TOUR DE FRANCE Veertig jaar Luchtmacht KLOSKANT of m VOETBALSPORT LANDBOUW Inenting tegen Diphtheric Kosteloze inenting en DUIVENSPORT. WIELRENNEN. ROUWiOEÜEREN Net RX Meisje IftENTlUGTEGtNPOKKEfj 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JULI 1953. 3 Derde Nederlandse etappe-overwinning Prachtige demonstratie boven Soesterberg Een oude volkscultuur herleeft MECHANISATIE VAN DE LANDBOUW. HERINENTING Josephus Ludowikus Franciscus van Berkel Josephus Ludowikus Franciscus van Berkel Johannes P. C. Ma. VAN DUN jonge dame zich in leven kunnen houden. Troe pen en hulpcolonnes van het Rode Kruis zijn bezig de 12.000 daklo zen onder te brengen, die zich reeds hebben gered. Gobo van de kaart. De meest geteisterde plaats van het thans getroffen gebied is de vissersplaats Gobo, 80 kilometer ten Zuiden van Osaka. Dit dorp aan de Westkust is van de kaart weggevaagd. Alleen bier wordt het aantal doden reeds op 500 geschat. De lijken liggen tegen de bruggen opgeschoven en de resten van hui zen drijven rond over het land. In tussen houdt de regenval in dit ge bied nog steeds aan. De getroffe nen, die nog op het dak zitten, zien het water hoger en hoger komen. STORM EN HITTEGOLF TEGELIJK OVER EUROPA. Het weer in Europa wijkt deze zomer geheel af van de door de jaren geves tigde traditie. Noord-ltalië is getroffen door stormen, gepaard gaande met zwa re regenval. Ook de aangrenzende gebie den van Frankrijk en Zwitserland onder gingen deze stormen, die soms een snel heid hadden van 100 km. Vier personen zijn om het leven gekomen; de schade loopt in de tienduizenden. Overigens heerst in Italië een hittegolf met tempe raturen tussen de 30 en 40 graden. In Benavento stierf een koetsier aan de warmte, die daar 41 graden in de scha duw beliep. GOUDEN PLAK VOOR R.C.H. In een uitputtende strijd van 104 minuten heeft RCH Zaterdagavond in het Feijenoordstadion in Rotter dam door een overwinning op Eindhoven 't landskampioenschap van de KNVB behaald. De gewone speeltijd was geëindigd met de ge lijke stand 11. Eerst in de aller laatste minuut van de tweede ver lenging van VA minuut wist RCH de winnende goal te scoren, of schoon Eindhoven voortdurend de beste kansen had gehad. Maar de gouden plak was voor RCH. FIFA ELFTAL SPEELT IN AMSTERDAM. In overleg met de FIFA heeft het bestuur van de KNVB besloten de oefenwedstrijd van het FIFA-elftal tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander in het Olympisch Sta dion te Amsterdam te laten spelen. Binnenkort zal in een te Parijs te houden bijeenkomst een beslis- sin° worden genomen wie de te genstander zal zijn; waarschijnlijk de kampioen van een der sterke proflanden. De ontmoeting, die op 30 sep tember plaats vindt, wordt gehou den ter voorbereiding van het F A-elftal voor de wedstrijd tegen Engeland ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Football Association op Woensdag 21 Octo ber in het Wembleystadion te Lon den. ARSENAL KOMT NIET. De wedstrijd tussen het Neder lands elftal en de Engelse eerste divisieclub Arsenal, die op Woens dag 19 Augustus in het Feijenoord stadion te Rotterdam zou worden gehouden, gaat niet door. Op de zelfde datum begint in Engeland de competitie reeds en in verband hiermee heeft Arsenal de overeen komst met de KNVB moeten annu leren. Men zal trachten de ontmoe ting op een andere datum te laten doorgaan. WAALWIJK. JULIANA-VETERANEN CONTRA HEUSDEN. Woensdagavond a.s. om 7.30 uur spelen bovengenoemde Veteranen- elftallen een wedstrijd voor het Nederlaagtournooi. Bij g unstig weer verwachten wij voor deze ont moeting veel belangstelling. Beide elftallen zullen volledige opkomen. Dus, voetballiefhebbers, U wacht 'n spannende strijd. Toegang vrij. VLIJMEN. Vlijmense Boys. Zaterdag namen de Vlijmense Boys deel aan de wedstrijden om de Vo- gelwijkprijs en moesten uitkomen tegen RKJVV. Het werd 'n span nende strijd en RKJVV overtrof zichzelf door van Vlijmense Boys met 20 verdiend te winnen. In de finale kwam BW, dat van Deso had gewonnen, tegen RKJVV. In deze wedstrijd gingen beide partij en tegen elkaar op en het werd een gelijk spel. Met strafschoppen moest de beslissing komen. RKJVV was de gelukkige en kwam daardoor in het bezit van de Vogelwijkprijs. Vljjmense Junioren. De Vlijmense Junioren brachten het er bij RKJVV beter af. Zij kwam in het bezit van de 2e prijs. Geen enkele wedstrijd werd verloren, doch met 't nemen van strafschop pen verloren de Boys Junioren. VLIJMEN P.V. DE ZWALUW. Wedvlucht Bordeaux. De Zwaluw hield Zondag een wedvlucht vanuit Bordeaux. Los 6.45; eerste duif Zaterdag 7.45.19. Prijzen als volgt: K Kivit 1, 2; M Libregts 3; Gebr. Ooslerwaal 4; M. Nicols 5. De eerste twee duiven werden Zaterdag geklokt, de ove rige kwamen Zondagmorgen. VLIJMEN. Duivensport. Zondag 19 Juli hield de Postdui venvereniging De Zwaluw een wed vlucht vanuit Vilvoorde; los 9 uur; eerste duif 10.19.11 en laatste prijs winnende duif 10.26.17 uur. L. de Laat 1, 81; Oremans de Laat 2, 3, 5, 9, 13, 28, 65, 76; A. Parijs 4; A. L. v. Heivoort 6, 21, 35, 58; Mom- mersteeg 7, 22, 44, 72; H. de Vaan 8; J. v. Engelen 10; A. v. d. Heuvel 11, 27, 39, 40, 50; P. Pulles 12, 29, 37, 42, 57, 60, 86; Stupers 14, 15, 48; Roestenburg 16, 18, 36, 87; Raven - stein 17; M. Libregts 19, 33, 41, 63, 68; Oosterwaal 20, 32, 34, 38, 45; R. v. Esdonk 23, 30, 43, 82; C. v. Hei voort 24, 31, 55, 79; H. Pelders 25, 26; J. Kuijs 46, 51; P. v. Gestel 47; Th. v. Esdonk 49, 54, 56, 77, 84; L. v. Esch 52, 75; C. de Laat 53; M. Nicols 59, 64; F. v. Uden 61, 62; J. Heesbeen 66; J. Verschuren 67; N. v. Esdonk 69; J. Kivits 70, 80; A. v d. Dungen 71; J. v. d. Dungen 72a; L. Nicols 73; P. v. d. Loo 74; M. v. Dal 78; K. Kivit 85. VLIJMEN. Successen van de Vljjmense renners. Tini Wolfs nam deel aan de Ronde van Limburg, waar de beste amateurs van Nederland vertegen woordigd waren. Wolfs heeft in deze wedstrijd weer getoond tot de sterksten te behoren. Steeds was hij bij de kopgroep en door een 7- tal renners werd op het laatste ge deelte telkens nog getracht alleen weg te komen, maar er was geen wegkomen aan. Op 'n korte sprint lieten de renners het niet aanko men Wolfs probeerde ook enkele malen, maar moest met een eervol le 5e plaats genoegen nemen, zodat hij op een zeer goede wedstrijd kan terugzien. De amateur Gr. v. Baardwijk reed in de Ronde van Tilburg en wist zich in de kopgroep te plaatsen; de sprint was hier beslissend en van Baardwijk werd elfde. De nieuwelingen reden ook een zeer goede wedstrijd. Een groot aantal renners bleef bijeen en ge regeld werden uitlooppogingen on dernomen en hierbij was Libregts de man, maar hij werd steeds te ruggehaald. In de beslissende sprint werd Libregts zesde. De ove rige Vlijmenaren zaten bij het pe- leton, dus weer een goede dag voor de Vlijmense renners De Nederlandse renners in de Tour de France hebben zich door hun mindere prestaties in de ber gen niet laten ontmoedigen en hun prestaties in de vlakke etappes weer geleidelijk opgevoerd en hun positie versterkt. In de etappe van Albi naar Be- ziers vorige week Donderdag was Wout Wagtmans zijn inzinking, die hij tengevolge van teleurstellingen had gekregen, weer te boven. Hij noteerde dezelfde tijd als de over winnaar Lauredi en werd zesde, Suykerbuyk werd dertiende en Nol ten vijftiende. De anderen zaten al len in het grote peloton. In het dag klassement voor de ploegen bezette Nederland de tweede plaats achter crank rijk en het steeg in het alge meen klassement naar de derde plaats. Vrijdag was het weer de beurt van Jan Nolten om een bijzondere prestatie te leveren. Hij kwam als vierde te Nimes aan in dezelfde tijd als de Franse regionaal Quennehen, die de etappe won. Hij kreeg tege lijkertijd de prijs voor de strijdlus- tigste renner. Op bijna 14 minuten arriveerde Wim v. Est als achtste voor het grote peloton dat met alle andere Nederlanders als 11de werd geklasseerd. Dank zij Nolten vooral heroverde de Nederlandse ploeg nu haar tweede plaats in het algemeen klassement achter de Franse Noord- Oostploeg. Zaterdag opnieuw een Nederlan der in het allervoorste gelid en het scheelde maar een handbreedte of Adri Voorting was Wim v. Est voor geweest. Nu moest in Marseille een finishfoto uitmaken dat niet Adri Voorting, maar de Fransman Quen- tin de sprint had gewonnen. De jongste Nederlander had zich met een achttal anderen uit de voeten gemaakt en de voorsprong die de vluchtelingen wisten te veroveren, gaven ze niet meer prijs. Op 5 min. 4 sec. werd Wagtmans elfde. Op ruim 7 min. zaten een stel groot heden met Gerrit Voorting en Wim v. Est, op 10 min. 3 sec. zat Suyker buyk en op 13 min. 28 sec. kwamen Van Breenen, Roks en Nolten. Weer was de tweede plaats in het dag klassement voor de Nederlandse ploeg, die bovendien haar tweede plaats in het algemeen klassement versterkte. Zondag was het weer een glorie dag voor de Nederlandse ploeg. Nu was het Wim v. Est die zijn slag sloeg en de derde Nederlandse etappe-overwinning tot de zijne maakte. Nadat hij bij de fourage- ring in Cannes zijn kans had gegre pen, liep hij een groepje demarran- ten in die voor hem uit fietsten en toen hij ze eenmaal had ingehaald, reed hij ze voor Monte Carlo alle maal los. Met een voorsprong van 1 min. 49 sec. op nummer twee, de Fransman Molineris, kwam v. Est aan. Op 5 min. 12 sec. arriveerden als 22ste en 24ste Gerrit Voorting en Wagtmans, op 7 min. 22 sec. Nolten, op 8 min. 57 sec. v. Breenen, op 9 min. 10 sec. Roks, op 10 min. 19 sec. Suykerbuyk en op 17 min. 11 sec. Adri Voorting. Weer werd de Nederlandse ploeg in het alge meen klassement tweede, terwijl ze haar achterstand in het algemeen klassement op Frankrijk Noord- Oost Centraal reduceerde tot 16 min. 5 seconden. In het individueel algemeen klas sement is de Fransman Mallejac drager van de gele trui, op 1 min. 13 seconden gevolgd door de Italiaan Astrua en op 3 min. 13 sec. gevolgd door Bobet. Wagtmans is elfde op 14 xk min., v. Est 14de op 18 min. 36 sec., Gerrit Voorting 16de op 19 m. 59 sec., Nolten 23ste op 36 min. 53 sec., Roks 25ste op 27 min. 19 sec., Suykerbuyk 28ste op 44 min. 23 se conden, v. Breenen 34ste op 54 min. I sec., Adri Voorting 49ste op 1 uur II min. 24 sec. In het jubileumklassement staat v. Est op de 4de plaats achter Schaer, Magni en Geminiani, ge volgd door Rolland en Gerrit Voor ting op de 6de plaats, Nolten is 16de en Van Breenen 20ste. In 't berg- klassement is Van Est 11de en Wagtmans en Adri Voorting zijn 14de. Wie Zaterdagmiddag op Soester berg was om de grote jubileum- luchtvaartshow te zien, die was ge organiseerd om het veertigjarig be staan van de Nederlandse Lucht macht te vieren, kreeg niet het ge voel met zijn tweehonderdduizen den te zijn. Wel kreeg hij 'n indruk van de geweldige vooruitgang die de luchtvaart in de afgelopen veer tig jaar heeft gemaakt. Men moet dat zien, zo'n ouderwets primitief toestelletje om van de Spin maar niet te spreken bijna letterlijk in de schaduw gesteld door de nieuw ste aanwinst van de K.L.M., de Su- perconstellation, die juist Zondag morgen voor het eerst met 61 pas sagiers aan boord van Schiphol naar New York is vertrokken. Het is voor de oude tijd nog pijnlijker dan de vergelijking van de wagen van 1953 met het automobiel van 1908, Maar het rijdt allebei. Dat wil niet zeggen dat wij, men sen van de straalmotorentijd, maar merkwaardigerwijs evengoed van de tijd der schroefmotoren, de laat ste boven het hoofd gegroeid zouden zijn. Wel ziet men er meer het spel in, al is er waarschijnlijk zeker zo veel bloedige ernst in gepleegd als in de straalvliegtuigen. Maar wat bijvoorbeeld een Gerben Sonder- man met zo'n ouderwets vliegtuig doet, doet U ook als leek Uw petje afnemen, al ziet ge mogelijk niet de fijne kneepjes van een stunt die er het knapste deel van zijn. Men voelt er zich ook gauw genoeg mee vertrouwd en denkt niet meer aan de mogelijkheid van ongelukken als men heeft gezien wat er met zo'n machine allemaal valt te doen.. Uiteindelijk is natuurlijk de de monstratie met een straaljager in drukwekkender en men bemerkt dan hoe groot de kloof tussen gis teren en vandaag eigenlijk is. Het zal altijd wel over wendbaarheid en snelheid hebben gegaan, zeker bij een jager, maar men zou zo zeggen dat de twee factoren nu heel wat beter gelijk opgaan dan nog niet zo lang geleden. En wat er bij al die grilligheden aan formatievliegen wordt vertoond is gewoonweg ver bluffend. Wij op de grond krijgen de indruk dat de toestellen in geen enkele bocht ook maar een centi meter van elkaar wijken. Tenslotte is de suggestie voldoende. En of 't nu Nederlanders, Engelsen,-Ameri kanen, Fransen of Italianen zijn, men ziet altijd dezelfde beheersing van het vak, die zelfs kenners in verrukking brengt. Er wordt zo in een uur of vier heel wat vertoond, ge verveelt U practisch geen moment en de tijd vliegt om. De moderne vliegerij biedt afwisseling genoeg en al is 'n opstijgend transportvliegtuig nu niet direct zo'n spectaculair gezicht, er blijgt genoeg te kijken aan een overvliegend eskader straalbom- menwerpers, de geweldige Ameri kaanse kisten de B 36 en de B 50, zoveel andere technische snufjes die men zich achteraf niet nauwkeurig meer herinnert. Een zeer geslaagd onderdeel vormde het springen van 240 Belgische en Nederlandse para chutisten. Voor iemand die het nog nooit meegemaakt heeft, is het een ietwat vreemde gewaarwording in eens iemand wetens en willens uit een vliegtuig te zien duikelen, maar de lichte schok die het veroorzaakt wordt met de vlieger door de para chute opgevangen. Het is frappant hoe gauw de moderne mens aan dergelijke dingen went en mis schien is men zelfs overdreven en thousiast over de keurige wijze waarop de parachutisten op 't af gebakende stuk neerkomen. En dan was er tenslotte Neville Duke met zijn Hawker Hunter, die na alle vroegere sensatie nu met 'n onvoorstelbare snelheid boven het vliegveld komt razen. Men heeft een Franse straaljager, ge zoudt zeggen, binnen het bereik van Uw arm recht over U heen voelen ra zen en verwacht een nieuwe sen satie als Duke de geluidsbarrière doorbreekt, maar hij doet dat zo onverwacht even tussen het défilé van de NATO-straaljagers door, dat ge U zelf haast moet bekennen dat het minder schokkend was dan men had verwacht. Enfin, hij komt dan toch nog even langs de tribune ja gen waar ge zo juist hebt gezeten; dat kan er ook nog wel bij. Ten overvloede was daar, om de werkelijkheid en de kracht van de NATO te bewijzen, het défilé van de NATO-luchtmacht, vanwege het klaarblijkelijk slechte weer op de vliegbases in Duitsland niet hele maal als het bedoeld was, maar al tijd toch nog een indrukwekkend besluit van volmaakte formaties van verschillende typen straaljagers. Hoezeer de luchtmacht ook een har de noodzaak is, deze middag maak te zij een waar vliegfeest, waar de meest vredelievende mens zijn hart aan kon ophalen. Het werd bijge woond door H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en vele au toriteiten, en het stond kennelijk onder hoge bescherming van de weergoden. Op Woensdag 29 Juli zal er in Hotel de Twee Kolommen een tentoonstelling gehouden worden door de Kantklosschool te Amsterdam, de enige zodanige school in Nederland, die dit prachtige oude handwerk doceert. Op deze tentoonstel ling zal het mooie werk van de eigen cursisten der school worden getoond. Vijf eeuwen is deze kunst oud; vijf eeuwen zijn verlopen, sinds het linnen voor het eerst eenvoudig werd versierd. En ontelbare nijvere handen hebben in die tijd de kunstwerken verwezenlijkt die we kant noemen, wonderen van kunstzin, vaardigheid en vlijt. Men kan zich moeilijk voorstellen, dat deze nieuwe nijverheid zich aanvankelijk ontwikkelde met het oog op huishoude lijke bezuiniging, vooral als men de rijke resultaten beschouwt. Want oorspronke lijk was het de bedoeling van dit werk die delen van het linnen die het meest aan slijtage waren blootgesteld te ver stevigen. De fijne smaak van de linnen naaisters heeft dit practische argument omgevormd tot een versiering en deze versiering ontwikkelde zich tot de vorm van kunst, die we thans kant noemen. Aanvankelijk behield het kantwerk dus zijn eenvoudig oorspronkelijk karakter; we zien het nog niet op de schilderijen van de mensen uit die tijd. Maar lang zamerhand worden die „passementen in vlasgarens" zo sierlijk en aantrekkelijk, dat ze wedijveren met de zijden en me talen versierselen, die tot dan toe ge bruikelijk waren. Het bedrijf wordt dan voortgezet door meer gespecialiseerde kantwerksters. Gedurende de tweede helft der 16e eeuw, dringt de kant in alle rangen van de Maatschappij binnen; de mannen doen niet onder voor de vrouwen: monarchen, prinsen, kerkheren, staatshoofden, krijgs lieden en magistraten, kunstenaars en burgers tooien zich er mee. En hoewel toen reeds prachtige kunstwerken wer den gewrocht, waren zij in vergelijking nochtans met wat de toekomst brengen zou, zeer eenvoudig. In de 17e eeuw is de kantproductie in de Nederlanden zeer uitgebreid; dit wordt een tijdperk van vindingenen vervolmaking en omstreeks 1665 ver schijnt een der meest sierlijke vormen van de hele geschiedenis der kanten met het rijk-vloeiende en statige loofwerk decor. Op het einde van deze eeuw laat zich de invloed gelden van de franse kantnijverheid, die tot dan toe over vleugeld was door de Nederlandse en Italiaanse. De verhoudingen worden om gekeerd: het is voortaan vanuit Fran krijk en niet niet meer uit Italië, dat de gunstige invloed komt die het kantwerk in de Nederlanden verlevendigt. Overi gens behouden de Nederlanders onbe twist de superioriteit van hun techniek. De eerste helft van de 18e eeuw kan de gulden tijd voor de kloskant worden genoemd, maar hierop is een terugslag gevolgd; de kant kwam in ongenade. Aan de 19e eeuw kwam de eer toe de traditie te herbeginnen. Een van de moeilijkheden die zeer zware gevolgen had, was de totale ver andering die de klederdracht der mannen onderging. Deze fijne heertjes die vroe ger zo'n grote waarde hechtte aan le gantie, vergroofden en verfoeiden de kant als een vrouwelijke futiliteit. De kantklosschool streeft er naar het oude handwerk in ere te houden en door steeds meer mensen te laten beoefenen Het is wonderlijk mooie kunstwerken te kunnen voortbrengen met wat garen, spelden en klosjes. 'Een buitenstaander begrijpt er op het eerste gezicht niet veel van. Hoe ingewikkeld de diverse tech nieken der gekloste kanten ogenschijnlijk ook mogen zijn, ze zijn in wezen zeer een voudig en gemakkelijk te begrijpen, wan neer men Bedenkt, dat met beide han den nimmer meer dan twee jaren klosjes (dus slechts 4 in totaal) tegelijk in wer king komen. Om een regiment van spel den heen wordt geklost. Met grote be langstelling zal men trachten de rappe vingers te volgen, die slag na slag tot stanij brengen. En langzaam maar zeker ontstaat dan om de spelden heen ragfijn kloskant, zoals we zullen kunnen bewon deren op de tentoonstelling die Woens dagavond 29 Juli in De Twee Kolom men gehouden zal worden. De mechanisatie is, zoals men weet, zeer belangrijk, ómdat zij het mogelijk maakt de steeds groeiende bevolking van ons land, ja van de hele wereld, te voeden. De wereldbevolking steeg van 1900 toi 1950 van 1600 millioen tot 2400 millioen zielen. Het is 'n jaar lijkse aanwas van twee steden als Leeuwarden en Maastricht bij el kaar Niet alleen komen er steeds meel mensen, maar bovendien kan men (gelukkig!) steeds hogere eisen stel len aan de welstand. Men denke maar eens aan de maaltijd, waar mee boer en arbeider zich 50 jaar geleden tevreden moesten stellen en wat er nu op tafel staat Méér mensen, beter voedsel en daartegenover niet meer, maar eer minder grond en gebrek aan land arbeiders. Het zijn allemaal feiten die een zo hoog mogelijke arbeids productiviteit nodig maken. Zo kan men in de geschiedenis zien dat het toenemen van onze Nederland se en van de wereldbevolking ge paard ging met grote omwentelin gen, zowel op indus;riëel als op agrarisch terrein. In de U.S.A. heeft men berekend dat één boer in 1900 per jaar een hoeveelheid voedsel kon voort brengen voor het onderhoud van 7 mensen. In 1950 kon één boer al 15 mensen onderhouden. Verwacht wordt dat bij voortgaande verbete ringen in landbouw en veeteelt waaronder mechanisatie wel een .der belangrijkste is in 1975 één boer 21 mensen onderhoudt, dit is dus drie keer zoveel als aan het begin van deze eeuw Van de mechanisatie is de tractor de voornaamste machine. Dit ligt voor de hand, want voor heel wat mechanische bewerkingen geldi op liet land de tractor als krachtbron. Hij vervangt niet, alleen het paard „(voor de trekkracht), maar doet nog méér: kan immers gebruikt worden in combinatie met allerlei oogst- en dorsmachines, melkma chines enz. Daarom: hoe meer tractoren op landbouwgronden gebruikt worden des te meer staat vast dat men liet ver in de mechanisatie heeft ge bracht en hoge opbrengsten kan behalen. Engeland staat aan de spits met 44 tractoren per duizend hectaren landbouwgrond, daarop volgt Zwit serland met 39 en de U.S.A. met 20 tractoren Nederland heeft 17 tractoren per 1000 ha., nog geen gek figuur dus tegenover Amerika. Maar er blijft hier nog heel wat te doen en er kan, gaat men méér paarden door tractoren vervangen, nog altijd wat land voor de pro ductie vrij komen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend dat op Dinsdag 4 Augustus a.s. des namiddags tussen 2 en 3 uur ln het gymnastieklokaal der open bare lagere school, Stationsstr. 24 alhier, gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen de be smettelijke keelziekte dlphtherle. Trouwboekjes moeten worden medegebracht. Buigemeester en Wethouders van Waalwijk Burgemeester en Wethouders van Waspik brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag, 23 Juli a.s. te 3 uur n.m. gelegenheid zal wor den gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken,in de localitelt van het„Wit-Geie-Kruis" Belanghebbenden wordt verzocht het trouwboekje of het geboorte bewijs alsmede de inentingskaart ten name van het betrokken kind mede te brengen. Waspik, 17 Juli 1953 Burgemeester en wethouders voornoemd, De Wethouder, De burgemeester M, v. Dongen Couwenberg Heden «verleed, tot mijn diepe droefheid, na een kortstondig, smartelijk, doch geduldig ge dragen lijden, voorzien van de H H. Sacramenten, in het Groot- Ziekenhuis te 's Hertogenbosch, mijn innig geliefde Man Echtgenoot van ADRIANA N1COLASINA VAN DER SCHANS, in de leeftijd van 38 jaar. A. N. v. Berkel-v. d. Schans Waalwijk, 18 Juli 1953 Putstraat 10 De Plechtige Uitvaartdienst zal gehouden worden op Dins dag 21 Juli a.s. des voorm. half 10 (n de Parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk, waar na begrafenis op het R K. Kerk hof aldaar. M Met diep leedwezen geef ik hiermede kennis van het over lijden van mijn beminde broer en toegewijde mede-firmant De Heer Echtgenoot van Mevrouw ADRIANA N1COLASINA VAN DER SCHANS Hij overleed j.l. Zaterdag na een kortstondig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten, in het Groot-Ziekenhuis te 's Hertogenbosch, in de leeftijd van 38 jaar. Met grote toewijding heeft hij de belangen van ons bedrijf gediend en zijn heengaan be tekent dan ook een groot verlies. Ziln nagedachtenis zal steeds in hoge ere blijven. C. M. VAN BERKEL expl. LUXOR THEATER Waalwijk, 18 Juli 1953 Putstraat 10. M Tot on3 ^iep leedwezen over leed in de jeugdige leeftijd van 38 jaar, onze hooggeachte en beminde patroon de Heer L. VAN BERKEL Naast zijn grote toewijding voor het bedrijf, toonde hij ook een warm hart te hebben voor de belangen van het personeel dat steeds op zijn hulpvaardig heid en vriendschap mocht re kenen. Wij zullen zijn nagedachtenis steeds in hoge ere houden. Het Personeel van LUXOR THEATER Waalwijk, 18 Juli 1953. Diep-zwart verven NIJMEGEN Filiaal te Waalwijk: J. W. v. d. GRIENDT, Stationsstraat 1 20. Telefoon 2457. Voor Capelle en omg. R. GOUDA, Julianalaan 67 Voor de vele blijken van be langstelling en deelneming ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze onvergetelijke man,lieve vader en grootvader de Heer betuigen wij allen onze harte lijke dank. Mevr. de Wed. Adriana v. Dun- Hollants, kinderen en klein kinderen Kaatsheuvel, 18 Juli 1953 Gevraagd IN- of EXTERN zeifstandig kunnende werken Fr. Heijs Bakkerij Marktstraat Kaatsheuvel Biedt zich aan voor kantoorwerkziumfeden met diploma M.U.L.O. - Steno en Typen Brieven onder No. 5409 bur. van dit blad of Agentschap Kaatsheuvel Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend dat op Dinsdag 28 Juli a.s des na middags tussen 2 en 3 uur in 't gymnastieklokaal der openbare lagere school. Stationsstraat 24 alhier, gelegenheid wordt gege ven tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken. Trouwboekjes en inentingskaarten moeten werden medegebracht. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3