prijzen HET WAPEN „Fusie New York-Parijs" Het Groene Kruis van Sprang- Capelle vergaderde BOEKBESPREKING ÏAN BREECK DE E€HÖ VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 7 APRIL 1953 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 8 APRIL HOCUS -HERTOGENBOSCH VROOM DREESMANN TILBURG - HELMOND FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" VOOR ONZE DAMES. Bedrukte lingeriekatoen in leuke mille fleurs en fan tasiedessins. Voor lingeries, schorten en kleuter- 4 75 goed, 80 cm. br., p.m. Decoratieve gobelinstof, fraai bloemdessin op beige fond, 1 25 cm. breed, A 50 per meter Vistra imprimé in 4 nieuwe dessins, div. kleuren, 4 35 68 cm. br., p. meter SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Bruine en beige kinder- molières m. leder voering en dubbele crêpe zool. Verpakt in een luxe koffer doosje,maten36-39 8.95; 32-35 7.95; 28 31 6.95; 24 27 5.95; 22 23 4.95; 20-21 ^|50 Tricot damespultover in modern piqué dessin, 5 frisse voorjaarstinten, vlot model, ^45 maten 40-44 Prima ronde plastic haarborstel met 6 rij hard nylonhaar, kleuren rose, bleu en wit 30 Interlock herensport- broek en singlet, sterke kwaliteit, flinke 4 35 maten, per stuk Directoire-elastiek, hol geweven, 1 6 rubberdraden, kookbaar, per stuk CQe van 5 meter Choc.croquantjes, 74e iets aparts, 200 gr. Appelmoes vangoudreinet- ten,prima kwal.,bevat A f\c veel suiker,grote pot Plastic motkogelhouder in verschillende kleuren, gevuld met motkogels.On misbaar en practisch in Uw klerenkast enz. 45c Sterke keukenstoel, beukenhout, blank gelakt, met gebogen zitting 090 en rug Tweepersoons stalen slaapkamer, bestaande uit: 2 persoons ledikant 120/190 cm. sleemodel met voetbord en gezondheidsspiraal (15 jaar garantie), 1 nachtkastje, 1 tafel en 2 stoelen. 4 4 Buiswerk groen en houtwerk crème gelakt De vereniging „Het Groene Kruis'' voor de gemeente Sprang-Capelle hield in café Cové-v. d. Haart haar jaarlijkse algemene ledenvergadering, welke bijeen komst niet die belangstelling van de zij de der leden had, welke het bestuur gaarne zou zien. Ongeveer 50 van de ruim 1100 leden hadden aan de oproep gevolg gegeven. Aanwezig was ook de secretaris van de Prov. Noord-Brab. ver eniging, de heer Ruitenberg uit Hoge- Zwaluwe, met de directeur van het bu reau dezer vereniging de heer de Goede uit ISleeuwijk, alsmede de districts-kin- derartse van de Prov. Ver. Mej. Dr. Heerema en de beide districts-verpleeg- sters Zr. Branders en Zr. Gantvoort. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de Edelachtb. Heer Burgemeester A. 'Smit, de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de vertegenwoor digers van de Prov. Groene Kruisvereni ging, de district-kinderartse en de beide districtsverpleegsters. 'Spr. bracht o.m. onder de aandacht de instelling van de wijkraden en releveerde het aanstaand vertrek uit de vereniging van de wijk verpleegster Zr. Dekkers, zulks in ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De notulen van de vorige alg. vergadering werden vastge steld, evenals het door de secretaris, de heer J. Waverijn, uitgebrachte verslag van werkzaamheden van de vereniging in het voorbije jaar. Aan dit verslag ont lenen wij het volgende In zijn voorwoord wijst de samenstel ler er op, dat volgens' gegevens van de staatssecretaris v. h. Dept. van Volks gezondheid nog jaarlijks meer dan hon derd millioen gulden aan ziekengeld SfeW wordt betaald, dat het verzuim we gens ziekte nog steeds hoger is dan voor de oorlog en dat er per dag nog meer dan 100000 arbeiders wegens ziekte ver zuimen, dat er in ons land jaarlijks nog 6000 zuigelingen sterven, dat er ieder jaar nog 15000 nieuwe gevallen van tbc worden vastgesteld, dat er per jaar nog 14000 personen in ons land aan kanker sterven, etc., zodat het geld, dat in de gezondheidszorg wordt gestoken ten vol le waard is daarin belegd te worden en dat het ook geen overbodige luxe is, lid van een Groene Kruisvereniging te zijn. Vervolgens schetste de secretaris 't doel van de vereniging, t.w. het bevorderen van maatregelen ter voorziening van de algemene gezondheidsbelangen, het voor lichting geven op het gebied van hygiëne, het aanstellen van wijkverpleegsters, het bestrijden van tuberculose, het bevorde- deren van zuigelingen-, kleuter- en moe- derschapszorg, enz. Na deze inleiding volgt een relaas over het werk der vereniging en de toe stand ervan. Door de wijkverpleegster werden in totaal 1882 huisbezoeken ge daan, als volgt verdeeld: 1280 bezoeken ïn de wijkverpleging, 228 in verband met t.b.c.-bestrijding, 215 bij zuigelingen, 153 voor kleuterzorg en 6 Welke het ge volg waren van hulp bij de schoolartsen- dienst; 23 gezinnen stonden onder toe zicht die niet vrij waren van t.b.c. Het consultatiebureau voor zuigelingen in z'n tegenwoordige vorm werd 13 Mei ge opend en tot eind Dec. werden 53 zittin gen gehouden en 101 nieuwe zuigelingen ingeschreven. Het Kleuterbureau, dat eind Juni werd geopend, hield 8 zittin gen en hier bedroeg het aantal inge schrevenen 151. Het ledental liep weer iets terug en bedroeg aan het eind van het jaar 1135. Er is gegronde reden voor de verwach ting, dat thans het dieptepunt bereik: is en dat dank zij de activiteit Van de wijk raden een stijging van het ledental niet zal uitblijven. Door het overlijden van de heer de Bas en het bedanken door mevr. Streefkerk-Sommer kwamen in liet be stuur een tweetal vacatures, en was dit aan het eind van het jaar alsvolgt samen gesteld: A. Smit, voorzitter; H. Kerst, 2e voorz.; J. Waverijn, secr.; W. J. v. Nieuwenhuijzen, penn.; mej. P. J. Rijken, H. Winkelman, P. IBusink, C. D. Rempt en W. Braspenning, leden. In het slotwoord wordt aandacht ge wijd aan het feit, dat het 26 Febr. 1954 een helve eeuw zal zijn geleden dat de de gemeenten Capelle, Vrij hoeve-C apelle en Sprang werd opgericht. De rekening over 1951 was blijkens 't bij monde van de heer de Vuijst namens de commissie uitgebrachte verslag in orde bevonden. Het financieel verstag gaf ook dit jaar een somber 'beeld, want d? uit gaven overtroffen de inkomsten met een bedrag van 1917.18. Ontvangen was 10612.90 en uitgegeven 12530.08. Dank zij de gekweekte reserves in vorige jaren kon het tekort nog over brugd worden. Tot leden van de com missie tot 't nazien der rekening 1952 werden benoemd de heren J. Dekkers en Joh. v. Tilborgh. De begroting voor 1953 werd vastgesteld op 10785 met een post voor onvoorzie uitgaven van 155,20, De aftredende bestuursleden de heren H. Kerst, J. Waverijn en W. J. v. Nieu- wenhuizen, werden herkozen, terwijl in de vacature mevr. Streefkerk werd ge kozen mevr. ten Ham-Hendriks, ten in de vacature ontstaan door het overlijden van dhr. de Bas mevr. Hovinga-Laker- veld. Na de bestuursverkiezing werd de heer Kerst die 30 jaar zitting in het be stuur heeft, tal van jaren als 2e voorzit ter, door de voorzitter gefeliciteerd en dank gebracht voor het vele dat hij voor de vereniging heeft gedaan. Als blijk van erkentelijkheid boor spr. de jubilaris- een kistje sigaren aan. De heer uilenberg fe liciteerde de jubilaris namens de Prov. Groene Kruisver. met de mededeling, dat deze felicitatie gevolgd zou worden door de door de Alg. Ned. Ver. voor derge lijke jubilea ingestelde ere-medaille. Voor deze onverwachte huldiging bracht de jubilaris in hartelijke bewoor dingen zijn dank over. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken onder de aandacht van het bestuur gebracht en sommige van deze punten gaven aanleiding tot een korte gedach ten wisseling. De voordrachtkunstenares, Mej. Gré Konings uit Raamsdonk bracht met een drietal schetsen (eigen werk), waarvan één het Groene Kruiswerk in zijn diver se geledingen belichtte, een welkome on derbreking in het zakelijke gedeelte de- zr bijeenkomst. Met gespannen aandacht werd mej. Konings in haar voordracht gevolgd en veel heeft men genoten van de echte Brabantse luim, welke haar schetsen kenmerkt. Hoezeer haar rustige en beheerste declamatie werd geappre cieerd, bleek wel uit het hartelijk applaus na ieder nummer en aan het slot van haar optreden. DICKENS Humphrey's Klok. In de Prisma-reeks die de Uitgeverij voor een groot gedeelte aan Charles Dickens wijdt verscheen een band waar in twee .werken van Dickens zijn onder gebracht Humphrey's Klok en Ameri kaanse indrukken. Humphrey's Klok heeft de vorm van een soortement „raamvertelling", een verzameling van verhalen (ditmaal ech ter van zeer verscheiden aard) die bij een worden gehouden door een overkoe pelende vertelling. Het is een zeer amu sant werkje, waarin we ook weer de roemruchte heren Pickwick en Sam Wel- ler zien verschijnen, twee figuren, waar in Dickens blijkbaar zeer veel behagen heeft geschept. C. J. Kelk vertaalde dit werkje zeer goed. In Amerikaanse Indrukken heeft Dickens indrukken van zijn in 1842 aan vaarde Amerikaanse reis neergelegd. Naast een openbaring was deze reis te vens een teleurstelling voor Dickens. Het bleek immers hoe populair hij in Amerika was door de gulle ontvangst die hem ten deel viel, maar daarnaast ergerde hij zich aan de smakeloze zelf genoegzaamheid der Amerikanen, die hij in zijn boek niet verzweeg. Groot was de verontwaardiging in Amerika toen Dickens het ook waagde minder aange name dingen van het land der vrijheid te Vertellen. Het Grauwe Huis. Het Grauwe Huis. dat in twee Prisma afleveringen van het Spectrum zal ver schijnen is geschreven in de beste tijd die Dickens doormaakte, toen hij op het hoogtepunt van zijn roem was en alge meen werd gewaardeerd; toen -hij een aanzienlijk burger was die graag de zorg op zich nam voor de armen én verdruk ten, die arme kunstbroeders uit de misère hielp. Het Grauwe Huis („Bleak House") is ook de grootste roman van de creatieve schrijver en daarnaast wordt hij ook ge roemd als zijn beste, om dat hij zeer evenwichtig is opgebouwd en beheerst wordt door een bezieling, die het grote werk zeer overtuigend maakt. Het verhaal speelt zich af rond het Hooggerechtshof, met al de juridische haarkloverij, de bureaucratie, de voor oordelen, de omkoopbaarheid enz., al die eigenschappen die de Engelse recht> spraak in die dagen niet in een gunstig daglicht stelden. Dickens sloopt hier hei lige huisjes bij de vleet en het is niet te verwonderen, dat zijn werk zo'n af trek vond. Het is denk ik allemaal veel moei lijker dan jij het ziet. Je bent zo en thousiast, zo roekeloos. Het gaat niet altijd van een leien dakje. Het is meer gebeurd dat twee mensen van elkaar hielden en elkaar niet kregen. Nou ja, in romans smaalde hij. Wij moderne mensen denken daar anders over. We worden niet geleefd, we leven zélf Harm, de bus! ontdekte het meisje opeens. Ik moet weg. Anders loop ik de bus, mis. Over een uur gaat er wéér een! ontdekte hij blijmoedig. Ja, wat zou je lachen! Als je maar weet dat ik werk te doen heb. Het werd hem plotseling zo warm om 't hart, toen hij er zich van be wust werd, hoe vertrouwelijk zij tweeën reeds met elkaar praatten. Hij was zo blij om dit alles, om dit verloop van de zaak. Hoe had hij kunnen vermoeden, dat die onge naakbare Marian toch ook werke lijk iets voor hem voelde? Hoe had hij kunnen denken dat zij nu reeds als vrienden met elkaar praatten? Hij zou haar graag hebben omhelsd en haar alles gezégd wat hij van Haar dacht. Maar zijn nuchter in zicht won het. Hij moest niets over haasten. Marian had gelijk. JEUGD-ENCYCLOPEDIE „IK WEET HET". Van den Bergh en Jurgens N.V. fabri- kante van de Blue Band stelt de jeug dige eters van hun product in staat in het bezit te komen van de jeugd-ency- clopedie „Ik weet het". Het is hier na tuurlijk niet de plaats te vertellen hoe men te werk moet gaan om zo'n ency clopedie in z'n bezit te krijgen, dat ver telt de melkboer wel; maar wel willen we even wijzen op het werk als zodanig. In 25 afleveringen kan de jeugd het rijke bezit van dit boek machtig worden; in derdaad een rijk bezit, want de eerste afleveringen, die wij ontvingen, bewij zen ons dat men concientieus te werk is gegaan bij het samenstellen van deze jeugd-encyclopedie, dat men op zeer be vattelijke, maar volkomen ter zake kun dige en ter zake dienende wijze de di verse onderwerpen bespreekt. Gekleurde Voor een groep ingewijde mode specialisten hield de Aveco Confec tie Industrie in haar showroom een kleine, doch zeer selecte show. Deze show droeg het karakter van twee metropolen: Parijs en New York. De korte jasjes, fijne wollen tweed mantelcostuums en de vlotte zomer- japonnen konden zo zijn wegge haald uit de Amerikaanse Lady shops, terwijl de mantels een uit gesproken Franse snit vertoonden. De materialen, die deze industrie verwerkt, behoren tot de meest modieuze. De tweeds, die de ontwerpster, Mevrouw J. E. Agema-Velthuyzen verwerkt tot vlotte mantelcostuums, zijn opgebouwd uit drie en soms meer tinten. Ook vertoont dit ma teriaal geometrische figuurtjes. De mantels van Aveco worden vervaardigd van de zo zeer gewilde lichtgewicht materialen. De lange mantels wegen zeker niet meer dan om en nabij de drie ons. Dit geldt zowel voor de langharige zibelines die in glans kunnen wedijveren met het sabeldiertje als voor de vederlichte blanket cloth, bouclé en de van dunne wollen wafel piqué 'vervaardigde korte jasjes. Fris en vlot zijn de overgangs mantelpakjes van kamgaren. Bij een vlotte zwarte kamgaren. rok worden jasjes gebracht van hetzelf de materiaal, die in meerdere tin ten verkrijgbaar zijn. De rokken der tailleurs zijn aansluitend en vertonen aan de achterzijde een diepe plooi. De voorkant van deze rokken is gemaakt naar het tour- neau-model. Practisch en toch mo dieus, want deze rokken geven het idee zeer nauw te zijn, terwijl de draagster door de diepe plooi aan Ik ga maar met de volgende bus stelde hij voor. Ja meende ze dat lijkt me het beste. Zou je het gezelliger vinden als Jij zou te veel verbeelding krij gen als ik ja zei kaatste ze terug, en opeens brak haar oude, vrolijke lach weer door. Zoals ze daar stond vond hij haar onweerstaanbaar. Snel namen ze afscheid, de bus ronkte reeds de hoek om. Toen Marian in de bijna lege bus naar huis reed, schudde ze bestraf fend het hoofd over zichzelf Ze had dit helemaal verkeerd aan gepakt. Erger, ze had het niet eens aangepakt. Ze had het over zich la ten komen, hem het initiatief gela ten. Niets van alles wat ze zich had voorgenomen hem te zeggen, als ze hem weer zou ontmoeten, had ze geuit. De eerste de beste keer dat deze jongen haar zei dat hij haar aardig vond, had ze hem laten mer ken dat ook zij hem wel mocht. Dat was helemaal niet je dat, Marian, ging ze verder met haar zélfbe- schuldiging. Je moet zulke jon gens aan het lijntje houden, tussen hopen en vrezen. Je moet jezelf op waarde houden, niet maar meteen toegeven. plaatjes die de jeugd zelf moet inplakken illustreren het geschrevene. Hier ligt inderdaad een goede moge lijkheid voor de jeugd, haar kennis en algemene ontwikkeling op een prettige leesbare manier te verrijken. KRUISSTEEK EN GOBELIN. Van de Uitgevers A. en H. Bruil te Doetinchemi ontvingen wij een boekje met nieuwe ontwerpen voor kussens, lopers enz. in de serie „Kruissteek en Gobelin", uiteraard niet bevoegd zijnde over de doel treffendheid van dit boekje en over de kwaliteit van de getoonde mo dellen, kunnen we toch wel mee delen dat de hardwerkende vrouw hierin tal van ontwerpen vindt voor kussens, lopers, randen enz. van allerhande motieven. Het lijkt ons een practisch boekje. de achterzijde voldoende ruimte heeft om flinke passen te kunnen nemen. De mouwen van de korte jasjes zijn op de normale plaats in gezet, de kraagjes aangeknipt. De kragen bieden mogelijkheden, daar men deze al of niet met een shawl kan dragen. De mantels vertonen evenals de shorties en driekwart jasjes een uitgesproken toelopende lijn. Aan de mouwen wordt nog steeds veel aandacht besteed, waardoor de ruimte rond de schouders valt. Soms vertonen deze de mouwinzet Van Jacques Fath, soms ook is de mouw aan een ronde pas aange knipt of loopt de pas uit in een doorgestikte V, zoals het geval was bij „Isabella", een naar beneden toe smaller wordende mantel van zeer lichte lila fleece. Bijzonder elegant zijn de mantels, die voorzien zijn van een niet al te wijde ballon- mouw. „Pastoral" en „Laurence" zijn beide vervaardigd van rode wollen stof. „Pastoral" werd ge maakt van een travers geweven donkerrode bouclé, „Laurence" van cuba-rode fleece. „Pastoral" had 'n laag ingezette mouw en vertoonde de tulplijn, terwijl „Laurence" een aangeknipte mouw Had, die aan de onderkant even wijder werd en de pols nauw omsloot. De mooiste creatie echter van deze collectie was de zomermantel, gemaakt van langharige, koperkleu rige zibeline, genaamd „Irma". De met een diepe V ingezette mouw kon daar deze naar de pols toe smaller werd naar verkiezing lang en driekwart worden gedra gen. Ook deze mantel was aan de onderzijde smaller dan rond de schouders, waarbij de korte aange- 1 knipte shawl-kraag bijzonder goed tot z'n recht kwam. „Adagio" is de naam van de vele korte jasjes, die Aveco brengt. Kor te vlotte shorties, naast toppers, die wat langer zijn en een uitgesproken toelopende lijn vertonen. Wafel piqué, tweed, een grappige, zeer ex clusieve bouclé mohair die er uit ziet als een zomer-poodle cloth, zijn de stoffen die Aveco hiervoor ge bruikt. De korte „Amerikaanse" jasjes zijn fel van kleur. Geranium- rood, geel, wit en groen zijn de tin ten voor de shorties voor jonge meisjes, die van het ook in Frank rijk zo moderne wollen wafel piqué zijn gemaakt. De korte jasjes, die bedoeld zijn om gedragen te worden over de imprimé's en meer tot het geklede genre behoren, zijn zacht van tint. Hiervoor gebruikte Mevrouw Age- ma eigeel, zacht lila en crème. De ze toppers vertonen evenals de mantels een grote variatie waar het gaat om de mouw-inzet, in te genstelling tot de shorties, die alle van een gewoon ingezette mouw zijn voorzien De deux-pièces en japonnen zijn vlot en elegant. De jurken, die be doeld zijn voor „hoog zomer", wer den gemaakt van dezelfde glanska toen die Nina Ricci in haar collec tie bracht. Ook voor de japonnen werd het accent langs de hals en de schouders gelegd. Eveneens is dit 't geval bij de charmante deux- pièces die nu eens een shawlkraag dan weer een kraag m,et fantasie- revèrs vertonen. „En Vogue" de naam zegt het reeds is wel bijzonder geslaagd. Een japon, die al naar gelang 't „modieuse humeur" van de draag ster met een hoge, lage, symme trische, asymmetrische, geplooide of boothanls gedragen kan worden. „Cashemir" is numero acht van deze charmante collectie, 'n Rechte japon, gemaakt van travers ge streepte stof. De enige garnering zijn de zakken, die verticaal direct onder de ceintuur zijn aangebracht. Venus" verdient haar naam ten volle. „Venus" wordt voor slanke vrouwen gemaakt met een klein aangeknipt mouwtje terwijl voor de wat meer gezette figuren een driekwart mouw werd aangeknipt. De schouders nemen ook voor deze creatie een grote plaats in. De hart vormig uitgesneden hals kan nel als bij de mantels worden opgezet tegen de hals, terwijl de revèrs dan de vórm van een tulp krijgen. De rokken van de japonnen zijn naar Franse wijze enigszins uitlopend. Soms vinden we in deze rokken twee plooien. Bijgaande schetsen laten de lijnen van deze charmante collectie duidelijk zien. 12). Marian, ik weet ook nog niet hoe het zou moeten gaan. Ik zie moeilijkheden als bergen. Alleen één ding: je moet weten, dat je mij kunt vertrouwen. Of jij nu in Het Wapen zit en ik in De Gouden Leeuw, wij horen bij elkaar. Wij samen. Ze merkte hoe hij dat woord herhaalde, dat woord dat ook voor haar, eenzaam zo vaak, een wonderlijke bekoring had. Marian zijn stem was bijna be zwerend als we dat van elkaar weten, laten we dan vertrouwen op elkaar en op de toekomst. Er zal, er moet een weg voor ons zijn, al weet ik nog niet hoe. Maar hoe wou je dat dan, Harm De vertrouwelijkheid in haar stem, het noemen van zijn naam, ontroerde hem. Steviger greep hij haar hand, de andere streelde er zachtjes overheen. Wel vermande hij zich laten we dit eens zakelijk bekijken. Daar hou jij ook nogal van, is het niet, Marian? Zijn ogen lachten haar tegen en ze lachte, een beetje witjes nog, terug. Natuurlijk be hoef je bij vader niet aan te komen met de boodschap, dat je vriendjes bent met Harm Verdonck uit de Gouden Leeuw. Mijn vader zou waarschijnlijk ondersteboven val len. Alleen m'n moederdie zou het begrijpen. Aan die durf ik het wel vertellen. Luister, Marian. We doen gewoon alsof onze neus bloedt. We groeten elkaar, dat is alles. Wanneer wij elkaar willen en moe ten spreken, vinden we daar altijd wel een kans voor. Daarover maak ik me wel de minste zorg. De liefde kan alles, nietwaar? En dan wach ten we rustig af hoe de dingen zich ontwikkelen. Als we maar van el kaar weten» dat we elkaar vertrou wen kunnen, dat we bij elkaar ho ren, dat wevan elkaar houden. Is dat zo, Marian? Het meisje aarzelde. Ze stond zo plotseling voor een geweldige be slissing. Geen ogenblik had ze dit vermoed, toen zij vanmorgen naar gewoonte, met de bus naar Vierhou ten ging om haar vaders zaken te regelen met zijn leveranciers. Je moet me tjjd geven, Harm. Maar dan bedacht ze, hoe 't toch al moeilijk genoeg zou zijn. Haar pad zou zeker niet over rozen gaan. Moest ze dan daarenboven nog gaan comediespelen? Als er nu iemand was, die eerlijk van haar hield, die met haar samen hoe wonderlijk klonk dat die met haar samen de toekomst in wou en in durfde on danks alle moeilijkheden, moest je je dan aanstellen alsof het je niets schelen kon? Was dat nodig voor een jongen als Harm Verdonck Maar wat wist ze van Harm Ver donck? Zo goed als niets. Was hij te vertrouwen? Marian besloot af te gaan op haar intuïtie. Reeds in de trein had hij 'n goede indruk op haar gemaakt. En die goede indruk was bevestigd. Ze besloot hem te vertrouwen. Ze besloot alle zorgen van zich af te zetten. Zich alleen maar te ver heugen om het feit, dat er nu voort aan iemand was die om haar gaf. En al het anderein een vlaag van zorgeloosheid dacht ze: Alles sal reg kom. Neuriënd liep ze van de bus naar huis en zelfs het gezicht van het forse nieuwe gebouw aan de over kant kon haar góede humeur niet bederven. Want.... dat was 't huis van Harm! HOOFDSTUK VII. „DE GOUDEN LEEUW". Eindelijk kwam de dag waarop de opening van „De Gouden Leeuw" plaats had. Korstiaan van Vueren behoefde niet achter zijn tapkast vandaan te komen om de vrachtwagens te zien arriveren, die allerlei goederen aan brachten. Wagens van meubelma gazijnen, van installeerders. Zijn publiek hield hem wel op de hoogte van wat er daar aan de overkant precies gebeurde. Het werd hem duidelijk het zou wat ze in Breeck noemden, „een pracht-tent" worden, alles even mo dern en up to date. Vijanden van Korstiaan, en dat waren er heel weinig, lachten en zeiden dat hij nu zijn keel wel aan de kapstok kon hangen. Zijn vrienden en trouwe klanten vonden het een schandaal dat daar vlak tegenover „Het Wa pen" zo'n kermistent werd opge richt. Zelfs in de Raad kwam er nog oppositie tegen het voorstel van B. en W. een paar bomen te vellen om ruimte te krijgen voor het parke ren. Er werd gezegd dat het gehele stadsplein er door bedorven werd, en er werd nog veel m,eer gezegd dat niets met de zaak te maken had. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6