m De grote Speurder De avonturen van BIM en BAM FEUILLETON PUROL Adjudant A. HILLINGS vergroeide met Waalwijk. Mt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 31 JULI 1953. 2 3 Een Politieman in hart en nieren. maiwïR GESLAAGD. Voor het te Den Bosch gehouden examen boekhouden van de Neder landse Associatie voor Practijkexa- raens slaagde de jongeheer Jac. v. Bladel Joszn. De geslaagde, die pas 16 jaar is, kreeg zijn opleiding op de Ruwenberg te St. Michielsgestel. Onze plaatsgenoot de heer Hans Heurtz slaagde dezer dagen voor het diploma M.B.A. (Ned. As- sosiatie van Practijkexamens en Vereniging van Leraren). Hij genoot zijn opleiding aan het In stituut voor Economisch Onderwijs alhier. In de afgelopen weken slaag den te Den Bosch voor het Mulo examen de volgende leerlingen van de R.K Muloschool St. Teresia te Waalwijk B. Adriaanse, S. Bakkers, J. van Gelder, R. v. Hilst, D. Hurkmans, L, Kooien, M. Klerkx, D. Leen- heers, N. v. Mierlo, A. Siioss, F. Timmermans, M. v. Woensel, M. v. Mierlo, I. v. Mierlo, J. Bos, allen uit Waalwijk; 1. Buijs en I. v. d. Lin den uit Heusden; L. de Graauw, E. Langerwerf, A. v. d. Rijken, D. Smits, J. v. Strien, Fr. Gijsman, al len uit \Vaspik; J. de Jong, L. Da- men, G. Vloemans uit Kaatsheuvel; R. v. Spijk uit Drunen. Afgewezen 2. Het aantal nieuwe leerlingen is nog niet bekend, het testen is nog niet afgelopen NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Voor het nieuwe cursusjaar, dat 1 October a.s. aanvangt, hebben zich 132 leerlingen aangegeven, n.l. 60 smeden-bankwerkers, 30 schoen makers, 18 electriciens, 17 timmer lieden en 7 schilders. De aangifte is zeer belangrijk, maar opvallend is 't betrekkelijk gering aantal timmerlieden. ZILVEREN JUBILEUM. L.l. Dinsdag werd ter Waalwijk- sche Stoomdrukkerij Antoon Tielen het feit herdacht dat een harer werknemers, n.l. de heer Tini van Leent uit Nieuwkuijk, 25 jaar onaf gebroken in dienstbetrekking was. Ten kantore van 't bedrijf, in te genwoordigheid van 't gehele per soneel, werd hij door zijn patroon, de heer Jan Tielen, mede namens zijn medefirmant, toegesproken en hartelijk gefeliciteerd met dit zil veren jubileum en gecomplimen teerd met z'n trouwe en ijverige plichtsbetrachting gedurende al die jaren. Hij schetste hem als iemand wie nooit iets te veel was, wan neer het gold de belangen van het bedrijf te behartigen. Als blijk van waardering bood hij hem een polshorloge en een ge schenk onder enveloppe aan. De chef van 't bedrijf, de heer A. Kerkhof, wenste hem in hartelijke bewoordingen geluk, namens het gehele personeel, wees op de pret tige samenwerking en offreerde hem een mooi theemeubel. De jubilaris dankte hartelijk voor de welgemeende gelukwensen en talrijke goede gaven en sprak de hoop uit nog lang in en voor het bedrijf zijn krachten te kunnen ge ven. Daarna bleef men nog even in gezellige kring bijeen. SCHOOLVERZUIM. Het ongeoorloofd schoolverzuim is in onze gemeente nooit van die omvang geweest dat het onrustba rende vormen aannam Gedurende en na de oorlog is het wel sterk toegenomen geweest, welk ver schijnsel trouwens door allerlei omstandigheden in de hand >verd gewerkt en in bijna alle gemeenten werd waargenomen. Door samenwerking tussen de hoofden der scholen en de plaatse lijke commissie tot wering van schoolverzuim is het in Waalwijk echter van jaar tot jaar steeds meer ingeperkt kunnen worden. Onge twijfeld is dit ook in de hand ge werkt door de betrekkelijk hoge geldboeten, welke door de rechter bij werkelijk ongeoorloofde verzui men werden opgelegd. Het resul taat was in ieder geval in de ge meente Waalwijk van dien aard, dat het verzuim tot een minimum beperkt is kunnen worden. Het jaar 1952 was wel een record-jaar. Als- toen behoefde de commissie slechts een 12-tal verzuimen te behande len. Dit is voor een gemeente van bijna 15.000 zielen inderdaad zéér weinig Jammer genoeg echter neemt het aantal ongeoorloofde verzuimen in 1953 weer toe, wel niet in die mate dat het getal abnormaal hoog wordt maar toch te hoog in vergelijking bij de vorige jaren. De commissie heeft zich in een der laatste vergaderingen uitvoerig daarover beraden, doch een oor zaak is nog niet gevonden, zodat zij moet aannemen, dat weer inslui pende laksheid bij de ouders de oorzaak moet zijn. Zo zijn er b.v. gedurende de kermisweek weer verschillende verzuimen gepleegd. Men heeft soms de kinderen ge woon thuisgehouden, zonder ook maar iets daarvan aan het hoofd der school te laten weten. Het be hoeft -geen betoog dat onder deze omstandigheden het verzuim niet anders dan als „ongeoorloofd" kan worden gekwalificeerd. Voor degenen, die menen dat het met 't verzuim zo nauw niet komt, is het misschien dienstig te weten dat voor een verzuim vaak een boete wordt opgelegd door de rech ter van 5.tot 15.per geval. Dat is niet mis en als het eenmaal zo ver is, heeft men er veel spijt van voor zo'n „kleinigheid" zoveel te moeten betalen. De wet is er echter in het belang van het kind en daar moeten de ouders aan den ken. Men zij gewaarschuwd. 5e NED. LEDERWARENBEURS IN HET RAI GEBOUW. Dinsdag 1.1. had de officiële ope ning plaats van de 5e Ned. Leder- warenbeurs in het RAI-gebouw te Amsterdam door burgemeester d'Ailly, waarbij ook tegenwoordig was de burgemeester van Waalwijk de edelachtbare heer J. L, P. M. Teijssen, om de aandacht te vesti gen op de grootse manifestatie in de schoen- en lederbranche, n.l. de internationale tentoonstelling Schoenen, Leder en Mode (Slem), die van 21 tot en met 31 Augustus in 't kader der herdenking van het 650-jarig stadsbestaan van Waal wijk wordt gehouden en waarvoor overal grote belangstelling bestaat, getuige het bezoek van H. M. Ko ningin Juliapa op de openingsdag. Aan deze lederwarenbeurs is ver bonden een instructieve tentoon stelling, met o.a.: a. de enig ter wereld zijnde prachtige verzameling historisch schoeisel, eigendom van N.V. Tim- tur te Waalwijk; b. tentoonstelling, omvattend tas sen, handschoenen, militaire uit rustingsstukken, koffers, zadels etc. in de diverse stadia van bewerking; c. demonstratie door de Konink lijke Lederwarenfabriek te Oisler- wijk met „Van huid tot leder eind product" d. demonstratie van looistofpro cessen vroeger en nu door leerlin gen van de Middelbare Vakschool voor de leder- en schoenindustrie te Waalwijk; e. demonstratie verwerking kunst stoffen (plastics). TTTIffffT" Niet krabben. De helder >9 H 3 I ia vloeibare D. D. D. kal- V# JU J.%. meert de jeuk in enk-le seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN" HUIDAANDOENINGEN Copyright P B. Boa 6 Copenhogen 284), Birn en Bam willen een eindje gaan rfjderi in hun auto, maar nu is een van de banden leeg. Terwijl ze naar de pomp aan het zoeken zijn, komt vriend Olifant langs en die zal de vriendjes eens verrassen en met zijn lange slurf de band op pompen. Het moet echt een verras sing zijn, dus terwijl hij lucht in blaast, kijkt hij alsmaar of hij Bint en Bam nog niet ziet komen en in tussen vergeet hij om naar de band te kijken. Plots een harde knal, de band klapt. Bint en Bam komen hard aanlopen en als ze zien wat er gebeurd is, roepen ze tegelijk: „Dat is helemaal niet aardig van je Jumbo!" Vriend olifant is helemaal verslagen, maar dan vraagt hij aan de beertjes of ze misschien 'n ritje op zijn rug willen maken en dat willen ze natuurlijk erg graag. Vlug klauteren ze op Jumbo's grote rug en als ze zo heerlijk rondtoeren, zijn ze alle drie weer in hun hum. Dit alles zal voor een ruimer pu bliek (de consument) elke dag te zien zjjn tijdens een avondshow, welke zal worden gegeven door de cabaretière Martie Verdenius in sa menwerking met Wim lbo, Jo Spiers e.a. BIOSCOOPPROGRAMMA MUSIS SACRUM. La Paloma. Vrijdag tot en met Zondag is er in Musis Sacrum een Duitse film te bewonderen, die tot titel draagt „La Paloma" en waarin de beken de acteur Hans Albers de hoofdrol speelt. De film speelt zich af in het drukke en bonte, beruchte en beroemde Hamburgse havenkwar tier St. Pauli, waarin Hans Albers een liedjeszanger is in de zaak van zijn vriendin, na eerst gevaren te hebben. Zijn oude vrienden zoeken hem weer op; Hannes krijgt de zorg over het vriendinnetje van zijn ge storven broer en als zijn grote lief de voor haar niet beantwoord wordt, wordt de roep van de zee weer te sterk en keert hij met zijn passagierende vrienden weer terug naar het schip, dat op hem ligt te wachten. Dit is een film van sensatie, ro mantiek, liefde en humor, die voor al gekenmerkt wordt door de vele liedjes die Hans Albers zingt. Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten Wanneer wij eerlijk de feiten nemen, zoals ze zijn, dan moeten wij constateren, dat het voor een politie-man erg moeilijk is, zich de achting en de sympa thie van de bevolking, over wier veiligheid en rust hij waakt, te verwerven; evenals iedere mili tair een vooroordeel heeft tegen elk lid van het korps der mare- chaussée, de militaire politie, zo hebben oök de meeste burgers nou niet bepaald een grote liefde voor de politie-agent; wan neer een agent z'n plicht doet, dan is hij niet gauw een goeie. Wanneer daarom een lid van het politie-corps een algemene achting geniet, wanneer de bevolking ten aanzien van hem over dit ingewortelde vooroordeel heenstapt, dan kunnen wij er vast van overtuigd zijn, te doen te hebben met een agent,» die uit stekend geschikt is voor zijn taak. „Ogen als Sterren". Zo heet de eveneens Duitse film die Maandag en Woensdag in Mu sis Sacrum wordt gedraaid en waarin Sonja Ziemann en Willy Fritsch de hoofdrollen vertolken. Het verhaal speelt zich af rond de operette „Schön muss man sein", die gefinancierd wordt door de rijke weduwe, die voor zichzelf echter de hoofdrol opeist. Maar tij dens de generale repetitie zingt de eerzuchtige vrouw zo vals, dat het koormeisje Maria haar mond hier over niet kan houden. Maria zelf blijkt een uitstekende stem te be vitten, zoals Juppi Holunder jr., de 'componist, ervaart, wanneer hij met haar het laatste bedrijf van de operette, dat ter elfder ure gereed komt, doorzingt. Er ontstaan allerlei verwikkelin gen, maar het is eind goed al goed in deze lichtvoetige, amusante film- comedie. Zie ook de advertentie in dit nummer. HIJ GENIET DE ALGEMENE ACHTING. Wij beweren, menen we, niet te veel, wanneer we zeggen, dat de ad judant van Politie A. Hellings de algemene achting van de Waalwijk- se burgerij, wier belangen hem zeer ter harte gaan, geniet. Steeds kan men zijn rustig en tactvol optreden bewonderen; hij zal zich nooit laten verleiden tot machtmisbruik, hij zal geen misbruik maken van zijn bevoegdheden; hij weet, dat het beter is te voorkomen dan te gene zen, en moet er genezen worden, dan zal hij enerzijds bedenken, dat zachte heelmeesters stinkende won den maken, maar anderzijds, dat niet voor iedere criminele of orde- verstorende „ziekte" dezelfde ge neesmiddelen dienstig zijn. Dat zijn enkele eigenschappen die iemand stempelen tot een goed po litie-man, dit zijn ook de eigen schappen die adjudant Hellings kenmerken. En wanneer we ons dan afvragen hoe de adjudant er in geslaagd is zich deze eigenschappen eigen te maken, zich de algemene achting en waardering te verwerven, dan kun nen we hier twee oorzaken noemen. 25 JAAR ONAFGEBROKEN IN WAALWIJK. Op de eerste plaats, hoewel dit niet de belangrijkste reden is, de aanleiding tot het schrijven van dit artikel: het 25-jarig jubileum, dat de adjudant morgen viert. Op zich zegt dit niet zo veel, maar wanneer die 25 jaren zijn doorgebracht in één en dezelfde gemeente, dan gaat zo'n jubileum toch wel tot de cate gorie der zeldzaamheden behoren. Vijfentwintig jaar is de adjudant nu in Waalwijk werkzaam geweest en in die tijd is hij Waalwijker ge worden, is hij vergroeid met de ge meente, in wier dienst hij was en voor wier veiligheid en orde hij had te waken. En de bevolking kan zich het Waalwijkse politiecorps niet meer voorstellen zonder de ver trouwde figuur van de adjudant, die thans van het gehele corps het langst in Waalwijk dienst doet. TELG VAN EEN POLITIE- GESLACHT. De belangrijkste aanleiding tot 't welslagen van zijn carrière zal de jubilerende adjudant echter in zijn bloed moeten gaan zoeken. Dat van „De Echo van het Zuiden". OF TE WEL DE WONDERLIJKE BELEVENISSEN VAN P1ETER BAKKER. 5). „Nou, dat niet precies, juf frouw, maar in ieder geval heb ik geen reden tot mopperen". Verder ging Pieter niet. De weduwe zou met een beetje volharding alles er uit hebben kunnen krijgen, want Pieter was niet bestand tegen een belegering door een nieuwsgierige vrouw, maar hij wilde nu denken, voortspinnen aan zijn gedachten, die zulk een verrassende wending namen. Juffrouw Mannekus merk te wel dat haar pensiongast niet in een mededeelzame bui was. Ze stel de de aanval tot een later tijdstip uit en verdween met een wat zuur „Welterusten, meneer!" daarmee aanduidend dat verdere koffieleve- ranties niet .zouden geschieden. Maar Pieter voelde hoe zijn brein opklaarde en begon de dingen dui delijker te zien. Dikmans had hem iets aange praat waar hij eigenlijk geen zin in had. En hij had het zich laten aan praten onder een borrel en een goed maal; als de eerste de beste sufferd. Hij, Pieter Bakker, groot zakenman, bijna millionnair, een privé-kantoor, een secretaresse, een auto, jawel. Wat moest hij er alle maal mee beginnen? Hij was geen zakenman, hij had geen verstand van geld, dat had je nu maar weer gezien. Zo maar of het niets was had hij Dikmans een cheque van vijftig mille uitgeschreven, en als 't een beetje wou had die hem al ver zilverd ook. Er was nog tijd genoeg geweest. Misschien had hij daarom wel zo'n haast om weg te komen! Wat had Dikmans gezegd? Nooit kopen voor je gezien hebt. En wat had hij gedaan, hij, de ezel, Pie ter Bakker, de grenzeloze slome duikelaar? Hij had daar even die Dikmans vijftig duizend gulden, welgeteld, gegeven in de ballen van z'n hand. Waarvoor? Voor een im portzaak. Wat voor een zaak? Waar? Hij wist er niets van, was niet verder geweest dan „Du Com merce", was gewoon afgegaan op de mooie praatjes van Dikmans. En hij, die twintig jaar voor die bloed zuiger gewerkt had, kon toch wel 't beste weten hoe ver Dikmans te vertrouwen was. Wat had hem, Pie ter Bakker, bezield om juist die man vijftigduizend gulden ter hand te stellen, zonder enige zekerheid? Hij had het net zo goed, ja nog be ter, aan de tuber culose-bestr ij ding kunnen geven, dan had hij er nog meer plezier van gehad. En zelfs wanneer Dikmans nu eens een en kele keer te goeder trouw was ge weest, wat dan? Hij had zich laten bepraten om een zaak te kopen waar hij geen zin in had. Nee, hij voelde er op eens helemaal niets voor weer op een kantoor te gaan zitten, brieven te tekenen, rekeningen te controle ren en zich te verdiepen in balan sen en winst- en verliesrekeningen. Hij voelde er letterlijk niets voor Hij wilde nu eens gaan doen waar hij zelf zin in had. Hoe, dat wist hij nog niet precies, maar hij zou zich gaan wijden aan zijn liefhebberij: de bestrijding van de misdaad. De naam Pieter Bakker zou, nog wel niet meteen, maar zo langzamer hand in de pers opduiken. Politie mannen zouden Schimpen, zoals ze in de romans altijd deden op de amateurs, maar hij zou ze de buit voor de neus weg vangen. De hoofdcommissaris zou hem ontvangen met een gezicht als ze ven dagen slecht weer, maar niet i anders kunnen doen dan hem de hand drukken en zeggen: Zouden we de strijdbijl maar niet begraven, meneer Bakker? Zouden we maar niet samenwerken in de toekomst? Ge enslaap look die nacht de ogen van Pieter Bakker. Rusteloos draai de hij zich om en om in zijn bed. Rijen nullen schemerden hem voor de ogen, groene papiertjes dwarrel den achter zijn gesloten oogleden. Vijftigduizend gulden naar z'n fran se grootje! De volgende morgen, prompt ne gen uur, stond Pieter op de stoep van de bank. Toen hij zich bekend maakte, kwam meteen de hoofdkas sier naar voren. Komt u even in 't privé, me neer Bakker verzocht hij beleefd en gaf Pieter een stoel. Ik ben blij met u kennis te maken. U bent plotseling één van onze belangrijke cliënten geworden. Het spreekt van zelf, meneer Bakker, dat, mocht u wellicht ons advies nodig hebben, we u dat altijd graag zullen geven. Onze bank heeft een reputatie van betrouwbaarheid en die reputatie is al honderdvijftig jaar oud. Ik weet het; ik weet het zuchtte Pieter en kreeg hier toch een heel wat veiliger gevoel dan in „Du Commerce" tegenover de wel willende heer Dikmans. Deze afge meten, zakelijke heer boezemde hem vertrouwen in. Hij zocht naar een aanloopje om over de cheque te praten, maar de hoofdkassier was hem voor. En nu u hier toch bent, meneer Bakker, moet ik u mededelen dat zich gisteren een eigenaardig geval heeft voorgedaan. Er is hier een meneer geweest die een cheque ge presenteerd heeft van vijftigduizend gulden, vijf minuten vóór we de lo ketten sloten Heeft U uitbetaald? kreun de Pieter. De ander glimlachte. Ik zei u al, onze bank is secuur. Voor zo'n bedrag nemen we altijd wel extra voorzorgen. We hebben de handtekening vergeleken met die van u, maar daar klopte niets van. Hij belde Jansen, breng eens even die cheque van gisteren, je weet wel en het dossier van meneer P. Bakker. Toen de bediende terugkwam Pieter zat daar in gepijnigd stilzwij gen haalde de kassier de cheque voor den dag. Ziet u eens hier, meneer Bakker, er is een hemels breed verschil tussen deze handte kening en die welke u bij de nota ris heeft geplaatst. Kijk eens naar die P. met zo'n geweldige krul en die dikke streep er onder. Dat staat klinkt een beetje raar, maar we kunnen tot geen andere conclusie komen dan dat het beroep van de politie-agent de Hellingsen in het bloed zit, wanneer wij horen van de adjudant hoe zijn vader een zeer gezien veldwachter was in Nuenen en later in St. Oedenrode. Hij had het druk daar en dan kon het, na zo'n drukke dag wel eens gebeuren dat vader Hellings zei: „Van mij komt er geen een bij de politie!"; maar diezelfde vader was o zo trots toen 4 van zijn zoons zich meldden voor de H. Hermandad; hij was o zo trots wanneer ze thuis kwamen met hun zwarte uniformen en hun blinkende knopen. Het was geen wonder dat de vier gebroeders Hel lings, waarvan er twee in Waal wijk dienen en twee in Eindhoven, bij de politie gingen. „Het was, zegt de adjudant, bij ons niets dan po litie, of veldwacht, of marechaussee wat je zag en hoorde, en m'n moe der ziet me veel liever in uniform dan in burger". Zo is het ook geen wonder dat de zoon van de adju dant niet zal rusten voor hij in Hil versum op de politieschool voor dit beroep wordt opgeleid, en de adju dant zal de laatste zijn hem in dit streven tegen te werken. „Want, zegt hij, wanneer ge er ambitie voor hebt, is er geen mooier vak". GEEN BETERE PLAATS DAN WAALWIJK. Op 1 Augustus 1928 kwam A. Hel lings als jong agent in dienst van de Waalwijkse gemeentepolitie. Hij had met goed gevolg zijn examen gedaan en oorspronkelijk wilde hij naar Eindhoven. Maar de toenma lige Waalwijkse Korpschef P. Let- cherth, die later burgemeester zou worden van Nieuw-Vosmeer en van Rucphen, zat in de examen-commis sie en die schreef een brief aan va der Hellings of zijn zoon niet in Waalwijk wilde komen, want hij gaf ver uit de voorkeur aan de zoon van een politieman; en toen burge meester Moonen hoorde dat de jon ge agent tijdens zijn militaire dienst de rang van onderofficier had ver vuld, was hem, militair als hij was, niets liever dan dat agent Hellings het Waalwijkse corps kwam ver sterken. En vader Hellings praatte met zijn zoon en wees hem er op dat hij in Waalwijk veel beter zijn vak zou leren dan in Eindhoven, waar het uitgebreide korps te veel specialisten telde, terwijl men in een kleinere plaats op een veel uit gestrekter gebied werkzaam kan zijn en niet alleen straatje in, straatje uit hoeft te rijden. Geen moment, zegt de jubilaris, heeft hij er spijt van gehad dat hij toen naar Waalwijk is gegaan. Daar is bijna geen betere plaats waar een politie-man, die werkelijk ambitie heeft in zijn beroep en die werke lijk goed wil, zo'n grondige vakop leiding krijgt. Waalwijk noemde hij ook een prettige plaats, met een prettige be volking. Vroeger kon het er, vooral tijdens de kermisdagen, wel eens onrustig zijn, maar in de loop der jaren is de bevolking beschaafder geworden, terwijl ook op crimineel gebied, Waalwijk een zeer rustige plaats is. De adjudant is met het politie korps dat van 7 man is uitgegroeid in die 25 jaren tot 16 man, ver groeid zoals hij ook is opgegroeid met deze zich sterk ontwikkelende gemeente; hij kent de toestanden zoals die hie£ zijn, hij kent de men taliteit van ae bevolking en weet daarnaar te handelen, en daarom wordt hij zowel door de bevolking als door zijn superieuren geacht als een goed en gewetensvol politie man. Drie burgemeesters maakte de ju bilaris mee en in zijn vooruitstre vende parochie, gelijk hij zegt, vier pastoors; vele belangrijke gebeurte nissen heeft hij van nabij meege maakt en bij vele gelegenheden heeft hij voor een ordelijk verloop gezorgd. Daarvoor zal hem morgen om 11 uur ten gemeentehuize een passen de huldiging worden bereid en daarom zullen ongetwijfeld velen hem ook hun gelukwensen komen aanbieden, wanneer hij van 1 tot 2 uur morgenmiddag daartoe gelegen heid biedt, j Wij feliciteren de jubilaris nu reeds van harte en we spreken de hoop uit dat hij nog veel jaren op dezelfde manier zijn plicht zal doen tot heil ongetwijfeld van onze voor uitstrevende gemeente, wier belan gen hij met nooit aflatende ijver heeft gediend. nergens op. En u tekent altijd P. Bakker en hier staat voluit Pieter Bakker. Pieter herademde. U hebt dus niet uitbetaald. Nee, ik heb die meneer gezegd vandaag maar even terug te komen en hem een regu gegeven voor de cheque, want die wilde ik u even laten zien. Pieters brein werkte op topsnel heid. Kon hij vertellen hoe hij zich gisteren had laten bepraten? Kijk eens meneer zei hij toen merk waardig kalm de handtekening op de cheque is goed. Ik heb inder tijd mijn handtekening veranderd. Maar ik heb verzuimd u dat te be richten. U moet met zulke dingen al tijd voorzichtig zijn, meneer merkte de ander met een nauwe lijks merkbaar glimlachje op. Hij begreep méér dan hij wilde laten blijken, maar gelukkig voor Pieter toch niet alles. Als u even een paar papieren wilt tekenen met uw ehnieuwe handtekening, dan is de zaak in orde. Maar houdt u het dan daar voorlopig bij? Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2