iSfCrht. n KAATSHEUVEL ELSHOUT IVOROU'!: zó reinigt geen andere! èt BERNDIJK WIELRENNEN. DUIVENSPORT. f DrsF.A.GROOTSWAGERS Economisch Adviesbureau u Pk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 JUNI 1953 £7 6 HOEVEEL RADIOLUISTE RAARS TELT NEDERLAND? J Waalwifkse Harmonie „ST. CRISPIJN' AAA I)© V V AUTO-RIJSCHOOL C. J. Vossen Co. ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN. Hammen, echtg. v. Beek, naar Loon op Zand; P. J. Berkelmans naar Venlo; A. Chr. Mosselveld en gezin naar Haarlem; M. C. v. Olst naar Dussen; B. v. d. Heuvel naar Til burg; M. F. v. Zwietering naar 's-Bosch; L. F. v. Heumen naar Utrecht; P. A. v. d. Lee naar En schede; .J. A. A. v. Laarhoven naar St. Michielsgestel; C. M. v. d. Broek naar Loonopzand; S. A. Lamme- rink naar Haarlem; C. M. G. v. Ier se! naar Amsterdam; A. M. W. v. Engelen naar Tilburg. ZUID-KOREA ZWICHT. De Zuidkoreaanse ambassadeur in de V.S., dr. You Tsjang-yang verklaarde Woensdag dat zijn land thans geheel afhankelijk was van Amerika voor de uiteindelijke her, eniging met Noord-Korea en de vrede. Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland be droeg per 1 Juni 1953 1.784.166 te gen 1.776.965 op 1 Mei 1953. Op 1 Mei 1953 waren er 483.824 aangeslotenen op 't Rijksradiodis- tribulienet tegen 483.866 op 1 April 1953. V arkensf okver en iging. A.s. Zondag 7 Juni houdt de Var, kensfokvereniging een algemene vergadering in café G. van Ooijen- v. Hoorn. Aanvang half 2. Processie. zindag a.s. zal Sacramentsdag gevièrd worden met een plechtige processie door de straat. De route is Kerkstraat, Schanswijk en Heus- denseweg. In de H. Mis van half 9 zullen een 40-tal kinderen hun plechtige Eerste H. Communie doen. Schoolreisje. Door leerlingen van de hoogste klassen werd Woensdag onder lei ding van het personeel het zo lang zamerhand traditioneel geworden schoolreisje gemaakt. Om 8 uur vertrok men per BBA-bus naar Den Bosch en vandaar per extra trein naar Arnhem. Het nuttige werd mei het aangename verenigd, want na een bezoek aan Burgers Dieren park ging men naar de uitspanning Westerbouwing. Na een boottochtje op de Rijn ging men per bus weer naar Rozendaal, waar vooral de Bedriegertjes een attractie was. Na nog een bezoek aan Sonsbèek ge bracht te hebben, werd de thuis reis weer aanvaard Vrijdagavond zal de kerkelijke fanfare algemene ledenvergadering houden in de Jongensschool. Aan vang 9 uur. Bespreking o.a. deelna me aan concours. Kerkkorendag. De dekenale Kerkkorendag zal voor 't Dekenaat Heusden dit jaar gehouden worden in Elshout op Zondag 21 Juni. ZWALUWEN SLAAN RODE DUIVELS. Een Zwaluwenploeg heeft Woens dagavond in het Feijenoord stadi on in Rotterdam een verdiende overwinning behaald op een ploeg van de Rode Duivels. Cor van der Gijp, ingevallen voor Lugthart, scoorde de enige goal van de wed strijd, die de overwinning bracht. Dat gebeurde na een half uur. Van het begin af aan had het Belgische doel al verschillende keren in ge vaar verkeerd, echter zonder dat dit in een doelpunt resulteerde. Na de rust werd 't zwaartepunt van de strijd verlegd naar de Bel gische aanval en de Nederlandse defensie, in welk duel de laatste tenslotte door goed spel de over winning behaalde. Het bleef 10. HERO 1—BAARDWIJK 1 2—2. Dèor omstandigheden waren wij niet; in staat onderstaande versla gen van voetballend Baardwijk eer" derjte geven. Iri een hoog tempo werd deze on ■moeting ingezet, waarbij nervo, siteit de kwaliteit van het spel be langrijk beïnvloedde. Langzamer hand tekende zich de strijd af en kreeg Baardwijk een klein over wicht, waardoor de Hero doelman veel werk kreeg. De linkervleugel der Baardwijkers, van Gelder en Gorstanje, trachtte door voortref felijk combinatiespel de verdedi ging der thuisclub te verschalken, en het was niet zonder moeite dat de rechtsachter van Hero diverse aanvallen, door links geleid, on derbrak. Zoals zo dikwijls gebeurt, juist na 20 minuten spelen nam Hero door Klokgieter onverwacht de leiding, door slecht wegwerken van Maas. Eri 10 minuten daarna maakte dezelfde speler er 2-0 van. Zo kwam de rust. Daarna kreeg Baardwijk het windvoordeel en verkleinde zij al spoedig haar ach terstand tot 21. Steeds kwamen de geelzwarten terug en voortdu rend werd de Hero veste belaagd. Corstanje was bij Baardwijk spreek woordelijk de grote figuur. Het spel der geelzwarten was intelli genter en meer verzorgd; de thuis club daarentegen streed vinnig door. Tien minuten voor 't einde zorgde de actief spelende de Bruin nog voor de gelijkmaker, waarbij het bleef. Baardwijk 2LSV 2 promotie. De beide le klas kampioenen van de onderafdeling hebben Zondag in Baardwijk een verbeten strijd ge voerd om een plaats in de reserve 3e klas. Het is een buitengewoon emölionele wedstrijd geworden die de Leerdam supporters in 't laatste kwartier menige hartklopping be zorgd heeft. Voor de rust was het een vrijwel gelijkopgaande strijd; met rust was de stand 22. In de tweede helft was het spelbeeld niet veranderd. Eerst nadat Leerdam nog weemaal had gescoord, viel Baardwijk aan, doch haar voorhoe de was volkomen onmachtig voor het Leerdamse doel. In de laatste minuut maakte Baardwijk er 34 van. BERNDIJK. Jubileumtournooi R.K. V.V. S.S.S. J.l. Zondag 31 Mei trok de voet balclub „Berkdijk" met een bus vol supporters naar Udenhout om vier wedstrijden te spelen van ieder een half uur. De eerste keer kwam zij in het veld tegen Zigo. Het was goed merkbaar dat Berkdijk enige weken bad gerust, want het spel was heel saai. Aanvallen werden van weerskanten wel opgebouwd, maar alles zonder afwerking. Na de eerste 10 minuten kreeg Berk dijk echter een kans; éen prachtige voorzet van J. v. Gorp werd door de vrijstaande M. v. d. Linden op gevangen, deze loste een schot, doch jammer genoeg recht in han den van de keeper. Kort na het draaien werd Berkdijk al gauw in de verdediging gedrongen. Een ge vaarlijke aanval werd opgezet. Zi- go's binnenspeler loste onverwacht een keihard schot, dat wel door keeper de Beer gekeerd werd, doch aan de binnenkant van de lat in doel tikte, 1-0. Berkdijk gaf al hun kracht, maar niets mocht baten, de stand bleef 10 voor Zigo. BerkdijkAudacia 10. In deze wedstrijd had Berkdijk meer zin en vol vuur begon de eer ste helft. De beide doelen werden onder vuur genomen, maar keeper de Beer, die was teruggeroepen, bleek in deze wedstrijden onmis baar. Het spel stond op een tame lijk peil, met Berkdijk in de meer derheid. Op een gegeven moment stopte M. v. Boxtel de bal, gaf een zuivere pass naar J. v. Gorp, die hoog voorzette en Jo v. Boxtel kop te onhoudbaar in. Ondanks hard zwoegen kwam geen verandering meer in de stand. BerkdijkS.S.S. 1—0. Dit was de mooiste wedstrijd van de vier. Al gauw ontstonden er gevaarlijke en snelle aanvallen en voor Berkdijk al gauw met succes. Weer was het linksbuiten J.tjvLfr Gorp, die een prachtige voorzet gaf aan J. Emmers; deze aarzelde niet en schoot keihard in. Na de hervatting kwam Berkdijk sterk opzetten, SSS werd in de verdedi ging gedrongen, maar Vrouwe For- iuna bracht steeds redding. Hoe men ook zwoegde, de stand bleef gehandhaafd. BerkdijkNemelaar 20. Doordat Zigo tegen Audacia ge lijk speelde en van SSS verloor, kon door Berkdijk met een overwin ning op Nemelaar de beker behaald worden. Deze belangrijkste beslis sende wedstrijd begon. Berkdijk voelde zich zeker van de overwin ning en er werd hard gezwoegd om deze te behalen. De Berkdijk invaller Sjel Zeebregts had al gauw succes; van een misverstand in de achterhoede van Nemelaar profi teerde hij door zuiver in te schie ten. Ook Nemelaar kwam opzetten, maar de achterhoede van Berkdijk stond als een muur en keerde alles. Er was geen doorkomen aan, kee per de Beer was steeds op z'n post. Na de rust ging het in de voorhoe de van Berkdijk ook beter; mooie combinaties kregen we te zien èn door een snelle aanval was 't weer Sjel Zeebregts, die deze afwerkte, 20. Na nog wat heen en weer ge- trap floot scheidsrechter Vlaming af en Berkdijk had de eerste prijs, de beker verdiend. Het in ontvangst riemen van de beker. Het is wel te begrijpen dat er de stemming gauw in zat. Om 7 uur moest de voorzitter van Berkdijk, de heer A. Snoeren» de beker in ontvangst nerrtén DefeMeli ci teerde met passende woorden de vereni ging RK VV SSS met haar jubileum, bracht dank aan alle verenigingen voor het sportieve verloop van de wedstrijden en aan de scheidsrech ters voor hun goede leiding. Toen vertrok het opgewekte Berkdijk, na eerst café v. Boxtel, waar de supportersclub gevestigd is te hebben bezocht, naar 't club lokaal café v. Dinteren. Daar werd de avond gezellig doorgebracht. De WelEerw. heer kapelaan Swinkels kwam de vereniging nog felicite ren met het behaalde succes. CAPELLE. Sparta-Nieuws. Zaterdag j.l. werd onder belang stelling van pl.m. 1500 toeschou wers de belangrijke wedstrijd SpartaN.E.O. gespeeld op het Spartaterrein te Vrijhovve-Capelle. Deze wedsrrijd had de beslissing kunnen brengen voor liet kam pioenschap, maar door een gelijk spel 11, welke stand het reeds bij de rust was, is geen van beiden er in geslaagd de kampioenstitel reeds te behalen. Na 10 minuten scoorde G. v. d. Mast voor Sparta de eerste goal, maar vijf minuten later was de stand weder gelijk. Hoewel er door beide ploegen hard werd gespeeld, brengen wij, toch hulde aan de 22 spelers wegens hun getoonde sportiviteit. Hulde vooral ook aan scheidsrechter Fr. van Munster, welke de wedstrijd, bijgestaan door tweê neutrale grensrechters, op zo'n keurige wij ze heeft geleid. Dan wordt er wel beweerd: voor zo'n wedstrijd moet men een scheidsrechter aanstellen uit een ander district, maar waar. om zou men de scheidsrechters uit zijn eigen district, die toch de gehele competitie fluiten, met zo'n wedsrijd aan de kant zetten. Of zijn ze in een belangrijke wedstrijd niet goed genoeg, maar wel voor een wedstrijd die niets om het lijf heeft. De scheidsrechters uit ons eigen district worden toch ook door de K.N.V.B. aangesteld. Door dit gelijke spel en daar Good Luck ook zijn laatste wed strijd heeft gewonnen, "zijn Sparta, N.E.O en Good Luck met een ge lijk aantal punten geëindigd en zal een halve competitie nodig zijn om uit te maken, wie eindelijk de ge lukkige zal zijn. Dit belooft dus nog spannend te worden. Het tweede elftal moest zijn meerdere erkennen in N.E.O. 2 en verloor met 30. Er zij nog vermeld, dat na de wedstrijd SpartaN.E.O. 'n straf schop werd genomen en deze in een doelpunt werd omgezet wegens een protest van N.E.O. tegen het niet toekennen van een strafschop in de wedstrijd. Mocht dit protest door NEO gewonnen worden, dan zou de sand dus 21 voor N.E.O. worden en zou deze daarmede het kampioenschap behaald hebben. Maar zover is het nog niet. WASPIK. PROMOTIEWEDSTRIJD NAC 5—WHITE BOYS. Voor White Boys begint Zondag a.s. de strijd om een plaatsje in de eerste klasse onderafdeling. Na een enigszins aarzelend begin (ze wisten in de eerste competitie wedstrijd op eigen terrein maar met moeite een gelijk spel te beha len tegen Madese Boys 2) behaal de zij het ongeslagen kampioen schap in haar afdeling en wel met klinkende cijfers 14 13 1 0 27 69—13 Proficiat jongens. Maar nu wacht nog een zware taak: zes promotie, wedstrijden. In kring III spélen de vier kampioenen van de tweede klasse een hele competitie om drie plaatsen in de eerste klasse. De strijd zal dus gaan tussen Advendo (Breda), White Boys, NAC 5 (Bre da) en de kampioen van de 2e klas C 305. Deze is nog niet bekend, hrer gaat het tussen Internos 3 (Et- ten) en Beek Vooruit (Prinsen beek). Afgelopen Zondag startten AdvèndoNAC 5, met uitslag 52. Het is dus nog een heel program waarin we beslist enige interes* cante wedstrijden zullen zien. De klinkende overwinnigen geduren de de competitie en vooral het en, thousiasme en de samenwerking onder de spelers geven ons 'n goe de hoop de White Boys het volgend seizoen in de eerste klasse onder afdeling te zien uitkomen. Zondag a.s. gaan ze naar NAC 5. Om half 1 begint de wedstrijd on der leiding van scheidsrechter Jos G. Roovers, met als grensrechters F. Husson en Fr. v. Ham. Jongens, veel succes Zondag 14 Juni White Boys Advendo; Kampioen C 305-NAC 5. NIEUWE RIJKSDAALDERS EN GULDENS. Op onderstaande afbeelding is de ware grootte aangegeven van de nieuwe guldens en rijksdaalders die binnenkort in circulatie worden ge bracht. De diameter van de rijks daalder wordt van 38 mm gebracht op 33 mm., terwijl daardoor het ge wicht van 25 gram wordt vermin derd tot 15 gram. Dit is dus 40% minder. De diameter van de gulden wordt van 28 mm. gebracht op 25 mm., 't gewicht van 10 gram op 6% gram; dit is dus 35% minder. COPPI WINT GIRO. Voor de vijfde keer heeft Fausto Coppi de Ronde van Italië, op zijn naam gebracht. In de voorlaatste etappen onttroonde hij Koblet als leider in het algem. klassement en hij liet zich daarna niet meer van de eerste plaats verdringen. Koblet werd tweede op 1 minuut 29 sec, De best geplaatste Nederlander was Willi van Est, die als 13e ein digde op 29 min 57 sec. achter Coppi. Roks eindigde als 50e, Suij- kerbuijck als 70e en van Breenen als 72e. In het ploegenklassement neemt de Nederlandse ploeg de 14e plaats in. GEEN REVANCHE VOOR VAN EST. Wim van Est is er Woensdag, avond in het Olympisch Stadion in Amsterdam niet in geslaagd revan che te nemen op Gerrit Schulte voor zijn nederlaag bij de Neder landse wegkampioenschappen in Valkenburg geleden. In een achter volgingsrace over 5 km won Schul te met een royale voorsprong van 60 meter. De tijd van Schulte was 6 min. 40.4 sec., die van v. Est 6 min. 45.6 sec. WAALWIJK. Supportersclub M. Ligtvoet. Zondag start Mary in de Ronde van de Besterd te Tilburg. Zondag j.l. draaide hij niet zo best, op de helft van de cours gaf hij op, om dat hij zich niet fit voelde. Wij ho pen dat hij het Zondag beter zal doen. Er zijn prachtige prijzen in Tilburg. De eerste prijs is 'n com plete racefiets. A.s. Zaterdagmiddag beginnen wij van onze donateurwervings-actie, 1.1. tijdelijk was stopgezet. Het voornemen is dan allereerst de Onze komst zullen we aankondigen de gehele parochie, waarna met m actie zal worden begonnen. Zoals U weet is de minimum-bijdra echter, hoe klein ook, zijn van har Wij hopen en vertrouwen dat Ant goed hart zal toedragen door onze belonen. weer een van de laatste etappes die door de Watersnood van 1 Febr. St. Antoniusparochie te bewerken, met een muzikale wandeling door edewerking van alle muzikanten de ge als donateur f 1.alle giften te welkom. onius, zoals altijd, de Harmonie een moeite met daadwerkelijke steun te WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. De P.V. De Postduif vloog Zon dag 31 Mei en wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 315 km. Deelname 368 duiven; eerste duif 11.19.35, 1152.90 m. per min.; laat, ste duif 12.35.02, 901.45 m p. min. Jos Hensen 1; P. van Esch 2; H. Knippels 3, 81; Jos van Bladel 4, 16, 40; P. Snoeren 5; Groeneveld 6, 43, 73, 79; v. Baardwijk 7; H. Lombarts 8; D. Blok 9, 64; A. nva Hullen 10, 83, 92; H. van Boxtel 11; Verhoeven-Verwiel 12, 13, 74; v. d. Linden 14, 22, 91; v. Berkel 15, 63; C. de Man 17; M. Verhulst 18, 42; L. Gouda 19; A. Schuwer 20, 26; C. v. Beijnen 21, 86; Avontuur 23; 66; Fr. v. Delft 24; Veltmeijer 25, 65; G. Bakkers 27, 67; A. de Kloe 28, 56; C. Schoemans 29; M. v. d. Heuvel 30; M. v. d. Griendt 31; P. v. d. Houdt 32; Kramer 33; Chr. v. d. Houdt 34, 61, 62; Kooijmans 35; Jac. Duquesnoij 36, 69; Fr. Schoe mans Jr. 37; C. Verhulst 38, 55, 84; A. Stam 39; J. v. d. Pennen 41; van Bokhoven 44, 85; v. d. Geijn 45; H. Heesbeen 46, 48; v. Gérven 47; J. Timmermans 49; J. Dammers 50, 71; C. Bouman 51; H. Pullens 52; L. v. d. Bogaert 53, 78; J. Eibers 54; Jos Pas 57, 72; J. Didden 58; J. v. d Wiel 59; v. Baardwijk 60, 70; Sars 68; Duivekam 75; Schoe mans Sr. 76, 80; G. Schoemans 76, 90; v, Eetcn 82; Kramer 87; Kleijs- sen 88; Spopens 89; W. Herman 93; G, v. Huiten 94; G. v. Helvoirt 95. WASPIK. DE REISDUIF. Concours van Pont St. Maxence op Zondag 31 Mei j.l. Het betreft hier 'n combinatie Waspik, Raams- donk en Capelle. W is Waspik, R is Raamsdonk, C is Capelle. Grard v. d. Broek W 1De Haas R 2; P. Pruijssers II4, 102; C. Groe neveld C 5; B. Broeders R 3, 8, 29, 82, 107; J v. Raamsdonk C 6 105; B. Pols C 7, 25, 47, 81, 94; Poorter 11 9, 57; C. v. d. Schans C 10, 54, 64, 74; D. Kieboom R 11, 32, 78, 79; Joh. Smits W 12; H. Langermans W 13, 43, 58; J. van Tilborgh W 14, 98; W. Haverhals C 15, 17, 87; C. Ligtvoet II 16, 95; H. van Campen C 18, 49, 51; C. Smits W 19, 39; P. Nieuwenhuizen C 20, 37; C. de Cloe C 21, 45; G. Vos C 22, 104; Th. van Dongen W 23, 52; C. Verschuren W 24, 69, 96; J. Vleuten W 26, 97; Olieslagers R 27; C Boer C 28, 35, 53, 63, 100; M. Mes'ch C 30; M. J. de Rooij W 31, 60, 71; S. Selders W 33, 50; S. van Peer G 34, 36, 62; J. van Onzcnoord R 38, 92; Th. Gijsman W 40; A. Versteegh C 41, 93; W. Zijlmans W 42, 88, 99; Ger rit v. d. Broek W 44, 55, 76, 91; Fij neman R 46; J. C. v. d. Hoven W 48; De Haas R 56; C. Vermeulen W 59; Ant. Verduijn W 61, 65; Nic. Smits W 66, 86; Mureau R 67; M. Timmers W 68; Mosselaar W 70, 72; J. Nieuwenhuizen C 73; IJpe- laar R 75; II Nerings W 77, 84; KI. Schmitz W 80; Th. Smits W 83, 85; G. Smits W 89; P. de Graauw W 90; Arendse R 101; Heijncn R 103; A. Klootwijk C 106. O K.AJ.-JUBILEUM-STERRIT. De K.A.J. gaat dit jaar haar eerste Ju- bileum-sterrit organiseren. Natuurlijk zit hieraan vast, dat er bijzondere zorg zal worden besteed aan de verzorging van deze rit. De afstand bedraagt 90 km en gaat uitsluitend over goed berijdbare wegen. Als datum is Zondag 14 Juni vastgesteld, echter met het voorbehoud, dat het goed weer is. Mocht eventueel weer en weg niet dienen, dan wordt de Jubileum-sterrit uitgesteld. De inschrij vingen worden opengesteld op Zaterdag 6 Juni en Zondag 7 Juni volgens de aan kondiging op de affiches vermeld. KEGELEN VOOR 'T INSTRUMENTENFONDS. De actie voor het Instrumentenfonds is nog heus niet verflauwd. Als nieuwe attractie is thans het prijskegelen ingezet op de banen in het kegelhuis van Eu- phonia. Zaterdag 6 Juni worden de wed strijden geopend na een rondtocht van de harmonie door de voornaamste straten. Om 8 uur worden dan de eerste bal len geworpen. De banen zijn gratis voor dit doel beschikbaar gesteld, terwijl de te winnen prijzen alle geschonken zijn door de Middenstanders ter plaatse. De ze spontane medewerking van onze Mid denstanders wordt door het Comité en het bestuur van Apollo ten zeerste op prijs gesteld en zal ongetwijfeld ook door de deelnemers worden gewaardeerd. El ke dag zijn er prijzen te winnen, zodat men bij een goede kaart niet de vrees behoeft te hebben er de volgende dag afgegooid te worden. Behalve in de avonden, kan er ook gekegeld worden op Zondagvoormiddag. OPNIEUW NAAR 'T CONCOURS. De Harmonie Apollo zit niet bij de pakken neer. Met instemming van het gehele corps is Maandagavond besloten nog dit jaar opnieuw aan een concours in de Ere-Afdeling van de Nederlandse Federatie deel te nemen en wel op 12 Juni a.s. te Bladel. De Apollisten zijn er van overtuigd, dat er voor dit concours opnieuw zal moeten gewerkt worden, want het corps heeft ondervonden, dat de eisen in deze afdeling gesteld, zeer hoog zijn. Ook het concoure Zondag j.l. bij St. Jan in Berkdijk gehouden is hier van een bewijs geweest. Wij wensen het corps veel studie-ijver met als resul taat een hoge bekroning toe. Was enkele jaren terug het auto-rij den nog iets, dat uitsluitend geleerd werd door personen uit een bepaalde klasse van de bevolking, uitgezonderd dan door hen, die het rijden uit bedrijfs- noodzakelijkheid moesten kennen, mo menteel is het iets, dat feitelijk bijna iedereen dient te kennen. Geen wónder dus, dat er bijna op iedere plaats gele genheden geboden worden op dit terrein les te nemen. Ook Kaatsheuvel heeft sinds enige tijd zijn auto-rijschool, die gevestigd is in de Julianastraat onder de naam „Autorijschool C. J. Vossen en Co.". De school beschikt over twee les- wagens, waarnaast een verhuurinrich- ting, die vijf wagens disponibel heeft. Daarnaast is het materiaal aanwezig, in de vorm van een grote reliëfkaart, waarop alle mogelijke verkeersproble men, die bij het afnemen van het exa men kunnen worden gesteld, in beeld zijn gebracht. Naar men ons mededeelt zijn de lesuren van de Autorijschool C. J. Vossen en Co. nagenoeg voor de ge hele week volgeboekt. Kaatsheuvel Tel. 2486 DE INSCHRIJVINGEN STROMEN BINNEN. Nog nauwelijks twee dagen staat de inschrijving voor de Ronde van Kaats heuvel,. die op 26 Juli a.s. verreden worclt, open, of reeds kwamen 300 in schrijvingen binnen. Wel een bewijs dat de „Ronde van Kaatsheuvel" voor de Amateurs en Nieuwelingen een evene ment geworden is. EUPHONIA GEMODERNISEERD. Ge kijkt mogelijk op, als ge 't leest Euphonia gemoderniseerd, en ge vraagt LI af, was dat daar dan een verouderde boel. De exploitant de heer Harry van Dun, laat het zo ver niet komen. Hij gaat met zijn "tijd mee, en die tijd eist, dat men zich aanpast aan de eisen, die een uitgaand publiek stelt; eisen van standing en sfeer. En als ge Euphonia binnenwandelt, zult ge moeten erkennen, dat er niets is nagelaten om dit te bereiken, 't Gehele interieur is vernieuwd volgens de hoog ste eisen, die men aan een café-interieur stellen mag, Een stijlvol mahoniehouten- luifelbuffet met marmoleum-werk- en formica-bedienblad; een mahoniehouten meubilering met hoge clubfauteuilles aan ronde tafels, met een intieme ovale lees tafel, de fauteuilles bekleed met epingle in zachte groene en beige tint; een in directe verlichting in gestyleerde kelken, alles het vakkundige werk van een van Nederlands meest bekwame interieur installateurs, de firma H. H. de Klerk en Zonen uit Rotterdam. De firma G. Smit en Zoon heeft schil derwerk en bekleding in lichte tint ge houden, die zacht en aangenaam aan doet; de firma M. C. Smit verzorgde de vloerbekleding passend bij de kleuren van meubilering en bekleding, terwijl de firma Dekkers het loodgieterswerk voor zijn deel nam. Alles bijeen een verande ring, die de indruk geeft, dat hier niets nagelaten is, om de standing en de sfeer te scheppen, die de exploitant zijn be zoekers, als een plekje, waar het aan genaam is te vertoeven, wil bieden. Vrijdagnamiddag zullen zeer velen van de gelegenheid gebruik maken, om bij de heropening aanwezig te Zijn. Wij zijn overtuigd, dat de baet hier de kosten gaat dekken. Julianastraat 1 3. TELEFOON 2269. DE VLAG OP APOLLO'S NIEUWE ZAAL. Reeds Donderdagmiddag werd de vlag gehesen op het kapwerk van de nieuwe bioscoop-concertzaal, waarmede de heer W. Smit zijn Hotel-Café-Restaurant- en amusementsbedrijf gaat uitbreiden. Het ligt in de bedoeling, dat reeds ter gele genheid van de komende kermis de nieu we zaal, die 450 bioscoopzitplaatsen biedt, gebruiksklaar zal zijn. AGENDA. Vrijdag 4 u. n.m. Heropening Hotel- Café-Restaurant Euphonia. Zaterdag 8 u. n.m. Opening prijskege len voor 't Instrumentenfonds van Apollo. Zondag 12 u. v.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Maandag 8 u n.m. repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. DE JUBILARISSEN BIJ „APOLLO". Staande v.l.n.r.: de zilveren jubilarissen J. Schellekens, J. Damen, Th. Muize- laar en J. v. d. Wouw. Zittend de gouden jubilarissen: R. Brent, J. v. Wezen beek en J. de Vries. AUTO-RIJSCHOOL, Slot van de muziekfeesten. Trekking loterij. J.l. Maandag 1 Juni had onder grote belangstelling in café v. Din teren de trekking plaats van de lo terij van de Kon. Erk. Harmonie St. Jan tot slot van de feestelijkhe den in Berndijk. De voorzitter dhr. G. Meert, sloot deze festiviteiten met een kort woord, waarin hij al len hartelijk dankte, die op een of andere wijze meegehoplen hadden deze nmziekfeeseten te doen sla gen. Direct daarna werd overge gaan tot de trekking der loterijon- edr politietoezicht. Begrijpelijk was er grote spanning in de zaal en me nige zucht werd geslaakt als bleek dat men er maar enkele nummers naast was. Typisch was dat de fiets de hoofdprijs als laatste uit de bus kwam. Hoe de prijzen vielen, kan men lezen in de in dit blad voorko mende advertentie. Met deze loterij werden de grote muziekfeesten, welke op 23, 24, 25, 30 en 31 Mei en 1 Juni alhier wer den gehouden, besloten. Berndijk was dezer dagen het cijtrum van de festiviteiten, maar ook Kaatsheuvel heeft kunnen genieten van deze muziekfeesten, o.a. van het défilé, de drumband en de harmonieën. Op het concoursterrein hebben ve le muizekliefhebbers hun hart kun. nen ophalen, zowel met de concer ten als met het concours zelf. Al met al mag, ondanks het slechte weer van de laatste dagen, dit feest dan ook volkomen geslaagd heten. Met trots kan het bestuur en de le- end van St. Jan, ja, geheel Berndijk terugzien op deze gloriedagen van de harmonie. Begrijpelijk heeft het de organisatoren veel moeite en opoffering gekost om dit grote mu ziekfeest le organiseren, maar zij zijn hierin volkomen geslaagd. Een woord van lof mag hier zeker niet onthouden worden, vooral aan de actieve voorzitter, de heer G. P. Meert, die zijn uiterste krachten gaf om dit feest onvergetelijk te maken. Ook namens de gehele be volking mag dit gezegd worden, want allen leven mee met onze harmonie, de onmisbare trots van Berndijk. Verder bestuur en leden proficiat en we hopen dat er nog meer glo riedagen voor St. Jan fnoge volgen. Schoolreisje. In verband met het slechte weer heeft het schoolreisje van de leer lingen van de landbouw-huishoud- school geen doorgang kunnen vin den. Tot nader bepaalde datum is deze reis uitgesteld.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6