^RIGLEY de ^jpCfhJb, HET WAPEN z BREEGK SCHOENFABRIEK Gemeentelijk Zwembad Hoefsven (Waalwijk) DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 MEI 1953 FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden 25). II. 9500 - Openstelling 2e Pinksterdag, 25 Mei 1953, des middags te 12 GO uur ROOSTER VAN ZWEMTIJDEN; gaf aan burgemeester Teijssen, die de beide jubilarissen huldigde eh speciaal de heer v. Rijswijk dank- ie voor zijn trouwe dienst en de hoop uitsprak dat hij nog jaren zijn functie zou kunnen blijven vervullen op de manier waarop hij het steeds gedaan had. Vervolgens sprak Dr Bos en in zijn toespraak schetste hij de vele verdiensten van de heer van Rijs wijk, die in bet begin slechts en kele dagen per week op het slacht huis zijn werk deed. Behalve loon- slager was de heer v. Rijswijk ook chauffeur van de kadaverdiensi en van de ophaaldienst, terwijl hij ook de zorg had voor het vleesver- voer en de noodslachtingen. De jubilaris, aldus Dr Bos, kan terug zien op een behoorlijke staat van dienst. Vooral in de moeilijke ja ren van de distributie heeft hij steeds het belang van de slagers gediend. Dr Bos sprak ook over de trouwe vriendschap tussen de bei de jubilarissen van vandaag, aan welke vriendschap eigenlijk dit dubbele jubileum was toe te schrij ven. Namens hpt personeel van bet slachthuis bood hij tenslotte aan de heer v. Rijswijk een koffie-, thee- en ontbijtservies aan; terwijl het geschenk dat hij de heer van Oers overhandigde, uiteraard be scheidener van aard was. De heer A. v. Roessel voerde als voorzitter van de Waalwijkse Sla gersvereniging het woord en wees vooral op de verdiensten van de heer van Oers als- loonslager in dienst van de Waalwijkse Slagers- vereniging zijn waarderende woorden deed hi.i vergezeld gaan van een tafelkleed voor de heer v.' Rijswijk en een servies en bengel- garnituur voor de heer v. Oers. Hierna volgde 'n receptie waar van practisch alle Waalwijkse sla gers gebruik maakten 0111 de jubi larissen te feliciteren; vele bloem stukken waren de tastbare hulde en waardering die men van alle zijden de beide zilveren slagers bracht. NEDERLANDSE RUITER- SPORTVERENIGING REED IN ONZE OMGEVING. Zeer tot hun genoegen hebben de leden van de Nederlandse Ruiter sportvereniging Zaterdag en Zon dag hun traditionele tweedaagse ii; verreden in onze omgeving. De ruiters, die de gasten waren van Hotel Verwiel, waar Zondag middag na een uitgebreide lunch de prijzen werden bekend gemaakt waren zeer voldaan over hun ver blijf in Waalwijk. De heer M. Hogenbergh uit Rot terdam had door de mooiste gebie den van de Drunense en Loonse Duinen een tweetal parcoursen uit gezet. De geleverde prestaties werden bepaald door de conditie van de paarden, die daarvoor door Majoor Hasselman uit Zoclen aan een keu ring werden onderworpen. In de ze categorie werden de volgende prijzen behaald 1. Mevrouw van Hoboken, Rot terdam, met Saphir. 2- Mevrouw Kruimel, Cttrjcrch, met Samba. 3. De heer Hoboken, Rotterdam, met Lala Aziza. Eervolle vermelding: Mevrouw Tooren, Rotterdam, met Marlou,; de heer Job Dura met Golden Vaia; de heer Treep, Den Haag met Roxana. Vervolgens was er een tweede keuring, waarbij beoordeeld werd of de conditie van de paarden dooi de rit was verbeterd: 1. Mej, Till Ilibbing, Den Haag, met Banita. 2. Mevr. Tooren, Rotterdam, met Marlou. 3. De heer Treep, Den Haag, met Roxana. Eervolle vermelding: de lieer Rector, Wassenaar,, met Roraana; Mej. Treep, Den Haag, met Aran- ka; de heer van Hulst uit Wasse naar met Marianne. Zondagavond verfirokken de deel nemers weer naar hun woonplaat sen. AUTO- EN MOTORZEGENING. Ieder jaar schijnt het aantal dei- genen die hun motorvoertuig laten zegenen in grootte toe te nemen, want gisteren hebben zeer vele au to-, motor- en bromfietsbezitters 'Sfi 1&-J&MX+X: t*. gebruik gemaakt van de gelegen heid die de afdeling Langstraat van de Katholieke Handelsreizigersver eniging hun bood, hun voertuig te laten zegenen en onder de speciale bescherming van de H. Christoforus te stellen. De Zeereerw. Heer Pastoor Dr B. van den Hurk had plaats genomen op het bordes van het raadhuis, ter wijl de auto's en motors één voor één kwamen aangereden. De plech tigheid nam geruime tijd in beslag, want heel de Stationsstraat stond vol met wagens en motors, terwijl ook een gedeelte van de Parallel weg nog in beslag werd genomen door de wachtenden. Het geheel was zeer goed geregeld. PROCESSIE HANDEL. Gisteren gingen de Waalwijkse pelgrims naar het genade-oord van O.L. Vrouw van Handel. In een 5- tal bussen vertrok men 's morgens, na eerst om half 7 in de kerk van St. Jan de H. Mis bijgewoond te hebben, naar Handel. Veel bruidjes luisterden de Waalwijkse processie op. In Gemert was een oponthoud om de inwendige mens te verster ken, waarna de reis weer werd voortgezet naar de bedevaartplaats waar om half 11 de plechtige Hoog mis werd bijgewoond. In de middaguren maakte men 't rozenhoedje, de kruisweg en 't Lof mee, waarna men om ongeveer 6 uur weer terug naar Waalwijk ging. De leiding van deze processie was in handen van de Weleerw. Heer Kapelaan Wassenberg, de geestelij ke adviseur. LOURDES-BEDEVAART. De katholieke arbeidersjeugd gaat in 1954 met 13000 jonge arbeidsters en arbeiders naar Lourdes om de genade af te smeken voor heel de wereld. Niet alleen voor hen zelf, maar juist voor hen die achterblij ven. Die om welke reden ook niet mee kunnen en toch graag zouden gaan. Maar waarom eigenlijk naar Lourdes? Zij gaan naar Lourdes omdat dit het genadeoord is van Maria. Zij gaan haar daar aanroe pen om haar genade af te smeken voor hen zelf en voor heel de we reld. Daarom naar Lourdes. K.A.J.-NIEUWS AFDELING ST. ANTONIUS. A.s. Maandag wordt er een oriën- tatierit gehouden, georganiseerd door de K.A.J, van St. Antonius. Alle jongens kunnen hieraan deel nemen, ook niet-Ka jotters boven 14 jaar. Zij die hieraan deel wen sen te nemen moeten zich opgeven bij de heer W. de Peffer, 2e Cris- piinstraat sn De prijzen zijn: 2 dozen sigaretten van 50 st.; 2 dasspelden; 2 fiets vlaggen; 2 dozen sigaretten. Het verdere weekprogram is: Dinsdag: 7.30 uur Pioniersgroep. Donderdag: 7.30 uur Jongeren groep ontspanning. Vrijdag: 7.30 uur Bestuursverga dering. Zaterdag: 6 uur Drumband-con cours in Kaatsheuvel. HARMONIE „ST. JAN". 30-Jarig bestaan herdacht. 11 Jubilarissen gehuldigd. Zaterdag j.l. hield de harmonie „St. Jan" haar jaarlijkse statiedag, waarop tevens in intieme kring het 30-jarig bestaan zou worden ge vierd. 's Middags werd een muzi kale wandeling gemaakt door alle Baardwijkse straten en 's avonds kwamen alle leden met hunne da mes bijeen in café ,,'t Vosje". Door de voorzitter der harmonie, de heer J. v. Mierlo, werd het tal rijke gezelschap welkom geheten en het 30-jarig bestaan gememo reerd. Spr. wees er op hoe het gemis van een harmonie in het verleden VAN Met een verlicht hart volgde Ma rian haar gastheer. In de zaal zaten aan van intiem aandoende schemerlampjes voor ziene tafeltjes reeds verschillende gasten. Maar het was er nog niet druk. Jammer dat je niet langer blijven kunt zei Sartorius want na elven begint het hier pas goed. Maar 't is niet anders. Marian keek eens rond, nadat een onberispelijke kellner de be stelling had opgenomen. Naast c-en kleine dansvloer zat een jazz-band, die langzame, zwoele muziek deed horen, met gestopte trompetten, een klagende hawaiïan-guitaar en het zacht markerende rhythme van discreet slagwerk. Ze keek naar de tafeltjes en wat ze daar zag zitten, gaf haar niet zo'n hoge dunk van uitgaand Am sterdam. Ze zag een oudere heer met reeds kalend hoofd en '11 rood- paarse gelaatskleur aan 'n tafeltje zitten in intiem gesprek met een meisje dat hoogstens achttien jaar kon zijn maar wier ogen de wereld in keken met de blik van een rijpe en gedesillusioneerde vrouw. Van haar geblondeerde haren tot haar gelakte nagels was niets natuurlijk aan dit slanke verfijnde poppetje met haar gepenseelde wenkbrau wen en dunne stelthakjes. Er zaten nog andere vrouwen, sommige al leen, andere in gezelschap. De mannen hier stonden Marian: niet aan, de vrouwen nog minder. Het oude gevoel van onbehagen keerde terug. De lichten werden getemperd'., een blauwe lichtbundel plaste op het spiegelende dansvloertje een lange, slanke man in onberispelijk rokcostuum danste met een don- kerogige, Spaans uitziende schone. Correct, gedisciplineerd, maar de dans suggereerde een intimiteit die Marian niet ontging. Direct daar na, terwijl het publiek mat applau- diseerde, ging het licht weer aan,, de trompet schetterde als een sig naal verschillende paren verhie ven zich en draaiden lusteloos en. met gezichten alsof ze iets hoogst ernstigs verrichtten, langzaam op> de dansvloer rond. - Willen wij ook eens. vroeg Sartorius, die al aan zijn tweede glas bezig was. Straks misschien..,, laat me; door de Baardwijkse bevolking bij zovele gelegenheden als een zeer groot gemis werd gevoeld. Tenslot te heeft de toenmalige kapelaan v Berkel de koe bij de horens gepakt en met ruime steun van de burgerij en een zeer milde schenking van wijlen de heer H. Donkers kwam 30 jaar geleden de harmonie tot stand. Het gezelschap bestond toen geheel uit jonge mannen die zich met jeugdig enthousiasme aan de muziekbeoefening gingen wijden en spoedig ook reeds mooie successen behaalden. Door eerste prijzen te behalen in de 4e, 3e en 2e afdeling was „St. Jan" tenslotte in de eerste afdeling aangeland, doch de bezettings- en de na-oorlogse jaren brachten een terugslag die de harmonie nog steeds niet geheel te boven is. Bij de jeugd is tegenwoordig weinig ambitie voor muziek-beoefening, waardoor aanvulling met jonge krachten niet zo gemakkelijk is. De voorzitter deed een beroep op alle leden en daarbij ook op de me dewerking van hun echtgenoten, om door trouw repetitiebezoek het mu zikale peil weer mede omhoog te brengen. Hij wees op ieders plicht om de harmonie, die toch zulk een onmisbare vereniging is en waar naar vroeger zo verlangend werd uitgezien, zo goed mogelijk in stand te houden. Hierna had een huldiging plaats van de 11 jubilarissen die meer dan 25 jaar hun krachten aan de harmo nie hadden gewijd. Zij werden al lereerst toegesproken door de voor zitter van het feestcomité, de heer A. Horsten, die in welgekozen woor den hun verdiensten schetste en dank bracht voor alles wat zij voor „St. Jan" hadden gedaan. Speciaal huldigde hij de beide jubilerende bestuursleden, n.l. de voorzitter de heer J. v. Mierlo en de vice-voor- zitter de heer J. Thijssen, welke laatste ook 14 jaar de 'talentvolle directeur was. De andere jubilarissen waren de heren J. Mol, thans directeur, F. Thijssen, F. Lombarts, A. Leijtens, J. v. Huiten, M. Hoevenaars, P. Hoe- venaars, J. v. Dalen en K. Mulders. Door de voorzitter werd aan deze jubilarissen als souvenir een prac tisch cadeau uitgereikt, waarbij hij gelegenheid had de verdiensten van elke jubilaris afzonderlijk nog eens even naar voren te brengen. Na dit officiële gedeelte begon men aan het amusante gedeelte van deze feestavond, waarvan de leiding was toevertrouwd aan de heer Th. Vissers, die zich uitstekend van deze taak kweet. Voor de voordrachtenwedstrijd die er werd gehouden_bestond zo veel belangstelling, dat het een non-stop-programma werd van mu- ziek-solo's, zang en voordrachten, waarmee de aanwezigen zich bui tengewoon amuseerden. In deze vrolijke stemming vloog de tijd om en veel te vroeg naar ieders zin kwam het sluitingsuur. Over het gehele verloop van de avond en niet minder over de smakelijke en keu rig geserveerde „hapjes" was ieder een hoogst tevreden en deze feest avond zal dan ook nog lang in pret tige herinnering blijven en de on derlinge band in het gezelschap ten goede komen. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN WAALWIJK. Van 23 Mei tot en met 23 Mei zullen op de banen van Hotel Ver- wiel in Waalwijk de wedstrijden om het Waalwijkse kampioenschap tennissen gespeeld worden, waar aan kunnen deelnemen de leden van alle in Waalwijk gevestigde clubs. In de volgende categorieën kan men aan de wedstrijd deel ne men: Heren-enkel B, Heren-enkel C, Heren-dubbel; Dames-enkel, Da mes-dubbel, Gemengd-dubbel. De wedstrijden staan onder .lei ding van de heren B. Weyers en A. de Kort, de kas-commissie wordt gevormd door de dames Mej. M. nu eens even kijken vroeg Ma rian. De kat uit de boom? infor meerde hij. Zit er een kat in? vroeg ze terug. Hij zag er uit of hij iets gewaagds wilde zeggen, maar het nog net binnenhield. Na het danspaar kwam een acro batisch nummer en weer wees ze een aanzoek van Sartorius af., ze had het gevoel alsof ze, door hier met hem te dansen, één werd met de mensen die hier zaten en met wie ze pertinent niet één wilde zijn. Ze begon te verlangen naar het tijdstip van vertrek. En Sarto rius dronk zo veel. Dat kon nooit goed gaan. De oude onrust, zo lang sluimerend, kwam weer bij Marian boven. Met een zucht van verlich ting zag ze „houten Klaas", zoals ze in gedachten de chauffeur van Sartorius gedoopt had, discreet nader komen. Sartorius boog zich achterover en de chauffeur fluis terde hem iets in. Marian zag dat Sartorius' gezicht ontstemd stond, keek hem vragend aan. Sartorius' stem klonk nijdig toen hij zei En hoe 'kan dat nou zo opeens De chauffeur was duidelijk met het geval verlegen. Ik kan het ook niet helpen, VRAGEN EN MENINGEN VAN ONZE LEZERS. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaande ge plaatst in Uw veel gelezen blad. Het artikel in Uw blad van j.l. Vrijdag over de critiek van de heer v. Seters moet ik als arbeider (kie zer) op een regel antwoorden; er staat: „Waren alle arbeiders lid ge weest van de K.V.P." enz. Wie heeft de arbeiders uit de K.V.P. gejaagd? Wie heeft het voor de arbeiders onmogelijk gemaakt lid te blijven van de K.V.P.? Het bestuur van de K.V.P. heeft dit ge daan door de contributie zo te ver hogen dat het voor de arbeider on mogelijk werd lid te blijven van de K.V.P. Als een arbeider lid is van de K.V.P., dan is hij toch zeker ver plicht zijn huisgenoten-stemgerech tigden ook lid te laten worden, en dat kan niet. En voor de verkiezin gen van de gemeenteraad is 't toch het beste dat er zo weinig mogelijk arbeiders lid zijn van de K.V.P. En als er straks een Katholieke Arbeiders Partij komt voor de ge meenteraadsverkiezingen, dan moe ten ze van de K.V.P. maar Katho lieke Middenstanders Partij (KMP) maken, want daar moet het nu toch heen. Dankend voor Uw plaatsruimte. Een Arbeider (kiezer). Wiesman en Mej. M. Hoffmans, ter wijl in het wedstrijdcomité zitting hebben de heren Drs Beunis, M. v. Eyl en Fr. Italiaander. DE PLAATSING VAN ONZE HULPPOSTEN LANGS DE WEG. De instandhouding van gemotori seerde colonnes om spoedig ter plaatse van een ramp aanwezig te zijn, enz. enz. Wij kunnen zo wel doorgaan. Het zou echter teveel tijd in beslag ne- nlen om deze zes en zestig grotere en kleinere taken onder Uw aan dacht te brengen. Moge de Rode Kruis-gedachte Uw aller harten doordringen. Ons prachtwerk ver dient dit ten volle. Steunt het daarom gaarne bij on ze collecte van 25 Mei tot 27 Juni. U kunt ons ook nodig hebben. Zo niet, dan des te beter voor U, maar geeft dan uit dankbaarheid om Uw Broeders en Zusters die door het noodlot getroffen werden, door ons te kunnen laten helpen. Een werk van naastenliefde en barmhartigheid bij uitstek. Nederl. Rode Kruis, Waalwijk, Sprang-Capelle, Drunen, Waspik. HET ZWEMBAD WORDT 2e PINKSTERDAG GEOPEND. Naar wij vernemen, en zoals ook uit onderstaande advertentie blijkt, zal op Maandag 2e Pinksterdag a.s. het gemeentelijk zwembad „Hoefs- ven" voor 't publiek worden open gesteld. De vernieuwing van 't bad »e- nog niet helemaal gereed, maar de kleedcabines naderen hun vol tooiing en er zal gezwommen wor den in het water, waarin geen werkzaamheden worden verricht. Binnen drie weken hoopt men 't eerste nieuwe basin gereed te heb ben, zodat dan daarin, afwisselend door dames en heren, gezwommen kan worden. In Juli hoopt men 't gehele nieu we bad gereed te hebben, zodat dan voortaan de gehele dag daar door dames en heren gezwommen wordt. De officiële opening is bepaald, althans voorlopig, op 1 Augustus, gevolgd op 2 Augustus door grote zwemwedstrijden. Tot hoofdbadmeester is benoemd de heer P. Valentijn uit 's-Bosch, die al vele jaren in de zwemsport werkzaam is geweest. Het bad zal dagelijks geopend zijn tot zonsondergang, 's Zondags van 12 uur tot zonsondergang. Zoals uit onderstaande adverten tie blijkt, zullen diegenen die tot 1 Juni zich een abonnement ver schaffen hierop een reductie genie ten van 20%. Voor al de overige gegevens ver wijzen wij naar de betreffende ad vertentie in dit blad. VUILNISEMMERS WORDEN SCHOONGEMAAKT. Binnenkort zal een proef worden meneer. De hele dag heeft ie liet goed gedaan. Ik ben er meteen mee naar de garage gereden. Het is kortsluiting, zeggen ze, maar voor ze gevonden hebben waar bet zit.... en het personeel is bijna allemaal weg, d'r is maar één mon teur Je had zelf de wagen na moe ten zien vóór we gingen zei Sar torius gedepipt-driftig waar heb ik anders een chauffeur voor? Hoe lang kan dat grapje duren Tja, weifelde de man als ze geluk hebben, een half uurtje, maar ze moesten eerst uitvinden waar 't 'm in zit. En dan, meneer, 't is geen Ford- Ja ja Sartorius, z'n gezicht kwaad, wpifde hem ongeduldig weg met z'n hand in ieder ge val, zodra het oké is, kom je di rect hier en waarschuwt me dat je er bent. Dan rijden we meteen weg. Blijf er bij en loop niet weg, zorg dat ze opschieten Marian zag hem vragend aan. - D'r is iets met de wagen zei hij, nog nijdig kortsluiting af zo. Gerrit heeft 'm haar de ga- i'age gebracht, ze zijn er mee be zig. Altijd is er wat. Die vent moet op z'n tellen passen, anders gaat- ie de laan uit. Wordt vervolgd. genomen met een firma uit Den Haag die zich belast met de reini ging van vuilnisemmers a raison van 40 cent per maand. Men wil proberen of er voldoende animo van de zijde der bevolking bestaat en of in de practijk het gewenste resultaat wordt bereikt met deze schoonmaak. RONDE VAN WAALWIJK OP 12 JULI. Op Zondag 12 Juli zal de Wieler club Leonora de traditionele Ronde van Waalwijk organiseren. De rou te is, zoals andere jaren: Start: Mr v. Coothstraat, Burgem. Moonen- laan, v. Brederodelaan, Kerkstraat, Burgem. v. d. Klokkenlaan. LICHTE AANRIJDING. Gisteren had er b ij de Wilhelmi- nastraat een lichte aanrijding plaats waarvan Mej. v. O. het slachtoffer werd. Zij kwam uit de Wilhelmina- straat en liet een motorrijder pas seren, maar lette niet op een twee de motorrijder, mét het gevolg dat deze tegen haar achterwiel aanreed. Mej. v. O. kwam te vallen en liep enkele lichte ontvellingen en kneu zingen op, terwijl haar kleren en haar rijwiel ernstig beschadigd werden. W.B.C. BEËINDIGDE RAMPENFONDS-TOURNOOI. De Waalwijkse Biljartclub W.B.C. die in café v. Berkel haar tehuis heeft, heeft gedurende enkele maanden een biljart- en barakcon cours georganiseerd, waarvan de opbrengst bestemd was voor het Nationaal Rampenfonds. Zaterdag is dit tournooi met enige plechtig heid beëndigd, toen een vijftal le den van de ouden van dagen ('die alle vijf reeds hun gouden bruiloft hadden gevierd) Zaterdagavond de strijd aanbond tegen een 5-tal van W.B.C., terwijl de zangvereniging der Ouden van Dagen „Jonge Bloe sem" ook haar medewerking ver leende. Het was een zeer geani meerde sluitingsavond, terwijl een bedrag van ƒ371.05 aan hét Natio naal Rampenfonds kon worden overgedragen. De uitslag van het concours was: Eerste afd.: 1. Sport vereniging R.K.C., 2. Ons Genoegen, 3. T.O.P. 1. Tweede afd.: 1. H.B.S. 2, 2. Een dracht, 3. T.O.P. 2. Derde afd.: 1. Viertal Muskens; 2. Viertal v. d. Ven; 3. Nooit Vol leerd. Hoogste series: afdeling 1: G. Roomer 80 car.; 2e afd.: H. de Ruy- ter 37 car.; 3e afd.: J. Passier 30 car. AGENDA. Woensdag 20 Mei: 8 uur: Ontspanningsavond dames en heren van „Oefening en Ver maak" in Hotel Verwiel. Zondag 12 uur: Repetitie Mannenkoor in „De Twee Kolommen". GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: oorbel, vulpen, sleu teltje, want, kralensnoer, motor handschoen, kindersokje, kerkboek. Verloren: step, 3 portemonnaies, vulpen, gymnastiekschoen, zilveren speld, handschoen, jongensjasje, spaarzegels. NIEUWE DIENSTREGELING B. B. A. GROTE VERBETERING VOOR SPRANG-CAPELLE. De bewoners van de gemeente Sprang-Capelle hebben het altijd als een groot gemis gevoeld dat alle busdiensten eigenlijk juist langs hun gemeente heengingen, zodat de bewoners van de kom een heel eind moesten lopen om een bushalte te bereiken. Het gemeentebestuur heeft actie gevoerd om hierin ver betering te krijgen en die verbete ring is er nu door de nieuwe dienst regeling die gisteren is ingegaan. De B.B.A. heeft van de Zuid-Oos- ter de lijn TilburgBreda overge nomen, die in het vervolg gereden zal worden via HuitenGilzeBa- velGinneken. Ook de lijn BredaDorstRijen heeft de B.B.A. van de Zuid-Ooster overgenomen en die wordt nu ge koppeld aan de lijn RijenDongen, die wordt doorgetrokken via 's-Gra- venmoer Waspik Capelle naar Sprang en Kaatsheuvel. De bestaande dienst GilzeRijen —Dongen—Kaatsheuvel (lijn 35) wordt doorgelegd tot Sprang-Ca pelle en opgevoerd tot 8 keer per dag. De bewoners van de gemeente Sprang-Capelle hebben nu door deze beide diensten samen een uurdienst gekregen op Dongen en Rijen N.S., terwijl zij nu bovendien geen hele einden meer hoeven lopen naar een bushalte. Zij kunnen nu aan 't kruis punt te Sprang of in Capelle over stappen, resp. op lijn 36 en lijn 22, voor de richtingen Waalwijk en Til burg en Waalwijk en Geertruiden- berg. De aansluitingen zijn vrij goed geregeld. Hét is een goede verbete ring voor deze gemeente, die in 't verleden tamelijk geïsoleerd lag. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse A Frisia—DOS 2—4 GVAV—VSV 0—3 WageningenRCH 00 SneekHeracles 41 Zwolse BoysEDO 01 Vole wij ckersNEC 12 Enschedese BoysAjax 11 Eerste klasse B VitesseEnschede 32 HaarlemAchilles 10 (Achilles degradeert) Go Ahead—AGOVV 4—2 't GooiHeerenveen 12 StormvogelsBe Quick 20 Blauw-WitLeeuwarden 32 ElinkwijkDWS 42 Eerste klasse C TheoleBW 0—3 SVV—HBS 0—4 Willem IIBrabantia 31 MVVLonga 82 ExcelsiorVVV 31 EmmaSparta 22 Eerste klasse D PSV—NOAD 2—0 RBCLimburgia 31 NAC—DHC 5—2 ADO—Hermes-DVS 1—2 EindhovenTEC 30 XerxesMaurits 36 BleijerheideFeijenoord 10 Tweede klasse A SartoDe Spechten 32 Tweede klasse B RACTerneuzen 62 Middelburg—MOC '39 2—2 DOSKODe Baronie 42 Rood-WitGoes 11 Derde klasse B HeusdenGudok 44 RKC—Uno Animo 1—12 HieronymusOSS '20 02 Blauw-Geel—WSC 5—3 ConcordiaZwaluw 13 St. Mich. Gestel—OJC 0—3 Derde klasse C WVOBoeimeer 21 BaardwijkVirtus 50 DongenBSC 92 Vierde klasse D HaarsteegWaspik 21 RKDVC—Nieuwkuijk 8—0 Vlijm. BoysHeukelum 41 Veerse BoysRaamsdonk 70 Wit-Zwart—RKJVV 2—3 R.K.C.—UNO ANIMO 1—12. Een schanelijdke nederlaag voor de thuisclub! We hadden toch wer kelijk wel iets beters verwacht van de geel-blauwen; doch zij speelden gisteren zo uitermate slecht, dat we ze in deze competitie nog niet zo gezien hebben. Het rammelde in alle gelederen en we zouden moe ten nadenken wie werkelijk het slechtste was. Toen er vijf minuten gespeeld waren, was de stand reeds 30 in het voordeel van Uno Ani mo. De mannen uit Loon op Zand waren over alle linies de meerde re van RKC en dankbaar hebben zij geprofiteerd van dit uitgespro ken overwicht. Zo kon het dan ge beuren dat zij met rust een 51 voorsprong hadden, welke zij na de hervatting geleidelijk aan wisten op te voeren tot het dozijn vol was. Veel goeds is er voor de thuisclub dan ook niet te vermelden, terwijl Uno Animo, ofschoon hun spel ook niet van groots allure was, een fris en enthousiast partijtje voetbal speelde, waar bovendien de nodige TE KOOP Wegens bijzondere omstandigheden VAN LUXE DAMESSCHOEnIÜ Capaciteit 500-800 paar per week Brieven onder no 5353 Bureau v. d. blad 7—9 9—11.30 13.30—16.30 16.30-19 19—21 Maandag Heren Dames D H D Dinsdag H D D H H Woensdag H D H D H Donderdag H D D H D Vrijdag H D D H H Zaterdag H D H D H Zondags en daarmede 12—14.30 14.3017,30 17.30 21 gelijk gestelde dagen H D H ABONNEMENTSPRIJZEN. 1. persoonsabonnementen a. voor volwassenen f 5. b. voor kinderen 3.50 2. gezinsaboirnementen a. voor de eerste kaart f 5. b. voor de tweede kaart f 3.50 c. voor de derde kaart f 2.50 d. voor elke volgende kaartf 1-50 De abonnementen zijn verkrijgbaar aan het zwembad en aan het kan toor van de gemeentebedrijven, Stationsstraat 45. Op abonnementen, afgegeven vóór 1 Juni 1953 wordt een reductie verleend van 20%.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2