miSBEUVEL JJpCfhJt. L00N-0P-ZAND WIELRENNEN. HOCKEY. DUIVENSPORT. 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 APRIL 1953 7 AAA V V 14 12 2 0 26 14 12 1 1 25 14 6 2 6 14 15 5 4 6 14 13 5 2 6 12 13 5 1 7 11 12 5 0 7 10 14 4 2 8 10 13 4 1 8 9 12 1 1 10 3 ken als door daaruit Belgische aan vallen op te bouwen. Onmiddellijk na de rust leek het alsof de lente in de natuur ook len te betekende in de Nederlandse doelpuntenrekening. Met niet afla tend enthousiasme trok de Oranje voorhoede ten aanval, daarbij ge steund door een legioen dat kansen rook. Helaas kwam. het succes aan de andere kant, onverwacht voor beide partijen, toen Coppens Ter louw wel voorbijschoof, de hele Ne derlandse verdediging verschalkte, inclusief Landman; 01. Dat was na 20 minuten, en 7 minuten latei- werd het vonnis definitief geveld toen Janssens uit een pass van Mer- mans Landman sloeg; 02. Met deze achterstand en een aanvoerder die volkomen uit vorm was, kwam er een druk over de Nederlandse voorhoede, waarboven zij zich niet meer vermocht uit te werken. De overige resultaten waren: Brugge België BNederland B 20 rust 00 Roosendaal Nederl. jeugd—Belg. jeugd 2—1 rust 0-1 Amsterdam AmsterdamBrussel 10 rust 10 Rotterdam RotterdamAntwerpen 33 rust 2—2 Tongeren Belg. Limb.Nederl. Limb. 22 rust 11 f Mgr. J. Groen, f Op Zaterdag 18 April bereikte ons uit Indonesië het droevige be richt, dat, na een ambtsperiode van nauwelijks vier jaar, mgr. J. Groen M.S.F., apostolisch vicaris van Bandjermasin (Borneo) in het ziekenhuis van Soerabaia is over leden. Hij was reeds enige tijd lij dende, maar zijn sterven kwam toch vrij plotseling. De missie van Borneo en de Congregatie der Mis sionarissen van de H. Familie ver liezen in hem een priester en apos tolisch werker van groot formaat. Mgr J. Groen werd op 15 Dec. 1891 te Groothuizen in Noord-Hol land geboren. Op 19-jarige leeftijd begon hij zijn studies voor 't pries terschap en werd in 1921 priester gewijd. Van 1922 tot 1927 was hij leraar in het Missiehuis te Kaats heuvel, daarna tot 1930 rector van hetzelfde huis. Van 1930 tot 1940 was Dij werkzaam in de missie van Zuid-Oost Borneo. Juist voor het uitbreken van de oorlog was hij terug in het vaderland voor 'n wel verdiende vacantie; vertrok toen weer op 19 Nov. 1945 naar Borneo. Tijdens dit tweede verblijf in Bor neo ontving hij op 10 Maart 1949 zijn benoeming tot apostolisch vi caris van Bandjermasin en werd de eerste bisschop van zijn congre gatie. Hij ontving de bisschopswij ding op 16 Juni 1949 uit handen van Mgr W. Mutsaerts, bisschop van 's-Bosch, in de parochiekerk van Kaatsheuvel. Zijn oude moeder had nog het geluk deze" plechtigheid bij te wonen en het zal vooral voor haar een groot offer zijn hem zo spoedig te moeten afstaan. We hopen dat Mgr Groen vanuit de hemel voor zijn dierbaar Kali- mantan (Borneo) mag zorgen. In Gods ondoorgrondelijke raadsbe sluiten was juist dit offer misschien nodig voor de verdere uitbloei van de Missie. Op Maandag 4 Mei zal de plech tige pitvaart geschieden in 't Mis siehuis te Kaatsheuvel. Jaarvergadering van de R.K. Boerinnenbond. Woensdagavond liield de R.K. Boerinnenbond afd. Kaatsheuvel, in de zaal van de Gildenbond haar jaarvergadering. Mevr, Nouwens- Verboven sprak een fris openings waard waarna Mevr. v. Mensvoort- Maas een keurig jaarverslag liet horen. De ZeerEerw. Pater v. d. IJssel hield een leerzame, goed ge^ documenteerde lezing ove'r de Hiër archie en het herstel der Kerk in de laatste eeuw. Na een korte pauze, waaronder een tractatie werd aangeboden en een verloting werd gehouden, volg de de bestuursverkiezing, waarbij de aftredende leden Mevr. v. Mens voort-Maas en Mej. Clasina v. Noye met algemene stemmen herkozen werden. De geestelijke adviseur, de Zeer Eerw. Heer Pastoor de Klijn, hield zijn opgewekt propagandistisch praatje, niet gespeend van humor. Met een woord van dank sloot daarna de voorzitster de goed ge slaagde vergadering. Bond van Huiseigenaren. In de bovenzaal van Euphonia hield de Bond van Huiseigenaren Vrijdag zijn jaarvergadering, ge leid door voorzitter Tuerlings, die in zijn inleiding wees op de ko mende huurverhoging, die waar schijnlijk met 1 Jan. 1954 zal wor den ingevoerd. Waar Kaatsheuvel in de 5e klasse ressorteert, zal de ze verhoging hier 48% van de vooroorlogse huur of 33 van de huur van 1 Jan. 1951 bedragen. Na de verslagen werd de be stuursverkiezing gehouden, waar bij de aftredende leden, de heren Beekmans en IJpelaar met nage noeg algemene stemmen herkozen werden. Besloten werd nieuwe huurcontracten beschikbaar te Stellen en daarin het storten van een waarborgsom van 25.als verplicht op te nemen. Bekroond. Op de internationale hondenten toonstelling te Gent werd de lang harige St. Bernardshond reu Czaar v. d. Wuurde vah dhr. P. Smeul- ders alhier bekroond met le pr. U. in de O en klasse met C.A.C. en C.A.C. IB. als beste St. Bernard. De Witte Boot. Inhoud De machinefabriek van Borsky (P. Borsten) maakt slechte tijden door. Dit blijkt ook uit de houding 'van Borsky ten opzichte van zijn enige dochter Marticka (T. Fijne man). Uit een bericht in de krant blijkt dat Amerika een uilvinding heeft gedaan van een nieuwe drijf- stof. Dit schijnt de nekslag te zijn voor Borsky, wiens ingenieur Rem (Fr. Montee) eveneens bezig was met experimenten voor een nieu we drijfstof. Deze Rem is buiten weten van Borsky een oplichter en tevens de moordenaar van Bors- ky's vrouw, op wie hij verliefd was, maar door toedoen van Vac lav (P. v. d. Velden), een broer van Borsky's vrouw, werd dit hu welijk verijdeld. Rem wiens wa re naam Conrad I)ann is heeft Vaclaf verdacht weten te maken van een moord, zodat deze Vaclaf naar Amerika moest vluchten. Nu, na jaren, schrijft Vaclaf naar zijn zwager Borsky, dat hij die uitvin ding heeft gedaan en dat hij over komt naar Europa. Rem, in samen werking met zijn vrouw Elsa die zich uitgeeft als een nichtje van Rem weten deze brief te bemachtigen en tevens het manu script van de uitvinding van Vaclaf. Tot overmaat van ramp tracht Rem in het huwelijk te treden met Marlicka en Elsa (M. Montee) met Borsky. Marticka, die een liefde heeft voor Ivan Pokorny (A, Sup), kantoorklerk op de fabriek, tracht zich hiertegen te verzetten, maar aanvankelijk tevergeefs. Op de trouwdag van Marticka met Rem ontmaskert Vaclaf Rem en diens vrouw, die als laatste wanhoops poging Marticka nog van liet leVen willen beroven door een bom te plaatsen op haar kamer. Toeval ligerwijze is zij in haar witte boot ontsnapt en krijgt men nog 'n hap- I py end door een huwelijk tussen Marticka en Ivan. Schoolvriendinnen van Martic ka: Eva Benetka (R. Roelofs) en Dana Benetka (R. Fijneman). Vrieend van Ivan Pokorny: Ho ra Prokop (P. Schoenmakers). De goedmoedige oude portier van het Technisch Instituut 'en tweede vader van Dana en Eva (H, Vastree). Ten bate van het Instrumenten fonds van de Harmonie Apollo werd bovengenoemd stuk Zaterdag en Zondag in de zaal van de heer Jan v. Dun voor een dankbaar pu bliek opgevoerd. „Ons Genoegen", het gezelschap waardoor het pu bliek van Kaatsheuvel jaarlijks met een onbetaalbare revue verwend wordt, heeft beide dagen bewezen ook nog goed toneel te kunnen brengen. Dat decor en grime ver zorgd zijn, behoeven we niet te vertellen ale we weten dat deze in handen zijn van de kunstenaar P. Borsten; dat hij bij deze en vele andere capaciteiten ook prima to- nelespeler is, hebben we thans voor de eerste maal mogen con stateren. Als Borsky gaf hij 'n vol maakt spel, waarin hij een goed tegenspeler vond in Vaclaf de heer P. v. d. Velden. Mej. Fijneman, (Marticka) blijkt èn in de revue èn in toneelspel aangeboren gaven te bezitten; Fr. Montee als Rem en zijn dochter als Elsa speelden goed gekarakteriseerd en ook de andere kleinere rollen waren in goefle handen, zodat Ons Genoegen met genoegen op deze twee avonden mag terugzien, met het bestuur van het Instrumentenfonds, dat over n aardige recete de beschikking kreeg. PRACHTIGE SUCCESSEN VAN EUPHONIA. Zaterdag 18 April trok het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia naar het solisten concours te Reusel, en wel met dertien solisten, duo's en kwartetten. Dit was de eerste keer na zeer lange tijd, dat Euphonia het durfde te wagen met een zo groot aantal muzikanten en nummers aan een concours deel te ne men. I I Het was daarom alleszins begrijpelijk, dat de verwachtingen niet al te hoog gespannen waren, daar de meesten de zer solisten voor het eerst in het open baar zouden optreden. Wel was er we kenlang met geestdriftige ijver geoefend, maar hoge verwachtingen durfde men niet te koesteren. Men zou zelfs zeer voldaan zijn geweest met het feit al leen, dat de nieuwelingen vooral niet met al te slecht resultaat uit de bus wa ren gekomen. Het glansrijke feit heeft zich echter voorgedaan, dat de uitslag alle verwach tingen ver heeft overtroffen. In een heer lijke lenteavond zijn de mannen van Eu phonia vertrokken, vol goede moed en in de late avond zijn ze weergekeerd, overladen met roem. Want van de der tien solisten en ensembles wisten niet minder dan tien beslag te leggen op e^n eerste prijs, twee op een tweede en één op een derde prijs. Bravo! Een bewijs, Euphonia, dat met staag en stoer wer ken en nooit aflatende toewijding, met durf en optimisme veel, zo niet alles, te bereiken is. Hier volgen de gedetailleerde uitsfe- gen J. F. D. van Best met kleine trom in afd. Uitmuntendheid: 1ste prijs met 72 punten. Kwartet: A. Laurijsen fluit, C. Dinge- mans B-clarinette, Verhoeven, P. Kley- sen Sax. Baryton met Moment Musidal 1 van Fr. Schubert, in de derde afdeling lste prijs met 72 punten. C. Dingemans, B-clarinette met Der- nière Pensee van C. M. v. Weber, lste prijs met 76 punten. Kwartet: A. Dingemans Bugle, Jo Klein trompet, A. Damen trombone, H. Dingemans bas, in de derde afdeling met Ecce Quomodo Moritur van Handel, 2e prijs met 66 punten. A. Laurijsen fluit, met Scène de Chant van Gluck, lste prijs met 76 pt. in de 2de afdeling. KwartetM. van Wezenbeek piston, J. v. Laarhoven, Cor A. v. Heijst, Trom bone, H. Oerlemans bas, met Holy City van Adams, lste prijs met 72 punten in de eerste afdeling. H. Oerlemans tuba, met Air Varié van Canives, lste prijs met 73 punten in de eerste afdeling. Kwartet: J. Vloemans Sax. Alto, A. Laros Sax. Alto, J. Dingemans Sax. Té nor, P. Kleysen Sax. Baryton, met Sla venkoor uit de opera Nubuchodonosor van Verdi, lste prijs met 72 punten in de tweede afdeling. Duo: W. Dingemans en J. v. Laar hoven Cor, met La Norma van1 Bellini, lste prijs met 76 punten in de tweede afdeling. Kwartet: M. v. Wezenbeek, piston, A. Dingemans bugle, A. v. Heijst, trom bone, W. v. d. Velden, tuba, met Ave Verum van Mozart, lste prijs met 72 punten in de tweede afdeling. Kwartet: L. v. Gulik B-clarinette, Jos Oerlemans B-clarinette, C. Oerlemans B-clarinette, J. Dingemans Sax. Baryton, met Eine Kleine Nachtmusik van Mo zart, 3de prijs met 57 punten in de eer ste afdeling. W. v. d. Velden, tuba, met Concert stuk voor Euphonium van Mühlfeld, 2de prijs met 66 punten. C. Oerlemans B-clarinette, met La Pluie d'Or van Bouillon, lste prijs met 72 punten in de eerste afdeling. Voorwaar een indrukwekkende serie van goede en voortreffelijke nummers en prachtige resultaten, waarop Euphonia terecht trots mag gaan en die wel een sempre crescendo aangeven van dit jong opbloeiende gezelschap. En deze resultaten werden niet zon der meer maar cadeau gegeven door een kwistig lste prijzen uitstrooiende jury, de heren Van Leeuwen en Leest, jnaar waarvoor gespeeld moest worden van de eerste tot de laatste noot, getui ge wel de uitslagen van andere mede dingers op dit concours, die met minder genoegen moesten nemen. Een bijzonder woord van hulde wel aan de heer Cor van Gulik, die al zijn talenten en onvermoeide ijzer en toe wijding in dienst stelde om de diverse groepen te instrueren en die met kun digheid de kwartetten leidde. En allerlaatst, maar niet op de laatste plaats alle eer aan het bestuur van Eu phonia, die zich heus niet vergenoegen met alleen maar hooggeacht Instuur te zijn, maar middetj onder hun mannen staan en stimuleren, waar het maar mo gelijk is. De geest, die over Euphoni^ vaardig is geworden, móge zich nog sterker Ont wikkelen, dan zal, binnen afzienbare tijd, dit Koninklijk Muzièkgezelschap op waarlijk koninklijke manier nieuwe en nog grotere lauwerkransen toevoegen aan de nu behaalde successen. Euphonia, Glück auf Kajotters. De Kajotters hielden Vrijdag avond in het parochiehuis hun jaar vergadering. Met gebed en K.A.J.- lied werd de bijeenkomst geopend, waarna de voorzitter het openings woord hield, waarin de mineurtoon wel sterk doorklonk. De activiteit in de vereniging liet wel wat te wensen over, wat zich nu weer ma nifesteerde in het feit dat voor de bestuursverkiezing geen enkele can- didatenlijst werd ingediend. Nieuw leven is hier wel zeer gewenst. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester sprak een zuinig be heer, zodat het nieuwe boekjaar be gon met een voordelig saldo van f 302.—. Nadat de prijsuitreiking van de biljartwedstrijd had plaats gehad, werd het jaarverslag van de secre taris behandeld en goedgekeurd. Dan hield Jan v. Beers een korte declamatie: 'n Aorig misverstand". De voorzitter dankte vervolgens de beide functionarissen, waarna werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen van het barakconcours. Ook de gewezen secretaris, de heei W. Wartenberg, en de twee wijk boden ontvingen dank voor hun werkzaamheden- De Aalmoezenier Kapelaan Reij- mer gaf vervolgens een toelichting met het oog op de bestuursverkie zing. Vooral benadrukte spreker het dat de vereniging moet zijn een levende beweging. Gekozen werden J. van Beer:, (herk.) 34 stemmen; J. v. Berkel 30 st., M. v. Loon 30 st.; verder J v. d. Dries, J. Vera Pz. en Cor Abra hams. Geslaagd, Op het te Breda gehouden exa men voor Kleuteronderwijzeres slaagde onze dorpsgenote Mej. Toos Mutsaerts. Zeer practiseh geschenk. Bij gelegenheid van het Gouden Priesterfeest van de Zeereerw. Heer Pastoor Schoenmakers, dat op 17 Mei a.s. gevierd wordt, werd door een familie uif de parochie de her der een electrische geluidsinstalla tie voor zijn kerk aangeboden. Dit zeer practische geschenk voorziet werkelijk in een dringende behoef te en zal voor de gelovigen die hun plaats hebben in de nieuwbouw van de kerk een welkome gelegenheid bieden om vooral de predicaties beter te volgen. Bekroond. Zaterdag 18 April namen de he ren C. v. d. Sanden en J. v. Loon deel aan 't solistenconcours te Reu sel, beiden met kleine trom, resp. in de Ere- en 4e afdeling. Beiden wisten de lste prijs te bemachtigen. De heer v. d. Sande maakte de Ko loniale marsen van Van Veluwen en v. Loon de Model- en Buiten modelmarsen van v. Veluwen. Vooral v. Loon kreeg, gezien zijn jeugdige leeftijd (hij is 8 jaar) van de jury een lofwaardig rapport, waarin gesproken werd van 'n uit stekend rhytmisch gevoel en slag vaardigheid. Alles bij elkaar een tamboer met toekomst. Beide mu zikanten zijn lid van de Kon. Erk. Harmonie Concordia alhier. Succes Liedertafel' „Echo der Duinen". De Gemengde Zangvereniging „Echo der Duinen" behaalde Zon- cours te Reusel in de lste afdeling dag op het Nationaal Muziekcon- de eerste prijs. Begrijpelijkerwijs waren direct nijvere handen in de weer om de vereniging een waar dige ontvangst te bereiden. Op het ogenblik dat we dit schrijven zijn de voorbereidingen voor de feeste lijke ontvangst in volle gang. In ons blad van Vrijdag hopen we hierop terug te komen. Kegelclub „De Vriendenkring". Uitvoerig verslag van de officiële opening van Banen en Tehuis, in volgend nummer. BAARDWIJK—W.S.C. 2—4. Baardwijk heeft oefen wedstrijden bitter hard nodig. We kunnen geen goed woord over hebben voor het spel dat Baardwijk Zaterdag in 'n vriend schappelijke oefenwedstrijd tegen de plaatsgenote WSC het publiek voorzette; het was in één woord erbarmelijk slecht. Dat is kras ge zegd natuurlijk en we moeten wel licht rekening houden met het feit dat Baardwijk de gebroeders de Bruine en de Ronde miste, maar deze drie spelers maken toch geen heel elftal uit en bovendien, wat Baardwijk vooral demonstreerde Zaterdag, dat lag niet aan het ab sent zijn van deze drie; we kun nen immers moeilijk veronderstel len, dat met deze drie spelers ook de hersens van Baardwijk ontbre ken. En dat was Zaterdag toch het geval; het was een hersenloos voet ballen, dermate ontactisch, dat we met geen mogelijkheid de kampi- oenscandidaat van de derde klas in deze ploeg kondem terugkennen. En dan spreken we nog niet over een ontstellend gebrek aan tech niek, aan balvaardigheid-en bal- beheersing vaaridë geelzwarten, dai wet' zeer schril afstak tegen het voetballen van de WSC-ers, die ^ftfk jbor stuk (werkelijk, we heb- bën géén uitzondering kunnen ont- dèkken) de meerdere waren van de Baardwijkenaren. En het is dat de WSC-voorhoede zeer onproductief was en zeêr slor dig in het afwerken der aanvallen, anders was deze volkomen ver diende nederlaag nog veel groter geworden en dan was zij nog ver diend geweest. Nadat de deklat enkele keren voor Baardwijk redding gebracht had bij gevaarlijke WSC-aanvallen, weet Klerx zich in de 20e minuut van de wedstrijd aan de dekking- van v. Meeuwen te onttrekken en de bal onder de vallende keeper Bergmans in 't net te schieten, 1-0. Vijf minuten later weet Frans Pulles aan de andere kant zeer handig van een aperte dekkings- fou,t in de Baardwijk achterhoede te profiteren, 11. Twee minuten later vuurt Drik van Gelder een prachtig schot op het WSC-doel af; de keeper weet echter d; bal via de deklat het veld weer in te zenden, maar daar staat Harry Klerx klaar, die niet veel moeite hoeft te doen om Baardwijk we derom de leiding te geven, 2—1. Weer vijf minuten later wordt Blijlevens in het strafschopgebied, alleen voor Jo van Os, van de bal gewerkt en genadeloos wordt het vonnis, dat de scheidsrechter te gen Baardwijk velde, voltrokken en de stand is weer gelijk, 22. Het verwondert niemand dat Frans Pulles in de 40e minuut na 'n hachelijk moment voor 't Baard wijk-doel de knoop doorhakt en de stand op 23 brengt. Kon Baardwijk voor rust nog 'n klein woordje meespreken, na de rust zien we van WSC-zijde een meestal zeer goed en. tactisch com binatiespel, waartegenover Baard wijk niet veel meer kan zetten dan een vrij onsamenhangend jeugd voetbalspelletje; de backs van Baardwijk klaarden het wel, maai de middenlinie en speciaal de voorhoede (wat wil men toch met zo'n rechtervleugel) speelden uil- gesproken slecht. Enkele minuten voor het einde breng; Piet Blijlevens de stand op 2—4. Neen, het is geen overbodige weelde, wanneer Baardwijk eens een oefenwedstrijdje speelt. Het is maar gelukkig dat men niet steeds in deze vorm speelt, anders zou er eerder sprake zijn van de vierde dan van de tweede klas. C.APELLE. Competitie-overzicht 4e klasse D. In de vierde klasse D van de KNVB sluit Waspik met 3 punten uit 12 ontmoetingen nog steeds de rij. Een gelijk spel contra Raams- donk (00) en een overwinning in Den Bosch tegen RKJVV (2—3) vormden 'tot nu toe het resultaat van deze eens zo sterke 4e klasser. Heukelum houdt zich op veilige afstand van de onderste plaats met 9 punten uit 13 wedstrijden, terwijl Vlijm. Boys en Haarsteeg het een graadje hoger zoeken met beide 10 punten uit respectievelijk 14 en 12 wedstrijden. De Bossche „Vogelwijkers" (RKJVV) noteerden 7 nederlagen, 5 overwinningen en 1 gelijk spel (tegen Heukelum) dus.... 11 kost bare punten! Het aloude Nieuwkuijk, dat zich dit seizoen kranig opwerkte naai de middengroep, heeft nu 12 pun ten uit 13 ontmoetingen. Raams- donk staat op de vierde plaats met als winstrekening 14 punten uit 15 wedstrijden l)e Victorianen speel den vier maal gelijk o.a. tegen VI. Boys, Waspik, Nieuwkuijk en Wit- Zwart. Op de derde plaats, welke met recht een ereplaats genoemd mag worden, troont het Sprang- Capelse Wit-Zwart. l)e zebra's hou den het gemiddelde aan met 14 winstpunten uit een gelijk aantal wedstrijden. Veerse Boys volgt Drunen op de tweede plaats met een unieke ver- j zameling van 25 punten uit 14 ont moetingen. Jammer van die ene nederlaag, welke de Boys uitgere kend juist op eigen terrein tegen de Drunenaren kregen te slikken. Als recordhoudster in deze afde ling geldt de toekomstige 3e klas ser het machtige en door niets le weerstane RRDVC, De Drunena ren zijn nog ongeslagen en hebben 26 punten uit 14 gespeelde wed strijden. Het hadden er zelfs 28 kunnen zijn, doch twee maal moes ten de DVC-ers zich een gelijk spel laten welgevallen, n.l. tegen Vlijm. Boys en de Veerse Bovs. De stand RKDVC Veerse Boys Wit-Zwart Raamsdonk Nieuwkuijk RKJVV Haarsteeg Vlijm. Boys Heukelum Waspik SPRANG. N. E. O. N.E.O.—Sparta, 0—1. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het de bezoekers gelukt op beide punten beslag te leggen, door een doelpunt, gemaakt toen de wedstrijd 10 minuten oud was, in een periode dat het in de NEO-achterhoede nog rammelde. Een dekkingsfout was voldoende voor de snelle Sparta-centervoor om vrij voor open doel te komen en geen fout te ma ken. Dat dit doelpunt beslissend zou zijn zal wel niemand hebben gedacht. Zeker zijn er voldoende kansen ge weest om hier verandering in te bren gen, doch aan beide zijden wist men die niet meer te benutten. Het is tot het einde een enerverende strijd gebleven, die het aanzien ten volle waard .was. Een gelijk spel had de verhouding van .deaje harde, doch geegszins unfaire wed strijd beter weergegeven, die door de scheidsrechter dhr. Vlamink, op goede wijze werd geleid. DE RONDE VAN GELDROP. De strijd van Mary Ligtvoet in Geldrop was maar van korte duur. Beedf na enkele kilometers moest hij de strijd staken vanwege eén knieblessure, opgelopen bij 'n wed- S| 7Ju -in Bel8'ë. Wij hopen maar at hy a.s. Zondag in Waspik van de party zal zyn. De nieuweling H. Kivils wist weer op een mooie vijfde plaats beslag te leggen. VLIJMEN. Zondag nam de amateur Tini Y\ olfs deel aan de Ronde van Gel drop en had groot succes, want hy werd tweede en slechts met band dikte werd hij geklop!. Tegen het einde van de Ronde waren vier koplopers weg. Wolfs vluchtte van het pelelon weg en wist de vier vluchtelingen in te lopen, waarna de sprint besliste met bovenver meld resultaat. De nieuweling Parijs bracht het tot een goed einde en deed in deze Ronde veel opvallend werk. Wij wensen hem volgende keer 'meer succes. KAATSHEUVEL. TILBURG VIDES II. Pot waardig besluit van de com petitie hebben de DES reserves de volte bun in Tiiburg weggehaald. Onder een stralende voorjaarszon werd deze match gespeeld en dit scheen de Dessers te inspireren tot grote daden. Na 5 minuten gepeeld e hebben, was de s.and 2—0 door goede doelpunten van de linksbui ten en de mid voor. Ondanks sterk overwicht gedurende de rest van (le eerste helft kwam het niet to verdere doelpunten. ,De rust ech ter had hen goed gedaan en dank zy het volledig insluiten van de tifburgers werd de stand door 3 goals van onze midvoor, waarvan 1 uit een strafbully, kwam 't einde van deze sportieve wedstrijd met lH s'an(' a0 in het voordeel van WAALWIJK. P.V. De Postduif. I itsiag van de wedvlucht vanuit vilvoorde; 96 km., deelname 694 duiven; eerste duif 10.30.58. De eerste 50 prijzen werden als volst behaald G. Sars 1—7—44—47; R. v. Riel 2; G. Schoemans 3; v. Keten 4; G. v. Huiten 5, 15; v. Kessel 6; C. Bou- man 825; Schoemans Jr. 9; H. v. Box.el 1033; Groeneveld 11— 18—2242; v. Baardwijk 12; van Delft 13; J. Timmermans 14; A. Bakkers 1636; v. d. Meydenberg 17—20; Veltmeijer 19; Jac. Ver- hoofstad 2126; Heesbeen 23; J. v. d. Pennen 24; Jan v. Schaijk 27; v. Dalen 28; Hamers 29; v. Berkel 30; A. Schuwer 31; G. Bakkers 32; v. Mierlo 34; v. d. Gouw 35—37; Wagemakers 38; A. de Kloe 39; Jan v. Bladel 40; J'. Verhagen 41; Duivekam 43; C. de Peffer 45- Strijk 46; H. Lombarts 48; D. Blok 49; Jos v. Bladel 50. CAPELLE. P.V. De Luchtvaart. Zondag hield de in café Cové- van der Haart aan de Nieu.wevaart gevestigde P.V. De Luchtvaart een vlucht, van Vilvoorde (B.) met de volgende uitslag E. Haverhals 1—17—32—38—53 —64; C. de Cloe 2—20—40—60— 62; J. van Doornik 312—57; Th. van der Schans 456; Adr. Ver steeg 550; C. Groeneveld 613 30—4352; St. van Peer 721 29—49—51; B. Pols 8—39—44; J. van Oosterhout 9184254; C. Boer 10154859; Adr. Spie- rings 11375567; Adr. Kloot wijk 14343661M. de Jong 1666; W. Versteeg 192247; H. van Campen 234145; Adr. van der Schans 2458; Adr. de Jong 25; M. van Campen 2646; G. Treffers 27; J. de Meter 28; A. van Raamsdonk 3147a; Adr. Stam 33; M. Mesch 35; G. Vos 63; J. Nieuwenhuizen 65, KAATSHEUVEL. De K.P.V. hield Zondag een wed vlucht vanuit Vilvoorde met 1041 duiven. Lostijd 9 uur v.m.; eerste duif 10.27.13. Van de 347 prijswin naars volgen hier de eerste 100. 1468 J. v. Heeswijk; 266 W. Aussems; 3 Fr. Damen; 5 J. Zeebrechts; 7 A. Couwenberg; 9 11—46—52 Chr v. Heeswijk; 10— 14—18—39 J. P. Brouwers; 12— 63 J, Damen; 13—19—22—38—48 Jac. Vloemans; 15 P. v. d. Houdt; 1696 P. Stokkermans; 1747 M. v. Best; 20 J. v. Kuijk; 21 H. Em mers; 2326—100 1.. van Geel;

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7