Stadsfeesten TUFT JU VROOM St DREESHANN Meubelmaker werd ook winkelier. BiUARTEN mm 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 MEI 1953 6 JO IMPENS opende in Vlijmen nieuwe meubelzaak bepaalt de charme van Uw toilet. Daarom is het zo prettig voor U, Uw keuze te maken uit de rijke V D-collecties, zodat U er zeker van kunt zijn, de nieuwste snufjes gezien te hebben en de beste combinatie gekozen te hebben In de dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur der Stich ting „Stadsfeesten 1953" kon de voorzitter verschilende mededelin gen doen omtrent de vorderingen van de verschillende comité's, in de voorbereiding der grote herden- kingsfeesten op 15, 16 en 17 Au gustus a.s. Het comité „Historisch spel" heeft van de auteur Jan Naaykens het manuscript ontvangen van het historisch spel „Toverschoen", dat dit comité met de auteur binnen kort hoopt te bespreken, alsook de verdere maatregelen die te dezen opzichte moeten worden genomen. Het comité „Jeugdfeesten" heeft haar werkzaamheid aanzienlijk uit gebreid door ook de rijpere jeugd daarin te betrekken. Dit zal speci aal zijn uitdrukking vinden in grootse, massale sportdemonstraties op talrijk gebied en die gepland zijn op Zaterdagnamiddag 10 Augustus, direct na afloop yan de officiële herdenking en zang-demonstratie der gezamenlijke zangverenigingen van totaal ongeveer 280 zangers. Zondag zal de Gildedag de grote aandacht hebben en Maandag is de schooljeugd aan de beurt, waarvoor ook een optocht is ontworpen, die in de avond zal trekken. Het comité „Versieringen" dat de versiering der gehele gemeente be oogt, zal daarvoor binnenkort con tact zoeken met de bestaande of op te richten buurt- of wijkverenigin- gen, die daarvoor een oproep ter vergadering zullen ontvangen. In 't belang van de goede gang van za ken wordt men verzocht de adres sen der buurt- of straatverenigin gen op te geven aan de heer A. v. Stokkum, Mr van Coothstraat 10, voorzitter van het comité Versie ringen. Het ligt in de bedoeling dat het comité Versieringen zelf zorgt voor de versiering en verlichting van be paalde bijzondere punten der ge meente, terwijl de buurt-comité's zorgen voor hun eigen wijk. Ook op het gebied der versierin gen worden op tal van plaatsen contacten gezocht om een en ander zo mooi en billijk mogelijk te kun nen realiseren. Wij vernemen dat de Staatsmij nen aangeboden hebben een prach tige feestverlichting aan te leggen in hét Gemeentèpark, welk aan bod dankbaar is aanvaard. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Cornelia, dv. A. Taktor- v. d. Schans te Sprang-Capelle; Jo hannes, zv. H. C. v. Mook-v. Don gen te Loonopzand; Peter A. C., zv. C. Verhoeven-v. Gent; Ingrid M., dv. L. Chr. v. d. Hoeven-v. d. Hoe ven; Henricus A. A. M., zv. H. J. J. v. Velthoven-v. d. Westen; Maria B. Th., dv. H. Th. Stokwielder-v. d. Broek; Frans P. M., zv. Th. M. v. d. Heuvel-v. d. Linden; Aldegondis H. G. M., zv. A. M. Smits-de Kort. Overleden: Johan A. Th. M. v. Kurk, 4 jaar, zv. A. H. v. Kuik; Francina P. Beerens, 52 jaar, ecntg. van G. Rombouts. Huw.-aangiften: L. v. d. Leur 2J i. en J. J. H. Vrijhoeven 26 j., bei den te Waalwijk; H. v. d. Anker 24 jaar te Vlijmen en J. M. Schalken 26 j. te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Ingekomen: A. J. M. de Leijer van Loonopzand; Ch. v. Dongen (echtg. van Chr. v. d. Anker) van Sprang-Capelle; C. A. Heuverling van Tilburg; J. H. H. Heuverling van Tilburg; R. K. Charpentier van België; A. L. Broers en gezin van Dongen; L. Hoebe, echtg. van H. J. Heuverling) van Rosmalen; M. v. d. Bogaard van Ravenstein; C. G. Schoemaker, echtg. van N. Vlaar, met gezin van Wassenaar; A. L. A. Klerkx van Eindhoven; E. G. Kal- wij van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. C. Maijers naar Eethen; H. C. M. Claassen naar Loonopzand; C. H. L. F. v. Eijk, echtg van de Man, naar Rotter damse. A. den Teuling naar Dru- nen; D. v. d. Linden naar Nijmegen; W. J. B. Snels naar Oldebroek; H. G. Th. Kuipéri naar Canada; J. Hoffman en echtg. naar Raams- donk; W. J. J. A. Mahieu naar Uden; E. W. M. Hoffmans naar Eindhoven. JAGERS, NATUUR- EN DIEREN VRIENDEN OPGELET. Op Dinsdag 5 Mei a.s. des namid dags om 4 uur zal de Kantonnale Afdeling 's-Hertogenbosch van de Koninklijke Nederlandse Jagers vereniging haar jaarvergadering houden in Hotel v. d. Biggelaar te St. Michiels-Gestel. Op de agenda voor deze vergade ring staat o.m.: een bespreking van de getroffen en de te treffen maat regelen voor de door de storm ge troffen leden van het Kanton. Bestuursverkiezing; af trendend zijn de heren Janzen en Mombers. Bespreking grote schietwedstrijd. Na de vergadering om pl.m. 6 uur wordt de schitterende Jacht- en Natuurfilm „Grün ist die Heide" vertoond in de speciale bioscoop zaal van het Hotel. Hierbij zijn ook Natuur- en Dierenvrienden van harte welkom. iib „Deze zaak is een belangrijke factor „in de opgang van de gemeente „Vlijmen. Het is noodzakelijk dat „ook op dit gebied Vlijmen een „goede zaak bezit", zei burgemees ter J. van den Hout, toen hij Vrij dagmorgen de nieuwe meubeltoon- kamers van de heer Jo Impens open de. En uit het feit alleen reeds, dat de burgemeester deze zaak opende valt af te leiden dat deze nieuwe zaak er zijn mag niet alleen, maar dat zij inderdaad van groot belang voor Vlijmen mag worden geacht. In zijn woonhuis heeft de heer Impens een tweetal toonkamers ingericht voor zijn handwerkmeubels, stijlvolle meubels waarover wij al eerder schreven; op smaakvolle manier zijn beide ingericht en zij scheppen de juiste sfeer waarin het degelijke kwaliteitsproduct uitstekend tot zijn recht komt! In de koffiebranderij, enkele panden voorbij zijn woonhuis, heeft hij voorts de grote bovenverdieping ingericht als een toonkamer voor de fabrieksmeube- len, die hij zich voorstelt te gaan ver kopen. Op overzichtelijke wijze staan deze meubelen voor de middenklasse ge rangschikt en het publiek heeft hier een ruime keus. In aanweezigheid van een klein gezel schap familieleden en genodigden heeft Burgemeester van den Hout, die verge zeld was van zijn echtgenote, de nieuwe zaak geopend. Met veel genoegen, aldus de burge meester, heb ik de uitnodiging om deze zaak te openen gehoor gegeven; en hier zijn meerdere redenen voor, redenen van algemeen belang, en die stel ik natuur lijk op de eerste plaats, maar ook mo tieven van persoonlijke herinneringen. Dit gebouw brengt mij terug naar de tijd dat ik hier nog in mijn kinderschoenen rondwandelde en Uw goede grootvader en grootmoeder nog leefden. Deze grond herinnert me aan heel veel goeds en heel veel liefs. Door de familie te bedanken, wilde hij grootvader en grootmoeder hiervoor nog eens bedanken. Het is vandaag voor Vlijmen een be langrijke gebeurtenis; want wij zijn ver plicht tegen iedere actie een reactie te stellen. Wanneer onze gemeente, liggend on der de rook van een grote stad, niets onderneemt dan bloeit zij dood. Deze zaak is een belangrijke factor in de opgang van onze gemeente; het is immers noodzakelijk dat ook op dit ge bied Vlijmen zo'n goede zaak bezit. En we mogen ons gelukkig prijzen zo'n vak man in ons midden te hebben. Namens het gemeentebestuur feliciteer ik U dan ook hartelijk met het genomen initiatief en breng ik U hulde voor deze voorname zaak, deze zaak van standing. Ik hoop dat U samen met Uw toekom stige vrouw het klaar zult spelen dat U een zaak krijgt waarop U trots kunt zijn. En na ook de familie gecomplimen teerd te hebben, verklaarde hij de nieu we zaak voor geopend. De heer Impens overhandigde hierna de burgemeester de sleutel van de toon kamer in de koffiebranderij, waar hij door de deur te openen officieel het nieuwe bedrijfspand in gebruik stelde. En met deze symbolische handeling gaf hij vlijmen een prachtige nieuwe zaak, waarvan wij, nu we ze bezichtigd hebben, niets anders kunnen zeggen, dan dat zij de inwoners een mooie gelegen heid biedt voortaan een dergelijk artikel in de gemeente te kopen, en die het waard is, dat er na afloop van de offi ciële plechtigheid een glaasje op gedron ken werd. We wensen de ondernemende heer Impens alle mogelijke succes toe in zijn nieuwe meubelwinkel en we hopen, ook voor hem, dat de gemeentenaren .van deze nieuwe mogelijkheid graag gebruik zullen maken. B.V.T. 2 kampioen District De Langstraat. Eindelijk is het BVT gelukt kam pioen van de Langstraat te wor den. Dit viertal, dat practiscli de gehele competitie bovenaan heeft gestaan, speelde de laatste partij tegen Centraal 1 en moest in dzee wedstrijd 5 punten behalen om kampioen te worden. Toen deze laatste partij begon, hadden ze reeds 24 punten, zodat in deze par tij remise voldoende was. Helaas mocht dit niet zo zijn. Ermerings maakte zijn partij uit en M. Klijn moest nog 12 caramboles. De arbi ter had reeds 11 geteld, doch de vologende stoot was.... mis, zo dat BVT met 1 carambole te wei nig zich toen nog geen kampioen van Waalwijk kon noemen, maar hiervoor nog een beslissingswed strijd tegen Ons Genoegen moest spelen. Deze wedstrijd, welke bij v. Bracht werd gespeeld, bracht BVT 2 toch nog 't kampioenschap door van dit sterk viertal met 62 te winnen. overtuigd. De eerste partij werd door P. Hesselberth gewonnen met een moyenne van 3.10; voor zo'n wedstrijd niet onaardig. Zjjn te genstander P. Balvers, technisch zeer goed, had schijnbaar veel last van zenuwen of hij kan nog niet voldoende wedstrijd spelen. Dit was voor BVT een morele steun, zodat ze nu uit de drie res terende wedstrijden slechts 1 punt behoefde te behalen, terwijl 't voor de spelers van NAS zeer zwaar werd, daar deze alles moest win nen om het nog tot een beslissing te kunnen brengen. De tweede par tij tussen Th. Harks en F. Klijn was zeer zenuwachtig. We zagen nu een heel andere NAS-speler als in de vorige ontmoeting; mogelijk dat de druk waaronder hij moest spelen, te groot voor hem was. Jn 40 beurten had F. Klijn zijn partij uit en hiermede reeds het kampi oenschap voor zijn club behaald. De twee laatste partijen zat er dus geen spanning meer in, hetgeen niet wegneemt dat H. de Vaan nog speelde of het kampioenschap er van afhing en ook ditmaal zijn tegenstander geen kans gaf. Hij maakte wederom series van 31 en 19 en een moyenne van 5.75. De laatste partij ging wederom tussen M. v. d. Heijden en M. Klijn, doch ditmaal liet v. d. Heijden zich niet overtroeven en liet series van 18, 31, 31 en 37 noteren, zodat hij in 4 beurten 117 caramboles bijeen had. M. Klijn kon hier niets tegen over stellen en moest toezien dat zijn tegenstander in 13 beurten zijn 180 caramboles vol maakte en dus een moyenne speelde van 13.84. Na deze partij werd door NAS een mooi bloemstuk aangeboden bij monde van de heer L. v. Berkel die BVT feliciteerde met het be haalde kampioenschap en de hoop uitsprak dat ze in de volgende ronde, de gewestelijke kampioen schappen, wederom succes moch ten hebben. Ook de heer J. v. d. Kaa, voorzitter van het district, was aanwezig om BVT persoonlijk geluk te wensen met het behaalde kampioenschap; ook hij sprak de hoop uit dat ze in de gewestelijke kampioenschappen succes mocht behalen en zodoende de naam BVT en van het district De Langstraat hpog zouden houden. De secretaris van BVT dankte beide sprekers voor de woorden tot hun viertal en tot BVT gericht en de vereniging NAS voor de bloemen en hij verzekerde hen dat ze er op konden rekenen dat BVT alles in het werk zal stellen om kampioen van het gewest te wor den, wat hen al eenmaal bijna ge lukt was, doch toen moest men zich met de tweede plaats tevre den stellen, omdat no. 1 een beter moyenne had. Hierna was er nog een gezellig samenzijn tot 12 u(ur, waarna BVT weer huiswaarts keerde. EISENHOWER WIL BEGROTINGS UITGAVEN BESNOEIEN. President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie meegedeeld, dat hij de begrotingsuitgaven voor het belastingjaar 1953'54 met 8,5 milliard dollar zal besnoeien. Deze bezuiniging zal voor het grootste deel worden; ver kregen door vermindering Van uitgaven voor defensie en hulp aan het buitenland. De president wilde niet zeggen, met welk bedrag de hulp aan het buitenland zou worden verlaagd. Hij zei, dat hij dezelf de ochtend de leiders Van het Congres had meegedeeld, dat hij het Congres zal verzoeken voor het komende belasting jaar 8,5 milliard dollar minder toe te wijzen dan was gevraagd door de vorige regering. Ex-president Truman had in Januari, kort voor zijn aftreden, de kosten van de verdediging in 1953'54 geraamd op 46 milliard en de uitgaven voor hulp aan het buitenland op 7,6 milliard dollar. DE AANSLAG OP OVERSTE HARJONO. Meine Pot verdwenen. In bevoegde kringen acht men het vrij wel zeker, dat Meine Pot, een der twee hoofddaders van de aanslag op de mi litaire attaché van het Indonesische Ho ge Commissariaat, luit. kolonel Harjono, zich uit de voeten heeft gemaakt. Ir HOPSTER VOORZITTER VAN DE K.N.V.B. Ir H. F. Hopster zal Karei Lotsy opvolgen als voorzitter van de Kon. Nederlandse Voetbalbond. Ir Hop ster is bij enkele candidaatstelling tot voorzitter gekozen. Tot op he den was hij vice-voorzitter van de K.N.V.B. Hierna moesten nog twee wed strijden gespeeld worden en wel tegen NAS uit Kaatsheuvel. De eer ste ontmoeting had plaats Zater dag 25 April in café Klgm. Na drie partijen had BVT 4 punten, met 2 gewonnen en 1 verloren partij. H. de Vaan gaf zijn tegenstander geen kans; hij liet in deze partij series van 21 en 36 noteren en eindigde met een moyenne van bijna 8. Al len dachten dat de eerste ontmoe ting zou eindigen in remise, daar M. Klijn tegenover M. v. d. Heijden kwam staan, die ook persoonlijk kampioen van Ditstrict De Lang straat is geworden, doch de BVT- er dacht er anders over en maakte zijn partij uit, terwijl M. van der Heijden de nastoot nog kreeg, die hij maakte, doch hij kon de beno digde 30 caramboles niet bij elkaar brengen, zodat BVT de eerste ont moeting met 62 won. Maandag 27 April had de tweede ontmoeting plaats in café v. Ber kel. Weliswaar had BVT aan drie punten genoeg, doch dat ze het niet gemakkelijk zouden hebben in Kaatsheuvel, daarvan waren ze Snoezig hoedje in Rio stro met grote strik van batist, zeer modern in div. modetinten Aardig kapje van kantstro met nieuwste lint-rozet- garnering, wit, rood, ^90 mals, beige, zwart Gekleed hoedje fn sisal stro, gegarneerd met bandfluweel, Franse ^90 bloemen en voile Geruite buidel, geh. gegummeerd, Diverse maten Jeugdig hoedje in mooi Zwitsers stro, gegarneerd met kersen en ^j90 voile in div. kleuren en prijzen ty vanaf Boxplastic damestas, ook als schoudertas te dragen. Zeer apart model, geheel gevoerd. In alle modekleuren „De grote mode „Eloxal collier in goed blijvende goudkleur |95 Chique damestas geh. gevoerd. Imitatie 4.50 2.75 slangpersing C90 alleen in wit 2.45 1.95 Bijpassende armband Vlotte jongedamestas met verstelbare riem. leuke sluiting, geheel gevoerd. Boxplastic in tan, groen o95 zwart en bruin Gehaakte dameshand schoenen, leuk patroon, in contrastkleuren op de hand. In zwart en wit Zeer mooie gehaakte 9' dameshandschoenen met kapje. Aparte dessins. In o90 wit en zwart Aardige zijden filet dameshandschoenen met strookje. In zwart, wit, marine, beige,-i 60 Zuiver zijden georgette carré, frisse zomer- linten, fantasie- ^90 grijs en bruin dessins Chevreau dames handschoenen, bijzonder soepele kwaliteit, prima pasvorm, met sti In zwart 14 Dameskragen, piqué met kant garnering, vlot model en bijpass manchetten 195 Damesshawls, streep dessin „de grote mode", *90 35 x 125 cm. Everglaze kinderkraagjes, voor- en achtersluiting, els bijg. tekening 98e Gekleurde zijden pochet tes, mais, rood, Qc groen, zwart, wit DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2