miSHEUVEL Sint Antoniusfeesten. RAAMSDONK AUTO-SPORT INTENTIE ,,De Heiliging onzer Christelijke Gezinnen". WIELRENNEN. BILJARTEN DUIVENSPORT. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 JUNI 1953 3 U V O Feestelijk zullen Vrijdag 12 Juni a.s. de klokken over de Sint Anto- niusparochie beieren ten teken dat de Sint Antoniusfeesten weer be gonnen zijn. En weer ,zoals ieder ander jaar, zullen de vrome gelovi gen naar Zijn kerk in Waalwijk ko_ menmen, weer zullen zij heel in het bijzonder tot Hem bidden en Hem vragen Hun voorspreker te zijn bij God. De Heilige Antonius is 'n volks heilige, wiens devotie zo algemeen is verbreid, dat elke katholiek hem kent en Hem zeker van tijd tot tijd bijzonder aanroept, al is het dan alleen maar omdat 't vrome volks geloof Hem tot de heilige heeft ge maakt, die zich speciaal beijvert voor het terugbrengen van hetgeen verloren was. Dit is. het volksgeloof en gij kunt daar waarde aan hechten of niet, maar vast staat in yelk geval dat St. Antonius een bijzondere heilige is geweest, die steeds een bijzondere plaats heeft ingenomen in de de votie vitn de katholieke geslachten. Heel speciaal ook is hij vereerd in Waalwijk, waar nu 51 jaren ge leden de nieuwe parochie „over 'i spoor" aan Hem werd toegewijd, en vanaf dat jaar 1901 zijn steeds de pelgrims in de Juni-maand, waarin Zijn feestdag valt, naar on ze plaats gekomen, en in stil gebed en in feestelijke processie hebben zij de volksheilige van Padua ge dankt en hulde gebracht en Hem om nieuwe gunsten gesmeekt. Voor de 51e maal zullen Zondag weer de pelgrims komen; Zondag en volgende week Dinsdag speciaal wanneer de grote processie is door de versierde straten van de paro chie. Wanneer we het programma be zien dat bij deze gelegenheid is uit gegeven, dan lezen wij voor u o.a. dat op Dinsdag 9 en Donderdag 11 Juni 's avonds om 7 uur een plech. tig Lof is ter voorbereiding van de feesten. Vrijdag 12 Juni, op de vigilie van het SI. Antoniusfeest, zullen om half 7 de klokken luiden ter ope ning der feestelijkheden, gevolgd door een plechtig Lof om 7 uur en verering van de relikwie. Iedere avond tot en met Zondag de 21e zal er een plechtig Lof zijn met vere ring van de relikwie. Zaterdag de 13e is er na het Lof 'een plechtige bloemenhulde van de kinderen uit de parochie. Op Zondag 14 Juni, wanneer de H. Missen zijn om half 7, 8 uur en kwart over 9, is er om half 11 een plechtige Hoogmis met assistentie; om half 2 is er gelegenheid religi ën se artikelen te laten wijden, Ut- wijl er om 3 uur een plechtig Lof is met Sacramentsprocessie door de prachtig versierde straten van de parochie, met feestpredicatie. Dinsdag 16 Juni zijn de II. Mis sen om kwart voor 7, kwart voor 8 en om 10 uur een plechtige Hoog mis met assistentie; om half 2 wij ding der religieuse artikelen, daar na kruisweg voor de overleden le den der Broederschap. Om 3 uur Lof, waaronder processie met de beeltenis van de H. Antonius dooi de versierde straten Op Zondag 21 Juni is het de slui ting van de noveen; dan zijn de H. Missen zoals op de vorige Zondag, terwijl er om 3 uur een plechtig sluitingslof is met Te Deum. Evenals vorige jaren zullen op Zondag 14 en Dinsdag 16 Juni voor het Lof weer de gouden en zilveren eremedailles aan de jubilarissen worden uitgedeeld, terwijl er gedu rende de noveen water, gewijd ter ere van Sint Antonius, verkrijg baar is. Mogen velen wederom in de ko mende weken vol vertrouwen tot de grote heilige naderen; moge Hij Zijn bijzondere voorspraak doen gelden bij God voor zijn trouwe vereerders, zijn parochie, voor ge heel onze gemeente. Gemeenteraad. Zaterdagavond om half 8 hield de raad dezer gemeente een korte openbare vergadering die slechts een half uur duurde. Van G. Rem meren werd het dubbel woonhuis aan de Grote Kerkstraat 14-16 met schuurtje aangekocht voor de prijs van 3500.dit in verband met de aansluiting van Grote Kerkstr. met de Boterpolder. Een reeds eer der genomen raadsbesluit van 13 November 1947, betrekking hebben de op de garantie van 85% op de kosten van 'n nachttelefonist, werd ingetrokken. De afdeling Breda van de Protes tants Christelijke reclasserings-ver- eniging kreeg een subsidie van 10 gld. De Dombosch wordt produc tief gemaakt voor industrie. Aan H. C. Oome alhier wordt achter 't terrein van scheepswerf Ruytenberg een stuk grond verpacht ter grootte van 5080 m., tegen 10 cent per m2 voor 5 jaar. Dit gedeelte wordt door Oome bestemd als los- en opslag plaats van zand en grint en soort gelijke materialen. De heer v. Woer den was hier bezorgd over de weg naar de Dombosch en wilde het on derhoud voor rekening laten ko men van de heer Oome, omdat deze er het meest gebruik van zal ma ken. Een tegemoetkoming verwacht te hij dan ook. De voorzitter antwoordde de heer v. Woerden dat ook de boeren veel vuldig gebruik maken van deze weg en het is zeer moeilijk om bei de partijen te laten betalen; tot slot zal de gemeente er voor zor gen. De heren Vermeer en Kieboom spraken de hoop uit dat meerdere firmas en industrie van de Dom bosch gebruik zullen maken en zich hier in de toekomst zullen vestigen. De gemeentebegrotingen '52 en '53 ondergingen nog enige wijziging en om goed 8 uur werd de vergade ring besloten. VOETB ALUIT SLAGEN. Eerste klas A DOS—VSV 3—0 FrisiaHeracles 1—1 (Frisia degradeert) GVAVRCH 2—2 SneekEDO 1—2 WageningenNEC 0—3 Zwolse BoysEnsch. Boys 3—2 A j axV olewij ckers 1—3 Eerste klas B Vitesse—AGOVV 3—1 (Vitesse kampioen) HaarlemHeerenveen 2—0 StormvogelsElinkwij k 4—0 D W SBlauw-W it 0—0 Eerste klas C Juliana—BW 0—0 SittardiaHBS 6—4 TheoleBrabantia 1—1 SVV—LONGA 4—2 Willem II—VVV 1—0 SpartaExcelsior 1—0 (Sparta kampioen) Eerste klas D RBC—Hermes-DVS 1—6 NAC—TEC 3—1 (TEC degradeert) ADO—Maurits 5—3 Bleij erheideEindhoven 1—3 PSV—DHC 4—3 Feij enoordXerxes 2—2 EinrhovenBleijerheide (3/6) 2—0 Tweede klas B TerneuzenMOC '39 6—3 RACAxel 2—1 MiddelburgDe Baronie 2—5 DOSKO—Alliance 4—2 BAARDWIJK-VETERANEN contra BELASTING-AMBTENAREN. Woensdag 10 Juni a.s. spelen bo vengenoemde elftallen een wed strijd op het Baardwijkterrein; aan vang hal©8. De Baardwijklui zul len het niet zo gemakkelijk opne men als bij de vorige ontmoeting, die in een gelijk spel 55 eindigde. Maar ook de mannen van de belas ting zijn op een overwinning be lust. Het zal er dus aan spanning niet ontbreken. Een mooie gelegen heid om de oudjes nog eens aan 't werk te zien. NEPTUNUS CONTRA „BOKKENRIJDERS". Zaterdagavond speelde op het WSC-terrein een uitgelezen gezel schap van de Waalwij kse Zwemver eniging contra de vriendenschare „de Bokkenrijders". Na enige we derzijdse verkenningen bleek dat „de Bokken" niet opgewassen wa ren tegen het superieure spel van Neptunus. Reeds na 10 minuten liet v. Mil 10 noteren, welke score spoedig werd opgevoerd tot 20, door linksbuiten v. Heeswijk. Na rust werd het een eenzijdige vertoning. De achterhoede van Nep tunus, waarin Pulles en v. d. Berg uitblonken, was gelijk een rots. Ook de voorhoede trok, gesteund door een grote schare supporters, keer op keer op het vijandelijke doel af. Midvoor Bakkers voerde met 2 uitstekende doelpunten de stand nog op tot 40. Deze speler miste later nog een penalty. Het einde kwam met een verdiende overwinning voor Neptunus, die al dus wederom een nieuw slachtoffer aan zijn zegekar bond. CAPELLE. Wit-Zwart-nieuws. Het eerste elftal van Wit-Zwart heeft de afgelopen competitie in de vierde klas KNVB uitstekende re sultaten geboekt, n.l. 18 wedstrij den gespeeld, 6 gewonnen, 2 gelijk, 14 punten; goals 42 vóór en 49 te gen. Van die 42 doelpunten scoor den de gebroeders A. en M. Priest er ieder 11, A. Duquesnoy 10, H. Kerst 7, M. Dekker 2 en P. van Raamsdonk 1, (De beide laatste spelers traden slechts enkele malen in de voorhoede op). Wij geven hier nu de uitslagen van de wedstrijden waaruit de zebra's hun puntentotaal verkre gen: NieuwkuijkWit-Zwart 33 HeukelumWit-Zwart 01 Wit-ZwartHaarsteeg 41 Wit-ZwartWaspik 51 Wit-ZwartVlijm. Boys 65 Wit-ZwartRaamsdonk 33 Vlijm. BoysWit-Zwart 13 Wit-ZwartNieuwkuijk 32 Naast enige minder goede, wa ren er verschillende zéér goede wedstrijden. Wij denken o.m. terug aan de ontmoeting Wit-Zwart Vlijmense Boys op 28 December '52. Dit was ongetwijfeld één.der schit terendste wedstrijden vah het sei- soen. De honderden toeschouwers die deze waarlijk „derde klasse-ont moeting" bijwoonden, zullen ze stellig niet vergeten. Verscheidene malen is Wit-Zwart deze competi tie zeer onfortuinlijk (en met ge ring verschil) ten onder gegaan, o.a. tweemaal tegen het superieure en door niets te weerstane RKDVC. De grootste en smadelijkste neder laag echter leden de Capellenaren op eigen terrein (2e Paasdag) tegen het aloude Veerse Boys (05). Resumerende besluiten wij dat Wit-Zwart, als hoogste voetbalver tegenwoordigster van Sprang-Ca- pelle, met rechtmatige voldoening kan terugblikken op het thans voor bije competitie-seizoen. De eindstand: RKDVC 18 34 Veerse Boys 18 33 Vlijmense Boys 18 18 Raamsdonk 18 18 Haarsteeg 18 16 RKJVV 18 15 Wit-Zwart 18 14 Nieuwkuijk 18 14 Heukelum 18 11 Waspik 18 7 Wij delen onze Capelse lezers tenslotte mee, dat de verslagen van de Zondagwedstrijden in 't vervolg niet meer door schrijver dezes (U allen welbekend) verzorgd zullen worden. Ruim drie jaar lang (met een korte onderbreking tijdens het vorig seizoen) heeft' hij U steeds volledig op de hoogte gehouden van alles wat er op het Wit-Zwart-ter- rein gebeurde. Momenteel echter is hij niet langer in de gelegenheid z'n interessante bezigheid (althans waar het de verslagen van de Zon dagswedstrijden betreft) voort te zetten. Vanzelfsprekend is het de wensdroom van Uw verslaggever, en stellig in niet mindere mate van de talloze Sprang-Capellenaren die Wit-Zwart een liefdevol hart toe dragen, dat degene die zijn taak overneemt, U in de toekomst pret tig nieuws van onze Capelse voet balvereniging kan brengen. Wit-Zwart 2Be Ready 3 94. Het tweede elftal van Wit-Zwart speelde Zaterdagmiddag op haar terrein aan de Willem v. Gentsvaart de laatste competitiewedstrijd voor de 3e klasse A van de Brabantse Voetbalbond tegen Be Ready 3 uit Hank. De Capellenaren wonnen de ze ontmoeting met 94. De rust ging in met een 41 stand voor de thuisclub. Het derde elftal benutte z'n vrije middag door het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste jeugdelftal van RKDVC uit Drunen. De Drunense jongens, die technisch en tactisch iets beter waren, wonnen verdiend met 31. (Ruststand 31). WASPIK. N.A.C.—White Boys. White Boys zijn Zondag met een gelijk spel gestart voor de promotie naar de le klas B.V.B., wat, gezien de tegenstander betreft, een zeer goed resultaat is geweest. Wat de wedstrijd zelf betreft, moet gezegd worden dat NAC, vooral technisch, beter was. Maar al was hun spel een lust voor het oog om te zien, wanneer het de afwerking betrof schoten zij steeds tegen de goed- spelende White Boys-achterhoede tekort, die gisteren wel in een zeer goed vorm verkeerde. Het was reeds spoedig te zien dat White Boys een zeer harde strijd zou moe ten voeren om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. White Boys konden de eerste 20 minuten geen vat krijgen op het spel van de NAC-reserves, en hadden dezen in- plaats van het korte tik-tak-spel dat tot in den treuren werd door gevoerd, hun kunnen benut door te schieten, ongetwijfeld hadden Whi te Boys dan een achterstand opge lopen. Maar geleidelijk aan kregen White Boys meer vat op dit spel en zij slaagden er in tot enkele tegen aanvallen te komen en kregen we meer een gelijk-opgaande strijd. Hoewel NAC nog steeds de beste kansen kreeg, moest zij met een 00 stand met de rust genoegen hemen. Ook na de rust was NAC steeds in het offensief, maar de dappere White Boys-achterhoede wist van geen wijken. Toen er nog ongeveer 20 minuten te spelen waren wisten White Boys zich los te werken, doch daar de achterhoede van NAC in een goede vorm speelde, konden zij, ondanks enkele kansen, niet tot doelpunten komen. Toen er nog on geveer 10 minuten te spelen waren ontketende NAC een hevig offen sief en menig hachelijk moment ontstond voor het White Boys-doel. Aanvoerder van Etten, het gevaar inziende, trok zich toen terug in de achterhoede, waardoor het gevaar steedst gekeerd kon worden. Toch zou White Boys nog bijna de over winning behaald hebben, toen hun linksbuiten plotseling doorbrak, doch vrij voor doel gekomen werd hij juist buiten het strafschopgebied gevloerd. Uit de hiervoor toegestane 'vrije trap scheelde het maar weinig of White Boys had de leiding ge nomen. Nadat beide ploegen nog eens het uiterste geprobeerd hadden, kwam het einde zoals men begonnen was 00, een uitslag waarmee White Boys dik tevreden is. Bravo, jon gens, houdt vol. Zondag a.s. White BoysAdvendo. White Boys-supporters, wij ver wachten u allen om onze jongens aan te moedigen in hun zware Strijd. VLIJMEN. Woenselse Boys-Vlijm. Boys 4-8. Vlijm. Boys, dat Zondag 6 Juni een bezoek bracht aan Woenselse Boys heeft deze wedstrijd verdiend gewonnen. Het eerste half uur is het aan beide zijden een op en neer gaande strijd, met beide doelen om beurten in gevaar. Woenselse Boys heeft het eerst succes, als uit een mooie aanval de linksbuiten zijn club de leiding geeft. Vijf minuten voor rust is het de rechtsbinnen v. Esdonk, die voor Vlijm. Boys gelijk weet te maken. Vanaf de aftrap ne men de Boys de bal over, deze be land bij de linksbuiten v. d. Griend die met een kogel de Boys de lei ding geeft, 1—2. Met deze stand komt de rust. Na de rust is het weer Woensel die het eerste doelpunt scoort door haar goed spelende linksbuiten; de stand is weer gelijk, 22. Hierna nemen de Boys het spel in handen midvoor v. Heivoort raakt op dreef en in korte tijd maakt hij 3 mooje doelpunten en brengt zodoende de stand op 25 Hard wordt door Woensel gewerkt en met succes door een mooie kopbal van hun midvoor, 35. Als er nog 10 minu ten te spelen zijn, is het de rechts buiten P. Parijs, die de overwin ning van de Boys veilig stelt dóór onhoudbaar in te schieten, 36. Woensel weet daarna de startd nog wel op 46 te brengen, maai de voorhoede van de Boys zit ook niet stil; eerst maakte v. d. Griend er 47 van en in de laatste minuut was het v. Esdonk die 48 liet no teren, waarmede het einde van de ze sportief gespeelde wedstrijd kwam, Vlijm. Boys 2 speelden 'n voor wedstrijd tegen Woenselse Boys 2 en verloren met 41. WAALWIJK. WIELERCLUB OLYMPIA. Naarmate 21 Juni steeds dichter bij komt en de werkzaamheden langs het parcours hun laatste sta dium bereiken, neemt de activiteit van de verschillende comité's voor het le Spoorbaancriterium toe. Waalwijk zal hier op wielersport- gebied iets te zien krijgen dat, als het weer wil meewerken, werkelijk le klas sport belooft te worden. Nog steeds komen inschrijvingen binnen van renners die reeds in grote wegwedstrijden of wielercri- teriums hun namen steeds weer op de frontpagina's der sportbladen plaatsen door hun successen. Wij kunnen thans nog meedelen dat naast renners als M. Ligtvoet, P. Schollen en andere prominenten ook Peters en Jantje Konings, die verleden week de wedstrijd Am sterdam, Ti el, Arnhem, Amsterdam op zijn naam bracht, ingeschreven hebben. Gijs Pauw en Krijn Post, die in Midden-Nederland en Noord, Holland steeds weer voor vuur werk zorgen, zullen ook hier trach ten onze Brabantse renners de loef af te steken. Of hun dit lukken zal Wel, iedereen die dit wil zien kan op 21 Juni zelf de kansen bere kenen door dit le Spoorbaan-Crite rium van Waalwijk te bezoeken. VLIJMEN. Grote successen. Na het prachtige succes van de amateur Tini Wolfs in de gróte wegwedstrijd AmsterdamTiel v.v. waarin hij als derde wist te eindi gen, was zijn succes van Zondag in de Ronde van de Besterd te Til burg nog groter; hij werd daarin n.l. tweede. De nieuwelingen deden ook aar, dig werk; Fr. Liebregts werd 4e en Parijs 13e. Liebregts probeerde en kele ronden voor het einde de drie weglopers in te halen, vluchtte van het peleton weg, had bijna de uitlo pers te pakken en werd 4e. Parijs heeft nog niet voldoende durf, blijft te veel in het pelton hangen. Hij moet eerder de weglopers achterna gaan, dan wordt zijn succes nog groter GROTE PRIJS VAN NEDERLAND. De Grote Prijs van Nederland op de autoracebaan in Zandvoort is gisteren gewonnen door de Itali aanse wereldkampioen Ascari, die de 377 kilometer aflegde in 2 uur 53.35.8, wat een gemiddelde snel heid betekende van 130.42 kmt Tweede werd Farina en derde de Argentijn Gonzales, die deze plaats veroverde ondanks dat hij pech kreeg met zijn wagen en gedurende de race in een andere moest over stappen. LOONOPZAND. De stand van de biljartcompeti tie van do K.A.J. alhier op Zater dag 6 Juni was aldus 1 M, Leermakers 12334; 2 Ad van Noije 12321; 3 Jan van Loon 11297; 4 Marius v. Noije 13-291; 5 Kees v. d. Velden 13—289; 6 Ti- nus van Loon 13297; 7 Koos van der Velden 12195; 8 Leo v. Loon 13188; 9 Tinus Leermakers 10 179; 11 Jan van Noije 13157. KAATSHEUVEL. K. P. V. Zondag hield de K.P.V. een prijs- vlucht met oude duiven vanuit Dourdan, 401 km. Lostijd 5.45 uur voorna. Wind N.N.O. Eerste duif 12.47.24. Ingemand 526 duiven. De eerste 70 prijswinnaars waren 1, 7, 10, 42 J. van Biel; 2 Fr. Da- men; 3, 28, 39, 41, 44, 49, 53, 56, 60 A. Schrauwers; 4, 6, 9, 11 Jac. Vloemans; 5, 70 W. Aussems; 13 J. Voogd; 14, 27 L. Mosselveld; 15, 32, 43 A. Hofmann; 16, 30, 59 J. v. d. Linden; 17, 35 J. van Kuijk; 18 A. Pijnenburg; 19, 47, 64 B. Remme ren; 20 II. Hendriks; 21 W. Oomes; 22JVI. Brokx; 23 G. v. d. Linden; 24 C. van Boxtel; 26 A. Voermans; 31 Jac. Klerkx; 33 G. Remmeren; 34 Pooters-Ligtvoet; 36 M. Ververs; 37 Th. van Wanrooij; 38 A. van Heijst; 40, 64 H. van Nieuwstadt; 45 M Lensveld; 46, 61 C. Moreval; 48 H. Snoeren; 50 J. van Heeswijk; 51 J. v. Beers; 54 M. v. d. Velden; 55 Th. Ligtvoet; 57 A. v. d. Hoven; 58 A. Snoeren; 62, 67 L. van Geel; 63 M. Soeterboek;; 66 P. Zijlmans; 68 L. Hamers; 69 D. Mateijsen. De extra prijzen, beschikbaar ge steld door de heer v. Ee, werden gewonnen door de prijswinnaars 41 en 89. LOONOPZAND. De Luchtbode hierd Zondag een wedvlucht vanuit Dourdan, 408 km. Door 85 duiven werd deelge nomen. De prijzen werden behaald als volgt A. J. v. Dongen 1, 3, 9, 15; G. Schoenmakers 2, 21; M. Maas 4; 11. Dekkers 5, 11, 18; Jos v. Don gen 6, 10; A. Spapens 7; VV. v. Biel 8; M. v. d. Velden 12, 16; L. v. d. Sanden 13; J. Snoeren 14; A. v. d. Velden 17; H. M. v. d Velden 19; M. Vera 20, 22. Koningspoule 1 M. Maas; 2 A. Spapens. Keizerspoule J. van Don gen. Serie II M. Vera, serie III L. v. d. Sanden. le duif 13.3.56, laatste 13.33.59. CAPELLE. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hield Zon dag een vlucht vanuit Dourdan (F.) waarbij de prijzen ten deel vielen aan B. Pols 1, 4, 20; C .de Cloe 2; G. Vos 3, 25; Adr. de Jong 5; Adr. v. Raamsdonk 6; St van Peer 7, 15; Adr. Klootwijk 8; H. van Campen 9, 17; J. van Doornik 10, 13, 26; P. Bakkeren 10a; J. Nieuwenhuizen 11; C. van der Schans 12; C. Groe- neveld 14, 19, 23; J. van Ooster- houl 16; W. Haverhals 18, 22; P. Nieuwenhuizen 21; Adr. Versteeg 24; G. Treffers 27. De vlucht vanuit Pont St. Maxen- ce had het volgende resultaat: C. Groeneveld 1, 4; Adr. van Raamsdonk 2, 37; B. Pols 3, 12, 21, 31, 34; C. van der Schans 5, 25, 30; W. Haverhals 6, 7, 32; H. v. Cam pen 8, 22, 23, 40; P. Nieuwenhui zen 9, 18; C. de Cloe 10, 20; G. Vos 11, 36; C. Boer 13, 16, 24, 27, 35; M. Mesch 14; St. van Peer 15, 17, 26; Adr. Versteeg 19, 33; Adr. van der Schans 28; J. Nieuwenhuizen 29; Adr. Klootwijk 38; Adr. Stam 39. De extra prijs, uitgeloofd voor de 20e prijswinnende duif, viel ten deel aan C. de Cloe. Voor de Zondag te houden vlucht vanuit Orleans worden de duiven a.s. Donderdag 's avonds van 79 AA* 1.1 ~.-l Jan van Dun R. I. P. Vrijdagavond omstreeks zes uur overleed vrij plotseling na 'n lang durige ziekte, de heer Jan v. Dun, alhier, de bekende kastelein, die ruim 43 jaren zijn zaak dreef op de Markt; (ie zaak, die juist in de af gelopen week in stilte haar 50-jarig bestaan vierde. Jan van Dun was een bekendheid in de verre omge- ving, een kastelein waar men gaar. ne vertoefde, omdat hij een man was voor wie zijn klanten koning waren, die steeds en altijd zijn zaak dreef om zijn klanten te dienen. Zijn tact om met de mensen om te gaan heeft het café-leven, dat 40 jaren terug in Kaatsheuvel op een minder peil stond, hervormd tot wat het geworden is, een behoefte om in gezellig samenzijn te verke ren. Men zal Jan van Dun missen in zijn zaak op de Markt, waar hij nog woonde, doch al sinds jaren zijn bedrijf had overgegeven aan zijn zoon. Dinsdag om half tien heeft de plechtige uitvaart en be grafenis plaats, waarbij zeer zeker velen hem de laatste eer zullen be wijzen en dan niet alleen wie hem als vriend en zakenman kenden, doch ook de ontelbaar velen die hij in stilte weldeed. R.I.P. H. Sacraments-processie. Begunstigd door een helder zon. uur in het clublokaal, café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart, inge mand. HOGEVAART. De P.D.V. „Nooit Gedacht", ge vestigd bij de heer C. v. Tilborg, Hogevaart, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanuit Noyon. De eerste duif werd geconstateerd om 3.9.10 uur; de laatste prijsduif werd ge constateerd om 3.55.8 uur. De prij zen werden behaald door: C. Broeks 1, 11, 15, 18, 30; A. Snaphaan 2, 21, 43; M. Netten 3; M. de Jong 4, 23; J. Pols 5, 8; C. v. Tilborg 6, 26, 33; A. Rijken 7, 20, 42, 50; H. Vos 9, 12, 24, 28, 29; M. Blok 10; J. Spierings 13, 37, 44; A. J. Ophorst 14, 17, 54; H. de Jong 16, 32; A. v. Campen 19, 35, 51; H. Janson 22; G. Rozenbrand 25, 52; Jac. Rozenbrand 27; A. Spuibroek 31; Gebr. v. Oss 34, 41; J. Bax 36, 48, 56; Gebr. Versteeg 38; W. Nieu wenhuizen 39, 49; Jos. Rozenbrand 40; E. v. Esch 45; G. Jansson 46; H. v. Zeist 47, 53; G. Genen 55; F. Tactor 33a. A.s. Dinsdag inmanden voor Pont St. Maxence. VLIJMEN. P.V. DE ZWALUW. Zondag hield De Zwaluw een wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 423 km. De duiven werden gelost met Noordoostenwind om 5.45 uur. Eerste duif 12.56.10, laatste prijs winnende duif 2.2.18. De uitslag is als volgt Oremans-de Laat 1, 6, 26; K. KR vit 2, 17, 30; D. Stupers 3, 31; L. de Laat 4, 27; Th. van O verdijk 5, 13, 29; N. van Esdonk 7, 18; J. v. d. Dungen 8; M. Libregts 9, 15; J. v. d. Heuvel 10, 19; J. Kivits 11; L. v. d. Heijden 12; L. Nicols 14; H. Mommersteeg 16; L. van Esch 20, 22; A. L. van Heivoort 21; P. van Dal 23; Gebr. Oosterwaal 24; W. v. Ravensteijn 25; W. Roestenburg 28; H. Pelders 32. netje werd in onze drie parochie kerken Zondag de H. Sacraments processie buiten gehouden. Zoals gebruikelijk namen nagenoeg alle parochianen aan deze processies deel, die een betoging was vap. de erkenning van ie Godheid in 't Allerheiligste Sacrament. Jeugd en ouderdom trokken samen op, bid dend en zingend om deze Godheid te huldigen. De harmonieën blie zen hun mooiste tonen, de zangers zongen hun mooiste gezangen en de menigte zond ingetogen zijn gebe den ten hemel in huldiging aan het Allerheiligste Sacrament, Het was een demonstratie die alleen het ka, tholiek geloof in zijn eenheid bren gen kan. DE K.A.J. GAAT FEESTEN. De K.A.J. gaat feesten; en de K.A.J. heeft daar reden voor, want de orga nisatie bestaat 25 jaar Nu wel geen 25 jaar onder dezelfde naam, doch wel 25 jaar met hetzelfde doel. En nu is de K. A. J. van Kaatsheuvel een afdeling die er zijn mag. In de diocesane bond wordt zij een der beste genoemd. Dus... alle recht om te gaan feesten. We kregen dezer dagen het keurig uitgevoerd programmaboekje van de feestviering toegezonden en we moeten erkennen, dit feestprogramma ziet er verzorgd uit, zowel in uitvoering als in inhoud. En niet alleen de Kajotters zelf zijn in de feestviering betrokken, doch ook natuurlijk de ouders, de oud-leden, de vrienden en allen, die 'met de K. A. J. sympathiseren. De aalmoezenier, Kapelaan Strijbosch en de voorzitter de heer C. Laurijsen, schreven ieder een kort voorwoord, waarop het programma volgt met een Avondwake op Zaterdag 13 Juni in de Kapel der Eerw. Zusters. Zondag 14 Juni wordt de Hoogmis in de Parochiekerk St. Jan uit dankbaar heid tot intentie van de K.A.J. opgedra gen, waarna om half twaalf het start schot valt voor de Jubileum-sterr rt. Reeds vele inschrijvingen k'.vam tu voor deze sterrit binnen, doch om hen, die nog geen gelegenheid hadden zich op te geven, nog de kans te bieden om mee te doen, wordt Zaterdag a.s. tussen 4 en 5 uur nog zitting voor inschrijving in de Gildenbond gehouden. Weer uitgerust van de 90 km lange tocht, wordt 's avonds om half negen de feestweek officieel geopend in de grote Gildenbondszaal. Daar geschiedt dan de prijsuitdeling van de Sterrit, daar wor den de oud-voorzitters van de „Jonge Werkman" en de K.A.J. gehuldigd, 't geheel omlijst door muziek van het Amu sementsorkest van Luc. Verploegen. 'Maandag 15 Juni worden in de Gil denbond Tafeltenniswedstrijden gehou den; Dinsdag 16 Juni staat een Oriënta tie-rit op het programma, die voor jon ge lui met avonturistische neigingen be slist aantrekkelijk wordt; Woensdag zijn Volley-bal - wedstrijden aangekondigd; Donderdag volgt een filmavond met o.m. de bekende K.A.J. Lourdes-film „Het Ave Maria van de Arbeidersjeugd". Vrijdag is het tuinfeest achter de Gilden bond met een programma van muziek, zang en humor; Zaterdag wordt een bal-avond georganiseerd door de oud- Kajotters, met als dansmuziek het Ac- co.rdiana-orkest van Ties van Wanrooij; Zondag wordt in 't programma der feest viering de Districts-Sportdag in Kaats heuvel gehouden, waarop het feest op Maandag 22 Juni met de prijsuitdeling van de wedstrijden en een gezellig bij een zijn sluit. De zorg aan de organisatie van het feestprogramma besteedt, garandeert een succes voor de K.A.J. ER WORDT GEKEGELD VOOR HET INSTRUMENTENEONDS. Met een muzikale wandeling werd Za terdagavond het Prijskegelen ten bate van het Instrumentenfonds Apollo" op de banen van het Kegelhuis „Ëuphonia" ingezet. De Voorzitter van het'Fonds de heer P. Steenbergen, opende de actie met een kort woord, waarin hij op de ee.rste plaats dank bracht aan Ëuphonia voor het spontaan beschikbaar stellen van het Kegelhuis; een hartelijk woord van erkentelijkheid richtte tot de Mid denstand ter plaatse, die met een royale geste de prijzen schonk voor de vijf avonden, zowel voor kegelaars als voor niet-kegelaars. Naast dezen kregen ook de verdere schenkers van prijzen een woord van dank, met de drie kegelclubs voor de door hen aangeboden medewer king. De beide eerste dagen werd er voortdurend gekegeld. De banen lagen geen minuut stil, zodat het Instrumen tenfonds-comité ongetwijfeld op een dik ke recette rekenen kan. Zaterdag werden de prijzen verdiend door de kegelaars W. Pepping met 45; M. Musters met 44 en C. Brekelmans met 42; door de niet- kegelaars Th. v. d. Hout 42, G. Schoen makers 41 en G. v d Velden 37. Zondagmorgen waren de kegelaars Jos Schalken met 2 x 45 en W. Pep ping met 45 de winnaars; van de niet- kegelaars wonnen P. Brekelmans met 2 x 42 en G. v. d. Velden met 38 de prij zen. Zondag-avond bleef bleef het druk tot de sluiting der banen om half twaalf. Uitslag: Kegelaars 1 Th. v. d. Hout 44; 2 J. Schellekens 43; 3 W. Pepping 2 x 41; 4 J. Remmeren 41. Niet-kegelaars R. van Es 40; L. Ververs 39; v; Uhm 38 en M. Remmeren 38. Dames: B. Schoenmakers 26, G. Steenbergen 25 en M. Schellekens 23. (Vervolg op pagina 4)

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3