MJKES >MRIOLBY„ *-Ss Waalwijkse en Langsiraaise Courant Ons aandeel aan de vrede I Wijde Wereld WAPENSTILSTAND. UIT DE „DE ECHO" ook UW blad O V, i Kunnen wij, gewone mensen, een oorlog voorkomen internationale tentoonstelling Waalwijk 21 t/m 31 Aug. 1953 Jos. v. d. Lee en Zn. de echte kauwgom Angst voor Zuurbranden na een heerlijk maal? PER 1 JANUARI A.S. MELK EN BROOD DUURDER VRIJDAG 31 JULI 1953. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON XIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week N HEI ZODEN 76e JAARGANG No. 61. Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" Wij leven in een steeds kleiner wordende wereld. In eenzelfde tijd, als men vroeger nodig had om van het ene deel van Nederland naar 't andere te reizen, vliegt men thans van continent tot continent. Wat op dit ogenblik in New York gebeurt, is enige minuten later in Nederland bekend. Telefoon en telex, telegraaf, radio en vliegtuig vormen machti ge middelen tot toenadering tussen de volkeren. Als in de laatste tien jaren ons iets duidelijk is gewor den, dan is het wel dat een isole ment der landen langzamerhand on mogelijk gaat worden en dat de lan den en volkeren van Europa met elkaar zijn verbonden en van el kaar afhangen. Maar door deze gro tere verbondenheid, voelen wij ons ook nauwer betrokken bij alles wat zich afspeelt in de verschillende delen der wereld. Niet alleen de si tuatie in de buurtstaten kan ons vervullen met angst of hoop. Wat zich afspeelt in Amerika, in Azië, in Afrika en Australië of in de ver ste uithoeken van Europa, ontgaat niet aan onze interesse, omdat onze belangen er mee gemoeid zijn. We tende voorts, dat internationale verdragen ons met de democratische wereld één en sterk hebben ge maakt, beseffen wij, dat dit een heidsfront in het niet-democratische deel van de wereld een reactie op roept, om ons met de verbondenen neer te slaan. Door dit gevaar zien wij ons leven en de toekomst van onze kinderen bedreigd en zien wij ons geestelijke en materiële welzijn in de waagschaal gesteld. Van de tegenstellingen in deze wereld treft ons wel het sterkst, die tussen de democratie en het directoraal com munisme. En de burger heeft daar bij het gevoel, dat hij slechts mag toezien. Toezien op de strijd tussen beide machten, in angstige span ning, of de stille aggressie niet zal overslaan in bruut wapengeweld. Machteloosheid overvalt velen hier bij. Een doffe gelatenheid legt zich over vele mensen die, bij het vol gen van deze strijd, komen tot de wanhopige utispraak „Wij kunnen er niets aan doen om de vrede te be waren en een oorlog af te wenden". Ieders moaegs schoenen Is het nu ook werkelijk zo? Kun nen wij geen enkele invloed laten gelden om de vrede te handhaven? Is dit alleen maar mogelijk op di plomatiek niveau? Het zou getuigen van een volkomen verkeerd inzicht, in de feitelijke oorzaken van de ver deeldheid dezer wereld, indien wij op deze vragen geen antwoord wis ten te geven. Wel degelijk kan ie dereen zijn aandeel leveren aan de vrede. Ieder mens is immers van nature een vrij individu, dat zich krachtens zijn morele en geestelij ke eigenschappen kan inspannen voor een goede zaak. Evenzeer als de mens, uit deze individuele vrij heid, kan helpen het kwaad te be vorderen, is hij in staat het goede in ^fand te houden. Bovendien heeft de mens, als ^hepsel Gods, van zijn geboorte af de goede en hoge rela tie meegekregen met zijn Schepper. De mens die van dit besef getuigt in zijn geloof, zal deze relatie zeker niet verwaarlozen, als het er om gaat een positieve bijdrage te leve ren tot het goede. Wij moeten dus, willen wij tot zichtbare daden en tastbare resultaten komen, in onze strijd voor het goed van de vrede aan God om kracht vragen. Eerst dan weten wij onze vredelievende wapenen gewet, met een kracht die geen boze macht weerstreven kan. Dan kunnen wij, gewone mensen, onze krachten geven om een oorlog •te voorkomen. Wij kunnen het zelfs nog scherper zeggen: Waarachtig Christendom is een noodzakelijke uitrusting, welke wij behoeven bij onze kruistocht voor de vrede. De grote Christelijke Russische schrijver Berdjajef heeft in een van zijn boeken opgemerkt dat het communisme nooit een kans had gekregen, als de christenen niet getoond hadden zulke slechte chris tenen te zijn. Uit de veronachtza ming van de christelijke geboden van de rechtvaardigheid en naasten liefde door de christenen, heeft dus in feite het communisme zijn aan hang geput. Deze kennis van de oorzaak van ons falen, van ons ne gatief christendom, dat tegen onze wil het kwaad versterkte, wijst ons de weg die wij gaan moeten, om onze fouten ten opzichte van de vrede te herstellen. Anders gezegd: wij zijn inderdaad in staat de macht aan het communisme te ontnemen en daarmee een aandeel te leveren tot het behoud van de vrede. Maar daarvoor is nodig een zichtbaar christendom, dat zijn doen en laten richt naar de christelijke normen van rechtvaardigheid en naasten liefde. In de practijk komt dit er op neer, dat wij de communist, die naast ons woont of die bij het werk zijn plaats naast ons heeft, niet uit de weg moeten gaan omdat 't met hem zo moeilijk praten is. Juist te genover hem moet tot uitdrukking komen dat onze naastenliefde be langstelling en liefde inhoudt tegen over alle mensen. Het gaat er niet in de eerste plaats om hem te be keren tot ons geloof. Het belang rijkste is dat deze man door onze vriendschap en door ons correcte optreden tot nadenken komt over de naastenliefde en rechtvaardig heid, welke ten grondslag liggen aan onze houding. Er zal twijfel zijn of een voor beeldig gedrag het zal kunnen win nen van het opdringen van tanks, bombardementsvliegtuigen en an der grof geschut. Wij zijn immers zo gewend alleen macht toe te ken nen aan het krachtuitstralende en imposante. Maar laten wij dan eens terugdenken aan die heldhaftige mannen in Oost-Duitsland, die met een van binnen uit gevoede kracht, welke zich verzette tegen grof on recht, het bestonden, met de blote hand tanks in hun vaart te stuiten en buiten gevecht te stellen. Ieder individu bezit in zich de kracht, om dezelfde sterkte op te brengen in de afweer van de oorlog. Maar even als in de oorlog het sterktegetal van de troepen en het moreel door slaggevend zijn voor de overwin ning, zo zijn ook in de strijd om 't behoud van de vrede, het aantal en het moreel dergenen, die een voor beeld van rechtvaardigheid en naas tenliefde zijn, bepalend Als eerste voorwaarde blijft echter'gelden, dat ieder zich met al zijn krachten in spant, rechtvaardigheid en naasten liefde te doen uitstralen van al zijn gedragingen, zowel in het gezin en in het maatschappelijke leven als bij de besteding van zijn vrije tijd. Na ruim twee jaar onderhandelen is dan eindelijk j.l Maandag de wa penstilstand op Korea een feit ge worden. Hierdoor is een eind ge maakt aan het bloedvergieten, dat volkomen zinloos was, omdat' het geen van beide partijen enig mate rieel of moreel voordeel opleverde, noch in het minst bijdroeg tot dé oplossing van het conflict. Men kent het verloop van de oorlog sinds 1950 in grote trekken en van de wapenstilstandsonderhandeiin- gen sinds 1951. Sinds de laatste be gonnen, is het front niet noemens waard meer gewijzigd, terwijl er bij tijd en wijle toch hevig is ge vochten om het bezit van enkele stellingen, wat nog duizenden men senlevens heeft gekost. Dat hieraan een eind is gekomen, is misschien ogenblikkelijk de voornaamste en meest menselijke verdienste van 't bestand. Het spreekt vanzelf dat uiteinde lijk zijn wezenlijke betekenis veel verder reikt, want ze sluit onmid dellijk aan op het doel dat de Ver. Naties zich bij hun ingrijpen in de strijd op Korea hadden ge steld: op de eerste plaats het tegen gaan van agressie en op de tweede plaats de vereniging van Noord- en Zuid-Korea. Vraag: is het eerste doel bereikt? Nu de oorlog dan werkelijk geëindigd is en we een min of meer definitieve situatie kunnen beschouwen, lijkc hei ge rechtvaardigd dat het doel tenmin ste in beperkte mate is bereikt, af gezien van de kolossale offers die het gekost heeft In ieder geval hebben de communisten met hun aanval op Zuid-Korea helemaal niet bereikt, zeker niet in verhouding tot de zware verliezen die zij heb ben geleden. Men kan logischerwij ze veronderstellen dat het hun be doeling was Zuid-Korea bij verras sing te overweldigen en het zou hun beslist gelukt zijn als de Ver enigde Naties daaf- niet een stokje voor hadden gestoken. Hel resul taat is dat de frontlijn voor 't aller grootste deel ten Noorden van de 38ste breedtegraad loopt, wat voor Zuid-Korea een gebiedswinst van 3800 km2 betekent. Hetgeen overi gens niet wil zeggen dat dit de toe komstige scheidingslijn zal zijn lus sen Noord- en Zuid-Korea. Of er een zal komen en welke deze eventueel zal zijn, is een van de ne teligste problemen die de komende politieke conferentie zal op te los sen krijgen. Maar het betekent in feite wel dat de Noordkoreanen on danks de hulp van de Chinezen, niets verder zijn dan toen ze be gonnen, wat ontegenzeggelijk een succes is voor de Verenigde Naties. Ongetwijfeld is het de bedoeling geweest door de hulp aan Zuid- Korea in breder verband 't gevaar voor communistische agressie in 't algemeen te verminderen. Evenmin is het twijfelachtig dat door 't wel slagen van de Noordkoreaanse overval het hek van de dam zou zijn geweest Of de spanning in het Verre Oosten nu inderdaad vermin derd is of liever verminderd kan worden, is minder zeker en zal nog uitgemaakt moeten worden. De komende maanden, tijdens wel ke de Algemene Vergadering der Verenigde Naties bijeen zal ko men en vredesonderhandelingen ge voerd zullen worden, kunnen daar in veel licht brengen. Het is nu nog de vraag of daarin ook andere pro blemen dan Korea betrokken zullen worden en als dat het geval is zijn t problemen, netelig genoeg om er de beste diplomaten van vandaag over te laten struikelen. Men denke aan Indo-China, de positie van na tionalistisch China op Formosa en de toelating van communistisch China tot de Verenigde Naties. In het kader der gewapende conflic ten speelt vooral de kwestie Indo- Ghina een belangrijke rol, temeer daar meermalen de vrees is uitgè- sproken dat de Chinezen hun acti viteit daarheen zouden verplaatsen als ze hun handen op Korea vrij kregen. Dat is nu het geval en men ziet met spanning toe of deze vrees bewaarheid wordt, maar in specu laties wat er dan zou gebeuren hoe ven we ons niet te verdiepen. On dertussen blijft het wel aanneme lijk dat het krachtige optreden der Verenigde Naties op Korea het Ver re Oosten en misschien ook an dere belangrijke punten in de we- reld tenminste voorlopig heeft gevrijwaard voor verdere agressie. W at Korea betreft, staan er voor de naaste toekomst twee belangrij ke punten op het program: weder opbouw en vrede Men kan er zich geen voorstelling' van maken, wat dit land heeft geleden sinds de oor log in 1950 begon. Men kan 't enigs zins bevroeden als men zich in her innering brengt, hoe grillig het ver loop was en met hoeveel hardnek kigheid de partijen elkaar hebben bestreden. Seoel alleen al verwis selde drie of vier keer van bezitter en hoe het er in het frontgebied uit ziet, hoeft men niet te vragen. Dit geldt dan alleen nog de verwoes tingen onmiddellijk tengevolge van oorlogshandelingen maar men den ke voorts aan de burgerslachtof fers, de vluchtelingen, kortom men kan dit land practisch ontredderd noemen en Noord en Zuid zullen elkaar in dit opzicht nauwelijks iets toegeven. President Eisenho wer heeft dan ook onmiddellijk aan het Congres gevraagd voorlopig 200 millioen dollar beschikbaar te stel len voor hulp aan Korea, terwijl hij generaal Mark Clark, de opperbe velhebber van de Verenigde Naties heeft gemachtigd onmiddellijk te beginnen met het sturen van 10.000 ton voedsel naar Korea. Depót-agent Langstraat e.o. 7 otastraat 200A, Waalwijk, Tal. 2971 Een even belangrijke, maar waar schijnlijk neteliger kwestie is de politieke regeling van de Koreaan se kwestie. Meer dan ooit na de oorlog zal er grote staatsmanswijs heid ten toon gespreid moeten worden om de zaken die hier aan de orde komen, tot een goed einde te brengen Bovendien zal er in een behoorlijk tempo moeten worden gewerkt althans sneller dan men de laatste jaren bij onderhandelin gen tussen Oost en West gewend is om niet bij voorbaat op 'n mis lukking te moeten rekenen. Syng- man Rhee heeft gedreigd dal zijn land de vrijheid van handelen zal hernemen als er binnen 90 dagen geen tastbare resultaten zijn bereikl en daaronder neemt de hereniging van Noord- en Zuid-Korea 'n voor name plaats in. Amerika zal zich van de conferentie terugtrekken als die door de communisten einde loos wordt gerekt en misbruikt voor propagandadoeleinden. Het lijkt daarom verstandiger 't woord vrede voorlopig nog maar in de mond te houden en alleen te ho pen dat degenen die zijn geroepen om de vrede te stichten, er uit zul len komen en de voetangels en de klemmen zo weten te vermijden dat er van de vrede nog iets overblijft. Tenslotte past een eresaluut aan expresident Truman, die op het kritieke moment de grote stuwen de kracht is geweest om het begin sel van collectieve veiligheid in praktijk te brengen en een groot deel van de verantwoording voor het ingrijpen van de Verenigde Na- tis op zich heeft genomen. Dit zal ongetwijfeld als een historische daad in de geschiedenis geboek staafd blijven. Men dient daarbij ook te denken aan de soldaten uit vele landen, die drie jaar lang de strijd voor de vrijheid, die hun persoonlijk misschien weinig aan sprak in deze uithoek van de we reld, hebben gestreden en waar voor naast de Amerikanen, die het leeuwenaandeel hebben gedragen, zich ook Nederlanders hebben in gezet. Tienduizenden heeft deze strijd het leven gekost, onder wie meer dan honderd Nederlanders, en het minste wat men kan hopen is, dat zij er hun beloning voor ont vangen hebben en dat hun offer niet tevergeefs is geweest. Daarvoor te zorgen is de taak van de leven den. CLARK RICHT ZICH IN EEN BOODSCHAP TOT DE UNO- STRIJDKRACHTEN. Moensan, 28 Juli. De Opper bevelhebber van de Strijdkrachten der Verenigde Naties heeft zich in een boodschap tot de onder zijn be vel staande troepen gericht en hier in onder meer het volgende ver klaard: „Na drie jaar van harde en hart verscheurende strijd en twee jaar van moeizame onderhandelingen is tenslotte een wapenstilstand geslo ten, die niet alleen voor 't dappere volk van Zuid-Korea en zijn bond genoten, maar voor de gehele we reld van zeer groot belang is. Voor U allen en voor mij persoon lijk, voor onze gezinnen en onze vrienden in het vaderland is dit be stand van zo groot belang dat ik de gelegenheid aangrijp U duidelijk te maken wat de juiste betekenis van de met onze vijanden gesloten over eenkomst is. Allereerst wil ik er de nadruk op leggen dat van een onmiddellijke of zelfs spoedige terugtrekking uit Ko rea geen sprake kan zijn en voorts dat gedurende deze critieke periode van het bestand onze plichten en verantwoordelijkheid eerder toe- dan af zullen nemen. Een wapenstilstand is een mili tair accoord tussen de bevelhebbers van de beide partijen om het vuren te staken en daardoor aan beide partijen de gelegenheid te geven om te trachten door middel van on derhandelingen een oplossing voor het conflict te vinden. Het is uit een zuiver menselijk standpunt zeer verklaarbaar dat 't bericht van het sluiten van het be stand allerwege grote vreugde heeft gebracht en ik schaar mij gaarne achter U bij het koesteren van de hoop dat het bestand ons inderdaad nader tot de vrede zal brengen. Maar ik moet U toch tegelijker tijd duidelijk onder het oog brengen «dat, hoewel de kanonnen thans ver stomd zijn en nu stilte heerst op de slagvelden, van een einde van het conflict niet gesproken kan worden alvorens de regeringen tot een de finitieve oplossing zijn gekomen. Intussen dienen wij hier op volle sterkte aanwezig te blijven om on ze vijanden er van te doordringen dat wij de Republiek Korea krach tens ons door de UNO verstrekte opdracht tegen elke aanval zullen blijven verdedigen. Wij moeten in dachtig blijven aan het feit dat er nog geen vrede is, maar slechts een Opschorting van de vijandelijkhe den. Ik hoop vurig dat de wapen stilstand zal overgaan in een wer kelijke vred.e, doch droeve ervarin gen hebben ons geleerd dat wij op elke gebeurlijkheid voorbereid moe ten blijven. Ik bid met U dat spoedig de tijd moge komen dat wij ons weer aan de werken des vredes kunnen wij den in een vreedzame wereld. Maar tot op dat ogenblik moeten wij op onze hoede blijven. Een correct gedrag van eenieder onzer tijdens de wapenstilstand zal van grote invloed kunnen zijn op het verloop der onderhandelingen. Aangezien er zo veel op het spel staat, draag ik een ieder Uwer qp Uw plicht zo goed mogelijk te ver vullen en steeds voor ogen te hou den dat van de handelingen van elk Uwer zeer veel kan afhangen. Intussen betuig ik alle leden van de onder mijn bevel staande troe pen mijn diepe dank voor de loyali teit en de moed waarmede zij de aanvallen van de vijand hebben weerstaan en voor hun schitterende daden in deze drie verschrikkelijke jaren. Ik breng een eresaluut aan onze heldhaftige doden. Nederig smeek ik de Allerhoogste, dat zij die hun geliefden op het veld van eer ver loren hebben, de kracht en de troost moge putten uit het besef dat door hun offer een onmetelijke dienst aan de mensheid is bewe zen". REGERING-DE GASPERI GEVALLEN. De vrees dat Italië door de uit slag van de verkiezingeng onre geerbaar zou worden, dreigt nu al öf geheel af te schaffen. Dit zou in houden, dat wanneer de plannen verwezenlijkt worden per 1 Jan. a.s. de melk drie cent per liter en het brood 1 cent per 800 gram duurder wordt. De sociale organi saties hebben nog niet hun stand punt t.o.v. deze overwegingen be kend gemaakt. Het is niet onwaar schijnlijk dat zij de tegen 't nieuwe jaar aangekondigde verhoging van het loon met 5 5 6 procent te laag zullen gaan vimden, als het brood en de melk duurder worden. De prijswijziging van de melk zou ge leidelijk kunnen plaats vinden, al dus meent de regering. REISDEVIEZENBOEKJE PRACTISCH AFGESCHAFT. Wanneer men reisdeviezen aan koopt tot ten hoogste de tegenwaar- waarde van 1000, heeft men voor deze aankoop geen reisdeviezen- boekje of in- en uitreisformulier meer nodig, aldus blijkt uit een vandaag in de Staatscourant gepu bliceerde vergunning van de Ne-> derlandse Bank. volkomen gerechtvaardigd te zijn. De Gasperi had de opdracht om 'n regering te vormen, aanvaard en had zijn kabinet samengesteld uit louter christen-democraten. Dins dag verscheen hij voor de Kamer om het vertrouwen van de volks vertegenwoordiging te vragen, maar dit werd hem onthouden met 282 tegen 263 stemmen en 37 onthou dingen, waardoor de regering tot •aftreden werd gedwongen. Behalve de christen-democraten stemde alleen de enige boerenafge- vaardigde voor. De vroegere coalitiegenoten van •De Gasperi, sociaal-democraten, re publikeinen en liberalen, ont- hièlden zich van stemming, terwijl communisten, neofascisten, de link se socialisten van Nenni en de mo narchisten tegen stemden. De Gasperi heeft met nadruk ge wezen op het gevaar van de toe stand. die nu is ontstaan, want nu dreigen de linkse elementen aan bod te komen en niets zou nood- lottiger zyn voor Italië, waar de communisten een grote invloed blijven houden. De rol van de af tredende minister-president, die Italië met grote bekwaamheid dooi de moeilijke naoorlogse periode ge loodst heeft, is voor het ogenblik uitgespeeld en het is de vraag of zijn opvolger de kracht kan op brengen om zich tegen de dreiging van links te handhaven, zoals De Gasperi heeft gedaan. Het perspec tief voor Italië is tamelijk duister. Met een of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet gerust alles waar de maag naar vraagt. Sommi ge mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij onverwacht opkomend zuurbran den zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom altijd bij de hand. Ge woon laten smelten op de tong en 't zuurbrand behoort weer tot het verleden. KATHOLIEKEN IN P.v.d.A. AANVAARDEN UITNODIGING. Ook Weiter bereid tot overleg. Naar het K.N.P. verneemt, heeft 't bestuur van de Katholieke Werk gemeenschap in de P.v.d.A. in zijn vergadering van 25 Juli de uitnodi ging besproken, die het ontving van de zijde der Katholieke Volks partij Het bestuur van de Katho lieke Werkgemeenschap wil deze uitnodiging gaarne aanvaarden mits zjj verstaan mag worden als een uitnodiging tot een open gesprek over het vraagstuk van de eenheid der katholieken ten aanzien van de politiek. Het bestuur besloot ver der het voorstel te doen, dat de voorzitters der deelnemende groe pen contact zouden opnemen ten einde datum en procedure van het gesprek nader te regelen. Ook de K.N.P. (Weiter) heeft de uitnodi ging aanvaard. De K.N.P. verwijst in haar bereidverklaring naar het artikel „de verklaring van de kar dinaal" in haar partijorgaan „Onze actie" van 17 Juli j.l,, waaruit ook reeds de bereidheid tot bedoeld contact kan zijn gebleken. Tegelijk met de aanstaande huur verhoging en de daarmee gepaard gaande loonsverhoging, zou de re gering, zo vernemen wij, ook 't sub sidiestelsel voor levensmiddelen willen herzien, door de subsidies op brood en melk te verminderen Bij aankoop van reisdeviezen is men alleen verplicht mondeling op te geven hoeveel en welke reisde viezen men nog in zijn bezit heeft, terwijl zowel bij vertrek als bij te rugkomst mondeling aan de doua ne de totale waarde van de reisde viezen moet worden opgegeven en desverlangd getoond. By eventuele verkoop aan een deviezenbank van de deviezen, die men mee terug gebracht heeft moet uitdrukkelijk worden verklaard dat de verkochte waarden overgehou den resdeviezen zijn. De aandacht wordt er op geves tigd dat een reisdeviezenboekje wel vereist is in geval van het meene men van deviezen voor autokostep. Ook wanneer men vele buitenland se reizen maakt, doet men er ver standig aan een reisdeviezenboekje te blijven gebruiken, omdat de dou ane de deviezen in het paspoort aantekent en dan het paspoort dus spoedig vol zal zijn. VROUW DOOD IN SLOOT AANGETROFFEN. Voeten vastgebonden met schoenveters. In een sloot tussen twee weilan den is Maandagmiddag onder de gemeente Nederhorst den Berg het stoffelijk overschot ontdekt van de 47-jarige mevrouw H. uit Bussum. Haar hoofd was weggedrukt in de modder, terwijl haar voeten met de veters van haar schoenen waren vastgebonden. De rijkspolitie kwam tot deze ontstellende ontdekking nadat men op aanwijzing van een boerenknecht, die in die omgeving een rijwiel had gevonden, in de polders was gaan zoeken. Een knecht van de landbouwer W. had Zondagmiddag al 'n fiets tas gevonden, waarin zich een broodtrommeltje bevond met de namen H. en Bussum. Hij schonk er geen aandacht aan, doch toen hij Maandagmiddag in dezelfde omge ving een damesfiets ontdekte, deed hij aangifte by de politie, die on middellijk op onderzoek uitging. Na enig speuren vond men het stof felijk overschot van een vrouw van middelbare leeftijd. Een onderzoek van de Bussuinse politie bracht aan het licht dat zij inderdaad mevr. H. uit Bussum moest zyn. Het bleek dat haar man op vacantie was en geen adres had achtergelaten. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in TWEE DODEN BIJ AANRIJDING. In Smalbroek by Beilen (Dr.) is Maandagavond laat de 34-jarige po litieagent Liepertz uit Ruinen met zijn motor op de 25-jarige wielrij der Ter Wal uit Lhee gereden. Bei de mannen werden bij de val zo ernstig gewond, dat zy kort na het ongeluk zyn overleden Liepertz reed de wielrijder aan toen hy uitweek voor een hem te gemoet komende autobus. Ter Wal werd tegen de grond geslingerd en overleed nog ter plaatse. Liepertz schoot dwars over de weg en bot ste op een bermpaaltje. In zorg wekkende toestand werd hij naar het ziekenhuis in Hoogeveen ge bracht, waar hy kort na aankomst overleed. Het motorrijwiel en de fiets werden niet beschadigd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1