EüüTBMT Waalwijkse en Langsiraaise Courani DRUNEH ELSHOUT W. TIMMERMANS ZONEN VLIJMEN Meester Broos nam afscheid HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG Assurantiën op elk gebied. MAANDAG 4 MEI 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week i 76e JAARGANG No. 36 Abonnement 18 cent per week 2.85 per kwartaal ƒ2.80 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878. SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL TEL. 2121 W A A L W IJ K I Op bijzonder hartelijke en spontane wijze heeft katholiek Besogen Zaterdag afscheid genomen van Meester Broos, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het onderwijs ging verlaten. Het was een afscheid waarin aan beide zijden een toon van weemoed doorklonkaan de zijde van de jeugd en de inge zetenen, omdat deze in Mijnheer Broos steeds een beminne lijk onderwijzer en een hulpvaardig tot alle diensten bereid parochiaan hebben gehad; aan de zijde van de heer Broos omdat hij altijd zoveel van de jeugd hield en zo graag steeds zijn krachten aan het parochieleven heeft gegeven. Maar toch overheerste bij dit afscheid een toon van grote dankbaarheid, omdat dit alles heeft kunnen gebeuren. DE ECHO HEI ZUIDEN TELEGR.-ADRES„ECHO" AANRIJDINGEN. Deze week hadden alhier een drietal aanrijdingen -plaats, met gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Zondag kwam in de Badhuisstraat de motorrijder R., door het plotseling over steken van de weg door een fietser, waart oor hij wilde uitwijken, te vallen. Het bleef bij materiele schade. Maandagmorgen kwam de heer M. uit Dordrecht met een gloednieuwe Ford in de Bindstraat te slippen en reed te gen een boom. Ook hier gelukkig alleen materiële schade. Woensdagmorgen was er in de Grote straat nabij de smederij van v. Delft neg een lichte aanrijding tussen twee auto s, waarbij het gelukkig ook bij1 materiele schade bleef. COLLECTE-OPBRENGST. De collecte welke gehouden werd on der het motto: Een Paasei voor het zwakke kind, bracht in Drunen ƒ294.51 op; in de parochie Drunen 232.51 en in Elshout 62. 60 JAAR PRIESTER. De ZeerEerw. heer Rector Schelle- kens, van het Liefdegesticht van de Zusters van J.M.J. alhier, hoopt op 27 Mei a.s. zijn 60-jarig priesterfeest te vieren. Deze dag zal in alle stilte wor den gevierd. AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding van de 6 woningwetwoningen, die gebouwd zullen worden in de Stationsstraat, is als volgt: Gebr. de Wit, Drunen 72.685 G. Merkx, Drunen 72.622 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 68.370 Herregers, Drunen 65.623 M. Schapendonk 65.607 L. Kooien f 65.500 M. Kleingeld 63.000 Architect Dienst Bouw-Woningtoe- zicht van De Boven Langstraat c.a., Drunen. KONINGINNEDAG. Koninginnedag werd in Drunen ge vierd met een tractatie voor de school- gen, terwijl voor Donderdag een dag vrijaf werd gegeven. Des avonds was het Taptoe voor het gemeentehuis, door de Kon. Erk. R.K. Harmonie Beatrix. Tijdens deze taptoe sprak de E.A. heer Burgemeester Snels vanaf het bordes van het gemeentehuis de aanwezigen toe, waarbij hij de wens uitsprak dat deze nationale feestdag in onze gemeente steeds meer in breder verband zal mogen worden gevierd. Er werd een driewerf hoera uitgebracht op H.M. de Koningin, 's Avonds was er tevens Oranjebal. BENELUX-KAMP. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd op het Gemeentelijk Kampeerterrein De Klinkaert alhier, onder auspiciën van de Kon. Ned. Toeristen Kampeerclub, het eerste Benelux-kamp gehouden in Ne derland. Zaterdagavond werden de deelnemers officieel door de E.A. heer Burgemees- vaantje aan, waarin de vlaggen van Bel gië, Luxemburg en Nederland waren geweven. De secretaris van de Belgische Toeris tenbond dankte namens de Belgische deelnemers het gemeentebestuur voor de hartelijke ontvangst. De omgeving van Drunen, was voor de deelnemers, aldus spreker, een openbaring geworden; wat hier aan natuurschoon verborgen ligt. Spreker was enthousiast over het zeer hartelijk onthaal. De bezorgdheid waar mede men ons omringt, aldus spreker, treft ons diep en in vele recreatieoorden van grotere omvang, hebben wij deze helaas moeten ontberen. Wat de Benelux betreft, aldus spr., uit alles wat wij in dit weekend weer meemaken, blijkt weer eens te meer dat de echte Benelux-gedachte leeft onder het gewone volk. Wij zullen, aldus spreker de schoonheid van de natuur hier, in al zijn ongereptheid, de gulheid, de hartelijkheid en de spontaniteit waar mede gij ons tegemoet treedt, medede len aan onze vrienden in ons eigen land en, aldus spreker, hun zeggen dat ze op een reis door Nederland Drunen niet moeten overslaan. De heer De Kreuk, secretaris en or ganisator van de Ned. Toeristen Kam peerclub, dankte het gemeentebestuur voor het hartelijk onthaal en de mede werking bij het organiseren van dit kamp ondervonden. Wanneer ik, aldus de heer de Kruik, U, E.A. heer Burge meester de hand druk, dan druk ik in gedachten de gehele Drunense gemeen schap de hand, omdat wij aanvoelen dat achter deze steun en medewerking, die wij als organisatoren mochten onder^ vinden, schuil gaat de gastvrijheid van het Drunense volk. De heer de Kruit belichtte in het kort ook het doel van de Toeristen Kampeerclub; niet kamperen, maar toe risme is het eerste doel. Hierna gaf de Kon. Erk. Harm. Bea trix met de Drumband een taptoe, die zeer veel belangstelling trok en zeer op prijs werd gesteld. Des avonds was het kampvuur. Zondag trok men nog naar Den Bosch waar o.a. de St. Jan werd bezichtigd. KONINGINNEDAG. Koninginnedag werd voor de Elshout- se jeugd deze maal niet gevierd met volksspelen of een extra kermisdag, maar een ontspanningsmiddag werd ge houden in het parochiehuis, die werd verzorgd door de heer de Bont uit Waalwijk. De gebruikelijke versnaperin gen ontbraken natuurlijk niet. DE MEIMAAND. De Meimaand heeft Elshout weer vol op in de belangstelling gebracht. Begun stigd door mooi zonnig weer, kwamen al vroeg in de morgen honderden pel grims naar het genadeoord van de Wonderbare Moeder. De kerk was te klein om allen een plaats te bieden. A.s. Zondag verwacht men de H. Fa milie uit Kaatsheuvel. Ook zal dan des middags een grote processie gehouden worden naar de genadekapel. ter Snels verwelkomd en werden tevens vergast op een taptoe gehouden door de Kon. Erk. R.K. Harmonie Beatrix en de Drumband. Allereerst werden onder het spelen der volksliederen de vlaggen der deelnemende landen gehesen. Burgemeester Snels riep in een har telijke speech de gasten welkom in Dru nen toe, waarbij hij deze de verzekering gaf dat niets zou worden nagelaten om t de deelnemers naar genoegen te maken. Het gemeentebestuur en de gehele Dru nense gemeenschap voelt het als een grote eer aan, te zijn uitverkoren als de plaats waar het eerste Benelux-kamp in Nederland mag worden gehouden. Al wat Drunen in zijn bescheidenheid te bieden heeft zal U worden geboden. Dit getuige de taptoe welke LI, aldus spr., direct zal worden aangeboden; dit ge tuige het aantal gidsen uit Drunen, die U op uw tochten in de omgeving zullen voorlichten. Met vreugde stelde spreker vast, dat men met de Benelux op het gebied van recreatie reeds ver gevor derd was. I De E.A. heer Burgemeester bood tot slot aan het bestuur der toeristenclub als blijvende herinnering een fraai tafel- KINDSHEID. A.s. Zaterdag zal ook voor onze pa rochie de wereldkindsheiddag gehouden worden. Daar er echter die dag drie zilveren huwelijksparen zijn, zal de al gemene H. Communie gehouden worden op Vrijdag 8 Mei en Zaterdag om 10 u. de H. Mis. Daarna zullen voor de kinderen en kele filmstrips gedraaid worden, die ver band houden met de 100 jaar Kromstaf- viering. GOUDEN BRUILOFT. Op 6 Juli hoopt het echtpaar L. Coen- sen-Krielaars, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De buurt is reeds in vergade ring bijeen geweest in café P. v. Égge- len, waar een bestuur werd gekozen, dat als volgt is samengesteld: lH. Boom, voorzitter, M. Berkelmans, A. Loos, N. van Overdijk en J. van Heivoort en de dames Mevr. Wolfs, Mevr. Parijs, Mej. A. Boom, Mej. S. J. Wolfs en Mej. R. Mulders. De bedoeling is met een grote optocht voor de dag te komen waar alle medewerking voor wordt gevraagd. GOUDEN BRUILOFT. Op dezelfde dag, 6 Juli, hoopt het echtpaar J. Kivits-Heijmans zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Dinsdag 5 Mei komt hier de buurt in vergadering bij een in café B. Oremans, aanvang 8 uur, om ook dit krasse oude paar een onver getelijke dag te bezorgen. P.V. DE ZWALUW. Zaterdag 2 Mei werd. in café B. Ore mans een maandvergadering gehouden van de postduivenvereniging De Zwa luw. De opkomst was bevredigend toen de voorzitter te ruim 8 uur de verga dering opende. Na het innen van de contributie volgde stemming om twee donateurs, C. v. d. Wiel Hedikhuizen en J. Oremans alhier, die met algemene stemmen werden gekozen. Hierna volgde stemming om een nieuw bestuurslid. Na enkele malen stemmen werd Norbert v. Esdonk als bestuurslid gekozen. Verder vroeg de voorzitter medewer king voor de grote t.b.c. vlucht met jon ge duiven vanuit Duffel en hoopte dat de opbrengst nog groter mag zijn als andere jaren. Hierna volgde de rond vraag, waarvan druk gebruik werd ge maakt, terwijl allen bevredigd werden beantwoord. BEDEVAART NAAR WITTEM. Zondag gaat de Vlijmense processie naar Wittem. Degenen die nog mee wen sen te gaan kunnen zich opgeven bij Mej. Anna Pulles. BUURTFEEST JULIANA—BERNHARD. Zaterdag werd in hotel Prinsen een buurtfeest gehouden; dit feest stond te vens in het teken van het eerste lustrum daar dit niet op de juiste tijd kon wor den gevierd in verband met de verbou- wink van het Hotel Prinsen. Kon heden de feestavond doorgaan in het nieuwe hotel, om deze gelegenheid nog aan trekkelijker te maken was een revue in elkaar gezet, voorstellend het oude café en het nieuwe hotel, met prachtige en minder prachtige herinneringen aan de oorlog 19401945. De revue werd op prachtige wijze vertoond en de vele aan wezigen waren vol lof over de samen stelling. Hierna bleef de buurt nog enkele uren gezellig bijeen. Met genoegen kan het ijverige bestuur met aan het hoofd Mevr. van Hout op dit geslaagde feest terug zien. DIAMANTEN BRUILOFT. Zaterdag 9 Mei is het de dag dat het echtpaar Kuijpers-van Vugt zijn 60-jarig huwelijksfeest hoopt te vieren. De buurt is reeds druk in de weer om deze dag tot een onvergetelijke te maken. Er wordt met man en macht gewerkt voor de versiering. Laten we hopen dat het weer medewerkt. Vlijmen staat weer een mooi feest te wachten. Vrijdag volledig verslag van aanvang plechtige H. Mis en volgorde van de stoet enz. Harmonie „St. Caecilia". Aangemoedigd door het grote suc ces dat de harmonie „St. Caecilia" verleden jaar op het te Zeist ge houden concours wist te behalen en dat haar bijna tot in de hoogste af deling heeft gebracht, is door de harmonie tijdens de j.l. gehouden jaarvergadering besloten om een parig en met inzet van alle krach ten te trachten om het corps tot in de „Vaandel-afdeling" te verheffen. Temeer nog werd daartoe besloten omdat „St. Caecilia" dit jaar haar eeuwfeest hoopt te herdenken, welk feit niet onopgemerkt zal voorbij gaan en gevierd zal worden met 'n groot festival. Op 2e Pinksterdag zal „St. Cae cilia" deelnemen aan een groot na tionaal federatief muziek- en zang concours dat te Zaltbommel zal worden georganiseerd; zij zal uit komen in de „Ere-afdeling" en als het corps er in slaagt om een eerste prijs te behalen, zal zij daarmee in de Vaandel-afdeling terecht zijn ge komen en daarmee tevens de hoog ste sport hebben bereikt van de mu zikale ladder. Het is te begrijpen dat de hele Haarsteegse gemeenschap de datum met grote belangstelling tegemoet ziet. Enkele malen in de week kan men dan ook op straat de muzikan ten aantreffen op weg naar het re petitielokaal, waar onder leiding van de alleszins bekwame en kun dige directeur, de heer A. v. d. Heij den, de repetities worden gehou den. Om zeker beslagen ten ijs te zullen komen, wordt de reeds ge noemde directeur gassisteerd door de instructeur en muziekleraar F. van Abelen uit Tilburg. Het mag zeker wel een unieke prestatie van de harmonie worden genoemd dat zij zich tot in de ere- afdeling heeft weten te verheffen; dit feit mag nog des te hoger wor den aangeslagen daar het corps is gevormd uit een gemeenschap die nog geen tweeduizend zielen telt. „St. Caecilia" heeft zich echter een vooraanstaande plaats weten te ver werven in het gemeenschapsleven, de bevolking draagt de harmonie een warm hart toe en geen enkele belangrijke gebeurtenis, zowel op ,,Gij ridder van het krijt en stift „Hebt generaties opgeleid Voorwaar dat is geen kleinigheid ZEER GROTE DANKBAAR HEID EN WAARDERING. Nadat 's morgens in de parochie kerk de Zeereerw. Heer Pastoor Verbiesen een H. Mis had opgedra gen tot intentie van de heer Broos, waarvan de vaste gezangen, getoon zet door Rifice door het gemengd koor o.l.v. de heer Wilmont, werden gezongen, had om 11 uur in het Patronaatsgebouw het afscheid van de schooljeugd plaats. Mijnheer Pastoor, die vergezeld was van de heren v. d. Heijden en Teurlings van het kerkbestuur, sprak 't eerst de heer Broos toe en hij prees hem om al hetgeen hij voor de jeugd had gedaan; uit 't geduld, de even wichtigheid, de gelijkmoedigheid, het goede humeur uit al deze ei genschappen, bleek wel hoeveel de heer Broos van de jeugd had ge houden. Veel had de jeugd van hem geleerd dat in belangrijke mate voornamer was dan het onderwijs als zodanig. Niemand die de school bezocht, heeft ooit de minste erger nis in woord of in daad van hem gehad en het was ongetwijfeld teke nend voor het onderwijs en de vor ming die de heer Broos gaf, dat zo veel jongens van de parochie zich aan de dienst van God hadden ge wijd. Namens de jeugd, het perso neel, het kerkbestuur, namens alle parochianen dankte hij Mijnheer Broos voor dit alles, terwijl hij hem het beste toewenste voor de res terende jaren. Gerard Klijberg vertolkte toen in een schoon vers de gevoelens die de jeugd bezielden bij 't heengaan van Meester Broos, tot wie hij o.m. zei; Gij ridder van het krijt en bord Hebt generaties opgeleid, Voorwaar, dat is geen kleinigheid. Uw nauwgezette plichtsbetrachting Brachten U de eer en achting, Van hen die eens Uw school [bewoonden, En die zich later dankbaar toonden Voor wat U hen had gegeven, Bruikbaar in het volle leven. Een mooie lamp was het souvenir van de jongens. Het jongenskoor, onder leiding van Frans Wilmont, zong enkele mooie liedjes. Mijnheer Broos noemde dit sa menzijn 'n indrukwekkend uurtje; hij begreep dat zijn levenstaak op een einde liep. Die taak was zwaar geweest, maar ook zo mooi dat men er alles voor over moest hebben. Hij dankte de Pastoor, de heer P. Borsten, die hem steeds had ge holpen, en Broeder Kostka die zijn opvolger zou zijn. En voor 't laatst gaf hij zijn goede raad aan de jon gens. DE HULDIGING DER PAROCHIANEN. Tijdens een zeer druk bezochte receptie, waarop velen van Mijn heer Broos afscheid kwamen ne men, werd door verschillenden nog het woord gevoerd. Het eerst door de Zeereerw. Heer Pastoor Verbie sen, die zich heel erg dankbaar toonde voor al hetgeen de heer Broos in het verleden voor de pa rochie had gedaan. Met de grootst mogelijke toewijding en een nauw gezette ijver had hij zijn taak ver richt, altijd was hij bereid alles te doen. Als een klein blijk van waarde ring bood hij hem enkele boeken kerkelijk als maatschappelijk ge bied, gaat voorbij, of de harmonie zal muzikale medewerking verle nen. Vooraleer echter de harmonie heeft bereikt dat zij in de Vaandel afdeling zal zijn verheven, moet de laatste hindernis op de 2e Pinkster dag a.s. met succes worden geno men. Gezien de voorbereidingen die er worden getroffen zal het wel een grote tegenvaller zijn indien zij daarin niet zou slagen. Wij wensen vanaf deze plaats de harmonie veel succes toe in haar onvermoeibaar streven om 't hoog ste te bereiken. GESLAAGD. Op het te Nieuwkuijk gehouden exa men van de Huishoudschool slaagde on ze stadgenote Mej. R. v. d. Staak. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De candidatenlljsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing alhier werden als volgt genummerdno. 1 K.V.P.; no. 2 Protestante lijst en no. 3 de lijst van de Partij van de Arbeid. GRANAAT OPGEGRAVEN. Bij het afsteken van de slootkanten even buiten Heusden, stootte een dezer en de nodige sigaren aan, terwijl hij Mevrouw een mooie ruiker over handigde. Een deputatie van de oud-leer lingen vertolkte bij monde van de heer Jan de Louw de gevoelens, die deze categorie parochianen beziel den. Ze waren vroeger niet altijd zo gemakkelijk geweest, die oud- leerlingen, maar Mijnheer Broos, aldus de heer de Louw, had er van gemaakt wat er van te maken was. Vooral toen men ouder werd waar deerde men dit. Spontaan had daar om ook iedereen meegewerkt, zo dat een prachtig cadeau in de vorm van een ligstoel kon worden aan geboden, een grote hoeveelheid si garen en een prachtige bloemen mand voor Mevrouw Broos. Burgemeester Teijssen, die ver gezeld was van de beide heren wet houders en de gemeente-secretaris, wees er op welk een belangrijke bijdrage Mijnheer Broos had ge leverd door de jeugd te vormen, niet alleen intellectueel, maar ook godsdienstig en maatschappelijk De Waalwijkse gemeenschap plukte hier de vruchten van. Namens het gemeentebestuur betuigde de bur gemeester zijn dankbaarheid en sprak hij de beste wensen uit. Namens de Waalwijkse hoofden van scholen sprak de heer G. Velt- man in zeer fraaie en ontroerende woorden. Het was een grillig toeval van het lot dat dit eerste nauwere contact tussen de Waalwijkse hoof den van scholen het afscheid van dhr Broos betrof. Deze had het 't minst gemakkelijk gehad van allen met de onmogelijke klascombina ties, het voortdurende exploitatie tekort en als men geen gemeente bestuur had dat tussen de regels van art. 72 kon doorzeilen, dan had de heer Broos het al lang moeten opgeven. •Het was een dag van weemoed, maar hij kon terugzien op een leven van de meest nauwkeurige plichts betrachting; iedereen had de mooi ste herinnering aan hem; hij had ze een mooi voorbeeld gegeven. Bonbons en sigaren waren de ge schenken van de collega's, geschen ken weliswaar die niet duurzaam waren, maar in hun hart zou de herinnering blijven leven aan een waar vriend en een goed collega. En tenslotte kenschetste de heer Veltman zijn scheidende collega: „Voorwaar een man in wie geen bedrog was". Namens het Kerkkoor tenslotte betuigde de heer A. Brands zijn er kentelijkheid, terwijl hij Mijnheer Broos zeer speciaal dankte voor ai de diensten die hij hem persoonlijk had bewezen. De heer Broos verklaarde zeer onder de indruk te zijn; hij had dat nooit zo kunnen denken. Maar op de eerste plaats dankte hij Onze Lieve Heer dat Hij hem de gunst had gegeven 46 jaren werkzaam te zijn geweest bij het katholiek On derwijs. Het was wel eens moeilijk geweest; enige tijd is het een twee mans school geweest en even dreig de dit weer het geval te zijn, maar gelukkig kon hij zijn opvolger Broeder Kostka nu de verzekering geven dat het verschiet veel gun stiger was; ook dankte hij de heren van het Kerkbestuur, de oud-leer lingen, de burgemeester, de colle ga's voor de steun die hij steeds van hen had mogen ondervinden en voor de waarderende woorden en de prachtige cadeaux. Hij verklaar de zich zeer onder de indruk; het was werkelijk een onvergetelijke dag. Maar de sympathie die hij van alle zijden ondervond, maakte zijn afscheid wel wat aangenamer. Zo nam de parochie Besoyen af scheid van één der beste parochia nen, van wie echter iedere Beoye- naar hoopt dat hij zich nog niet helemaal zal terugtrekken. dagen een arbeider op 'n hard voorwerp, hetwelk bij nader onderzoek een granaat bleek te zijn. Het gemeentebestuur heeft de mijnopruimingsdienst verzocht dit ge vaarlijke projectiel zo spoedig mogelijk op te ruimen. BURGERLIJKE STAND April 1953. Geboren: Adriana Cornelia Maria dv H L Pulles en A A J Willemse Jo- sephus Martinus zv A A van der Wens en H van Keulen Dorothea Maria Antonia dv A C van Korven en J A de Wilt - Aartje dv L Nieuwkoop en H Zwets Matheus Thomas Martinus zv M J Buijs en J M Kok Henrica Alle- gonda Maria dv A Paauw en, J M de Vaan Jacobus Hendrikus Maria zv J L van Hoften en M P van de Wiel. Huwelijken: Adrianus van Venrooij 44 j te Rosmalen en Martina Geertruda v Zonsbeek 39 j alhier. Overleden Elisabeth Johanna Ver- schure echtg van C H P Disco 77 jaar. AUTO-BOTSING. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf had op de viersprong aan de Tilburgseweg alhier weer een ernstige autobotsing persoonlijke ongelukken afliep. Doordat een luxe auto komende uit de Kerkstraat wegens het slechte uit zicht bij het oversteken de vanuit de richting Waalwijk naderende volkswa gen niet tijdig opmerkte en niet vol doende rekening hield met de voorrangs- weg, botsten de auto's met een flinke vaart tegen elkaar, waardoor beide wa gens Zwaar werden beschadigd en moes ten worden weggehaald. De chauffeur van de volkswagen, een vertegenwoor diger van de Calvé-fabrieken uit Delft, bekwam enkele lichte verwondingen. De Rijkspolitie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. Ds. MULDER VERTREKT. Ds. M. J. Mulder, predikant bij de Geref. Kerk alhier, ontving voor de 2e maal een beroep naar Heerde; Z.E. heeft dit beroep aangenomen. KONINGINNEDAG. Koninginnedag werd alhier gevierd met een optocht voor de schooljeugd. Begeleid met muziek van Marijke trok de kleurige stoet door het dorp. Er wa ren aardige groepen, versierde fietsen, enz., die door een jury bestaande uit de Edelachtbare heer Burgemeester A. Smit, de Weleerw. heer Ds. M. J. Mulder en de Weled. heer Kruitbos werden beoor deeld en waarvoor aardige prijzen be schikbaar werden gesteld. De kinderen werden ruimschoots getracteerd. Des avonds maakte de Harmonie Ma-

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5