THE DANSAN' RAAMSDONK WAALWIJK «DE ECHO» BERNDIJK HEUSDEN u 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 MEI 1953 7 VOOR DE VROUW 99 ^Tt^9 9 V De steeds groeiende belangstelling voor ons blad, zowel in Waalwijk, Kaatsheuvel, als de Langstraat, is voor onze adverteerders een waar- borg dat hun advertenties in het meeste rendement geven voor hun bedriljf. 2 ARBEIDERS voor de finish-afdeling Gebr. v. WANROOIJ - Schoenfabriek Mgr Völkerstraat 77 - KAATSHEUVEL ft V PEDICURE W. v. BEERS zijn dikwijls verrassend. Een klein Engels plaatsje wordt het laatste jaar met be zoekers uit Amerika overstroomd, omdat een grote luchtvaartmaatschappij een foto uit dat dorp op haar kalender had laten afdrukken. Maken wij niet al te zeer reclame met Marken en Volendam? Hier ligt een taak voor de propagandadienst van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, doch niet alleen voor dit nuttige lichaam. Tal van gemeenten in de binnenprovin- cies verzorgen hun internationale pro paganda nog onvoldoende. Ook de hotelaccomodatie in de pro vincie is meermalen beneden de maat. Modernisering en aanpassing blijft het wachtwoord. De talenkennis is er zeer dikwijls gebrekkig. Worden de bezoe kers door de informatie- en service diensten wel voldoende naar het binnen land geleid? Er moet nog veel werk wor den verzet op dit gebied. Laten we dat niet verwaarlozen, want onze naam moet nog jaren na de „vacantia in Holland" op vreemde lippen zweven. Dat kan on ze industrie-export nog ten goede ko men. t i sen. Om dit grote programma af te kunnen werken wordt reeds om 1.30 uur n.m. met het concours gestart. f.30 u. n.m. Vierde Afd. Harmonie. 1 R.K. Muziekver. St. Jan te Laren N.H. Verplicht werk: Petite Suite van WIE ER AFBRAAK DOEN. Ben groot gevaar bedreigt onze vreemdelingenindustrie. Wij doelen op het toenemend aantal aanbiedingen van niet-gewenste diensten. Zakenlieden hu ren mensen af, die de touristen naar hun bedrijf moeten lokken. Men legt zich toe op het waken bij auto's van vreem delingen tegen te hoge betaling. Men speelt voor gids, terwijl men niet deskun dig is en allerlei bedrijven gaat bevoor delen. Deze negatieve service is schering en inslag te Amsterdam en in Volendam of op Marken. Bij de autoriteiten regent het de laatste jaren klachten daarover. De gemeenteverordeningen en de wet hebben zich nog onvoldoende aangepast aan de ontwikkeling van Nederland als touristencentrum, want langs de -weg van gebod en verbod kan aan die practijk een einde worden gemaakt. Wij zijn in het algemeen echter op de goede weg. Laten wij zorgen dat wij onze goede naam in de zich snel uitbrei dende wereld van het tourisme behou den en bevestigen. I genomen. In een speciale dienst is de Ned. Herv. Kerk, die in de nacht van 4 op 5 November 1944 door de Duit sers werd vernield, gerestaureerd aan de Kerkeraad overgedragen. Onder de elf sprekers die het woord voerden, waren drs A. v. d. Poel, lid van Ged. Staten van N. Brabant, burgemeester van Delft, ds. O. V. Heukel, die sprak namens de Provinciale Kerkvergadering van Noord-Brabant en de Regio nale Commissie voor de Ned. Herv. Kerk in Noord-Brabant en Lim burg, terwijl ds. B. Dijkstra de korte dienst leidde. Er zal worden getracht de res tauratie zo spoedig mogelijk ge heel te voltooien. Deze zal in to taal een half millioen kosten. Kringsportdag R.K.J.B. A.s. Zondag wordt in Raamsdonk een kringsportdag van de RKJB gehouden, waaraan 28 afdelingen van de R.K. Jonge Boerenstand zullen deelnemen en 31 afdelingen van de Boeririnenbond. Er zullen verschillende nieuwig heden te zien zijn, zoals de opstel, ling voor de massademonstratie, baloefeningen voor de meisjes en vrije oefeningen. Het défilé wordt onmiddellijk na de massademon stratie gehouden. Om half 12 beginnen de oefenin gen voor de jury, terwijl burge meester Prinssen de officiële ope ning verricht na het Lof dat om half drie in de open lucht wordt opgedragen. De sportdag wordt gehouden op het terrein van de heer W. de Wit, BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Leonardus C. M., zv. A. Kraneveld-Pullens; Antonetta M.. dv. A. E. v. Wanrooij-Wilhart; Jo hannes P. J-, zv. J. E. J. de Wit- Hobbelen; Johannes H. M., zv. Chr. van den Anker-v. Dongen; Elisius M., zv. M. J. M. Dekkers-Volman; Brigitta A. M., dv. L. J. M. v. d. Acker-Vrolijks; Marianne, dv. A. Schoondermark-Treffers; Arnoldus J. M., zv. C. v. Son-Oerlemans te Drunen; Anna C. M., dv. C. P. Heemskerk-v. Heijst; Hendrika M. C., dv. L. A. Musters-v. Drunen te Drunen; Cornelia M. J., dv. J. A. v. Beers-Klijn; Cornells M. J., zv. C. v. Wanrooij-IJpelaar; Johannes R. M. M., zv. H. J. Muskens-Ermen te Drunen; Maria A. G., dv. G. J. de Vos-Verhoeven. Overleden: Jacobus J. Kuijsten 83 j., zv. C. Kuijsten; Maria J. v. Heesbeen 63 j., dochter van J. v. H"ppcV\ppri IIuw.-aangiften: C. H. v. Rie] 29 jaar te Loonopzand en G. M. Th. v. Loon 24 j. te Waalwijk; H. Th. J. de Ronde 29 j. te Maasbree en G. M. Collard 26 j. te Waalwijk; P. Zeegers 31 j. en C. A. A. v. Bladel 22 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. M. IJpelaar 26 j. te Waspik en F. v. Boxel 22 j. te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: A. G. van Haren, echtg. van Corstanje, naar Sprang- Capelle; Aa Aa M. Trimbach naar Tilburg; J. J. Klerx, echtg. Maas, naar Drunen. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwnijverheid s L.l. metselaar Metselaars Schilders Timmerlieden Opperlieden Schoen- en Leder t Stikmeester Overleersnijders i Bedrijfsleider grote schoenfabriek Ontwerper Kantenschrooier Contrefort-vormers Mannel. schoenstikkers ter opleiding Schoenstiksters (fabriek) Plaksters Viezer voor lederfabriek in Engeland Sjouwers nathuis (ongeh.) voor lederfabriek in Engeland LI. handschoensnijder Kleding-reiniging t L.l. naaisters 1 i Metaalnijverheid t LI. plaatwerker LI. contructie-bankwerker Voeding- en genot! Molenaarsknecht Landbouw s LI. tuindersknecht Boerenknecht Handel Winkel- en/of magazijnbed. (17 j.) Vrije beroepen t Mann. en vr. jongste kant. bedienden Huishoudelijke diensten Dagmeisjes Werkster BIEDEN ZICH AAN Schoen- en Leder Modeleur Snijmeester Leersnijder Ago-lijmer Kantenlikker Ophaler Mach. overhaler Opzoler Aanklopper Bijtuiger Sjouwers looierij Metaalnijverheid t Mach. bankwerkers Metaaldraaier Ver keer t Bezorgers Chauffeur Handel t Verkoopster Vrije beroepen Mannel. kantoorbedienden Correspondent Deze bekendmaking is geldig vanaf 25 Mei t.m. 30 Mei 1953. „De elegante vrouwen vragen naar tweed costuums, uni mantels en naar kleding, die gemaakt is van Alpaga. De lijnen, die de ele- .gante Zwitserse verkiest, zijn de inlopenle lijnen. Synthetische ma terialen worden hier eigenlijk al leen maar gedragen door vrouwen die handenarbeid verrichten. Die zelfde vrouwen verkiezen echter voor hun Zondagse kleding 'n wol len mantelpakje of een wollen mantel. Voor japonnen vragen zij dan naar shantung de laine of een natuurzijde.'' Dit vertelde een verkoopster van één der grootste Zwitserse waren huizen, genaamd JELMOLI. En in derdaad, de Zwitserse vrouw gaat zeer goed gekleed. Niet alleen wat coupe en snit betreft; de materialen die worden verwerkt, voldoen aan de allerhoogste eisen. Het eenvou digste meisje, een fabrieksarbeid ster, een eenvoudig boerinnetje, het doet er niet toe: allen gaan zij goed gekleed. Men kan bij elke pas die men doet, voelen dat Zwitserland geen oorlog heeft gehad. De kleding is duur en desalniettemin kan een ieder zich de luxe van modieuse kleding permitteren. Ir, Bauer au Lac, een groot bad hotel, dat aan de voet van 't meer ligt, is elke middag thé dansant. Men ziet daar jonge meisjes, vrou wen van middelbare leeftijd en ou dere dames, die genoeglijk 'n kopje thee komen drinken. Daar komen de elegante vrouwen des middags bijeen en daar kan men zien dat de Zwitserse vrouw niet alleen naar Parijs, maar nog veel meer naar Italië kijkt. De Zwitserse mode ver toont een duidelijke Italiaanse lijn. Ook de Zwitserse herenmode is niet vrij van Italiaanse invloed. Mais- geel, havanna, geraniumrood en grijs met fel geel, zijn de tinten die duidelijk aantonen dat de stoffen in Italië werden geweven. Daar naast dragen de dames veel tail leurs. vervaardigd van Italiaans ge streept kamgaren. Dat wil zeggen, dat zowelde Italiaanse vrouw als de Italiaanse man gaarne een ta melijk opvallend gestreepte stof tot costuum laat verwerken. Meestal worden deze kamgarens in drie tin ten verwerkt. Bijvoorbeeld licht grijs, olifantsgrijs en zwart. De zwarte streep valt dan het meeste op. Ook, echter in mirvdere mate, zien we hier deze strepen in geel, havanna en donkerbruin. Bij dit soort pakjes draagt de Zwitserse vrouw geen heed, vooral niet wanneer zij de thé dansant be zoekt, die in de open lucht wordt gehouden. Het mantelpak neemt wel een zeer grote plaats in de Zwitserse garderobe in. Men ziet in verhouding weinig top pers en shorties. Wel heel veel fantasie- costuums, waarvan de korte jasjes niet getailleerd zijn, maar strak om de heu pen sluiten. Daarnaast wandeljaponnen van Alpaga, wollen fantasiestoffen in marine, hardgroen, fel rood en alle tin ten grijs. Ook worden hier veel com plets gedragen. Een eenvoudige robe tailleur wordt gecompleteerd met een driekwart mantel, die vrij recht naar beneden valt. De mouwen van de com plet mantels worden weer recht ingezet en zijn vrij nauw. Daarnaast (hoe kan het anders!) ziet men hier veel wollen jersey. De Hanro-fabrieken werken op volle toeren. De wollen jersey costuums ver tonen geplisseerde rokken en korte, al of niet getailleerde, jasjes. De Hanro cos tuums zijn in het land van oorsprong tamelijk kostbaar. Een werkelijk modi euse japon van dit merk kost een dikke honderdvijftig gulden. Daardoor maakt de 'Hollandse confectie hier een goede beurt. Bij Jelmoli, werd mij medegedeeld, kan men reeds voor 39.50 een aardige wollen jurk van Hollands fabrikaat ko pen! De Hollandse confectie schijnt hier de goedkoopste te zijn. Dit kan men vooral bemerken aan de mantels. Een mooie wollen mantel van Zwitsers fa brikaat kost nog altijd om en nabij de tweehonderd gulden, terwij] de prijs van de „Hollandse mantel daar ver onder ligt. Hoewel de vraag naar van tweed ver vaardigde kleding vrij groot is, ziet men hier in Zürich vrij weinig kledij van dit materiaal. Ook zijn hier wollen serge en wollen gabardine veel gevraagde mate rialen. Vooral veel rokken worden' van deze stoffen gemaakt. Rokken, die soms een uitlopende lijn vertonen, echter niet overdreven wijd. Deze rokken, die een min of meer sportieve snit vertonen, worden gedragen met twin-sets in fel iti jr w afstekende tinten. Vooral de twin-sets vertonen felle kleuren. De rokken zijn gedekter van tint. Bij een beige, havana, of bruine rok, wordt bijna onveranderlijk een gele twin-set gedragen. 'Bij een rook- grijze wollen serge rok draagt de Zwit serse het liefst een felrode sweater. De afdeling wollen truitjes, sweaters, twin- sets en pullovers nemen een grote plaats in bij de diverse dameswinkels. Vooral op de „girl-Abteilungzoals;l hier de jongemeisjes-afdeling wordt genoemd. Ook de girl-abteilung volgt de mode op de voet. Er zijn namelijk heel wat Zwitserse tjonge) vrouwen, die zich op die afdeling kleden. Op die afdeling vindt men ook de sportieve damespan talons, die in de garderobe van de Zwit serse vrouw altijd een plaatsje vinden. Deze pantalons, die de heupen en de benen strak omsluiten, vertonen geen omslagen of „tierelantijnen". Strak en recht van lijn. De wollen sweater moet bij dit kledingstuk de vrolijke noot aan brengen. Daarbij worden flattees gedra gen van linnen, zacht leder of fluweel. Schoenen zijn namelijk in Zwitserland bijzonder mooi. Vele wprden met de hand gemaakt. De hakken zijn enorm hoog voor geklede namiddag-kleding. Bij .een lange of driekwart pantalon mogen dan flattees worden gedragen, bij het wollen badpak, dat vér wordt verkozen boven !bei badpak vervaardigd van een ander materiaal, verkiest de Zwitserse hooggehakte sljppers, die zij als het wa re met haar vijf tenen moet vasthouden. I itC ,iw J ji GEVRAAGD |B APOLLO HIELD STATIEDAG. De Kon. Erk. Harmonie Apollo hield Dinsdag haar uitgestelde statiedag, die zich kenmerkte door een bijzonder intie me verenigingsgeest. Naar aanleiding van de uitslag van het concours in Zalt- bommel werd een opwekkend woordje gesproken door voorzitter Andr. Schal ken. Waarom moet het steeds een 1ste prijs zijn. Ook een 2de prijs is een waar dering en zeker in een afdeling die de hoogste eisen moet stellen om in de Vaandelafdeling uit te kunnen komen. Apollo moet niet versagen en zaj niet versagen. De geest en de leiding zijn prima en daarmede kan opnieuw ge start worden. Ook Directeur Molenschot sprak in dezelfde geest. De Vaandelaf deling stelt uitzonderlijk hoge eisen en 't kan zelfs voor het corps zijn nut hebben, dat niet zo zonder struikelen maar steeds voortgemarcheerd wordt naar de hoog ste afdeling. Hij prijst de ijver en ener gie, die in Apollo leeft en is overtuigd, dat deze uiteindelijk tot het beoogde succes zal leiden. Zo de omstandigheden niet tegenwerken zal nog dit jaar op nieuw deel worden genomen aan een concours in dezelfde afdeling. Dan volgt de huldiging van de jubi larissen, die Apollo reeds meerdere telt. Aan de heren J. de Vries, P. v. Wezen beek en R. Brent wordt de gouden me daille uitgereikt als gouden jubilaris van Apollo, terwijl de heren J. 'Schellekens, J. v. d. Wouw, Fr. Damen en Th. Mui- zelaar als zilveren jubilarissen een zil veren medaille met veel woorden van gelukwens van de voorzitter krijgen te accepteren. Fotograaf Korthout nam een opname van het zevental, die we in ons volgend nummer hopen te plaatsen. Zaterdag a.s. neemt Apollo, evenals alle andere Muziek- en Zangcorpsen uit de gemeente deel aan het Gemeentelijk Festival van de jubilerende harmonie St. Jan> Onderhandelingen zijn gaande, om hiervan een filmopname te doen ne men, waarvan de vertoning zal ten goe de komen aan het instrumentenfonds van Apollo. Met muziek, voordracht en de goede verzorging van de inwendige mens werd verder de avond in gezellig heid doorgebracht, waarbij ook de leden van het instrumentenfonds met hunne dames aanwezig waren. Tuinstraat 1, LOON OP ZAND v. Heeswijkstraat 46, KAATSHEUVEL DE FEESTVIERING VAN ST. JAN VERVOLGT. De Harmonie St. Jan krijgt nog twee zware dagen te verzetten. Zoals voor zitter Meert in zijn openingswoord Za terdag j.l. uitdrukte, beschouwt St. Jan het Gemeentelijk Festival op Zaterdag a.s. als clou van de Muziekfeesten van zijn corps. Het „ist noch nie dagewesen" dat alle corpsen van de gemeente Loon opzand in een dag een programma te verzorgen kregen, zonder medewerking van buiten. St. Jan kan er met recht trots op gaan, dat het dit klaar heeft weten te spelen en 't tekent de geest van saamhorigheid, dat alle gezelschap pen uit de plaats hun medewerking hier aan geboden hebben. Om kwart voor vijf stellen zich de gezelschappen op de Markt op. In af wijking met de opstelling in het pro gramma vermeld zal de opstelling zijn: 1. Kon. Erk. Harm. St. Jan Berkdijk. 2. Liedertafel Echo der Duinen, Loonopzand. 3. Kon. Harm. Sophia's Ver. Loonopzand. 4 Fanfare St. Joachim, De Moer. 5. Zangvereniging Bel Canto Kaatsheuvel. 6. Kon. Erk. Harm Apollo Kaatsheuvel. 7. Loonopzand's Gemengd Koor Loonopzand. 8. Kon. Erk. Harm. Concordia Loonopzand en 9. Kon. Muz. Gez. Euphonia, Kaats heuvel, zodat als eerste en laatste in de grote stoet een drumband marcheert. Vanaf de Markt, waar opgesteld -wordt, zal de route gevolgd worden door de Dr. v. Beurdenstraat, om langs het gemeentehuis defilerend naar het feestterrein in de Berkdijk te trekken, waar ieder corps in dezelfde volgorde zijn nummers te horen zal brengen. En Zondag 31 Mei volgt dan de gro te muziekconcoursdag van St. Jan met niet minder dan 14 deelnemende corp- ^5 Adr. Kousemaker. Keuze-werk: Fête An- dalouse van A. Eenhaas. 2.Derde Afd. Fanfare: O.N.A. Lage Mierde Verplicht werk Marielle van Alb Thiry. Keuze-werk Cosmea Ouver ture J. Beekhoven. 3. Fanfare St. Gregorius Vleuten. Keuze-werk Floralia Ouverture, S. P. van Leeuwen. 4. Derde Afd. Harmonie: Harmonie St. Cecilia te Udenhout. Verplicht werk Petite Suite Ristique, Jean Tilleul. Keuze-werk: Ouverture de Joseph, M. J. H. Kessels. 5. Tweede Afd. Harmonie: R.K. Har- onie V.K.C. Tilburg. Verplicht werk: Drusus Ouv. Fant. van Fr. Jakma Sr. Keuze-werk: Michiel Adriaanz., Ouv., Ger. Boedijn. 6. Eerste Afd. Fanfare: Fanfare Pro Honore et Virtute, Son. Verplicht werk Divertimento, Ger. Boedijn. Keuze-werk: Kermesse Suite, Gust de Roeck. 7. Eerste Afd. Fanfare: Fanfare ,,So- merens Lust Someren. Verplicht werk Divertimento, Ger. Boedijn. Keuze-werk Caesar en Cleopatra, G. Boedijn. 8. Fanfare „St. Lambertus", Gemonde. Keuze-werk Kermesse Suite, G. de Roeck 9. Fanfare Concordia, Liempde. Keu ze-werk: Volhynie, H. Vilette. 10. Afd. Uitmuntendheid Fanfare Fanfare Musis Sacrum, Bakel. Verplicht werk Ouverture Symphonisue, G. Boe dijn. Keuze-werk: Caesar en Cleopatra, G. Boedijn of Maskerade, Fantasie, G. Boedijn. 11. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Kon. Erk. Harm. Excelsior, Tilburg. Ver plicht werk: Narcissus en Echo, G. Boe dijn. Keuze-werk: Don Pasquale, Doni zetti, arr. A. C. v. Leeuwen, of Tancre- de, Ouv. Rossini, arr. A. C. v. Leeuwen. 12. Harm. Volharding, Stokkum (Gld.) Keuze-werk: Kroningsmars aus Oper Der. Prophet, Meijerbeer, of Solidarite van Lureman. 13. Ere-Afd. Fanfare: Fanf. St. Gre gorius, Duivendrecht. Verplicht werk: Coriolanus, C. Jenkens. Keuze-werken: Taras-Boulba, P. Dupont of La Bohé mienne, G. Cornez. 14. Superieure Afd. Harmonie: Harm. Gaudete in Domino, Cuijk. Verplicht werk: Boule de Feu, J. Hanniken. Keuze- werken: l'Italienne a Alger, Rossini, arr. L. Christol, of Der Zigeunersbaron, Ouv. J. Strauss, arr. Dreissen. AGENDA. Vrijdag 6.30 u. n.m. Inmanden 'Dui venvlucht Pont St. Maxcence in De Sportweredl. Zaterdag 16.45 Opstellen voor Défilé St. Jan, Markt. 18.00 u. Aanvang Concerten Berkdijk. Zondag 1.30 u. n.m Aanvang Con certwedstrijden bij de Kon Erk. Harm. St. Jan, Berkdijk. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Agenda. Zaterdag 30 Mei: 16.45 uur Défilé door alle muziek- en zangverenigingen van de ge meente Loon op Zand voor het gemeentebestuur; 18.00 uur Aanvang der concerten te Berndijk, op het concours-ter rein. Zondag 31 Mei: 11.30 tot 12.30 uur Leesbibliotheek in het Patronaat; 1.30 uur Muziekconcours, aanvang der concertwedstrijden; 1.30 uub R.K. Muziekvereniging „St. Jan" te Laren (N.H.); 2.00 uur Fanfare O.N.A. Lage Mierde, Fanfare „St. Gregorius" te Vleuten (U.), Harmonie „St. Cecilia" te Udenhout; 3.30 uur R.K. Harmonie V.K.C. te Tilburg; 4.00 uur Fanfare „Pro Honore et Virtute" te Son; Fanfare „Some- rens Lust" te Someren; Fanfare „St. Lambertus" te Gemonde; 6.00 uur Fanfare „Musis Sa crum" te Bakel, Kon. Erk. Har monie „Excelsior" te Tilburg, Harmonie „Volharding" Stokkum (Gld.); 7.30 uur Fanfare „St. Grego rius" te Duivendrecht; Harmonie „Gaudete in Domino" te Quijk. Ned. Herv. Kerk in gebruik

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7