, vertolkt, op een wijze, dat het beluisteren een genot werd, zelfs voor de niet-iieihebbers van zangmuziek. Euphonia, liet onder leiding van di recteur vom Berg een programma horen, dat een overgang vormde tussen de zang- weergave van Bel Canto en de meer pittige harmoniemuziek van Apollo. Bij herhaling blijkt dat er bii de Koninklijke gewerkt wordt met veel ambitie en steeds stijgend succes. Bestuur en leiding zijn hier een waarborg, dat het doel, het corps opnieuw op te voeren tot de oude glorie zeker bereikt wordt. Apollo, onder leiding van kapelmees ter Molenschot, mogen we wei de clou van de avond noemen. Euphonia zal ons dit zelfs 'niet euvel duiden. 1 echnisch beschikt Apollo over een bezetting, die meer geschoold en ontwikkeld is, die met de leiding, waarop zij nu mag roemen, in korte tijd iets bereiken kan, dat alleen te behalen is, als een corps beschikt over meer geschoolde krachten. Als we niet alle programmanummers in deze willen noemen, dan mogen we toch wel even wijzen, op wat Apollo in de „Suite Bal let" van Popy bereikte. Dat was har- monie-muziek die de waardering van de ei-volle zaal verdiend kreeg, 't Was een enig mooie avond, zoals er meer moesten gegeven worden, elk corps en het sa menwerkend verenigingsleven tot steun. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmo- niet Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K, Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 8 u. n.m. Repetitie Ge mengd koor Bel Canto. Donderdag 9.30 u. n.m. Jaarvergade ring Bel Canto. K.A.J.-AGENDA. Maandag 19.30 u. n.m. Groepavond. 21.30 u. r^m. Bespreking Lourdes- bedevaart. Dinsdag 19.30 u. n.m. Pioniersgroep. Woensdag 19.30 u. n.m. Ontspanningsgr. Donderdag 19.30 u. n.m. Groepavond. 20 u n.m. Bestuursvergadering. 21 u. n.m. Leidersbijeenkomst. Zaterdag 19.30 u. n.m. Ontspanningsgr. Zondag 11.45 u. v.m. Studiekring. De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend dat van Dinsdag 17 Maart is verplaatst naar Woensdag 18 Maart van 1012 uur. Mr A. HUSTINX prachtige Kleurenfilm om 8 uur in MUSIS SACRUM il: cl c De entree: leden (op vertoon v. kaart) f 1.- Niet-leden-introducé's f 1,50 Plaatsbespreken: Woensdag van 5 6 uur

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3