Waalwijkse en Langstraatse Courant WRIGLEY Gemeenteraad Heusden JeèeMek*1""3'- ZWITSAL GEMEENTERAAD DRUNEN beraadslaagde over enkele wegsnkwesties en vierde de komst van de 6000e Het leven begint bij veertig - ook met Uw Eheumatiek! Rheumatische Pijnen liggen op de loer. werkte vlot zijn agenda af MAANDAG 22 JUNI 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO uur KI ZD 76e JAARGANG No. 20 I Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621. - OPGERICHT 1878.SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL, TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO" De raad der gemeente Drunen kwam Woensdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeente huize onder voorzitterschap van de E.A. heer burgemeester Snels. Afwezig was het lid J. Knippels. Na de opening memoreerde de voorzitter nog even de belangrijke gebeurtenis in de gemeente na de laatste raadsvergadering, n.l. de komst van de 6000ste inwoner. Dit, aldus de voorzitter, is een belang rijk gebeuren, daar wij met het be halen van de 6000 inwoners zo lang zamerhand van een kleine gemeen te naar een middelmatige zijn ge groeid. Spreker belichtte in dit ver band ook nog even de bijzondere taak die het gemeentebestuur in deze groeiende gemeente thans heeft. Spr. hoopte dat ook de raad bij het nemen van zijn besluiten, zich steeds de groeiende gemeente voor zal stellen en de bijzondere taak die wij in deze hebben. Aan de orde waren verder de in gekomen stukken. Wat betreft de verkoop van de 20 woningen langs de Burgemeester v. d. Heij denstraat aan de Stichting Lips' Woningbouw, merkte de voor zitter op dat deze voorwaarden nog nader moeten worden bezien en de raad deze t.z.t. ter inzage zullen worden voorgelegd. Inzake een schrijven van 't raads lid A. v. d. Wiel om inlichtingen te verstrekken over het doortrekken en het verkeer in de Veilingstraat, gaf de voorzitter een uitgebreid antwoord. In dit schrijven vroeg de heer v. d. Wiel of het B. en W. bekend was dat bij de scheidingstraat reeds stenen waren aangevoerd, welke kennelijk bedoeld waren de schei dingstraat in verband met het door de veilingbedrijvigheid steeds toe nemende verkeer over de straat te verbreden en of B. en W. bekend waren met het feit dat op deze straat aangaande het verkeer lang zamerhand een ouhoudbare toe stand was gegroeid. Verder vroeg schrijver of B. en W. met het aanvoeren van deze ma terialen, met de kennelijke bedoe ling ze ter plaatse te gebruiken, niet buiten hun bevoegdheid waren gegaan. De voorziitter zeide verwonderd te zijn dit schrijven te hebben ont vangen. B. en W. hadden de stenen aangekocht uit een overschotpost openbare werken 1951, een bedrag dat men zonder verdere goedkeu ring van enige anderen instantie dan B. en W. vrijelijk voor enig doel van openbare werken mocht besteden. Men had deze stenen aan gevoerd bij de Scheidingstraat om dat deze straat noodzakelijk in ver band met het grotere en vooral zwaardere verkeer moet worden verbreed, waarover de raad straks nadere inlichtingen zou krijgen. Spreker hoopte reeds bij voorbaat dat de raad aan de plannen dien aangaande zijn sanctie zou verle nen. Wat betrof het verkeer daar ter plaatse, merkte de voorzitter op dat natuurlijk iedereen vrijelijk de ze weg mag gebruiken; alleen nu met de verbouwing van de veiling de situatie anders komt te liggen zal men de zaak nader moeten be zien, en door wegdek-verbreding, verbetering en mogelijk door één- richtingverkeer voor 't veiling-ver- keer tot een oplossing moeten gera ken. In ieder geval meende de voorz. dat het dagelijks bestuur door het uitvoeren van deze beleidskwestie niet buiten zijn bevoegdheden was gegaan. Spreker uitte nogmaals zijn verwondering over het feit dat hij dit schrijven had moeten ontvan gen en had liever gezien dat de schrijver eerst eens had komen pra ten over deze kwestie die niets om het lijf heeft, maar alleen een be leidskwestie is. De voorzitter gaf in dit verband nog een vrij uitvoerig overzicht van de toestand ter plaatse welke met de uitbreiding van de veiling is ont staan, en sprak de hoop uit dat een oplossing zou kunnen gevonden worden, welke zowel voor de vei ling als voor de gemeente bevredi gend zou zijn. Wij mogen de groei van de veiling die tot één van de beste in onze verre omstreken ge rekend mag worden, niet tegengaan. Weth. Pijnenborg merkte nog even op dat het hier maar twee vrachten stenen gold. De heer v. d. Wiel merkte op dat hij dit schrijven had gericht aan B. en W. omdat hij zich verwonder de over hun beleid. Verleden jaar heeft men beloofd de Mariëndonk- straat en de Kapelstraat af te ma ken, maar thans is men daar nog niet aan toe, terwijl men weer aan het andera begint en de toestand in beide genoemde straten toch on houdbaar is. Spreker was van me ning dat B. en W. meer beloven dan doen. De voorz. antwoordde dat 't hem zeer speet dat de heer v. d. Wiel zich niet nader had laten inlichten, want ook dan zou hij geweten heb ben dat de Kapelstraat en Mariën- donkstraat zeer zeker de aandacht hebben en dat men met geringe kosten het materiaal uit de Schei dingstraat weer kan gebruiken voor de Mariëndonkstraat en dat de Ka pelstraat met de bestaande ruilver kaveling onder de aandacht is ko men te liggen van de cultuur-tech nische dienst, die mogelijk deze weg voor haar rekening gaat nemen. Zo ziet men, aldus de voorz., dat dit alles een beleidskwestie is die ook alleszins verantwoord is. De heer v. d. Wiel had nog een pijn, n.l. het verkeer over de Vei lingstraat; dit moest voor het vei- lingverkeer ofwel een aanvoer- of wel een afvoerweg worden, maar niet alle twee. Spr. belichtte de toe stand aldaar door een fout in het beleid van het veilingbestuur, door aan de Zuid-zijde te veel te bou wen en de aan- en afvoer daardoor te belemmeren, zou men de gemeen te thans op grote kosten brengen. Spr. pleitte voor een één-richting- verkeer in de Scheidingstraat. Over deze aangelegenheid werd nog enige tijd discussie gevoerd, maar men besloot er bij punt 19, voorstel tot verbetering van de Scheidingstraat, nader op terug te komen. Aan de orde was verder het voor stel tot verlenen van medewerking volgens art. 72 L.O.-wet voor 't aan schaffen van meubilair voor de R.K. Meisjesschool te Drunen en aan schaffing van nieuwe leermiddelen voor de Bijz. R.K. Jongensschool te Drunen. De totale kosten waren resp. 390 en 861.94, welke op ad vies van de Inspecteur van 't L.O. werden goedgekeurd. Aan de orde was verder de ver goeding volgens art. 101 L.O.-wet over 1952 en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven 1952 voor Bijzondere Scholen. De raad gaf hieraan zijn goed keuring. Aan de orde was verder het voor stel tot wijziging van de verorde ning tot heffing van schoolgeld voor het Lager Nijverheidsonderwijs. De wijziging der verordening welke verband hield met de toekenning van vrijstelling werd door de raad goedgekeurd, nadat de heer v. d. Wiel was gerustgesteld met het feit dat niet alleen B. en W., maar ook de directeur en schooltoezichtcom- missie over elk geval hun licht had den laten schijnen. Aan de orde was 't voorstel van B. en W. tot wijziging van de met P. Lommers te Elshout en J. Velt- man lopende overeenkomst inzake opstalrecht noodwoningen. Hierover zegt het prae-advies: Bij raadsbesluit van 18 Maart '48, goedgekeurd door Ged. Staten van Noord-Brabant d.d. 14 April 1948, G. no. 612, werd besloten, ingaande 1 October 1945, voor de tijd van 15 jaren een overeenkomst aan te gaan tot het vestigen van een recht van opstal, met de eigenaars van gron den waarop noodwoningen waren gesticht. De raad gaf hieraan haar goed keuring. Aan de orde was ook het voorstel tot 1. toekenning van premie ingevol ge het Terlingenfonds; 2. bijdragen in gemaakte kosten bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. Wat punt 1 betreft werden aan 12 personen premies toegekend; hier voor was de rijksbijdrage f 6844.-, terwijl de gemeente bijdroeg voor 5284.02. De voorz. sprak de hoop uit dat het Terlingenfonds nog even haar vruchtbare arbeid zou kunnen voortzetten. Ook hieraan verleende de raad zijn goedkeuring. Aan de orde was punt 8, voorstel tot verkoop van grond aan P. Brok, Fr. v. Wezel, M. v. Veggel en J. H. v. Gestel. Punt 9. Voorstel tot wijziging van de salarisverordening gemeen tepersoneel i.v.m. huur-incasseerder Woningbedrijf. Punt 10. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Kindertoelagerege ling voor het gemeentepersoneel. Punt 11. Voorstel tot het verle nen van een voorschot op een over 1953 toe te kennen vacantie-uitke- ring' aan het gemeentepersoneel. Punt 12. Voorstel tot wijziging van de Verordening houdende vast stelling van een regeling tot toe kenning van uitkeringen aan enige categorieën van het gemeenteperso neel (Uitkeringsregeling 1952). Punt 13. Voorstel tot wijziging van de Verordening compensatie premie wachtgeld- en werkloos heidsverzekering. Punt 14. Voorstel tot verlenging van de werkingsduur van de Ver ordening tot vaststelling van een tijdelijke ziektekostenregeling voor het gemeentepersoneel t.m. 30 Juni 1953. Punt 15. Voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling ziektekostenvoorziening ten behoe ve van ambtenaren in dienst der gemeenten in de provincie Noord- Brabant, en in verband hiermee wijziging van het Ambtenarenregle ment. Al deze punten, welke inhielden salaris-verordeningen en maatrege len tot sociale voorzieningen voor het gemeente-personeel, werden goedgekeurd. De zittingsperiode van de com missie tot wering van schoolver zuim is 3 jaar. Deze liep ten einde en de aftredende leden werden al le weer herkozen. In deze commissie hebben thans zitting: D. H. C. v. d. Brink, J. G. B. v. Kessel, Mej. F. v. d. Sanden, Th. Jehoel, P. J. Elshout, A. J. C. Pijnenborg, H. M. Portier, W. v. d. Velden. Neem U in acht - neem Kruschen. Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloedzuiveren de organen. Zolang die maar krachtig blijven werken, worden pijnverwekken- de onzuiverheden op natuurlijke wijze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet... Aan de orde was punt 17: voor stel tot wijziging van de gestelde voorwaarden bij aankoop van grond van Adr. Willemse. De raad ging met deze wijziging accoord, wat tot gevolg zal hebben dat de Burgern. v. d. Heijdenstraat nu spoedig zal kunnen worden doorgetrokken naar de Grotestraat. Op de vraag van de heer v. Dru nen of v. Delft ook reeds toestem ming had gegeven, antwoordde de voorzitter dat dit niet het geval was en dat dit een onteigening zal moe ten worden, welke echter een door trekking, thans door een voorlopige kleine omlegging, niet meer kan voorkomen. Aan de orde was verder het toe wijzen van enkele percelen ge meentegrond op advies van de pachtcommissie, uitgebracht aan B„ en W. Hierover zegt het prae-advies: In overeenstemming met het ad vies der Pachtcommissie hebben B. en W. de eer de raad alsnog voor te stellen over te gaan tot definitie ve toewijzing van de betreffende percelen, en wel: 1. No.. 2 van de Achterste Oud- heusdense Weiden aan C. v. Enge len, Mariëndonkstraat 19, mits deze bereid is af te staan perceel no. 7 van het Nieuw Ingenomen, groot 38.40 A.; 2. No. 9 van de Lange Heide toe te wijzen aan J. de Gouw, Hogeweg 9. Volgens verkregen mededeling is v. Engelen zonder meer bereid ge vonden tot opzegging van het per ceel in de Nieuw Ingenomen over te gaan. In verband hiermee hebben B. en W. de eer de raad voor te stellen, overeenkomstig het advies der Pachtcommissie, laatstgenoemd per ceel toe te wijzen aan L. Wolfs, Schans wijk 1. Met het oog op het tekort aan cul tuurgrond en mede in verband met een juistere verdeling van de grond, is het wenselijk enkele rectificaties aan te brengen ten aanzien van en kele percelen in de Lange Heide. Zoals de raad bekend is, hangt nog steeds de kwestie inzake ont binding pachtovereenkomst M. v. d. Ven. Naar B. en W. hopen zal hier binnenkort een uitspraak te ver wachten zijn. De heer v. Drunen vroeg of een geval als b.v. van v. d. Ven in de toekomst niet bespoedigd kon wor den. De voorzitter had daar een zwaar hoofd in, daar er bij de Pachtkamer 10-tallen van deze kwesties hangen. Punt 19 was het voorstel tot ver betering van de Scheidingstraat. Hierover zegt het prae-advies: Zoals de raad bekend is, verkeert de bestrating in de Scheidingstraat in slechte toestand. Was dit van minder belang vóór de uitbreiding van de Veilinggebouwen, thans, na de aanzienlijke uitbreiding, komt dit in een ander daglicht te staan. Met het oog op de noodzakelijk heid tot verbetering en verbreding hebben B. en W. de Technische Dienst van Bouw- en Woningtoe zicht opdracht gegeven tot het ma ken van een omschrijving en 't op maken van een kostenbegroting over te gaan. De raad verleende aan dit voor stel zijn goedkeuring onder deze conditie dat voor 't Veilingverkeer deze straat alleen zal worden ge bruikt voor afvoer; de aanvoer zal dan volgens de gemaakte plannen door de Veilingstraat moeten ge schieden. Aan de orde was het voorstel tot goedkeuring en wijziging van de be groting 1952 van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur. De totale subsidie van de ge meente heeft over 1952 bedragen 11712.62. De raad keurde dit voor stel goed. De heer v. d. Wiel, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, merkte in dit verband op dat hij reeds het vorige jaar mededeling had gedaan dat hij in verband met het steeds toenemende werk voor deze dienst hiervoor ontslag wilde nemen en dat de voorzitter toen reeds gezegd heeft dat aangaande Armenzorg er een regeling zou komen in de vorm van sociale of maatschappelijke zorg. Intussen had spreker hiervan nog niets gehoord of gezien en zat hij steeds nog met het werk voor Armenzorg, wat hij gaarne deed, maar wat hem toch langzamerhand te veel was geworden. Spr. herin nerde de voorzitter nog eens aan de belofte van een andere dienst. De voorz. antwoordde dat 't ont werp voor een nieuwe regeling zo goed als gereed was en hij hoopte daarmee de volgende vergadering, die de volgende maand zal zijn, ter tafel te komen. De heer v. d. Wiel hoopte dat dit dan niet zou gaan als met het uit breidingsplan, dat blijkens de voor zitter ook op een volgende vergade ring ter tafel zou komen, doch waarop spreker nog steeds wacht. Aan de orde waren verder nog enkele wijzigingen Gemeente-be groting 19521953. Er zou een foto-copiëermachine worden aangeschaft van 625. De windmolen van wijlen de heer Van der Westen aan de Paral lelweg wordt als zodanig niet meer gebruikt, omdat het bedrijf inmid dels gemechaniseerd is. Het voor nemen van de eigenaar was dan ook de molen te ontdoen van zijn wie ken, omdat deze gevaar op zouden leveren. Het behoud van de molen en daarmede het karakteristiek van het bouwwerk zou hoofdzakelijk af hangen van de eventueel door de Overheid te verlenen bijdragen in de kosten van het herstel. Langdu rige onderhandelingen met het Rijk en de Provincie hebben tot resul taat gehad, dat het Rijk in de to tale herstelkosten ad 11.000. ■65% zal bijdragen t.w. 7.150.—. Ook de Provincie Noord-Brabant is bereid een subsidie te verlenen en wel tot een gelijk bedrag als de ge meente eventueel beschikbaar stelt. Met het oog op het behoud van het landschapsschoon in het algemeen en van de molen als karakteristiek bouwwerk in het bijzonder, hebben B. en W. gemeend de raad te moe ten voorstellen een subsidie van goo.in de herstelkosten van de molen te will enverlenen. De Nederlandse Militaire Bond Pro Rege, welke bond verzorgt de oprichting en exploitatie van de 44 Protestants Christelijke Militaire tehuizen in Nederland, heeft zich tot het College gericht met het verzoek om een subsidie a 2 cent per inwo ner te mogen ontvangen. zocht tegemoetkoming in het nade lig saldo van 92.80. B. en W. stelden voor alsnog aan het St. Nicolaas-comité bij wijze van uitzondering een tegemoetkoming te verstrekken in het nadelig saldo over 1952 van 92.80. Van de Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting werd in middels toestemming ontvangen tot gunning van de 4 woningwetwonin gen langs de Stationsstraat te Dru nen. De totale kosten bedragen thans ƒ47.105.Ged. Staten heb ben bericht er geen bezwaar tegen te hebben dat ten laste van de be groting 1953 voor de stichting van de onderhavige woningen uitgaven kunnen worden gedaan tot een ma ximumbedrag van 47.105. Aan het Gemeentelijk Zwem bad „De Pleune Wiel" was tot op heden nog niet alle oorlogsschade hersteld. Tien kleedcabines moesten nog worden gebouwd, terwijl de aan de rijwielbergplaats e.a. nog de nodige herstellingen moesten wor den aangebracht. In verband met de opening van het bad hebben B. en W. spoedshalve een en ander doen realiseren, na een gehouden aanbesteding. De laagste inschrij ver was G. L. v. d. Loo te Elshout met een bedrag van 1522. De heer L. v. Drunen vroeg in dit verband aan wie de zes woningwet woningen gegund waren en welke tijd oplevering was gesteld. De voorzitter antwoordde: de fa. Kleingeld, met een normale opleve- ringstijd. Wat de woningbouw be treft deed de voorzitter de mede deling dat er momenteel bij parti culieren veel animo bestaat tot bou wen. Spreker noemde dat een ge lukkig verschijnsel. De heer v. d. Wiel wees nog eens op het Zwembad. Men heeft al ge sproken over een nieuw bad, doch hiervan hoort men maar weinig meer, terwijl men toch ook maar steeds doorgaat met uitgaven voor het oude bad. De voorz. antwoordde dat 't hier gelden betrof voor oorlogsschade die bij de uitkering noodzakelijk aan dit object moest gebruiken. Verder was aan de orde 't voor stel tot het geven van gemeentelij ke winteravondcursussen in de vak school voor schoenmakers en be schikbaarstelling van benodigde credieten. B. en W. stellen voor: 1. ingaande October a.s. de na volgende gemeentelijke winter avondcursussen te doen geven: ma chinaal schoenmaken, patronenma- ken en bovenwerk maken; 2. de vermoedelijke netto-kosten ad ƒ2500.— voor rekening der ge meente te nemen; 3. het gevraagde crediet van 2500 gulden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van het machinepark voor zover de uitgaven niet in de schoolrekening kunnen worden ver antwoord. De voorz. constateerde tot ver heugenis dat er in deze school goe de vooruitgan gzit en hoopte dan walk, en waarvan de opbrengst zo slecht was dat hij er een flinke schadepost bij opliep, om vermin dering van zijn staangeld te ver krijgen. De voorzitter meent dat er geen termen aanwezig zijn om hierop in te gaan, daar de kermis heel nor maal is verlopen. Wanneer er zich buitengewone omstandigheden had den voorgedaan, was dat een ver schil. De heer Dekkers meent, daar er toch zoveel mogelijk naar wordt gestreefd om de aantrekkelijkheid van de Heusdense kermis te ver groten, hier toch zeker een kleine tegemoetkoming op z'n plaats is. Wanneer deze exploitant had ge weten dat er hier op de kermis zo bitter weinig was te verdienen, zou hij zeer zeker niet hebben inge schreven. De heer te Vruchte merkt ook op gnneest MET 1 ONGEËVENAARDE r GENEESKRACHT Het St. Nicolaas-comité in deze gemeente, welk comité in 1952 in het leven werd geroepen, heeft in dat jaar ook het St. Nicolaasfeest voor de schooljeugd verzorgd. Dat hieraan belangrijke kosten verbon den zijn voor het huren van cos- tuums, tractatie enz. spreekt voor zich zelf. In 1952 mocht het comité er dan ook, ondanks bijdragen van particulieren in de vorm van collec ten enz., niet in slagen alle kosten volledig te dekken. Het St. Nicolaas-comité heeft ver- ook dat de raad haar goedkeuring aan dit voorstel kon geven. Dat de school gelijke tred houdt met de groei der gemeente, vond spr. een verheugend verschijnsel. De raad verleende aan dit voor stel zijn goedkeuring. Tot slot onthaalde het gemeente bestuur de raad en pers op een be schuit met muisjes en een kopje koffie in verband met de geboorte van de 6000ste inwoner, 't dochter tje van de familie Spreundel. Hierna sloot de vergadering. De Raad der gemeente Heusden kwam Donderdag 18 Juni j.l. on der voorzitterschap van de Edel achtbare heer A, van Delft in vol tallige vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter werden de notulen van de verga dering van 21 April 1953 vastge steld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het College van Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk alhier, waarin zij hun dank uitspraken voor de medewerking en de financiële hulp, welke zij van gemeentewege mochten ont vangen bij het herstel van de Ned. Herv. Kerk, en de hoop uitspraken dat hun plannen tot volledige res tauratie ook verwezenlijkt zullen worden. Een schrijven was binnengeko men van het bestuur van het De partement Heusden van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen te Heusden, Hierin werd de raad ver zocht een noodzakelijkheidsverkla- af te geven voor de oprichting van een dag-ambachtsschool in deze gemeente. Daar men deze school, waar men aanvankelijk uitsluitend aan smeden-bankwerkers en tim merlieden onderricht wil geven, in September a.s. al wil openen, vraagt men spoed te willen be trachten bij de afgifte van deze verklaring. Volgens de voorzitter hebben B. en W. bij enkele werkgevers- en werknemersorganisaties inlichtin gen gevraagd inzake de oprichting ener dag-ambachtsschool. Deze zouden het zeer op prijs stellen, wanneer binnen onze gemeente zo'n school tot stand kwam. B. en W. stelden voor een noodzakelijk heidsverklaring af te geven, waar, mede de raad zich accoord ver klaarde. Voorts was er nog een verzoek van D. Klinkhamer uit Weert, die op de laatst gehouden kermis al hier standplaats had met een cake dat een exploitant die eenmaal in Heusden op de kermis standplaats heeft gehad, er voor de tweede maal niet meer komt; hij is van mening dat de standplaatsen hier te duur zijn. Wat de duurte der standplaatsen betreft, zegt de voorzitter, dat die door de exploitanten zelf worden bepaald doör hun inschrijving; de exploitanten zijn daarom zelf ver antwoordelijk voor het bedrag hun ner inschrijving en moeten dus zelf het risico dragen. Wanneer zij een uitzonderlijke goede kermis hebben gehad, komen zij toch ook niet bij de gemeente aankloppen om te zeggen dat zij te laag hebben ingeschreven en dat zij alsnog bij willen betalen. Op voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek afwijzend beschikt. Besloten werd een tegemoetko ming toe te kennen van 50.aan de N.C.B. afd. Herpt, ter bestrij ding van de kosten van ontwikke lingscursussen, gegeven in 1952 ten behoeve van de R.K. Jonge Boe renstand en de Boerinnenbond. Een wijziging van de algemene politieverordening betreffende het loslopen van honden werd goedge keurd. Ook werd goedgekeurd de wij ziging van de gemetebegrotingen 1952 en 1953, alsmede een wijzi ging in de begroting van 't Vlees- keuringsbedrijf. B. en W. stelden voor tot aan koop over te gaan van enkele per, celen, gelegen aan de Putterstraat alhier Deze percelen, welke eigen dom zijn van de familie v. Bladel, zouden door de gemeente aange kocht kunnen worden voor de prijs van 3.50 per M2 tot een diepte van 25 meter en de rest voor ƒ1. per M2. Deze prijs vinden B. en W. aan de hoge kant en zij stellen daarom voor een prijs te geven van 3.per M2 tot een diepte van 20 meter en de rest voor 0.50 per meter. De voorzitter bevestigd de vraag van de heer Verschuur of er ook bouwvolume te verkrijgen is om op die percelen te bouwen. Verder meent de heer Verschuur dat de huurprijs van de daar te bouwen woningen dermate hoog zal zijn, dat het moeilijk zal zijn ge gadigden hiervoor te vinden. Wanneer er voor die woningen geen gegadigden zouden zijn, dan is er volgens de voorzitter ook geen sprake van woningnood, want al is het prijsverschil in de huis huur van de woningen van vóór 1940 en die van thans wel erg groot, dat is altijd nog geen reden om te zeggen dat de huur te hoog is; in andere plaatsen liggen de huren meestal nog hoger. De raad besloot tot aankoop over te gaan. Er werd een commissie van on derzoek aangewezen bestaande uit de heren Verschuur, Dekkers en v. Bladel, om de geloofsbrieven te onderzoeken van de op 29 Mei 1953 benoemd verklaarde leden van de raad. De rapporteur van deze corn, missie, de heer Verschuur, deelde mede de geloofsbrieven te hebben onderzocht en er geen bezwaren waren om deze leden in de raad toe te laten. Aldus werd besloten. Besloten werd aan J. Janson een vergoeding te verstrekken van 4.- per maand voor zijn dochtertje dat de Ulo-school in 's Bosch bezoekt. De voorzitter deelde nog mede dat was binnengekomen het ont werp gemeenschappelijke regeling Vleeskeuringsdienst. Deze dienst omvat het Land van Heusden en Altena en de Biesbosch. Op een informatie van de heer Verschuur omtrent de standplaat sen van het personeel antwoordde de voorzitter dat deze dienst be staat uit een directeur-veearts met standplaats Dussen en twee hulp- keurmeesters, waarvan een in Heusden en een in Werkendam standplaats heeft. Hierop werd het ontwerp door de raad goedgekeurd, waarna de voorzitter met gebed deze verga dering sloot.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5