DE LSHGSTHMT ELSHOUT MAIWYH Waalwijkse en Langsiraaise Courant D RUMEN NIEUWKUIJK VLIJMEN HEUSDEN SPRANG SPRANG-GAPELLE GAPELLE RAAMSDONKSVEER JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 25 Juni a.s. 76e JAARGANG No. 20 MAANDAG 22 JUNI 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621. OPGERICHT 1878. - - SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL, TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" Priesterfeest. Op 16 Augustus a.s. hoopt de Eerw. Heer Pater Edmundus de Hart in Drunen zijn eerste plechtige H. Mis op te dra gen. De buurtbewoners zullen deze dag natuurlijk niet onopgemerkt voorbij laten gaan, en op een gehouden vergadering werd reeds een buurtcomité gekozen. Hierin hebben zitting de heren J. Vis sers, G. v. d. Wiel, Fr. Elshout en de heer Werner, de dames Mej. B. v. d. Wiel, Fr. v. d. Wiel en Mej. Lommers. Dit comité zal zich met de organisatie van het feest belasten. Geslaagd. Onze dorpsgenoten Mej. Riek en Ttni Schapendonk slaagden dezer dagen te Eindhoven voor coupeuse-naaister. Zij genoten hun opleiding bij Mevr. Vissers- Verhoeven. Jubilé. De heer W. Roozen vierde Dinsdag j.l. zijn 25-jarig jubilé als onderwijzer, waarvan hij 23 jaar in Drunen heeft doorgebracht. Had men aanvankelijk dit feest op zeer intieme wijze willen vieren, de nodige ruchtbaarheid aan dit feit ge geven, was voldoende om de jubilaris deze dag in een bijzondere belangstel ling te plaatsen. 's Morgens werd de jubilaris in het recreatie-lokaal van de school gehuldigd. Namens het schoolbestuur sprak de Hoogeerwaarde Heer Deken Rooijackers, die de jubilaris huldigde om zijn paeda- gogische kwaliteiten. Spreker deed zijn woorden vergezeld gaan van een enve loppe met inhoud. Namens de leraren sprak de hoofdonderwijzer, de heer v. Kessel, die de jubilaris gelukwenste met dit jubileum en de hoop uitsprak dat hij nog vele jaren aan de school verbonden zou mogen blijven. Deze spreker deed zijn woorden vergezeld gaan van een fraai cadeau. Mevr. Roozen werd ook in de hulde betrokken en kreeg bloemen aangeboden. De klas van mijnheer Roo zen deelde ook in het feest, met een kleine tractatie. De heer Roozen dankte tot slot voor de intieme hulde. De verdere dag werd het feest in hui selijke kring gevierd; de belangstelling van buiten was ook zeer groot. Hondensport. De Politiehonden-sportclub „De Ver dediger" nam Zondag deel aan een wed strijd te Mierlo-Hout. De heer Aarts wist daar met Kartro de derde plaats te bezetten. Zilveren jubileum. De koster, Jan Musch, herdacht Zon dag j.l. het feit dat hij voor 25 jaren als koster in de parochie van de H. Lam- bertus in dienst trad. 's Morgens om half negen werd een H. Mis van dankbaar heid opgedragen. Na de Hoogmis kreeg de koster aan huis bezoek van het Kerkbestuur, waar bij monde van de Hoogeerw. Heer De ken Rooijackers de jubilaris op intieme wijze werd gehuldigd. Deken Rooijac kers deed zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, terwijl Mevr. Musch bloemen kreeg aangebo den. Het verdere gedeelte van de dag werd op intieme wijze in huiselijke kring gevierd; de belangstelling was uit alle kringen zeer groot. Mooi succes. Het Drunense team A. v. d. Heijden- M. Elshout, dat Zaterdag meereed in de radio-rally, behaalde een mooi succes. Het werd no. 3 in het algemeen klas sement en no. 1 van de Venlo-starters. Men had slechts 30 strafpunten. Athletiek. In de stedenwedstrijd TilburgEind hoven's-Bosch leverden de leden van S.H.J., die bij de Bossche ploeg waren ingedeeld, enkele goede resultaten. W. V d Lee werd no. 2 op de 400 m. in 54 sec. Hij evenaarde hiermee zijn eigen persoonlijk record. Op de 5000 m. werd J. Klerkx no. 3; tijd 17.45.1. F. Kuys kon wegens ziekte niet uit komen. Waalwijk bij het Spoorbaancriterium onder de nieuwelingen als nummer één te plaatsen. Voorwaar een mooi succes. Korendag. De Korendag van het Dekenaat Heus- den, die Zondag in onze parochiekerk en parochiehuis werd gehouden, is goed geslaagd. Aanwezig waren de koren uit Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuijk, Herpt, Drunen en Elshout. Door toevallige om standigheden moest Engelen verstek la ten gaan. De Hoogeerw. Heer Deken Rooijackers deed het plechtig Lof en hield daarbij een „zangers"-predieatie. In het parochiehuis werden daarna de verpïcKfe en de vrije nummers gezon gen, waarbij als jury optrad de heer Hop penbrouwers uit Tilburg. Een bijzondere attractie was wel de aanwezigheid van een band-recorder, die het gezongene opnam, zodat elk koor zichzelf weer kon horen. Elshout zorgde als een goede •gastheer voor" enkele verfrissingen. Oriëntatierit. Het Comité van Actie had Zon dag j.l. een oriëntatierit georgani seerd ten bate van de bouw van een nieuwe kerk. Er was voor deze rit, die 30 km. lang was, veel belangstelling. De prijzen werden als volgt be haald Groep A. van Son le prijs groep H. Daalen 2e prijs groep Jo Kee tels 3e prijs groep Mien Brok 4e prijs groep Thé van Mierlo 5e pr.; groep Nico Siegers 6e pr.; groep A. Keetels 7e pr.; groep Wies van Son 8e pr.; groep C. Vesters 9e pr,; groep A. v. d. Lee 10 pr.; groep Cor Vesters 11e pr.; Groep Gez. Pullen 12e pr.; groep C. v. d. Brand 13e pr.; groep Dina Coppens 14e pr.; groep G. de Bont 15e pr.; groep L. v. Overbeek 16e pr.; groep M. v Oyen 17e pr. en groep Gez. Daal- mans 18e pr. Motorongeval. Ter hoogte van het Kanaal, waar wegens bruggebouw de weg opge broken ligt, kwam de motorrijder van Baardwijk alhier Zondagmid dag met zijn motor ten val. Met in wendige kneuzingen werd het slachtoffer per ziekenwagen naar 't Ziekenhuis in Den Bosch overge' bracht. Voor de kas. Ten bate van de kas zal door de ker kelijke fanfare a.s. Zondag 28 Juni een dansavond worden gehouden in café Gez. Klerks. Geslaagd. Mej. L. v. Beurden slaagde aan de R.K. Kweekschool „Concordia" in Den Bosch voor onderwijzeres. Koperen jubileum. Op 10 Juli zal de Zeereerw. Heer Pas toor G. Versteeg zijn 12J^-jarig juhilé als pastoor van Elshout vieren. Twee jaren geleden vierde dë parochie op grootse wijze het 40-jarig priesterfeest van haar herder. Nu ook zullen de paro chianen zich niet onbetuigd laten. Een feestcomité, onder leiding van de Wel eerwaarde Heer Kapelaan A. v. Leeu wen, waarin zitting hebben de 4 kerk- meesters en de heren D. v. d. Brink en P. Janssen, is reeds met de eerste werk zaamheden begonnen. Uitbreiding tafeltennisclub. In de vergadering van de tafeltennis club „De Smashers" is besloten de club uit te breiden met een aantal junioren. Getracht zal worden om een prima wed strijdtafel aan te schaffen. Meegedeeld werd dat een overeenkomst is bereikt met de Hopman der Verkennerij, zodat men bjj gelegenheid gebruik kan maken van het hoofdkwartier om daar te ten nissen. Kivits wint in Waalwijk. Onze renner H. Kivits wist zich in Feest bij Ovito. Zaterdag was het de dag dat de heer C. de Wit 25 jaar in dienst was bij Ovito. Deze dag ging niet onopgemerkt voorbij, want bloemen en cadeaux wer den overhandigd en hartelijke woorden werden tot de heer C. de Wit gericht, zowel van de kant der arbeiders als van het kantoorpersoneel. Ook de heer W. v. d. Ven liet zich niet onbetuigd. Inbraak in de nieuwe Fraterschool. Verleden week werd ingebroken in de nieuwe Fraterschool aan de Koningin Wilhelminalaan. Door het indrukken van een ruit kon een raam worden geopend en de school worden onderzocht. In de klaslokalen werd alles overeind gehaald en uit een der lessenaars werd een be drag van ongeveer 70.ontvreemd. De politie werd 's morgens gewaar schuwd en stelde een onderzoek in. Vlijmens Mannenkoor. Zondag nam Vlijmens Mannenkoor deel aan het zangconcours te Deurne. Het behaalde daar de 1ste prijs met 313 punten, wat een mooi succes genoemd mag worden. Doordat de aankomst van het koor te Vlijmen te laat werd, is de ontvangst door de Harmonie Concordia uitgesteld. stand een belangrijke wijziging in getreden. De Vossenpatr. kon niet volledig uitkomen en moest daardoor haar voorsprong opgeven. Ze deelt nu de eerste plaats met de Sperwers, die evenals de Vossen 90 pnt. hebben. Nummer drie is de Eekhoornpatr. met 83 pnt.; dan volgen de Spech ten met 82 en de Kievitten sluiten de rij met 78 pnt. Het verschil tus sen nr. 1 en nr. 5, dat de vorige keer nog 16 pnt. bedroeg, is nu ge reduceerd tot 12. In de individuele wedstrijd was de koploper niet in de gelegenheid zijn eerste plaats te verdedigen en viel een ronde uit. De kopgroep be staat thans uit": 1. J. v. Tilburg (178); 2. C. Metzke (177); 3. H. Pruijssers (176); 4. W. Kappert (170); 5. J. Dalmaijer (169); 6. W. Boezer (165); 7. J. de Cloe (164); 8. Sj. Dalmaijer (162); 9. N. Nieu- wenhuizen (161) en 10. H. v. Oos terhout (160). De volgende ronde wordt Woens dag a.s. gehouden. Uitstapje. De dames van de Ned. Herv. Naaikrans maakten j.l. Woensdag onder leiding van de presidente, mevr. Streefkerk, het jaarlijks plei- zierreisje. Per touringcar werd Amsterdam bezocht, waar een rondvaart door de havens werd ge maakt en verschillende beziens waardigheden werden bezocht. Ver der werd een bezoek gebracht aan Hilversum, waar de studio der Ned. Chr. Radio-Vereniging werd bezich tigd. In Den Haag werd het Vre despaleis aangedaan. Zowel van de reis als van de bezochte gelegen- arts van de Prov. Noord Brab. Ver. meisje zakgeld krijgt en dat 't zich hiervoor iets blijvends koopt en 't niet in zijn geheel aan ijsjes uit geeft. Met stille aandacht werd de spreekster in haar overdenking ge volgd en in een hartelijk applaus uitten de aanwezigen hun waarde ring. Nadat gepauzeerd was, in welke tijd een kopje thee met een ver snapering werd geserveerd, werd 't tentoongestelde werk in de ver schillende lokalen bezichtigd en tal van moeders maakten van deze ge legenheid gebruik even met de le raressen en de directrice van ge dachten te wisselen over vorderin gen en gedrag hunner kinderen. De tentoongestelde werkstukken en 't gemaakte werk gaven blijk, dat dat deze school in een grote behoef te voor onze plaats en naaste om geving voorziet. Aardig en zeer ge waardeerd was de aan de tentoon stelling verbonden show, waarbij de leerlingen zelf hun werkstukken voorbrachten. Een bezoek aan de keuken waar een kop soep of een glaasje limonade verstrekt werd, vormde het sluitstuk van ieder be zoek aan deze tentoonstelling. Tentoonstelling Kimderhygiëne. In een lokaal van de Landbouwhuis- houdschool werd Donderdagavond op initiatief van het bestuur van de vereni ging „Het Groene Kruis" voor Sprang- Capelle een tentoonstelling gehouden op het terrein van de Kinderhygiëne, spe ciaal wat verzorging en opvoeding van zuigelingen en kleuters betreft. De stands van deze expositie, welke een beeld geven van verzorging, voeding, kleding en spelen van zuigelingen, zowel als van kleuters in de leeftijd van 1 tot 6 jaar, zijn ontworpen door de kinder- roep zal doen op de offerzin en mild dadigheid van hen, dat dit beroep, niet tegenstaande de vele collecten, niet te vergeefs zal zijn en dat ieder naar ver mogen mee zal helpen deze bijzondere jubileumtocht mogelijk te maken. Tevens hoopt het comité dat degenen die over een auto beschikken, ook dit keer weer, zoals voorgaande jaren, hun spontane en belangeloze medewerking zullen verle nen, want zonder deze ten zeerste op prijs gestelde medewerking is het prac- tisch niet mogelijk een dergelijke tocht te verwezenlijken. Weggenomen stenen ten eigen bate aangewend. Zal Heusden een zwembad krijgen Reeds meerdere malen zij er po gingen gedaan om te komen tot een zwembad in onze gemeente, doch steeds zonder succes. De vereniging „Heusdens Belang" heeft thans weer een nieuw plan opgebouwd. Er is een comité gevormd, bestaan de uit de heren B. Boender, G. Kas- telijn, J. Roza, G. Schipper en A. Verschuur, welke pogingen zullen doen dit plan te verwezenlijken. Voor het zwembad is een plaats uitgezocht langs de Maas, tegeno ver „Bakkersdam". Hierover heeft men reeds contact gezocht met de gemeente, de Rijkswaterstaat, Kroondomein en de pachter van dit terrein. Er zal een afrastering ge maakt moeten worden langs de weg en langs de rivier zelf, waar voor de burgerij van Heusden zelf de kosten zal moeten dragen. Aan de burgerij van Heusden is dus thans het woord en dé daad. Ouden van dagen. In de eerste week van Juli zal men een reis gaan maken met de Ouden van dagen. Al degenen die 65 jaar en ouder zijn en die deze reis willen meemaken, worden ver zocht zich vóór a.s. Vrijdag 26 Juni aan een van de bekende adressen op te geven, n.l. bij J. Groen, J. Roza, A. Verschuur of C. Kuysten. Chr. Verkennersgroep Jari de Rooy. Na de vierde competitieronde der patr. wedstrijden is er zowel in de patrouillestand als in de individuele heden werd door de dames geno ten. Zeer voldaan, maar vermoeid, kwam het gezelschap te c.a. half twaalf weer in Sprang aan. Ouder-middag annex tentoonstel ling Chr. Landbouwhuishoudschool. In de Chr. Landbouwhuishoud school werd 1.1. Woensdagnamiddag de jaarlijkse ouderdag gehouden, welke zich in een flinke belangstel- j ling mocht verheugen. Deze bijeen komst van bestuur, leraressen en ouders van leerlingen werd bij ver hindering van de voorzitter geo pend door de secretaris van de Noord Brab. Maatschappij van Landbouw, de heer A. Korteweg uit Zevenbergen, die de aanwezigen, en in het bijzonder Mevr. Huisman- Giep, hartelijk welkom heette en er zijn vreugde over uitte dat zovelen. ondanks het minder mooie weer, waren opgekomen, hetgeen spreker van het grootste belang achtte, om dat het onderwijs mede door de ou ders dient gedragen te worden. De directrice, Mej. P. J. Rijken, het woord krijgende, herinnerde er aan dat de school thans vijf jaar be staat en deelde mee dat in verband met dit eerste lustrum Mevr. Huis- man-Giep uit Rilland-Bath uitge nodigd was een lezing te houden over de opvoeding van het opgroei ende meisje. Spr. deelde mee dat aan deze ouder-middag de jaarlijk se tentoonstelling van het door de meisjes in het lopende cursusjaar gemaakte werk en de vervaardigde kledingstukken is verbonden, als mede een expositie over kinderhy giëne, bij welke stand de belang stellenden alles, wat de verzorging, opvoeding, kleding enz. van zuige lingen en kleuters aangaat, kunnen aanschouwen. De directrice wijst er nog op dat beide tentoonstellingen min of meer bij elkaar behoren, want de stand kinderhygiëne is, wat de inrichting aangaat, ten dele ver zorgd door leerlingen van land- bouwhuishoudscholen in Breda en Zevenbergen en te Sprang-Capelle. Het woord was daarna aan Mevr. Huisman, die, alvorens te spreken over de opvoeding van het opgroei ende meisje, een korte beschouwing gaf over de opvoeding van 't kind in de zuigelingen tijd en gedurende de kleuterjaren en zij spoorde de ouders aan naast de stand kinder hygiëne tevens aandacht te schen ken aan de lectuur, op deze opvoe ding betrekking hebbende. Tot het onderwerp van haar lezing komen de, belichtte de spreekster meer in het bijzonder de opvoeding en vor ming van het meisje door 't onder wijs op de Landbouwhuishoud school. Men moet het onderwijs aan deze school niet zien als het leren van een vak, doch meer als een al gemene vorming van het kind, en de ouders mogen wel terdege be denken dat er in onze tegenwoor dige wereld meer algemene ontwik keling nodig is dan in vroegere ja ren en juist daarom zijn alle vak ken, onderwezen op de Landbouw huishoudschool, even belangrijk. Het is daarom van het grootste be lang dat men zijn kinderen zo min mogelijk laat verzuimen om thuis eens een handje mee te helpen, want tenslotte wordt het meisje hier de dupe van. De meisjes moe ten later goede huisvrouwen wor den, want als zij trouwen, en dat is het geval met 75 procent, krijgen zij het grootste gedeelte van het huishouden te beheren. Daarom is het nodig dat het meisje reeds vroeg met geld leert omgaan en dat zij dit op oordeelkundige wijze besteedt. Wenselijk is het dan ook dat ieder Het Groene Kruis". Mevr. J. J. Kuit- de Does te Tilburg, en ten dele mede ingericht door leerlingen van huishoud scholen te Breda en Zevenbergen en van de bprang-Capelse landbouwhuishoud school. De stands zijn eigendom van de Prov. Groene Kruisvereniging, welke deze in bruikleen afstaat aan de plaat seldjke verenigingen in de provincie. Evenals elders waar reeds geëxposeerd werd, heeft deze tentoonstelling Donder dagavond ook te dezer plaatse een over weldigende belangstelling gehad en is zij een groot succes geworden voor 't be stuur onzer Groene Kruisvereniging. In tegenwoorigheid van tal van be langstellenden! waaronder we o.m. op merkten de directeur van het Prov. Bu reau van de Noord. Brab. Ver. „Het Groene Kruis", de heer E. de Goede uit Sleeuwijk, Dr J. F. Verster, schoolarts Westhoek en Land van Heusden en Al tena en bestuurslid van de Prov. Groe ne Kruisvereniging, Mevr. Joh. J. Kuit- de Does, districts-ikinderarts en Mej. Zr. C. W. Branders, districts-verpleegster, opende de vice-voorritter van 't Groene Kruis, de heer H. Kerst, om 8 uur deze tentoonstelling, waarna Mevr. Kuit een resumé gaf van de inrichting der ten toonstelling en het doel, waarmee deze is opgezet. Na de officiële opening verspreidden de aanwezigen, waaronder de dames be grijpelijker wijze het grootst in aantal waren, zich in de zaal en rondom de verschillende stands was het een drukte van belang, wat zo tot ongeveer 10 uur aanhield. Restuursmutatie. Ter algemene ledenvergadering van de Veilingver. „De Langstraat" werd voor de kring Capelle-Waspik in de plaats van het aftredende bestuurslid, de heer J. Rietveld, tot lid van het bestuur ge kozen de heer J. den Hollander. Geslaagd voor einddiploma. Aan de Prat. Chr. H.B.S. te Waalwijk werd het einddiploma (B) o.m. behaald door R. M v. Wijlen te Vrijhoeve-Ca- pelle. Geslaagde en familie hartelijk ge feliciteerd. Uitstapje schootkinderen. De leerlingen van de 4e tot en met de 7e klasse van de Koningin Julianaschool alhier, hopen a.s. Vrijdag 26 dezer, on der leiding van het onderwijzend perso neel, een uitstapje te maken naar Zuid- Limburg. Moge het weer die dag mee werken, dan wordt het ongetwijfeld een prettige dag voor de kleinen. Jubileumtocht Ouden van Dagen, De mededeling van de secretaris van H.M. Koningin Juliana, dat de ouden van dagen van 's-Grevelduin-en Vrijhoe- ve-Capelle Dinsdag 30 Juni a.s. tot de uitverkorenen behoren die voor onze Koningin langs het bordes van het Pa leis te Soestdijk mogen defileren, was voor het comité Ouden van Dagen, waar in naast de voorzitter, de heer L. Pol dervaart, en de secretaris, de heer H. M. J. Kommers, mede zitting hebben de da mes Mevr. Gerlach, Mevr. Hovinga, Mevr. Waverijn, Mevr. Verhoeven, Me vrouw Poldervaart, Mevr. Schoonder- mark, Mevr. Kuiper, Mej. Zr Dekkers, Mej. Rie Molegraaf, Mej. Rie Mouthaan, Mej. Truus Treffers, Mej. Nolda Ver hoeven en Mej. Bien Bos, een grote ver rassing. 'Doch niet minder groot was de vreugde bijj het vernemen van dit be richt voor de oudjes, die het voornemen hebben dit jaar deze reis mee te maken. Velen van hen zullen nu voor de eerste maal in hun leven 'hun Koningin van na bij kunnen zien en een énkele zal mis schien het bijzondere voorrecht bescho ren zijn 'Haar de hand te mogen druk ken. Er bestaat, naar we vernemen, bij de ouden van dagen voor deze jubileum- tocht (voor de 5e maal gaat het comité met hen uit) een grote belangstelling en het laat zich aanzien dat dit jaar een record aantal oudjes van de partij zullen willen zijn. Mede met het oog hierop hoopt het comité dat, zoals we reeds eerder meldden, een dezer dagen bij de ingezetenen zal aankloppen en een be- Verschillende personen hebben uit de Korte Nieuwstraat stenen weggenomen en ten eigen bate aangewend. Dit aantal loopt in de duizenden. Naar wij verne men heeft het gemeentebestuur ter open bare kennis gebracht dat degenen die stenen hebben weggenomen, nog tot 27 uni a.s. in de gelegenheid worden ge steld ter secretarie daarvan kennis te geven, zonder dat strafvervolging plaats vindt. Bij ingebreke blijven zullen de daders na die, datum wegens diefstal strafrech telijk worden vervolgd. Men zij derhalve gewaarschuwd. Programma Oranjefeest. Met bet oog op de verjaardig van Z.K.H. Prins Bernhard, organiseert de Oranjevereniging „Wilhelmina" a.s. Za terdag 72 Juni feestelijkheden, 's mor geus uitsluitend voor de schooljeugd en 's namiddags en 's avonds voor oud en jong. De feestelijkheden vinden plaats op het bekende terrein van de heer bram aan de Nieuwevaart. s Morgens van 10 tot 12 uur worden kincerspelen gehouden voor de leerlin gen van de Chr. School aan de Heistr. en die der O. L. School (Kcningót Ju liana-school) en na afloop prijsuitreiking en tractatie. 's Namiddags van 2 uur tot half vijf een demonstratie door de Landelijke Rij- vereniging „De Margrietruiters onder leiding van haar instructeur, de heer J. v. Bruchem, en van 5 tot 6 uur wordt aan de Nieuwevaart de 3e wielerronde van Capelle (op gewone fietsen; verre den over een parcours van 20 km., 10 ronden van 2 km. De festiviteiten wor den besloten met een avondprogramma, te verzorgen door de bekende Arnhemse geüniformeerde Tamboer-, Hoornblazer- en Pijpervereniging „Oost-Arnhem" met de daaraan verbonden „Bergschutters- kapel. Kunst na Arbeid, Indien hiervoor voldoende belangstel ling bestaat, zal, naar we vernemen, voor buiten de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" staande personen Zaterdag 11 Juli a.s. gelegenheid zijn de reis naar Bladel, waar het muziekgezelschap die dag op concourt gaat, per touringcar mee te maken. Gegadigden kunnen zich tot en met Vrijdag a.s. aanmelden bij 't bestuur. Geslaagd, Het Politie-diploma met aantekening werd bij het te Amersfoort gehouden examen behaald door onze dorpsgenoot de heer S. P. v. d. Velden, wachtmees ter bij de Rijkspolitie alhier. Proficiat' Wijkgebouw Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis belegde een vergadering in het Henrieus-ge- bouw, teneinde te komen tot op richting van een wijkgebouw. De voorzitter gaf na de opening het v/oord aan Dr. Ausems. Deze noem de het een bittere noodzaak, dat het Wit-Gele Kruis een wijk gebouw had; andere kleine ge meenten hadden dit ook, waarom zou het hier dus ook niet kunnen, vroeg spr. zich af. Nadat de verga dering zich accoord verklaarde met de stichting van een wijkgebouw, sloot de voorz., Fr. v. Gerwen, deze belangrijke bijeenkomst. Jubileum. De heer H. de Koning vierde de zer dagen het feit dat hij 25 jaar in dienst was bij de politie, waar van de laatste tijd bij de waterpo- litie. De heer de Koning, welke thans commandant bij de politie te water is, heeft onder meer zijn standplaatsen gehad te Vlaardin- gen, Enkhuizen, Hansweert en te Vreeswijk, alwaar hij postcomman- dant is geweest voor zijn aanstel ling alhier. Geslaagd. Voor het diploma adspirant V.E.V.-monteur slaagde C. v. See- tgrs alhier. EINDEXAMEN R.K. H.B.S. B WAALWIJK. Geslaagd W. Buykx, T. van Eeten, M. v. d. Hoeven, J. Spapens en P. v. Vliet, Waalwijk. G. Velthuysen, Drunen. J. Nieuwenhuizen, Spr.-Capelle. J. Dubbelman, Waspik. N. v. d. Molen, Raamsdonksveer. J. Timmermans, Heusden. Afgewezen geen. Teruggetrokken een. R.K. H.B.S.—M.M.S. Door het hoofdbestuur van O. M. O. zijn benoemd aan bovengenoem de scholen tot tijdelijk leraar Staatsinrichting de heer M. J. Hoek; tot tijdelijk leraar Tekenen de heer W. Suermondt; tot tijdelijk leraar Muziek de heer Frans Wilmont, allen te Waalwijk. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de hr. Eduard Thijssen slaagde dezer dagen voor het examen onderwijzer aan de Bis schoppelijke kweekschool te 's-Her- togenbosch. Onze hartelijke gelukwensen, Voor het te Eindhoven gehou den examen coupeuse slaagde o.m. mej. Lenie Treffers alhier. Zij ge noot haar opleiding bij mej. R. Ver hoeven te Elshout. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Op 30 Juni en 1 Juli a.s. zullen aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken wederom openbare lessen gehouden worden en een tentoonstelling van 't werk der leerlingen. Een en ander zal des middags en des avonds geschieden, zodat ouders en belangstellenden een prachtgelegenheid hebben om komen te kijken. EEN DUBBEL SUCCES. Onze plaatsgenote Riet Verhoef slaagde j.l. Dinsdag te Rotterdam voor het zgn. Gehrels-diploma, dat de geslaagde in staat stelt algemeen vormend muziekonderwijs te geven volgens de Gehrels-methode. Voorts slaagde zij Vrijdag aan 't Utrechtse conservatorium voor het eindexamen conservatorium, hoofd vak piano. We wensen de succesrijke pianis te en haar familie van harte geluk met deze mooie resultaten. EEN OPERA-CONCERT dat niet in alle opzichten bewonderd kon worden. Het is ons alles een beetje tegen gevallen Donderdagavond, toen Het Brabants Orkest onder leiding van de jonge gastdirigent Jan de Hoog en met medewerking van de alt Mimi Aarden en de heer Jacques Scheepers een opera-concert in Mu sis Sacrum verzorgde, dat niet de belangstelling had die het Waal wijkse publiek bij andere gelegen- heden voor Het Brabants Orkest aan de dag weet te leggen. We kunnen ditmaal niet beginnen met te zeggen dat het jammer was voor de thuisblijvers die veel zou den hebben gemist en dat het or kest grotere belangstelling had ver diend, om de eenvoudige reden dat er niet zo erg veel te genieten viel. We hebben ons provinciaal orkest nog nooit zo onserieus horen spelen als Donderdagavond het geval was en dit menen we voor een groot ge deelte te moeten toeschrijven aan het dirigeren van Jan de Hoog. We hebben Hein Jordans erg gemist deze avond, niet omdat Jan de Hoog ons aan hem herinnerde, in geen geval, maar omdat we Het Orkest onder deze leiding bijna niet terug- kenden. We misten het enthousias me, we misten die prettige stijl die het orkest zich in zijn kort bestaan heeft eigen gemaakt en het enige wat we hoorden was een ietwat ruw weg spelen, alleen maar aan dacht besteden aan de tegenstelling hard-zacht; en dit bleek bij lange niet voldoende voor een smakelij ke bereiding van de brokken opera muziek, die Jan de Hoog het orkest liet opdienen; waarbij we nog die nen op te merken dat hij veelal, om in de culinaire sfeer te blijven, Het Orkest zijn eigen peultjes liet dop pen. Dan zong Jacques Scheepers, aan gekondigd als tenor, aria's van Mo zart, Bizet, en Verdi op een manier, die ons telkens bij ohs zelf de vraag deed stellen hoe het mogelijk is dat men hem liet zingen. We hopen voor hem dat hij Donderdagavond toevallig niet gedisponeerd was. Het enige eigenlijk dat we in dit hachelijke experiment volledig kon den waarderen, was het zingen van de alt Mimi Aarden. Zij zong twee aria's uit Orfeo van Gluck, de Ha banera uit Carmen van Bizet en de door sterk wisselende gemoedsstem mingen gekenmerkte aria uit Don Carlos van Verdi „O don fatale". En we hoorden een jonge kleurrijke alt, een in ale opzichten omvangrijke krachtige stem, soms nog iets te ge forceerd en te ongedisciplineerd, maar slechts in zeer geringe mate. En in haar bezielde voordracht was zij de volstrekte tegenpool van de andere solist. Speciaal in de laatste twee aria's bewonderden wij haar onmisken baar temperamentvol talent en haar stralend forte. Staande juichte het publiek haar toe. We prijzen ons gelukkig althans deze jonge zangeres een onverdeel de bewondering te hebben mogen toedragen.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1