I; UfRIGLEY Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN DAHP0 ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG CAPELLE m DE OUDEN VAN DAGEN OP REIS. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN VRIJDAG 3 JULI 1953 1 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO 76e JAARGANG No. 53 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 ceni per mm. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002, TELEGR.-ADRES „ECHO" snux FA-WI-CO. Dinsdagavond werden in een verga dering van de R.K. Winkeliersvereni ging de plannen besproken over een in het najaar te houden middenstandsbeurs Fa-Wi-Co. De vergadering was het een parig eens over het houden van deze beurs, maar over de organisatorische op bouw wilde men zich over enkele weken nog nader beraden. Het bestuur zal dan ook op de volgende vergadering met concrete plannen ter tafel komen, waar na de organisatie kan beginnen. Men hoopt deze middenstandsdemonstratie in September te houden. De voorzitter deed in deze vergadering ook nog mededeling over het bereikte resultaat aangaande het winkelsluiten op Zondag. HONDENSPORT. Zondag j.l. namen twee leden van de Dresseerclub De Verdediger, de heren C. Karbijn en J. Aarts, deel aan de twee de Kringwedstrijd om de v. Hoek-wissel- beker. Beide honden waren afstamme lingen van Karto. Zij wisten resp. de eerste en derde prijs te behalen en hier mede de puntenachterstand die zij in de eerste wedstrijd hadden opgelopen om te zetten in een grote voorsprong, waar door zij in het bezit kwamen van de wisselbeker. JIU-JITSU DEMONSTRATIE. Zaterdagavond werd in de zaal van Th. Elshout een Jiu-Jitsu demonstratie gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Deze avond werd medewerking verleend door de Judo-clubs uit s-Bosch, Waalwijk, Tilburg. Deze demonstratie stond onder leiding van de heer van Unen, een van de bekendste leiders uit Nederland. Deze gaf de nodige toelich ting, die de leek de nodige inzichten in deze sport verschaften. Alle Jiu Jitsu- graden welke internationaal erkend zijn, werden gedemonstreerd, alsmede wed strijden in zelfverdediging tegen een of meerdere personen. Velen hebben deze avond dan ook kennis kunnen maken met een sport die in Drunen nog weinig bekendheid geniet. Deze kennismaking is zeer zeker geen slechte geweest. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. Ouden van Dagen. De Ouden van Dagen zullen Don derdag 9 Juli weer hun uitstapje maken. Zoals andere jaren is dit weer mogelijk door de grote activi teit van het organiserende comité, dank zij de financiële bijdragen van de huis-aan-huis-collecte en de hulp van de particuliere autobezitters. Enige maanden geleden werd er ge danst ten bate van de kas van de oudjes. Het doel van het uitstapje is nog een geheim. R.K. Jonge Boeren. De R.K.J.Bafd. Elshout, hield een algemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Muskens, opende met de christelijke groet en heette allen welkom, speciaal de technische adviseur de heer D. v. d. Brink, en gaf daarna 't woord aan de secretaris, de heer M. v. Herpt, voor de notulen der vorige verga dering. Deze werden onder dank goedgekeurd. Daarna gaf de secretaris een fi- nanciëel overzicht van de onlangs gehouden sportdag. Met een flink batig saldo voor de afdeling is deze verlopen. Met het voorstel om een excursie te houden naar de proet- boerderij „De Schothout", naar de Veeartsenijschool te Utrecht en een bezoek aan de K.R.O.-studio te Hil versum, ging de vergadering vlot accoord. Ook maakte men geen be zwaar om, wanneer in de komende weken een beroep zou worden ge daan op de leden, op een bedrijf werkzaamheden te gaan verrichten Hierna werd de vergadering ge sloten met de christelijk groet. Onderwijzeres. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de R.K. Meisjes school hebben zich slechts vijf sol licitanten gemeld. Naaischool. Aan de Naaischool alhier slaag den voor het diploma Lingerie de dames: G. v. Huiten, B. v. Stiphout, R. v. Ierland, N. Pulles, B. Vrijhoe ven en E. de Leijer. Voor het diploma Costumière slaagden de dames J. Willems, J. Kempenaars, J. de Munnik, R. v. Heeswijk en C. v. Kuik. Voor de in September a.s. te be ginnen nieuwe cursussen kunnen leerlingen zich opgeven bij de Eer waarde Zusters van de Maria- stichting te Elshout. Oprichting K.A.J. Door het bestuur van de K.A.B., afdeling Elshout, is besloten om ook een afdeling van de K.A.J. op te richten. De jonge arbeiders uit de parochie zijn uitgenodigd voor een samenkomst op Dinsdag 7 Juli om 8 uur in het parochiehuis. Een vrij gestelde uit Tilburg zal aanwezig zijn om het doel van de K.A.J. uit een te zetten en eventuele vragen te beantwoorden. Het bestuur van de K.A.B. rekent op een grote opkomst en zal zorgen voor een behoorlijke tractatie en een aangename avond. Heilige Priesterwjj ding en Eerste Plechtige H. Mis. Op 26 Juli a.s. zal te Oudenbosch de Heilige Priesterwijding plaats vinden van onze dorpsgenoot A. v. d. Heijden, missionaris van de H. Familie, door Z. H. Exc. Mgr Jos Baeien, Bisschop van Breda. Daarna zal missionaris van der Heijden op Zondag 2 Juli om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes Geboorte te Vlij men zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. De buurt komt dezer da gen in vergadering bijeen om dit plechtig gebeuren niet stilzwijgend te laten voorbijgaan. P.V. De Zwaluw. Voor de duivenliefhebbers is het Zondag weer een drukke dag. Er zal eerst een africhtingsvlucht plaats hebben met jonge duiven vanuit Wernhout België. De tweede vlucht heeft plaats vanuit Pont St. Maxence, een afstand van 325 km, waarvoor de duiven Vrijdagavond worden ingekorfd. Dan nog de grote vlucht van uit Limoges. Laat ons hopen dat het weer be ter is dan op de vlucht vanuit St. Vincent, want van de Combinatie zijn nog maar 5 duiven thuis. Geslaagde Missietentoonstelling. Maandag was het de laatste dag van de Missieten toonstelling, die in het Patronaat werd gehouden. De grote zaal was tjokvol, want de trekking van de grote loterij zou plaa.s vinden door notaris Huij- bregts. Mich. v. d. Bosch was de gelukkige winnaar van de le prijs, een prachtige haard, terwijl de 2e hoofdprijs, bestaande uit een vol ledige keukenuitzef, terecht k,wam bij de heer Heesbeen, Oude Haven te Haarsteeg. Na afloop van de trekking dank te Mevr. v. Wagenberg-de Beer al len die hadden bijgedragen tot het welslagen van deze tentoonstelling, vooral ook de werkers, die drie da gen belangrijk werk hebben verzet. Met een aansporing aan alle jonge meisjes om zich aan te sluiten bij de Missienaaikring, besloot zij haar dankwoord. Hierna sprak de ZeerEerw. Heer Pastoor Heesakkers nog enkele dankwoorden. E. H. B. O. De E.H.B.O. afdeling Vlijmen nam deel aan de jubileumwedstrfjden Van de R.K. Nationale Bond van EHBO te Oss. Vlijmen wist met een herenploeg junioren de le prijs te behalen mei 227 punten. Dit was zeker een mooie prestatie, daar lo ploegen in deze afdeling deelna men. Vergadering De Zwaluw. Zaterdag 4 Juli maandvergade ring van De Zwaluw in café B. Ore- mans De agenda is zeer belangrijk, daar de grote t.b.c.-vlucht weer Voor de deur slaat. Alle leden wor den zeker verwacht. Maandvergadering Rozenjacht. Zondag maandvergadering van Rozenjacht in café A. v. Vugt. Met het oog op de belangrijke agenda worden alle leden verwacht. BONDSCONCOURS SCHUTTERSGILDE ST. JORIS. Het derde bondsconcours van de Lang straatse Schuttersgilden St. Joris behoort weer tot het verleden. Dank zij de gunstige weersgesteldheid was de opkomst groot en dat bevorder de vanzelfsprekend de resultaten. De onderlinge krachtsverhouding was eveneens niet groot en dat maakte de spanning nog groter; het gevolg daarvan was dat in de standenlijst niet veel ver anderingen voorkwamen. Het wa s vooral [St. Catharina uit Herpt_dat de toon aangaf en het hoog ste aantal punten behaalde. De uitslagen waren: Korps1 St. Catharina Herpt: 2 St. Blasius Heusden; 3 St. Jan Kaats heuvel; 4 O.L. Vr. Schuts Elshout: 5 St. Ambrosius Baardwijk; 6 St. Ambrosius Haarsteeg; 7 St. Joris Nieuwkuijk; 8 Ju liana Vlijmen; 9 St. Crispijn Besoijen. De strijd om hef koningskruis had eveneens een spannend verloop en de stand daarvan is na het derde concours: 1 A. de Kort; 2 B. van Kuik; 3 W. van Bokhoven; 4 W van den Broek; 5 W. Venis; 6 Fr. v. d. Wiel; 7 G. van 'He- mert; 8 A. Mommersteeg; 9 J. v. Hulten. De eerste 10 prijswinnaars voor de personele prijzen waren: 1 M. v. Leeu wen; 2 B. v. d. Hoven; 3 Gus. de Kort, 4 G. van Hest; 5 Chr. Klerks; 6 Th. Pullens; 7 A. de Kort; 8 A. van Buul; 9 M. Kops; 10 G. v. d. Eijnde. SUCCESSEN. Het was voor de paardenfokkerij al hier een succesvolle dag de premie-keu ringen van landbouwtuigpaarden dié de ze week te St. Michielsgestel zijn ge houden. Onze dorpsgenoot de landbouwer en paardenfokker W. v. d. Brandt, die reeds grote bekendheid geniet met zijn twee Beroemde hengsten Helma en Jurist, zag zijn arbeid op genoemde keuring wel zeer beloond. Zo werd zijn merrie Matrone in de A-klasse tot ster-merrie verheven en in de B-klasse werd zijn merrie Nieuwburga eveneens met de ster ver heven, een prestatie die zeker het ver melden waard is. Twee veulens van dezelfde eigenaar werden in het stamboek ingeschreven. Het mag zeker wel een bijzondere prestatie worden genoemd. Belangrijke opdrachten. De navolgende opdrachten wer den verstrekt aan de firma De Veer en Schellekens alhier: door het gemeentebestuur van Wijk en Aalburg, bij onderhandse overeenkomst, het reconstrueren van diverse wegen voor een bedrag van 92.750.—; eveneens bij onderhandse over eenkomst, door de Provinciale Wa terstaat, het herstel van de door 't water beschadigde dijken onder de gemeenten Almkerk en Capelle voor een bedrag van 81.000. na openbare aanbesteding, door 't gemeentebestuur van Veen, het ver beteren van de Wielstraat en Kruis straat voor een bedrag van 61.500.; eveneens na aanbesteding, door het gemeentebestuur van Giessen, het verbeteren van steeg voor een bedrag van 47.000. Kruisboogconcours. Het kruisboogschuttersgezelschap „Al doende leert men", nam Zon dag j.l. deel aan het internationaal kruisboogconcours, hetwelk op de banen van het kruisboogschutters gezelschap „Diana" te Eindhoven werd gehouden. Ondanks dat er verschillende verenigingen uit Bel gië aan dit concours deelnamen, wisten de Herptse schutters nog met enkele prijzen huiswaarts te keren. Het eerste viertal behaalde in korps A de 5e prijs; ook het tweede viertal behaalde de 5e prijs in korps B. Bij de extra aanbieding voor viertallen behaalde het viertal: P. Fitters Mz., H. v. Bladel, Henk van de Pol en Jan v. Hulten de 4e prijs. Op de personele banen behaalde Rinus Fitters Mz. de 1ste prijs; hij moest hiervoor vijf rozen schieten. Mooi succes. Het Heusdens Dubbelmannen- kwartet „Cantabilé" nam Dinsdag j.l. deel aan het zaal-concours te Utrecht. Het Dubbelmannenkwartet dat onder leiding staat van hun dirigent de heer L. Groen, behaalde een le prijs in de ere-afdeling met 347 pt Burgemeester Smit biedt H.M. de Koningin Sprang-Capelse geschenken aan. voorbij H. M. de Koningin reed, die door allen hartelijk werd toegejuicht. Na dit bezoek aan het paleis splitsten zich de wegen van de ouden van dagen van Sprang en Capelle en reed de groep Sprang in de richting Driebergen, waar „Ons Centrum", het vacantieoord van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale werd aangedaan en waar het uit meer dan 100 personen bestaande gezelschap hartelijk 'werd ontvan9en- Nadat een verfrissende dronk was aangeboden, werd hier het middagmaal opgediend, In een hartelijk welkomstwoord werd het gezelschap in een mooie zaal aan de keurig gedekte tafels door de leider van „Ons Centrum" welkom geheeten, waarna dhr. C. Braspenning, districts bestuurder van genoemde bond, namens het hoofdbestuur het gezelschap op de hem eigen wijze toesprak en wees op de mooie gelegenheid van Ons Centrum voor dergelijke gelegenheden en als va- cantieoo.rd in deze schitterende omge ving. De leider van het gezelschap de heer W. van Willigenburg, maakte van deze gelegenheid gebruik om de oudjes een prettige dag toe te wensen en de auto bezitters hartelijk te danken voor hun medewerking, daarbij reeds een beroep op hen doende voor volgende jaren. Namens de ouden van dagen sprak de heer E. Barbier een dankwoord tot het bestuur der Oranjevereniging en wees daarbij op de ten goede gewijzigde tijds omstandigheden, nu er in tegenstelling met vroeger voor de ouden van dagen wordt gezorgd en hen zelfs zulk een mooie tocht wordt aangeboden, wat door het gezelschap met een luid applaus werd onderstreept. Het gezelschap deed daarna de wel verzorgde dis alle eer aan en liet zich het uitstekende maal goed smaken. Als bijzonderheid mogen wij vermelden dat de kok een leuke rijm, op dit uitstapje Daartoe in staat gesteld door de auto bezitters en de burgerij, kon de Oranje vereniging Juliana alhier de ouden van dagen j.l. Dinsdag weer het jaarlijkse uitstapje aanbieden. Nadat de oudjes te pl.m, 8 uur aan huis waren afgehaald, werd de stoet aan het Westeinde opge steld, waar te half negen werd aange sloten bij de ouden van dagen uit Ca pelle en de tocht een aanvang nam. In opgewekte stemming en onder schitterend weer, toegewuifd door de bevolking die de oudjes een prettige dag toewenste, werd naar Waalwijk gereden, om via Heusden en Zaltbommel naar Utrecht te gaan. Erg vlot ging dit in het begin nog niet, want hier en daar had men reeds met pech te kampen, maar dit kon de goede stemming van het gezelschap niet bederven. Het doel van de tocht, was allereerst een bezoek aan Paleis Soestdijk en om daar tijdig te arriveren, schoot het „koffiedrinken" er bij in en kwam men om pl.m. kwart voor twaalf bij het paleis aan, waar, nadat de ouders van Jan de Rooij aan H.M. dé Koningin waren voorgesteld, de colonne langzaam slaande, op de pudding had aange bracht. Het behoeft nauwelijks gezegd dat de kok en zijn helpers en helpsters tot slot ook op de meest hartelijke wijze voor de goede zorgen werden bedankt. Nadat nog enige tijd op het terrein van Ons Centrum was doorgebracht en daarbij dit vacantieoord meer in het bij zonder was bezichtigd, werd de reis voortgezet en ging het via Doorn en Amerongen naar Arnhem, om vervolgens over Nijmegen naar Grave te gaan, waar in de speeltuin wederom een consumptie werd aangeboden en enige tijd gezellig werd doorgebracht. Om pl.m. .8 uur werd de thuisreis aanvaard en om half tien werd het Oost einde van Sprang weer bereikt, waar de colonne reeds werd opgewacht door de harmonie Marijke. In optocht ging het vervolgens onder enige vrolijke marsen naar het gebouw van de Chr. Volksbond, waar de stoet werd ontbonden en de oudjes verder naar hun woning werden gebracht. De oudjes hebben zich de hele lange reis bijzonder goed gehouden en waren allen zeer voldaan en dankbaar voor het gebodene. Een woord van dank aan de autobezitters, de chauffeurs van een 2- tal bussen van de A.L.A.D., de ver pleegsters van het Rode Kruis en de EINDDIPLOMA. Aan de R.K. Middelbare Handels avondschool te Waalwijk slaagde onze dorpsgenoot de heer G. van Helden DJz. voor het eindexamen 5e klasse. WEEKEND-VLUCHTEN. De postduivenver. De Luchtvaart houdt dit week-end een tweetal vluch ten, a.s. Zaterdag van 'Limoges en Zon dag van Pont St. Maxence. Voor deze laatste vlucht worden de duiven Vrijdag 3 Juli a.s. des avonds van 79| uur in het clublokaal, café Cové-v. d. Haart ingekorfd. Voor een te houden oefen- vlucht met jonge duiven vindt inkorving Zaterdagavond plaats. GESLAAGD. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen werd het vakdiploma detailhan delaar in goud, zilver, juwelen en aan verwante artikelen behaald door de heer L. Both alhier. OPBRENGST COLLECTE. De in de gemeente Sprang-Capelle gehouden Rode Kruiscollecte bracht het mooie bedrag van 537.85 op. naar Soestdijk met ontvangst door H.M. de Koningin. Dinsdag 30 Juni, een bijzondere dag, de dag van de Ouden van Dagen uit onze gemeente, die begunstigd door prachtig zomerweer een autotocht maak ten naar Soestdijk, waar zij op het Ko ninklijk Paleis door H.M. Koningin Juli ana werden ontvangen. Uitgeleide gedaan door vele familie leden en kennissen vertrokken ongeveer half negen bij de Koningin Julianaschool 112 oudjes uit Capelle en Vrijhoeve-Ca- pelle met 13 leden van het 'Comité Ou den van Dagen in 26 luxe auto's en een touringcar van Musa-Express over Win terdijk en Hogevaart en door Vrijhoeve- Capelle naar Sprang, waar het gezel schap Ouden van 'Dagen uit Sprang met leden van het comité in 10 auto's en 2 touringcars de colonne aanvulde. Via de Heusdense en Nederhemertse brug werd naar de grote verkeersweg Den BoschUtrecht gereden, welke weg even voor Zaltbommel werd bereikt» Om Utrecht heen werd deze weg gevolgd in de richting Hilversum met de bedoeling in hotel Rading aan de Utrechtseweg de koffie te gebruiken. Als gevolg van op onthoud door onklaar raken van een auto en het door enkele chauffeurs Ni Utrecht inslaan van een verkeerde rich ting, alsmede door wachten voor een spoorwegovergang, kon het hotel niet meer op de vastgestelde tijd worden be reikt, en kon Eet kopje koffie jammer ge noeg niet gebruikt worden. Voor het bezoek aan het Koninklijk Paleis moest tijdig worden opgesteld, omdat meerde re groepen zouden defileren. Na forme ring van de colonne met de Sprang-Ca pelse oudjes voorop, gevolgd door groe pen uit Kamerik, Wolvega, Sleeuwijk en verschillende dames-helpsters, is hier ze ker op zijn plaats. Wij zijn er zeker van dat allen nog lang aan deze mooie dag zullen terugdenken. CHR. BOUWARBEIDERS. In verband met de komende vacantie voor de bouwarbeiders, zal de afdeling Sprang van de Chr. Bouwarbeidersbond a.s. Donderdag 9 Juli in de zaal van de Chr. Volksbond in vergadering bijeenko men, o.m. ter inlevering van de vacan- tiebonnen. Aanvang half acht. Haps, reden de auto's langzaam langs het bordes van het Paleis voorbij Hare Majesteit, die de inzittenden vriendelijk toewuifde. Tevoren, ongeveer 12.15 uur, werden de Edelachtbare Fleer Burge meester A. Smit, henevens de voorzitter van het comité Ouden van Dagen de heer L. Poldervaart en Mevr. D. Schoon- dermark-Ockers, comité-lid, alsmede de heer en mevr, de Rooij uit Sprang, de ouders van de door de Duitsers gefusil leerde Langstraatse verzetsheld Jan de Rooij aan de Koningin voorgesteld. Tij dens deze voorstelling bood de heer Pol dervaart Hare Majesteit namens de schoenfabriek Fa. Hessels een paar prachtige damesschoenen aan en burge meester Smit uit naam van de Fa. Kerst S> Oerlemans een paar mooie van lama- leer vervaardigde herenschoenen voor Z.K.H. Prins 'Bernhard aan. Mevr. Schoondermark overhandigde namens 't comité een bouquet bloemen, anjers, de lievelingsbloemen van Hare Majesteit, waarna tenslotte de ouders van Jan de Rooij een wandbordje met het monu ment op het graf van hun zoon aanbo den. De Koningin toonde zich zeer ver heugd en onderhield zich enige ogen blikken op ongedwongen wijze met de leden van de deputatie, vroeg verschil lende dingen en liet zich door de burge meester inlichten over schade, aange richt door de Februariramp. De comité leden waren verrast over de innemende en vriendelijke wijze, waarop Koningin Juliana hen tegemoet trad. Nadat de laatste wagen gepasseerd was, vertrok ook de deputatie en sloot zich aan bij de groep, die naar restaurant „Eemland" reed, waar de inwendige mens versterkt zou worden en waar een warme maaltijd wachtte. De tafel werd door de dames en heren alle eer aangedaan. Voor met de maaltijd werd begonnen richtten de voorzitter van het comité en burgemees ter Smit zich met een korte toespraak tot de aanzittenden, terwijl de oud-Ca- pellenaar de heer J. Paans, behorende tot de Staf van Z.K.H. Prins Bernhard, en door wiens ijveren en medewerking de tocht naar Paleis Soestdijk zo vlug werd verwezenlijkt, zich in zijn functie van Hoofdbestuurslid van de Bond van Nederlandse Militaire oorlogsslachtof fers met een korte speech tot oudjes en comité richtte. Deze korte redevoeringen werden met een stevig applaus besloten. Ongeveer 3 uur, na beëindiging van de maaltijd, vertrok het gezelschap in de richting Soesterberg, waar men toevallig getuige was van een demonstratie van Belgische parachutisten, waarbij tot tweemaal toe een aantal parachutisten werden afgeworpen, hetgeen een mach tig interessant schouwspel was. Langs Amersfoort werd de tocht vervolgd door een mooie heuvelachtige en bosrijke streek en via Doorn werd de grote weg ArnhemUtrecht bereikt, waarna in vlot tempo naar Zeist werd gereden en langs de mooie laan van Beek en Roijen kwam het gezelschap te midden van de Zeis- terbossen in restaurant Het Jagershuis, waar het kopje thee of het glaasje limo nade heerlijk smaakte. Tot ongeveer 6 uur werd hier vertoefd en daarna aan vaardde men de terugreis. In gesloten colonne werd na het passeren van de brug bij Vianen links afgeslagen en over de hoge Lekdijk, vanwaar men een prachtig vergezicht had over een be koorlijk, afwisselend landschap en over de rivier, werd via Culemborg Gelder- malsen bereikt, waar gestopt werd bij hotel Carabain, waar een lunchpakketje met een kop koffie zich goed liet smaken. Langs de stille rustige wegen van de Bommelerwaard werd via de bruggen bij Heusden de Langstraat be- reikt en over Sprang werd langzaam naar het beginpunt van Vrijhoeve gere den, waar de muziekvereniging Sirena de oudjes met muziek verwelkomde en hen vervolgens begeleidde tot aan 't Brug getje. Goed 10 uur arriveerde de lange autocolonne na een ere-ronde om de Binnenhaven met de schitterend ver lichte muziektent, waarop het muziek gezelschap met vrolijke tonen de terug kerende oudjes verwelkomde bij de Ko ningin Julianaschool. Vanaf de muziek tent gaf de Edelachtbare Heer Burge meester Smit nog een kort resumé van de reis en vertelde deze van de ont vangst op Paleis Soestdijk, waarna de voorzitter van het Comité Ouden van dagen, de heer Poldervaart, tenslotte op wekte het comité in zijn werk te blijven steunen en hiervoor steeds de beurzen te openen. De autotocht 1953 Ouden van Dagen behoort dus nu weer tot het verleden. Allen die deze jubileumtocht, want sedert de oprichting van het comité Ouden van Dagen in 1949 op initiatief van de Oranjevereniging Wilhelmina zijn de oudjes uit Capelle en Vrijhoeve-Capelle thans voor de 5e maal op reis geweest, hebben meeemaakt, zullen hieraan de liefste herinnering blijven bewaren, te meer daar zij thans van nabij hun ge liefde Vorstin hebben kunnen zien. Voor de meesten der oudjes zal dit de eerste keer zijn geweest, dat zij de Koningin van aangezicht tot aangezicht hebben gezien en-daarom zal 30 Juni 1953 voor hen een hoogtijdag blijven. Een woord van dank aan de dames en heren van het comité voor het moeiza me werk bij de voorbereiding en de uit voering van de reis, benevens aan de autobezitters, die door hun spontane hulp het hunne er toe hebben bijgedragen de ze rit te doen slagen, want zonder hun medewerking is een dergelijke tocht niet te verwezenlijken, moge hier een plaats vinden. In dit dankwoord willen wij ten slotte ook hen betrekken, die door hun offerzin en milddadigheid of wel op andere wijze hun medewerking aan het welslagen van deze dag voor onze oude mensen van 70 jaar en ouder hebben verleend.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5