VOETBALSPORT LANDBOUW WIELRENNEN. BIUARTEN V 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 APRIL 1953 6 VOETBALUITSLAGEN. Eerste klas A AjaxGVAV 6—3 FrisiaSneek 11 DOSWageningen 31 VSVZwolse Boys 22 HeraclesVolewijckers 34 RCHEnschedese Boys 10 EDO—NEC 1—0 Eerste klas B DWS—Haarlem 0—2 Vitesse—Go Ahead 21 Enschede't Gooi 12 AchillesStormvogels 07 AGOVV—Blauw-Wit 0—2 Heer en veen—Elinkwijk 01 Be Quick—Leeuwarden 32 Eerste klas C SpartaTheole 21 Sittardia—SVV 3—6 Juliana—Willem II 1—3 BVV-MW 2—1 HBSExcelsior 22 BrabantiaEmma 50 Longa—VVV 1—2 Eerste klas D FeijenoordRBC 43 o.p.v. RBC PSVNAC 2—1 NOAD—ADO 1—1 LimburgiaEindhoven 0—1 DHCXerxes 11 Hermes-DVSBleijerheide 22 TECMaurits 31 Tweede klas A SET—Schijndel 4—4 Veloc—Kolping-SDW 0—2 HelmondTOP 21 DESK—Sarto 4—0 De SpechtenWilhelmina 41 Tweede klas B De Baronie—Goes 62 MiddelburgRAC 12 TerneuzenDosko 26 Rood-WitAxel 52 Derde klas B RKC—St. Mich. Gestel 2—0 HeusdenHieronymus 24 GudokBlauw-Geel '38 32 Uno AnimoCone. SVD 41 OSS '20—OJC 2—0 WSC—Zwaluw-VFC 2—3 Derde klas C DongenBaardwijk 41 BoeimeerVES '35 14 BSC—RWB 5—2 Virtus—SCO 1—2 Vierde klas D Veerse BoysHaarsteeg 20 NieuwkuijkRaamsdonk 1-3 gestaakt RKJVV—Vlijm. Boys 1—7 HeukelumWaspik 10 W.S.C.—Zwaluw-V.F.C. 2—3. Had aanvankelijk Zwaluw 't bes te van het spel, vooral door het uit stekende werk van haarmidden linie, langzaamaan kwam WSC op toeren en nam het initiatief over. De wedstrijd had nu een zeer goed peil bereikt en om beurten moesten de doelwachters in het geweer ge roepen worden. Opvallend rustig was het werk van de WSC-achter- hoede, die goed samenspeelde. Een indirecte vrije trap door Buskens leverde geen resultaat op. Vlak daarna stuitte Nic. v. Meeuwen een harde schuiver, van de rand van 't strafschopgebied gelost, in zijn vaart. Dan pikt aanvoerder Muskens de bal tussen drie Vughtenaren uit en in samenwerking met Brok gaat de bal naar de vijandelijke richting. Een halve mistrap van Brok doet de bal dwars over het veld bij v. d. Lee belanden, die ineens doorgaat en vanuit de hoek van het beruch te gebied onverwacht keihard in schiet; 10. Even daarna maakte Pulles voor Piet Blij levens de weg vrij naar 'n tweede prima doelpunt; 20. WSC is nu de meerdere en v. Bladel ach terin valt vooral op door goed kop- werk. Als v. Adelberg tweemaal achter een schoten van linksbinnen en middenvoor stopt, raakt v. Bladel jammer genoeg geblesseerd. Van de ontstane verwarring krijgt Zwaluw een doelpunt cadeau als v. Adel berg de bal tegen v. Meeuwen aan- knalt en die terug in 't doel springt. Volop spanning is er als de hinken de „rechtsbuiten" v. Bladel de bal tegen de lat kopt, Brok na goed sa menspel met Muskens tegen de on derkant van de paal schiet en Piet Blijlevens de bal in het zijnet jaagt. Dan is het rusten. Na de rust is het een echte tegen slag voor WSC. Eerst moet v. Bla del zich laten vervangen door Ma- hieu, terwijl even naderhand v. Adelberg bij een moedige poging de bal te bemachtigen ernstig aan de schouder geblesseerd raakt. Bergmans neemt zijn plaats in. Nog is WSC gevaarlijk in de aan vallen, die door Pulles en Brok ge leid worden. Iets te zacht is 't lis tige tikje van Piet Blijlevens in de andere hoek van het doel. Bij een aanval der Rood-Witten is de ach terhoede te weifelachtig met in grijpen en de Zwaluw-rechtsbuiten schiet hard en hoog in; 22. Even naderhand wordt het zelfs 23 als de middenvoor Bergmans geen kans geeft. WSC geeft zich nog niet gewonnen, doch door ietwat egoïstisch spel van Blijlevens en Pulles blijven resul taten uit. Met WSC in de aanval fluit de minder goed leidende scheidsrechter de beide elftallen naar de kleedkamers. R.K.C.—ST. MICH. GESTEL 2—0. Op volkomen verdiende wijze heeft RKC twee kostbare punten weten te veroveren op hun bezoe kers. Speciaal na rust kunnen de geel-blauwen op een goede wed strijd terugzien. De linksbuiten plaats werd in deze wedstrijd bezet door de Peffer en deze heeft tot eenieders bevrediging gewerkt. Jan Duquesnoy stond rechtsbuiten Ook zijn spel was niet onbevredi gend. Verschillende goede kansen kwamen van zijn voet en hij was mede de grondlegger van 't eerste doelpunt. De midvoorplaats blijft echter nog steeds het grote vraag stuk voor de elftalcommissie. Giste ren stond daar Wim Duquesnoy, weliswaar een vechter, doch hij mist de routine van een goed mid- voor. De beide binnenspelers, waar van Donhuijzen de grote schakel is tussen halflinie en voorhoede, wa ren zonder meer goed. In de half linie zagen we dikwijls voortreffe lijk werk van de beide halfspelers, terwijl de achterhoede ook haar mannetje wist te staan. De keeper schijnt z'n inzinking weer iets te boven te zijn, want we zagen hem enkele heel goede dingen doen, of schoon hij geen moeilijk werk te verrichten kreeg. Vóór rust wist geen der partijen te doelpunten. De meest doelrijpe kansen waren voor de thuisclub, doch het geluk was niet aan hun zijde. Bovendien beging RKC toen de fout steeds met te veel men sen te willen zijn waar de bal was. Werd de bal dan voor doel ge plaatst, dan was er geen RKC-er te bekennen en kon de Gestel-verde diging rustig wegwerken. Toch ont stonden er nog enkele zeer gevaar lijke situaties voor di Gestel-veste. De goed spelende rechtsachter der gasten, bijgestaan door een dito stopper en een in prima vorm zijn de doelman wisten echter de stand blank te houden, tenminste tot aan de rust. Na rust kwam RKC echter al aan stonds fanatieker opzetten. Met lange passes vanuit de achterhoede werden de vleugelspelers in 't spel betrokken. Het spel was niet meer zo kort als vóór rust. Reeds na 10 minuten spelen leverde dit het eer- se resultaat. De bal kwam op rechts bij Jan Duquesnoy, die een prach tige scherpe voorzet gaf. Z'n broer Wim liet de bal zeer tactisch gaan en de toelopende de Peffer wist met een keurige kopbal de score te ope nen; 10. Aan de andere kant ont komt het doel van RKC aan een doorboring. Een hard ingeschoten bal wordt door Eekels goed gekeerd, doch hij kan de bal niet vangen. De rechtsbinnen van Gestel bemach tigt de bal, doch hij schiet keihard en hoog over. Verder is Gestel na rust niet meer gevaarlijk geweest. De best spelende ploeg was RKC, en had de doelman van Gestel niet zulke pracht-safes verricht, dan was de score zeker hoger geweest. Nog slechts eenmaal moest hij zwichten voor een schot van de Peffer, toen deze een door Donhuij zen prachtig aangegeven bal van dichtbij hard inschoot; 20. In deze stand kwam geen verandering meer. Volgende week tegen Heusden hopen we op een reprise van giste ren, jongens. Het kan, als er maar enthousiast wordt aangepakt. i j R.K.C. 2—St. Mich. Gestel 2 2—3. De reserves hebben hun suppot- tersschare wel enigszins teleurge steld. In een onfortuinlijke wed strijd verloor zij van de dito's uit Gestel. Gedurende de hele wed strijd waren zij technisch de meer deren van de bezoekers, wier spel zich kenmerkte door hard en fana tiek, soms wel eens te fanatiek, achter de bal aan te gaan. Vóór rust wist Gestel zich van een 20 voorsprong te verzekeren. Bij beide doelpunten straften ze een fout in de achterhoede van RKC af. De eerste goal was een fout van de keeper en bij het tweede doelpunt speelde de rechtsachter te zacht te rug op z'n doelman, waardoor de tegenstander z'n kans kon benutten. Na de rust wist RKC 2 een zuiver doelpunt te scoren, toen de keeper der gastheren de bal losliet, doch de scheidsrechter annuleerde dit wegens aanvallen van de keeper. Toen stopper ten Haaf een bal mis te, profiteerde Gestel hiervan. Het eerste schot belandde tegen de paal, doch de terugspringende bal ver dween onhoudbaar in het net; 30. Toert werd het spel een ogenblik rommelig en de scheidsrechter, die een zwakke indruk maakte, moest een paar waarschuwingen uitdelen. RKC bleef de fout maken het spel te hoog te houden. Pas in de laatste 10 minuten veranderde deze speel wijze. In deze slotfaze wist de thuisclub nog twee keer te scoren, resp. door H. Smits en L. v. Hilst, waardoor de einduitslag op 23 kwam. Het is jammer, jongens, een gewonnen wedstrijd had weer een stap dichter bij het kampioenschap betekend. Doch het is nog niet ver keken. RKC 4 wist in Den Bosch een 32 overwinning te behalen op Concordia SVD, terwijl RKC 9, de jongste junioren, Zaterdag hun eer ste overwinning boekten tegen White Boys 4. Ze wonnen met 20. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—SARTO 4—0. De uitslag 40 in het voordeel van DESK laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Een klinken de overwinning van de laagst ge plaatste op een niet slechts matige, maar een slechte tegenstander. Het is ons nog een raadsel hoe Sarto 't met zo'n elftal zó ver heeft kunnen brengen. Het Sarto-spel was werkelijk van bedenkelijk gehalte. Alleen doel man v. d. Wiel liet zien dat hij uit goed hout gesneden is. Menig open doekje mocht hij dan ook in ont vangst nemen. Door zijn toedoen en het missen van opgelegde kansen door de DESK-voorhoede bleef de uitslag tot 40 beperkt, al was 70 heus niet geflatteerd geweest. De achterhoede van Sarto was zo lek als een zeef en de andere linies deelden eveneens in de malaise. Het spel van Sarto was een reprise van de vertoning enige weken ge leden in Tilburg. Wij moeten er wel bij aanmerken dat het bij de Til- burgenaren niet aan strijdlust ont brak, maar het was te onsamen hangend en goed gezien van de Dessers om de tegenstander geen gelegenheid te geven tot behoorlij ke spel-ontplooïïng te komen. Het spel van DESK daarentegen deed weldoende aan en het vlotte ook deze middag. De achterhoede was weer dicht, terwijl de verbin- dingstaak van de middenlinie zo wel verdedigend als aanvallend keu rig verzorgd werd. Ook de voorhoe de bleef niet achter en schoot zelfs drie maal roos, maar we moeten er wel bij zeggen dat de kansen zo talrijk zijn geweest dat een drietal doelpunten meer heus geen abnor maliteit zou zijn geweest.. Het begon reeds 2 minuten na 't beginsignaal, toen na een geharre war voor het Sarto-doel de bal op de rechtsbuitenplaats kwam, een voorzet volgde en Jo v. d. Ven had de tijd om de bal even goed te leg gen en doelman v. d. Wiel van kort bij met een hard schot te passeren. Daarna noteerden we nog in de eer ste helft dotten van kansen voor J. v. d. Ven, A. v. Es (tweemaal), J. Balvers, Toon v. d. Ven, nogmaals J. Balvers en W. Pijnenburg, die ofwel voor doelman v. d. Wiel ge keerd werden, of grandioos gemist werden. De tweede helft begon als de eer ste. Weer na twee minuten kwam DESK goedkoop aan haar tweede doelpunt. Het was namelijk de ach terhoede van Sarto die de bal in ei gen doel werkte. Dank je wel; 20. Na 10 minuten kwam het mooiste doelpunt van de wedstrijd op naam staan van Toon v. d. Ven. Een mooi doorgeschoven bal kwam in zijn na bijheid, een kleine dribbel en uit een vrij moeilijke schietpositie zag hij toch nog kans met een perfect diagonaal schot over de grond de bal langs doelman v. d. Wiel in de uiterste hoek te plaatsen. Dat was 3—0. Sarto was geslagen en het spel peil zakte nog meer. Uit de kansen die zich daarna nog voordeden, werd er tien minuten voor het ein de nog één benut door Jo v. d. Ven, die nummer vier in het net wist te deponeren. Dessers, het is gebleken dat het nog steeds kan. We staan nu weer boven RKTVV dat de kat uit de. boom heeft gekeken door niet te spelen tegen Woensel. Laten we ons daar niet te veel van aantrekken en alle nog resterende wedstrijden spelen met inzet van alle krachten. Dan alleen is er lijfsbehoud moge lijk. Je hebt het tegen Sarto nu ge daan en daarom is een oprecht ge meend proficiat op zijn plaats. Moed houden! De DESK-junioren A kampioen. Reeds door een gelijk spel met WSC te Waalwijk werd Zaterdag 't A-elftal van de Desk-junioren kam pioen van haar afdeling. Dit elftal, dat een gehele competitie met de zelfde samenstelling speelde, mag als een voorbeeld beschouwd wor den, zelfs voor de Senioren. Met slechts 3 verliespunten en een ge middelde van 3913 behaalden deze jongens het kampioenschap van hun afdeling. Hun namen mogen ge noemd worden: H. Leemans G. Laros W. Donders G. Mosselveld W. Maas W. de Benis W. Damen A. Grootswagers E. v. Wezel A. Mosselveld T. Dingemans Aanvoerder W. v. Wezel heeft succes met zijn leiding gehad. Iets over de beslissende wedstrijd: Reeds kort na het beginsignaal was het Mosselveld die, na goed aangeven van Dingemans, het eer ste doelpunt scoorde. Kort na de rust maakte de WSC-linksbuiten de gelijkmaker. Na de rust was het Desk die snel van start ging; de bal belandde bij Dingemans, die goed doorgaf aan midvoor Damen, die onhoudbaar doelpuntte. Een doelpunt van de Desk-midvoor werd wegens buiten spel afgekeurd. Hoe Desk het ook probeerde, de stug spelende WSC- achterhoede was niet meer te ver schalken; kort voor het einde kwam het doelpunt van een andere voet, n.l. van de rechtsbuiten van WSC en het was 22. Een gelijk spel, echter voldoende voor de kampi- oenstitel voor de Desk-junioren A. VLIJMEN. RKJVV 1Vlijm. Boys 1 1—7. In een sportief gespeelde wed- Vlijm" Bo-vs Zondag van RKJVV te winnen met 71. De wedstrijd was enkele minuten oud toen linksbuiten v. d. Griendt. een voorzet van rechts wist te benut ten en de score opende. Tien mi nuten later was het dezelfde spe ler die een fout in de achterhoede van RKJVV afstrafte en de stand op 2—0 bracht. Toch wist RKJVV even voor de rust de achterstand te vei kleinen; uit een voorzet van rechts weet de midvoor te doel- punten. Na de rust lopen de Boys hard van stapel en in epkele mi nuten werd de stand op 4—1 ge bracht door linksbinnen v. Over- dijk en midvoor v. Helvoórt. Nu speelt RKJVV een verloren wed strijd en het zijn de Boys die daar van profiteren. Nog drie doelpun- ten weten zij toe te voegen o.a. door toedoen van midvoor v. Hei- voort, die daardoor vier doelpun ten voor zijn rekening nam. Met de stand 71 kwam het einde van deze sportieve strijd, die door scheidsrechter v. d. Heuvel cor rect werd geleid. Vlijm. Boys 2RKDVC 2 1—5. Jammer dat Vlijmen 2 enkele spelers moest afstaan aan het eer ste elftal. Het was vanaf het begin een spannende strijd. Vlijmen was het eerst in de aanval, maar voor doel ontbrak het aan het juiste schot. Langzaam kwam Drunen opzetten; met goede combinaties werd de verdediging van de Boys uit elkaar gerukt en na 15 minuten spelen was 't 01 door de rechts binnen. Vlijmen zag het gevaar in en kwam sterk opzetten en tpen bij een goed schot van de linksWten de doelman was gepasseerd, sloeg de achterspeler de bal uit 't doel; de toegestane strafschop weet de doelman van Drunen prachtig te keren. Dit gaf Drunen moed en bij een aanval was het de linksbinnen die 20 maakte. Drunen bleef aan vallen en de midvoor maakte even daarna 30 en nog voor de rust was het de linksbinnen die de stand op 40 bracht. Na de rust was Vlijmen het eerst aan bod, maar Drunen brak door en de linksbinnen maakte 50. Vlijmen gaf de moed niet op en kwam weer opzetten, maar het duurde tot en- kelye minuten voor het einde eer rechtsbinnen de Wijs de eer kon redden. Helvoirt 2Vlijm. Boys 3 04. Vlijmen 3 deed geen half werk in Helvoirt, liet haar mooie kans niet voorbij gaan en klopte Hel voirt. met 04. Nog een wedstrijd en .wanneer deze wordt gewonnen, komt er nog een beslissingswed strijd tegen Herpt. Wie zal kampi oen worden HAARSTEEG. Haarsteeg 2Baardwijk 2 32. In een zeer spannende ontmoe ting is het de Haarsteeg-reserves gelukt om de overwinning te be halen op het kampioenselftal van Baardwijk. Onder een toepasselijk woord bood de aanvoerder van de thuisclub, M. Achten, de captain van Baardwijk een bouquet bloe men aan en hij sprak daarbij de hoop uit dat het hun zou gelukken te promoveren. Na deze aanbieding, die geschiedde in verband met het behaalde kampioenschap van de Baardwijk-reserves, nam de match een aanvang. In het eerste gedeelte was het de thuisclub die het meest in de aanval was. Het zat Haarsteeg echter wel heel erg mee, want vrij onverwacht wist zij de leiding te nemen; het was W. Koks die een hem toegespeelde bal feilloos in 't net wist te plaatsen. Even zag het er naar uit dat de gelijkmaker zou volgen, maar succes kwam weer bij de thuisclub; het was v. Oijen die zijn werken zag beloond en de stand op 20 bracht, waarmee ook de rust aanbrak. Na de hervatting was het weer een snel op- en neergaand spel met beide doelen beurtelings in gevaar. Uit één dezer aanvallen was het v. Beurden die de stand tot 30 wist op te voeren. Blijkbaar vonden de gasten dat wel te bar en toonden .zij een spel, de kampioenen waar- 'dig, de thuisclub werd op eigen helft teruggedrongen en bij een overtreding in het beruchte gebied kreeg Baardwijk een strafschop toe gewezen, die in een doelpunt werd omgezet. Geïnspireerd door dit doelpunt deden zij er nog een schepje op en zowaar hadden zij na een half uur de opgelopen achterstand wederom weten te verkleinen, toen hun mid voor met een hard schot doelman Achten voor de 2e maal wist te pas seren. Fel werd er toen nog in de resterende tijd gestreden, maar in de stand kwam geen verandering meer en heeft Haarsteeg haar plaats op de ranglijst weer weten te ver beteren. WIELERCLUB „OLYMPIA" WAALWIJK. In de gisteren verreden Ronde van Waspik hebben de renners van „Olympia" weer flink van zich doen spreken. Toen bij de amateurs, die 80 km. hadden te rijden, na 30 km. de strijd ontbrandde door een ont snapping van J. Konings en T. Wolfs, werd in de tweede groep de toon aangegeven door M. Ligtvoet die verwoed een aanval inleidde, doch vooralsnog geen voldoende medewerking had om succes te boeken. In de 47e ronde zaten op kop Schollen, Wolfs, Kuys en Snij ders, gevolgd op 17 sec. door M. Ligtvoet, J. Konings, Piret en Gram- ser. Deze situatie bleef zo, tot in de 50e ronde M. Ligtvoet c.s. in één ruk dit groepje inliepen. Tot de laatste 5 ronden bewaak ten de heren elkaar angstvallig, doch dan maakte P. Schollen zich los, gesteund door Verhoeven, en namen dan een voorsprong die groeide tot 400 m. De tweede groep, waarin Ligtvoet, gaven elkaar geen kans, tot in de voorlaatste ronde Ligtvoet zich met een geweldige spurt losmaakte en zich nog als 3e wist te klasseren. Bij de nieuwelingen was H. Kivits steeds in de voorste gelederen te vinden, zodat hij in de 24e ronde nog een prachtige kans had op suc ces. In de 25e ronde echter werd Kivits achtervolgd door pech, door dat hij werd uitgeschakeld door een val. Al met al hebben de renners, w.o. ook Snoeren, v. d. Wouw en H. v. Delft, gereden voor wat ze waard waren en wij zijn er zeker van ook in de toekomst nog vele successen te kunnen zien boeken. K.N.B.B. District De Langstraat. Kampioenschap libre van Waalwyk. In de lokaliteiten van Passier en Ad. v. Cromvoirt werden in de af gelopen week voorwedstrijden ge speeld voor bovengenoemd kam pioenschap. Bij de heer Passier werden de volgende resultaten be reikt. car. brt. moy- h. match- h enne serie p. part. gem. M. v. Bracht 1338 101 13.22 102 6 13.46 C. Verhagen 1085 102 10.63 75 6 18.33 J. Passier 695 139 5.— 35 4 5.80 P. v. Huiten 1287 106 12.14 55 4 19.48 L. Ermerius 542 114 4.75 31 0 Geplaatst werden M. v. Bracht, C. Verhagen en J. Passier. De laat ste werd procentsgewijze hoger aangeslagen dan P. v. Huiten. De wedstrijdleiding meende de heer v. Huiten echter ook te moeten plaatsen in de eindstrijd. Bij Ad. v. Cromvoirt kwamen de volgende cijfers uit de bus car. brt. moy- h. match- h. enne serie p. part. gem. Ad. v. Cromvoirt 1400 50 28.— 131 8 58.33 A. Hamers 668 106 6.30 40 6 6.89 B. van Lier 631 89 7.09 39" 4 11.11 G Roomer 958 116 8.25 81 2 6.87 H. de Ruijter 763 111 6.87 38 0 Geplaatst werden A. van Crom voirt, A. Hamers en B. v. Lier. Zaterdagavond werd geloot voor de lokaliteit waar de eindstrijd zou plaats vinden. Café Wed. van Cromvoirt en de biljartvereniging Nooit Volleerd viel de eer te beurt. A.s. Dinsdag wordt reeds begon nen en wel volgens het volgende programma Dinsdag 28 April. 7 uur M. v. Brachtvan Lier 9 uur v. Cromvoirtvan Huiten; 11 uur HamersPassier. Woensdag 29 April. 7 uur v. BrachtHamers; 9 uur v. CromvoirtVerhagen11 (uur Passiervan Lier. Donderdag 30 April. 3 uur v. Bracht,Passier; 5 uur v. LierHamers; 7 uur v. Hulten- Verhagen; 9 uur v. CromvoirtHa mers; 11 uur v. Huitenvan Lier. Vrijdag 1 Mei. 5 uur v. Hulten-v, Bracht; 7 uur ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwnijverheid L.l. metselaar Metselaars Betontimmerlieden Opperlieden Schilders Schoten» en Leder s Kantenschrooier Mannel. schoenstikkers Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Viezer voor lederfabriek in Engeland Sjouwers nathuis (ongeh.) voor lederfabriek in Engeland Klediing-reiniging L.l. naaisters Voeding- en genot t Bakkersleerling Handel» Verkoopster (ijsverkoop) Winkel- en/of magazijnbed. (17 j.) Vrije beroepen Kantoorbediende vr. (16 j.) Steno-typiste Huishoudelijke diensten s Dagmeisjes Werkster BIEDEN ZICH AAN Schoen- en Leder» Stikmeester Modeleur Snijmeester Bijtuiger Sjouwers looierij Div. hulparbeiders (2e en 3e kl.) C.A.O. Metaalnijverheid Mach. bankwerkers Metaaldraaier Verkeer Bezorgers Chauffeur Handel L.l. verkoopster Vrije beroepen Mannel. kantoorbedienden Correspondent Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339. Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig vanaf 27 April t.m. 2 Mei 1953. Passier—-Verhagen; 9 uur v. Lier— v. Cromvoirt; 11 uur Verhagen- van Bracht. Maandag 4 Mei. 7 uur v. CromvoirtPassier- 9 uur v. Lier—Verhagen; 11 uur v. HuitenHamers. Dinsdag 5 Mei. 7 uur HamersVerhagen; 9 uur v. Huiten-Passier; 11 uur v. Crom voirtvan Bracht. Waar het hier de eerste maal in lange tijd weer is dat een dergelijk kampioenschap verspeeld wordt, zullen deze wedstrijden veel be langstelling trekken en vele bil jartliefhebbers zullen vanzelfspre kend weer genieten van het spel dezer finalisten. De resultaten der voorwedstryden staan borg voor een hoog spelpeil. Moge dit kampi oenschap een propaganda zijn voor de biljartsport en een stimulans voor alle biljarters om het volgend jaar onder de KNBB naar deze ti tel mede te dingen. VAN DE POL KAMPIOEN 47/1. Piet van de Pol is de eerste Eu ropese kampioen biljarten cadre 47/1 geworden. Voor de eindstrijd stond hij, begonnen als invaller, ge lijk met v. Hassel, maar in de fina le versloeg hij die met 300 om 247 caramboles in 30 beurten. Henk Metz werd derde. Nieuwe vloerbedekking voor de stal. Er is voor de boeren weer eens goed nieuws: de laatste jaren is in Nederland een nieuw type stalvloer op de markt gekomen, dat grote voordelen boven de gewone cemen ten vloer heeft. Het betreft hier 'n speciaal mengsel van cement en latex, dat volgens de ondervindin gen van talloze boeren in Engeland, Denemarken en in ons eigen land, bijzonder voldoet. Deze latex-ce- mentvloer kan op iedere harde on derlaag zonder voorbewerking wor den gelegd. Het is een opvallend voordeel vart deze stalvloer dat hij warmer en zachter is dan een gewone cemen ten vloer en bovendien geen po- rieën heeft, waardoor deze vloer niet vochtig blijft. Omdat het ma teriaal ook nog naadloos gelegd is, kan er dus geen water en vocht in dringen. Verder is het bestand te gen urine. Deze kan niet in de vloer dringen en zal dus wegtrekken naar de groep. Dat zal te eerder het ge val zijn als men weinig stro ge bruikt, hetgeen mogelijk is doordat de vloer warm is en slipvrij. Een sterk verbeterde hygiëne is dus het gevolg. Voorts komen gewrichtsbe schadigingen nagenoeg niet meer voor. Men kan het latex-cement- mengsel zowel voor koeien- als var kensstallen gebruiken. De toepassing van dit soort stal- 'vloeren kan weer bijdragen tot een verbetering van de conditie van 't vee. En dat is tenslotte het ideaal van iedere boer.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6