De avonturen van BIM en BAM Wat is Centraal Brabant? HET WAPEN ÏAS BREECK WEK DE GAL IN UW LEVER OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 JULI 1953 FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden GELEGENHEIDSKLEDING %Cff: IHO" UC ;jS-~ vk-^ VJ-i Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen 2.8? geboden wordt, gij zoudt met nog groter welwillendheid Uw bijdrage geven en zo het ijverige comité nog meer in staat stellen, niets onbe proefd te laten, wat de gezellig heid van deze dag zou kunnen ver hogen. Gij begrijpt dat het nog al het een en ander kost, zo'n tocht, die practisch helemaal gefinan cierd moet worden door de mild dadigheid der burgerij. Maar nog ieder jaar heeft iedereen meege werkt; hebben de Waalwijkse au tobezitters graag hun auto's voor dit mooie doel afgestaan, hebben andere Waalwijkers voor versna peringen gezorgd, heeft het Rode Kruis voor de verzorging der ge brekkige ouden van dagen gezorgd, was de harmonie of de drumband paraat om hen weer feestelijk in Waalwijk binnen te voeren en gaf iedere Waalwijker wat hij missen kon; zo werkte heel Waalwijk sa men om dit eens genomen initiatief ieder jaar doorgang te laten vin den, en zo het mogelijk was, in steeds andere, steeds feestelijker vorm. Gun de ouden van dagen ook dit jaar weer hun uilstapje, laat hen voor een dag weer de zorgen en de lasten van de ouderdom ver geten, geef mild Uw bijdrage, wan neer daar aanstaande Zaterdagmid dag, morgen dus, om wordt ge vraagd. En wanneer de reizigers dan Dinsdagavond om 8 uur aan de Besoijense kerk arriveren en van daaraf met de harmonie St. Cris- pijn voorop naar 't Raadhuisplein trekken, waar de stoet ontbonden wordt, dan kunt U de verzekering hebben, dat ook U hebt bijgedragen tot het welslagen van deze dag. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DE LANGSTRAAT EN 'T LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA TE WAALWIJK. Bovengenoemd Fonds hield Dins- dabmiddag een vergadering van 't Algemeen Bestuur in Hotel De Twee Kolommen. Voor de eerste maal waren aan wezig burgemeester G. J. de Raadt van 's-Gravemoer en burgemeester J. Slot van Eethen. Na opening en verwelkoming door de voorzitter, de heer Jan Tielen, werd de agenda afgewerkt, waaraan wij 't volgende ontlenen De begroting voor 1953 is door de minister van Economische Za ken goedgekeurd. Er is een exploi tatietekort van 3770.50, waarvan 2927.22 gedekt wordt door de deelnemende instanties, terwijl het departement 742.88 bijdraagt. Mededeling werd gedaan van de herbenoeming en benoeming van leden door de aangesloten gemeen tebesturen, terwijl voor het dage lijks bestuur, dat hij acclamatie werd herkozen, een rooster van af treding zal worden opgemaakt. De gemeente Andel is als lid van 't fonds toegetreden, terwijl de hoop wordt gekoesterd dat ook Werkendam zal volgen. Door de leden burgemeester Smit van Sprang-Capelle en Prinssen van Raamsdonk werd verslag uit gebracht over de boeken en jaar stukken, die in orde werden be vonden. Het jaarverslag van de districts commissaris en het financiëel ver slag van de penningmeester wer den goedgekeurd Op 't eerste ho pen we nog nader terug te komen. De uitzetcapaciteit voor credie- ten werd bepaald op 66.800. Tenslotte bracht de districtscom missaris nog een verslag uit over de werkzaamheden van 1 Januari tot heren, waaraan wij 't volgende ontlenen Behalve de per 1 Januari 1953 nog in behandeling zijnde 7 cre- dietaanvragen tot een totaalbedrag van 12.000.werden in de loop van het le halfjaar 1953 in totaal 27 nieuwe credietaanvragen tot 'n totaal bedrag van 49.500 inge diend. In totdal werden dus in het afgelopen half jaar 34 credietaan vragen tot een totaal bedrag van 61.500.behandeld. Het gemid deld gevraagde credietbedrag be droeg dus 1800. i38). --Ja - antwoordde Harm vooral voor deze dame. Dit is juf frouw Van Vueren, de dochter van de eigenaar van het gebouw. Ze is hij aarzelde even en zei toen trots mijn verloofde. Zo -de verzekeringsman liet niets merken van zijn verbazing over zo'n gecompliceerd geval juffrouw Van Vueren, mijn naam is jKoningsbruggen. Lelijke strop voor uw vader, niet? Hoe is het met hem Gaat wel antwoordde Ma rian voorzichtig hij moet nog steeds rust houden. Het is 'n hele schok voor hem geweest. Dat snap ik, ja. Hij stond en zweeg. Marian be greep hoe moeilijk de situatie voor hem was. Wat moest hij zeggen? Hij wist natuurlijk wel, hoe de brand was ontstaan. Zo stonden ze tegenover elkaar, tot Marian opeens besloot, ferm de knoop door te hakken. 281) Bim en Bam zaten verschrikke lijk in de put, want de negers heb ben hun vriendje Luipaard gevan gen en nu willen ze soep van hem koken. Maar daar zullen Bim en Bam wel eens even een stokje voor «teken. Ze gaan naar de negerko ning, maken een diepe buiging voor hem en vragen of ze hem mis schien een pleizier kunnen doen met een zakje extra lékkere krui den voor de soep. De koning is dol op specerijen en heel z'n zwarte gezicht straalt als hij er aan denkt dat hij straks zo'n heerlijk soepje zal eten. Hij geeft de kok bevel alle kruiden in de soep te doen. Kijk dat arme luipaard eens angstig van uit de kooi waarin ze hem gestopt hebben, toekijken! Hij denkt na tuurlijk ook dat het kruiden zijn en begrijpt helemaal niet wat Bim en Bam van plan zijn. Maar als 't wa ter kookt, barst de pan met 'n ge weldige knal uit elkaar. Er zat bus kruit in het zakje! De koning en z'n zwartjes schrikken zich 'n on geluk en van die gelegenheid ma ken Bim en Bam gebruik om de kooi van hun vriendje open te ma ken en weg hollen ze. verheidsschool is een kleine fa briek, waarin aan de efficiency al le aandacht is besteed. We hebben de schoenmakers aan het werk gezien, de hand- en ma chinale schoenmakers, de smeden, de bankwerkerse de timmerlui en de schilders, in hun praktijkloka len, waar men zo dicht mogelijk de werkelijkheid van het vak bena dert. We zijn in de tekenlokalen ge weest, waar dikwijls de fraaiste constructie- en werktekeningen te bewonderen waren De leerlingen werkten met ani mo,en niet alleen omdat het toe vallig openbare lessen waren, maar omdat zij hier met een grote mate van zelfstandigheid al, mogen wec ken in de praktijk van het zelfge kozen vak. En daarnaast wordt er op de Nij verheidsschool voor Waalwijk en Omstreken naar gestreefd, de leer stof in een zo aantrekkelijk moge lijke vorm te gieten; we zagen een nieuwe onderwijsmethode van prof. Kohnstam, die als experiment thans op de school wordt toege past en waarin de vakleer en het algemeen vormend onderwijs in een plan zijn vervat. In de ruime cantine van de school is een tentoonstelling inge richt van het werk der leerlingen, de tastbare resultaten dus van het onderwijs dat aan deze school ge geven wordt. Het is geen show-ten toonstelling, waarop alleen het al lerbeste wordt tentoongespreid, al lerminst; men krijgt hier integen deel een reëel beeld van de presta ties der leerlingen, die alle niet even groot zijn, maar die toch door de bank een peil hebben bereikt, dat het beste pleidooi is voor de deugdelijkheid van het onderwijs. We zien er fraai en handig ver vaardigd smeed- en bankwerk, prachtige tuinmeubelen leggen ge tuigenis af van de kundigheid van timmermans- en schildersleerlin gen; van deze laatste zijn er vaak zeer originele en zeer goed uitge voerde reclameschilderingen; de eleciriciens maakten een licht reclame voor de SLEM; van de hand- en machinale schoenmakers zagen we degelijke fraaie schoenen en ook de jongste loot aan de stam, de cursus lederwaren, was er met goed afgewerkte artikelen verte genwoordigd. Voorts werd er nog een indruk gegeven van de leermiddelen, die voor het algemeen vormend onder wijs worden gebruikt, Dinjsdag en Woensdag, hebben was Vennema met zijn conclusies bij de inspecteur gekomen, en die conclusies lieten geen twijfel over. Het is een zaak zo helder als de dag had Vennema geconclu deerd. Ik heb Van Vueren zelf ge„ hoord en die bekent zonder omwe gen, de brand te hebben gesticht. Ja, ja had Blankwater toe gegeven maar zelfs die beken tenis is me niet voldoende. Er zijn meer mensen geweest die beken den wat ze niet gedaan hadden, al was het maar om een ander te dekken. Natuurlijk had Vennema triomfantelijk toegegeven daar aan heb ik ook gedacht. Ik 'heb me met die bekentenis niet tevreden gesteld. Ik heb de kellner Marinus gehoord en die wist te vertellen dat Van Vueren heel de dag in een wonderlijke staat had verkeerd, half verdoofd. Verder heb ik nog enkele getui genverklaringen, ik zal u de ver balen zo dadelijk laten brengen. Roozen zit ze uit te tikken en die komen in het kort hierop neer dat Van Vueren heftig meningsverschil heeft gehad met meneer Sartorius, u weet wel, die financiëel bij de zaak betrokken schijnt te zijn ge weest als geldschieter. In feite heeft Van Vueren Sartorius be- Deze vraag hebben we ons gesteld, toen we dezer dagen helemaal gratis een krant in de bus kregen, die de schone naam van „Centraal Brabant" draagt. Het blad dat 4 maal per jaar ver schijnt wordt in Tilburg uitgegeven en gratis verspreid in Centraal Brabant, dus ook in Waalwijk. Dit blad bevat niet alleen een groot aantal advertenties van Tilburgse zaken en winkels, maar zelfs ook enkele „ge degen" artikelen, die de lezer dus ook helemaal voor niets krijgt. Toch hebben we bezwaar tegen een van deze artikelen, dat stond afgedrukt in no. 1 van de 3e jaargang, die we de zer dagen in de bus vonden. Onder de kop „MENIGEEN BE NIJDT CENTRAAL BRABANT", wordt geschreven hoe bevoorrecht de inwoners van centraal Brabant toch wel zijn, omdat „Tilburg en Omgeving een caleidoscoop van Onderwijsinstellingen" is. En dan begint de schrijver een opsom ming te geven van alle mogelijke scho len en onderwijsinstellingen, waar de leergierige jeugd van Centraal Brabant terecht kan. Hij schrijft over de hulp die wordt verleend bij de beroepskeuze door het R.K. Beroepskeuzebureau in Tilburg, maar is er in Waalwijk ook niet een dergelijke instantie? Hij wijst op de Muloscholen in Til burg en in „verschillende dorpen"; spre kend over de Middelbare scholen noemt hij Boxtel en Dongen die een ware ont lasting betekenen voor de 3 middelbare scholen in Tilburg; hebben we in Waal wijk geen R.K. en Prot. Chr. H.B.S. en geen M.M.S.? Onder het hoofd Ambachtsonderwijs, spreekt hij over de Nijverheidsscholen van Tilburg, „die ieder jaar zelfs in de tijd van plaatsgebrek een groot contin gent leerlingen uit de buitengemeenten opneemt, zelfs al moest men jaarlijks tientallen leerlingen uit Tilburg zelf daar voor weigeren" (hoe menslievend!); en dan zijn er nog de ambachtsscholen van Boxtel en Veghel, de Schoenmakersvak scholen van Dongen en Drunen enz. Heeft de schrijver werkelijk nooit ge hoord van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, waar naast op leidingen voor timmeren, schilderen, elec- VERHUUR VAN VOOR DAMES EN HEREN. MEEUWIS 's-HERTOGENBOSCH HINTHAMERSTRAAT 137 Telef. 5500 zeer veel ouders van de gelegen heid gebruik gemaakt hun zoons aan het werk te zien en hun vor deringen te kunnen bewonderen; zij werden rondgeleid en te woord gestaan door directeur en leraren en het behoeft geen betoog, hoe nuttig dit contact tussen ouders en school is, zowel voor het onderwijs als voor de toekomst der leerlin gen, om welk laatste alles begon nen is. R.K.C. ONDER EEN NIEUWE VOORZITTER. Op de onlangs gehouden jaarvergade ring van R.K.C. is in plaats van de heer M. van Hooff de heer J. F. van den Hoogen tot voorzitter gekozen. Voor de heer M. Swinkels die zich niet meer als bestuurslid herkiesbaar stelde werd de heer A. Hensen gekozen. De overige bestuursleden werden alle herkozen; de functie van secretaris zal in onderling overleg van de bestuursleden door een dreigd en hem practisch de deur uitgeschopt. Een en ander is me bevestigd door Van Vueren's doch ter, die ik ieder woord uit haar mond moest trekken Dat is 'n las- tig meisje. Een heel pienter meisje en aardig ook wierp Blankwater er tussen. Daar heb ik zo niet op gelet antwoordde Vennema en in zijn I loon lag een duidelijke terechtwij- j zing en verder is bij het onder zoek door deskundigen gebleken, dat in het gangetje tussen de woon kamer en de achterzaal overduide. lijke sporen van brandstichting aanwezig waren. Het rook er zelfs nu nog naar petroleumtrouwens Van Vueren zegt dat hij de brand aangestoken heeft met in petroleum gedrenkte vodden. Ik begrijp vervolgde Vennema dat het U tegen de borst stuit de zaak tegen Van Vueren te openen, omdat hij een oude vriend van U is, maar dat weegt niet op tegen Uw.tegen on ze plicht. Ja, ja sneed Blankwater ongeduldig af - ik weet dat alle maal wel. Ik hoop dat je het niet erg vindt, dat ik die getuigen zelf óók nog eens ondervragen wil? Vennema keek alsof hij een lelijk drankje had ingeslikt. triciëtj, smeden-bankwerker, ook cur sussen worden gegeven in het hand- en machinale schoenmaken en in het ver vaardigen van lederwaren. Weet hij werkelijk niet, wanneer hij spreekt over de Tilburgse textielscholen, dat Waal wijk ook zijn Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie heeft? Is er alleen in Tilburg maar een huis houdschool, „waar nu een volledige cur sus voor Costumière-Coupeuse" is? Heeft Waalwijk niet zijn R.K. Huis houd- en Industrieschool, waar de meis jes ook voor costumière en coupeuse, voor schoenstikster enz. kunnen leren? Kijk eens, we gunnen Tilburg van har te de prachtige onderwijsinstellingen en we mogen het 'niet afkeuren, dat daar reclame voor wordt gemaakt. Maar laat Tilburg zich alsjeblieft niet gaan ver eenzelvigen met „Centraal Brabant"; laat 't advertentieblad dat die mooie naam draagt niet de zaken zo voorstellen, als of in Tilburg alleen maar goede winkels zijn, alsof alleen in Tilburg maar iets te doen is, alsof alleen in Tilburg (of in plaatsen die ver genoeg van Tilburg af liggen!) maar de onderwijsinstellingen zijn, waarom „menigeen centraal Bra bant benijdt". Laat men wanneer men zegt de be langen van Centraal Brabant te behar tigen dit objectief doen en zonder enig chauvinisme; als Waalwijk wel tot het centraal Brabantse verspreidingsgebied van „Centraal Brabant" behoort, laat men het dan ook rekenen tot het cen traal Brabantse onderwijsgebied. Het gaat hier om een ernstige tekort koming in dit artikel of er is sprake van enghartig chauvinisme. Wij kunnen dat ook,;j In Waalwijk zijn: 11 lagere scholen, 2 katholieke en 1 Nuts-Ulo-school, 1 R. K. H.B.S. a en b, 1 R.K. M.M.S,, 1 Prot. Chr. H.B.S., 1 R.K. Middelbare Handelsavondschool, 1 Middelbare Vak school voor de Leder- en Schoenindus trie, een Nijverheidsschool voor Waal wijk en Omstreken, bevattende afdelin gen: Schoenen, Lederwaren, Smeden- Bankwerken, Electro-techniek, 'timmeren en schilderen; 1 R.K. Huishoud- en In dustrieschool, 1 Mater Amabilischool, 1 Sociale School der K.A.B. Wij geloven dat dit verhoudingsge wijs nog wel meer is dan waarop Til burg kan snoeven 1 van hen worden bekleed. Deze functie was tot nog toe in handen van de heer v. d. Hoogen. De elftal-commissie zal voor het ko mende seizoen bestaan uit de heren: de Werd, F. Hensen, L. de Vaan, J. Leytens en D. Donhuizen. CONCERTEN TIJDENS DE STADSFEESTEN. Dezer dagen vergaderden ten ge meentehuize het dagelijks bestuur van de Stichting „Stadsfeesten Waalwijk 1953" en de besturen en directeuren van de zangkoren ,Tot Bloei der Toonkunstde Chr.' Ge mengde Zangver. „Hallelujah" en „Oefening en Vermaak". Door de zangkoren was het na volgende programma ingezonden 1. Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst", dir Jos. Loinbarts: a. Een nieuw lied van 'n meisje en een schipper van H. J. den Hertog; b. 2 koralen uit „Weihnachts- oratorium" van J. S. Bach. 2. Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" dir. Mej. Ant. Blom: a. Hymne van Pijlman; b. Sanctus van Piet Kiel; c. Die Himmel erzahlen uit „die Schöpfung" Jos Haydn. 3>. Gemengd koor „Ooefening en Vermaak", dir. Louis Sars. a. Einzug der Gaste uit „Tann- hauser" van Richard Wagner; b. Koor der landlieden uit „Ca- valleria Rustieana" van P. Mascagni c. Triiomfkoor uit „Aïda" van G. Verdi. 4. Gezamenlijke koren: a. Ave Verum van W. A. Mozart. b. Jerusalem uit „I. Lombardi" van G. Verdi. c. Neerland en Oranje van E. Elgar. d. Halleluja uit „der Messias" van G. Handel. e. Wilhelmus. Daar het de bedoeling is, dat de Begrijp me goed -vervolgde Blankwater dit is geen kwestie van wantrouwen of zo. Je hebt hier keurig en snel werk geleverd. Maar twee weten meer dan één. En wel licht. kijk, ik ken die mensen aL lemaal. Ze zien in mij niet alleen de politieman. Misschien laten ze tegenover mij nog iets los Maar wat dan in vredesnaam riep Vennema ongeduldig de man heeft bekend, de getuigenver klaringen wijzen alle in dezelfde richting, sporen van brandstich ting zijn gevonden.. Ja, ja weerde Blankwater vermoeid af maar ik kan me aan de indruk niet onttrekken dat dit van het begin af te veel als een bewezen zaak is aangenomen, Ven nema. Van Vueren met z'n verkla ring te bevestigen. Maar heb je wel alles in het werk gesteld om te pro beren die verklaring te ontzenu wen Vennema keek alsof h(j water zag branden. Nee antwoordde hij scherp ik ben er natuurlijk niet van uitgegaan, dat die man door de po litie min of meer geprotegeerd moest worden.. (Wordt vervolgd). Loonopzand 4, Sprang-Capelle 2, Veen 2, Waalwijk 14, Werkendam 1. Van de 34 behandelde crediet aanvragen werden er 8 geweigerd en 2 ingetrekken, terwijl 19 cre dietaanvragen werden toegewezen tot een totaal bedrag van 28.750. Per 30 Juni 1953 waren nog 5 aan vragen in behandeling. Het Dagelijks Bestuur vergaderde in de afgelopen periode 4 maal. Bovendien werden door de dis trictscommissaris in het le halfjaar 1953 als vertegenwoordiger van 't Ministerie van Economische Zaken in totaal 22 aanvragen ingevolge de Sociaal Economische Hulpverle ning aan Zelfstandigen behandeld. De meeste van deze gevallen kon den, na overleg met de vertegen woordiger van het Ministerie van Sociale Zaken, met de Dienst Maat schappelijke Zorg van de diverse gemeenten tot bevredigende oplos- ning worden gebracht. De vergadering werd daarna ge sloten. BENOEMD. Door de Bisschop van den Bosch is de ZeerEerw. heer Pastoor A. van den Brekel, van de Parochie St. Clemens, be noemd tot geestelijk adviseur van de Ned. Kath. Bond van Hotel-, Café, Res tauranthouders en Slijters H.O.C.R.E.S., afdeling Waalwijk. GESLAAGD. De heer J. Brok, St. Antoniusstr. alhier, slaagde dezer dagen te Den Bosch voor het examen vakbe kwaamheid Tabaksdetailhandel. DE GEBOUWEN VOOR DE SLEM WORDEN OPGETROKKEN. Wie thans het SLEM-terrein ten wes ten van de Kerkstraat bezoekt (we kon den eigenlijk beter al gaan spreken van TJ zult 's moreens „kiplekker" uit bed sprineen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter'* Leverpilletje*. Weet u zei ze moeilijk hoe het is gebeurd? Hij knipte listig met de ogen en stelde een wedervraag: Weet u het Ik weet het. Zo antwoordde, hij -u weet het. Tenminste, u denkt dat u het weet, niet - Marian staarde hem verbaasd aan. Harm fixeerde 't gezicht van de man tegenover hem. Konings- bruggen keek zo zonderling, het was net of hij iets achter de hand hield. Ja, ik denk wel dat ik 't weet -zei Marian, nu zeer op haar hoede, Wat bedoelt u daarmee - Kijk maar niet zo benauwd, juffrouw Van Vueren. Opeens glimlachte de man en ze vond dat hij een aardig gezicht had. Hij leek te vertrouwen. Ach, bedacht ze, was er tenslotte nog iets te beder ven, nu haar vader openlijk had verklaard dat hij zelf de brand in zijn huis gestoken had U moest eens even met me meekomen, allebei ging de ver zekeringsman voort ik ben ei genlijk erg blij dat u er bent, juf frouw Van Vueren. bent hier na tuurlijk bekend, u kent het huis van haver tot gort. Misschien kunt 'Over het gehele uitgestrekte terrein ligt thans het materiaal voor de andere hallen opgeslagen. De fa. Boeken is reeds begonnen aan de machinehal, waarvoor de grootste tent van Neder land wordt gebruikt. Voorts zijn de plannen klaar voor een sierlijk secretariaat, waarin ook de Press-room, en een lokaliteit voor poli tie en brandweer is ondergebracht. De beplanting wordt steeds uitgebrei der en steeds mooier; de wegen en plei nen op het terrein zijn nagenoeg alle maal bestraat; en zo naderen de voor bereidingen steeds meer het hoogtepunt van de Waalwijkse Stadsfeesten, de in ternationale tentoonstelling voor Schoe nen, Leder, Lederwaren, aanverwante artikelen en mode, die van 21 tot en met 31 Augustus in Waalwijk gehou den zal worden onder de steeds meer bekendheid krijgende naam „SLEM". DE NIJVERHEIDSSCHOOL ZETTE HAAR POORTEN OPEN De Nijverheidsschool voor Waals- wijk en Omstreken heeft Dinsdag en Woensdag haar poorten wagen wijd opengezet om de ouders dei- leerlingen en alle andere belang stellenden de gelegenheid te geven kennis te maken met de school eri met de werkwijze van de school, kennis te nemen ook van de vorde ringen van de leerlingen en de re sultaten van deze vorderingen. De Nijverheidsschool kan in derdaad gerust haar poorten open zetten, want zij heeft niets te ver bergen, dat niet gezien zou mogen worden, zoals ons is gebleken toen wij van de gelegenheid gebruik maakten en ook de openbare lessen en de tentoonstelling bezochten. Het eerste dat opvalt en dat ei genlijk iets minder gunstigs is, is dat de ruimte waarover deze zich steeds meer uitbreidende school beschikt, veel te klein is; we zagen lokalen, waarin de leerlingen zo dicht op elkaar moesten zitten dat de leraar amper gelegenheid had tussen de werkstoelen door te lo pen. Maar gelukkig vernamen we, dat de plannen voor uitbreiding in een vergevorderd stadium verke ren en dat men goede hoop heeft dat de school eerstdaags met een etage verrijkt zal worden. We zijn door alle theorie- en praktijklokalen gewandeld en we hebben kunnen zien hoe er met de beschikbare ruimte is gewoekerd, hoe rationeel alles is benut. De Nij- u me wel een beetje wijzer maken. Want ik sta hier voor 'n raadsel. Ik vindt het een ellendige zaak inspecteur Blankwater steunde het hoofd in de handen Kort van Vueren heeft zich wel tot over zijn oren in de put ge werkt, en ik moet eerlijk zeggen, opper, dat ik wel wou dat ik hem er uit kon halen, al is dat zeker mijn taak niet. Inspecteur Blankwater was ei genlijk igeen inspecteur, hij was luitenant van de Rijkspolitie, maar ieder noemde hem inspecteur als in de dagen toen Breeck nog ge meentepolitie had. De inspecteur had zojuist 'n moei zaam onderhoud achter de rug met de jonge Adjudant Vennema, die hij in gedachten wel eens Vinnema* noemde, omdat het zo'n vinnig dienstkloppertje was. Tussen de in specteur en de adjudant was niet zo heel veel sympathie verloren, want terwijl Blankwater gemoede lijk was en bezadigd, en tact ver langde ook van zijn ondergeschik ten, stond Vennema op het stand punt „dienst is dienst" en kende geen pardon voor overtredingen. Vennema was jong, actief; Blank water werd al een dagje ouder. Inzake de brand in Het Wapen De behandelde credietaanvragen kwamen uit de volgende gemeen ten: Andel 1, Dongen 1, Drunen 1, Geertruidenberg' 3, 's-Gravenmoer 1 LTpnC'lpn 3 LTrtcyp_7wQln-\\rP 1 park!) ziet reeds het geraamte van een hal de lucht in steken. Het personeel van de fa. Doorman en Beuks is druk doen de deze eerste hal geheel in gereedheid te hrennen.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2