DE EFTEUNCr 30 April. HET WAPEN L00N-0P-ZAND open Donderdag TAFELTENNIS. ÏAN BREECK HOCKEY. ORANJEBAL 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 APRIL 1953 7 V V o FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" 19) ixlM in „THALIA" BRANDALARM. ALG0N Aldegondis Henritus Gerardus Maria üi 'Hfiaftt -van (Bïafiant KAATSH€UV£L XXX mmm. Waalwjjkse Tafeltenniskampioenschappen. Gisteren werden de gesloten Waalwijkse Tafeltenniskampioen schappen gespeeld in de grote zaal van de Gildenbond. Het mooie weer, het voetballen, de Ronde van Waspik zullen allemaal wel factoren zijn geweest, die een zeer grote belangstelling verhinderden. Niettemin werd er met veel animo gespeeld. De uitslagen van de finales wa ren Damesenkelspel: Mej. Kooijmans slaat mej. B. Lommers: 1221, 21—15 en 21—12. Herenenkelspel: J. Timmermans slaat H. Timmermans: 21-12, 21-16. Herendubbel: T. Mahieu en A. EEN GROOT SUCCES VOOR CAUBER ELSJE. De Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" heeft dit seizoen de prachtige operette Cauber Elsje in gestudeerd en, we mogen dit voor uit zeggen, nog nooit heeft dit ge zelschap, dat al enkele jaren een operette pleegt te brengen, zo'n succes gehad. En terecht, vinden wij, Cauber Elsje is vooral qua mu ziek een zeer prettige operette; de melodieën liggen dermate goed in het gehoor, dat het publiek wel en thousiast moet worden en boven dien bevat het spel een lach en een traan, goed geproportioneerd, zodat er, wat de inhoud betreft, ook aan de eisen die een operette stelt, vol daan wordt. Het enthousiasme van het publiek was de beste graadmeter voor het succes dat het gemengd koor van de Liedertafel ditmaal weer had. Herhaaldelijk werd dit enthousias me geuit in open doekjes en vooral aan het slot bracht men de zange ressen en zangers een ware ovatie. Er werd erg goed gezongen door het koor, dat in sommige opzichten wat te slecht bezet is, de solisten deden hun best, en het acteren was zeer vlot. De solisten deden hun best, in derdaad, natuurlijk is het voor een groot deel ook aan hen te danken dat deze operette zo'n succes werd. We noemen dan op de eerste plaats Jeanne van den Hoven als Elslein von Caub; deze jongedame heeft zich doen kennen als een zan geres en een speelster met een on miskenbaar talent, zoals zij 't lied aan het begin van het 3e bedrijf wist te zingen en zoals zij acteerde, was zij de grote figuur uit deze ope rette. En een beetje meer scholing, een weinig verzorging van haar la gere registers, zouden haar stem nog meer doen uitgroeien en tot 't stralende hoogtepunt maken van wat de Baardwijkse Liedertafel ooit brengt. Onze hartelijke com plimenten voor dit optreden. Naast haar stonden een aantal so listen, die haar goed partij gaven. Bart en Jan v. d. Ven, de beproef de krachten van „Tot Bloei der Toonkunst" die ook ditmaal natuur lijk niet op het appèl ontbraken en die weer hun beste krachten voeg den bij het geheel. Paula Mierlo die met de regis seur-acteur Lambert v. Cromvoirt zorgde voor zeer vermakelijke tafe reeltjes, vooral waar het 't acteren betreft. Adri Pullens en Antoon de Brou wer, die zich kleine rollen zagen toebedeeld, maar hier iets moois van wisten te maken. Jeannè v. Lier en Nelly van der Geld tenslotte, die als gravin en freule zeer waardige verschijnin gen waren en die in hun spreek- rollen zich zeer goed wisten te voe gen in het geheel. Deze gezellige typisch Duitse ope rette werd zodoende een groot suc- Als jij er onder door wilt gaan, moet je zelf weten, maar ik wil daar de gevolgen niet van dra gen. Vijf mille is voor mij een klei nigheid, voor jou kan het alles be tekenen. Op welke voorwaarden? Korstiaan werd opeens kalm en za kelijk. Een rente van twee en een half.. Da's niet veel. Nee, zeker niet zonder dek king, want je krijgt het op schuld bekentenis. Korstiaan zweeg verbaasd. Je tekent gewoon een schuld bekentenis met een opzegtermijn van drie maanden. Da's toch nor maal, niet 't Gaat voor een jaar, met stilzwijgende verlenging. Ik vind hèt heel mooi aar zelde Korstiaan en als ik nu eens niet kan terugbetalen, wannéér U het geld weerom vraagt L. Kneepkens en A. Kneepkens met 14—21, 21—14, 21—18. Gemengd dubbel: mej. J. Kooij mans en W. Kuijs slaan mej. ■L. Kneepkens en mej. A. Kneep- 21—13 en 22—20. ENGELAND—NEDERLAND 1—1. De Engelse nationale hockey- ploeg heeft Zaterdag tegen 't Oran je-team met 11 gelijk gespeeld. Ondanks dat de Nederlandse ploeg op haar best speelde, stonden de Engelsen tot 5 minuten voor het eind met 10 voor, dank zij hun doelman Day, die alles hield. Toen sloeg rechtshalf Ancion ook hem, waardoor de Nederlanders kregen wat hun minstens toekwam. ces voor de executanten, wie deze operette meer dan de vorige, won derwel bleek te liggen en de voor zitter, de heer Jac. v. Mierlo, had daarom alle reden na afloop van de tweede voorstelling, Zondagavond, alle uitvoerenden van harte te be danken, de dames-solisten bloemen aan te bieden en last not least z'n waardering te betuigen ten opzich te van de directeur, de heer J. Lom- barts, die ook als accompagnateur 'veel bijdroeg tot het welslagen van deze opvoeringen. Hij complimen teerde hem bovendien ook nog met het succes dat hij behaalde met zijn Loonopzandse Liedertafel „Echo der Duinen" op het concours, en hij zei tegen de dames en heren wat de jury zei: Houdt Uw dirigent in ere. Hij bedankte ook de heer J. Mol, die voor een goed decor gezorgd had en tenslotte ook de dames van „Kunst en Kracht" die met de jon gedame v. Mierlo, als Cupido, aan het hoofd een bescheiden, maar vlot gebracht ballet dansten; alleen had men wat meer fantasie met 't licht moeten betrachten. Kortom, het was een zeer goed geslaagde operette, die de solisten en de andere dames en heren van „Tot Bloei der Toonkunst" lauwe ren deed oogsten. A.S. DONDERDAG Aanvang 7.30 uur BESLUIT VAN GOUDEN BRUILOFT. Eerst Zaterdagavond werd de vie ring van het gouden huwelijksfeest van de heer en mevrouw W. Hens- v. Huiten besloten door een feest avond van de buurt in café v. d. Pluijm. Het ging er gezellig naar toe met muziek, voordracht en dans en het was dan ook geen wonder, dat het feest niet eindigde voor de tijd dat alleen grote feesten plegen te eindigen. De heer P. Hens dank te namens het gouden paar voor 't cadeau van de buurt. STEENTJES-ACTIE IN WAALWIJK. De afdeling Waalwijk van de R.K. E.H.B.O. heeft gisteren t.b.v. de Steentjes-actie voor E.H.B.O. en „Honderd jaar Kromstaf" niet min der dan ongeveer 6000 steentjes verkocht. Een mooi resultaat. EEN KWAADAARDIGE HOND. Dezer dagen moest een kalf van een landbouwer alhier worden ge slacht omdat het dier dermate in de poten was gebeten, dat dit de enige oplossing was. Men vermoedt met 'n kwaadaardige hond te doen te hebben. Als de hemel valt, zijn alle mussen dood glimlachte Sartori- us ik zit om dat geld niet te springen en ik acht het hier goed belegd. Maak je daarover maar geen zorgen, van Vueren. Jij krijgt het geld en tekent je schuldbekentenis en verder zullen we wel eens zien. Zoals ik je zeg, ik heb geen haast. Korstiaan van Vueren wankelde. Die avond had hij reeds in zijn hart besloten de zware gang naar Vier houten te maken, te gaan praten met de oude heer Van Mechelen. Hij, die altijd „als de bank" was geweest, een der oudste en beste klanten. Alles wat hij aan trots en zelfrespect bezat, was er tegen in opstand gekomen. En nu werd hem opeens een andere weg geopend. Niemand behoefde het te weten. Sartorius mocht wezen wat ie wou, een kletskous was hij zéker niet. Hij zou zijn mond er wel over hou den, om de een of andere reden wist van Vueren dat heel zeker. Toch aarzelde hij nog. Mag ik er eens over denken vroeg hy. Als 't maar niet te lang is zei Sartorius als 't goed is, kom dan morgenavond bij me thuis het geld halen. Korstiaan van Vueren keek atjjn Gisteren werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand, die zou zyn uitgebroken in een opslagplaats van de heer M. in de Grotestraat, waar enkele meisjes stukken pa pier hadden aangestoken, waar door een zak leersnippers aan het branden ging.. Spoedig nadat de brandweer gealarmeerd was, kreeg men het bericht, dat de omwonen den de brand hadden weten te blussen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Groene damesshawl; ring met sleutels; tekeningen van fabrieksbouw; Lipssleutel; knip- beurs met inhoud; rood-witte jas- schort; damestas; rood kinder tuigje; bruine herenportemonnaie met inhoud; ribfluwelen jasje (blauw); blauwe kinderbaret; een melkbus; bruine portemonnaie m. inhoud. Verloren: witte damesgymnas tiekschoenen; rode portemonnaie; groene vulpen, rode step; wieldop van Chevrolet; rood ribfluwelen jasje; roodlinnen boodschappen tas met inhoud; Indische broche; zwarte vulpen; schooltas; bruine handschoenen, nikkelen polshor loge, doublé damesarmband. INDIENSTSTELLING WEERBERICHTENDIENST. Met ingang van Donderdag 30 April en Zaterdag 2 Mei a.s. bestaat voor de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten resp. in het district 's-Hertogen- bosch en Eindhoven de mogelijkheid door het kiezen van 003 het weerbericht te beluisteren. Wanneer men na hèt kiezen hiervan midden in het bericht komt, zal het na afloop nogmaals worden herhaald, waar na de verbinding wordt verbroken. De kosten hiervoor zijn gelijk aan die van een locaal gesprek, dus 3 cent. GESLAAGDE STEENTJES-ACTIE DER E.HR.O. De Steentjes-actie van de R.K. Bond voor E.H.B.O., georganiseerd ten bate van het huldeblijk aan het Nederlands Episcopaat en ten bate van de E.H.B.O., heeft in een dag tijd ruim 650 duizend gulden opge bracht, waarvan bijna 400 duizend voor „Kromstaf", d.w.z. de afbouw van de medische faculteit in Nijme gen en 260.000 voor de R.K. E.H. B.O. De eerste prijs 15.000) viel in Noord wijk in het gezin van een landarbeider. ONDERHANDELINGEN IN PAN MOEN JON HERVAT. De bestandsbesprekingen in Ko rea zijn Zondag in Pan moen jon na een onderbreking van 6 maan den, hervat, maar volgens 't hoofd van de geallieerde delegatie, gene raal Harrison, waren de communis tische voorstellen niet aanvaard baar en niet redelijk of construc tief. Zij weigeren Zwitserland als neutrale mogendheid voor toezicht op de krijgsgevangenen te aanvaar den en zij willen de krijgsgevan genen die niet willen terugkeren zes maanden in een neutrale staat buiten Korea laten verblijven. Het gaat hier over niet minder dan 50 duizend man. De geallieerden wil len hen in Korea twee maanden onder toezicht van Zwitserland plaatsen. Tot nog toe hebben de roden 684 krijgsgevangenen vrijgelaten, 79 meer dan ze hadden beloofd. HET MES GETROKKEN. Toen Zaterdagavond om circa 8 uur te Raamsdonksveer zekere Z. wegens dronkenschap door een po litieman werd opgebracht, pleegde de man in Prins Hendrikstraat verzet en weigerde mee te gaan. Het kwam tot woorden en handtas telijkheden en er kwam een andere burger bij, die Z. wel eens even zou helpen ontzetten. Hij trok het mes. Op dat moment kwam een andere politieman, v. d. Z., zijn collega te hulp. De messentrekker keerde zich echter tegen v. d. Z., die aan het hoofd en in het gezicht werd gewond. bezoeker na, toen die als 'n zwarte schim door de deuropening ver dween na een complimenteuze groet aan Marian die stijfjes knikte. Van Vueren zag het. Hij besloot er niet met Marian over te praten. Die had het niet op Sartorius, dat zag hij wel. Tenslotte was hij de baas, hij al leen. Toen hy naar bed king, had hy zijn besluit reeds genomen. En de volgende avond ging hij naar Sar torius. Waarom Korstiaan van Vueren aan zijn dochter Marian niet ver telde van zijn overeenkomst met Sartorius? Hij maakte zichzelf wys dat hij geen lust had haar tekst en uitleg te geven, dat zij een onrede lijke antipathie jegens Sartorius had, en met allerlei bezwaren zou komen, die hij dan maar zou moe ten weerleggen. Zwijgen was veel makkelijker, In werkelijkheid maar dat durfde hij zichzelf niet toegeven was hij niet zo zeker dat hij juist gehandeld had. Zijn trots had hem verboden gebruik te maken van de hulp die zijn leveranciers hem aanboden. Voor hen wilde hij dezelfde blijven. Sartorius was een buitenstaander. Niemand zou aan de weet komen hoe van Vueren uit NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. Bij het Hoofdstembureau voor de Ge meenteraadsverkiezingen, dat Vrijdag j.l. om 11 uur zitting hield, waren twee ver zoeken ingekomen om voorkeurplaatsing, een getekend door zes zittende raadsle den ten gunste van de lijst H. J. IJpelaar en een getekend door vier zittende raads leden ten gunste van de lijst J. A. Fr. Mallens, waardoor deze lijsten respectie velijk no. 1 en no. 2 werden. Uit de lo ting voor de andere lijsten bleek, dat lijst Drs. A. J. M. van Rooij no. 3 werd, lijst S. J. C. de Cock no. 4, lijst P. Broeders no. 5, lijst G. 'Grootswagers no. 6, lijst W. C. Sins no. 7, lijst A. Snaphaan no. 8, lijst H. J. Pooters no. 9 en lijst J. A. Bossers no. 10. NOG EEN GOUDEN BRUILOFT. Op 18 Mei a.s. hopen de echtelieden A. J. van Riel-Paaimans, in de Verl. Hoofdstraat, hun gouden bruiloft te vie ren. Ondanks het feit, dat het gouden paar geen uiterlijk vertoon wenst, heeft zich toch een commissie gevormd, dat onder leiding van de heer P. v. d. Vel den zal trachten de sympathie van de buurt op die dag tot uiting te brengen. WIT-GELE KRUIS. Zondagmorgen vergaderde de afdeling Kaatsheuvel van het Wit-Gele Kruis in de bovenzaal van Euphonia. Na opening door de voorzitter gaven de secretaris en penningmeester een jaarverslag waar uit we de gehele toestand van deze bloeiende afdeling kunnen opnemen en welke wij in ons volgend nummer uit voerig zullen plaatsen. De aftredende bestuursleden G. v. d. Hoven, M. van Opstal, L. Hamers en Mevr. C. Nouwens-Verboven, werden zonder candidaatstelling opnieuw verko zen. LIJSTBETITELING. Naar ons van de zijde van de heer G. Grootswagers werd medegedeeld moet ook de lijst G. Grootswagers, als onze betiteling van de lijst H. J. IJpelaar juist was, als een K.A.B. lijst worden aange merkt, alles voor zover de K.A.B. als zodanig met een lijst kan uitkomen. Verder werd ons verzocht mede te delen, dat de heer W. A. Donders, voor komende op de lijst J. A. Fr. Mallens, verzoekt beschouwd te worden als niet op deze lijst voorkomend. We mogen opmerken, dat afvoering van een lijst, zelfs bij overlijden, niet mogelijk is, zodat deze candidaten blij ven gehandhaafd ook op het stembiljet, dat de kiezers wordt uitgereikt. RIDDER IN ORANJE NASSAU. Onze plaatsgenoot de Weleerw Broe der Pachomius (W. M. Remmeren) mo menteel Overste van Huize Reinier van Arckel van de Congregatie van de Broe ders van O. L. V. v. Lourdes te Den Bosch, is bij gelegenheid van het 100 jaar werkzaam zijn van deze Congrega tie aan Huize Reinier van Arckel, be noemd tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau. ST. JORISDAG DON BOSCO-GROEP. Traditiegetrouw wordt St. Joris elk jaar bij de verkenners gevierd. Zo ook bij de Don Bosco-groep. Op de avond vóór 't grote feest werd n avond-wake gehouden door de Wel eerw. Pater v. d. Broek, die ook de vol gende dag de taak van de Aalmoezenier waarnam, die wegens ziekte verhinderd was. De grote dag van St. Joris werd ingezet met 'n groepsmis, waarbij alle verkenners en stafleden aanwezig waren. Daarna opening en vlaggeparade voor t Hoofdkwartier, waarna de zegening en uitreiking volgde van de St. Joris- bloem, symbool van de eenheid, frisheid en bloei van onze verkennersbeweging. Na deze uitreiking werd met 'n kleine ceremonie de St. Jorisbloem aan Aalm. van Hoeck op de pastorie uitgereikt, evenals aan Dokter Raaymakers onze Groepsdokter. Ook de Z.E.H. Pastoor als Hoofd van de parochie en de Edelachtb. heer Burgemeester als Hoofd der gemeente, de impasse was geraakt. Maar ver trouwde hy Sartorius? Hij durfde daarop geen ja te zeggen. Vanwaar die plotselinge edelmoedige hulp vaardigheid Tussen Sartorius en hem had nooit zo bijzonder veel sympathie bestaan. Hij hoorde nu eenmaal bij „de oude garde", maar meermalen had Korstiaan zich in stilte geër gerd aan het eigengereid en tact loos optreden van de rijk gewor den Indischgast; Van Vueren was over zijn daad niet met zichzelf in 't reine en daarom zweeg hij tegen Marian. Toen ze vroeg hoe hij zo plotseling uit de financiële moeilijkheden ge komen was, diste hij een smoesje op. Maar hij vergiste zich als hij dacht, dat Marian hem niet door zag. Voor haar bleef het 'n raadsel wie haar vader geholpen had. En ze was vastbesloten dat uit te vin den. Weldra bemerkte Van Vueren dat hij aan Sartorius een veel ho ger rente moest betalen dan twee procent, die deze bedongen had. Want al spoedig begon Sartorius zich in Het Wapen te gedragen -met een bezitters-air. Zijn toon veranderde. En dat nam toe, toen Korstiaan van Vueren nóg eens 'n schuldbekentenis ondertekend hadj ontvingen enkele St. Jorisbloemen als blijk van erkentelijkheid. De vlag werd bij Zonsondergang in alle stilte, doch correct, door de senioren gestreken. Vóór 't kampvuur werd 't Maria-ka- pelletje voor 't H.K. ingezegend, waar na de verkenners zich allen naar 't kamp vuur op 't kampeerterrein a. d. Efteling begaven. Na zegening van 't vuur werd 't jaarverslag voorgelezen en de toe komstplannen bekend gemaakt. De steeds weer terugkerende St. Jorislegende werd verteld evenals de St. Jorisboodschap v. d. Hoofdaalmoezenier. Na nog een korte uitbeelding van 't St. Jorisverhaal werd het kampvuur be sloten met de hernieuwing van de be lofte en 't 'Wilhelmus. Moge deze St. Jorisdag voor velen 'n stimulans zijn in 't komende jaar nog beter hun wet en belofte na te leven. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Zangkoor St. Jan, Bassen. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Woensdag 8.30 u. n.m. repetitie Gem- Koor Bel Canto. Opbrengst van collecte hulde blijk 100 jaar Kromstaf. De schaalopbrengst voor het hul deblijk aan de Nederl. Bisschoppen in onze parochie op Zondag 19 April gehouden, bracht de respec. tabele som van ongeveer 1200.— op. De parochie telt ongeveer 3000 zielen. Uitstapje. De zangertjes van Frater Ange- lico brachten onder leiding van genoemde frater j.l. Zaterdag een bezoek aan Den Haag, waar zij in een der kloosters van de Congre gatie der Fraters een toneeluitvoe ring bezochten. Opgevoerd werd Sneeuwwitje, dat ook door de Loonse jongens indertijd met zeer groot succes op de planken werd gebracht. Na afloop brachten de 35 jongens een bezoek aan de ha vens van Rotterdam waar verschil lende zeeschepen bewonderd wer den. Om 10 uur arriveerden de knapen wederom in ons dorp, zeer tevreden over hun interessant uit stapje. Steentjesactie. In onze parochie werden Zon dag 2000 steentjes verkocht ten ba te van de actie honderd jaar krom staf, Uno AnimoConcordia SVD 4-1. De kampioensaspiraties van Con cordia zullen Zondag wel een ge voelige knak gekregen hebben. Verloor de Loonse club destijds in Den Bosch, deze middag heeft Uno Animo zich op wel zeer dui delijke wijze candidaat gesteld voor het kampioenschap. Hij stond nu voor achtduizend gul den bij Sartorius in 't krijt. De Indischman nam tegenover hem een soort vriendschappelijk- beschermende houding aan, echter met een ondertoon van dwingende superioriteit. Hij nam vrienden mee naar Het Wapen gedurende de stille avon den waarop daar bijna niemand zat, en wist Van Vueren over te halen hem daarvoor de „groene kamer", een klein zaaltje voor be stuursvergaderingen, af te staan. Van Vueren wist zo langzamer hand wel wat er in die groene ka mer omging. Er werd, zoals Sar torius dat uitdrukte, „een kaartje gelegd tussen vrienden" en hij had er geen zin in dat heel Breeck daar met de neus boven op zat. Inder daad zou, wanneer de bevolking van Breeck zich tot dit schouwspel aangetrokken had gevoeld, ze er haar neus wellicht voor opgehaald hebben. Want er werd daar in de groene kamer grof, zeer grof ge speeld. En de vrienden die Sarto rius meebracht, mochten voor Van Vueren grotendeels onbekenden zijn, er waren er een paar bij die hem voldoende inlichtten over het gehalte van de rest van het gezel schap. Mensen met een allesbehal ve brandschoon zakelijk verleden, Haar vlot over de vleugels ge speelde aanvallen brachten de Bos sche achterhoede tot wanhoop. De keiharde schoten waren vaak goed gericht en slechts paal en lat wa ren naast Concordia's doelman in staat het eerste kwartier deze te keren, maar toen schoot J. Meijer dan ook raak, 10. Nauwelijks 4 minuten later bracht Oomen de bal naar de vrij staande Huibregts, die met een kopbal de Bossche keeper kansloos sloeg, 20. Dan ging men rusten. Ook de tweede helft van de wed strijd was van goed gehalte. Eerst nadat v. d. Velden na 15 minuten 30 had laten noteren, zag Con cordia's linksbuiten kans de eer te redden, 3-1. Het laatste doelpunt (van de voet van Jan Meijer) vormde het waar dig slot van een wedstrijd, die de talrijke toeschouwers gedurende twee maal 45 minuten boeide. PRAVDA PUBLICEERDE EISENHOWERS REDE. Het officiëel orgaan van de Rus sische communistische partij de „Pravda" en de „Isvestia", het of ficiëel orgaan van de Russische re gering; hebben de rede die presi dent Eisenhower 10 dagen geleden heeft uitgesproken, gepubliceerd. Ze werd van een lang commentaar voorzien en er werd in de Pravda aan toegevoegd dat de Russische re gering bereid is een zakelijke en ernstige discussie te houden over internationale problemen. In Ame rikaanse regeringskringen wordt dit beschouwd als een gebaar in de goede richting. De voornaamste eisen die de communistische bladen stellen zijn: de hereniging van Duitsland en geen West-Duits leger; de toelating van communistisch China tot de U.N.O.; de regiems in de Oost-Eu- ropese landen moeten blijven zoals ze nu zijn; ontwapening, maar de voorstellen van Eisenhower zijn „waardeloos". VIETMINH BEDREIGT HOOFDSTAD VAN LAOS. Vietminhtroepen die vanuit het Noorden in de staat Laos in Indo- China oprukken, staan op nog geen 60 km. meer van Loeang Prabang, de residentie van de koning. In al lerijl voeren de Fransen versterkin gen aan. Door Gods goedheid werden wij heden verblijd met de geboorte van een zoon die bij het H. Doopsel de namen ontving van Aid Smits Jettie Smits-de Kort Waalwijk, 27 April 1953 St. Antoniusstraal 38 een rijke makelaar, die maar net op 't nippertje aan een veroorde ling wegens oplichting was ontko men; een fabrikant in ruste uit Vierhouten met zulk een slechte reputatie, dat hij in alle etablisse menten in die plaats de deur uit gekeken werd. Dit gezelschap had er een gewoonte van gemaakt tot diep in de nacht in de groene ka mer te zitten gokken, drinken en zwetsen. Het griefde Korstiaan Van Vue ren tot in de ziel, dat hij in zijn ou de, gerespecteerde zaak zulk gezel schap moest dulden en eens had hij al zijn moed bijeengeraapt en Sartorius gevraagd, waarom hij 't gezelschap niet liever bij zich thuis noodde. De man had hem hooghartig aangekeken en gezegd, dat hij bij zich thuis noodde wie hij wilde en dat hij van niemand adviezen no dig had. Maar als Van Vueren hen liever niet meer zag, dan moest hij het maar zeggen. En dit laatste werd gezegd op zulk een toon, dat Van Vueren plotseling begreep dat hij zich voor die smerige acht mil le practisch aan Sartorius verkocht had. Marian wist wel iets van het ge zelschap in de groene kamer. Wordt vervolgd. (LOON OP ZAND)

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7